PDA

Επιστροφή στο Forum : συνδιαζμος στιβου kai bodybuilding



elixir
20-10-08, 16:42
ιασας φιλοι μου αχολουμε με το bodybuilding πολλα χρονια αλλα επηδει δεν ειχα φυσικη κατασταση τελευτεα ασχιληθηκα και με τον στηβο μικρες αποστασεις 100μ . 200μ και 400μ εχω φτασει σε καλο επιπεδο .Κανω προπονηση 3 φορες βαρη και 3 φορες στηβο 100μ κανω12,57' ,200 23,45' το προβλημα μου ειναι οτι τοσο καιρο εκανα προπονηση με 1παλικαρι που εκανε χρονια στιβο με αποτελεσμα να μιν ασχολιθω και πολι με τα προγραμματα .Δυστιχως το παλικαρι πηρε μεταθεση και τωρα πρεπει να βγαλω προγραμμα μονος μου αλλα το θεμα εινε οτι δεν εχω ιδεα απο προγραμματα στηβου.Οποιος γνωριζει κανα σαιτ ι ασχολσειτε με το στηβο ασ μου γραψει (please)κανα προγραμμα 3 ημερων στηβου . Ο σκοπος μου αυτο το διαστημα εινε να ανεβασω και αλλο το επιπεδο μου :?

Steve KinG STyLe
20-10-08, 18:37
ρε φιλε τι σημαινει προγραμα στηβου? :joker:
Απλα πες αν στον στηβο κανετε καθολου βαρη...το να σου δωσουμε ενα σπλιτ 3ημερων ειναι απλο...αλλα θελει κατι ιδιετερο??? :greenalien:

slaine
20-10-08, 19:14
κατ'αρχάς καλώς ήρθες!

κατά δεύτερον τι εννοείς πολύ καλό επίπεδο? πόσο καιρό κάνεις στίβο και τι επιδόσεις είχες όταν ξεκίνησες? τι στόχο έχεις? μεγάλες αποστάσεις, μικρές? αντοχή, εκρηκτικότητα, αλτηκότητα? και πάει λέγοντας...

δε μας είπες τι εννοεις με το ασχολούμαι με το ββ. πόσο χρονών-ύψος-κιλά-ποσοστό λίπους είσαι.

έμφαση που θέλεις να δώσεις? στα βάρη ή στο στίβο? διατροφη κάνεις? πεσ μασ μερικά πράγματα.

stay heavy :rocking:

RUHL
20-10-08, 19:24
εχει ασκησεις στιβου απλος δεν εχουμε στιβιστες εδω ξερω ενα μερος που ειναι πιο πολυ στιβιστες παρα ββερς ναι εχω φαει βαν και απο εκει χεχε

peris
20-10-08, 20:23
εχει ασκησεις στιβου απλος δεν εχουμε στιβιστες εδω ξερω ενα μερος που ειναι πιο πολυ στιβιστες παρα ββερς ναι εχω φαει βαν και απο εκει χεχε

και απο εκει ban? :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

TRIANTAFYLLOU
20-10-08, 20:26
κατ αρχήν δεν έχει κανένα νόημα να ασχοληθείς με στίβο αγωνιστικά ενοώ , αν δεν πάρεις μέρος σε αγώνες , αλλιώς γιατί να το κάνεις για να φτιάξεις το σώμα σου αν είναι γι αυτό κάνε ββινκ .

αν πάλι θέλεις να ασχοληθείς αγωνιστικά τότε πάς και γράφεσε σε ένα σύλλογο πρώτον και ανάλογα με τις δυνατότητες σου που θα τις κρίνει ο προπονητής του συλλόγου θα σου πουν αν αξίζει η έχεις δυνατότητες να ασχοληθείς .
αν πάλι θές σαν χόμπι και σ αρέσει το ββ κάνε κανονικά το πρόγραμμα σου σαν ββερ που τόσα μπορείς να πάρεις απο το φόρουμ και πήγαινε για την ευχαρίστηση σου και κάνε και στίβο γιατί ο αγωνιστικός στίβος δεν αφήνει περιθώρια για άλλες δραστηριότητες πέρα απο αυτές που βοηθούν στο να κάνεις επιδόσεις ακόμη και τα βάρη πρέπει να γίνονται συγκεκριμένα για να βοηθούν στο αποτέλεσμα.

napstor
20-10-08, 21:48
κατ αρχήν δεν έχει κανένα νόημα να ασχοληθείς με στίβο αγωνιστικά ενοώ , αν δεν πάρεις μέρος σε αγώνες , αλλιώς γιατί να το κάνεις για να φτιάξεις το σώμα σου αν είναι γι αυτό κάνε ββινκ .

αν πάλι θέλεις να ασχοληθείς αγωνιστικά τότε πάς και γράφεσε σε ένα σύλλογο πρώτον και ανάλογα με τις δυνατότητες σου που θα τις κρίνει ο προπονητής του συλλόγου θα σου πουν αν αξίζει η έχεις δυνατότητες να ασχοληθείς .
αν πάλι θές σαν χόμπι και σ αρέσει το ββ κάνε κανονικά το πρόγραμμα σου σαν ββερ που τόσα μπορείς να πάρεις απο το φόρουμ και πήγαινε για την ευχαρίστηση σου και κάνε και στίβο γιατί ο αγωνιστικός στίβος δεν αφήνει περιθώρια για άλλες δραστηριότητες πέρα απο αυτές που βοηθούν στο να κάνεις επιδόσεις ακόμη και τα βάρη πρέπει να γίνονται συγκεκριμένα για να βοηθούν στο αποτέλεσμα.για αλλη μια φορα πολυ σωστα :bowdown: :bowdown: :bowdown: