PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφη ογκου



sotirisalex
21-10-08, 16:44
9 00
το πρωι
δημητριακα Musle με γαλα
οχι πολι συχνα ομως)2 χαπια αμινοξεα
1 χυμο πορτοκαλι φυσικο
12 00
ενα τοστ με μαυρο ψωμι με 3 φετες γαλοπουλα μια φετα τυρι μιλνερ
14 00
κοτοπουλο,η κοκκινο κρεας,με πατατες τηγανητες λιγη σαλατα,
η οσπρια,η λαδερα 2 αμινοξεα
17 00
1 γιαουρτι με 2 λιπαρα
18 00
1 χυμο φυσικο ποροκαλι
19 00
προπονηση πριν 4 αμινοξεα
20 00 πρωτεινη mega gainer 1 scoop με μισο λιτρο γαλα
22 00 φαγητο full
24 00 ρωτεινη mega gainer 1 scoop με μισο λιτρο γαλα
με 2 αμινοξεα πριν τον υπνο
ακουω γνωμες

tezaman
21-10-08, 18:14
εμένα δεν μ'αρεσει, οι άλλοι τι γνώμη έχετε? :clown2:

Steve KinG STyLe
21-10-08, 18:48
εμένα δεν μ'αρεσει, οι άλλοι τι γνώμη έχετε? :clown2:

+1

Φιλε λιγο διαβασμα το θελεις...

Πρωινο παρα ειναι φτωχο!!!!Τις τιγανιτες πατατες θα τις απογευγω τελειως,τα απογευματινα επισης πολυ φτωχα...επισης τις mega gainer αποφηγε τες καλυτερα παρε μια καθαρη whey και casein αν θες!!!

Παντως διαβασε λιγο μονος σου...δες και καποια προσφατα τοπικς(για την αρκιβεις δες τα ποστ απο κατω των αλλων παιδιων...)

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3650
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3644
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=40439#40439
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3208

και
http://www.bodybuilding.gr/bodybuilding/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=57


Αντε καλο διαβασμα και καλη αρχη!!!! :)

tezaman
21-10-08, 19:16
ωραίος ο steve 8)

sotirisalex
21-10-08, 23:09
Παιδια σωστά και σοφα αυτα που λετε και ευχαριστώ για τις συμβουλες αλλα το πιο δύσκολο πραγμα για να πετυχεις τους στοχους ειναι να κάνεις σωστη διατροφη,που για να τη κανεις πρέπει να μην εχεις αναγκη ουτε να δουλευεις. τώρα ειμαι στα 74 κιλα που αν σταματησω για 2 βδομαδες το γυμναστηριο το σιγουρο ειναι να χάσω 3 κιλα στο νερο.ο στόχος μου ειναι στα 80 κιλα με γραμμωση...και φλεβικοτητα...οχι μονο την ώρα της προπόνησης αυτο θα γινει αν μειωσω το λιπος κατω απο 10 τισ 100.δεν ξερω αν θα φτάσω σε αυτο το σημειο...μα και αν φτασω θα περασουν στανταρ 2 με 3 χρονια με προπονηση καθε μερα.... και συμπληρώματα.γενικοτερα εχω ξενερώσει με τη κατασταση το καθε πιτσιρικα να γινεται τεζα σε 2 μηνες και να κανει λιγότερα κιλα απ οτι εγώ και εγώ να παιδευομαι στη προπόνηση στις διατροφες,να δινω λεφτα για συμπληρώματα...και να μου το παιζει σωμα στη παραλία.έχει παραγινει το κακό...

peris
21-10-08, 23:31
Παιδια σωστά και σοφα αυτα που λετε και ευχαριστώ για τις συμβουλες αλλα το πιο δύσκολο πραγμα για να πετυχεις τους στοχους ειναι να κάνεις σωστη διατροφη,που για να τη κανεις πρέπει να μην εχεις αναγκη ουτε να δουλευεις. τώρα ειμαι στα 74 κιλα που αν σταματησω για 2 βδομαδες το γυμναστηριο το σιγουρο ειναι να χάσω 3 κιλα στο νερο.ο στόχος μου ειναι στα 80 κιλα με γραμμωση...και φλεβικοτητα...οχι μονο την ώρα της προπόνησης αυτο θα γινει αν μειωσω το λιπος κατω απο 10 τισ 100.δεν ξερω αν θα φτάσω σε αυτο το σημειο...μα και αν φτασω θα περασουν στανταρ 2 με 3 χρονια με προπονηση καθε μερα.... και συμπληρώματα.γενικοτερα εχω ξενερώσει με τη κατασταση το καθε πιτσιρικα να γινεται τεζα σε 2 μηνες και να κανει λιγότερα κιλα απ οτι εγώ και εγώ να παιδευομαι στη προπόνηση στις διατροφες,να δινω λεφτα για συμπληρώματα...και να μου το παιζει σωμα στη παραλία.έχει παραγινει το κακό...

συγνωμη φιλε αλλα ετσι δε κανεις τιποτα αμα κοιτας τι κανουν οι αλλοι διπλα σου καταρχην η διατροφη που κανεις ειναι ακυρη τελειος

peris
21-10-08, 23:40
1 γευμα βαλε κια αλλη πρωτεινη και βρωμη καλυτερα

2 γευμα κια αλλη πρωτεινη και σαλατα με 1 κουτ ελαιολαδο

3 γευμα οπος το εχεις εκτος απο τηγανιτα αλλι μπορεις να τρως που και που

τα αλλα 1 χημο πορτοκαλι και 1 γιαουρτ εγω δε τα θεωρω γευματα

μετα τη προπονηση βαλε τη προτεινη που πινεις χωρις γαλα με νερο γιατι με το γαλα καθυστερεις την αφομοιωση της υδατανθρακα εδω δεν εχεις πουθενα οποτε μολις ακυρωσες το πιο σημαντικο γευμα της ημερας βαλε δεξτροζη η γλυκοζη

λοιπον μετα απο κανα 20 λεπτο φαε κοτοπουλο με πατατα η ρυζι και μια σαλατα με 1 κουταλια λαδι

και πριν τον υπνο βαλε 1 σκουπ μαζι με cottage η γιαουρτι με καλα λιπαρα καρυδια η αμυγδαλα

διαβασε και αυτα που σου ειπε ο steven και ποσταρε μια διατροφη και βλεπουμε

sotirisalex
21-10-08, 23:42
Δεν θελω να λεω ψεμματα...οσο μπορω προσπαθω να κανω καπια διατροφη
είναι δυσκολο,αλλα αν δουλευεις το πρωι,κανεις μαθηματα το απογευνα και κανεισ και κανε μεροκάματο κανα βραδι που να βρεις χρονο...με το ζορι προλαβαίνω να παω γυμναστηριο...και οσο για προσωπικη ζωη οποτε βρω χρονο....διαλέγεις και παίρνεις.δυστηχως δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα...

RUHL
21-10-08, 23:43
Παιδια σωστά και σοφα αυτα που λετε και ευχαριστώ για τις συμβουλες αλλα το πιο δύσκολο πραγμα για να πετυχεις τους στοχους ειναι να κάνεις σωστη διατροφη,που για να τη κανεις πρέπει να μην εχεις αναγκη ουτε να δουλευεις. τώρα ειμαι στα 74 κιλα που αν σταματησω για 2 βδομαδες το γυμναστηριο το σιγουρο ειναι να χάσω 3 κιλα στο νερο.ο στόχος μου ειναι στα 80 κιλα με γραμμωση...και φλεβικοτητα...οχι μονο την ώρα της προπόνησης αυτο θα γινει αν μειωσω το λιπος κατω απο 10 τισ 100.δεν ξερω αν θα φτάσω σε αυτο το σημειο...μα και αν φτασω θα περασουν στανταρ 2 με 3 χρονια με προπονηση καθε μερα.... και συμπληρώματα.γενικοτερα εχω ξενερώσει με τη κατασταση το καθε πιτσιρικα να γινεται τεζα σε 2 μηνες και να κανει λιγότερα κιλα απ οτι εγώ και εγώ να παιδευομαι στη προπόνηση στις διατροφες,να δινω λεφτα για συμπληρώματα...και να μου το παιζει σωμα στη παραλία.έχει παραγινει το κακό...

Tα βαρη και η σοβαρη δουλεια δεν ειναι για ολους για αυτο και δεν εχουν ολοι γυρο σου καλα σωματα μονο σπανια βλεπεις και αυτοι το πληρωσαν το τιμημα και δουλευουν και σπουδαζουν δεν καθοντε


ολα αυτα που λες ειναι μονο δικιολογιες ειναι σαν να μου λες δεν εχω χρονο ουτε για κατουρημα ,,,,, αντε ρε?τι κανεις δηλαδη τα κανεις πανω σου χεχε λεμε τωρα αν καπνιζες τοτε? παλι δεν εχεις ωρα ουτε για τσιγαρο το γευμα πιο λιγη ωρα περνει να το κανεις

peris
21-10-08, 23:43
παντως αμα πας με τη λογικη οτι αυτο που κανω το κανω για να με δουν στη παραλια σα κατι που βλεπω εκει στον αη βασιλη κατι μα******να πιτσιρικια που ειναι τιγκα στο φαρμακο και μετα απο κανα χρονο ειναι κεφτεδες επειδη σταματανε να γυμναζονται αστο καλυτερα τσαμπα θα χτυπιεσαι

peris
21-10-08, 23:47
Δεν θελω να λεω ψεμματα...οσο μπορω προσπαθω να κανω καπια διατροφη
είναι δυσκολο,αλλα αν δουλευεις το πρωι,κανεις μαθηματα το απογευνα και κανεισ και κανε μεροκάματο κανα βραδι που να βρεις χρονο...με το ζορι προλαβαίνω να παω γυμναστηριο...και οσο για προσωπικη ζωη οποτε βρω χρονο....διαλέγεις και παίρνεις.δυστηχως δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα...

μαλον τσαμπα καθομαστε και γραφουμε τοση ωρα σου εχουμε γραψει τοσα ποστ και μας λες τα ιδια συνεχεια αμα θες αποτελεσματα ξεκινα διατροφη αμα θες να κανεις τα ιδια κιλα με τον αλλο και αυτος να ειναι ο διπλασιος απο σενα μη νομιζεις οτι θα ειναι απο αας απλα αυτος κανει καποιες θυσιες που εσυ δε κανεις γιατι δε προλαβαινεις σε εισαγωγικα αυτο γιατι δε θες ειναι το καλυτερο

sotirisalex
21-10-08, 23:51
Τι να κανω θα προσπαθησω να τηρισω τις συμβουλες που μου δωσατε...
και θα σας ενημερωσω.ευχαριστώ και παλι...

peris
21-10-08, 23:53
Τι να κανω θα προσπαθησω να τηρισω τις συμβουλες που μου δωσατε...
και θα σας ενημερωσω.ευχαριστώ και παλι...

καταλαβα :banghead: :banghead:

tezaman
21-10-08, 23:54
Το μόνο που έχω αντιπαραθέσω πάνω σε αυτά που σου είπε ο Πέρις είναι το γάλα μετά την προπόνηση με την πρωτεΐνη αν το γουστάρεις με την πρωτεΐνη σου μπορείς να βάλεις γάλα 0% ( χωρίς λιπαρά για να καθυστερήσει την απορρόφηση ) :nana:

επίσης μην το παρακάνεις με την σαλάτα στο 1ο στερεό γεύμα σου 30 λεπτά αφού πιεις την πρωτεΐνη με την δεξτρόζη μετά την προπόνηση για να μην καθυστερήσει και πολύ την απορρόφηση

όσο για αυτό με τους τρομπαρισμένους με αέρα κοπανιστό που βλέπεις στο άγιο Βασίλη και χαίρονται... κανονικά εσυ θα έπρεπε να γελάς με τα χάλια τους και να χαίρεσαι που έχεις το μυαλό να φτιάξεις το σώμα σου με τον καλύτερο φυσικό τρόπο! EAT CLEAN, TRAIN HARD, GET RIPPED!!! 8) 8) 8)

peris
21-10-08, 23:59
Το μόνο που έχω αντιπαραθέσω πάνω σε αυτά που σου είπε ο Πέρις είναι το γάλα μετά την προπόνηση με την πρωτεΐνη αν το γουστάρεις με την πρωτεΐνη σου μπορείς να βάλεις γάλα 0% ( χωρίς λιπαρά για να καθυστερήσει την απορρόφηση ) :nana:

επίσης μην το παρακάνεις με την σαλάτα στο 1ο στερεό γεύμα σου 30 λεπτά αφού πιεις την πρωτεΐνη με την δεξτρόζη μετά την προπόνηση για να μην καθυστερήσει και πολύ την απορρόφηση

όσο για αυτό με τους τρομπαρισμένους με αέρα κοπανιστό που βλέπεις στο άγιο Βασίλη και χαίρονται... κανονικά εσυ θα έπρεπε να γελάς με τα χάλια τους και να χαίρεσαι που έχεις το μυαλό να φτιάξεις το σώμα σου με τον καλύτερο φυσικό τρόπο! EAT CLEAN, TRAIN HARD, GET RIPPED!!! 8) 8) 8) :awesome: :awesome: :awesome: :awesome: sorry για το οφφ αλλα χρηστο εχεις δει τι γινεται στον αη βασιλη ε? με τα πιτσιρικια που ειναι σα νερουλες κουραδες ε?χαχαχαχαχ πεταμα :lol: :lol: με τα μηχανακια μεσα στη θαλασσα

tezaman
22-10-08, 00:04
γιαυτό δεν πάτησα άγιο Βασίλη φέτος... άντε μια φορά να μου θυμίσω το χάλι ( και επειδή μαζεύει και ωραία μωρά βεβαίως βεβαίως 8) )

και δεν ήταν τυχαίο που είδα παλικάρι που πριν μπω στρατό ήτανε 60 κιλά και τώρα ενάμιση χρόνο μετά είναι κάπου στα 85 από ότι τον έκοψα τίγκα στο φάρμακο :moderator: :bodybuilder2: