PDA

Επιστροφή στο Forum : Διατροφη-Διαιτα ..σωστη???



yaleleli
31-10-08, 00:36
υστερα απο επισκεψη σε διατροφολογο (γυναικα) μου εδωσε μια διατροφη-διαιτα με την οποια εχασα μεχρι ωρας 10 κιλα και την συνεχιζω το μονο προβλημα μου ειναι οτι στο τελος της εβδομαδας υστερα απο 5 προπονησεις Kick και 3 βαρη αισθανομαι πολυ κουραμσενος και αδυναμος και υποθετω οτι ισως με αυτα που τρωω δεν μπορω να αναπληρωσω αυτα που καιω με αοτελεσμα καποια στιγμη να τραυματιστω(πραγμα το οποιο απευχομαι) .Θα μπορουσε καποιος να μου πει μια γνωμη πειτε μου αν ειναι να βαλω το προγραμμα της διετας

peris
31-10-08, 00:40
υστερα απο επισκεψη σε διατροφολογο (γυναικα) μου εδωσε μια διατροφη-διαιτα με την οποια εχασα μεχρι ωρας 10 κιλα και την συνεχιζω το μονο προβλημα μου ειναι οτι στο τελος της εβδομαδας υστερα απο 5 προπονησεις Kick και 3 βαρη αισθανομαι πολυ κουραμσενος και αδυναμος και υποθετω οτι ισως με αυτα που τρωω δεν μπορω να αναπληρωσω αυτα που καιω με αοτελεσμα καποια στιγμη να τραυματιστω(πραγμα το οποιο απευχομαι) .Θα μπορουσε καποιος να μου πει μια γνωμη πειτε μου αν ειναι να βαλω το προγραμμα της διετας


ναι φιλε μου καλυτερα βαλε το προγραμμα διατροφης που κανεις να δουμε τι παιζει ετσι ειναι δυσκολο να καταλαβει καποιος

RUHL
31-10-08, 01:19
εγω νομιζω πολυ λιπος εχει η διετα σου μειωσε το λιγο
μετα λιγη πρωτεινη ανεβασε την κατα 50%
απο το τελευταιο γευμα βγαλε το γουρουνη και την πιτσα
οπως επησης απο το πρωινο αντι για κουρασαν που βλεπω οτι σε εβαλε να τρως βρωμη και ο χυμος που εχεις ενδιαμεσα απο πικραγκουρι δεν κανει μειωσε τον

κατα τα αλλα μια χαρα φενετε το προγραμμα που εβαλες :thumbup:



υστερα απο επισκεψη σε διατροφολογο (γυναικα)

ΑΧΧΑΧΑΧΑΑΧ καλο αυτο αχχαχαχαχαχα ετσι ετσι μηπως ηταν ξανθια κιολας? :lol:

yaleleli
31-10-08, 01:20
οριστε http://rapidshare.com/files/159153127/__948___953___945___964___961___959___966___951_.doc

yaleleli
31-10-08, 01:21
[quote="RUHL"]εγω νομιζω πολυ λιπος εχει η διετα σου μειωσε το λιγο
μετα λιγη πρωτεινη ανεβασε την κατα 50%
απο το τελευταιο γευμα βγαλε το γουρουνη και την πιτσα
οπως επησης απο το πρωινο αντι για κουρασαν που βλεπω οτι σε εβαλε να τρως βρωμη και ο χυμος που εχεις ενδιαμεσα απο πικραγκουρι δεν κανει μειωσε τον

κατα τα αλλα μια χαρα φενετε το προγραμμα που εβαλες :thumbup:



αυτο για εμενα ηταν???

RUHL
31-10-08, 01:23
υπαρχει μια ενεργεια στον υπολογιστη λεγετε αντιγραφη και μετα η επικοληση

RUHL
31-10-08, 01:24
ναι με βαση τα στοιχεια που εβαλες στο πρωτο σου ποστ

yaleleli
31-10-08, 01:24
εχει χαλασει το ctrl!!!

Fotis_Patra
31-10-08, 01:29
Α! sorry εγω φταιω, δεν σου ανεφερα οτι εχουμε και τον ruhl. Ειναι με τις ωρες του.

slaine
31-10-08, 01:37
είδα το πρόγραμμα και μου φαίνεται ψιλομάπα για έναν που κάνει τόσα πολλά και έιναι και στο ύψος σου.

με λίγα λόγια θες περισσότερη πρωτείνη. σε κάθε γεύμα να έχεις κάποια πηγή πρωτείνης. επίσης το δεκατιανό είναι άθλιο. το φρούτο το βράδυ κομμένο. πιστεύω θέλει πολλές αλλαγές. ρίξε μία ματιά στα ήδη υπάρχοντα τόπικ σχετικά με το θέμα να πάρεις μια ιδέα.

διάβασε και το άρθρο για γράμμωση του MB.

RUHL
31-10-08, 01:37
τι να κανουμε ετσι ειναι αυτα :wave: :wave: :wave:

Fotis_Patra
31-10-08, 01:47
ΔΕΥΤΕΡΑ

ΠΡΩΙΝΟ 1 ποτήρι γάλα ελαφρύ 1 τοστ τυρί γαλόπουλα βραστη

ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ 1 κουλούρι θεσ/νικης

ΓΕΥΜΑ Σαλάτα με 1 κουτ. σούπας λάδι 2 αυγά ομελέτα με λαχανικά και μανιτάρια & 2 φέτες ψωμί

ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ 1 φρούτο
1 κεσεδάκι γιαούρτι 2%

ΔΕΙΠΝΟ Σαλάτα με 1 κ.σ
1 τοστ αβουτύρωτο

ΠΡΟ ΥΠΝΟΥ 1 φρούτο

Τις αλλες μερες δεν μπαινω καν στο κοπο να τους ριξω μια ματια

Fotis_Patra
31-10-08, 01:58
τραβηγμενα να περνεις 30γρ πρωτεινη
γευμα ενα κουλουρι που τα ειδε αυτα? ρε ψιλε τις ειπες οτι κανεις πρωταθλητισμο? αλλα και παλι 110 κιλα ανθρωπος με τοσες θερμιδες δεν συντηρητε. παρολα αυτα τα χτυπηματα σου σιδερο ειδικα το δεξi κρουσε μπουνια και φερετρο.

RUHL
31-10-08, 02:06
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ 1 κουλούρι θεσ/νικης

το εχω δει και απο αλλους διετολογους κουλουρακι θεσαλονικης ρε νασερ τι εχει το κουλουρι σας εκει? μηπως του χωνουν wini σε χαπια και το προτηνουν σε καθε διατροφη γραμμωσης :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

slaine
31-10-08, 02:11
τι ώρα κάνεις προπόνηση. κάνεις σε μία μέρα βάρη και κικ?

Fotis_Patra
31-10-08, 02:12
τi το εχεις δει και αλλου ρε ruhl απο το φοτοτυπικο την πηρε και του την εδωσε. ολοι την ιδια εχουν, μαλλον εχουν ολοι την ιδιο δασκαλο

RUHL
31-10-08, 02:42
εβλεπα την προηγουμενη εβδομαδα τον αλλον τον διατροφολογο που βγαινει στην τηλεροραση στα πρωιναδικα οσοι τον εχουν δει ενας με κοντα πολυ μαλια λιγο φαλακρος στα 35 περιπου
Και προτηνε σε ζωντανη τηλεωραση σε εναν παχυσαρκο-χοντρο(130+) ιδια γευματα οι ποσοτητες δεν ηταν ουτε για γυναικα και γενικο μοτιβο ξερεις μια μεριδα κρεας λιγο τιρυ μεσογιακη διατροφη κτλ και μετα απο λιγο προτηνε τα ιδια(ποσοτητες φαγητου 1μεριδα κτλ) σε ολο τον κοσμο που εβλεπε ελεος θα τρελαθουμε η ατομικοτητα και οι αναγκες του καθενος που πηγαν δεν τρωει τα ιδια καποιος που ειναι 120 κιλα με καποιον που ειναι 70 απο που τα περνουν τα πτυχια τους οι καραγιοζηδες????????????????????

