PDA

Επιστροφή στο Forum : Ειδήσεις απο τον χώρο του bodybuilding



KATERINI 144
21-10-08, 22:44
πεθανε ο Ben Weider


http://www.bodybuilding.com/fun/ben_weider_passes_away2.htm

TRIANTAFYLLOU
21-10-08, 22:54
πραγματικά είναι είδηση γιατί ήταν απο τούς δεινόσαυρους του ββ και πιστεύω άφησε εποχή αυτός και ο αδερφός του .

το όνομα του είναι αναμφισβήτητα συνδεδεμένο με το bodybuilding.

Muscleboss
22-10-08, 11:41
rest in peace...

MB

Polyneikos
22-10-08, 12:18
R.I.P. +
Ανεξαρτήτως τι πίστευει ο καθένας για τα αδέρφια Weider κατά πόσο βοήθησαν , πόσο επηρεάσαν προσωπα και καταστασεις και γενικά έδωσαν τις κατευθυνσεις που θέλαν στην IFBB και στο επαγγελματικο bb,δεν παυουν να ειναι μεγαλες μορφες του χωρου και με αγάπη στο άθλημα.

yannis88
22-10-08, 17:47
rest in peace...
btw ακόμα και σε αυτή τη σελίδα βάλλαν διαφήμιση για συμπλήρωμα...Και στον τάφο διαφήμιση είναι ικανοί να κάνουν....

ioannis1
22-10-08, 21:34
κριμα ποσο χρονων;εγω τον εχω συνδεσει με την δημιουργια του ββ και ηταν εξυπνος ανθρωπος.να δουμε τωρα που θα οδηγηθει το ββ.

peris
22-10-08, 22:43
κριμα ποσο χρονων;εγω τον εχω συνδεσει με την δημιουργια του ββ και ηταν εξυπνος ανθρωπος.να δουμε τωρα που θα οδηγηθει το ββ.
καπου κοντα στα 80.σεβασμος για αυτον τον ανθρωπο που λατρευε τη σωματικη διαπλαση και εκανε τα παντα για το αθλημα :bowdown:

TRIANTAFYLLOU
22-10-08, 23:31
κριμα ποσο χρονων;εγω τον εχω συνδεσει με την δημιουργια του ββ και ηταν εξυπνος ανθρωπος.να δουμε τωρα που θα οδηγηθει το ββ.
καπου κοντα στα 80.σεβασμος για αυτον τον ανθρωπο που λατρευε τη σωματικη διαπλαση και εκανε τα παντα για το αθλημα :bowdown:

ήταν 85 ετών νομίζω ήταν λίγο μεγαλύτερος απο τον τζο.
πάντως το όνομα weider είναι το πλέον αναγνωρίσημο συνώνυμο του ββ της ιφββ αλλά και εκτός του ββ .
ειδικά τα συμπληρώματα κάποτε ήταν στην κορυφή γιατί δεν υπήρχαν και πολλές εταιρίες παλιότερα.

μια δραστηριότητα που αν τα κατάφερναν κυριολεκτικά θα ήταν θαύμα για το ββ ήταν να το κάνουν ολυμπιακό άθλημα έκαναν χρόνια επαφές κάπου πήραν υποσχέσεις αλλά μάταια αφού πολλες φορές καλούσαν σε παγκόσμια τον χουάν αντόνιο σάμαρανκ και του εξηγούσαν τις λεπτομέρειες και τα κρητήρια αξιολόγησης των αθλητών και μάλιστα είχαν καθιερώσει αντιντόπινκ κοντρόλ στο παγκόσμιο της ιφββ .

αλλά φαίνετε πως το κάναν μόνο για διουρητικά η υπήρχε ελαστικότητα στο κλέψιμο γιατί τότε είχε ανακαλυφθεί και η περίφημη μέθοδος μαμπρουκ και αυτό γιατί ο πολλες φορές νικητης του παγκοσμίου της ιφββ ο αιγύπτιος ελ σαχατ μαμπρούκ ,είχε κάνει μια πατέντα και όταν πήγαινε να δώσει ούρα είχε προσαρμόσει ένα καθετήρα με μια κύστη και είχε ούρα απο άλλον που δεν είχε πάρει αας αλλά πιάστηκε γιατί δεν είχαν την θερμοκρασία που έπρεπε και είχαν μέσα ίχνη απο λάδι μαυρίσματος και για γυάλισμα.
και η δικαιολογία ότι απο κάπου είχε διαροή και έχανε λάδι δεν ήταν πειστική.

tezaman
23-10-08, 04:27
και η δικαιολογία ότι απο κάπου είχε διαροή και έχανε λάδι δεν ήταν πειστική.

νάσε καλά ρε Ηλία :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :thumbsup:

KATERINI 144
23-10-08, 17:06
και η δικαιολογία ότι απο κάπου είχε διαροή και έχανε λάδι δεν ήταν πειστική. :green: :green: :green: :green: :green: :green: :green: :green: :green: :green: :green: :green: :green: :green:

nicksigalas
06-11-08, 14:03
ΤΟΝ ΕΙΧΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΑ ΕΓΚΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ WEIDER ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΗΤΑΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΤΟΥ Β.Β ΚΑΙ ΜΕ ΦΟΒΕΡΟ ΧΙΟΥΜΟΡ.Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΑΝΑΠΑΥΣΕΙ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΤΟΥ! +

KATERINI 144
11-02-10, 00:01
Ενα μεγάλο θέμα έχει δημιουργηθεί με τους Ολυμπιακούς και το σχέδιο να τρέξει ο Arnold Schwarzenegger στην λαμπαδηδρομία που θα προηγηθεί της έναρξης των Ολυμπιακών αγώνων του Βανκούβερ που ξεκινάνε την Παρασκευή.
Ο λόγος που υπάρχουν πάρα πολλές αντιρρήσεις ειναι οτι ο γνωστός ηθοποιός στο παρελθόν ήταν πρωταθλητης bodybuilding και έχει παραδεχτεί οτι χρησιμοποιούσε στεροειδή για να έχει τον όγκο αυτόν.
Κάτι τέτοιο εναι τελείως αντίθετο με το Ολυμπιακό πνεύμα.
Απο την άλλη οι διοργανωτές των Ολυμπιακών λενε πως ο Schwarzenegger ειναι ένα δείγμα ανθρώπου με πολύ σημαντικό οικολογικό και πολιτικό έργο και για αυτό θα πρέπει να τρέξει

TRIANTAFYLLOU
11-02-10, 00:15
Ενα μεγάλο θέμα έχει δημιουργηθεί με τους Ολυμπιακούς και το σχέδιο να τρέξει ο Arnold Schwarzenegger στην λαμπαδηδρομία που θα προηγηθεί της έναρξης των Ολυμπιακών αγώνων του Βανκούβερ που ξεκινάνε την Παρασκευή.
Ο λόγος που υπάρχουν πάρα πολλές αντιρρήσεις ειναι οτι ο γνωστός ηθοποιός στο παρελθόν ήταν πρωταθλητης bodybuilding και έχει παραδεχτεί οτι χρησιμοποιούσε στεροειδή για να έχει τον όγκο αυτόν.
Κάτι τέτοιο εναι τελείως αντίθετο με το Ολυμπιακό πνεύμα.
Απο την άλλη οι διοργανωτές των Ολυμπιακών λενε πως ο Schwarzenegger ειναι ένα δείγμα ανθρώπου με πολύ σημαντικό οικολογικό και πολιτικό έργο και για αυτό θα πρέπει να τρέξει


και να μην ξεχνάμε όμως κάτι πολύ σημαντικό ο αρνολντ αγωνιζόταν σε ενα άθλημα σκληρό μεν αλλα δεν υπήρχε έλεγχος αας , εδω πέρνουν αυτοί που ελέγχονται με τεστ και εχουν κυρώσεις και προσπαθούν με καθε τρόπο να κοροιδέψουν τα τεστ ο άρνολντ δεν θα έπαιρνε?

savage
11-02-10, 03:17
ελα ντε!!! ειναι τελειως υποκρισια!!!πλακα κανουμε???εδω παιρνουν Ο-Λ-Ο-Ι οσοι συμμετεχουν σε τετοιο επιπεδο αγωνων(ολυμπιακων δηλαδη).ο Αρνολντ τους πειραξε,επειδη το παραδεχθηκε?και αν δεν κανω λαθος το'χει παραδεχθει οτι ηταν λαθος του και οτι δεν το συνιστα στους νεους σε καμια περιπτωση.

psv
17-02-10, 17:18
Για τα ματια του κοσμου γινονται ολα.Επειδη ο κοσμος ξερει οτι επαιρνε,θελουν να φανουν καλοι απαγορευοντας του να τρεξει....Γιατι ποσοι απο αυτους που εχουν μεταφερει μεχρι τωρα τη φλογα ηταν τελειως καθαροι?

KATERINI 144
17-02-10, 17:22
+1, νομίζω τελικα ετρεξε ο σβαρτζ.

psv
17-02-10, 23:21
ετσι μου φαινεται κι εμενα:unsure: