PDA

Επιστροφή στο Forum : 3o Atlas Challenge 2013 by Bodybuilding.gr (8 Δεκεμβρίου,ΟΑΚΑ)



Σελίδες : [1] 2

Muscleboss
16-09-13, 04:57
3o Atlas Challenge by Bodybuilding.gr

Το "δυνατότερο" event για 3η συνεχόμενη χρονιά!


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=74941&d=1384444052




Για 3η συνεχόμενη χρονιά θα πραγματοποιηθεί και φέτος ο διαγωνισμός δύναμης και powerlifting Atlas Challenge από το Bodybuilding.gr. Η ημερομηνία διεξαγωγής θα είναι στις αρχές Δεκεμβρίου (με πιθανότερες ημερομηνίες την 1 και 8 του μήνα).
Μετά από τη διπλή φιλοξενία του event στο ιστορικό γυμναστήριο του Σπύρου Μπουρνάζου, φέτος ο προγραμματισμένος χώρος διεξαγωγής είναι το Προπονητήριο Άρσης Βαρών στο ΟΑΚΑ, μιας και η μεγάλη προσέλευση αθλητών και θεατών έχει δημιουργήσει την ανάγκη για μεγαλύτερο χώρο.

Ακόμη θα υπάρξουν κάποιες αλλαγές με σημαντικότερες την προσθήκη της κίνησης Άρση Θανάτου (Deadlift) και την βαθμολόγηση της κατηγορίας επαναλήψεων στο σύνολο των κινήσεων.

Πιο συγκεκριμένα:




POWER-REPS

Ο κάθε διαγωνιζόμενος θα πρέπει να συμμετέχει και στις τρεις κινήσεις της κλάσης του.
Νικητής της κάθε κλάσης Power-Reps θα είναι ο διαγωνιζόμενος με το μεγαλύτερο συνολικό άθροισμα επαναλήψεων των τριων κινήσεων.

Ο διαχωρισμός αθλητών θα γίνει με βάση το βάρος τους:

Κατηγορίες βάρους Power-Reps (Κλάσεις)

Κλάση Εφήβων (έως 20 ετών)
Κλάση 1: Έως 80 κιλά
Κλάση 2: Από 80 έως 90 κιλά
Κλάση 3: Από 90 έως 100 κιλά
Κλάση 4 : Ανω των 100 κιλών


Συνολικό βάρος μπάρας:

Εφήβων:
Bench Press 70 κιλά
Squat 80 κιλά
Deadlifts 90 κιλά

Κλάση 1:
Bench Press 90 κιλά
Squat 100 κιλά
Deadlifts 110 κιλά

Κλάση 2:
Bench Press 100 κιλά
Squat 110 κιλά
Deadlifts 120 κιλά

Κλάση 3:
Bench Press 110 κιλά
Squat 120 κιλά
Deadlifts 130 κιλά

Κλάση 4:
Bench Press 120 κιλά
Squat 130 κιλά
Deadlifts 140 κιλά


MAX-REP (Οpen)

Εδώ θα υπάρχουν κατηγορίες Open (χωρίς διαχωρισμό βάρους) 1 μέγιστης επανάληψης (MAX-REP), με έναν νικητή ανά κατηγορία.
(Ο κάθε αθλητής θα μπορεί να λάβει μέρος μόνο σε μία κατηγορία που θα επιλέξει ή σε περισσότερες.)

Θα υπάρξει ελάχιστο βάρος εκκίνησης στις μπάρες και κάθε αθλητής θα έχει συνολικά 3 προσπάθειες στην κάθε κίνηση.

Bench Press:
Βάρος Έναρξης:130 κιλά

Squat
Βάρος Έναρξης:160 κιλά

Deadlifts
Βάρος Έναρξης:180 κιλά

Κύπελλα θα δοθούν στους νικητές των κατηγοριών, ενώ μετάλλια στις 2ες και 3ες θέσεις. Όπως κάθε χρόνο, οι συμμετέχοντες θα πάρουν δωρεάν το συλλεκτικό μπλουζάκι του αγώνα (προτεραιότητα στα μπλουζάκια θα έχουν όσοι δηλώσουν τη συμμετοχή τους πριν τη μέρα του αγώνα). Ενδέχεται να υπάρξουν και κάποια δώρα για τα οποία θα ενημερώσουμε μέσα από αυτό το θέμα.

Οι κανόνες που ίσχυσαν στις προηγούμενες διοργανώσεις μας θα ισχύουν και αυτή τη φορά και φυσικά η είσοδος θα είναι ελεύθερη.



72130

BlooDdeaD_MefiSt
16-09-13, 09:14
Ωραια, αλλα δεν θα υπαρχει ξεχωριστη κατηγορια για τους εφηβους οπως παντα? :unsure:

Polyneikos
16-09-13, 09:52
Ωραια, αλλα δεν θα υπαρχει ξεχωριστη κατηγορια για τους εφηβους οπως παντα? :unsure:

Oχι.
Οι εφηβοι θα διαγωνιστούν με τα κιλά τους ,περυσι ο εφηβος που κέρδισε ήταν 110 κιλα και έκανε 29 επαναλήψεις αλλά και οι περισσότεροι ειχαν επιδόσεις που στέκονται καλά στις κατηγορίες τους.

procop
16-09-13, 10:47
ωραια κινηση, και φετος θα ειναι και καλυτερα.

Πολυνεικε μια διευκρινηση, αν και ειναι καπως ξεκαθαρο, στις power reps στα προηγουμενα ειχες δυνατοτητα να επιλεξεις σε ποιο απο τα 3 θα παρεις μερος, φετος πρεπει να παρεις και στα 3? Το λεω καθως ατομα με παθολογικα προβληματα π.χ μεση, δεν θα μπορουν να παρουν και στα 3

κοτινος
16-09-13, 11:10
procop αυτοι που θελουν να κανουν μονο σκουωτ η παγκο π.χ. θα λαβουν μερος στην κατηγορια max-rep απο οτι λεει εδω ο muscleboss

τι χωρητικοτητα εχει το προπονητηριο σε θεατες? , υπαρχουν και καθισματα?

Polyneikos
16-09-13, 11:14
Στα Power Reps θα ειναι υποχρεωτική η συμμετοχή και στις τρεις κινήσεις.
Νικητής της κάθε κλάσης Power-Reps θα είναι ο διαγωνιζόμενος με το μεγαλύτερο συνολικό άθροισμα επαναλήψεων των τριων κινήσεων.

Ειναι μια επιλογή που μπορεί ενδεχομένως να αποκλείει την συμμετοχή καποιων αλλά αλλάζει το μοτίβο της διοργανωσης, κανωντας πιο ενδιαφέρον, περισσότερο συναρπαστικό .
Βαζωντας και τις άρσεις θανάτου, θα έπρεπε να δημιουργηθουν πολλές κατηγορίες και ενδεχομένως με λίγους διαγωνιζομένους ανα κατηγορία.
Τα κιλά ειναι βατά, για καποιον που έχει στο πρόγραμμα του αυτές τις ασκήσεις,από την αλλη καθε χρόνο θα πρέπει να ανεβαινει ενα κλικ σε επίπεδο.

chro
16-09-13, 11:35
τι χωρητικοτητα εχει το προπονητηριο σε θεατες? , υπαρχουν και καθισματα?
Είναι αρκετά μεγάλος χώρος, μία μεγάλη ορθογώνια αίθουσα, με πολλά πλατώ και μπάρες ώστε να μπορέσουν να κάνουν το καλύτερο δυνατό ζέσταμα όλοι οι αθλητές. Δεν έχει καθίσματα, αλλά θα διαμορφωθεί ο χώρος.

Metalhead|T|
16-09-13, 11:42
εκτος απροόπτου,θα τα πουμε εκει ...:welcome: καλη προετοιμασία σε οσους παρουν μερος

Polyneikos
16-09-13, 11:49
τι χωρητικοτητα εχει το προπονητηριο σε θεατες? , υπαρχουν και καθισματα?

Το προπονητήριο εχει περιμετρικά καποιους παγκους για καθησουν μερικά ατομα .Θα υπάρχει μέριμνα να προστεθουν και καποια καθίσματα.

2 φωτογραφίες, όταν πήγαμε με τον Σπύρο Μπουρνάζο να δούμε τον χώρο, ο οποίος παρεπιπτόντως μας βοήθησε στο μεγιστο με τις γνωριμίες του για να κλείσουμε τον χώρο...

72139


72138

Aurond
16-09-13, 12:39
re paidia giati na bgalete tin katigoria efivon kai oxi na katebasete to orio ilikias? o persinos (efivos nikitis) itan sxedon 21 para kati mines.. mexri kai 18 xronon tha itan oti prepi, tha eixame tn dinatotita kai emis na antagonistoyme tous sinomilikous kai atoma tis katigorias mas.....
prosopika proetimazome gia auton ton agona apo tin persini mou ita (eimai 18), apogoiteftika otan ida tis katigories kai den vrika tous efivous :|

*** Γράφουμε με ελληνικούς χαρακτηρες, είναι κανόνας του φόρουμ.Mods Team ***

tolis93
16-09-13, 15:33
φετος δν με βλεπω να παιρνω μερος.παρολο π ηθελα τραγικα πολυ και το τριτο μπλουζακι.γιατι εχω θεμα με τον ωμο εδω και πολυ καιρο κ στο παγκο τα κιλα εχουν μεινει στασιμα.θα ερθω ομως.γιατι φερος θα μετρησει πολυ περισσοτερο σιγουρα.μενω κ διπλα :green: οποιος μενει προς μελισσια μαρουσι περιοχη κ δν εχει πως να παει ας ερθει μαζι μου:thumbup:

niksamaras
16-09-13, 16:04
Δεν ξερετε τι χαρα πηρα οταν το διαβασα. :turtle: Η σειρα που θα γινουν οι κινησεις στο Open θα ειναι οπως αναγραφονται, η οπως γινονται στους αγωνες powerlifting, καθισμα-παγκος-αρσεις?


Εντιτ: Επισης να φανταστω οτι θα επιτρεπονται ta knee wraps,wrist wraps, αλλα οχι στραπς στις αρσεις??

Muscleboss
16-09-13, 16:15
Ωραια, αλλα δεν θα υπαρχει ξεχωριστη κατηγορια για τους εφηβους οπως παντα? :unsure:

Αν υπάρξει σημαντικός αριθμός δηλώσεων θα γινει και η Εφήβων έως 20 ετών. Τα κιλά της Εφήβων θα είναι:


Εφήβων:
Bench Press 70 κιλά
Squat 80 κιλά
Deadlifts 90 κιλά

Για δηλώσεις συμμετοχής επικοινωνήστε με τον Κώστα Polyneikos
(http://forum.bodybuilding.gr/member.php?1185-Polyneikos)

Muscleboss
16-09-13, 16:15
Δεν ξερετε τι χαρα πηρα οταν το διαβασα. :turtle: Η σειρα που θα γινουν οι κινησεις στο Open θα ειναι οπως αναγραφονται, η οπως γινονται στους αγωνες powerlifting, καθισμα-παγκος-αρσεις?


Εντιτ: Επισης να φανταστω οτι θα επιτρεπονται ta knee wraps,wrist wraps, αλλα οχι στραπς στις αρσεις??

Θα γίνουν με τη σειρά που αναγράφονται και γίνονται παραδοσιακά στο Άτλας. Και σχετικά με τα wraps/straps θα είναι όπως το λές.

Polyneikos
16-09-13, 17:00
Αν υπάρξει σημαντικός αριθμός δηλώσεων θα γινει και η Εφήβων έως 20 ετών. Τα κιλά της Εφήβων θα είναι:


Εφήβων:
Bench Press 70 κιλά
Squat 80 κιλά
Deadlifts 90 κιλά
Για δηλώσεις συμμετοχής επικοινωνήστε με τον Κώστα Polyneikos
(http://forum.bodybuilding.gr/member.php?1185-Polyneikos)



Ωραία Παναγιώτη, προσεθεσα την κατηγορία και στο αρχικό ποστ :thumbup::clap:

Aris131313
16-09-13, 17:08
θα εχει σοβαρους referee ή θα ειναι οπως ειδα σε αλλα βιντεο να καταμετρωνται ημικαθισματα και πιεσεις παγκου χωρις τεντωμενα χερια?

RAMBO
16-09-13, 17:54
Prepare for the hell :evil2:

Polyneikos
16-09-13, 17:55
θα εχει σοβαρους referee ή θα ειναι οπως ειδα σε αλλα βιντεο να καταμετρωνται ημικαθισματα και πιεσεις παγκου χωρις τεντωμενα χερια?

Το παιχνίδι ειναι φιλικο, συνήθως κακες εκτελέσεις ή ημιτελείς γίνονται από συμμετοχές που δεν διεκδικούν πρωτια και δεν παίρνουμε κεφαλια. Παρόλα αυτά, εχουμε κοψει και επαναλήψεις και προσπαθειες περυσι.
Αν τίθεται θεμα νίκης ,υπάρχει αυστηρότητα.
Αν παρόλα αυτα θελεις να είσαι referee, έλα, παλιο μελος είσαι -που κρύβεσαι-, θα γνωριζόμαστε. Κερνάμε λουκούμι.

Metalhead|T|
16-09-13, 17:57
Prepare for the hell :evil2:

first blood part 3 :P:P

RAMBO
16-09-13, 17:59
Πιστευω να ερθεις να τα πουμε απο κοντα:toast:

RAMBO
16-09-13, 17:59
Πιστευω να ερθεις να τα πουμε απο κοντα:toast:

Aris131313
16-09-13, 18:58
Το παιχνίδι ειναι φιλικο, συνήθως κακες εκτελέσεις ή ημιτελείς γίνονται από συμμετοχές που δεν διεκδικούν πρωτια και δεν παίρνουμε κεφαλια. Παρόλα αυτά, εχουμε κοψει και επαναλήψεις και προσπαθειες περυσι.
Αν τίθεται θεμα νίκης ,υπάρχει αυστηρότητα.
Αν παρόλα αυτα θελεις να είσαι referee, έλα, παλιο μελος είσαι -που κρύβεσαι-, θα γνωριζόμαστε. Κερνάμε λουκούμι.

συμφωνω οτι ειναι φιλικο αλλα να υπαρχουν 2 μετρα και 2 σταθμα.γενικα ειμαι υπερ των solid rep.

επισης δεν ειμαι παλιο μελος.

Polyneikos
16-09-13, 20:09
Αν σε ενδιαφέρει να συμμετέχεις,στείλε μου τα στοιχεία σου.Θα φροντίσουμε για την καλύτερη διεξαγωγη.:welcome:

chro
16-09-13, 20:37
Δείτε το χώρο είναι αρκετά μεγάλος. Το αγωνιστικό πλατό είναι αυτό με τον μπλε πάγκο στην κεφαλή της αίθουσας. Στα δεξιά του πλατό , το ζέσταμα των αθλητών, ενώ αριστερά στα σκαλάκια μπορούν να καθονται οι θεατές. Επίσης υπάρχουν και παγκάκια που θα τοποθετηθουν στο κέντρο. Κάπως έτσι θα γίνει η διευθέτηση του χώρου. Ο αγωνιστικός παγκος μπορεί να αλλάξει υπάρχει ένας λευκός στη γωνία με μικρό κάθισμα για να ακουμπάτε τα πέλματα κάτω. Αυτός είναι πιο πολύ για floor press, οπώτε αν θέλετε θα φύγει.

https://www.youtube.com/watch?v=zwwgxxNFfTY

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zwwgxxNFfTY&noredirect=1

strong(er)
16-09-13, 23:19
πολλα μπραβο σε ολους για την διοργανωση που θα ειναι φετος αναβαθμισμενη:clap:

αυτη την φορα θα ειμαι εκει..κ ας ειναι τα κιλα κοντα στα pr μου(εκτος απο παγκο:-|)


το καλυτερο (κ πιο σωστο) βεβαια θα ηταν να υπολογιστουν οι επιδοσεις βαση του wilks formula;)

TRIANTAFYLLOU
17-09-13, 02:01
μετα τις 2 πρωτες διοργανώσεις επειδη και το ενδιαφέρον των αθλητών αλλα και των θεατών ήταν μεγαλύτερο , νομίζω το προπονητήριο της άρσης βαρών είναι ο πλέον κατάλληλος χώρος με άνεση και τον κατάλληλο εξοπλισμό
κάποιες ατέλειες πάντα θα υπάρχουν σε ενα φιλικό πάνω απ όλα ιβέντ αλλα πάντα κοιτάμε στην επόμενη διοργάνωση να διορθωθούν κάποια λάθη που εντοπίστηκαν απο προηγούμενη
σημασία έχει η ομαλή διεξαγωγή να μην υπάρξει κάποιος τραυματισμός και στο θέμα των έγκυρων η άκυρων προσπαθειών όσοι παρεβρισκόταν θα θυμούνται ότι κάποιες ατελής κινήσεις ακυρώθηκαν αλλα και να ξέφυγε καμία δεν έκρινε κανένα αποτέλεσμα

καλή διάθεση πάνω απ όλα να υπάρχει και κανείς μεροκάματο δεν παίρνει όλα γίνονται απο αγάπη και μεράκι και καθιερώθηκε πλέον αυτός ο θεσμός , γιατι κάποια άτομα βοηθάνε ώστε να γίνει αυτη η διοργάνωση και όχι μόνο την ημέρα διεξαγωγής , αλλα πολυ καιρό πρίν , στην οργάνωση και στις συμμετοχές

Polyneikos
17-09-13, 16:44
Ηδη εχουμε 7 συμμετοχές, από παιδιά του forum..

Όσοι θελουν να συμμετάσχουν,μπορουν να στείλουν προσωπικο μήνυμα σε εμενα.
Δεν ειναι δεσμευτικο και δεν σημαινει ότι αν ερθει καποιος τελευταια στιγμη και δεν ειναι στην λιστα πως δεν θα παίξει.


Αυτο που θελω εγω είναι:
Ενα Ονοματεπώνυμο ,βαρος και ηλικια και που θα διαγωνιστείτε.

tolis93
17-09-13, 17:03
μπορω να πληρωσω για τη μπλουζα?πληρωνω οσο οσο εχω ηδη τις αλλες 2:unsure:

RAMBO
17-09-13, 17:04
Τετοια λεγε εσυ :P

Metalhead|T|
17-09-13, 17:06
μπορω να πληρωσω για τη μπλουζα?πληρωνω οσο οσο εχω ηδη τις αλλες 2:unsure:

παρε μερος ρε καβουρα να τα πουμε :green: :weights:

vaggan
17-09-13, 17:13
μπορω να πληρωσω για τη μπλουζα?πληρωνω οσο οσο εχω ηδη τις αλλες 2:unsure:αμα πληρωνεις οσο οσο να παρω μερος και αγορασε την δικια μου:P

Ηλαπ
17-09-13, 20:38
αμα γινει εφηβικη κατηγορια ειμαι και εγω μεσα!!

nitri796
18-09-13, 00:20
εγω δαγκωτο max rep squat. ελπιζω στα 230-240 :green:

morbit_killer
18-09-13, 09:17
Δείτε το χώρο είναι αρκετά μεγάλος. Το αγωνιστικό πλατό είναι αυτό με τον μπλε πάγκο στην κεφαλή της αίθουσας. Στα δεξιά του πλατό , το ζέσταμα των αθλητών, ενώ αριστερά στα σκαλάκια μπορούν να καθονται οι θεατές. Επίσης υπάρχουν και παγκάκια που θα τοποθετηθουν στο κέντρο. Κάπως έτσι θα γίνει η διευθέτηση του χώρου. Ο αγωνιστικός παγκος μπορεί να αλλάξει υπάρχει ένας λευκός στη γωνία με μικρό κάθισμα για να ακουμπάτε τα πέλματα κάτω. Αυτός είναι πιο πολύ για floor press, οπώτε αν θέλετε θα φύγει.

https://www.youtube.com/watch?v=zwwgxxNFfTY

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zwwgxxNFfTY&noredirect=1

μπορείτε να μας δώσετε εικόνα η βίντεο με τον λευκό πάγκο? στο βίντεο που αναρτήθηκε δεν φαίνεται ! αν είναι εύκολο επίσης να δοθεί αναλυτική οδηγία για το πού βρίσκεται σε ποιό κτίριο είναι η άρση βαρών και κάποιο τηλέφωνο , μπήκα στο site τους και δεν είχαν το τηλέφωνο ! μια υπάλληλος μου είπε να πάρω την πυροσβεστική ακουσον ακουσον!!!!! ανέκδοτο (θα πάρει φωτιά το event...):P

Polyneikos
18-09-13, 13:45
αν είναι εύκολο επίσης να δοθεί αναλυτική οδηγία για το πού βρίσκεται σε ποιό κτίριο είναι η άρση βαρών και κάποιο τηλέφωνο , μπήκα στο site τους και δεν είχαν το τηλέφωνο ! μια υπάλληλος μου είπε να πάρω την πυροσβεστική ακουσον ακουσον!!!!! ανέκδοτο (θα πάρει φωτιά το event...):P

Η είσοδος είναι από την οδό Αρτεμιδος, βαζω και ενα σχετικό χάρτη, ξεκινά και μπαίνεις από την Κηφισίας.
Λίγο πριν φτάσεις στο τελος της, βλεπεις στο αριστερό σου χέρι τις εγκαταστάσεις και στο δεξί σου χέρι την πίσω πλευρά του The Mall.
Λίγο πριν τα υπόγεια parking του ΜALL, υπάρχει στην αριστερή πλευρα είσοδος που μπαίνουν αυτοκίνητα για τα κλειστά προπονητήρια του ΟΑΚΑ,όπως και ενα ανοικτό γήπεδο με ταρτάν.
Πιθανον να ανεφεραν για Πυροσβεστική γιατί μεσα στις εγκαταστασεις υπάρχει και ενα κλιμάκιο της Πυροσβεστικής...

72215


72214

tolis93
19-09-13, 00:58
υπαρχει κοντα χωρος παρκινγκ ετσι?

Metalhead|T|
19-09-13, 01:38
ολο και κατι παιζει Τολη !! https://maps.google.gr/maps?q=38.043089,23.780384&hl=el&num=1&t=h&z=18

(στο πρασινο βελακι ,και γενικα περιμετρικα του σταδιου )

RAMBO
19-09-13, 12:37
Και να μην εχει θα φτιαξουμε :bbbiceps:

chro
19-09-13, 20:45
Ο πάγκος είναι ειδικός για events έχει χρησιμοποιηθεί στα special olympics. Έχει πολλές τρύπες για ρύθμιση όπως θέλει ο κάθε αθλητής. Το ιδανικό θα είναι να περάσουν με τη ζύγιση οι αθλητές από τον πάγκο να σημειωθεί σε ποια οπή τους βολεύει ώστε την ώρα της προσπάθειας να τοποθετείται. (έτσι είχε γίνει στα special olympics ο εκφωνητής έλεγε να έρθει ο τάδε αθλητής, τόσες τρύπες τα Pins. ) Στο δάπεδο θα τοποθετηθεί ειδικό αντιολισθητικό λάστιχο και υπάρχουν και τάβλες.


72282


72295


Παρκινγκ έχει, επίσης βολεύει και ο ηλεκτρικός.

Metalhead|T|
20-09-13, 01:09
Ωραια πραγματα :clap::clap:

denight
21-09-13, 23:45
Παιδια καταρχην μπραβο για την προσπαθεια... ειναι ωραιο να υπαρχουν τετοια event!!! :)

Καταδευτερον, μηπως θα πρεπει στα καθισματα κ στις αρσεις θανατου να βαλετε χρονο ληξης της προσπαθειας, καθως και στις δυο κινησεις υπαρχει νεκρο σημειο και αρα χρονος ξεκουρασης για την επομενη επαναληψη?

Στις αρσεις θανατου επιτρεπονται ολα τα στυλ οπως π.χ. σουμο με κλειστη λαβη?

nitri796
22-09-13, 13:59
Παιδια καταρχην μπραβο για την προσπαθεια... ειναι ωραιο να υπαρχουν τετοια event!!! :)

Καταδευτερον, μηπως θα πρεπει στα καθισματα κ στις αρσεις θανατου να βαλετε χρονο ληξης της προσπαθειας, καθως και στις δυο κινησεις υπαρχει νεκρο σημειο και αρα χρονος ξεκουρασης για την επομενη επαναληψη?

Στις αρσεις θανατου επιτρεπονται ολα τα στυλ οπως π.χ. σουμο με κλειστη λαβη?

προφανως και επιτρεπεται!

rubicon
25-09-13, 14:38
Συγχαρητηρια για την πρωτοβουλια παιδια!

Κατα την γνωμη μου, τα στραπς ειναι απαραιτητα για τα power reps γιατι διαφορετικα να πιασουμε τη μπαρα στατικα και να δουμε ποιος μπορει να την κρατησει περισσοτερη ωρα. Δεν εχει νοημα δηλαδη γιατι οι περισσοτεροι γυμναζονται για 1rm και ο πηχης δεν εχει την ιδια αεροβικη αντοχη με μεγαλες μυικες ομαδες οπως τα μηριαια.

Τωρα για τα νεκρα σημεια που ανεφερε ο φιλος πιο πανω δεν παιζουν τοσο ρολο γιατι τα μηριαια και η πλατη ειναι ενεργοποιημενα ακομη και οταν την κρατας ορθιος. Αντε να σου δωσουνε καμια επαναληψη ακομη αλλα εφοσον ισχυει για ολους δεν πειραζει. Αρκει να ειναι "touch 'n' go" οταν ακουμπαει κατω.

Muscleboss
25-09-13, 16:15
Συγχαρητηρια για την πρωτοβουλια παιδια!

Κατα την γνωμη μου, τα στραπς ειναι απαραιτητα για τα power reps γιατι διαφορετικα να πιασουμε τη μπαρα στατικα και να δουμε ποιος μπορει να την κρατησει περισσοτερη ωρα. Δεν εχει νοημα δηλαδη γιατι οι περισσοτεροι γυμναζονται για 1rm και ο πηχης δεν εχει την ιδια αεροβικη αντοχη με μεγαλες μυικες ομαδες οπως τα μηριαια.

Τωρα για τα νεκρα σημεια που ανεφερε ο φιλος πιο πανω δεν παιζουν τοσο ρολο γιατι τα μηριαια και η πλατη ειναι ενεργοποιημενα ακομη και οταν την κρατας ορθιος. Αντε να σου δωσουνε καμια επαναληψη ακομη αλλα εφοσον ισχυει για ολους δεν πειραζει. Αρκει να ειναι "touch 'n' go" οταν ακουμπαει κατω.

Σωστό το σχόλιό σου φίλε, ζητώ συγνώμη μου ξέφυγε εμένα. Στραπς μόνο στις power-reps dealifts επιτρέπονται και φυσικά μπορεί να ακουμπάει στιγμιαία η μπάρα στο πάτωμα κατά τη διάρκεια των επαναλήψεων.

Κάποιος άλλος φίλος που ρώτησε παραπάνω για το στυλ "σουμο" στις άρσεις θανάτου, και αυτό επιτρέπεται, όπως άλλωστε και στους διεθνείς αγώνες Powerlifting.

Polyneikos
01-10-13, 07:49
Ήδη έχουν δηλώσει 15 παιδιά από το forum ότι θα συμμετάσχουν , όπως επίσης και αρκετούς γνωρίζω ότι θα παίξουν,χωρίς να είναι μέλη ή να συμμετέχουν ενεργά.
Προμηνύεται νέο ρεκόρ συμμετοχών φέτος !

Polyneikos
07-10-13, 19:38
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥ ΑΤΛΑΣ ΙΙΙ:
1η ΔΕΚΕΜΒΡ​ΙΟΥ (ΚΥΡΙΑΚΗ)





http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=72400&d=1380020559

Aurond
07-10-13, 20:19
ελπιζω να δω αρκετους εφηβους :)

Metalhead|T|
07-10-13, 20:28
Eυχαριστουμε για την ενημέρωση..καλη προετοιμασία σε οσους πάρουν μερος..θα τα πουμε εκει :welcome:

Muscleboss
07-10-13, 20:52
Σε αυτό το σημείο να εκφράσω και εγώ με τη σειρά μου ένα μεγάλο ευχαριστώ στον Σπύρο Μπουρνάζο που όπως κάθε χρονιά έτσι και φέτος συμβάλει τα μέγιστα στη διοργάνωση του Atlas Challenge, καθώς και στον Κώστα Polyneiko που επωμίζεται το μεγαλύτερο βάρος της διοργάνωσης (και χωρίς την παρουσία του οποίου το Atlas Challenge ίσως να μην πραγματοποιούνταν φέτος). :clap:

Ραντεβού την 1η Δεκεμβρίου!:thumbup:

George1993
12-10-13, 14:06
Παίδες αν είμαι 20 +2 μηνες πάω εφήβων ε?

Polyneikos
12-10-13, 14:48
Παίδες αν είμαι 20 +2 μηνες πάω εφήβων ε?

Οχι.
Εφηβος θα παει αυτος που θα είναι 20 χρονων και κάτω.Δεν μπορουμε να γίνουμε ελαστικοί στις κατηγορίες.

Polyneikos
12-10-13, 15:40
Αισιως φτάσαμε στις 20 προεγγραφές συμμετεχόντων !! :weights::weights:

Polyneikos
12-10-13, 15:40
Η εγγραφή και η ζύγιση των αθλητών θα ξεκινήσει την Κυριακή (8η Δεκεμβρίου ) στις 09:30 το πρωί, αυστηρά μέχρι τις 11:00 ,όπου θα ξεκινήσει το event με τις κατηγορίες των επαναλήψεων (POWER REPS)

Ο στόχος μας ειναι 11:00 - 14:00 , να τελειώσουν και οι 5 κατηγορίες των επαναλήψεων ,όλες τις κινήσεις (Squat, Πιεσεις Πάγκου, Αρσεις Θανάτου)

Θα γίνει κατόπιν ένα διάλλειμα 1.5-2 ωρών για να γευματίσουμε,να ξεκουραστούμε και να προετοιμαστούμε για τις μονες επαναλήψεις (ΜAX REPS)
(Από πίσω ειναι το ΤΗΕ ΜΑLL, με πολλές επιλογές για φαγητο , όπως και η Κηφισίας )

Στο διάστημα 16:00-17:00 θα υπάρχει δυνατότητα εγγραφής και ζύγισης για τους αθλητές που ενδεχομένως παίξουν αποκλειστικά στις μονές επαναλήψεις , για να μην τους υποχρεώσουμε να έρθουν από το πρωϊ μονο για ζύγιση.
(Φυσικά αν καποιος θέλει να συμμετάσχει και στα 2,θα πρέπει να έρθει κανονικά, από το πρωί)


Στις 17 :00 θα ξεκινήσει το event για Πιεσεις Παγκου - Squat - Aρσεις Θανάτου για μονές επαναλήψεις με τα μέγιστα κιλα (ΜAX REPS)

-----------------------------------


Θα παρακαλέσουμε ως διοργανωτές να τηρηθουν αυτά τα ωράρια έτσι ώστε να κυλίσει ομαλά το πρόγραμμα ,έχωντας το περιθώριο διαλλειμάτων, όπου φυσικά θα εχουμε και την δυνατότητα να γνωριστούμε και να βρεθούμε από κοντα !!

Polyneikos
12-10-13, 15:44
Υπενθυμίζω της κατηγορίες ::





POWER-REPS
Ο κάθε διαγωνιζόμενος θα πρέπει να συμμετέχει και στις τρεις κινήσεις της κλάσης του.
Νικητής της κάθε κλάσης Power-Reps θα είναι ο διαγωνιζόμενος με το μεγαλύτερο συνολικό άθροισμα επαναλήψεων των τριων κινήσεων.

Ο διαχωρισμός αθλητών θα γίνει με βάση το βάρος τους:


Κατηγορίες βάρους Power-Reps (Κλάσεις)

Κλάση Εφήβων (έως 20 ετών)
Κλάση 1: Έως 80 κιλά
Κλάση 2: Από 80 έως 90 κιλά
Κλάση 3: Από 90 έως 100 κιλά
Κλάση 4 : Ανω των 100 κιλών


Συνολικό βάρος μπάρας:

Εφήβων:
Bench Press 70 κιλά
Squat 80 κιλά
Deadlifts 90 κιλά

Κλάση 1:
Bench Press 90 κιλά
Squat 100 κιλά
Deadlifts 110 κιλά

Κλάση 2:
Bench Press 100 κιλά
Squat 110 κιλά
Deadlifts 120 κιλά

Κλάση 3:
Bench Press 110 κιλά
Squat 120 κιλά
Deadlifts 130 κιλά

Κλάση 4:
Bench Press 120 κιλά
Squat 130 κιλά
Deadlifts 140 κιλά


MAX-REP (Οpen)
Εδώ θα υπάρχουν κατηγορίες Open (χωρίς διαχωρισμό βάρους) 1 μέγιστης επανάληψης (MAX-REP), με έναν νικητή ανά κατηγορία.
(Ο κάθε αθλητής θα μπορεί να λάβει μέρος μόνο σε μία κατηγορία που θα επιλέξει ή σε περισσότερες.)

Θα υπάρξει ελάχιστο βάρος εκκίνησης στις μπάρες και κάθε αθλητής θα έχει συνολικά 3 προσπάθειες στην κάθε κίνηση.


Bench Press:
Βάρος Έναρξης:130 κιλά

Squat
Βάρος Έναρξης:160 κιλά

Deadlifts
Βάρος Έναρξης:180 κιλά

NASSER
12-10-13, 20:12
Κώστα σε συγχαίρω για τον προγραμματισμό και την διοργάνωση του event. Είναι η τρίτη χρονιά και δείχνει τόσο από πλευράς διοργάνωσης όσο και από πλευρά ενδιαφέροντος θεατών και συμμετοχών, πως θα είναι κάτι εξαιρετικά καλό και πρωτοπόρο για τα ελληνικά δεδομένα.
Καλή επιτυχία σε όσους θα συμμετάσχουν. Θα είμαστε κοντά σας να υποστηρίξουμε την προσπάθεια σας!!!

George1993
12-10-13, 22:25
Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Σε μία άσκηση μιας κλάσης αν δεν μπούμε για επαναλήψεις μιας και δεν έχουμε ούτε μία απαγορεύεται να συμμετάσχουμε?

RAMBO
13-10-13, 03:07
Αγωνας ολεθρος :weights:

Muscleboss
13-10-13, 21:10
Μέσα στο Σαββατοκύριακο, κάναμε κάποιους ακόμα ελέγχους στον χώρο ο οποίος με κάποιες μετατροπές αναμένουμε να είναι ιδανικός για το event. Θα υπάρχει χώρος αποδυτηρίων και μεγάλος χώρος για ζέσταμα των αθλητών. Οι υπεύθυνοι του προπονητηρίου πραγματικά μας παρέχουν ό,τι βοήθεια είναι δυνατή και τους ευχαριστούμε θερμά!

Το 3o Atlas Challenge αναμένεται να είναι μακράν το μεγαλύτερο event της σειράς ως τώρα. Υπάρχει ενδιαφέρον από χορηγούς για κάποια δώρα στους συμμετέχοντες, ενώ επικοινώνησε μαζί μας κάποιο Αθηναϊκό κανάλι που ενδιαφέρεται να κάνει κάποιο ρεπορτάζ για το event.

Όπως και να έχει η ατμόσφαιρα αναμένεται ζεστή και πάνω από όλα είναι μια ευκαιρία να συναντηθούμε και να περάσουμε καλά. :thumbup:

Metalhead|T|
13-10-13, 23:28
Αυτα ειναι τα υπέροχα νεα :clap::clap:

just chris
16-10-13, 03:37
απο τι ωρα μπορει να ερθει καποιος να παρακολουθησει?
αμα εχει αναφερθει καπου πολυνεικε,μην αρχιζεις να βαρας:turtle:

Metalhead|T|
16-10-13, 11:50
11:00 ,όπου θα ξεκινήσει το event με τις κατηγορίες των επαναλήψεων [B](POWER REPS)

Ο στόχος μας ειναι 11:00 - 14:00 , να τελειώσουν και οι 5 κατηγορίες των επαναλήψεων

Στις 17 :00 θα ξεκινήσει το event για Πιεσεις Παγκου - Squat - Aρσεις Θανάτου για μονές επαναλήψεις με τα μέγιστα κιλα (ΜAX REPS)

-----------------------------------




:welcome::welcome::welcome:

just chris
16-10-13, 11:57
παμε για 8ωρο δλδ ε......:toast:

Polyneikos
16-10-13, 17:23
Ο Κώστας Σταμάτης (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?5165-Kostas-Stamatis) υποστηρίζει και έμπρακτα το 3o Atlas Challenge ως χορηγός των επάθλων που θα δοθούν στους νικητές των κατηγοριών !
Τον ευχαριστούμε ιδιαίτερα !



73343

Kostas Stamatis
16-10-13, 18:49
Εύχομαι καλή επιτυχία στον μέγαλο αγώνα που πραγματικά με πολύ μεράκι διοργανώνεται για 3η συνεχόμενη χρονιά!
Το STAMATIS - TEAM θα δώσει το παρόν.
Σας ευχαριστούμε που με ΕΜΠΡΑΚΤΕΣ κινήσεις δίνετε τη δυνατότητα στα νεα παιδία να ασχοληθουν με τον αθλητισμο! Ραντεβού λοιπον 1 Δεκεμβρίου..

goldenera
16-10-13, 20:49
Η όλη περιγραφή της προετοιμασίας, μαρτυρά ότι η φετινή διοργάνωση θα είναι συναρπαστική! Καλή δύναμη στους υπεύθυνους:clap:

Muscleboss
22-10-13, 10:50
Το φετινό μπλουζάκι που θα παραλάβουν οι συμμετέχοντες αθλητές. Προτεραιότητα θα έχουν όσοι προ-δηλώσουν τη συμμετοχή τους στον Polyneikos (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?1185-Polyneikos).

73612

RAMBO
22-10-13, 14:24
Αψογο :clap:

Polyneikos
22-10-13, 19:40
Ωραίο χρώμα , που από κοντά θα χτυπάει πολύ στο μάτι :thumbup::thumbup:

strong(er)
24-10-13, 21:15
:thumbup: για τα μπλουζακια,σουπερ.

προσπαθω να ανεβασω τον παγκο μπας κ καταφερω να παρω μερος κ εκει,για τα κιλα μου ειναι πολλα σχετικα τα 130κ που ξεκιναει.

Polyneikos
25-10-13, 16:21
73853

goldenera
25-10-13, 17:11
Πολύ καλή η αφίσα Κώστα:thumbup:. Ο τύπος που εκτελεί την άρση είναι από τους Fantastic Four , ο πέτρινος?;)

tasos2
25-10-13, 21:56
Πολύ καλή η αφίσα Κώστα:thumbup:. Ο τύπος που εκτελεί την άρση είναι από τους Fantastic Four , ο πέτρινος?;)

Δε νομιζω ο πετρινος δεν ειχε μυς και φλεβες :green:

Polyneikos
26-10-13, 21:41
Τονιζω κάτι σημαντικό για την ομαλή διεξαγωγή του αγώνα :

Η εγγραφη των συμμετεχόντων θα ειναι υποχρεωτική (ωρες 9:30-11:00) , όπως και η ζύγιση και η δήλωση των κατηγοριών την ημερα του αγώνα, πριν να ξεκινήσει το event.
Μην θεωρήσει καποιος δεδομένο ότι επειδή μου έχει στείλει μήνυμα αρκεί για την συμμετοχή του.
Η μόνη εξαίρεση της ωρας εγγραφής είναι για αυτούς που θα θελουν να παίξουν μόνο το απόγευμα στις Open κατηγορίες, όπου εκεί για να μην έρχονται από το πρωί, θα μπορουν να γραφτουν στο διάστημα 16:00-17:00

NASSER
26-10-13, 22:01
Το Atlas Challenge είναι πλέον η πιο διαδεδομένη διοργάνωση δύναμης στο κόσμο που το συνδυάζει με το bodybuilding. Για τρίτη χρονιά με την συμβολή του Σπύρου Μπουρνάζου, την υποστήριξη του STAMATIS TEAM και το μεράκι της ομάδας του bodybuilding.gr θα έχουμε την πιο οργανωμένη διεξαγωγή του διαγωνισμού. Ο admin Polyneikos φροντίζει για όλες τις λεπτομέρειες και τις συχνές υπενθυμίσεις στους διαγωνιζόμενους που θα θέλουν να συμμετάσχουν στο παρόν τοπικ.
Η διοργάνωση δείχνει φέτος να είναι πιο απαιτητική και οι συμμετοχές εκφράζουν μεγάλο ανταγωνισμό. Ωστόσο αυτό που θα επικρατήσει είναι η ζεστή φιλοξενία του bodybuilding.gr η παρέα και οι νέες γνωριμίες με τα μέλη του φόρουμ. Ελπίζω να παρευρεθούν όσο το δυνατόν περισσότερα μέλη του φόρουμ και να περάσουμε ευχάριστα όπως τις δυο προηγούμενες χρονιές! :toast:

antonispowerlift
26-10-13, 22:15
παιδια συγχαρητηρια για την προσπαθεια και γω ανυπομονω με τη σειρα μου να ερθει η μερα του ιβεντ να διαγωνιστουμε και να περασουμε καλα.σε οσους το εχω πει(φιλους)αρκετοι προτιθενται να ερθουν,ειτε να διαγωνιστουν ειτε απλα να παρακολουθησουν.θα υπαρχουν αρκετες συμμετοχες πιστευω.τελος θα ηθελα να παρατηρησω κατι εντελως καλοπροαιρετα.θα επρεπε κατ εμε πρωτα να ηταν οι κατηγοριες των μαξ κιλων και μετα οι επαναληψεις.δηλαδη ενας που χει κανει επαναληψεις δεν θα ειναι σε θεση να συμμετασχει με τις καλυτερες προυποθεσεις στην κατηγορια των μαξ κιλων λογω κοπωσης.πχ αν καποιος κανει στα 100 15 επαναληψεις και ξεκουραστος μπορει να σηκωσει 140 κιλα για μια επαναληψη,μετα τις επαναληψεις το πολυ να μπορει να κανει 130-135.οποτε ισως καλυτερα να ηταν να εμπαιναν πρωτα οι μονες και μετα οι επαναληψεις.Φιλικα παντα

Polyneikos
26-10-13, 22:24
παιδια συγχαρητηρια για την προσπαθεια και γω ανυπομονω με τη σειρα μου να ερθει η μερα του ιβεντ να διαγωνιστουμε και να περασουμε καλα.σε οσους το εχω πει(φιλους)αρκετοι προτιθενται να ερθουν,ειτε να διαγωνιστουν ειτε απλα να παρακολουθησουν.θα υπαρχουν αρκετες συμμετοχες πιστευω.τελος θα ηθελα να παρατηρησω κατι εντελως καλοπροαιρετα.θα επρεπε κατ εμε πρωτα να ηταν οι κατηγοριες των μαξ κιλων και μετα οι επαναληψεις.δηλαδη ενας που χει κανει επαναληψεις δεν θα ειναι σε θεση να συμμετασχει με τις καλυτερες προυποθεσεις στην κατηγορια των μαξ κιλων λογω κοπωσης.πχ αν καποιος κανει στα 100 15 επαναληψεις και ξεκουραστος μπορει να σηκωσει 140 κιλα για μια επαναληψη,μετα τις επαναληψεις το πολυ να μπορει να κανει 130-135.οποτε ισως καλυτερα να ηταν να εμπαιναν πρωτα οι μονες και μετα οι επαναληψεις.Φιλικα παντα


Αντώνη ευχαριστούμε για τα καλά σου λογια και φυσικα το σχόλιο το λαμβανουμε ως καλοπροαίρετο..
Την εχουμε σκεφτεί αυτη την εκδοχή που αναφέρεις αλλα τα πολλά κιλά ειναι το πλεον εντυπωσιακό κομμάτι και είθισται να αφήνεται στο τελος της καθε διοργάνωσης.
Πλην τουτου,μπορει να αντιπαραθέσει καποιος ότι ειναι αλλιως σε θεματα δυνάμης να εχει κανει 1 γευμα και αλλιως 3-4.
Αν καποιος εχει τοσο αυστηρούς στοχους και πιστευει ότι θα χάσει δυνάμεις ή το ένα θα του κοψει φόρα στο αλλο,καλο ειναι να κανει στοχευμένες προσπάθειες.
Δηλαδή να συμμετάσχει μονο στις μονές ή αντιστοιχα μονο στις επαναλήψεις...
Τελος,εχουμε προβλέψει να υπάρχει μεγαλο διάλλειμα, οι επαναληψεις να τελειωσουν στις 14.00, να κανουμε όλοι ενα 2-3ωρο διάλλειμα και μετά τις 17.00 να αρχίσουν οι μονές..(σερί δεν βγαίνει με τίποτα )

tasos2
27-10-13, 01:21
Καλυτερα απογευμα οι μεγιστες, πως να κανεις μεγιστη στις 9 το πρωι?

Muscleboss
27-10-13, 02:36
Το Atlas Challenge είναι πλέον η πιο διαδεδομένη διοργάνωση δύναμης στο κόσμο που το συνδυάζει με το bodybuilding. Για τρίτη χρονιά με την συμβολή του Σπύρου Μπουρνάζου, την υποστήριξη του STAMATIS TEAM και το μεράκι της ομάδας του bodybuilding.gr θα έχουμε την πιο οργανωμένη διεξαγωγή του διαγωνισμού. Ο admin Polyneikos φροντίζει για όλες τις λεπτομέρειες και τις συχνές υπενθυμίσεις στους διαγωνιζόμενους που θα θέλουν να συμμετάσχουν στο παρόν τοπικ.
Η διοργάνωση δείχνει φέτος να είναι πιο απαιτητική και οι συμμετοχές εκφράζουν μεγάλο ανταγωνισμό. Ωστόσο αυτό που θα επικρατήσει είναι η ζεστή φιλοξενία του bodybuilding.gr η παρέα και οι νέες γνωριμίες με τα μέλη του φόρουμ. Ελπίζω να παρευρεθούν όσο το δυνατόν περισσότερα μέλη του φόρουμ και να περάσουμε ευχάριστα όπως τις δυο προηγούμενες χρονιές! :toast:

Νάσσερ να σε υπολογίζουμε;

antonispowerlift
27-10-13, 12:40
Καλυτερα απογευμα οι μεγιστες, πως να κανεις μεγιστη στις 9 το πρωι?

προσωπικα πιστυεω πως δεν παιζει ρολο η ωρα αλλα πως εχει συνηθησει κανεις.αν καποιος γυμναζεται το πρωι το πρωι θα ειναι στην καλυτερη του κατασταση.εσυ θα μπορεις να κανεις μεγιστη μετα απο ενα κοπιαστικο σετ των 15-20 επαναληψεων.νομιζω οχι.τελος παντων θα υπαρχει και χρονος για ξεκουραση οποτε ολα οκ.μια παρατηρηση εκανα

κοτινος
27-10-13, 14:31
καλοπροαιρετο το σχολιο , αλλα σαφεστατα κ παιζει ρολο η ωρα στα ρεκορ , κ βεβαια αυτο αποδεικνύεται κ στην πραξη

σχεδον σε ολα τα αθληματα σπανιοτατα γινονται ρεκορ πρωινιατικα , ολες οι μεγαλες επιδοσεις συμβαινουν απο απογευμα κ μετα κ σιγουρα μονο τυχαιο δεν ειναι , ουτε ειναι ολοι απογευματινοι τυποι..

(π.χ.) ποτε τελικος 100 η 200 μετρων δεν εχει γινει πρωι για να δουνε μαξ-επιδοσεις μονο απογευμα-βραδυ

τωρα αν υπαρχει κ κανενας που το πρωι να μπορει να σηκωνει 150 κιλα κ το απογευμα να ζοριζεται με τα 140 δεν αλλαζει τον κανονα , κ πολυ σωστα απαντησε ο polyneikos
( παντως αν υπαρχει κανενας bodybuilder που να του συμβαινει κατι τετοιο θα ηθελα να το δω!)

μια παρατηρηση δικια μου που μπορει να ειναι κ λαθος θα επιθυμουσα μια απαντηση , ειναι οτι απο τα 120 κιλα εναρξης στον προηγουμενο αγωνα εγιναν 130 στερωντας ετσι απο μερικα παιδια την χαρα μιας απλης συμετοχης , κ οτι εχουν την δυνατοτητα εστω να μπουνε σε εναν τετοιο αγωνα


μαθαμε μηπως κ πιο καναλι θα δειξει τον αγωνα?

NASSER
27-10-13, 19:56
Νάσσερ να σε υπολογίζουμε;

Θα προσπαθήσω να είμαι παρόν καθώς είναι η διοργάνωση που έχει προτεραιότητα για μένα αυτή τη σεζόν. :)

antonispowerlift
28-10-13, 14:48
καλοπροαιρετο το σχολιο , αλλα σαφεστατα κ παιζει ρολο η ωρα στα ρεκορ , κ βεβαια αυτο αποδεικνύεται κ στην πραξη

σχεδον σε ολα τα αθληματα σπανιοτατα γινονται ρεκορ πρωινιατικα , ολες οι μεγαλες επιδοσεις συμβαινουν απο απογευμα κ μετα κ σιγουρα μονο τυχαιο δεν ειναι , ουτε ειναι ολοι απογευματινοι τυποι..

(π.χ.) ποτε τελικος 100 η 200 μετρων δεν εχει γινει πρωι για να δουνε μαξ-επιδοσεις μονο απογευμα-βραδυ

τωρα αν υπαρχει κ κανενας που το πρωι να μπορει να σηκωνει 150 κιλα κ το απογευμα να ζοριζεται με τα 140 δεν αλλαζει τον κανονα , κ πολυ σωστα απαντησε ο polyneikos
( παντως αν υπαρχει κανενας bodybuilder που να του συμβαινει κατι τετοιο θα ηθελα να το δω!)

μια παρατηρηση δικια μου που μπορει να ειναι κ λαθος θα επιθυμουσα μια απαντηση , ειναι οτι απο τα 120 κιλα εναρξης στον προηγουμενο αγωνα εγιναν 130 στερωντας ετσι απο μερικα παιδια την χαρα μιας απλης συμετοχης , κ οτι εχουν την δυνατοτητα εστω να μπουνε σε εναν τετοιο αγωνα


μαθαμε μηπως κ πιο καναλι θα δειξει τον αγωνα?
φιλε δεν ειπα οτι θεμα ωρας.ειπα οτι ειναι θεμα κουρασης.να σου δωσω ενα παραδειγμα .εσυ κανεις 120 παγκο μια επαναληψη οταν εισαι ξεκουραστος.μπεις προηγουμενως στα 90 και κανεις 15.μετα ξαναμπες στα 120,θα τασηκωσεις?με τιποτα.αυτο ηθελα να πω και τιποτα παραπανω.

