PDA

Επιστροφή στο Forum : Hyperbolic Mass (USN)



leonman
24-09-13, 12:43
Γεια σας, ποσταρω αυτη την πρωτεΐνη γιατι πιστευω πως αξιζει πολύ και θα βοηθησει πολλους hardgainer!!! Λιπών εγω εχω παρει δυο 6κιλα και με βοηθησε να αυξησω κιλα φουσκωμα αλλα και φλεβικοτητα με σχεδον καθολου λιπος!!! αλλα κυριος μου εδωσε πολυ δυναμη αλλα και το τεστο λειτουργεισε αφου πεταξα και μουσια! :green: Την θεωρω την καλυτερη ογκου αφου εχει 6 πρωτεινες και 4 διαφορετικα σταδια υδατανθρακων... απο γευση δεν λεει πολλα προτιμω βανιλια αλλα τι να το κανεις αυτο το αποτελεσμα μετραει!!!;) (εχω δοκιμασει επισης super mega mass 2000/4000 , dymatize Elite mass , dymatize super mass gainer και μπορω να πω πως αυτη ηταν η καλύτερη)

72397

72398

xorxe
07-10-14, 19:39
θα μάθω σιγά!!!:thumbup: Φίλε εγώ τώρα πήρα λίγο σοβαρά το γυμναστήριο (10 μέρες) και προχθές άνοιξα το κουτί η δικιά μου είναι η καινούργια από ότι μου έχουν πει (έχει λίγο διαφορετική σύσταση η φωτογραφία με τα συστατικά που ανέβασα δεν είναι η σωστή και η μονή που έχουν τα σωστά είναι η επίσημη σελίδα της usn) Δεν βλέπω παντός ανταπόκριση καθόλου από σχόλια, μήπως δεν είναι και τόσο καλή η τόσο ασφαλές?

panakos
07-10-14, 21:08
θα μάθω σιγά!!!:thumbup: Φίλε εγώ τώρα πήρα λίγο σοβαρά το γυμναστήριο (10 μέρες) και προχθές άνοιξα το κουτί η δικιά μου είναι η καινούργια από ότι μου έχουν πει (έχει λίγο διαφορετική σύσταση η φωτογραφία με τα συστατικά που ανέβασα δεν είναι η σωστή και η μονή που έχουν τα σωστά είναι η επίσημη σελίδα της usn) Δεν βλέπω παντός ανταπόκριση καθόλου από σχόλια, μήπως δεν είναι και τόσο καλή η τόσο ασφαλές?
Φίλε μου είναι μια 15αρα πρωτεΐνη οπότε δεν χρειαζετσι σχόλια επί του θέματος!! Κρίμα που έδωσες τα χρήματα σου για να πάρεις ζάχαρη και λίπος..
Φιλικά στο λέω, με πάσα ειλικρίνεια

xorxe
07-10-14, 22:02
για να το λες κάτι θα ξέρεις παραπάνω τουλάχιστον από εμένα που τώρα τα μαθαίνω. έχεις κάτι να μου προτείνεις? θα εχω πρόβλημα να τη χρησιμοποιήσω για το μήνα αυτό και να αλλάξω μετά?

LazexSt
13-03-15, 17:15
ευχαριστω , σχετικα με την Hyperbolic Mass γνωριζετε;

91604

91605



*** Χρησημοποιούμε πρώτα την αναζήτηση,mods team ***

beefmeup
13-03-15, 17:17
φιλε μου δεν λειτουργουμε ετσι με την αξιολογηση.
οταν ανοιγουμε ενα θεμα αφορα ενα συγκεκριμενο συμπληρωμα

αν θες για κατι αλλο ανοιγεις αλλο θεμα ,αφου πρωτα ψαξεις την βαση δεδομενων να δεις αν υπαρχει.

LazexSt
13-03-15, 18:08
:thumbup:

vaggan
13-03-15, 20:03
παρε καλυτερα να φας μια παστα λιγοτερες θερμιδες εχει και απο την ελαχιστη πρωτεινη που περιεχει αναλογικα πρεπει να ειναι 15 γραμμαρια ανα 100 εχει πολυ σογια αισχος το προιον

LazexSt
14-03-15, 00:50
παντως 2 σχολια που διαβασα ηταν τα εξης.

''επαιρνα 200 γρ την μερα για ενα μηνα και πηρα 9 κιλα''
&
''επαιρνα 50γρ την μερα και πηρα 3''

δεν ξερω εαν το περισσοτερο ηταν σε λιπος αλλα θα την δοκιμασω.

NASSER
14-03-15, 00:57
Δοκιμασμένο από μένα. Το έπαιρνα πριν την προπόνηση και μου έδινε πολύ ενέργεια και δύναμη. Βοηθάει φυσικά αρκετά η κρεατίνη.
Η συσκευασία ήταν πολύ καλή με τρια σακούλια για να μην τραβάει υγρασία.
Από γεύση είχα επιλέξει σοκολάτα και μετά φράουλα. Και οι δυο πολύ καλές. Επίσης πολύ καλή διαλυτότητα

LazexSt
14-03-15, 01:20
:thumbup:

LazexSt
14-03-15, 01:31
Σχετικα με τα 15γρ Hyperbolic Hardgainer stack (creabolic stack / mTOR activator / Hyper Volumax....) που περιεχει, τι γνωμη εχετε;

NASSER
14-03-15, 02:07
ονομασία μείγμα συστατικών που έχει... δεν είναι κάτι ιδιαίτερο... Απλά είναι θετικό που τα έχει, κάποια έχουν παραπάνω στην ίδια δόση.

vaggan
14-03-15, 02:13
παντως 2 σχολια που διαβασα ηταν τα εξης.

''επαιρνα 200 γρ την μερα για ενα μηνα και πηρα 9 κιλα''
&
''επαιρνα 50γρ την μερα και πηρα 3''

δεν ξερω εαν το περισσοτερο ηταν σε λιπος αλλα θα την δοκιμασω.9 κιλα σε ενα μηνα σημαινει ετοιαμασου να γεμισεις λιπος:green: οι πρωτεινες ογκου ειδικα στις αθλιες ποσοτητες που προτεινουν αυτοι που τις προτεινουν θα ελεγα γιατι ειναι αλλα δεν το λεω ειτε τρια ειτε εννια αχρηστα κιλα θα ειναι με τοσα σακχαρα

LazexSt
14-03-15, 02:40
nasser :awesome:

vaggan: πως να παρω ποιοτικα κιλα ;το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να φτασω τις 3000+ θερμιδες μονο με φαι , οχι επειδη δεν τηρω το προγραμμα των 7-8 γευματων αλλα οποτε εχω αγορασει gainer το τηρω , διοτι το γαμ***** μου ανοιγει την ορεξη.. εκτομορφος ειμαι ρ φιλε , 57 κιλα ημουν πριν 3 βδομαδες και χθες που ζυγιστικα ημουν 61.5 .
Θελω να φτασω περιπου στα 68 η και ελαχιστα παραπανω απο 70 για λιγο καιρο που θα χρησιμοποιω συμπληρωματα ωστε μετα να κρατηθω γυρω στα 66 και μην ξαναπεσω στα 57.

Προτεινετε να συνεχισω τα gainers για 3,4 μηνες διοτι το budget μεχρι εκει φτανει & μετα να συνεχισω με διατροφη ωστε να διατηρησω το βαρος μου ή να συνεχισω 1,2 μηνες με gainers & κρεατινη ; και επειτα για 2-3 μηνες μονο κρεατινη..; οπως βλεπετε ειμαι αρκετα ασχετος:cool: και χρειαζομαι λιγη βοηθεια

vaggan
14-03-15, 11:39
nasser :awesome:

vaggan: πως να παρω ποιοτικα κιλα ;το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να φτασω τις 3000+ θερμιδες μονο με φαι , οχι επειδη δεν τηρω το προγραμμα των 7-8 γευματων αλλα οποτε εχω αγορασει gainer το τηρω , διοτι το γαμ***** μου ανοιγει την ορεξη.. εκτομορφος ειμαι ρ φιλε , 57 κιλα ημουν πριν 3 βδομαδες και χθες που ζυγιστικα ημουν 61.5 .
Θελω να φτασω περιπου στα 68 η και ελαχιστα παραπανω απο 70 για λιγο καιρο που θα χρησιμοποιω συμπληρωματα ωστε μετα να κρατηθω γυρω στα 66 και μην ξαναπεσω στα 57.

Προτεινετε να συνεχισω τα gainers για 3,4 μηνες διοτι το budget μεχρι εκει φτανει & μετα να συνεχισω με διατροφη ωστε να διατηρησω το βαρος μου ή να συνεχισω 1,2 μηνες με gainers & κρεατινη ; και επειτα για 2-3 μηνες μονο κρεατινη..; οπως βλεπετε ειμαι αρκετα ασχετος:cool: και χρειαζομαι λιγη βοηθειαφιλε ποιος σου ειπε οτι για να παρεις βαρος θελεις 3000 θερμιδες επειδη εισαι εκτομορφος?μην ακουτε μπαρουφες που λεγανε πριν 20 χρονια και προσεχε επειδη ακριβως το σκαρι σου ειναι μικρο οταν θα βαλεις λιπος πανω σου θα διχνει πολυ χειροτερα απο καποιον με μεγαλο σκαρι εισαι λιγα κιλα γιατι εισαι φτιαγμενος να εισαι για λιγα κιλα τα πολλα δεν θα πηγαινουν στο σωμα σου επισης καταλαβε κατι αν αυτα τα κιλα τα βαλεις αμεσα θα ειναι πολυ ασχημα οσο πιο αργα μπουν τοσο το καλυτερο

beefmeup
14-03-15, 12:16
nasser :awesome:

Προτεινετε να συνεχισω τα gainers για 3,4 μηνες διοτι το budget μεχρι εκει φτανει & μετα να συνεχισω με διατροφη ωστε να διατηρησω το βαρος μου ή να συνεχισω 1,2 μηνες με gainers & κρεατινη ; και επειτα για 2-3 μηνες μονο κρεατινη..; οπως βλεπετε ειμαι αρκετα ασχετος:cool: και χρειαζομαι λιγη βοηθεια

στο εγραψα κ απο πμ φιλε, εχεις πολυ καλυτερες επιλογες..απορω γιατι μπαινετε σε διαδικασια να ζητησετε συμβουλες απο "καποιον-ους που ξερει-ουν" αλλα τελικα οι περισοτεροι κανετε τα δικα σας μιας κ τελικα ξερετε καλυτερα.

τα ποστ του βαγγαν ειναι ολοσωστα:thumbup:

LazexSt
14-03-15, 13:46
vaggan:awesome:

το serious mass μου φαινεται καλυτερο

sobral
14-03-15, 14:18
vaggan:awesome:

το serious mass μου φαινεται καλυτερο

Ακόμη χειρότερο, κοιτάς λάθος κατηγορία,ναι μεν πάρε gainer δεν διαφωνώ, αλλά όχι τόσο σαβούρα. Δες κάποιο απ τα omni της Sci-mx ας πούμε ή αν δεν σε παίρνει οικονομικά δες της effectiv ένα σαν της usn με λιγότερα σάκχαρα. http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?32003-Loaded-(Efectiv-Nutrition)

vaggan
14-03-15, 14:31
vaggan:awesome:

το serious mass μου φαινεται καλυτερομια καλη που εχω δει σε αυτο το στυλ φορμουλας ειναι μια φορμουλα της σειρας του αρνολντ δεν θυμαμαι ονοματα ο beefmeup και sorbal μπορουν να σε παραπεμψουν η δοσολογια της ειναι ακρος ρεαλιστικη με υδατανθρακα απο γλυκοπατατα οχι τιγκα και μια σεβαστη ποσοτητα καλων λιπαρων προσεχε ομως αυτα τσ προιοντα σε γενικες γραμμες αν ηθελα να προσθεσω παντως ενα καλο ευκολο γευμα θα την επελεγα

sobral
14-03-15, 14:43
μια καλη που εχω δει σε αυτο το στυλ φορμουλας ειναι μια φορμουλα της σειρας του αρνολντ δεν θυμαμαι ονοματα ο beefmeup και sorbal μπορουν να σε παραπεμψουν η δοσολογια της ειναι ακρος ρεαλιστικη με υδατανθρακα απο γλυκοπατατα οχι τιγκα και μια σεβαστη ποσοτητα καλων λιπαρων προσεχε ομως αυτα τσ προιοντα σε γενικες γραμμες αν ηθελα να προσθεσω παντως ενα καλο ευκολο γευμα θα την επελεγα

Και αυτή που του πρότεινα εγώ είναι μια καλή κ οικονομική λύση, γιατί απ ότι βλέπω θέλει να κάνει μια αγορά value for money. Εσύ λες την iron mass την σκέφτηκα κ εγώ είναι καλή στα χαρτιά, αν κ κάτι ακούγεται για ένα θέμα με το ποσοστό πρωτείνης της.:green:

vaggan
14-03-15, 15:08
ναι εχει αρκετο υψηλο ποσοστο πρωτεινης αλλα δεν πιστευω πως ειναι κατι ασχημο απαραιτητα εχει καμια 40 γραμμαρια νομιζω στη δωση των 95-100 γραμμαριων

sobral
14-03-15, 15:12
ναι εχει αρκετο υψηλο ποσοστο πρωτεινης αλλα δεν πιστευω πως ειναι κατι ασχημο απαραιτητα εχει καμια 40 γραμμαρια νομιζω στη δωση των 95-100 γραμμαριων

Όχι άλλο εννοούσα, ακούγεται έντονα πως δεν έχει όσο αναγράφεται επάνω στην ετικέτα.

vaggan
14-03-15, 15:23
ααααα!!!!αυτο δεν το γνωριζω:green::green:με βαση ετικετα κρινω:welcome:

sobral
14-03-15, 15:31
ααααα!!!!αυτο δεν το γνωριζω:green::green:με βαση ετικετα κρινω:welcome:

Ναι ρε σύμφωνοι μα κ μένα βάση ετικέτας μου φαίνεται μια χαρά. Α κ την true mass της bsn είχε πάρει το μάτι μου σε προσφορά, είναι επίσης μια συμπαθητική λύση (χωρίς κρεατίνες όμως) σε καλή τιμή.

LazexSt
14-03-15, 16:07
απ'οτι βλεπω υπαρχει αντιπαραθεση στο εαν αξιζει το serious mass ή οχι:box1:

καλα της sci mix μπορει να ειναι πολυ ακριβο αλλα ειναι φοβερο , ανα 100gr 31γρ πρωτεινη 700μγ ταυρινη & 3.4 κρεατινη
και η iron mass καλη αλλα ψανχω κ κατι που να μου δινει και θερμιδες μαζι.

sry beefmeup αλλα ειμαι κοντα στον να αγορασω την hyperbolic;)

vaggan
14-03-15, 16:26
καλα δεν κοβεις το ψωμι του beef αν παρεις αυτη:green:αλλα σου λεω προσεχε μην παραξεφυγεις γενικα με τις θερμιδες και να ξερεις οτι οι υγρες θερμιδες που δεν χρειαζονται καμια ιδιαιτερη πεψη γινονται λιπος για πλακα μην βαζεις πανω απο 100 γραμμαρια σκονη αν χρησιμοποιησεις το συγκεκριμενο σκευασμα :welcome:

SOLID
14-03-15, 17:03
Φιλε μην βιαζεσαι να βαλεις τα κιλα που θα ηθελες να εχεις πανω σου γιατι θα κανεις σοβαρα λαθη.
Δωσε αρχικα βαση στο φαγητο σου!!!
Μετα απο αυτα που σου ειπαν τα παιδια σε αυτο που λεει ο vaggan εχει δικιο θερμιδες (υγρες) οταν μαζευτουν πολλες μπορεις να χασεις το μετρο και λογω του οτι δεν θελουν τον ιδιο χρονο διασπασης μπορεις να εχεις τα αντιθετα κακα αποτελεσματα.
Η omni hardcore της sci mx που σου ειπες ο sobral ειναι μια καλη επιλογη αν δεν θες αυτην που ειναι too much.Επισης αν θυμαμαι καλα ειχε η reflex ενα καλο προιον αντιστοιχο αλλα δεν θυμαμαι ονομα τωρα.Αυτη εδω δεν ειναι κακη,ΑΛΛΑ αν την παρεις γνωμη μου ειναι να μην παρεις την δοση την μεγαλη που προτεινουν.Σπαστην και παρε μιση πρωι πχ και μιση μετα προπονηση Η μονο μετα την προπονηση και εγω προσωπικα αυτο ειναι που θα εκανα,αλλα και ΠΑΛΙ οχι στην δοση για βροντοσαυρο που εχει,λιγοτερη σκονη θα εβαζα.

Και φυσικα υπαρχει και η λυση της απλης πρωτεινης με τριμμενο κριθαρι-βρωμη και μια 2 κουταλιες ταχινι φυστικοβουτυρο κτλ σε πολυ πιο φτηνη λυση.

LazexSt
14-03-15, 17:27
σιγουρα θα την σπασω σε 2 δοσεις των 60 γρ(το πολυ) ,αυτη την περιοδο που χρησιμοποειω την premium mass gainer'ειμαι σιγουρος οτι οσοι εμπειροι ακουνε για gainers αφριζουν" & χρησιμοποιεω 2 δοσεις των 90-100γρ, ειναι καπως πολυ.. αλλα σε 3 βδομαδες εχω βαλει 4κιλα, ισως τα περισσοτερα σε λιπος:moderator: αλλα τι να κανω χρειαζομουν ενα boost.

solid:thumbup:

beefmeup
14-03-15, 17:28
sry beefmeup αλλα ειμαι κοντα στον να αγορασω την hyperbolic;)

χαχα,φιλε δεν τρεχει ,εγω σαν εναλλακτικες σου προτεινα αυτες κ αποτι βλεπεις υπαρχουν κ αλλες προτασεις ,αναλογες που ολες τεινουν στο οτι ειναι καλυτερες απο αυτη που εχεις επιλεξει:turtle:
ακομα κ να στο αναλυσω μπορω γιατι το πιστευω αυτο ,αλλα δεν εχει νοημα..οπως ειπε κ ο βαγγαν δικα σου λεφτα ειναι οτι θες τα κανεις;)

vaggan
14-03-15, 17:50
παντως μια και το συζηταμε μια εταιρια που θελει να βγαλει ποιοτικο γκεινερ και σεβεται τον εαυτο της η πηγη του υδατανθρακα που θα χρησιμοποιησει θα πρεπει να προερχεται απο βρωμη και οχι απο ζαχαρη πχ one stop extreme της ρεφλεξ που ειναι πολυ εργαλειο βασικα απο αντικαταστατης γευματος μεχρι να συμπληρωνεις πρωτεινη και υδατανθρακα σε ενα ελειπες φαγητο η το up your mass της mhp νομιζω σε ενα μπλε κουτι τωρα με τα υπολοιπα γκεινερ παυλα παστες ζαχαροπλαστειου καλη τυχη :green:

beefmeup
14-03-15, 17:51
ετσι..ειδικα αυτο της reflex ειναι κορυφη ,αλλα αμα το προτεινεις σου λενε "μα ειναι ακριβο!"..
καμια φορα ο,τι πληρωνεις περνεις ομως.