PDA

Επιστροφή στο Forum : Kick boxing-gimnastiki me vari



NIKOLAKIS
29-10-08, 20:06
Pedia thelo kapia voithia sto thema tou oti kano proponisi 5 xronia kick box kai arxisa perisi vari(gia enan xrono eno eixa kopsi to kickbox)...i alithia ine oti thelo na megaloso tous mis mou ala afto den voithai se taxitita.mono se dinami...an kapios asxolite as mou pei sxetika me askiseis pou voithane sto kick boxing.. :bodybuilder1:

****επομενο ποστ στα ελληνικα αλλιος delete αν δεν μπορεις λογω καποιου προβληματος τοτε εδω
http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp

Steve KinG STyLe
29-10-08, 20:13
Πες μας τι ακριβως θες...αντοχη?Δυναμη?Η σωματοδομηση? Δεν πιστευω να υπαρχουν ασκησεις kick boxing αλλα το σιγουρο ειναι οτι θα πρεπει να κανεις βασικες ασκησεις κυριως οπως αρσεις θανατου σκουοτ μπροστινο σκουοτ πιεσεις παγκου και αν χρειαζετε ασκησεις αρσεις βαρων ισως...δεν ξερω απαντησε στο αρχικο ερωτημα Φιλκα :)

slaine
29-10-08, 20:37
από τη στιγμή που δεν παίρνεις ΑΑΣ να ξέρεις ότι δε μπορείς να τα κάνεις και τα 2 εξίσου καλά. ένα από τα 2 θα "χάσει" λίγο έως πολύ...

αποφάσισε που θέλεις να δώσεις έμφαση και μετα θα σου πούμε κι εμείς...

Fotis_Patra
30-10-08, 00:44
ομοι τρικεφαλα και ποδια και πλατη( κοπηλατικες). και το καλοκαιρι που δεν παιζουν αγωνες τουλαχιστον στην πυγμαχια, χωσε οτι θες ειδικα στηθος και δικεφαλα. που δεν σε ενδιαφερει και η ταχυτητα

slaine
30-10-08, 01:58
ο φώτης έχει κάνει μποξ και ξέρει. αν και διαφωνώ λίγο... ή πιο σωστά οι ασκήσεις δεν είναι σωστές ή λάθος αλλά ο τρόπος. ειδικά για τα πόδια προσοχή να μη "βαρύνουν". γενικά μη φορτώνεις κιλά

Fotis_Patra
30-10-08, 02:19
η πυγμαχια θελει ποδια οσο καλυτερα παταει κατω ο αθλητης τοσο δυνατοτερα χτυπηματα εχει. και ενοιτε οτι οι ασκησης θα ειναι ταχηδυναμης

slaine
30-10-08, 02:23
ναι ρε το ξέρω, έχω κάνει και κάτι ψηλά πυγμαχία και κικ μποξ. αλλά εδώ κάνει κικ μποξ

Fotis_Patra
30-10-08, 02:27
καλα ρε Νικο αν δεις τα ποδια του Παρη βασιλικου θα παθεις πλακα. θα τα ζηλεβαν πολυ αθλητες του ββ

slaine
30-10-08, 02:30
συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αλλά μη συγκρίνουμε έναν πρωταθλητή με χρόνια στην πλάτη του με ένα ερασιτέχνη που κάνει λίγα χρόνια με κενά... χωρίς να θέλω να σε προσβάλλω νίκο

Fotis_Patra
30-10-08, 02:39
Δεν συγκρινα απλα σχολιασα αυτο που ειπες. οτι διαφωνεις για την προπονιση για τα ποδια, ρε slaine απο καπου πρεπει να ξεκινησει και ο Νικος, σιγα σιγα

slaine
30-10-08, 02:49
παρερμηνεύτηκαν αυτά που είπα. να κάνει πόδια απλά να μην τα φορτώσει. γενικά για όλες τις ομάδες να μην πάει για πολλά κιλά όπως είπες κι εσυ. στα πόδια λίγο περισσότερη προσοχή γιατι δε θα μπορεί να τα σηκώσει. και φυσικά αεροβική. σκοινάκι μαμάει!

Fotis_Patra
30-10-08, 02:53
Σωστα. σχοινακι πολυ καλο αλλα με μετρο, ειδικα στα πολλα κιλα. Κατοπονει τις αθρωσεις και οχι μονο

slaine
30-10-08, 02:57
έχεις δίκιο. εγώ στα κιλά που είμαι τώρα (γενικά δυστυχώς έχω πολλούς τραυματισμούς) έχω κόψει σκοινάκι και τρέξιμο και κάνω μόνο ποδήλατο-περπάτημα... :( και ενίοτε σάκο που είναι επίσης πολύ καλή άσκηση