MusclesOfShadow
30-10-13, 23:44
Θελω πολυ να συμμετασχω!!!!

Mathew147
04-11-13, 20:17
Στα power reps ποσο χρονο εχουμε αναμεσα στις επαναληψεις διαθεσιμο?

και στις αρσεις θανάτου μπορουμε να αφησουμε για λιγο τη μπαρα κατω(πχ ενα δευτερολεπτο περιπου?) ή πρεπει να ειναι συνεχομενες οι επαναληψεις και να σταματαμε μονο για λιγο μετα το lock out?

Polyneikos
05-11-13, 19:02
Στα power reps ποσο χρονο εχουμε αναμεσα στις επαναληψεις διαθεσιμο?



Αν κατάλαβα τι εννοείς, θα διαγωνίζονται όλες οι κλασεις σε μια κίνηση ,π.χ. Σκουωτ.

Δηλαδη:
Εφηβοι
Κλάση 1: Έως 80 κιλά
Κλάση 2: Από 80 έως 90 κιλά
Κλάση 3: Από 90 έως 100 κιλά
Κλάση 4 : Ανω των 100 κιλών

Κατόπιν θα διαγωνίζονται στην επόμενη κίνηση, Παγκο.
Και στο τελος Αρσεις Θανάτου.
Υπάρχει αυτή η σκέψη να ειναι με αυτη την σειρά οι κινήσεις ,ετσι ώστε οι αθλητές να εχουν χρόνο ξεκουρασης αρκετο για μέση,πόδια,γόνατα κτλ και να μην κολλήσουν τα σκουωτ με τις άρσεις που επιβαρύνουν καποια κοινα σημεία ....
Τον ακριβή χρόνο δεν μπορώ να στον προβλέψω, εφόσον δεν ξερουμε τον ακριβή αριθμό συμμετοχών.


και στις αρσεις θανάτου μπορουμε να αφησουμε για λιγο τη μπαρα κατω(πχ ενα δευτερολεπτο περιπου?) ή πρεπει να ειναι συνεχομενες οι επαναληψεις και να σταματαμε μονο για λιγο μετα το lock out?

Θα ισχύσει το δευτερο μαλλον,χωρις δηλαδή ιδιαιτερη παύση,αλλα θα ενημερωθείτε πολυ προσεχώς.

loufas
08-11-13, 01:45
Θα θέλα να συμμετάσχω αλλά έχω έναν μικρό τραυματισμό.....

christostx34
08-11-13, 13:42
Kριμα παιδια που δεν γινονται κατι τετοιοι αγωνες πιο βορεια θεσσαλονικη πχ . Ελλαδα δεν ειναι μονο η Αθηνα. Θα ηθελα πολυ να παρω μερος στον αγωνα στην κατηγορια εφηβων αλλα ειμαι βορεια και δεν μπορω να ερθω Αθηνα. Πιστευω θα τερματιζα αρκετα ψηλα κιολας κανω σκουοτ 80χ43 παγκο 70 χ 19 ντεντλιφτ 90χ47. τελος παντων εαν γινει κατι τετοιο πιο βορεια μετα χαρας να παρω μερος.Να περασετε ολοι υπεροχα.

johny_8
08-11-13, 16:20
Η σείρα πρέπει να ειναι αυτή που ανέφερε ο Πολύνεικος πρώτα σκουωτ μετά πάγκο κ μετά αρσεις. Αυτή η σειρά ακολουθείται στ meet

niksamaras
08-11-13, 18:49
Η σείρα πρέπει να ειναι αυτή που ανέφερε ο Πολύνεικος πρώτα σκουωτ μετά πάγκο κ μετά αρσεις. Αυτή η σειρά ακολουθείται στ meet


Στις μεγιστες δεν θα ακολουθηθει αυτη, παρα πρωτα παγκος, μετα καθισμα και μετα αρσεις. Εκτος αν αλλαξε κατι.

Polyneikos
08-11-13, 19:01
Στις μεγιστες δεν θα ακολουθηθει αυτη, παρα πρωτα παγκος, μετα καθισμα και μετα αρσεις. Εκτος αν αλλαξε κατι.

Και στις μεγιστες αυτη θα ειναι η σειρά.:thumbup:

beefmeup
09-11-13, 00:51
μπραβο παιδια!
αν κρινω απο το κλιμα κ την επιτυχια των 2 προηγουμενων λογω μεγαλυτερης εμπηριας κ μονο απο πλευρας διοργανωσης,ειμαι σιγουρος οτι θα τα σπαει ακομα περισοτερο..:weights:

Muscleboss
09-11-13, 14:26
Σημαντική ανακοίνωση

Αλλαγή ημερομηνίας του 3ου Atlas Challenge σε Κυριακή 8 Δεκεμβρίου


Ζητούμε συγνώμη για αυτή την αλλαγή, αλλά οφείλεται σε υποχρεώσεις της αίθουσας διεξαγωγής.

Muscleboss
10-11-13, 17:46
3o Atlas Challenge - Promo video

Θα γίνει χαμός... :thumbup:


http://www.youtube.com/watch?v=R_XKf77AgFA

niksamaras
10-11-13, 19:45
Και στις μεγιστες αυτη θα ειναι η σειρά.:thumbup:

Θα υπαρχει μηπως και νικητης συνολου, με το αθροισμα δηλαδη των προσπαθειων του στις 3 κινησεις?

just chris
10-11-13, 20:20
ειδα μολις το βιντεο στο youtube κ ανατριχιασα.εχετε κανει πολυ καλη δουλεια με ισχυρο πεπλο μουσικης υποκρουσης που αγγιζει το ορια του motivation.ευγε guys! κ ενα μπραβο στα κτηνη που σηκωσαν τα κερατα τους:clap::clap:

Muscleboss
10-11-13, 21:22
Θα υπαρχει μηπως και νικητης συνολου, με το αθροισμα δηλαδη των προσπαθειων του στις 3 κινησεις?

Δεν έχει προγραμματιστεί κάτι τέτοιο. Ίσως εξεταστεί ανάλογα τις συμμετοχές.

grtech
11-11-13, 15:23
Το βιντεο τα σπάει :clap:. Λιγότερο απο ένας μήνας πριν το τρίτο Ατλας η αντίστροφη μέτρηση για τους διαγωνιζόμενους έχει προ πολλού ξεκινήσει και πιστεύω ότι φέτος θα δούμε υψηλότερες επιδόσεις και περισσότερες προσπάθειες μέχρι τελικής πτώσης. :weights::weights::weights::weights:
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=58531&d=1354863628

COBRA_STYLE
11-11-13, 15:37
Πρεπει να προκειται περι θαυματος η αλλαγη ημερομηνιας:turtle::P

Παιζει να προλαβω να ερθω και γω...αυριο μπαινω στρατο,για να δουμε:bbbiceps:

muxik
14-11-13, 08:30
Και στις μεγιστες αυτη θα ειναι η σειρά.:thumbup:

Οσοι θα συμμετεχουν στην κατηγορια εφηβων πρεπει να φερουν καποο πιστοποιητικο? Αν ναι πρεπει να ειναι επισημο η μπορουμε να φερουμε φωτοτυπια του πρωτοτυπου

Polyneikos
14-11-13, 09:09
Οσοι θα συμμετεχουν στην κατηγορια εφηβων πρεπει να φερουν καποο πιστοποιητικο? Αν ναι πρεπει να ειναι επισημο η μπορουμε να φερουμε φωτοτυπια του πρωτοτυπου

Ταυτότητα,Διαβατήριο,Δίπλωμα.
Μας καλύπτει και φωτοτυπια,αρκει να φαίνεται η ημερομηνία..

Polyneikos
14-11-13, 13:02
Ταυτότητα,Διαβατήριο,Δίπλωμα.
Μας καλύπτει και φωτοτυπια,αρκει να φαίνεται η ημερομηνία..

Τωρα που το σκέφτομαι,πρωτότυπο καλύτερα.
Δεν γίνεται καποιος να μην εχει κατι πάνω του σε πρωτότυπη μορφή...:thumbup:

NASSER
14-11-13, 17:53
Και πιστοποιητικό γέννησης από δημαρχείο ή ληξιαρχείο που να έχει εκδοθεί το τελευταίο εξάμηνο. Για να μην πω πως χρειάζεται και έγκριση ψυχιάτρου... μην σας πιάσει καμία τρέλα και τα σηκώσετε όλα κει μέσα.... :P:P:P
Φυσικά πλάκα κάνω αλλά πιστεύω πως η ένδειξη μιας ταυτότητας κατά την εγγραφή είναι απαραίτητη μαζί με ένα τρίτο τηλέφωνο, μη κακό πάθει κανένας τίποτα. ;)

Polyneikos
14-11-13, 18:57
Η ΑΦΙΣΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΤΗΣ ΜΟΡΦΗ .

ΠΡΟΣΟΧΗ !! Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ, ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΙΣ 8 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΤΟ EVENT..


Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΑΤΛΑΣ 3

1)Σπύρος Μπουρνάζος
2)Χρήστος Γκολιάς
3)Ηλίας Τριανταφύλλου


74941

panos38
14-11-13, 19:32
Να κάνω μια ερώτηση. Ποιο θεωρείται ένα καλό επίπεδο σε σύνολο power-reps? Ξέρω πως για τη συμμετοχή πας πιο πολύ αλλα επειδή ασχολούμαι σχετικά λίγο καιρο και δεν γνωρίζω άτομα που ασχολούνται με αθλήματα δύναμης-PL για να συγκρίνω. Θα ήταν γελοίο π.χ. να κάνω σύνολο 10 όταν οι περισσότεροι κάνουν πάνω από 20-25 (τυχαία νούμερα!). Ανήκω στη 2η κατηγορία 80-90 κιλών. Ευχαριστώ!

sTeLaKoS
14-11-13, 22:23
Πάνο δες τους πίνακες αποτελεσμάτων των προηγούμενων ετών για να καταλάβεις σε τι επίπεδο κυμαίνονται οι προσπάθειες:

1o Atlas Challenge by Bodybuilding.gr
(http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16836-1o-Atlas-Challenge-by-Bodybuilding.gr)2o Atlas Challenge by Bodybuilding.gr (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?22746-2o-Atlas-Challenge-by-Bodybuilding.gr)

panos38
14-11-13, 23:13
Πάνο δες τους πίνακες αποτελεσμάτων των προηγούμενων ετών για να καταλάβεις σε τι επίπεδο κυμαίνονται οι προσπάθειες:

1o Atlas Challenge by Bodybuilding.gr
(http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?16836-1o-Atlas-Challenge-by-Bodybuilding.gr)2o Atlas Challenge by Bodybuilding.gr (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?22746-2o-Atlas-Challenge-by-Bodybuilding.gr)

ευχαριστώ πολύ!! αν ήταν μόνο για σκουώτ κάτι γινόταν (τα βγάζω 15-20 αυτά) αλλά πάγκο 2 με το ζόρι :P χαχαχα

TRIANTAFYLLOU
15-11-13, 00:01
εγώ βλέπω αυτη τη φορα στη λούφα θα είμαι στην κριτική επιτροπή , ελπίζω να μη με μπερδέψουν με τον Ηλία Ψινάκη δεν θα το αντέξω :P:P

πάντως παιδια την προηγούμενη φορα το κλίμα ήταν τέτοιο που όλοι το χαρήκαν και δεν υπήρχε το άγχος του συναγωνισμού και των επιδόσεων , άλλωστε δεν συμμετέχουν άτομα που ασχολούνται στοχευμένα αποκλειστικά με την δύναμη
σημασία έχει όλοι να το χαρούν και να μην νιώθουν μειονεκτικά με τις επιδόσεις τους αν δεν πιάσουν καλή κατάταξη να μήν δημιουργηθεί έξτρα άγχος

Χρήστος Τριανταφύλλου
15-11-13, 18:21
Παντως Ηλια στην κριτικη επιτροπη θα γλυτωσεις τον υδρωτα που εχυσες στο περσινο ατλας:green:
Παντως δεν σου εκανε κ κακο ,σαν να εκανες πολυωρη σαουνα ηταν:P

TRIANTAFYLLOU
15-11-13, 20:47
πάνω απ όλα όμως Χρήστο παρ όλη την κούραση το φχαριστήθηκα γιατι όλα πήγαν καλα και υπήρχαν χαμογελαστα πρόσωπα και ευχαριστημένα απο όλη την εκδήλωση !
και μετα απο όλο το νταλαβέρι να κανονίσουμε να πάμε για ανεφοδιασμό ενέργειας σε κανένα μαγαζί με κοψίδια , νομιζω θα ήταν ότι πρέπει:toast::toast:

muxik
16-11-13, 18:00
Παιδια γνωριζουμε ακομα αν υπαρχουν αρκετες συμμετοχες για να γινει η κατηγορια των εφηβων??

Muscleboss
16-11-13, 18:04
Παιδια γνωριζουμε ακομα αν υπαρχουν αρκετες συμμετοχες για να γινει η κατηγορια των εφηβων??

Ναι, η κατηγορία θα γίνει κανονικά.

muxik
19-11-13, 14:31
Ευχαριστω, μια τελευταια ερωτηση, θα απονεμηθουν μεταλλια στους νικητες?

Χρήστος Τριανταφύλλου
19-11-13, 17:44
!
και μετα απο όλο το νταλαβέρι να κανονίσουμε να πάμε για ανεφοδιασμό ενέργειας σε κανένα μαγαζί με κοψίδια , νομιζω θα ήταν ότι πρέπει:toast::toast:

Οχι μονο ειναι καλη ιδεα Ηλια αλλα επιβαλλεται:P:toast:

RAMBO
21-11-13, 01:37
Δυστυχως λογω δουλειας δεν θα μπορεσω να ερθω,θα προσπαθησω αν καταφερω να περασω μετα στη μαζοξη αναπληρωσης ενεργειας :P

Polyneikos
22-11-13, 08:47
Ευχαριστω, μια τελευταια ερωτηση, θα απονεμηθουν μεταλλια στους νικητες?

Κύπελλο στον πρώτο,μετάλλια στον δευτερο και τρίτο, μπλουζάκι αναμνηστικό σε όλους τους συμμετέχοντες

goldenera
22-11-13, 22:55
Κώστα στους συμμετέχοντες περιλαμβάνονται και όσοι παρακολουθήσουν?:turtle::turtle:

maser
23-11-13, 13:42
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ! ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ!ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΕ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!! ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Polyneikos
23-11-13, 15:48
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΑΣ! ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ!ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΕ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΑΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!! ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

Kαλησπερα κατ΄αρχην και σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.
Γραφε αν θελεις μονο με μικρούς χαρακτήρες,γιατι ειναι κανόνας του φόρουμ.

Οι κατηγορίες ειναι αυτες:


Υπενθυμίζω της κατηγορίες ::





POWER-REPS
Ο κάθε διαγωνιζόμενος θα πρέπει να συμμετέχει και στις τρεις κινήσεις της κλάσης του.
Νικητής της κάθε κλάσης Power-Reps θα είναι ο διαγωνιζόμενος με το μεγαλύτερο συνολικό άθροισμα επαναλήψεων των τριων κινήσεων.

Ο διαχωρισμός αθλητών θα γίνει με βάση το βάρος τους:


Κατηγορίες βάρους Power-Reps (Κλάσεις)

Κλάση Εφήβων (έως 20 ετών)
Κλάση 1: Έως 80 κιλά
Κλάση 2: Από 80 έως 90 κιλά
Κλάση 3: Από 90 έως 100 κιλά
Κλάση 4 : Ανω των 100 κιλών


Συνολικό βάρος μπάρας:

Εφήβων:
Bench Press 70 κιλά
Squat 80 κιλά
Deadlifts 90 κιλά

Κλάση 1:
Bench Press 90 κιλά
Squat 100 κιλά
Deadlifts 110 κιλά

Κλάση 2:
Bench Press 100 κιλά
Squat 110 κιλά
Deadlifts 120 κιλά

Κλάση 3:
Bench Press 110 κιλά
Squat 120 κιλά
Deadlifts 130 κιλά

Κλάση 4:
Bench Press 120 κιλά
Squat 130 κιλά
Deadlifts 140 κιλά


MAX-REP (Οpen)
Εδώ θα υπάρχουν κατηγορίες Open (χωρίς διαχωρισμό βάρους) 1 μέγιστης επανάληψης (MAX-REP), με έναν νικητή ανά κατηγορία.
(Ο κάθε αθλητής θα μπορεί να λάβει μέρος μόνο σε μία κατηγορία που θα επιλέξει ή σε περισσότερες.)

Θα υπάρξει ελάχιστο βάρος εκκίνησης στις μπάρες και κάθε αθλητής θα έχει συνολικά 3 προσπάθειες στην κάθε κίνηση.


Bench Press:
Βάρος Έναρξης:130 κιλά

Squat
Βάρος Έναρξης:160 κιλά

Deadlifts
Βάρος Έναρξης:180 κιλά

Κύπελλα θα δοθούν στους νικητές των κατηγοριών, ενώ μετάλλια στις 2ες και 3ες θέσεις. Όπως κάθε χρόνο, οι συμμετέχοντες θα πάρουν δωρεάν το συλλεκτικό μπλουζάκι του αγώνα (προτεραιότητα στα μπλουζάκια θα έχουν όσοι δηλώσουν τη συμμετοχή τους πριν τη μέρα του αγώνα). Ενδέχεται να υπάρξουν και κάποια δώρα για τα οποία θα ενημερώσουμε μέσα από αυτό το θέμα.

Οι κανόνες που ίσχυσαν στις προηγούμενες διοργανώσεις μας θα ισχύουν και αυτή τη φορά και φυσικά η είσοδος θα είναι ελεύθερη.

maser
23-11-13, 16:04
Kαλησπερα κατ΄αρχην και σε ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια.
Γραφε αν θελεις μονο με μικρούς χαρακτήρες,γιατι ειναι κανόνας του φόρουμ.

Οι κατηγορίες ειναι αυτες:

Ευχαριαστω πολυ!

Polyneikos
24-11-13, 13:48
Κώστα στους συμμετέχοντες περιλαμβάνονται και όσοι παρακολουθήσουν?:turtle::turtle:

Εμείς θα συμμετέχουμε στην κατανάλωση γευμάτων και λιχουδιών για να έχουμε την απαραίτητη ενέργεια σε όλο το event :P

xasourada
26-11-13, 11:12
Η ΑΦΙΣΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΤΗΣ ΜΟΡΦΗ .

ΠΡΟΣΟΧΗ !! Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΗΚΕ, ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΣΤΙΣ 8 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΤΟ EVENT..


Η ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΤΟΥ ΑΤΛΑΣ 3

1)Σπύρος Μπουρνάζος
2)Χρήστος Γκολιάς
3)Ηλίας Τριανταφύλλου


74941

:thumbup::thumbup::thumbup:

Polyneikos
26-11-13, 17:38
3o Atlas Challenge - Promo video

Θα γίνει χαμός... :thumbup:


http://www.youtube.com/watch?v=R_XKf77AgFA

Πλησιάζουν οι μέρες, για να ζεσταινόμαστε :thumbup:

RAMBO
27-11-13, 06:30
Kριμα που θα λειπω ρε γαμωτο,οπως και να χει πανικος θα γινει :bbbiceps:

Muscleboss
28-11-13, 19:25
-10 days


Τα πακέτα με τα μπλουζάκια του event έφτασαν.

Οι τηλεφωνικές πληροφορίες λένε ότι υπάρχει σημαντικός αριθμός αθλητών που δεν έχει δηλώσει συμμετοχή, αλλα προετοιμάζεται εδώ και αρκετούς μήνες για τη διοργάνωση.

Σήμερα οι άνθρωποι του ΟΑΚΑ μας διαβεβαίωσαν ότι όλα θα είναι έτοιμα για το μεγαλύτερο μέχρι σήμερα Atlas Challenge στις 8 Δεκεμβρίου. :thumbup:

Η αντίστροφη μέτρηση ξεκίνησε....

75739

RAMBO
28-11-13, 19:33
Τελειο το μπλουζακι :clap:

Polyneikos
28-11-13, 22:04
Το μπλε ειναι το αγαπημενο μου χρώμα .Τελεια!Ευχαριστούμε Πανο :clap::clap:

ελμερ
29-11-13, 00:03
Τα μπλουζακια ειναι μπομπα......μετραμε αναποδα......:thumbup::welcome::welcome:

antonispowerlift
29-11-13, 00:20
πολυ ωραια τα μπλουζακια.10 μερες εμειναν παιδια.δυστυχως τετοια ιβεντ γινονται σπανια στην Ελλαδα οποτε οταν γινονται πρεπει ολοι να τα στηριζουμε.Επομενως ολοι εκει.

Metalhead|T|
29-11-13, 01:35
Μπομπα τα μπλουζακιααααα :turtle: :welcome:

LEGPRESS
29-11-13, 01:46
καλη επιτυχια σε οποιους συμμετασχουν...και στο Μητσαρα με το Χρηστο...ξερουν αυτοι...

goldenera
29-11-13, 18:19
Όντος φοβερό το μπλουζάκι,το βαθύ μπλε 'τα σπάει' (έτσι δεν το λένε οι νέοι?:rolf:) Προς του διαχειριστές, κρατήστε μου ένα κομμάτι σας παρακαλώ:turtle:

Muscleboss
29-11-13, 20:15
-9 days


Γιατρός του αγώνα θα είναι ο Γιώργος Kοντορίνης. (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?1478-Φωτογραφίες-μου)

O Γιώργος θα είναι ακόμα στο spotter team, μαζί με Muscleboss και άλλον έναν πολύ έμπειρο αθλητή powerlifting.

Στη μουσική του event και επί γενικών καθηκόντων ο Βαγγέλης Dreiko (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?5200-Dreiko). (Ετοιμαστείτε για πολλές ροκιές) :rocking:


Ακόμα σήμερα ενημερωθήκαμε ότι θα προσφερθούν δώρα στους νικητές και από μεγάλη αλυσίδα συμπληρωμάτων διατροφής και αθλητικών ειδών. Περισσότερες λεπτομέρειες σύντομα....

Muscleboss
30-11-13, 02:04
Τα μπλουζάκια άρχισαν να κυκλοφορούν... :bbbiceps:

75784

Polyneikos
30-11-13, 10:17
Ο Κώστας Σταμάτης (http://forum.bodybuilding.gr/member.php?5165-Kostas-Stamatis)υποστηρίζει και έμπρακτα το 3o Atlas Challenge ως χορηγός των επάθλων που θα δοθούν στους νικητές των κατηγοριών !
Τον ευχαριστούμε ιδιαίτερα !



http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=73343

-8 days

Tα Κύπελλα και τα μετάλλια του ΑΤΛΑΣ 3 !!
Καλαίσθητα και προσεγμένα , μια ευγενική προσφορά προς τους διαγωνιζομένους και το Bodybuilding.gr, από τον Κώστα Σταμάτη (Regenesis Stores & γυμναστήριο ΛΥΚΑΙΟΝ ,Κυψέλη) :thumbup::thumbup:


75789



75790


75791

TRIANTAFYLLOU
30-11-13, 18:05
ευχαριστούμε πάρα πολύ τον Κώστα Σταμάτη για την χορηγία του που είναι πάντα δίπλα και στηρίζει κάθε φιλότιμη προσπάθεια που γίνετε στο χώρο μας και είναι σίγουρο ότι θα το χαρούν όλοι και συμβάλει στην πιο ολοκληρωμένη και πετυχημένη διοργάνωση :clap::clap:

polo0
30-11-13, 18:47
γίνεται να παραγγείλουμε κανα μπλουζάκι να έχουμε να θυμόμαστε για μας που ήμαστε μακριά η μπαα?:(:(

major
30-11-13, 19:12
Oχι. ήταν 110 κιλα και έκανε 29 επαναλήψεις

απογοητευομε, ποτε θα τα φτασουμε αυτα εμεις???? :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

strong(er)
01-12-13, 01:17
7 days out.
καλη επιτυχια σε ολα τα παιδια κ χωρις απροοπτα πανω απο ολα.

Υ.Γ ελπιζω οτι θα κανω κανενα νεο PR.

Kntrns_MD
01-12-13, 06:02
Θέλω κι εγώ να συγχαρώ τα παιδιά του ΒΒ.gr και ολους τους παράγοντες για την αξιέπαινη προσπάθεια διοργανωσης του 3ου άτλας. Όπως είπε κι ο ΜΒ έχω αναλάβει την ιατρική επίβλεψη του αγώνα, ελπίζω όμως πως με λίγη προσοχή και καλή προθέρμανση θα αποφύγουμε ατυχήματα και τραυματισμούς και να απολαυσουμε έναν δυνατό και επιτυχή αγώνα. Καλή επιτυχία σε ολους!!!

Polyneikos
01-12-13, 12:08
Θέλω κι εγώ να συγχαρώ τα παιδιά του ΒΒ.gr και ολους τους παράγοντες για την αξιέπαινη προσπάθεια διοργανωσης του 3ου άτλας. Όπως είπε κι ο ΜΒ έχω αναλάβει την ιατρική επίβλεψη του αγώνα, ελπίζω όμως πως με λίγη προσοχή και καλή προθέρμανση θα αποφύγουμε ατυχήματα και τραυματισμούς και να απολαυσουμε έναν δυνατό και επιτυχή αγώνα. Καλή επιτυχία σε ολους!!!

Γιώργο σε ευχαριστούμε για την ευγενική προσφορά των ιατρικών σου παροχών.:thumbup::clap:
Ο Γιωργος Κοντορίνης, εκτός από φίλος, αγωνιστικός αθλητής, ειναι γιατρός με ειδίκευση στην ορθοπεδική (αχρείαστος να είσαι :P:P) .

Polyneikos
01-12-13, 15:02
Βασική Υπενθύμιση :


Υπενθυμίζω σε όλα τα μέλη ότι περα από την εκδήλωση ενδιαφέροντος που γίνεται μεσω του φόρουμ,
η εγγραφή και η ζύγιση την ημερα του αγώνα (9.30-11.00) ειναι υποχρεωτική.

(Εξαιρούνται από την πρωινή εγγραφή όσοι διαγωνιστούν αποκλειστικά στις μονές επαναλήψεις, όπου θα μπορουν να γραφτούν στο διαστημα 16:00-17:00)

polo0
02-12-13, 17:26
γίνεται να παραγγείλουμε κανα μπλουζάκι να έχουμε να θυμόμαστε για μας που ήμαστε μακριά η μπαα?:(:(

???:unsure::unsure:

Muscleboss
02-12-13, 18:34
???:unsure::unsure:

Δυστυχώς όχι παιδιά... είναι μόνο για τους συμμετέχοντες αθλητές και θα δοθούν και σαν αναμνηστικό σε κάποιους ανθρώπους του χώρου που θα μας τιμήσουν με την παρουσία τους.

Muscleboss
02-12-13, 18:36
-6 days


Και το μεγαλύτερο ερώτημα που απομένει να απαντηθεί είναι αν ο Ηλίας Τριανταφύλλου θα ξυπνήσει εγκαίρως για την κριτική επιτροπή του αγώνα, ή θα τον δούμε το απόγευμα αγουροξυπνημένο μετά από τις συνηθισμένες του Αθηναϊκές αγρυπνίες... :green:

TRIANTAFYLLOU
02-12-13, 19:03
:P:P:P ότι και να γίνει σε αυτη την περίπτωση χρειάζετε συνέπεια και στην χειρότερη των περιπτώσεων που λέει ο λόγος εμφανιζομαι φρέσκος με κεκτημένη ταχυτητα απο την σαββατιάτικη αγρυπνία !!
πέρα πάντως απο πλάκα δεν χωράει ασυνέπεια σ αυτη την περίπτωση άλλωστε ο σκοπός που κατεβαίνω Αθήνα είναι το Άτλας , α και για να δω τον ολυμπιακό :P:P:P:turtle:

Polyneikos
03-12-13, 20:00
-5 days

O Kώστας Σταμάτης και η εταιρία Weider Νutrition Hellas (Τασος και Πετρος Πολίτης), θα προσφέρουν συμπληρώματα στους νικητές των κατηγοριών.
Τους ευχαριστούμε πολύ για την ευγενική τους προσφορά !:thumbup:

75946


75947

NASSER
03-12-13, 20:07
Η χορηγία των φίλων Κώστα Σταμάτη και αδελφών Πολίτη είναι ανεκτίμητη τόσο για το άθλημα του bodybuilding όσο και για την υποστήριξη του 3ου Atlas! Τους αξίζουν πολλά συγχαρητήρια :clap::clap::clap:

Superman85
03-12-13, 22:01
Συγχαρητήρια στα παιδιά που το διοργανώνουν, προετοιμάζομαι ιδιαιτερα από τότε που ανακοινώθηκε ,θα παίξω στις αρσεις μονές και ανάλογα μπορεί και στα σκουωτ.
Καλη επιτυχία σε όλους τους συναθλητές,γιατί όχι να μην δούμε και ρεκόρ,πανω απ΄ολα να περάσουμε καλά .

Polyneikos
03-12-13, 22:45
Ξαναβάζω 2 χαρτες για τις αθλητικές εγκαταστάσεις στο ΟΑΚΑ.
Η είσοδος ειναι επί της οδού Αρτέμιδος,εχουν μεσα οι εγκαταστάσεις ενα παρκινγκ για περίπου 30 αυτοκίνητα.
Μπαίνωντας στην Αρτέμιδος από την Κηφισίας ,λίγο πριν φτάσεις στο τελος της Αρτέμιδος, βλεπεις στο αριστερό σου χέρι τις εγκαταστάσεις και στο δεξί σου χέρι την πίσω πλευρά του The Mall.
Λίγο πριν τα υπόγεια parking του ΜALL, υπάρχει στην αριστερή πλευρα είσοδος που μπαίνουν αυτοκίνητα για τα κλειστά προπονητήρια του ΟΑΚΑ,όπως και ενα ανοικτό γήπεδο με ταρτάν.

75951


75952

Polyneikos
04-12-13, 12:33
Εδω ειναι ενα λίνκ από το site του ΟΑΚΑ που έχει πολυτιμες πληροφορίες όσον αφορά τις συγκοινωνίες , για κάποιους που δεν διαθέτουν μεταφορικό μέσο

http://www.oaka.com.gr/article_detail.asp?e_cat_serial=001013001&e_cat_id=127&e_article_id=188

75964

goldenera
05-12-13, 17:56
Προς επιβεβαίωση ρωτώ, ο αγώνας ξεκινάει στις 11:00, έτσι? Κώστα, τί ώρα περίπου υπολογίζεις ότι θα έχει ολοκληρωθεί?

Polyneikos
05-12-13, 18:17
Προς επιβεβαίωση ρωτώ, ο αγώνας ξεκινάει στις 11:00, έτσι? Κώστα, τί ώρα περίπου υπολογίζεις ότι θα έχει ολοκληρωθεί?

Γιάννη,ο αγώνας μεταξύ επαναλήψεων και μονών , θα έχει διάλλειμα.
Ξεκινά στις 11 το πρωϊ και μετά το απόγευμα ξαναξεκινά στις 17:00
Το βλέπω Βράδυ, 9-10 η ώρα (χωρίς να μπορώ να προβλέψω απόλυτα)

goldenera
05-12-13, 18:19
Δηλ. θα υπάρξει κάποιο κενό μεταξύ του πρωινού και απογευματινού προγράμματος, έτσι?

Polyneikos
05-12-13, 18:30
Ναι,όταν θα τελειωσουν οι επαναλήψεις,θα κανουμε ενα διάλλειμα και μετά σειρά εχουν οι μονές

Polyneikos
05-12-13, 18:56
-3 Days

Tα Bodybuilding Club θα προσφέρουν στους τρεις πρώτους και των 8 κατηγοριών , ενα πακέτο δώρων για τον καθένα που θα συμπεριλαμβάνει μπλουζάκι, τσάντα ώμου, σέικερ και διάφορα δείγματα συμπληρωμάτων.
Τους ευχαριστούμε πολύ για την ευγενική προσφορά προς τους διαγωνιζόμενους και την συνεισφορά τους στο Ατλας !


76029

RAMBO
06-12-13, 00:21
Τους ευχαριστουμε πραγματικα,δειχνουν εμπρακτα οτι θελουν να επιστρεψουν στο χωρο και θα το καταφερουν,η προσφορα για το Ατλας δεν θα περασει απο κανεναν απαρατηρητη.Παραμονεμενος δεν θα μεινει κανεις :clap:

Muscleboss
06-12-13, 15:51
-2 Days

Αρχίζουν από σήμερα να φτάνουν και φίλοι από επαρχία για το event. Ελπίζουμε ο χώρος να αποδειχθεί αρκετός!

Πληροφορίες κάνουν λόγο για μεγάλες επιδόσεις... αλλά το σημαντικότερο για μια ζεστή ατμόσφαιρα που θα συναντηθούμε με νέους και παλιούς φίλους και θα περάσουμε καλά όπως στις προηγούμενες διοργανώσεις.

:toast:

76040

76041

RAMBO
06-12-13, 19:50
Η παρεα ξανασμιγει :clap:

72K
06-12-13, 19:54
Καλή επιτυχία σε όλους τους συμμετάχοντες και πάνω από όλα σας εύχομαι να περάσετε καλά:thumbup:

RAMBO
06-12-13, 22:49
Μολις εμαθα οτι Κυριακη εχω ρεπο :turtle::turtle::turtle::turtle:

Η θεση του cameraman με περιμενει:green:

Θα γινει κολαση

Polyneikos
06-12-13, 22:53
Μολις εμαθα οτι Κυριακη εχω ρεπο :turtle::turtle::turtle::turtle:

Η θεση του cameraman με περιμενει:green:

Θα γινει κολαση

Οι πληροφορίες μου, μου λενε ότι το καθιερωμένο small μπλουζάκι,δεν σου χωραει πλεον :thumbup::thumbup:

RAMBO
06-12-13, 22:56
Εχουν αγριεψει τα πραματα :weights:

Metalhead|T|
06-12-13, 23:54
Κωστη θα χαρώ πολυ να τα πουμε και απο κοντα μετα απο καιρο :toast:




ΚΥΡΙΕ POLYNEIKE τα μπλουζακια τι μεγεθη θα εχουν :unsure:

RAMBO
06-12-13, 23:58
Και γω φιλε εχουμε χαθει :toast:

Ηλαπ
07-12-13, 00:00
Αντε να μαζευομαστε σιγα σιγααα!!!

Polyneikos
07-12-13, 00:02
Κωστη θα χαρώ πολυ να τα πουμε και απο κοντα μετα απο καιρο :toast:




ΚΥΡΙΕ POLYNEIKE τα μπλουζακια τι μεγεθη θα εχουν :unsure:

Από Small εως XXL.Εχουν βγει 100 κομμάτια,ελπίζω να φθάσουν :green:

Metalhead|T|
07-12-13, 00:16
χαμός θα γινει :green::green: :welcome:

RAMBO
07-12-13, 11:45
-1 Day
Η καταστροφη πλησιαζει
76109

Metalhead|T|
07-12-13, 12:58
φυγαμε γερα!!! 76112

RAMBO
07-12-13, 13:00
Πολυ αφισσα εχει πεσει :P

goldenera
07-12-13, 18:56
Τάσαρε, φοβερή αφίσσα ρε:shock::clap::clap:

Metalhead|T|
07-12-13, 19:17
:weights::weights: τρελό κορμί ο ατλαντας.!!κ απολυτα αντιπροσωπευτικο

Polyneikos
07-12-13, 19:30
Λίγες ώρες έμειναν..
Ο χώρος ειναι έτοιμος, να υποδεχθεί το μεγαλύτερο event δύναμης της χρονιας, το 3ο Atlas Challenge!


76128


76127



76126

goldenera
07-12-13, 22:04
Κώστα η στάση του σώματος σου, στην άρση των πλακών είναι άψογη:clap: Πολύ ωραίος φαίνεται ο χώρος:thumbup:

goldenera
07-12-13, 23:23
Και λίγο motivation για τους αγωνιζόμενους αύριο, από έναν μετρ του είδους;)

7613576136

Mikekan
07-12-13, 23:27
Καλή επιτυχία σε όλους τους συμμετέχοντες και προσοχή απο υπερβολές και τραυματισμούς!

Θα προσπαθήσω να περάσω να σας δω!

Polyneikos
08-12-13, 01:34
Οι τελευταίες λεπτομέρειες για το Ατλας 3 διευθετήθηκαν με ένα λουκούλλειο γεύμα (απ΄ όλα ειχε ο μπαξές :P:P)
Πήραμε αρκετές δυνάμεις,σας περιμένουμε όλους αύριο :welcome:

76141

RAMBO
08-12-13, 01:38
Λίγες ώρες έμειναν..
Ο χώρος ειναι έτοιμος, να υποδεχθεί το μεγαλύτερο event δύναμης της χρονιας, το 3ο Atlas Challenge!

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=76128
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=76127
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=76126



Κωστα προσεχε γιατι εισαι και σε κρισιμη ηλικια και τα λουμπαγκο παραμονευουν :P

Τελειος ο χωρος..ωρες μετραμε:clap::clap:

grtech
08-12-13, 06:18
Εύχομαι καλή επιτυχία με ασφάλεια και αβλάβεια σε όλους τους συμμετέχοντες και καλή αντάμωση να έχει όλη η παρέα του φόρουμ να περάσετε καλά και να το ευχαριστηθείτε με την καρδιά σας. :clap:

RAMBO
08-12-13, 08:33
Kαλημερα σε ολη την παρεα..σε 4 ωρες ξεκιναμε:weights:

Χτυπαω ενα x-plode και περνω τον δρομο για ΟΑΚΑ:welcome::welcome::welcome:

Muscleboss
08-12-13, 08:51
3...2....1....

76143

Φύγαμε για ΟΑΚΑ!

No Fear
08-12-13, 09:16
Καλα να περασετε παιδια!Θα περιμενουμε πλουσιο φωτογραφικο υλικο αλλα και videos οπως καθε χρονια για εμας που ειμαστε μακρια!:thumbup:

tolis93
08-12-13, 10:48
Ελπιζω να πανε ολα οπως ειχα προβλεψει και να καταφερω να ερθω.σε περιπτωση που δεν...θελω να δωσω τους χαιρετησμους μου στους πολυ συμπαθεις Nasser, κυριο Ηλια τριανταφύλλου και στο Κ Μπουρναζο. ευχομαι οτι καλυτερο.να περασετε τη "δυνατοτερη" μερα στην ιστορια του αθληματος.να λυγισουν μπαρες σημερα (οπως και περσυ...)
τα ιδιαιτερα χαιρετησματα μου στον @goldenera
καλη δυναμη

liveris
08-12-13, 11:23
καλη επιτυχια στην διοργανωση καλα να περασετε κ χωρις τραυματισμους..:welcome:

Miss Fit
08-12-13, 13:28
Καλη επιτυχια σε ολα τα παιδια που θα αγωνιστουν και μακρια απο τραυματισμους! :toast:

grizzly
08-12-13, 21:41
καλη επητυχια και καλη δυναμη και απο εμενα να λυγισουν οι μπαρες παλικαρια:)

chro
08-12-13, 23:32
Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους! Πραγματικά ήταν κάτι το καταπληκτικό.

vaggan
08-12-13, 23:34
κανα αποτελεσμα φιλε εχουμε?εσπασε κανενα ρεκορ?:welcome:

ελμερ
08-12-13, 23:35
Παρα πολυ καλη και η τριτη διοργανωση του Ατλας........σημειωθηκαν φοβερες επιδοσεις σε ολα τα αγωνισματα και ενα σπανιο ρεκορ στιην μονη επαναληψη στις πιεσεις παγκου που θα κανει εντυπωση......θα σας κρατησω λιγο σε αγωνια .....;):welcome:

ελμερ
08-12-13, 23:41
Για να μην σας κραταω σε αγωνια θα πω μονο οτι ο νικητης στη μεγιστη στις πιεσεις παγκου εκανε μια επαναληψη στα 240 κιλα και εδειξε πως μπορουσε να κανει και περισσοτερα.......:bowdown::bowdown::welcome:

vaggan
08-12-13, 23:45
Για να μην σας κραταω σε αγωνια θα πω μονο οτι ο νικητης στη μεγιστη στις πιεσεις παγκου εκανε μια επαναληψη στα 240 κιλα και εδειξε πως μπορουσε να κανει και περισσοτερα.......:bowdown::bowdown::welcome:μιλαμε για τρομακτικα κιλα τωρα:clap::clap:εχει ξανακατεβει η οχι?

antonispowerlift
09-12-13, 00:03
γυρισα πριν μια ωρα εξαντλημενος και πιασμενος,αλλα πολυ χαρουμενος.καταρχας αξιζουν πολλα συγχαρητηρια στους διοργανωτες οι οποιοι με μονο κινητρο το μερακι τους καταφεραν και πραγματοποιησαν αυτο το ιβεντ σε καιρους δυσκολους.εμψυχωσαν τους αθλητες με την ψυχη τους.επισης μπραβο και στον κοσμο οποιος γεμισε το προπονητηριο και στηριξε με το χειροκροτημα του σε κοσμιο υφος ολους τους αθλητες.επισης συχαρητηρια σε ολους τους συναθλητες μου που αγωνιστηκαμε μαζι,παλεψαμε και στο τελος δωσαμε αμοιβαια συγχαρητηρια και φυσικα την ευχη μας να ειμαστε εκει και του χρονου.νομιζω πως το ατλας τσαλεντζ πλεον καθιερωθηκε στη συνειδηση πολλων και ευχη ολων μας ειναι τετοιες προσπαθειες να πυκνωσουν και να στηριχτουν.και του χρονου να ειμαστε ακομα περισσοτεροι και να παιχτουν και πιο πολλα κιλα

RAMBO
09-12-13, 00:15
Ξεκινωντας νωρις το πρωι στις 8 (με no xplode παντα για να ανοιξει το ματι και να δωσει την απαραιτητη ενεργεια σε μια τοσο απαιτητηκη διοργανωση) φτασαμε στο Ο.Α.Κ.Α...

Η συναρμολογηση και εγκατασταση του εξοπλισμου ηταν το πρωτο και κυριο μελλημα κατα την αφιξη.Υστερα ακολουθησε μεγα cheat πρωινο με σαντουιτσς και γεμιστες σφολιατες με μπιφτεκια...Ο τελικος ελενχος του εξοπλισμου μαζι με καποια τσεκ απ,μου θυμισε τις παλιες καλες μερες απο την θεση του καμεραμαν,πλεον ομως ανελαβα και χρεη φωτογραφου τα οποια συνδιαστηκαν αψογα...

Κατα της 9:30 οι πρωτοι αθλητες κατευθασαν για ζυγιση και εγγραφη.Πολυ μεγαλο ποσοστο και πολυ δυνατοι οι συμμετεχοντες στην κατηγορια εφηβων που προκαλεσε θαυμασμο..

Ο κοσμος μας τιμησε με την παρουσια του απο το πρωι μετρησα γυρω στα 110 ατομα ενω το βραδυ ηταν αρκετοι παραπανω

Κατηγορια εφηβων:Πολυ δυνατες και μη αναμενωμενες συμμετοχες,νεα προσωπα με μεγαλες δυνατοτητες και μελλον στο χωρο εμφανιστηκαν και σαρωσαν.Τα κιλα χρειαστηκε να ανεβουν πιο πολυ απο οτι ειχε αναφερθει με την συνφωνη γνωμη ολων καθως πολυ υψηλο το επιπεδο..

Κατηγοριες βασει κιλων:Αρκετοι παλιοι γνωριμοι,ανανεωμενοι με νεα ρεκορ να καταγραφονται,εννοειται με νεο αιμα πολλα υποσχομενο

Μετα και την απονομη ακολουθησε επιδρομη στο κοντινοτερο σουβλατζικο και πιτσαρια για ενα ακρως ανθυγιεινο γευμα απο αθλητες και μη ωστε να αναπληρωσουμε τις χαμμενες δυναμεις με τον καλυτερο δυνατο τροπο..

Απο το φορουμ αρκετα ατομα παρευρεθηκαν... Polyneikos και Muscleboss στην αφηγηση,Dreiko μετα της μνηστης,η λατρεια ο beef,ο τρομερος golden που ειχε και μια εκπληξη,το ναυτακι ο cobra, η lila ο ελμερ ο Τολης μαζι με τον πατερα του,ο metalhead ο οποιος διαγωνιστηκε κ ολας με πολυ καλη επιδοση,ο γερολυκος Ηλιας Τριανταφυλλου στην επιτροπη μαζι με τον κυριο Μπουρναζο και τον Χρηστο Κολια..Ο Γιωργος Κοντορινης στην ιατρικη υποστηριξη και ο Γιωργος Βασιλικοπουλος ως spotter..

Το απογευμα ηρθε η ωρα της ανοιχτης κατηγοριας και απο νωρις φενοτανε οτι η γη θα τρανταχτει..ετσι και εγινε.Οι συμμετοχες πολλες,μερικες μαλιστα ειχαν διαγωνιστοι και το πρωι.Τα κιλα ανεβηκαν αισθητα σε σχεση με τον περσυνο Ατλας...νεα ρεκορ σημειωθηκαν...η εκπληξη εγινε στην ανοιχτη κατηγορια στηθους και με ρεκορ 240 κιλα εναντι 200 που ειχαν γινει περσι και μαλιστα με τρομερη ανεση(ζεσταμα εκανε 10 επαναληψεις με 180 κιλα)
Στις αρσεις θανατου το ρεκορ αγγιξε τα 270 κιλα ενω στα σκουωτ 330.

Συντομα να αναμενεται αναλυτικο ρεπορταζ με πλουσιο φωτογραφικο υλικο και βιντεο παντα σε υψηλη αναλυση!

Metalhead|T|
09-12-13, 00:27
να ειστε ολοι καλά..και του χρόνου


αναλυτικα μετα απο ενα καλό recovery με πολύ φαί κ υπνο

76153

Alexandros Cnp
09-12-13, 01:03
ένα μεγάλο μπράβο στους διοργανωτές και στο BODYBUILDING.GR για αυτην την διοργανωση

niksamaras
09-12-13, 01:08
Ενα μεγαλο μπραβο στον κοσμο που ηρθε, στους διοργανωτες και φυσικα στους συναθλητες μου! Ητανε μια παρα πολυ ωραια διοργανωση!

G.Badoo
09-12-13, 01:58
Παιδια τι να λεμε τωρα..τι 240? Επειδη τον ξερω και παμε και στο ιδιο γυμναστηριο μαζι, καλυτερα μη σας πω ποσα μπορει.....ενα στοιχειο μονο, τα 240 κιλα15 επαναληψεις επανειλημενα μπροστα μου ως ζεσταμα !! Αρα μπορειτε να συμπερανετε για ποσα κιλα μιλαμε σε μια επαναληψη.....
Μπραβο και παλι Alex!!!!

G.Badoo
09-12-13, 02:02
μιλαμε για τρομακτικα κιλα τωρα:clap::clap:εχει ξανακατεβει η οχι?

vaggan το τρομακτικο ειναι να βλεπεις να σηκωνει μπροστα σου λιγο λιγοτερο απ τα διπλα!!!!

Polyneikos
09-12-13, 02:02
Eυχαριστούμε όλους για τα καλά σας λόγια, τους αθλητές που συμμετείχαν, τους φίλους-χορηγούς που συνείσφεραν στην αρτιότερη διεξαγωγή του αγώνα καθώς και στους φίλους που παρευρέθησαν για να χειροκροτησουν με ενθουσιασμό όλες τις προσπάθειες..
Κάθε χρόνο και μεγαλύτερα ρεκόρ, κάθε χρόνο αθλητές από όλα τα μέρη της Ελλάδας..RESPECT σε όλους τους συμμετέχοντες.:clap:


76156


76155



76157


76158

BlooDdeaD_MefiSt
09-12-13, 02:03
ενα στοιχειο μονο, τα 240 κιλα15 επαναληψεις επανειλημενα μπροστα μου ως ζεσταμα !!

:rolf::rolf::rolf:

nos kos
09-12-13, 02:21
Καλησπερα κ απο μενα ηταν αψογη η διοργανωση ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους που συνέβαλαν σε αυτο!!!
ΒΙΒΤΕΑΚΙ ΕΚΠΛΗΞΗ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΠΙΖΑΡΟ ΖΕΣΤΑΜΑ ΣΤΑ 180ΚΙΛΑ...



http://www.youtube.com/watch?v=FZDXB-aAbQ8

Muscleboss
09-12-13, 02:24
Ένα Atlas Challenge με μοναδικές επιδόσεις και ρεκόρ σε όλες τις κινήσεις, καταπληκτικούς εφήβους και γενικότερη παρουσία αθλητών.
Το επίπεδο αποδείχθηκε πολύ ψηλότερο από τα αναμενόμενα σε σημείο που αναγκαστήκαμε να ανεβάσουμε όλα τα κιλά των επαναλήψεων για να διατηρηθούμε σε λογικά νούμερα(!).

Χάρηκα ιδιαίτερα που γνώρισα τις ομάδες αθλητών που ήρθαν από Ερέτρια, Χαλκιδική, και Κρήτη ειδικά για το event, αλλά και πολλά μέλη του φόρουμ που βρεθήκαμε από κοντά για πρώτη φορά.

Ευχαριστούμε όλους όσους μας τίμησαν με την παρουσία τους. Θα ακολουθήσει πλούσιο υλικό.
:toast:

nos kos
09-12-13, 11:14
ΑΛΕΞΗΣ ΠΙΖΑΡΟ ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΤΑ 240ΚΙΛΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΜΟΝΕΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΠΑΓΚΟΥ OPEN


http://www.youtube.com/watch?v=PUTTWFrLxOk&feature=youtu.be


στη φωτο εγω με τον Πιζζαρο

http://i239.photobucket.com/albums/ff135/nos_kos/d851cd9f-6ec1-4456-abfd-15a56da96823_zps494e9a2f.jpg (http://s239.photobucket.com/user/nos_kos/media/d851cd9f-6ec1-4456-abfd-15a56da96823_zps494e9a2f.jpg.html)

G.Badoo
09-12-13, 12:38
Ελα ρε Alex !!!!!

G.Badoo
09-12-13, 12:40
:rolf::rolf::rolf:

Φιλε μου οποτε θελεις μπορεις να το δεις και συ αν δεν πιστευεις..μπορω να σου πω το που..

stone garden
09-12-13, 13:32
απιστευτη δυναμη δε παιζεται ο ανθρωπος ! πολλα μπραβο

mens sana
09-12-13, 15:41
unf@ckingbelievable :shock::shock: τι ειναι ετουτος ρε παιδια??? Απιστευτος ο ανθρωπος :bowdown::bowdown::bowdown:
Αλλα και ο Πολυνεικος..."ειναι μονες εδω" :rolf::rolf:

herculas
09-12-13, 15:54
Δηλαδή αυτός ο Πιζάρο άμα ζοριστεί κιόλας πόσα πιέζει ?
Αν και μάλλον κοντοσυγγενής του Σούπερμαν είναι και μας δουλεύει .

nos kos
09-12-13, 15:58
TΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΝΙΚΗΤΗΣ ΣΤΙΣ ΜΟΝΕΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ OPEN SQUAT 330KG



http://www.youtube.com/watch?v=NBFnmp32WM0&feature=youtu.be

Polyneikos
09-12-13, 16:23
απιστευτη δυναμη δε παιζεται ο ανθρωπος ! πολλα μπραβο


unf@ckingbelievable :shock::shock: τι ειναι ετουτος ρε παιδια??? Απιστευτος ο ανθρωπος :bowdown::bowdown::bowdown:
Αλλα και ο Πολυνεικος..."ειναι μονες εδω" :rolf::rolf:


Δηλαδή αυτός ο Πιζάρο άμα ζοριστεί κιόλας πόσα πιέζει ?
Αν και μάλλον κοντοσυγγενής του Σούπερμαν είναι και μας δουλεύει .


O Aλεξις Πιζάρο (καταγωγή από το Πουερτο Ρίκο) ειναι strongman που συμμετέχει σε αγώνες powerlifting στην Αμερική.
Μας έδειξε βίντεο που έχει πιεσει ΠΟΛΛΑ περισσότερα από τα 240.:weights:
Χθες δεν ήθελε να κάνει αλλα , επειδή δεν υπήρχε αντίπαλος να τον "πιέσει".Πολύ ωραίος τύπος :clap::clap:

liveris
09-12-13, 16:33
ωρε τη θεριο ειναι αυτος ο πιζαρο!!!!!!!:shock: απιστευτος....:clap:

μετα απο αυτο λεω να σταματησω το γυμναστηριο..τζαμπα παλευουμε ..:p

κ το παληκαρι στα σκουωτ πολλα μπραβο...:clap::clap:

συγχαρητηρια στους διοργανωτες κ στα παιδια που λαβανε μερος..

pepeismenos karga
09-12-13, 17:07
o alex μπροστα μου εχει κανει τα 230 για 15 επαναληψεις.....και ελεγε οτι βαριοταν κιολας....χχεχεχεεχχεχεεε......εχει πανω απο 400 κιλα μονη....φοβερος...και σε αλλες ασκησεις εχει τρελλα νουμερα....μιλαμε για τρελλα νουμερα.....παντως πολυ ωραια και η φετινη διοργανωση....καλυτερη απο περσυ και πολλα κιλα....μπραβο και του χρονου καλυτερα.....

G.Badoo
09-12-13, 17:12
o alex μπροστα μου εχει κανει τα 230 για 15 επαναληψεις.....και ελεγε οτι βαριοταν κιολας....χχεχεχεεχχεχεεε......εχει πανω απο 400 κιλα μονη....φοβερος...και σε αλλες ασκησεις εχει τρελλα νουμερα....μιλαμε για τρελλα νουμερα.....παντως πολυ ωραια και η φετινη διοργανωση....καλυτερη απο περσυ και πολλα κιλα....μπραβο και του χρονου καλυτερα.....

Ακριβως!! Για τυχον δυσπιστους !!! Στο γυμναστηριο τωρα με τοσα κανει ζεσταμα...μπροστα μου 360 και μου εχει πει για 410

TRIANTAFYLLOU
09-12-13, 17:43
Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες γιατι χωρίς αυτα τα παιδια δεν θα γινόταν ούτε θα καθιερωνοταν αυτο το Ιβεντ !!

Κ θα γίνω γραφικός να τονίζω συνέχεια ότι επικροτω τα παιδια που συμμετείχαν χωρίς να έχουν τις επιδόσεις αυτών που μπήκαν στα μετάλλια , γιατι αποδεικνύουν κ αποτελούν παράδειγμα του ευ αγωνίζεσθαι , τα δώσανε όλα κ το χαρηκανε !!

Το μπράβο ειναι πολυ λίγο γιατι επέδειξαν αθλητικό πνεύμα κ ας ξέρανε ότι θα συναγωνιστουν με πολυ δυνατούς αντιπάλους

Ένα μεγάλο ευχάριστο στο σπουδαίο αθλητή κ άνθρωπο Σπύρο Μπουρναζο που εκτός του ότι τα πρώτα ατλας έγιναν κ καθιερώθηκαν στο ιστορικό Γυμναστηριο του , η συμβολή του ήταν καθοριστική μεσω του αγαπητου ολυμπιονικη μας κ προπονητή της εθνικής άρσης βαρών κύριο Γιάννη Κατσαϊδώνη , ώστε να γίνει το 3ο ατλας στο προπονητηριο άρσης βαρών , αλλιώς δεν θα μπορούσε να γίνει εκει

Συγχαρητήρια στον Πολυνικο στο Μασκλεμπος που έτρεξαν ώστε να γίνει αυτο το επιτυχημένο Ιβεντ κ στα παιδια που βοήθησαν Βαγγέλης Ντρεικο με τη κοπέλα του ο Ραμπο σαν καμεραμαν κ φωτογράφος ( ενω η ειδικότητα του ειναι να φωτογραφίζει γυμνά μοντέλα ) ο Γιώργος βασιλικοπουλος , ο γιατρός μας Γιώργος κοντορινης σημαντική η συμβολή του κ του εύχομαι καλη επιτυχία κ στους αγωνιστικούς του στόχους

Και για μια ακόμη φορα ευχαριστούμε τον Κώστα Σταμάτη για την χορηγία του κύπελλα κ δώρα στους νικητές αλλα κ για την διάθεση κ μεταφορά εξοπλισμού για προθερμανση των αθλητών , πάντα βοηθά σε όλες τις εκδηλώσεις Καθώς κ τα Βodybuilding club για τα δώρα στους νικητές .Ειναι σημαντικότατη η βοηθεια των ανθρώπων του χώρου

tasos2
09-12-13, 18:06
Ακριβως!! Για τυχον δυσπιστους !!! Στο γυμναστηριο τωρα με τοσα κανει ζεσταμα...μπροστα μου 360 και μου εχει πει για 410

O πιζαρο ειναι φοβερος παιζει να ειναι απο τους πιο δυνατους στον κοσμο αλλα το παγκοσμιο ρεκορ ειναι 328 οποτε βαστα λιγο:green: Εκτος αν εννοεις με ειδικο γιλεκο, ετσι μπορει

goldenera
09-12-13, 18:18
Ελπιζω να πανε ολα οπως ειχα προβλεψει και να καταφερω να ερθω.σε περιπτωση που δεν...θελω να δωσω τους χαιρετησμους μου στους πολυ συμπαθεις Nasser, κυριο Ηλια τριανταφύλλου και στο Κ Μπουρναζο. ευχομαι οτι καλυτερο.να περασετε τη "δυνατοτερη" μερα στην ιστορια του αθληματος.να λυγισουν μπαρες σημερα (οπως και περσυ...)
τα ιδιαιτερα χαιρετησματα μου στον @goldenera
καλη δυναμη

Να είσαι καλά Τόλη, του χρόνου ελπίζω να είσαι εκεί;):thumbup:

Συγχαρητήρια σε όλο το team του bodybuilding.gr,για ένα ακόμα πετυχημένο Άτλας. Χάρηκα ιδιαίτερα που γνώρισα τον ιδρυτή της ιστοσελίδας, και αν και δεν είχαμε την ευκαιρία να μιλήσουμε πολύ, το ήθος, και η ευγένεια ήταν εμφανή στοιχεία του χαρακτήρα του!
Στα επιμέρους εξωαγωνιστικά, ο Rambo ήταν ο ακούραστος φωτογράφος που με κίνδυνο της σωματικής του ακεραιότητας πλησίαζε τους αθλητές και τα βάρη για να πετύχει τις καλύτερες λήψεις;)
Ο νέος φαντάρος (τον βλέπετε και πρώτη μούρη στη παραπάνω φωτό στο κέντρο) Cobras ήταν η εμφάνιση έκπληξη, και ρίξαμε πολύ γέλιο παρέα:green:
Ο Τάσος ο metallhead τώρα...τί να πω.....κλασικό καλούπι bodybuilder, με το χαμόγελο στο στόμα συνέχεια, και κτήνος πραγματικό όταν διαγωνιζόταν. Μπράβο Τάσαρε τα πήγες περίφημα ειδικά για 1η φορά:thumbup:
Επίσης χάρηκα που τα είπαμε με το Διονύση και τον Μπάμπη:thumbup:, και κρίμα που δεν πρόλαβα τον Χρήστο και τον υιό Τόλη:(:thumbup:
Τέλος ο Ηλίας ο Τριανταφύλλου τα έχω ξαναπεί, αλλά θα τα ξαναπώ, επιβλητικός τόσο ως παρουσία όσο και ως χαρακτήρας, πραγματικά το απολαμβάνεις να μιλάς μαζί του, ειδικά όταν σου αφηγείτε ιστορίες από το παρελθόν σχετικές με το άθλημα. Να είσαι καλά Ηλία!
Πολύ ωραία στιγμή η επίδειξη των ολυμπιακών κινήσεων (αρασέ, ζετέ) από 2 αθλητές του Κου Γιάννη Κατσαϊδώνη!
Άντε και του χρόνου ακόμα καλύτερα!

goldenera
09-12-13, 18:19
O πιζαρο ειναι φοβερος παιζει να ειναι απο τους πιο δυνατους στον κοσμο αλλα το παγκοσμιο ρεκορ ειναι 328 οποτε βαστα λιγο:green: Εκτος αν εννοεις με ειδικο γιλεκο, ετσι μπορει

Τάσο μου, σε ξέχασα στο προηγούμενο ποστ, χάρηκα που τα είπαμε έστω και λίγο, να είσαι καλά!

NASSER
09-12-13, 19:28
Καλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλους!!! Από φώτο διακρίνω πως φέτος το επίπεδο ήταν πολύ ανεβασμένο και η διοργάνωση ακόμα καλύτερη από τις προηγούμενες σε όλους τους τομείς! Δυστυχώς δεν μπόρεσα να παρευρεθώ λόγο υποχρεώσεων εκτός Ελλάδας, αν και οι σκέψεις μου ήταν στη διοργάνωση και σε όλους τους φίλους που παρευρέθηκαν.
Καλή συνέχεια και καλές γιορτές σε όλους :toast:

Polyneikos
09-12-13, 19:54
Σύντομα πολύ φωτογραφικό υλικό και βίντεο απο όλους τους διαγωνιζομένους και κατηγορίες :thumbup:

Metalhead|T|
09-12-13, 19:59
περιμενουμε με αγωνιαααα :green::green::turtle::turtle::turtle:

RAMBO
09-12-13, 20:03
Επισης υπαρχει πολυ backstage υλικο :green:

Metalhead|T|
09-12-13, 20:04
εδωσες πόνο ρε αρχοντα με τις φωτός!! :green::green:

madlen
09-12-13, 20:23
Καλησπερα σε ολους και ολες!!!!Εχω πολυ καιρο να γραψω αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν σας παρακολουθω και δεν διαβαζω τα ποστ σας!!! Θα ηθελα να πω πολλα πολλα συνχαρητηρια σε ολα τα παιδια που συμμετειχαν αλλα και σε ολους τους παρευρισκομενους που στηριξαν και υποστηριξαν τις προσπαθειες!!! Το εβεντ ηταν καταπληκτικο για 3η συνεχη χρονια με πολλες συμμετοχες και ανεβασμενο επιπεδο!!!!Αν και το παρακολουθω απο μακρυα και ημουν ενθουσιασμενη με τις επιδοσεις των αθλητων, ηταν η πρωτη φορα που τους παρακολουθησα απο κοντα και "συμμετειχαμε" με εναν δικο μας αθλητη!!!!!Η αισθηση ηταν φοβερη και το κλιμα πολυ ομορφο και οικογενειακο!!!Επισης να ευχαριστησουμε για αλλη μια φορα τα παιδια του φορουμ που ετρεξαν και εβαλαν τα δυνατα τους για να μεινουν ολοι ευχαριστημενοι και να διεξαχθει ο αγωνας ομαλα σε ολα τα επιπεδα!!!!Πολυνεικος και Ραμπο και ολα τα παιδια μπραβο σας!!!!! Ευχομαι και του χρονου να πανε οι αθλητες ακομα καλυτερα!!!!!!!:clap::clap::)

72K
09-12-13, 21:30
O πιζαρο ειναι φοβερος παιζει να ειναι απο τους πιο δυνατους στον κοσμο αλλα το παγκοσμιο ρεκορ ειναι 328 οποτε βαστα λιγο:green: Εκτος αν εννοεις με ειδικο γιλεκο, ετσι μπορει

Σωστά:thumbup:
Παρ'όλα αυτά η δύναμη του είναι elite world class επιπέδου;)

Polyneikos
09-12-13, 22:00
Καλησπερα σε ολους και ολες!!!!Εχω πολυ καιρο να γραψω αυτο δεν σημαινει ομως οτι δεν σας παρακολουθω και δεν διαβαζω τα ποστ σας!!! Θα ηθελα να πω πολλα πολλα συνχαρητηρια σε ολα τα παιδια που συμμετειχαν αλλα και σε ολους τους παρευρισκομενους που στηριξαν και υποστηριξαν τις προσπαθειες!!! Το εβεντ ηταν καταπληκτικο για 3η συνεχη χρονια με πολλες συμμετοχες και ανεβασμενο επιπεδο!!!!Αν και το παρακολουθω απο μακρυα και ημουν ενθουσιασμενη με τις επιδοσεις των αθλητων, ηταν η πρωτη φορα που τους παρακολουθησα απο κοντα και "συμμετειχαμε" με εναν δικο μας αθλητη!!!!!Η αισθηση ηταν φοβερη και το κλιμα πολυ ομορφο και οικογενειακο!!!Επισης να ευχαριστησουμε για αλλη μια φορα τα παιδια του φορουμ που ετρεξαν και εβαλαν τα δυνατα τους για να μεινουν ολοι ευχαριστημενοι και να διεξαχθει ο αγωνας ομαλα σε ολα τα επιπεδα!!!!Πολυνεικος και Ραμπο και ολα τα παιδια μπραβο σας!!!!! Ευχομαι και του χρονου να πανε οι αθλητες ακομα καλυτερα!!!!!!!:clap::clap::)

Xαρηκα που τα είπαμε από κοντά μετά απο καιρό, και με σένα και με τον Θέμη έστω και στα πεταχτά ,λόγω "φόρτου".
Ο αθλητής που ήταν από την ομάδα σας (Κουντούρης) πολύ δυναμικός, καταφθάνει μπόλικο υλικό.
Ευχαριστούμε για τα καλά σου λόγια :thumbup:

Kyriakos pel
09-12-13, 22:36
Γεια σας ειμαι ο αθλητησ απο την χαλκιδική και ειμαι καινουριος στο site . Θελω να πω μπραβω σε ολη την διοργανωση ηταν πολυ ωραια και περασαμε πολυ καλα εγω και η ομαδα μου .Επισης να δωσω συνχαρητηριι στους υπευθηνους της και σε αυτους που ετρεξαν γι αυτην και βγηκαν αυτα τα αποτελεσματα ... Κατι τελευταιο θελω να ρωτησω αν ολη η διοργανωση τραβηχτηκε με καμερα ωστε να την εχοθμε και εμεισ ... Και που θα την βρουμε ...

Metalhead|T|
09-12-13, 22:55
ολη η διοργάνωση τραβήχτηκε με κάμερα του φόρουμ,και μολις ολοκληρωθεί το μοντάρισμα λογικα θα ανεβει σε part :welcome: oπως τις 2 προηγουμενες χρονιες

Χρήστος Τριανταφύλλου
09-12-13, 23:14
Μπραβο σε ολα τα παιδια που με πολυ κοπο απο το πρωι αλλα κ με πολυ μερακι,φροντισαν για την αψογη διεξαγωγη της διοργανωσης.
Μπραβο κ σε ολους τους αθλητες που πηραν μερος κ εδωσαν τον καλυτερο τους εαυτο,ιδιως σε αυτους που ηρθαν απο μακρια κ παρα την κουραση της αποστασης σηκωσαν:hantel: απιστευτα κιλα.

Τρομερη φυσιογνωμια ο Πιζαρο,δεν μπορεις να πιστεψεις την απιστευτη δυναμη του. Παντως βλεποντας οτι τα ποδια του ειναι πολυ αδυνατα συγκριτικα με το τεραστιο πανω μερος του,ειναι φανερο οτι εχει ειδικευτει μονο σε αυτο. Δεν ξερω κιολας ,οι γνωστες του αθληματος θα ξερουν καλυτερα.

**Ευχαριστω κ τα παιδια (γνωστο ζευγαρι του αθληματος) για την αποδειξη ατι σε ενα διθεσιο cabrio μπορει να χωρεσουν 5 ατομα!:P
Αφου περηπλανηθηκαμε λιγο χαμενοι:clown2: στους αχανεις χωρους του σταδιου ,οταν τελικα καταλαβαμε οτι ημασταν μακρια απο το σωστο μερος προσεφερθηκαν να μας πανε με το αυτοκινητο ολοι μαζι.
<<Μα ρε παιδια δεν μπορει να χωρεσουμε 5 ατομα στο διθεσιο σπορ αυτοκινητο!!>>
<<Ας κανουμε μια προσπαθεια κ βλεπουμε>> ειπε το παληκαρι, κοντα ειναι.
Τελικα με λιγη προσπαθεια χωρεσαμε:green::P .Και παλι ευχαριστουμε;)

Muscleboss
09-12-13, 23:38
Να είσαι καλά Τόλη, του χρόνου ελπίζω να είσαι εκεί;):thumbup:

Συγχαρητήρια σε όλο το team του bodybuilding.gr,για ένα ακόμα πετυχημένο Άτλας. Χάρηκα ιδιαίτερα που γνώρισα τον ιδρυτή της ιστοσελίδας, και αν και δεν είχαμε την ευκαιρία να μιλήσουμε πολύ,

Γιάννη, χαρά μου και εμένα που σε συνάντησα από κοντά και επιβεβαιώθηκε η εικόνα που είχα για σένα. To κέικ σοκολάτας με τον διακοσμητικό τίτλο 3o Atlas Challenge που μας έφερες ήταν νομίζω το καλύτερο κέρασμα. :toast:

--

Τα βίντεο θα ακολουθήσουν κατά αποσπάσματα. Απλά εδώ να σημειώσω το προσωπικό ρεκορ των 340κ σκουατ που κυνηγήθηκε από τον Τάσο Τριανταφύλλου για 2η χρονιά, αλλά γα πολύ λίγο δεν μπόρεσε να επιτευχθεί.
Πέρα από τις επιδόσεις του στο σκουατ όμως, ο Τάσος προσωπικά με κέρδισε με τον χαρακτήρα του, την ευγένειά του και την προσήλωση στον στόχο του. Του στέλνω τις καλύτερες ευχές μου για πολλές επιτυχίες.
Και μια εικόνα από το βίντεο που θα παρουσιαστεί αργότερα με την προσπάθεια του Τάσου στα 340 κιλά.

ΩΜΗ ΔΥΝΑΜΗ!

76225

tasos2
10-12-13, 01:21
Τάσο μου, σε ξέχασα στο προηγούμενο ποστ, χάρηκα που τα είπαμε έστω και λίγο, να είσαι καλά!

Να σαι καλα Γιαννη :toast:

Metalhead|T|
10-12-13, 01:37
Να ξεκινησω και εγώ λοιπον

πρώτη χρονια που πήρα μέρος φετος,και η προετοιμασία μου δεν ηταν και η καλυτερη καθως απο την αρχη της σεζόν ταλαιπωριομουν με μικροασθένειες κ.ο.κ..

παραυτα το πείσμα και η θεληση με ωθησαν στη συμμετοχη και εντέλει στην κατακτηση της 2η θεσης ...

ευχαριστήθηκα στο έπακρο παρα τις αντιξοότητες της ημέρας,την διοργάνωση..και με μεγαλη μου χαρά θα βοηθήσω σε καποια επόμενη αν χρειαστεί ή εστω θα δηλωσω τη συμμετοχη μου !!!


Να ξεκινησω τις ευχαριστίες στο σπουδαίο αυτον ανθρωπο Σπύρο Μπουρναζο ο οποίος ευθυμος πάντα και ετοιμος να συμβουλέψει φροντίζει για το κάθε τι..ειναι μεγάλη μου τιμη να προπονούμαι στο γυμναστηριο του και να συναναστρέφομαι με ατομα που εχουν γράψει ιστορία στον χώρο του b.building...

Επισης

--Συγχαρητήρια στον Kωστα(πολυνεικος) και στον Παναγιωτη (muscleboss) που μεριμνησαν ωστε να ερθει εις περας αυτο το φανταστικο Ιβεντ..μεγάλο μπράβο στα παιδιά της διαχειριστικης ομαδας που παρευρέθηκαν....

Παναγιώτη κ Κωστα ,βαγγελη,ελμερ,διονυση, χάρηκα παρα πολύ που τα ειπαμε-γνωριστήκαμε απο κοντα :toast:

--Στον κωστη- Ραμπο οπου παλευε απο το πρωι στον στίβο μαχης σαν καμεραμαν κ φωτογράφος ,στον Γιώργο βασιλικοπουλο(που πολύ χάρηκα που γνώρισα απο κοντα) ,καθως και στον γιατρό του αγωνα Γιώργο κοντορινη.!!!!

--Στον κ.Ηλία τριανταφύλου που αν και φετος εκατσε στην καρέκλα της επιτροπής ,ηταν ετοιμοπολεμος να βοηθησει ως σποττέρ στα κιλα...κ.Ηλία ειστε πολύ αξιολογος ανθρωπος κ πραγματικα ενα ατομο που αποτελεί εμπνευση..με το χαρακτήρα του το χιουμορ του κ.ο.κ :welcome:


--Μεγάλο ευχαριστώ στα καταστηματα : στον κ.Κώστα Σταμάτη για την χορηγία του κύπελλα κ δώρα στους νικητές αλλα κ για την διάθεση κ μεταφορά εξοπλισμού για προθερμανση των αθλητών , Καθώς κ τα Βodybuilding club για τα δώρα στους νικητές . η βοηθεια των ανθρώπων του χώρου ειναι σημαντικο στηριγμα ειδικα σε τετοιες περιπτώσεις.!!!




Ενα Μπραβο σε ολους τους αθλητες που απο το ηταν εκει και αγωνιστηκαν με ενταση και μερακι σε ολες τις κατηγορίες..!!!

Μεγαλη χαρά μου προξένισε το πνευμα ''επικοινωνίας'' αναμεσα στους συναθλητες μου..!! συγκεκριμένα θελω να ευχαριστήσω τον γιαννη (στρατακη) ο οποίος μου δανεισε τους ιμάντες του για να διαγωνιστώ στις αρσεις θανάτου....εγω με τη σειρά μου δάνεισα ιμαντες και ζώνη(παροτι δεν χρειάστηκε )για τα σκουωτ στον παναγιώτη ο οποίος τελικά ηρθε 3ος στην κατηγορία μας....

πιστευω τετοιες κινήσεις χωρίς ζήλο πρεπει να γινονται αυτόματα και χαρακτηρίζουν το αθλητικό κ φιλικό πνευμα σε τετοιες διοργανώσεις δίχος να περνάει απο το μυαλό η σκέψη οτι θα βοηθησουμε καποιον κ θα μας κερδίσει....


Χαρηκα πολύ που παρευρέθηκα σε ενα τετοιο event,με τοσες συμμετοχές,χαρά,γελιο,ενταση αγωνια κ.ο.κ!!!

Σίγουρα ξέχνάω πολύ,αλλα οταν τα συναισθήματα ειναι τοσο εντονα δεν υπάρχει καθαρό μυαλό!!!


Goldenera ευχαριστώ..!! εισαι κερκίδα απο μόνος σου :welcome:
COBRA χαρηκα που επιτελους γνωριστήκαμε και απο κονταα


να ειστε ολοι καλά..και του χρόνου να επαναληφθει κατι καλυτερο !!!

TRIANTAFYLLOU
10-12-13, 02:34
Τασο αυτο που είπα στα πρώτα πόστ που έκανα μετα τον αγώνα , ότι υπήρχαν αθλητες που συμμετείχαν για την χαρα του "ευ αγωνίζεσθαι" και εσένα φωτογράφησα και να ξέρεις αυτο φαινόταν , αυτο είναι αθλητισμός και ανταγωνισμός θεμιτός
και με τα άτομα της διαχείρησης του φόρουμ μετα απο τόσα χρόνια πλέον που είμαστε σ αυτη την οικογένεια του φόρουμ , έχω να πω αμα δεν ταιριάζαμε δεν θα συμπεθεριάζαμε , βέβαια αν και γαύροι μερικοί δε βαριέσαι κανείς δεν είναι τέλειος :P:P:turtle:

ενω είναι κατι όχι εύκολο απαιτει κόπο συγκέντρωση και όρεξη να γίνει μια τετοια εκδήλωση και χωρίς προηγούμενη εμπειρία , παρ όλα αυτα έγινε το πρώτο άτλας και ακολούθησαν τα επόμενα με περισσότερο μεράκι απο τον μασκλεμπός αλλα και την μαμά του λόχου τον πολυνέικο που είναι πανταχού παρών και τα υπόλοιπα παιδια μέλη και διαχειριστες που βοήθησαν :clap:

Polyneikos
10-12-13, 09:45
Κατηγορία Εφήβων

Μια ιδιαίτερη αναφορά θα κάνω στον Μουζενίδη Οδυσσέα, τον μικρότερο αθλητή του Ατλας 3.
Ο Οδυσσέας, σε ηλικία μόλις 14 χρονων, ταξίδεψε από την Χαλκιδική μαζί με μια ομάδα αθλητών του Συλλόγου Κένταυρος, οι οποίοι κάνουν σφαίρα και δίσκο.
Όλο το team έδωσε μια ιδιαίτερη χροιά αλλά ο μικρός Οδυσσέας κέρδισε το ζεστό χειροκρότημα όλων!

Μουζενίδης Οδυσσέας

S21 B8 D30 Tot: 59

76245


76246


76247


76248


76249

Polyneikos
10-12-13, 11:33
Γκιόκας Αντώνης

S55 B26 D40 Tot: 121

76259


76258

76261


76260


76262


76263


Λατιφάρι Αναστάσιος
S65 B30 D34 Tot: 129

76253

76252


76255



76254


76257



76256

nos kos
10-12-13, 11:40
Ευτυχια Ανανιαδου 200κιλα open squat μονες επαναληψεις


http://www.youtube.com/watch?v=54duKKgqXGI&amp;feature=youtube_gdata_player

Polyneikos
10-12-13, 11:50
^^ Κοσμά σε ευχαριστούμε για τα βίντεο που μας διαθέτεις :thumbup:
Εγω προς το παρόν "τρέχω" τις φωτογραφίες ανά κατηγορία, θα πάρουν μετά σειρά και τα βίντεο ;)

Polyneikos
10-12-13, 12:02
Μπέλλος Κώστας

S58 B19 D31 Tot: 108

76264


76265

76266

76267

76269



76268


Ζιώγας Γιώργος

S30 B15 D27 Tot: 72

76271


76270


76273


76272


76274


76275

antonispowerlift
10-12-13, 13:27
πολυ καλες οι φωτογραφιες,αναμενουμε κι αλλο υλικο.ενα απο τα πιο εντυπωσιακα πραγματα που συνεβησαν ηταν το πολυ υψηλο επιπεδο των εφηβων,στην οποια συμμετειχα κι εγω.πραγματικα δειχνει οτι υπαρχουν παιδια που ασχολουνται σοβαρα με τα βαρη γενικοτερα.

christostx34
10-12-13, 13:46
γιατι στους εφηβους βαλατε power reps και οχι 1 μονη επαναληψη?

antonispowerlift
10-12-13, 13:48
γιατι στους εφηβους βαλατε power reps και οχι 1 μονη επαναληψη?οι διοργανωτες ειναι οι καταλληλοτεροι να σου απαντησουν,αλλα κατα τη γνωμη μου αν υπηρχαν και μονες στους εφηβους θα το ξημερωναμε στην κυριολεξια.οποιος εφηβος ηθελε μπορουσε να αγωνιστει στις μονες το απογευμα μαζι με τους υπολοιπους διαγωνιζομενους.

Muscleboss
10-12-13, 14:16
γιατι στους εφηβους βαλατε power reps και οχι 1 μονη επαναληψη?

Ότι είπε ο Αντώνης παραπάνω. Αν ήθελαν οι έφηβοι μπορούσαν να αγωνιστούν και στις μονές επαναλήψεις στις open κατηγορίες.

Σκοπός του Atlas Challenge δεν είναι να δημιουργήσει πολλές κατηγορίες και να καλύψει όλους τους αθλητές, όπως θα έπρεπε σε έναν επίσημο αγώνα powerlifting. Κάτι τέτοιο θα χρειαζόταν περισσότερο χρόνο και είναι έξω από το σκοπό του event. (Αν το σκεφτείτε στις κατηγορίες των μονών max-rep αγωνίστηκαν αθλητές με μεγάλη διαφορά σωματικού βάρους.)

Ηθελημένα συμπιέζουμε τις κατηγορίες, για να κερδίσουμε χρόνο, αλλά και να δώσουμε την ευκαιρία σε όλους να συμμετέχουν.

Polyneikos
10-12-13, 15:09
Μπουκούρ Μιχάλης

S48 B29 D24 Tot: 101


76289


76288


76286



76287


76281


76290



Tικταπανίδης Παναγιώτης


S40 B22 D0 Tot: 62


76282


76283


76284


76285

Polyneikos
10-12-13, 15:29
Βλαχάκης Λευτέρης

S40 B16 D31 Tot: 87


76291


76292

76294

76293



76296



76295



Ελυσσαίος Αδάμ


S47 B21 D0 Tot: 68



76298


76297



76299


76300

nos kos
10-12-13, 15:51
^^ Κοσμά σε ευχαριστούμε για τα βίντεο που μας διαθέτεις :thumbup:
Εγω προς το παρόν "τρέχω" τις φωτογραφίες ανά κατηγορία, θα πάρουν μετά σειρά και τα βίντεο ;)εχω παρα πολλα βιντεο αλλα λογω αναλυσης αργουν πφφφ να εισαι καλα κ απο μενα ενα μεγαλο μπραβο στους εφηβους πολυ δυνατα παιδια κ πολυ συναγωνισμός

TRIANTAFYLLOU
10-12-13, 16:53
επίσης όπως είπαν και ο αντώνης με τον μασκλεμπός πιο πάνω εκτός της μεγαλύτερης διάρκειας του διαγωνισμού που θα κουραζόταν αθλητες πρώτα και μετα οι θεατές , γιατι ήδη αξίζουν συγχαρητήρια για την σωματική και ψυχική αντοχή που επέδειξαν τα παιδια που αγωνίστηκαν πρωί και απόγευμα , πρωί στις επαναλήψεις απόγευμα στις μονές
θα έπρεπε για να μειωθεί ο χρόνος σε λογικά πλαίσια να γινόταν προκριματικοι και να συμμετέχουν στούς τελικούς όσοι είναι σε κάποια όρια για να μειωθεί ο αριθμός συμμετοχών , αλλα έτσι αλλάζει χαρακτηρα το Άτλας που θέλουμε να συμμετέχουν όσο το δυνατόν χωρίς το άγχος της πρόκρησης και να το χαρούν όλοι , όπως και συμβαίνει μέχρι τώρα

Polyneikos
10-12-13, 19:06
Μουζενίδης Κώστας (αδερφός του 14χρονου Μουζενίδη Οδυσσέα)


S47 B16 D32 Tot: 95

76304



76305

76307


76306


76308


76309


Κατινάς Ρομπέρτο


S29 B3 D24 Tot:56

76311



76310




76313



76312



76315

76314

Polyneikos
10-12-13, 19:50
Ρωσσιάδης Γιάννης

S10 B10 D5 Tot: 25

76316



76317


76319

76318


76321



76320



Στυλιανίδης Ματθαίος


S30 B12 D30 Tot: 72



76323


76322


76324


76326


76325

strong(er)
10-12-13, 21:55
Να κάνω κ εγώ ένα σχόλιο σχετικά με την διοργάνωση.

Χώρος άψογος όπως πρέπει να είναι αντίστοιχα event.
Κόσμος τόσος ώστε να μην δημιουργεί πρόβλημα στους αθλητές

Οργάνωση με σωστή ροή κ χωρίς καθυστερήσεις.
Γενικά μιας κ ήταν η πρώτη μου φορά σε Άτλας ολα ήταν όμορφα.

Στα δικά μου,μιας κ τα κιλά έναρξης
ήταν τα pr σε squat k dl αυτό πού ήθελα ήταν κάποια νέα pr..
Στο squat το κατάφερα σε αντίθεση με dl που δεν...
Πιστεύω με καλύτερη επιλογή στα κιλά εναρξηςαπό μέρους μου θα τα είχα πάει καλύτερα,τουλάχιστον θα το ξέρω για την επόμενη φορά.υπόσχομαι να επιστρέψω πιο δυνατός.
Πολλά μπράβο σε όλους

Στάλθηκε από το MT27i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Polyneikos
10-12-13, 22:11
^^ Γεια σου Σπύρο,σε ευχαριστούμε για την συμμετοχή σου και για τα καλά σου λόγια :welcome:

Polyneikos
10-12-13, 22:18
Κωνσταντακόπουλος Νίκος

S31 B19 D30 Tot: 80

76347


76346



76348



76349


76351


76350