PDA

Επιστροφή στο Forum : Daily Vits (Now Foods)



eas2000
21-10-08, 23:27
Τη συγκεκριμένη πολυβιταμίνη τη θεωρώ μακρά την καλύτερη της αγοράς συμπληρωμάτων.

Οικονομική και πάνω από όλα με ΣΩΣΤΕΣ αναλογίες συστατικών αποφεύγοντας τις υπερβολικές συγκεντρώσεις βιοταμινών κάτι που δεν είναι και τόσο αθώο (δεν απευθύνομαι σε όσους ειναι φαν animal pack, ON Optimen, κλπ).

23385

23386

RUHL
21-10-08, 23:48
αυτος δεν ειναι που διαγραφτηκε μονος του? χεχε?

tezaman
22-10-08, 00:00
αυτος δεν ειναι που διαγραφτηκε μονος του? χεχε?

o_O :bowdown:

eas2000
22-10-08, 00:18
Sorry παιδιά δεν το είχα προσέξει οτι τα ποστ πρέπει να εχουν συγκεκριμένη μορφή.
Και τα ποσοστά κάθε στοιχείου δεν στοιχίζονται με τίποτα το ενα κατω από το άλλο.

Διαγράφηκα μόνος μου;;;

Τεσπα, πως σας φαίνεται η πολυβιταμίνη;

tezaman
22-10-08, 02:16
το ίδιο με centrum μου φέρνει :clown2:

philipposmich
22-10-08, 07:48
Ειναι δοκιμασμενη και αρκετα αποτελεσματικη!

eas2000
22-10-08, 11:51
Ναι, περίπου ίδιο με το centrum αλλά σε ορισμένα στοιχεία δεν έχει αδικαιολόγητα τόσο υψηλές συγκεντρώσεις.
Εγώ πιστευω πως είναι το ιδανικό.

Εχω φτιαξει ενα αρχειο excel οπου συγκρίνω πιο ευκολα τα στοιχεία καθε βιταμίνης και εχω περιλάβει σε αυτον τις πιο γνωστέ;ς

mantus3
22-10-08, 16:45
Ναι, περίπου ίδιο με το centrum αλλά σε ορισμένα στοιχεία δεν έχει αδικαιολόγητα τόσο υψηλές συγκεντρώσεις.
Εγώ πιστευω πως είναι το ιδανικό.

Εχω φτιαξει ενα αρχειο excel οπου συγκρίνω πιο ευκολα τα στοιχεία καθε βιταμίνης και εχω περιλάβει σε αυτον τις πιο γνωστέ;ς

οποτε ανεβασε το καπου κ σιγουρα θα χαρουμε να το διαβασουμε....

η λογικη που καπιες πολυβιταμινες εχουν καπια συστατικα τους σε μεγαλες δοσεις ειναι καθαρα το οτι αυτα αποβαλοντε ευκολα κ γριγορα απο τον οργανισμο λ.χ C. τωρα για ιδανικο δεν ξερω, αλλα σιγουρα το να βαζουν απο ολα κ απο λιγο βοηθαει πολυ στο να κρατανε την τιμη χαμιλα...

Steve KinG STyLe
22-10-08, 16:49
Ειναι δοκιμασμενη και αρκετα αποτελεσματικη!

Αληθεια τι πως το κρινετε αυτο?Απο περιεργεια!!! :roll:

philipposmich
22-10-08, 16:54
Προσωπικα εγω,αλλα και ενας φιλος που πηρε,νιωσαμε ενα boost...Σε συγκριση με πολυβιταμινες τυπου Lanes ή Power Health παντα.

RUHL
22-10-08, 17:49
Bλεπετε αποτελεσματα και απο πολυβιταμινες ελεος πια τι αλλο θα ακουσουμε μεχρι 4 χαπια οπτι μεν εχω παρει σε σχεση με την απλη βιταμινη δεν κανει ΤΙΠΟΤΑ και δεν το εκανα 1 φορα αλλα 3 φορες ανα 2 μηνες
placebo power

Καμια σχεση με την cetrium αυτη ειναι γεματη συντηρητικα και πολλα απο αυτα δεν τα εχει και ας ειναι 100%

Μπραβο σε αυτον που εφτιαξε το τοπικ τωρα το προσεξα ποια ειναι ενα εχω να πω σπιτι μου εχω 3 τετοια κουτακια και δεν ξαναπερνω απο τις ακριβες γιατι απο τις ακριβες το μονο που προσφερουν ειναι ακριβα ουρα

Η τιμη του ειναι γελια τα 100 χαπια 2,5 ευρω 1 την ημερα περνεις η αν δεν σε καλυπτει το 100% και θες 200% παρε 2 παλι πολυ φτηνη ειναι και 2 να περνεις

Η ουσια ειναι αλλου να περνετε βηταμινες απο τα τροφημα γιατι αυτα δεν τα πεταει το σωμα οπως γηνετε με τις χημικες και περνεις μια τετοια πολυβιταμινη ετσι να ξερεις οτι δεν σου ξεφυγε κατι

Προσοχη για του φαν ανιμαλ πακ και τα σχετικα οι πολυβιταμηνες κανουν μεγαλυτερες ζημιες απο τα στεροιδη χεχε(πηγη biger stroger faster) σε υπερδοσολογιες παντα για αυτο προσοχη

eas2000
22-10-08, 22:28
Ωραίος RUHL συμφωνώ απόλυτα σε όλα οσα λες.

Και η NOW είναι καλή εταιρία από θεματα βιταμινών κτλ.

Και εγώ ρε παιδία δεν μπορώ να καταλάβω πως καταλαβαίνεις διαφορά από μια βιταμίνη σε σχεση με άλλη.

Σημασία εχει η υπόλοιπη διατροφή. Ξαναλέω, προτείνω τη συγκεκριμένη βιταμίνη επειδή έχει καλή τιμή και ισορροπημένες αναλογίες συστατικών.

philipposmich
22-10-08, 22:39
Ειλικρινα θα πω πως με τη συγκεκριμενη βιταμινη ειδα διαφορα.Ουτε την ηξερα πριν τη δοκιμασω οποτε το placebo παει περιπατο...Λεω τι ειδα στον εαυτο μου...

RUHL
22-10-08, 23:08
πφφφφ δεν μπορω να επαναλαμβανωμε αλλα αντε ακομα μια απο πολυβιταμηνες πρωτεινες διαφορες δεν βλεπεις για 100η φορα

Γιατι για να βγαλεις συμπερασμα αν σε πιανει κατι η οχι πρεπει να τηρης ιδια διατροφη ιδια προπονηση χωρις αλαγες επι μηνες πχ 2 μηνες περνεις ταδε βιταμηνη και κρατας τα πανω ιδια και μετα 2 μηνες περνεις αλλη και κρατας τα ιδια αμφηβαλω κατα 1000% αν το εκανες εσυ αυτο

Και οπου τελειωνει η λογικη και δεν εχει επιστημονικη βαση δρασης εκει μπαινει το placebo

ας κανω την χαζη ερωτηση τι διαφορες ειδες? σηκωνες παρπανω κιλα? εκανες παραπνω επαναληψεις? εβαλες απαχη μυικη μαζα? μειωθηκε το λιπος? ησουν πιο "γεματος" στους μυεις? ειχες καλη διαθεση? μπορουσες να εχεις και 3 γκομενες ικανοποιημενες να το πω με υπονοουμενο μην τα λεμε ωμα ?
Μηπως εκανες εξετασεις και ειδες οτι ανεβηκα καποιο απο τα καλα οπως τεστο HDL η κατι αλλο?

Αφου επημενεις λεγε

NASSER
22-10-08, 23:32
το θεμα με τις βιταμινες ειναι λιγο περιπλοκο.
Για να καταλαβετε απλα, ουτε οι βιταμινες που παραγοντε απο τις φαρμακευτικες εταιριες δεν ειναι παντα καλες.
Εκτος απο την βιταμινη C που ειναι αποροφησημη παντα, οι υπολοιπες θα πρεπει να ακολουθουνται απο καποιους συνδιασμους ωστε να ειναι απορροφησιμες.
Η τιμη αγορας ειναι κατι που πραγματικα οριζει την επιλογη! Αλλα καλο ειναι να κοιταμε την ποιοτητα!!
Γιατι αν για παραδειγμα δινεις 2,5€ και δεν σου κανει τιποτα, καλυτερα να δινεις 5€ αλλα να ξερεις πως ειναι αποτελεσματικη.
Η κακης ποιοτητας βιταμινες ειναι αυτες που κανουν ζημια και χαρακτηριζονται επικυνδηνες!
Επομενως προσοχη στις επιλογες μας.

σημειωση
ΜΕ αιματολογικες εξετασεις μαθαινεις αν εχεις ελληψεις και αναγκες καποιων βιταμινων, και σαν αθλουμενοι καλο ειναι να κανουμε εξετασεις τουλαχιστον ανα εξαμηνο.

την συγκεκριμενη πολυβιταμινη δεν την γνωριζω και δεν ετυχε να την μελετησω... δεν μπορω να εκφερω αποψη...

tezaman
23-10-08, 04:41
Εκτος απο την βιταμινη C που ειναι αποροφησημη παντα

ρε παίδες τσεκάρετε λίγο αυτό το άρθρο σχετικά με την

απορρόφηση της C (http://www.medlook.net/article.asp?item_id=2301)

μήπως να σταματήσουμε το cal C vita και να αρχίσουμε το στύψιμο :clown2:

Kolorizos
08-01-10, 16:04
http://www.x-tremestores.gr/eshop_files/pictures/3017_daily-vits.gif

http://www.eilid.com.gr/webBuilder/accounts/139/138/216/pictures/01-120-037_.gif

Οι πολυβιταμίνες βοηθούν τον άνθρωπο στο να αναπληρώνει με τον καλύτερο τρόπο τις απώλειες σε θρεπτικά συστατικά από τα υπόλοιπα γεύματά του.

Οι περισσότεροι σύγχρονοι άνθρωποι δεν έχουν τον χρόνο και τη δυνατότητα να λαμβάνουν καθημερινά μέσω της τροφής όλα εκείνα τα στοιχεία που είναι απαραίτητα για την καλή υγεία του οργανισμού.

Οι πολυβιταμίνες λοιπόν καλύπτουν αυτό το κενό της διατροφής μας και είναι σχεδιασμένες να παρέχουν ένα μεγάλο εύρος βιταμινών και λοιπών χρήσιμων συστατικών για το σώμα.


?θα με βοηθησει στον ογκο???


πως την βλεπετε???

NASSER
08-01-10, 19:08
γενικα ειναι ενα καλο συμπληρωμα και απαραιτητο για καθε στοχο σου!
Προσωπικα μαρεσει πολυ!

Polyneikos
08-01-10, 21:17
η Νοw Foods ειναι από τις πιο αξιόπιστες εταιρίες με low profile αλλά με υψηλα στανταρ.Η πολυβιταμινη κατά την προσωπικη μου άποψη είναι ένα από τα Must συμπληρωματα ενος bber.

just chris
17-01-13, 19:13
σχολιο του λαο δε βλεπω εδω περα κ ανησυχω,οπως κ να εχει εγω τις τσιμπησα!

andreasaxo
31-01-13, 19:02
σχολιο του λαο δε βλεπω εδω περα κ ανησυχω,οπως κ να εχει εγω τις τσιμπησα!
Οντος, δεν μας εχει πει την γνωμη του για την Daily Vits.

Lao
01-02-13, 03:02
σχολιο του λαο δε βλεπω εδω περα κ ανησυχω,οπως κ να εχει εγω τις τσιμπησα!


Οντος, δεν μας εχει πει την γνωμη του για την Daily Vits.

Με τόσα που έχω γράψει γενικά, νόμιζα ότι δεν χρειαζόταν να πω αυτονόητα πράγματα...:P

Τέσπα, αν βοηθάει αυτό που θα πω, την συγκεκριμένη την είχα πάρει για την μάνα μου. :rolf:

Για να μην σας χαλάσω το χατήρι, έχουμε και λέμε:

1. 4.000 IU έτοιμη Α. Πολλά.
2. Πολύ λίγη C.
3. Ανύπαρκτη D, ούτε καν D3.
4. Οι Β είναι απλά... αόρατες.
5. Ελάχιστο μαγνήσιο, oxide κιόλας.

Βαρέθηκα, δεν περιγράφω άλλο :welcome:

andreasaxo
01-02-13, 12:32
Με τόσα που έχω γράψει γενικά, νόμιζα ότι δεν χρειαζόταν να πω αυτονόητα πράγματα...:P

Τέσπα, αν βοηθάει αυτό που θα πω, την συγκεκριμένη την είχα πάρει για την μάνα μου. :rolf:

Για να μην σας χαλάσω το χατήρι, έχουμε και λέμε:

1. 4.000 IU έτοιμη Α. Πολλά.
2. Πολύ λίγη C.
3. Ανύπαρκτη D, ούτε καν D3.
4. Οι Β είναι απλά... αόρατες.
5. Ελάχιστο μαγνήσιο, oxide κιόλας.

Βαρέθηκα, δεν περιγράφω άλλο :welcome:
Με 3 ταμπλετες την ημερα, κανη δουλεια; :)

Nikolas_mk2
01-02-13, 12:47
Με 3 ταμπλέτες πιάνεις +12.000 ΙU Α,αν το αποφασίσεις αναψε ενα κερακι πρωτα και κανε μια καλή προσευχη :P

andreasaxo
01-02-13, 14:51
Με 3 ταμπλέτες πιάνεις +12.000 ΙU Α,αν το αποφασίσεις αναψε ενα κερακι πρωτα και κανε μια καλή προσευχη :P
Χαχαχαχαχαχαχαχαχα :)