PDA

Επιστροφή στο Forum : Compress Whey Amino 10.000 (Nutrend)



Lainus
13-12-13, 20:23
Τα είδα σήμερα στο σάιτ των xtr και μου φάνηκαν καλά αλλά καθώς δε γνωρίζω πολλά από αμινοξέα, είπα να ζητήσω τη γνώμη των πιό ειδικών! Τί λέτε?

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=76571&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=76572&stc=1

salvator
16-12-13, 19:40
2.5 γραμμαρια ανα ταμπλετα??? δε θυμαμαι να εχω δει κατι με μεγαλυτερη ποσοτητα..

Source Of Energy
16-01-14, 14:46
2.5 γραμμαρια ανα ταμπλετα??? δε θυμαμαι να εχω δει κατι με μεγαλυτερη ποσοτητα..

+1 !!

Konstantinos5
16-01-14, 21:07
Τα πήρα πρόσφατα μαζί με δυο μπουκάλια υγρά της warrior για να τα βάλω μαζί με τα γευματα.
Είναι από υδρολυμένη whey οπότε τα θεωρώ πάρα πολύ καλά.

GEORGE2226
06-02-14, 16:02
Θέλω να παρω αυτα τα αμινοξεα μαζι με μια πρωτεινη ογκου. Ποσες ταμπλετες θα πρεπει να παιρνω την μερα ειμαι 70 κιλα...γιατι η δοσολογια στο κουτι λεει 4 ταμπλετες 3 φορες την ημερα, δηλαδη 12 ταμπλετες π ισουται με 30 γραμμαρια πρωτεινης...φανταζομαι ειναι πολλα για το δικο μου βαρος

polo0
19-06-14, 17:18
μου τα σύστησαν για να συμπληρώσω τα γεύμα μου,σε περίπτωση που λείπει η πρωτείνη...επίσης μου παν πως 2 ταμπλέτες αντιστοιχούν σε 20 γρ πρωτείνης..ειναι αλήθεια ?

polo0
20-06-14, 18:09
κανείς δν ξέρει?

liveris
20-06-14, 22:08
αμα κοιταξεις στο αρχικο ποστ στα συστατικα 2 ταμπλετες εχουν 5γρ πρωτεινης..

leftko
20-06-14, 22:52
Εν μέρη έχουν περίπου δίκιο.
Αυτό που εννοούσαν είναι ότι 2 χάπια έχουν περίπου την ίδια ποσότητα bcaa όσο 20gr πρωτεΐνης.

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

polo0
21-06-14, 01:36
Εν μέρη έχουν περίπου δίκιο.
Αυτό που εννοούσαν είναι ότι 2 χάπια έχουν περίπου την ίδια ποσότητα bcaa όσο 20gr πρωτεΐνης.

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δηλαδή τι πάρω ενα σκουπ πρωτείνης τι 2 χάπια ειναι το ίδιο?

leftko
21-06-14, 09:11
δηλαδή τι πάρω ενα σκουπ πρωτείνης τι 2 χάπια ειναι το ίδιο?
σε ποσότητα bcaa ναι. είναι σχεδόν το ίδιο.
κοίταξε το προφίλ αμινοξεων μια πρωτεΐνης και το ταμπελακι αυτού του προϊόντος για να συγκρίνεις. θα δεις ότι περιέχει και άλλα αμινοξεα οπότε πιθανόν σε γενικές γραμμές να καλύπτει μια δόση σκόνης πρωτεΐνης.

τώρα αν μια ποσότητα bcaa είναι ίδια με μια ποσότητα πρωτεΐνης πρέπει να κάτσεις να διαβάσεις στο φόρουμ και στο google να καταλάβεις. γενικά πολλοί υποστηρίζουν, και έχουν δίκιο, ότι στην περίοδο της (αυστηρης) γραμμωσης που σε ενδιαφέρουν πολύ οι θερμίδες είναι προτιμότερο να χρησιμοποιείς αμινοξεα ώστε να γλυτώνεις κάποιες θερμίδες. τώρα σε μια κανονική περίοδο ή σε περίοδο γραμμωσης αλλά πιο χαλαρης δεν νομίζω ότι αξίζουν τα αμινοξεα περισσότερο απ μια σκόνη πρωτεΐνης.

polo0
21-06-14, 16:11
σε ποσότητα bcaa ναι. είναι σχεδόν το ίδιο.
κοίταξε το προφίλ αμινοξεων μια πρωτεΐνης και το ταμπελακι αυτού του προϊόντος για να συγκρίνεις. θα δεις ότι περιέχει και άλλα αμινοξεα οπότε πιθανόν σε γενικές γραμμές να καλύπτει μια δόση σκόνης πρωτεΐνης.

τώρα αν μια ποσότητα bcaa είναι ίδια με μια ποσότητα πρωτεΐνης πρέπει να κάτσεις να διαβάσεις στο φόρουμ και στο google να καταλάβεις. γενικά πολλοί υποστηρίζουν, και έχουν δίκιο, ότι στην περίοδο της (αυστηρης) γραμμωσης που σε ενδιαφέρουν πολύ οι θερμίδες είναι προτιμότερο να χρησιμοποιείς αμινοξεα ώστε να γλυτώνεις κάποιες θερμίδες. τώρα σε μια κανονική περίοδο ή σε περίοδο γραμμωσης αλλά πιο χαλαρης δεν νομίζω ότι αξίζουν τα αμινοξεα περισσότερο απ μια σκόνη πρωτεΐνης.

μπορώ να πω πως είσαι κατατοπιστικότατος! :thumbup:
αν είχαν τν ίδια τιμή με τν πρωτείνη και είσαι σε φάση απλής συντήρησης θα πίστευες πως άξιζαν ?
και για να μην σε κουράζω κιολας,ο λόγος που τα θέλω ειναι σε περίπτωση που ένα γεύμα μου δν έχει επαρκή ποσότητα πρωτείνης θέλω κατι ώστε να συμπληρώσω απο κάπουαυτήν τν ποσότητα της πρωτείνης ,αλλα όχι απο πρωτείνη σε σκόνη,δεν θέλω να τρώω ξέρω γω μακαρόνια και να πρέπει να πιω και ένα σέικερ πρωτείνης κατάλαβες τι θέλω να πω,ψάχνω λοιπόν ενα τέτοιο προιόν που να σου δίνει περίπου 20 γρ πρωτείνης,η να ναι σαν να σου δίνει 20 γρ πρωτείνης..πιστεύεις πως ειναι καλό γι αυτο που το θέλω? υπάρχει κατι καλύτερο γι αυτην τν χρήση που το θέλω?
ελπίζω να μν κούρασα !

leftko
22-06-14, 00:19
Για την χρήση που τα θέλεις θεωρώ ότι κάνουν. Είχα και εγώ παλιότερα και αμινοξεα για τα γεύματα που θεωρούσα ότι δεν είχα αρκετή ποσότητα πρωτεΐνης. Απλά ακόμα και στην ίδια τιμή να είναι πλέον προτιμώ να πάρω μια whey αντί αμινοξεα. Όσο για τα γεύματα έχω πάντα μια πηγή, έστω και μικρή ποσότητα πρωτεΐνης. Στην ανάγκη τρως λίγο τυρί, γιαούρτι, κανένα ασπράδι.

Συγκρινα το προφίλ αμινοξεων με δυο πρωτεΐνες και στα 100gr έχουν πανομοιότυπες ποσότητες σε όλα τα αμινοξεα. Βέβαια η δόση είναι αρκετα μικρότερη όποτε και η προσλαμβανομενη ποσότητα μικρότερη αλλά πιστεύω ότι αντισταθμιζεται με το ότι είναι χάπια οπότε εχουν καλυτερη απορρόφηση.

polo0
30-06-14, 15:48
τα αγόρασα το Σάββατο...Ίσως είναι το πιο μεγάλο χάπι, που κυκλοφορεί σε συμπλήρωμα !

raiden
14-01-15, 18:55
Τα παιρνω εδω και ενα χρονο περιπου ! μεχρι να τα συνηθισει ο φαρυγγας μου , γουρλωνα τα ματια !!Μεγαλη ταμπλετα αλλα και τα 2,5 γραμμαρια αμινοξεων δεν τα βρισκεις πουθενα . Πλεον τα μασαω λιγο αλλα τα καταφερνω μια χαρα !!