PDA

Επιστροφή στο Forum : Excellent Bar (Nutrend)



Geotas
01-12-13, 18:25
Το πρόβλημα μου πάντοτε με τις μπάρες πρωτεΐνης ήταν η γεύση. Ή ήταν πολυ γλυκες(δείγμα πως είχαν πολυ ζάχαρη μεσα) ή τις ετρωγες και ήταν σαν... Λάστιχο! Είχα καταλήξει στις protein Xxl bar της inko που πραγματικά ήταν φοβερή, αλλα ακριβή... Πριν λίγες μέρες ανακάλυψα την excellent bar της nutrend. Πολυ ωραία γεύση, 85 γρ. με 25% περίπου πρωτεΐνη, ποικιλία σε γεύσεις και νοστιμότατη, αλλα το βασικότερο πολυ φθηνή! Με 2€ Παίρνεις απλό σνακ κι εδώ χτυπάς υποκατάστατο γεύματος. Γνωρίζει κανείς άλλος παρόμοια σοκολάτα στα ίδια χρήματα και γραμμάρια να μου προτείνει, γιατι είμαι και λίγο του... Γλυκού!!


75884

LEGPRESS
01-12-13, 18:55
Kαλησπερα...αφου σου αρεσαν οι xxl της ινκο δοκιμασε και τις power flash που εχουν ιδια τιμη με την excellent αν δεν κανω λαθος.Επισης σ αυτα τα λεφτα δοκιμασα τελευταια στο περιπτερο μιας εταιρειας σε κατι αγωνες κατι γκοφρετες QNT σοκολατα και νομιζα οτι τρωω γκοφρετακι αλλατινη!Δε θυμαμαι ομως περιεκτικοτητα σε πρωτεινη να σου πω

ArgoSixna
01-12-13, 18:59
Μuscle milk με φυστικοβουτυρο!! :bowdown:

Mikekan
01-12-13, 19:03
Λένε οτι οι quest ειναι οι καλύτερες πάντως και σαν γεύση και σαν ποιότητα.

LEGPRESS
01-12-13, 19:15
Μuscle milk με φυστικοβουτυρο!! :bowdown:
λιγο σκληρες δε σου φανηκαν αυτες argoSxima???

Geotas
02-12-13, 01:55
Η muscle milk bar κι εμένα μου φάνηκε λίγο σκληρή. Και πίστευα πως θα έχει την ίδια ωραία γεύση με την πρωτεΐνη της, αλλα δυστυχώς καμία σχέση... Όσο για τις power flash της inko ήταν η πρώτη μπάρα που δοκίμασα. Άπαιχτη, ιδίως η γεύση μπανάνα, αλλα μετα απο τόσα χρόνια τις έχω συνηθίσει...

Source Of Energy
03-12-13, 00:55
Το πρόβλημα μου πάντοτε με τις μπάρες πρωτεΐνης ήταν η γεύση. Ή ήταν πολυ γλυκες(δείγμα πως είχαν πολυ ζάχαρη μεσα) ή τις ετρωγες και ήταν σαν... Λάστιχο! Είχα καταλήξει στις protein Xxl bar της inko που πραγματικά ήταν φοβερή, αλλα ακριβή... Πριν λίγες μέρες ανακάλυψα την excellent bar της nutrend. Πολυ ωραία γεύση, 85 γρ. με 25% περίπου πρωτεΐνη, ποικιλία σε γεύσεις και νοστιμότατη, αλλα το βασικότερο πολυ φθηνή! Με 2€ Παίρνεις απλό σνακ κι εδώ χτυπάς υποκατάστατο γεύματος. Γνωρίζει κανείς άλλος παρόμοια σοκολάτα στα ίδια χρήματα και γραμμάρια να μου προτείνει, γιατι είμαι και λίγο του... Γλυκού!!


75884

Με 2,40€ compress cfm της ίδιας εταιρίας ακόμα καλύτερη γεύση και 27γρ πρωτείνης!;)

Geotas
03-12-13, 01:47
Με 2,40€ compress cfm της ίδιας εταιρίας ακόμα καλύτερη γεύση και 27γρ πρωτείνης!;)

Την δοκίμασα, αλλα σαν γεύση δεν τρελάθηκα τόσο όσο η excellent, την οποία θεωρώ μοναδική σε γεύση! Και βασικά μ´αρεσε που έχει ποικιλία γεύσεων. Έχω δοκιμάσει το φυστίκι και την παπαγια και μ´αρεσαν πολυ! Οι άλλες γεύσεις τι λένε;

Mikekan
03-12-13, 19:25
Η compress cfm και μένα μου άρεσε αρκετά, ειχα πάρει πολλές ενα φεγγάρι που τις ειχε προσφορά το xtr.

raiden
17-01-15, 13:23
ΠΟΛΥ νοστιμες :shock:

kingtiger
17-01-15, 13:25
Ποτε μου δεν δοκιμασα αλλα απο 3 ατομα που παω γυμναστηριο ακουω μονο καλα λογια.

Polyneikos
18-01-15, 16:09
Βανίλλια-Ανανά, φοβερή γεύση, από τις καλυτερες που έχω δοκιμάσει.

beefmeup
18-01-15, 16:22
ναι,αυτες ειναι πολυ καλες..εχω παρει κανα 2 γευσεις να δοκιμασω κ μου βγηκαν πολυ ευχαριστες..

storm68
05-02-15, 15:01
Έχω δοκιμάσει όλες τις γεύσεις και η μία είναι καλύτερη από την άλλη. Ειδικά οι καινούριες γεύσεις (double) δεν παίζονται.
Αυτές με τα Cranberries ή το φυστίκι….κόλαση!

Χρήστος Τριανταφύλλου
08-06-15, 23:10
Απο τις καλυτερες του γουστου μου ,ειδικα οι βανιλια ανανας ,ανανας καρυδα. Τωρα που την ειδα στο shop κ σε προσφορα συμφερει.

Metalhead|T|
08-06-15, 23:28
οι μόνες που δεν ξεμένω ποτε απο στοκ στο σπιτι...παίρνω τις γευσεις βανιλια ανανα,σοκολατα φουντουκι,κ αυτη με το κρανμπερρυ κυρίως....μεγαλες +γευστικες σοκολατες...κ σε παρα πολυ καλη τιμη :welcome:

Panhell34
24-05-16, 23:37
Απ'τις καλύτερες μπάρες που έχω δοκιμάσει (αν και δεν έχω δοκιμάσει και πολλές) :green: Αλλά μου άρεσε πολύ + Η αγαπημένη μου εταιρία!Οχι δεν κάνω διαφήμιση αλλά τα προιόντα της Nutrend δεν με απογοήτευσαν ποτέ

ΑΘΛΗΤΗΣ
25-05-16, 14:52
Είναι μακράν οι πρώτες σε πωλήσεις μπάρες στον ΑΘΛΗΤΗ. Μέχρι στιγμής έβγαιναν σε 9 γεύσεις. Η chocolate with nuts και chocolate nougat with Cranberries είναι πολύ δημοφιλείς και τελευταία ανέβηκε πολύ και η Black Currant + Cranberry που είναι πιο καλοκαιρινή και δροσερή.
Η εταιρία μας ενημέρωσε ότι σε 1-2 βδομάδες θα έρθουν 3 νέες γεύσεις, από τις οποίες οι δύο θα είναι limited edition λόγω των Ολυμπιακών Αγώνων. Είναι αυτές που αναφέρονται ως Brazilian.
Δείτε παρακάτω το φυλλάδιο που έχει εκτυπωθεί ήδη με τις 12 γεύσεις πλέον.

105783105784

Metalhead|T|
25-05-16, 15:13
Ειλικρινά από τις αγαπημένες μου (μαζί με τις deluxe της ίδιας εταιρίας) το έχω πει και θα το ξαναλέω... Ποσότητα και τιμή και ΓΕΎΣΗ....

Αναμένω με ανυπομονησία τις νέες γεύσεις και ιδιαίτερα αυτή την coffee

Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Polyneikos
04-06-16, 18:17
Η εταιρία μας ενημέρωσε ότι σε 1-2 βδομάδες θα έρθουν 3 νέες γεύσεις, από τις οποίες οι δύο θα είναι limited edition λόγω των Ολυμπιακών Αγώνων. Είναι αυτές που αναφέρονται ως Brazilian.


Ειναι στα χέρια μου προς δοκιμή και οι τρείς νέες γεύσεις!
Δεν τρωω σε συχνή βάση σοκολάτες πρωτεϊνης, αλλά αυτές οι Excellent είναι οι αγαπημένες μου!!

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=106338&stc=1

sobral
04-06-16, 18:29
Τις έχω κι εγώ και δοκίμασα τις δύο κίτρινες. Αυτή με το βραζιλιάνικο φρούτο θυμίζει πεπόνι και είναι δροσερή ειδικά αν την βάλεις λίγο στο ψυγείο. Και η άλλη με τον καφέ είναι πολύ καλή. Την σοκολάτα καρύδα την έχω αφήσει γι αργότερα (αν δεν μου την φάει κανείς άλλος απ το σπίτι :green: )

Metalhead|T|
04-06-16, 20:04
με έχετε γονατισει... Ελπίζω να έχουν τα παιδιά στον αγώνα για να φάω μετά την σκηνή!!!

Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Metalhead|T|
06-06-16, 10:32
http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160606/e1549ca8eddfd80133c8192dcae9e266.jpg ήρθε η σειρά μου με. Ουεχεχεχ

Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημητρης 1924
06-06-16, 12:49
Όπως είπε και ο Τάσος τιμή ποσότητα γεύση ειναι μακραν,και οι τρεις γεύσης γ@μ@τες,το κακο ειναι πως αν φάω μια μπάρα μετα θελω όλο το κουτί :turtle:

Metalhead|T|
06-06-16, 13:00
Μπορει να εχουν λιγο παραπάνω ζαχαρη (Αλλα ειναι και αναλογο του μεγεθους και φυσικα της αξεπέραστης γευσης τους οποτε το δικαιολογώ)...

Αλλωστε τρώς μια μπαρα για να ευφρανθείς ψυχικά ρε φίλε..δε θα κοιταμε και εκει τα μακρος ..αχχαχαχ

Με τις excellent εχω μονο ενα πρόβλημα....στεκόμενος μπροστα στα κουτια...(DELUXE-LOW CARB-EXCELLENT) ειναι τόσες πολλες,που ποτε δε ξερω ποια να παρω !!!!!! :unsure::weights::shock:


Δοκιμασα λιγο εχτες απο αυτη με τον καφε...πιστευω οτι θα ειναι αυτη που θα μου ταιριάξει καλυτερα και απο τις 3 νεες γευσεις στα γουστα..επιφυλλασσομαι να δω και με τις αλλες 2 (καρυδα-φρουτα)

orck
06-06-16, 13:58
Δηλαδή τιμή πάνω από 2ευρω είναι καλή τιμή;

beefmeup
06-06-16, 14:02
2 ευρω εχει ενα σουβλακι φιλε..το ιδιο πραγμα ειναι, κ στις 2 περιπτωσεις αγοραζεις κατι να φας, απλα στη μια παιρνεις την σοκολατα..:turtle:
αν σκεφτεις οτι πριν 5-6 χρονια οι σοκολατες αυτες στοιχιζαν 4-5 ευρω κ ηταν απλησιαστες, μια χαρα ειναι..
θυμαμαι οτι αν σκεφτοσουν να αγορασεις 5-6 κομματια, σου εβγαιναν οσο ενας κουβας του κιλου πρωτεινη..

Polyneikos
06-06-16, 14:16
Δηλαδή τιμή πάνω από 2ευρω είναι καλή τιμή;

Παναγιώτη οι μπάρες πρωτεϊνης είναι ακριβό προιον. Δεν θεωρώ ότι είναι είδος που ευκολα χωράει σε καθημερινό πλαίσιο αλλά για περιστάσεις.
Για την τιμή, σε αυτο το μέγεθος, οι περισσότερες κάνουν από 2.60 - 3.50
Με αυτη την λογική , στα 2.10 νομίζω ειναι πολυ καλή τιμή και για αυτά που προσφέρει:thumbup:

Χρήστος Τριανταφύλλου
06-06-16, 15:04
Ετσι..:thumbup: ,χωρια ολων των αλλων ειναι κ το μεγεθος που μετραει!:green:
Εχτες δοκιμασα την νεα γευση με την καρυδα κ οπως παντα σταθερη αξια ,μονο που περιμενα να ειναι πιο ασπρη μεσα που μου αρεσει αλλα κυριαρχουσε η σοκολατα ,δλδ δεν ηταν τοσο εντονη η γευση της καρυδας.
Εφαγα δυο εχθες ,οποτε η δοκιμη της αλλης με το Βραζιλιανικο φρουτο την αλλη φορα;)

orck
06-06-16, 18:39
Οκ παιδια, καταλαβα. Σχεδον ψηθηκα να παρω μια (μονο μια ομως) για να δοκιμασω. :thumbup: Δεν ξανακυλαω στα γλυκα, ακομη και στα μερικως ωφελιμα γλυκα.

beefmeup
07-06-16, 22:24
παιδια η γευση brazilian fruit παιζει να ειναι η καλυτερη που εχω φαει ποτε, απο οποιαδηποτε μπαρα...μου τρεχουν τα σαλια, χωρις υπερβολη, τετοιο πραγμα σε μπαρα πρωτεινης δεν εχω ξαναματαφαει...ειναι σαν να τρως κανονικο πεπονι λεμε:unsure:
πρεπει να παω να παρω καμια κουτα, τι κριμα που ειναι περιορισμενες αυτες οι γευσεις..πρεπει να τις βγαλουν κανονικα στην αγορα..:bbbiceps:

ΑΘΛΗΤΗΣ
14-10-16, 15:06
Αυτές τις μέρες είναι σε προσφορά και κάποιες γεύσεις θα εξαντληθούν σύντομα, αφού αρκετοί τις αγοράζουν σε κουτιά (γίνονται και mixed γεύσεις!)

Δείτε το στο e-shop εδώ. (http://athlitis.gr/simpliromata/snacks-proteinis/excelent-protein-bar-85g-nutrend/)

110296

Χρήστος Τριανταφύλλου
14-10-16, 15:30
Μπαρα 85gr αυτης της ποιοτητας μονο 1,68 ; Πραγματι συμφερει ,οχι μονο γιατι προσωπικα ειναι απο τις αγαπημενες μου αλλα κ σαν ενα απλο σνακ σε θρεπτικοτητα αντι για ''σαβουρες'' που τρωμε μερικες φορες.

Polyneikos
14-10-16, 23:49
Θα γίνω επίμονος, αλλά ας γίνω, οι πιο γευστικές μπάρες πρωτεϊνες, σε όλες τις γεύσεις, μας εχουν συντροφεύσει τις δυσκολες ημέρες των αγώνων, που είμαστε από το πρωί εως το βράδυ στο πόδι:P
Η τιμή αυτη της προσφορας είναι σούπερ.

Bodybuilder wannabe
14-10-16, 23:57
Πολυ καλες οταν εχω λιγουρες- χτυπαω 1 τη βδομαδα διαφορετικη γευση καθε φορα, το προτιμω απο το να φαω γλυκο κ μου κοβει εντελως την ορεξη για γλυκο κ παιρνω κ πρωτεινη

Panhell34
26-01-17, 21:19
Αγαπητέ Αθλητή θα ξαναβάλεις καμμιά προσφορά στις μπάρες?Θέλω να γεμίσω στοκ :(

ΑΘΛΗΤΗΣ
27-01-17, 14:11
Αγαπητέ Αθλητή θα ξαναβάλεις καμμιά προσφορά στις μπάρες?Θέλω να γεμίσω στοκ :(

Μας είπαν ότι σύντομα θα βγει κάποια προσφορά σε μπάρες αλλά δεν ξέρουμε σε ποιες. Και να μην είναι πάντως τώρα για τις excellent, πιστεύουμε ότι δεν θα αργήσουν να μπουν κι αυτές σε προσφορά. Είδαμε ότι μπήκαν τελευταία φορά Οκτώβριο, και παρόλο που αρκετοί στόκαραν κουτιά, λογικό είναι να τους τελειώνουν τώρα.

ΑΘΛΗΤΗΣ
14-02-17, 11:55
Αυτές τις μέρες αξίζει να στοκάρει κάποιος αφού είναι σε προσφορά. Φτιάχνουμε και κουτιά mixed σε γεύσεις.
Δείτε το εδώ. (https://athlitis.gr/simpliromata/snacks-proteinis/excelent-protein-bar-85g-nutrend/)

Panhell34
17-05-17, 13:09
Οι αγαπημένες μου μπαρούλες!!!
115480

ΑΘΛΗΤΗΣ
30-10-17, 12:16
Μετά από καιρό είναι ξανά σε προσφορά (https://athlitis.gr/simpliromata/snacks-proteinis/excelent-protein-bar-85g-nutrend/) η No1 μπάρα πρωτεΐνης στον ΑΘΛΗΤΗ!
Έχουμε άμεσα διαθέσιμες και τις 12 γεύσεις.

119319 (https://athlitis.gr/simpliromata/snacks-proteinis/excelent-protein-bar-85g-nutrend/)

Muscleboss
27-02-18, 20:57
Για όσους ψάχνουν γευστικές μπάρες, τις προτείνω ανεπιφύλακτα.

Πήγα και πήρα όλες τις γεύσεις από περιέργεια και είναι πραγματικά πολύ καλές. Φυσικά δεν είναι zero carb, αλλά και για αυτό τρώγονται τόσο άνετα. :thumbup:

Ioannis Duff
27-02-18, 23:49
Ειναι οντως καταπληκτικες, και απο γευση και απο τιμη. :thumbup:

efib
28-02-18, 13:35
Θα γινει καποια προσφορα συντομα; :green:

Panhell34
28-02-18, 15:32
Θα γινει καποια προσφορα συντομα; :green:

+1 :thumbup: Κι εγώ την ίδια απορία έχω

ΑΘΛΗΤΗΣ
06-03-18, 13:40
Παραδοσιακά τέτοια εποχή παίζει πάντα μία προσφορά σε αυτή τη δημοφιλή μπάρα.
Πιστεύουμε μέσα στο μήνα να έχουμε νεότερα.

ΑΘΛΗΤΗΣ
20-03-18, 15:40
Αυτές τις μέρες ισχύει μία δυνατή προσφορά (https://athlitis.gr/simpliromata/snacks-proteinis/excelent-protein-bar-85g-nutrend/)στον ΑΘΛΗΤΗ που δεν είναι να χάνει κανείς!

Polyneikos
21-03-18, 23:15
Ωραία γιατί έχουμε και δυνατό 2ημέρο αγώνων στο Ναύπλιο, ιδανική λύση στους αγώνες, όπου η πολύωρη απασχόληση σου στερεί κάποια γεύματα και ενέργεια :food::food::lift2hand:

Metalhead|T|
22-03-18, 01:29
Μετα απο όλη την γκάμα απο σοκολατες που εχω δοκιμασει,συνεχίζει να παραμένει στο top 3 μου σε επιλογές... :toast: απολαυστικη ,κ ας κάνουμε κ ενα φορτωμα αφου ειναι σε προσφορα