PDA

Επιστροφή στο Forum : Σπύρος Μαραγκάκης



Polyneikos
20-12-09, 01:36
o επόμενος αθλητης είναι έκπληξη και θα ήθελα να θεσω ένα κουιζ,μονο που ο Ηλίας θα είναι προς το παρόν εκτός συναγωνισμου !!
ποιος ειναι ο επόμενος αθλητης ;;;Για να σας δω !


7911

7912


7913


7914


7915

TRIANTAFYLLOU
20-12-09, 02:02
όλο δύσκολα μας βάζεις ρε κώστα που να ξέρω τωρα εγω τον σ***ο μ *******η μήπως με ξέρει κι αυτός ?χαχαχαχα!! έχει και τα ε****μ σ ***ρς

ωχ γκάφα εκανα δεν είδα οτι ήμουν εκτός συναγωνισμού και τα σβήνω όποιος πρόλαβε πρόλαβε
:P:P:P

Polyneikos
20-12-09, 02:20
χα,χα,Ηλία,δεν παίζεσαι !!Περιμενω καποιος να το επιβεβαιωσει,προσεχως για σενα θα σου εχω φωτο από τον Σαμιώτη Χρήστο,ξερω ότι γνωριζεστε !!:thumbup:

Muscleboss
20-12-09, 02:52
ήρθα απο ενα πάρτυ και είμαι λίγο πιωμένος, ΑΛΛΑ συμφωνα με την κρεμάλα του ηλία και χωρίς να ξέρω τον αθλητή, αλλά μαντεύοντας συμφωνα με τις τότε συμετοχές κ μια προσφατη εικονα, θα πώ σπύρος μαραγκάκης...;;; :drunken:

NASSER
20-12-09, 03:01
ήρθα απο ενα πάρτυ και είμαι λίγο πιωμένος, ΑΛΛΑ συμφωνα με την κραμάλα του ηλία και χωρίς να ξέρω τον αθλητή, αλλά μαντεύοντας συμφωνα με τις τότε συμετοχές κ μια προσφατη εικονα, θα πώ σπύρος μαραγκάκης...;;; :drunken:

Εγω γυρισα απο πολυ φαγοπότι:clapping: και ειμαι ζαλισμενος, γιαυτο θα συμφωνησω με τον Πανο :)

TRIANTAFYLLOU
20-12-09, 04:53
χα,χα,Ηλία,δεν παίζεσαι !!Περιμενω καποιος να το επιβεβαιωσει,προσεχως για σενα θα σου εχω φωτο από τον Σαμιώτη Χρήστο,ξερω ότι γνωριζεστε !!:thumbup:


αυτες οι φωτο ξέρω αρέσουν σε όλους απο παλιούς αθλητες γιατι δείχνει πόσο όμορφο και ανθρώπινο ήταν το ββ τότε , αλλα εμένα ενα παραπάνω γιατι τα έζησα και τα είχα πρότυπο , αλλα αν βάλεις και απο τον χρήστο σαμιώτη θα με τρελάνεις τελείως ο χρήστος είναι τώρα στο άγιο όρος πολλα χρόνια στην μονή εσφιγμένου .

και πήγε κάποιος και του είπα να τον δώσει χαιρετίσματα βέβαια δεν τον γνώρισε γιατι άλλαξε εμφανησιακα και με τα γένια , ο χρήστος είναι πολλα χρόνια στο άγιο όρος αλλα φώναξε χρήστο σαμιώτη και γύρισε κάποιος και του λέει ποιός είσαι τέκνο μου που με ξέρεις με το κοσμικό μου όνομα? και αυτός είπε ηλίας τριανταφύλλου είμαι φίλος του και χάρηκε πάρα πολύ και θέλει να πάω και μάλλον μπορεί να το κανονίσω μαζί με τον μπουρνάζο , γιατι ο σπύρος πηγαίνει τακτικα .

βάλτε φωτο απο τον χρήστο ήταν πολύ καλός αλλα και πολύ καλό παιδί και ο νίκος ο σιγαλας τον ξέρει καλα είμασταν μαζί στην ιφββ τότε και πηγαίναμε σε αποστολές :thumbup::thumbup:

Polyneikos
20-12-09, 10:16
Γιανα το παρει το ποταμι που λεμε,αν και το είπαν τα παιδια ο εικονιζόμενος είναι ο Σπύρος Μαραγκακης,ιδιοκτητης των Xtreme Stores!!Μιλαμε για δεκαετία του 80 ότι κατεβαινε σε αγωνες...

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=7913&stc=1&d=1261262126

Muscleboss
20-12-09, 19:57
Κώστα τι θέση είχε πάρει ο Μαραγκάκης σε εκείνον τον αγώνα; την κατηγορία του την είχε κερδίσει ο ίδιος ή άλλος;

ΜΒ

Polyneikos
20-12-09, 22:53
Είχε κερδίσει την κατηγορία του,ναι,μετα είχε βγει για συγκρίσεις με τον Γκινη και τον Πιέρρο Πετρόπουλο,για τον Γενικος Τίτλο όπου εκει νικητης ήταν ο Πετρόπουλος.


7936


7937


7938

Dinosaure
18-07-11, 15:53
Bonus, ένας Σπύρος Μαραγκάκης σε φωτογράφιση του 1984, οπότε και κέρδισε το Μίστερ Κρήτη...
Επίσης εξαιρετικό παιδί, που στο γυμναστήριο το οποίο διατηρούσε σε στενάκι της αρχής της Πανόρμου, μαζί με το Γιώργο το θωκταρίδη, περάσαμε πολλά όμορφα απογεύματα παλεύοντας με τα σίδερα.......
Και οι δύο, αθλητές που κέρδισαν τις κατηγορίες τους σε Μίστερ Ελλάς ενώ, αργότερα, ο Γιώργος ασχολήθηκε με πολεμικές τέχνες και, συγκεκριμένα, με το Kick Boxing.

77135

Spiros Maragakis
09-01-15, 13:58
Καλημέρα στα μέλη του Forum!

Εδώ και χρόνια είμαι φίλος της σελίδας και μπαίνω συχνά για να διαβάσω ενδιαφέρουσες συζητήσεις που ανοίγονται. Εντούτοις, λόγω περιορισμένου χρόνου, μόλις τώρα κατάφερα να γίνω μέλος. Όποτε θα βρίσκω τον χρόνο, σκοπεύω να γράφω κάτι για τα προσφιλή μου θέματα, όπως η Ιστορία του αγαπημένου μας αθλήματος και οι παλιοί αθλητές που ήταν πρωτοπόροι του Bodybuilding στη χώρα μας.

Δεν θα παραλείψω το θέμα που με έχει συνεπάρει τους τελευταίους μήνες, το κατάστημα «ΑΘΛΗΤΗΣ», η αναγέννησή του, η ψηφιοποίηση των παλαιών περιοδικών, η παρουσίαση των παλαιών αθλητών κ.τ.λ.

Ευχαριστώ το Forum για την φιλοξενία του και για την παρουσίασή μου ως αθλητή.
Σίγουρα έχουμε να πούμε πολλά!

NASSER
09-01-15, 16:18
Καλώς ήρθες και επίσημα στη παρέα μας Σπύρο (Μαραγκάκη)! Είναι ιδιαίτερη η χαρά μου, πρόσωπα όπως εσύ που έχουν συνεισφέρει και συνεχίζουν να συνεισφέρουν στο χώρο του αθλήματος, να παρευρίσκονται στη διαδικτυακή παρέα του φόρουμ :welcome:

Polyneikos
09-01-15, 17:52
Σπύρο καλώς ήρθες και επίσημα σαν μέλος στην παρέα μας!
Οι αφηγήσεις σου θα έχουν σίγουρα ενδιαφέρον, μιας και έχεις υπάρξει πρωταγωνιστής σε μια χρυσή εποχή του αγωνιστικου Bodybuilding, ο κόσμος γνωρίζει τις επιτυχίες σου και ως αθλητής αλλά αρκετοί ίσως δεν έχουν αρκετο υλικο, το οποιο θα φροντίσω να ενημερώσω σε αυτο το αφιέρωμα προς το πρόσωπό σου, αν και γνωρίζω πως είναι κάτι που δεν επιδιώκεις.

Μια φωτογραφία από το 1986 , Γενικός Τίτλος με Πιέρρο Πετρόπουλο και Γιάννης Γκίνη


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=90012&stc=1


Μερικές απο το Mr Eλλάς της WABBA το 1990

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=90013&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=90014&stc=1


Αυτή η φωτογραφία θα μπορούσε να χαρακτηριστεί επική, αν κρίνει καποιος όλους τους αθλητές που είναι πάνω στην σκηνή και τις διακρίσεις τους .
Κούκος, Τσιλιγκούδης (Γενικός Νικητής),Μελισσουργός, Μαραγκάκης, Κομνηνός, Ασημομύτης, Αναστασόπουλος


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=90015&stc=1

TRIANTAFYLLOU
09-01-15, 19:18
Καλωσήρθες Σπύρο στην παρέα μας και καλή δύναμη στην προσπάθεια αναβίωσης του ΑΘΛΗΤΗ και στον ελάχιστο φόρο τιμής στούς παλιούς ββερ , με την ψηφιοποίηση των παλιών περιοδικών , που δεν έτυχαν την προβολή των καινούριων ββερ με έντυπα και διαδυκτιακά μέσα , γιατι τότε ούτε φωτο υπήρχαν τόσο πολλες όπως σήμερα με τα ψηφιακά μέσα

Ο Σπύρος έτυχε στην καλή εποχή της Ελίτ του Ελληνικού ββ με διακρίσεις και με μεγάλα ονόματα και καλούς αθλητες
Καλή διαμονή στο φόρουμ και όσο μπορούμε να βοηθήσουμε στην προσπάθεια που κάνεις που είναι καλό για την ιστορία του Ελληνικού ββ ώστε να την μάθουν και οι νεότεροι :thumbup:

Χρήστος Τριανταφύλλου
09-01-15, 20:07
Καλως ηρθες Σπυρο στην παρεα μας κ με τον γραπτο σου λογο πλεον. Σιγουρα εχουμε να ακουσουμε κ να δουμε πολλα ενδιαφεροντα απο σενα μια κ εισαι παντα στην ''καρδια'' του αθληματος.
Εκτος απο το πολυ καλο σωματικο επιπεδο που ειχες φτασει ,παντα θυμαμαι σε οσους αγωνες σε ειχα παρακολουθησει ,με τι κεφι ,ζωντανια και ποσο απολαμβανες εκεινες τις στιγμες πανω στην σκηνη.

Muscleboss
14-01-15, 18:24
Σπύρο να σε καλωσορίσω και εγώ στην παρέα του φόρουμ. Χαρά και τιμή μας να έχουμε παλιούς αθλητές και ανθρώπους που συνεχίζουν να προσφέρουν και να αγαπάνε το άθλημα. Στείλε μας αν έχεις φωτογραφίες σου για αυτό το θέμα. Διακρίνω στο αβαταρ σου μια πολύ εντυπωσιακή πόζα!

Φήμες μάλιστα λένε ότι το τελευταίο διάστημα γυμνάζεσαι εντατικά και έχεις χάσει αρκετά κιλά. Υπάρχει περίπτωση να σε ξαναδούμε στη σκηνή; :)

TRIANTAFYLLOU
16-01-15, 23:06
σήμερα είχα την χαρα να τα πούμε και απο κοντα στο γυμναστήριο με τον Σπύρο Μαραγκάκη και την παρέα του και αν λίγο ακόμη αργούσε θα συναντιόταν και με ένα φίλο μου και παλιό αθλητη που είχαν αγωνιστει στην ίδια κατηγορία το 83 η 84 τον Σταύρο Καρανικόλα και μάλιστα με είχε πεί ο Σταύρος ότι τότε ήταν ξεκάθαρα πρώτος ο Σπύρος και φαινόταν απο τα αποδυτήρια , νικητής απο τα αποδυτήρια που λένε
και επι τη ευκαιρία βγήκαμε και αναμνηστικές φώτο :thumbup:

είπαμε αρκετα όπως για την αναβίωση του ΑΘΛΗΤΗ όπου με χάρισε και ένα όμορφο αναμνηστικό μπρελόκ και για τον αγώνα που έγινε πλέον θεσμός το ΑΤΛΑΣ 4 όπου θα είναι αποκλειστικός χορηγός με την εταιρία του και η βοήθειά του είναι πολύτιμη και δείχνει έμπρακτα ότι βρίσκετε κοντα στο άθλημα γενικότερα :thumbup:


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=90121&stc=1

goldenera
17-01-15, 17:01
Ωραία φωτό Ηλία, ευχαριστούμε που τη μοιράστηκες μαζί μας!:thumbup:

Muscleboss
17-01-15, 22:23
Όμορφη φωτογραφία Ηλία. Επόμενη συνάντηση στο Άτλας! :thumbup:

Χρήστος Τριανταφύλλου
18-01-15, 01:45
Πριν λιγες μερες ο Σπυρος ηταν μαζι μας κ τα λεγαμε ,τωρα εδω:thumbup: ειναι Καβαλα με τον Ηλια. Ζηλευω....ποσο θα ηθελα να ημουν εστω κ για λιγο κ εγω εκει!:)
Πραγματικα παιδια πολυ ωραια η φωτο:clap: ,δειχνει οτι το παλιο Ελληνικο Β.Βing ειναι παρον κ παντα δυνατο!

michaelyatrakis
18-01-15, 08:21
ΚΑΛΩΣ ήρθες σπύρο.
Ο σπύρος μαζί με άλλους καταξιωμένους αθλητές, αποτέλεσε για εμάς τους μετέπειτα το πρότυπο, τόσο για τις επιδόσεις του στον αθλητισμό όσο και για την πραότητα του χαρακτήρα του, το ήθος του, την ευστροφία του και το επιχειρηματικό του δαιμόνιο.

DIMITROS
18-01-15, 21:45
Ετσιιιι!!!!!:thumbup::thumbup: Αυτες ειναι"Ιστορικες" foto!!!!!!!:clap::clap::clap::clap::clap::clap:

Spiros Maragakis
23-01-15, 11:57
Παναγιώτη μου ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!

Η φωτογραφία αυτή είναι από το 1990, μία βδομάδα μετά τον τελευταίο αγώνα, το WABBA Mr. Europe όπου βγήκα ένατος. Ευτυχώς μπήκα στην διαδικασία και έβγαλα κάποιες ωραίες φωτογραφίες σε studio, μην γνωρίζοντας τότε ότι δεν θα κατέβαινα ξανά σε αγώνες. Ήταν μια λανθάνουσα προνοητικότητα που μου βγήκε σε καλό γιατί έχω στο αρχείο μου κάποιες φωτογραφίες που μου θυμίζουν ωραίες στιγμές! Κάποιες από αυτές είναι παρακάτω…

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=90244&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=90245&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=90246&stc=1




Σπύρο να σε καλωσορίσω και εγώ στην παρέα του φόρουμ. Χαρά και τιμή μας να έχουμε παλιούς αθλητές και ανθρώπους που συνεχίζουν να προσφέρουν και να αγαπάνε το άθλημα. Στείλε μας αν έχεις φωτογραφίες σου για αυτό το θέμα. Διακρίνω στο αβαταρ σου μια πολύ εντυπωσιακή πόζα!

Φήμες μάλιστα λένε ότι το τελευταίο διάστημα γυμνάζεσαι εντατικά και έχεις χάσει αρκετά κιλά. Υπάρχει περίπτωση να σε ξαναδούμε στη σκηνή; :)

Είναι αλήθεια ότι είμαι σε καλή κατάσταση, όχι όμως για αγώνες! Σχεδόν πάντοτε όμως γυμναζόμουν, εκτός από περιόδους με βεβαρυμμένο επαγγελματικό πρόγραμμα. Το μικρόβιο είναι βαθιά ριζωμένο μέσα μου.

Spiros Maragakis
23-01-15, 12:15
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τα εγκάρδια σχόλια. Πράγματι πριν λίγες μέρες βρισκόμουν στην Β. Ελλάδα και ήταν χαρά μου που είδα τον Ηλία Τριανταφύλλου στο φανταστικό γυμναστήριο του στην Χρυσούπολη Καβάλας.

Παρά την χιλιομετρική απόσταση, με τον Ηλία μας συνδέουν πολλά και όποτε τον βλέπω είναι σαν να μην πέρασε καιρός από την τελευταία φορά που τον είδα.

Ηλία θα τα πούμε σίγουρα στο ATLAS, όπου είναι τιμή μου να η στήριξη αυτής της διοργάνωσης. Όσο για τον συναθλητή μου Σταύρο Καρανικόλα, παίξαμε μαζί στο WABBA Junior Mr. Hellas 1984 όπου είχε βγει 5ος. Πες του χαιρετισμούς…

Με την ευκαιρία να πω ότι κάτι πρέπει να έχει το κλίμα της Καβάλας και βγάζει τόσους καλούς αθλητές. Δεν εξηγείται αλλιώς! :)
Αργυράκης, Μαυρίδης, Τσιλιγκούδης, Τριανταφύλλου, Τσοπουρίδης, Δουκίδης και πάρα πολλοί ακόμα…

goldenera
23-01-15, 19:49
Πανέμορφη διάπλαση, χωρίς σημεία να υστερούν, δεμένα αρμονικά μεταξύ τους! Αλλά ειδικά οι οδοντωτοί μυς είναι τόσο τέλεια σμιλεμένοι που θαρρείς ότι είναι ψεύτικοι! Καλώς ήλθατε Κε Μαραγκάκη!

sAVAZz
23-01-15, 22:05
τρομερη η πορεια σας!!!!:clap::clap: οπως και το τρομερο το γυμναστηριο που ειχατε στην Γλυφαδα το iron gym!!!

TRIANTAFYLLOU
23-01-15, 23:19
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τα εγκάρδια σχόλια. Πράγματι πριν λίγες μέρες βρισκόμουν στην Β. Ελλάδα και ήταν χαρά μου που είδα τον Ηλία Τριανταφύλλου στο φανταστικό γυμναστήριο του στην Χρυσούπολη Καβάλας.

Παρά την χιλιομετρική απόσταση, με τον Ηλία μας συνδέουν πολλά και όποτε τον βλέπω είναι σαν να μην πέρασε καιρός από την τελευταία φορά που τον είδα.

Ηλία θα τα πούμε σίγουρα στο ATLAS, όπου είναι τιμή μου να η στήριξη αυτής της διοργάνωσης. Όσο για τον συναθλητή μου Σταύρο Καρανικόλα, παίξαμε μαζί στο WABBA Junior Mr. Hellas 1984 όπου είχε βγει 5ος. Πες του χαιρετισμούς…

Με την ευκαιρία να πω ότι κάτι πρέπει να έχει το κλίμα της Καβάλας και βγάζει τόσους καλούς αθλητές. Δεν εξηγείται αλλιώς! :)
Αργυράκης, Μαυρίδης, Τσιλιγκούδης, Τριανταφύλλου, Τσοπουρίδης, Δουκίδης και πάρα πολλοί ακόμα…

οι φώτο πιο πάνω τα λένε όλα , άξιος εκπρόσωπος της παλιάς καλής και ρεαλιστικής σχολής του ΒΒ :thumbup:
'οπως τα λές Σπύρο εμείς μπορεί να έχουμε χιλιομετρική αποσταση , αλλα κάθε φορά που θα βρεθούμε είναι το ίδιο και η χαρα είναι αμοιβαία .
τωρα το Άτλας4 είναι η επόμενη ευκαιρία που θα τα πούμε απο κοντά και χαίρομαι που με την εταιρία σου στηρίζεις την διοργάνωση που έγινε πλέον θεσμός

έδωσα τα χαιρετίσματα στον Σταύρο και ανταποδίδει ,θυμάτε λέει το επίπεδο που βρισκόσουν και είχες καθαρό προβάδισμα νίκης απο τα αποδυτήρια , εκείνη την χρονια δεν είχε κατεβεί στούς τελικούς και έχασε μια θέση απο ότι θυμάμαι , γιατι με τα διατροφικα συστήματα και αλχημείες που κάναμε τότε κάτι τον είχε πειράξει στο στομάχι και απλα βγάλαν κατάταξη χωρίς να παρεβρεθεί στην απονομή , γιατι τότε κάνανε φόρτωμα με γλυκά σιροπιαστά και σοκολάτες :P

και είναι γεγονός ότι τότε η καβάλα ειδικότερα και γενικότερα η βόρειος Ελλάδα είχε δυνατούς αθλητες που άφησαν εποχή στο Ελληνικό ββ

Spiros Maragakis
26-01-15, 15:08
Πράγματι Ηλία τότε δεν γνωρίζαμε πολλά σχετικά με υδατανθράκωση και πολλά άλλα. Υπήρχε όμως θέληση και αγάπη για το άθλημα. Δεν υπήρχαν ούτε solarium και οι κρέμες μαυρίσματος που είχαμε τότε ήταν υποδεέστερες των σημερινών. Εγώ κατέβαινα σε αγώνες μόνο Μάιο –Ιούνιο για να εκμεταλλευτώ τον ήλιο. Πριν τον Junior Mr. Hellas του 1984 έβγαινα στον ήλιο καθημερινά περίπου 4 ώρες. Ο αγώνας ήταν 10 Ιουνίου και μαύρισα τέλεια!
Επίσης συνηθίζαμε και κάποιες ασκήσεις που δεν τις βλέπουμε σήμερα συχνά, όπως το Pullover. Εκεί οφείλονται και οι οδοντωτοί που ανέφερε ο Goldenera.

TRIANTAFYLLOU
26-01-15, 20:41
καλό είναι να λέγονται αυτα Σπύρο ώστε να μαθαίνουν και οι νεότεροι πως γινόταν αυτα τα σώματα τότε που ακόμη και σήμερα είναι αξιοθαύμαστα και ρεαλιστικά πάνω απ όλα , χωρίς πολλες γνώσεις και ψειρίσματα , αλλα με πάθος και όρεξη , τηρώντας απλα τις βασικές αρχές σωματοδόμησης

τότε δεν υπήρχαν ούτε οι εξελιγμένες βαφες αγώνων που τονίζουν και δίνουν άλλη εικόνα καλύτερη στο σώμα , αλλα κυρίως ο ήλιος που ευτυχώς τον έχουμε άφθονο στην Ελλάδα

αργότερα σε όλα και στο θέμα προπονητικής άλλαξαν πολλα και κρατήθηκαν τα απολύτως απαραίτητα ,λόγω της εξέλιξης των σκευασμάτων συμπληρωμάτων αλλα και της φαρμακοδιέγερσης , γι αυτο και βλέπουμε τα εξωπραγματικά πλέον σώματα

και το κυριότερο που το λέω συνέχεια και γίνομαι γραφικός , με αφορμή την σχέση και την εκτίμηση που έχουμε μεταξύ μας παλιοί αθλητες του ββ είναι ότι η λεβεντιά τού σώματος δεν μένει για πάντα αλλα της ψυχής και όσα χρόνια και αν περάσουν η εκτίμηση θα είναι πάντα αμοιβαία και όχι μόνο όσο κάποιος είναι στις δόξες του και παίρνει τίτλους

Spiros Maragakis
29-01-15, 12:58
Συμφωνώ Ηλία πως τότε οι αθλητές έκαναν προετοιμασία με πενιχρά μέσα.
Φαντάζομαι όμως θα συμφωνήσεις κι εσύ μαζί μου πως και οι σύγχρονοι αθλητές αξίζουν τον θαυμασμό όλων μας. Μπορεί βέβαια να έχουν περισσότερα μέσα στη διάθεσή τους, όμως το άθλημα έχει γίνει πολύ πιο πολύπλοκο και κοστοβόρο. Θυμάμαι στις πρώτες μου προετοιμασίες την έβγαζα με κατεψυγμένο λυθρίνι ή κοτόπουλο που τα έβρισκα φθηνά. Ήμουν αυτοσυντηρούμενος φοιτητής από επαρχία, και έπρεπε να κάνω καλό κουμάντο στα οικονομικά μου. Έτσι λοιπόν στις προετοιμασίες μου ξόδευα ελάχιστα χρήματα αναγκαστικά. Τα σύγχρονα παιδιά, ειδικά στις βαριές κατηγορίες, ξοδεύουν μια περιουσία στην προετοιμασία τους λόγω έντονου ανταγωνισμού. Αυτή είναι η εξέλιξη του αθλήματος.

TRIANTAFYLLOU
31-01-15, 19:18
δεν θα μπορούσα να μην συμφωνησω Σπύρο αφού όλοι ξέρουμε πως η εξέλιξη σε πολλους τομεις ενω έκανε πιο εύκολα τα πράματα να φτάσει κάποιος σε ένα αξιοθαύμαστο επίπεδο , τα όρια όμως ξέφυγαν και οι απαιτήσεις , οπότε ο βαθμός δυσκολίας είναι αναλογικά στο ίδιο επίπεδο μιάς και οι απαιτήσεις μεγαλύτερες

απλα πάντα έλεγα ότι ισως θα έπρεπε να μπεί κάπου ένα όριο μέσα σε όσο δυνατόν ρεαλιστικά πρότυπα και επειδη κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτο , απλα να μετράει η αισθητική και συμμετρία λίγο παραπάνω σαν κρητήριο αξιολόγησης με μάζα βέβαια , κάτι σαν την χρονια που είχε κερδίσει ο Ντεξτερ

γιατι όρια ακόμη και στα αμάξια της φόρμουλας έχουν μπεί , απλα εμας και γενικά το φίλαθλο κοινό του ββ μας αρέσει και εντυπωσιάζει η μάζα και οι μεγάλοι γραμωμένοι μυς

το θετικό είναι ότι οι σημερινοί ββερ έχουν σαν εφόδια την εξέλιξη των συμπληρωμάτων διατροφής , με περισσότερα εφόδια και ποιοτικότερα και όχι μόνο για αγωνιστικούς αλλα και απλούς αθλούμενους και μπορει κάποιος με φυσικό τρόπο σε σχέση με παλιότερα να φτάσει σε υψηλότερα επίπεδα

Spiros Maragakis
07-07-15, 11:03
Την προηγούμενη βδομάδα ο δρόμος μου με έβγαλε στην Καβάλα.
Εκεί συνάντησα αθλητές – θρύλους – όπου με την πορεία τους σημάδεψαν την ιστορία του bodybuilding στην χώρα μας.
Παρασκευάς Αργυράκης, Δημήτρης Μακρίδης, Ηλίας Τριανταφύλλου, Σάκης Τσιλικούδης, Σίμος Μπατμάνης…
Οι στιγμές ήταν μοναδικές και για άλλη μία φορά αισθάνθηκα τυχερός που έχω ασχοληθεί με αυτό το άθλημα και σήμερα
συναντώ τέτοιους ανθρώπους συζητώντας τα παλιά.
Στις επόμενες μέρες θα αναφερθώ ξεχωριστά στα αφιερώματα όλων αυτών των μεγάλων αθλητών.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96323&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96324&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96325&stc=1

Nive
07-07-15, 11:38
Αυτά τ`ανταμώματα πρέπει να είναι συγκινητικά.
Θα θυμάσαι ιστορίες και θα λες ``το θυμάσαι κι`αυτό?΄΄ :thumbup:

Muscleboss
07-07-15, 17:20
Ωραίο οδοιπορικό Σπύρο... όλο το ελληνικό bodybuilding μια μεγάλη παρέα :thumbup:

TRIANTAFYLLOU
07-07-15, 17:40
όντως αυτη η συνάντηση ήταν μια ευχάριστη όαση στην ρουτίνα της καθημερινότητας και μαζί με τούς παλιότερους τον Μπαρμπα Παράσχο και το Μήτσο Μακρίδη , θυμηθήκαμε τα παλιά και μας έδωσαν πληροφορίες για τα αγωνιστικά δρώμενα εκείνης της εποχής και διάφορα περιστατικά , μιας και τοτε δεν υπήρχε ίντερνετ ούτε τα περιοδικα έφταναν σε όλες τις περιοχές της Ελλάδας

και με τον Σπύρο και το κοινό μέρος συνάντησης τα xtreme stores Καβάλας μας δώθηκε αυτη η δυνατότητα να γίνει αυτη η συνάντηση :thumbup:

NASSER
07-07-15, 22:02
Μπράβο σας! Είναι πραγματικά χαρά όλων μας να βλέπουμε τους παλιούς αθλητές να ανταμώνουν και να θυμούνται τα παλιά! Ιδιαίτερη χαρά είναι που ξέρουμε πως όλοι γυμνάζονται με τον ίδιο ζήλο!

TRIANTAFYLLOU
08-07-15, 18:59
μια ακόμη με τον Σπύρο και τον Δημήτρη Μακρίδη απο την συνάντηση στην Καβάλα
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96370&stc=1

goldenera
08-07-15, 21:21
Πραγματικά ωραία παρέα:clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
08-07-15, 21:52
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96378&stc=1
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96379&stc=1
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96377&stc=1

Polyneikos
08-07-15, 21:59
Πολυ ωραία η παρέα που κάνατε στην Καβάλα! Ειναι συγκινητικό το "παντρεμα" της παλαιάς γενιάς πρωταθλητών με τους τους νεότερους και γενικοτερα το ότι το άθλημα ενώνει όλες τις γωνιές της Ελλάδας!:clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
08-07-15, 22:14
Κώστα καλα που είμασταν με τούς παππούδες του Ελληνικού ββ και φαινόμαστε εμείς οι νεότεροι :P:P:turtle:

Polyneikos
16-07-15, 20:21
Θυμάμαι τα συναισθήματα που ένοιωσα εκείνη τη μέρα, αφού ήταν η πρώτη φορά που ανέβαινα στη σκηνή!

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96542&stc=1

Γνώρισα συναθλητές που αμέσως μετά δημιουργήθηκε μεγάλη φιλία και εκτίμηση ανάμεσά μας, όπως ο Διονύσης Βολικός που
λίγους μήνες μετά, αφότου μετακόμισα Αθήνα για σπουδές, ξεκινήσαμε να γυμναζόμαστε μαζί.
Ο Σταύρος Κελαϊδής που γυμναζόμασταν αργότερα στο ίδιο γυμναστήριο, πάντοτε ευγενικός και μετρημένος.
Ο Γιάννης Μαρονικολάκης που ήρθε και τα σάρωσε εκεί που κανένας δεν τον περίμενε! Ανδρουλάκης, Σγουροβασιλάκης,
Πατσουράκης, ποιον να πρωτοθυμηθώ…

Ωραία εμπειρία… και για μένα τουλάχιστον το ξεκίνημα μιας νέας ζωής, του Bodybuilding.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96543&stc=1

Αυτός είναι ο αριθμός μου από εκείνη την μέρα, τον οποίο και έχω κρατήσει μέχρι σήμερα.

Περνάω και στο αφιέρωμα του Σπύρου αυτη την ανάρτηση, καθώς πρέπει να βρίσκεται στο προσωπικό του αφιέρωμα.
--
Το 1982 όπως έχει προαναφερθεί ήταν ο πρώτος αγώνας του Σπυρου ως έφηβος.

Παίρνωντας πάσα από αυτη την φωτογραφία, βάζω μερικές φωτογραφίες από την τελευταία του αγωνιστική χρονιά, τον Μάϊο του 1990, όπου έκανε τρείς αγώνες κλείνωντας μια επιτυχημένη πορεία

Αρχικά στο Mr Ελλάς της ΠΕΣΔ

Τον βλέπουμε με τον Σωκράτη Κρυστάλη ,τον Παναγιώτη Αναστασόπουλο (ο τέταρτος της παρέας μου διαφεύγει), 2ος μετά τον Σωκράτη Κρυστάλη στην -75 και 5ος στον Γενικό Τίτλο (Γενικός Νικητής ο Σάκης Τσιλιγκούδης)

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96600&stc=1


Κατόπιν στο Powerplay Grand Prix

Στην κατηγορία με τον Γιαννη Μελισσουργό και τον Παναγιώτη Αναστασόπουλο, πήρε την 1η θέση

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96599&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96601&stc=1

Στον Γενικό Τίτλο, με τον Ασημομύτη, Γκίνη και Τσιλιγκούδη

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96602&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96603&stc=1



Tέλος , στο Πανευρωπαϊκό της WABBA στην Ισπανία, καταλαμβάνωντας την 9η θέση!


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96604&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=96605&stc=1

sobral
16-07-15, 23:31
Φοβερές αυτές οι παλιές, κιτρινοπές ρετρό φωτογραφίες και κυρίως φοβερά κ γήινα τα σώματα της εποχής. Πρότυπα σώματος...άσε που δείχνουν αυτό που λέμε "χτισμένα". Ωραίο φωτογραφικό υλικό Πολύνεικε.:clap: :bodybuildinggr:

Χρήστος Τριανταφύλλου
17-07-15, 15:11
Σπυρο κ Ηλια σας ευχαριστουμε που μας δειχνετε πως το παρελθον γινεται παρον με αυτες τις φωτο.
Ναι φιλε Nive , να εισαι σιγουρος οτι ειναι συγκινητικες!:(

Muscleboss
17-07-15, 15:41
Μ'αρέσει το μπροστινό άνοιγμα πλάτης του Σπύρου με τα μεγάλα φτερά και τους έντονους οδοντωτούς :clap:

Nive
18-07-15, 00:28
Ειμαι σιγουρος Χρηστο ;)
Πραγματικα ομως ο προσθιος οδοντωτος μοιαζει να εχει σκαλιστει στον πλατυ ραχιαιο!!!!

Nive
10-11-15, 22:23
99481

Ας βαλω μια φωτο μου με τον κυριο Μαραγκακη. Ωραιος,ντομπρος,αληθινος ανθρωπος. ;)

Χρήστος Τριανταφύλλου
10-11-15, 23:20
Ωραιος Νικο , συζητηση με τον Σπυρο σημαινει εμπλουτισμος γνωσεων κ σε προπονηση κ σε διατροφη κ σε ''αρχαια'' ιστορια του ΒΒ!;)

goldenera
11-11-15, 19:20
Πολύ ωραία φωτό Νικόλα:thumbup:

Polyneikos
10-01-16, 00:58
Μια φωτογραφία του Σπύρου σε μικρη ηλικία, σε εξωαγωνιστική κατάσταση, απο περιοδικό του Αθλητή

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=100955&stc=1

Nive
10-01-16, 17:40
Πω ρε νιατα!!

Spiros Maragakis
12-01-16, 13:33
Η φωτογραφία αυτή είναι του 1984, τραβηγμένη σε ένα γυμναστήριο στο Γαλάτσι που δούλευα τότε.
Είχα κερδίσει ήδη το Junior Mr. Helllas και παρουσίαζα κάποια προγράμματα γυμναστικής στο περιοδικό Bodybuilding των εκδόσεων ΑΘΛΗΤΗΣ.

Polyneikos
17-08-16, 20:15
Βρήκα κάποιες φωτογραφίες από το αρχείο του ΑΘΛΗΤΗ, με τον Σπύρο Μαραγκάκη, Παναγιώτη Φραγκούλη,Λίτσα Αβράμη,Παναγιώτη Αναστασόπουλο, Γιαννη Κούκο, Βίκυ Λεστένκο, Τασία Κυριακού, τον Γιώργο Μουλίνο που βγαίνει ως διατροφολόγος στα κανάλια, ο Νικος Βουτσίνος κτλ.
Αν μπορεί να θυμηθεί ο Σπύρος καμια ιστορία, σίγουρα θα έχει ενδιαφέρον!

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=108326&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=108327&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=108328&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=108329&stc=1

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=108330&stc=1

TRIANTAFYLLOU
18-08-16, 00:53
μερικοί απο την τότε αφρόκρεμα του Ελληνικού ββ ,στα καλύτερα τους και ο καθένας είχε την δική του ιστορία στο χώρο
Εγω είχα πολυ καλή παρτίδα και φιλία με τον Γιώργο Μουλίνο που χαθήκαμε χρόνια τώρα και είχαμε παίξει μαζι σε αγώνες της ιφββ αλλα και έχουμε πάει και σε αποστολή στο εξωτερικό , ο οποίος είχε πολλες γνώσεις πάνω στο άθλημα και σε θέματα διατροφής λόγω της ειδικότητάς του και θυμάμαι ενω με έλεγε Ηλία αυτα που κάνεις στη διατροφή σου δεν ενδείκνυνται θα χαλάσεις και είναι κρίμα , παρ όλα αυτα πάντα πετύχαινα την καλύτερη φόρμα και απορούσε και έλεγε εντάξει σε σένα δεν ισχύουν αυτα :P

πάντως βλέποντας τις φωτο εκείνης της εποχής παρατηρείς και το διαφορετικό στύλ των αθλητών τότε και τώρα απο όλες τις απόψεις :thumbup:

Spiros Maragakis
24-08-16, 13:15
Όπως ανέφερε και ο Ηλίας τα πράγματα ήταν πολύ διαφορετικά τότε. Δεν υπήρχαν καν κινητά, πόσο μάλλον Facebook κ.τ.λ. Η φυσική παρουσία σε οικείους χώρους ήταν πολύ σημαντική και από τα τελευταία χρόνια της δεκαετίας του `80 είχαμε καθιερώσει «κόψιμο πίτας», αλλά και άλλες συγκεντρώσεις, πιο πολύ ως αφορμή για να βρισκόμαστε. Οι παραπάνω φωτογραφίες πρέπει να είναι από το 1991 και φαίνεται εκεί ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα της παρέας εκείνης της εποχής.
Ηλία, με τον Γιώργο Μουλίνο διατηρώ επαφές και είναι πολύ καλά τόσο επαγγελματικά όσο και προσωπικά. Από τους πλέον αξιόλογους ανθρώπους που πέρασαν ποτέ από το άθλημα, πάντοτε έχει να πει μια καλή κουβέντα για όλους.

Nive
24-08-16, 16:02
Πολλες μαζες η παρεα!! ;)

TRIANTAFYLLOU
24-08-16, 16:15
πολύ χαίρομαι Σπύρο που είναι καλα γιατι ο Γιώργος εκτός απο καλός επιστήμονας είναι και καλός άνθρωπος και όσοι τον γνωρισαν έχουν να πούν μια καλή κουβέντα :thumbup:

sobral
24-08-16, 16:22
Τα κουτιά από πίσω από τι εταιρίες είναι; για να δω τι θυμούνται οι παλιοί:green::P για να μαθαίνουμε κ εμείς οι νεώτεροι.

Nive
24-08-16, 22:45
...τι προσεξες βρε Γιωργο...

Γιώργος Ν. Τουλιάτος
25-08-16, 18:43
Όπως ανέφερε και ο Ηλίας τα πράγματα ήταν πολύ διαφορετικά τότε. Δεν υπήρχαν καν κινητά, πόσο μάλλον Facebook κ.τ.λ. Η φυσική παρουσία σε οικείους χώρους ήταν πολύ σημαντική και από τα τελευταία χρόνια της δεκαετίας του `80 είχαμε καθιερώσει «κόψιμο πίτας», αλλά και άλλες συγκεντρώσεις, πιο πολύ ως αφορμή για να βρισκόμαστε. Οι παραπάνω φωτογραφίες πρέπει να είναι από το 1991 και φαίνεται εκεί ένα αντιπροσωπευτικό δείγμα της παρέας εκείνης της εποχής.
Ηλία, με τον Γιώργο Μουλίνο διατηρώ επαφές και είναι πολύ καλά τόσο επαγγελματικά όσο και προσωπικά. Από τους πλέον αξιόλογους ανθρώπους που πέρασαν ποτέ από το άθλημα, πάντοτε έχει να πει μια καλή κουβέντα για όλους.

Ωραίες εποχές,πιο αγνές και λιγότερο φορτικές χωρίς το διαδίκτυο.Ο κ.Μουλίνος διατηρούσε το 2010 την εργασία του στην Καλλιθέα,όπου τον επισκεύτηκα για λιπομέτρηση.

Spiros Maragakis
31-08-16, 11:11
Τα κουτιά από πίσω από τι εταιρίες είναι; για να δω τι θυμούνται οι παλιοί:green::P για να μαθαίνουμε κ εμείς οι νεώτεροι.

Απ' όσο θυμάμαι οι μάρκες που κυριαρχούσαν τότε στην Ελλάδα ήταν MLO, UNIVERSAL, POWERPLAY (την έφερνε ο Κωτσιόπουλος, τωρινός αντιπρόσωπος της SOLGAR) και SPORTSTAR (του Ηρακλή Παπαϊωάννου).

Υπήρχαν κι άλλες σίγουρα, όμως εμείς κυρίως αυτές είχαμε. Μόλις είχε χαθεί από τις επιλογές μας η DAVINA που την έφερνε χρόνια ο ΑΘΛΗΤΗΣ, και δεν είχαν βρει κάτι άλλο αντίστοιχο. Συνεπώς και ο ΑΘΛΗΤΗΣ τότε δούλευε κυρίως με τις παραπάνω εταιρίες.

Χρήστος Τριανταφύλλου
31-08-16, 15:05
^^Θεικες πρωτεινες!:thumbup: Εκεινη την εποχη εκτος απ τα οποια σωματικα ωφελη ειχαμε απο αυτες , τα ψυχολογικα ηταν ακομα μεγαλυτερα. Κτυπημα στο σεικερ με γαλα η στο μιξερ με φρουτα κ ηταν ιεροτελεστια:bowdown:

Σορυ Σπυρο για την off φωτο...αλλα μια κ μιλαμε για πρωτεινες εκεινης της εποχης!;) Καπου στο 1987-88
108741

TRIANTAFYLLOU
31-08-16, 15:38
α εσυ πονηρε γι αυτο φτιαχνόσουν με τόσα καλούδια που είχες και καταβρόχθηζες :P:P

τότε εκτός του ότι δεν υπήρχαν πολλες εταιρίες σε σχέση με τωρα , δεν ήταν και τοσο εξελιγμένα τα προϊόντα αλλα ποιότητα και αξιοπιστία σίγουρα είχαν

Χρήστος Τριανταφύλλου
31-08-16, 17:57
Αδεια τα κουτια Ηλια ,αλλα πιο πριν ενα ενα ηταν γεματα;). Το ονειρο μου ηταν να ειχα λεφτα να επαιρνα τετοια ποσοτητα κ να εμπαινα μεσα να κολυμπαγα:P

goldenera
31-08-16, 22:21
Ωραίος Χρήστο, αλλά και στο ράφι από πίσω είχες κορυφαία προιόντα της....metaxa,rosso antico, Jagermeister κλπ:rolf::turtle:

TRIANTAFYLLOU
01-09-16, 00:27
και Ballantines ουισκι και ψωνίσαμε την ίδια εγκυκλοπαίδεια ΥΓΕΙΑ (όλο και κατι θα μαθαίναμε να μεγαλώσουμε τα μπράτσα:P)

Polyneikos
03-12-16, 00:35
Μερικές old school φωτογραφίες που βρίσκεται και ο Σπύρος Μαραγκάκης

Οι πρώτες 2 είναι από την Βαρκελώνη, το Πανευρωπαικό Πρωτάθλημα της WABBA, το 1990.
Μαζι ειναι ο Γιαννης Κούκος, Σάκης Τσιλιγκούσης, Παναγιώτης Αναστασόπουλος , η Ντίνα Μέργιανου και η Βίκυ Λεστενκο



112360

112361


Η τρίτη είναι από το Grand Prix της PowerPlay, το 1990, μαζι με τον Τσιλιγκούδη και τον Κρυστάλλη

112362

Muscleboss
03-12-16, 07:23
Μερικές old school φωτογραφίες που βρίσκεται και ο Σπύρος Μαραγκάκης


112360



Αυτή η πόζα του Σπύρου μ'αρέσει πολύ. Τονίζει την πολύ καλη αναλογία ώμων-μέσης και τις ωραίες γραμμές του κορμού του Σπύρου.
Μου θυμίζει παρόμοια πόζα του Bob Paris. :thumbup:

Nive
03-12-16, 11:49
Ρτουλαχιστον εγω τα θεωρω πολυ αρμονικα σωματα χωρις υπερβολες και κυριως πρησμενα στομαχια!
;)

Χρήστος Τριανταφύλλου
03-12-16, 12:05
^^Οχι μονο εσυ βεβαια;)

TRIANTAFYLLOU
03-12-16, 16:28
ειναι κάποιες πόζες όπως αυτη που παίρνει ο Σπύρος στη φωτο που δεν μπορεί να τις πάρει ο καθένας και να δείχνει όμορφα και τα σώματα είχαν μεγάλη διαφοροποίηση παλιότερα με τα σημερινά που έδειχναν πιο ρεαλιστικά και ανθρώπινα και εύκολα έλεγε κάποιος μ αρέσει και θέλω να γίνω έτσι :thumbup:

kelaidis
17-05-17, 20:22
ΜΙΣΤΕΡ ΚΡΗΤΗ 1982

115496

ΜΕΤΑ ΑΠΟ 35 ΧΡΟΝΙΑ - ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΑΘΛΗΤΗΣ 2017

115497

ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΠΕΡΑΣΑΝ ΕΙΧΑΝ ΠΟΛΥ ΑΛΑΤΙ
ΜΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΚΑΘΗΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΙΣ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ.
ΤΡΙΑΝΤΑΠΕΝΤΕ ΣΥΝΑΠΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΩ ΠΙΣΩ...
ΚΑΙ ΣΕ ΘΩΡΩ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΝΤΡΕΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙΣΟ.
ΠΑΝΤΟΤΕ ΕΞΕΧΩΡΙΖΕΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΣ' ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ!!
ΣΕ ΗΘΟΣ, ΣΕ ΑΝΑΣΤΗΜΑ, ΣΕ ΑΡΧΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΤΡΟΠΟΥΣ.
ΗΣΟΥΝ ΜΑ ΚΑΙ ΠΑΡΕΜΕΙΝΕΣ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΑΝΤΡΑΚΙ
ΚΙ ΟΛΟΙ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΡΙΟ ΤΟ ΣΠΥΡΟ ΜΑΡΑΓΚΑΚΙ.
ΦΙΛΙΑ ΠΟΥ ΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ, ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ
ΜΑ ΚΙ ΟΥΤΕ ΠΕΡΙΤΥΛΙΓΜΑ ΜΕΣΑ ΝΑ ΤΗΝ ΤΥΛΙΞΕΙΣ.
ΚΙ ΕΓΩ ΔΗΛΩΝΩ ΦΙΛΟΣ ΣΟΥ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑΣΤΗΣ ΣΥΓΧΡΟΝΩΣ
ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΛΑΤΙ ΤΣΗ ΚΑΡΔΙΑΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΤΑΙ ΣΟΥ ΘΡΟΝΟΣ.

Σταύρος Κελαϊδής

Muscleboss
18-05-17, 06:40
^ Εξαιρετικό! :clap:

TRIANTAFYLLOU
18-05-17, 15:33
πραγματικά ωραία μαντινάδα μέσα απο τη ψυχή :thumbup:

alsos
25-02-23, 00:01
Συνεχιζει ο ανθρωπος να ειναι ιδιοκτητης στα xtreme? Επισης ειναι ιδιοκτητης και της warriorlab?