PDA

Επιστροφή στο Forum : καμια καλη σχολη muay thai η εστω kick boxing?



major
25-11-13, 10:30
Καλησπερα και καλως σας βρισκω! Γνωρίζει κάποιος καμια καλή σχολη μουάι thai η kick? κυρίως thai με ενδιαφέρει, προς βόρεια προάστια η κοντά στα βόρεια! Εν ανάγκη κέντρο.. όσες σχολες πήγα στο παρελθόν ήταν για τον ΠΟΥ#%@.. και οι δασκαλοι ηταν πως να σου αρπάξουνε τα λεφτά(κυριως στο kick):banghead:

just chris
26-11-13, 18:40
φιλε ξερω μια,στην οποια πηγαινα εγω κ οι προπονητες ειναι καλα παλικαρια κ δεν κοιταζουν καθολου το οικονομικο.το θεμα ειναι οτι η σχολη βρισκεται στο αιγαλεω,οποτε δε νομιζω να σε βολευει κ καθολου ομως.
για muay thai μιλαω παντα.

major
26-11-13, 21:52
φιλε ξερω μια,στην οποια πηγαινα εγω κ οι προπονητες ειναι καλα παλικαρια κ δεν κοιταζουν καθολου το οικονομικο.το θεμα ειναι οτι η σχολη βρισκεται στο αιγαλεω,οποτε δε νομιζω να σε βολευει κ καθολου ομως.
για muay thai μιλαω παντα.

πως λεγεται? επαιζες και σε αγωνες??? ποσο καιρο εκανες εκει?? δυστηχως σχεδον ολες προς β.π οι σχολες με ελαχιστες εξαιρεσεις ειναι για κλαματα!

just chris
26-11-13, 22:16
περιπου ενα χρονο εκανα,σε αγωνες δεν κατεβηκα κ δεν σε πιεζει κανεις ουτε χρειαζεται να κατεβεις σε αγωνες.η σχολη λεγεται πλεξουσακης camp. αν θελησεις να πας, μιλα μου. αλλα ρε γαμωτο σου πεφτει μακρια.
παντως πολυ δυνατη πολεμικη τεχνη,εντονη,πολυ αεροβιο,πολυ ιδρωτα κ πολυ ενταση ειδικα στον σακο οταν μαθεις την τεχνικη της κινησης βεβαια.

major
27-11-13, 01:02
περιπου ενα χρονο εκανα,σε αγωνες δεν κατεβηκα κ δεν σε πιεζει κανεις ουτε χρειαζεται να κατεβεις σε αγωνες.η σχολη λεγεται πλεξουσακης camp. αν θελησεις να πας, μιλα μου. αλλα ρε γαμωτο σου πεφτει μακρια.
παντως πολυ δυνατη πολεμικη τεχνη,εντονη,πολυ αεροβιο,πολυ ιδρωτα κ πολυ ενταση ειδικα στον σακο οταν μαθεις την τεχνικη της κινησης βεβαια.

δυστηχως δεν ειναι μονο ο σακος και το αεροβιο αλλα η επαφη! αν δεν παιζεις πολλα sparing και να κανεις προπονιση σαν να κατεβενεις σε αγωνες (ασχετα αν κατεβεις η οχι) δεν θα μαθεις thai. παλικαρια που βγαζουνε αμετριτους γυρους σε σακο και με αντοχη ατελειωτη , σε ενα sparing στο ring με αντυπαλο δεν βγαζουνε ουτε ενα γυρω! το thai ειναι τρομερο αλλα στην ελλαδα να μαθεις thai ειναι αρκετα δυσκολο με τους δασκαλους που υπαρχουνε! για τον πλεξουσακη εχω ακουσει καλα λογια:thumbup:

just chris
27-11-13, 09:53
oντως το σπαρινγκ ειναι εντονο κ παιζει στο 1 λεπτο να εχεις τελειωσει αναλογα τον αντιπαλο,αναλογα ποσες θα φας.παιζουν πολλα,παντως οσο κουραζεσαι να δωσεις αλλο τοσο κουραζεσαι οταν δεχεσαι,ειδικα οταν δεχεσαι κ μαυριζει λιγο ο κοσμος.εγω δεν πολυεκανα σπαρινγκ κ αν εκανα θα εκανα με γνωστους μου γιατι υπηρξε φορα που μας χωρισαν κ αλλη που με σταματησαν(χωρις να θελω να στο παιξω ιστοριας,ουτε καν).παντως το σπαρινγκ φιλε να το προσεξεις κ δες καλα με ποιους θα κανεις.
ασχετο αλλα εγω παντα μποξ ηθελα να μαθω.

major
27-11-13, 20:35
oντως το σπαρινγκ ειναι εντονο κ παιζει στο 1 λεπτο να εχεις τελειωσει αναλογα τον αντιπαλο,αναλογα ποσες θα φας.παιζουν πολλα,παντως οσο κουραζεσαι να δωσεις αλλο τοσο κουραζεσαι οταν δεχεσαι,ειδικα οταν δεχεσαι κ μαυριζει λιγο ο κοσμος.εγω δεν πολυεκανα σπαρινγκ κ αν εκανα θα εκανα με γνωστους μου γιατι υπηρξε φορα που μας χωρισαν κ αλλη που με σταματησαν(χωρις να θελω να στο παιξω ιστοριας,ουτε καν).παντως το σπαρινγκ φιλε να το προσεξεις κ δες καλα με ποιους θα κανεις.
ασχετο αλλα εγω παντα μποξ ηθελα να μαθω.
εχω κανει μποξ ενα χρονο, για εμενα πολυ κουραστικο και μονοτονο.. χωρις ποικιλια κινησεων... τα χερια κουραζοντε καπια στιγμη για εμενα πρεπει να τα συνδιαζεις και με ποδια και γωνατα και αγκωνες.. να εχεις μεγαλη γκαμα χτυπιματων.. το μποξ επισεις με χαλαει οτι συνεχεια εισαι σε κοντινη αποσταση με τον αντυπαλο αυτο δεν το μπορω, θελω να εχω αποσταση με τον αντιπαλο! εγω ψυφιζω thai και παλι thai αλλα αντε να βρεις καλη σχολη εδω...
αφου εκανες σε καλη σχολη και εβαζες γαντια επρεπε να πας και σε κανεναν αγωνα.. η σχολη κατεβαζε ατομα για αγωνες διασυλογικους η σε διωργανοση?

just chris
27-11-13, 20:40
ναι κ στα δυο,κανονικα οι αγωνες.

major
30-11-13, 20:11
εγω δεν πολυεκανα σπαρινγκ κ αν εκανα θα εκανα με γνωστους μου γιατι υπηρξε φορα που μας χωρισαν κ αλλη που με σταματησαν(χωρις να θελω να στο παιξω ιστοριας,ουτε καν).

Φιλε σε πυστευω γιατι εκτος απο τη φυσικη κατασταση και εκτος απο τη τεχνικη υπαρχει και ο παραγοντας ψυχη που αν την εχεις... ''το εχεις'' κακος που σταματησες, απο τι στιγμη που ησουνα καλος και ειχες καλη σχολη δεν επρεπε να κανεις off! Eγω εκανα stop επιδει σε ολες τις σχολες που πηγα 2,3 ηταν για το πεος...:banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead::banghead: