PDA

Επιστροφή στο Forum : Iron Mass (Arnold Schwarzenegger Series)



assos
10-10-13, 12:01
73097



73098

Παρουσιάστηκε η νέα σειρά της Musclepharm Arnold Schwarzenegger Series.

sobral
11-10-13, 02:03
Αρκετά καλή για gainer. Χωρίς καθόλου σαβούρα. Καλή επιλογή για ορισμένους πιτσιρικάδες αντί να τους πλασάρουν αυτά τα τραγικά gainer τύπου mutant mass κτλ.

mazas
17-10-13, 04:21
Θα της δωσω μια ευκαιρια λογο συστατικων και ονοματος,ελπιζω να την εχει και σε καλη τιμη ο πορτογαλλος

amplaxoublis
01-11-13, 14:31
Θα της δωσω μια ευκαιρια λογο συστατικων και ονοματος,ελπιζω να την εχει και σε καλη τιμη ο πορτογαλλος

Καλησπερα! Σε ποιό κατάστημα μπορώ να την βρώ ? Ευχαριστώ!

ArgoSixna
01-11-13, 18:03
Tραγικο.. παιζει να ειναι το μονο gainer που θα μπορουσα να παρω (ειχα θεμα με την λακτοζη το ξεπερασα αλλα δεν βλεπω τον λογο να το ρισκαρω!) λογο της beef protein..

Αν υπηρχε οταν ξεκινουσα θα το αγοραζα με κλειστα ματια .. τωρα πια με το ζορι χωραω λιγο πρωτεινη μεταπροπονητικα !

totis
01-11-13, 19:01
Aν και ειμαι αρνητικος στις gainer πρωτεινες μπορω να πω οτι φαινεται αρκετα καλη και ποιοτικη στα συστατικα της,,Μου εκανε εντυπωση και μου αρεσει οτι οι υδατανθρακες ειναι απο γλυκοπατάτα και κριθάρι.....

totis
01-11-13, 20:40
Και απο οτι εμαθα πριν λιγο η iron mass μαζι με ολη τη σειρα arlond schwarzenegger θε ερθει μεσα στον νοεμβριο στα X-treme σε πολυ καλες τιμες.....:thumbup:

ArgoSixna
01-11-13, 20:51
κυκλοφορει ελλαδα μερες τωρα :welcome:

totis
01-11-13, 20:59
κυκλοφορει ελλαδα μερες τωρα :welcome:

Που φιλε και δεν το χω παρει ειδηση?μονο την iron whey και το iron cre3 εχω δει αλλα και αυτα τα εχουνε λιγο τσιμπιμενα...στα x.treme θα ερθουνε σε πιο καλες τιμες,πριν λιγο ημουνα εκει......

Source Of Energy
05-12-13, 19:50
Aν και ειμαι αρνητικος στις gainer πρωτεινες μπορω να πω οτι φαινεται αρκετα καλη και ποιοτικη στα συστατικα της,,Μου εκανε εντυπωση και μου αρεσει οτι οι υδατανθρακες ειναι απο γλυκοπατάτα και κριθάρι.....

Ακριβός το ίδιο έκανε εντύπωση και σε μένα!! Δεν το βλέπεις συχνά σε θερμιδικές!! Κατά βάση έχουν malto

MUSCLE MASTER
05-12-13, 20:15
Βασικο πλεονεκτημα τα χαμηλα γραμμαρια σε ζαχαρη!!

Apple
10-12-13, 15:58
Καλησπέρα παιδιά....

Χρησιμοποιούσα μία gaspari real mass, με πολύ καλά αποτελέσματα.
Είμαι 25χ,55κ,165cm. Η gaspari μου έδωσε 6 κιλά σε περίπου 2 μήνες.

Αν θέλω να συνεχίσω με μία προτείνη αύξησης βάρους/όγκου να προτιμήσω την iron mass?

Έλεγα να πάρω μία whey και να παλέψω να πάρω άλλα 5 κιλά. (αν και βάζω πολύ δύσκολα κιλα)

Τι έχετε να προτείνετε?

Υ.Γ. Η δοσολογία μου με την real mass ήταν τον πρώτο μήνα 1 scoop πριν και 1 μετά την προπόνηση (2 scoop/ημέρα).
Το δεύτερο μήνα 1 πρωί,1 μεσημέρι, 1 πριν την προπόνηση, 1 μετά την προπόνηση(4 scoop/ημέρα).

sobral
10-12-13, 16:16
Καλησπέρα παιδιά....

Χρησιμοποιούσα μία gaspari real mass, με πολύ καλά αποτελέσματα.
Είμαι 25χ,55κ,165cm. Η gaspari μου έδωσε 6 κιλά σε περίπου 2 μήνες.

Αν θέλω να συνεχίσω με μία προτείνη αύξησης βάρους/όγκου να προτιμήσω την iron mass?

Έλεγα να πάρω μία whey και να παλέψω να πάρω άλλα 5 κιλά. (αν και βάζω πολύ δύσκολα κιλα)

Τι έχετε να προτείνετε?

Υ.Γ. Η δοσολογία μου με την real mass ήταν τον πρώτο μήνα 1 scoop πριν και 1 μετά την προπόνηση (2 scoop/ημέρα).
Το δεύτερο μήνα 1 πρωί,1 μεσημέρι, 1 πριν την προπόνηση, 1 μετά την προπόνηση(4 scoop/ημέρα).

Για φόρμουλα είναι από τις λίγες αρκετά καλές επιλογές, δεν θα σου έλεγα όχι σε μία δοκιμή της. Αν το κάνεις, πες μας τις εντυπώσεις σου. Πάντως καμία σχέση με αυτή του gaspari. Πολύ καλύτερη, η άλλη είναι υδατάνθρακας σκέτος σχεδόν:green:

Apple
11-12-13, 11:16
Είμαι ανάμεσα στην Iron Mass και την Iron Whey.

Θέλω να πάρω ναι μεν λίγα κιλά ακόμα, οπότε μάλλον θα επιλέξω την Iron Mass.
Φοβάμε πως η Iron Whey δε θα βοηθήσει στο να αποκτήσω κιλά και ίσως να μη μου δίνει τα πρηξίματα μιας Mass.

Καμία πρόταση?

Apple
11-12-13, 11:38
Επίσης, έχω μια απορία... Παίζει καμία χημεία σε όλες αυτές τις Mass πρωτεϊνες?

sobral
11-12-13, 12:56
Είμαι ανάμεσα στην Iron Mass και την Iron Whey.

Θέλω να πάρω ναι μεν λίγα κιλά ακόμα, οπότε μάλλον θα επιλέξω την Iron Mass.
Φοβάμε πως η Iron Whey δε θα βοηθήσει στο να αποκτήσω κιλά και ίσως να μη μου δίνει τα πρηξίματα μιας Mass.

Καμία πρόταση?

Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Αν θες να βάλεις κιλά + την συγκεκριμένη διατροφή που πρέπει να ακολουθείς, για επιπλέον εύκολες θερμίδες πάρε την iron mass.

Apple
11-12-13, 13:08
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Επιστρέφω με εντυπώσεις από την Iron Mass. :)

sobral
11-12-13, 13:17
Επίσης, έχω μια απορία... Παίζει καμία χημεία σε όλες αυτές τις Mass πρωτεϊνες?

με τον όρο χημεία εννοείς απαγορευμένες ουσίες κτλ να φανταστώ...δεν νομίζω να υπάρχει θέμα και ειδικά σε αυτή, δεν έχει τέτοια προβλήματα ως τώρα η Musclepharm, ίσα ίσα προβάλλει το ότι είναι ελεγμένα τα προϊόντα της. 100% δεν είμαι με καμία αλλά δεν πιστεύω να υπάρχει θέμα, πάρτη άφοβα. Αναμένουμε εντυπώσεις.:)

Apple
20-12-13, 23:36
Καλησπέρα και πάλι...

Ήρθε η ώρα να παραγγείλω. Δυστυχώς την βλέπω πολύ ακριβή. (2,270g / 95g (per scoop)) / 4(kathimerines doseis) = 6days. Θα μου φτάσει μόνο για 6 μέρες με τη δοσολογία που λέει το φυλλάδιο (http://www.xtr.gr/_cm_admin/editor/uploads/images/Arnold%20Iron%20Mass,%202270g%20(Musclepharm)%20___.jpg).

Σκέφτομαι να πάρω πάλι μία Real Mass 5.4kg (http://www.xtr.gr/auksisis_barous_EN/13029) ή μία Mass Freak 6.8kg (http://www.xtr.gr/auksisis_barous/14190/MASS_FREAK_6800gr_(PHARMA_FREAK).htm) ή μία Hyper Gain 5.4kg (http://www.xtr.gr/auksisis_barous/13933/HYPER_GAIN_5400gr_(HYPERSTRENGTH).htm).

Ποια προτείνετε από τις παραπάνω ή κάποια από τις σακούλες που βρίσκονται εδώ (http://www.xtr.gr/auksisis_barous)?

Συγγνώμη αν ποστάρω σε λάθος σημείο...

ArgoSixna
20-12-13, 23:53
Ψηλε καπου μπερδευεσαι..αμα παιρνεις 2000 θερμιδες απο αυτην ποσες θα σου μενουνε για να φας?

με 1 σκουπ το πολυ 2 την ημερα εισαι καλυμενος και σε βγαζει 24/12 μερες αντιστοιχα.

Αν ειναι να περνεις 2000 απο σκονη παει το χασες το παιχνιδι.........

Apple
21-12-13, 00:07
Έχεις δίκιο. Και εμένα μου φαίνονται πολλές. Είναι λάθος η προτεινόμενη δοσολογία?

ArgoSixna
21-12-13, 00:14
Τι εννοεις προτινομενη δοσολογια?

Ποσες θερμιδες σου μενουνε καθε μερα να συμπληρωσεις?

ΑΝαλογα ποσες σου λειπουνε συμπληρωνεις με αυτο εδω.

2 scoop = 485 kcal ,
1serving size = 485 kcal
δηλαδη η συσκευασια εχει 48 σκουπ μεσα δια 2 = 24 serving size

Apple
15-01-14, 22:08
Απαντάω λίγο αργά. Έχεις δίκιο. Θα το δω με θερμίδες, αν και οι φόρμουλες βάρους δεν δίνουν πολύ πρωτεϊνη ανά σκουπ.

ns13
06-08-14, 20:17
Καλησπερα σε ολους θα ηθελα να πω και γω την αποψη μου για το συγκεκριμενο συμπληρωμα.
Γευση σοκολατα μαλτ=0 ναι καλα βλεπετε μηδεν,οτι χειροτερο εχω πιει ποτε μου,2 φιλοι μου που κανουμε μαζι βαρη και τους εδωσα να δοκιμασουν με λενε ηρωα απο χθες.Καταφερα να την πιω με κλειστη μυτη αλλα μετα απο 10 λεπτα περιπου εκανα εμετο.Ηδοκιμη ητανε σε νερο.2η μερα σημερα σε 300ml γαλα+50grβρωμη+μπανανα εριξα ενα σκουπ(μιση δοση δλδ)και απλα πινοτανε.Το θεμα ειναι οτι μου εκανε ενα στομαχι ανω κατω,ναυτια εντονη και ταση για εμετο,με αποτελεσμα να μην μπορω να φαω.Να τονισω οτι ποτε στη ζωη μου δεν ειχα προβλημα με το στομαχι μου απο οπου και να εχω φαει ουτε με αλλες πρωτεινες.Ετσι οπως το βλεπω πιο πιθανο ειναι να χασω κιλα αν συνεχιστει αυτο το πραγμα.Δεν θελω να προκαταβαλλω κανεναν ουτε να μηδενισω το προιον,η αποψη ειναι καθαρα υποκειμενικη και ξερω οτι σε αλλους μπορει να αρεσει.Ειλικρινα παντως αν ειχα λευτα θα την ειχα χαρισει την ιδια μερα κιολας και θα επαιρνα αλλη,αλλα δυστυχως την πατησα.

zisis.z
06-08-14, 20:28
Καλησπερα σε ολους θα ηθελα να πω και γω την αποψη μου για το συγκεκριμενο συμπληρωμα.
Γευση σοκολατα μαλτ=0 ναι καλα βλεπετε μηδεν,οτι χειροτερο εχω πιει ποτε μου,2 φιλοι μου που κανουμε μαζι βαρη και τους εδωσα να δοκιμασουν με λενε ηρωα απο χθες.Καταφερα να την πιω με κλειστη μυτη αλλα μετα απο 10 λεπτα περιπου εκανα εμετο.Ηδοκιμη ητανε σε νερο.2η μερα σημερα σε 300ml γαλα+50grβρωμη+μπανανα εριξα ενα σκουπ(μιση δοση δλδ)και απλα πινοτανε.Το θεμα ειναι οτι μου εκανε ενα στομαχι ανω κατω,ναυτια εντονη και ταση για εμετο,με αποτελεσμα να μην μπορω να φαω.Να τονισω οτι ποτε στη ζωη μου δεν ειχα προβλημα με το στομαχι μου απο οπου και να εχω φαει ουτε με αλλες πρωτεινες.Ετσι οπως το βλεπω πιο πιθανο ειναι να χασω κιλα αν συνεχιστει αυτο το πραγμα.Δεν θελω να προκαταβαλλω κανεναν ουτε να μηδενισω το προιον,η αποψη ειναι καθαρα υποκειμενικη και ξερω οτι σε αλλους μπορει να αρεσει.Ειλικρινα παντως αν ειχα λευτα θα την ειχα χαρισει την ιδια μερα κιολας και θα επαιρνα αλλη,αλλα δυστυχως την πατησα.

Περιεργο αυτο γιατι οπου κιαν εχω κοιταξει εχει σχεδον αριστα σε θεμα γευσεις και στα ξενα σαιτ και στο youtube,σε κανα μηνα που θα την αγορασω και εγω και θα εχω μια ολοκληρωμενη αποψη θα γραψω και εγω την γνωμη μου............

ns13
06-08-14, 20:34
Περιεργο αυτο γιατι οπου κιαν εχω κοιταξει εχει σχεδον αριστα σε θεμα γευσεις και στα ξενα σαιτ και στο youtube,σε κανα μηνα που θα την αγορασω και εγω και θα εχω μια ολοκληρωμενη αποψη θα γραψω και εγω την γνωμη μου............

Δυστυχως εγω απο τις ξενες κριτικες την πατησα φιλε μου.Μακαρι να μην εχεις το ιδιο προβλημα με μενα.

zisis.z
06-08-14, 20:47
Nα και ενα πολυ ωραιο βιντεακι για οσους ξερουν αγγλικα απο το MassiveJoes.com πολυ αξιοπιστη πηγη, που μιλαει για τα συστατικα που εχει οσο για την διαλυτοτητα της οσο και για την γευση της για την οποια λεει οτι ειναι οτι πιο γευστικο εχει πιει σε πρωτεινη ογκου....

http://youtu.be/z9yXZCzrzuU

LuNaT1C
17-01-16, 18:35
Λίγο παλιό το θέμα αλλά θέλω να ρωτήσω...
Γιατί η MP έβαλε σε αυτό το προϊόν beef protein και όχι την πρωτεΐνη που χρησιμοποιούν όλοι οι άλλοι κυρίως στα διάφορα gainer?
Για να μειώσει το κόστος παραγωγής ?
Για καλύτερο προϊόν νομίζω πως δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση...
Εγώ προσωπικά θα την έπερνα με κλειστά μάτια αν δεν είχε αυτή την πηγή πρωτεΐνης...
Έχει βγεί μήπως σε άλλο "version"

Υπάρχει μήπως άλλη με παρόμοια συστατικά + whey ?

baphomet
22-01-16, 13:51
Ρε παιδιά κι εγώ για την IRON MASS μπήκα αλλά ψάχνοντας βρήκα αυτό: http://supplementreviews.com/articles/news/musclepharm-president-resigns-305

Με λίγα λόγια λέει ότι η MP είναι ένα βήμα πριν την πτώχευση. 85% κάτω λέει η μετοχή της κτλ. Και ο λόγος λέει ήταν ότι έχωσε ούτε λίγο ούτε πολύ 7 εκ. δολλάρια το 2014 για διαφήμιση, με σκοπό να καλύψει τις μηνύσεις που είχε φάει για τα προϊόντα της (κυρίως την COMBAT, όπως έγινε και με τον Gaspari δηλαδή). Το άρθρο πάντως καταλήγει ότι μετά την παραίτηση του προέδρου της Mp τα πράγματα οδεύουν προς την χρεοκοπία και το κλείσιμο και μάλλον μιλάμε για το τέλος της εταιρίας (δεν είναι δικά μου τα λόγια).
Φαντάζομαι πόσα θα έσκασε στον Άρνολντ για να βάλει το όνομά του στην Arnold series.

kostas_ntoum
22-01-16, 14:29
Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο προϊόν πολλά, όμως γενικά για την Musclepharm δεν ακούγονται τελευταία και τόσο καλά πράγματα.

Γνωστοί μου που μένουν Αμερική μου είπαν ότι έχει θέματα με την ποιότητα των συστατικών. Αν ξέρει κάποιος περισσότερα ας μας δώσει τα φώτα του.




Sent from my iPhone using Tapatalk