NASSER
31-10-08, 10:30
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ 1 κουλούρι θεσ/νικης

το εχω δει και απο αλλους διετολογους κουλουρακι θεσαλονικης ρε νασερ τι εχει το κουλουρι σας εκει? μηπως του χωνουν wini σε χαπια και το προτηνουν σε καθε διατροφη γραμμωσης :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

Συνηθως το προτεινουν επειδη ειναι ενας συνδιασμος υδατανθρακα και καλων λοιπαρων, αλλα για αθλητη δεν κανει!
(εμενα μου εφερνε σηκωμαρες... λες να εχει τιποτα αλλο μεσα? )

Τελευταια εχω δει πολλες διαιτες που κατα βαση ειναι χημικες, δηλαδη χρισημοποιουν μια τεχνικη στο χασημο βαρους. Αλλα μονο βαρους... καταλαβαινετε...

Τωρα η συγκεκριμενη διαιτα μαλλον απευθυνεται σε λαθος ανθρωπο! Η διατροφολος πήρε δεδομενο μονο το σωματικο βαρος και παρέλειψε υψος, σωματικο λοιπος και δραστηριοτητες!
Σε εναν παχυσαρκο 120 κιλα ισως ηταν η ιδανικη διαιτα, αλλα οχι για τον yaleleli. Καλο θα ηταν να προσαρμωστεις yaleleli σε αλλη διατροφη.

yaleleli
31-10-08, 10:30
οι προπονησεις kick ειναι 7:30 ωρα καθε απογευμα και βαρη 10:30 καθε πρωι εκτος σκ

peris
31-10-08, 12:39
το δεκατιανο και το γευμα προ του υπνου θα τα χαρακτηριζα τραγικα

στο δεκατιανο θα εβαζα 1 σαντουιτσακι με μαυρο ψωμι γαλοπουλα cottage


στο πρωινο θα προσθετα βρωμη και ασπραδια θα εβγαζα το τοστ και θα το εβαζα στο δεκετιανο

επειδη προπονησε αργα γιατι στο δειπνο σου δε βαζεις καποια πηγη προτεινης με αυτο το γευμα δεν πιστευω οτι παιρνεις τα απαραιτητα συστατικα που χρειαζεται ο οργανισμος πχ βαλε κοτοπουλο η ψαρι με λιγη πατατα και σαλατα

γευμα πριν τον υπνο θα εβαζα 1 γιαουρτακι με ασπραδια και λιγα αμυγδαλα

yaleleli
31-10-08, 14:24
ΟΚ θα το διορθωσω οσο μπορω.....

thegravijia
31-10-08, 17:06
σε αυτο που λεει ο ruhl εχει δικιο...
οι περισσοτεροι διατροφολογοι δεν ξερουν τι τους γινεται - υπαρχουν κ εξαιρεσεις βεβαια..σπανιες


δυο προπονησης την ημερα πως τα προλαβαινεις ?
δεν δουλευεις?

yaleleli
31-10-08, 19:08
οχι γιατι μπενω φανταρος το φλεβαρη και σταματισα ειμαι και φοιτητης οποτε να κατσω και εγω λιγο να ασχοληθω με το σωμα μου που το ειχα αφησει και επερνα κιλα....

RUHL
31-10-08, 20:23
μεσα να δεις πως θα γηνεις :lol: :lol: :lol: :lol:

tezaman
31-10-08, 21:03
μπαίνεις φαντάρος είπες???:cursing:

εγώ στην θέση σου θα αυτοκτονούσα! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

yaleleli
31-10-08, 21:41
απο το αυτοκτονησω ειπα ανα λίωσω!!!!το ξερω οτι θα παρω κιλα γιαυτο κοιταω να χασω τωρα οσα μπορω

slaine
31-10-08, 21:47
αφού μπαίνεις τώρα κοντά μην κυνηγήσεις δύναμη ή ογκο. εκτός κι αν είσαι "πολύμπριζο" οπότε αλλάζει το θέμα.. :shifty:

yaleleli
01-11-08, 01:41
οχι ουτε κανα απλο βισμα.....τιποτα

slaine
01-11-08, 01:53
ε τοτε προσεξε, μην κανεισ απότομες μεταβολές όυτε σε μυική ανάπτυξη, ούτε σε χάσιμο λίπους, ούτε σε δύναμη, γιατι το σώμα έχει μία τάση αδράνειας και προσπαθεί να επανέλεθει στην προτέρα του κατάσταση οπότε ό,τι κάνεις με μέτρο

dReik0
01-11-08, 02:04
μεσα να δεις πως θα γηνεις :lol: :lol: :lol: :lol:

πολλή ενθαρρυντικός :rolf: