PDA

Επιστροφή στο Forum : Κωνσταντίνος Τσάφος



Polyneikos
25-12-13, 18:05
Ένας από τους πλέον ταλαντούχους και πολυσυζητημένους αθλητές, ειδικά για το 2013, είναι ο Κώστας Τσάφος.
Ειδικά για το 2013 , θεωρείται η χρονιά του, καθώς συμμετείχε σε αρκετούς αγώνες,παίρνωντας πολλές πρωτιές, ..

77397


Ενα από τα μεγάλα του πλεονεκτήματα, είναι το μυοσκελετικό του σύστημα, το καλούπι που λέμε,όπου σε συνδυασμό με τις αναλογίες και την λεπτή γράμμωση του , τον δείχνουν ως εναν απο τους αθλητές που θα πρωταγωνιστήσουν τα επόμενα χρόνια.


77396


77398

panagiotiss
25-12-13, 18:08
άψογος, πολύ ποιοτικός!!! Μπράβο!!!:lift2hand:

Polyneikos
25-12-13, 18:20
Ο Κώστας Τσάφος ξεκίνησε την πορεία του το 2011, στο Πρωτάθλημα της WABBA, στην κατηγορία Body Fitness.
Εκεί,στην πρώτη του συμμετοχή,σε μια παραδοσιακά δύσκολη κατηγορία, βγήκε 2ος , με νικητή τον Σταύρο Τριουλίδη, έναν αθλητή που συναντήθηκαν πολλές φορές στο μελλον.


77399

77400

77401


Η συνέχεια για τον Κώστα, ήταν το 2012, στο Πρωτάθλημα της WABBA,πάλι στην κατηγορία Body Fitness
2η θέση για τον Τσάφο, πίσω από τον Σταύρο Τριουλίδη !

77405


77404

77406


77407

Polyneikos
25-12-13, 18:34
Μερικές φωτογραφίες ακόμα από το πρωτάθλημα της WABBA, το 2012

77408


77409



77410

Polyneikos
25-12-13, 19:12
WABBA Πρωτάθλημα Ιούνιος 2013

Η τρίτη συμμετοχή του Τσάφου, ήταν και η "φαρμακερή" ,καθώς όχι μόνο κερδίζει την κατηγορία του, Body Fitness,αλλά κερδίζει και τον Γενικό Τίτλο!!
Κάτι που συμβαίνει για πρώτη φορά, να κερδίσει καποιος δηλαδή τον Γενικο, προερχόμενος από πιο χαμηλή κατηγορία !!

77414


77415

77416


77417

Polyneikos
25-12-13, 21:31
Η μάχη του Overall στο Πρωτάθλημα της WABBA

77419

77420


77421


Παράλληλα ,στο Wabba World Championship, στην Ουγγαρία, καταλαμβάνει την 1η θέση στην κατηγορία Βοdy Fitness !


77422

77423


77424


77425

goldenera
26-12-13, 02:44
Απίστευτη εξάδα κοιλιακών, πραγματικά 'σκαμένοι':clap::clap:

No Fear
26-12-13, 10:56
Aπιστευτο καλουπι!Τα ποδια του θελουν δουλεια πιστευω!

Χρήστος Τριανταφύλλου
26-12-13, 13:33
Ο ποιοτικος προσδιορισμος των μυων του η λεπτη του γραμωση κ το πολυ καλο του καλουπι ,τον κανουν να ξεχωριζει!

Polyneikos
26-12-13, 18:47
Συνεχεια των συμμετοχων για το 2013, στο Πανελλήνιο Κύπελλο της EΟΣΔ,στην Λιβαδεια .

Αυτος ο αγώνας επιφυλάσσει τρεις νικές για τον Τσαφο!

Αρχικά στην κατηγορία Classic BB +1.78, oπου κερδίζει την κατηγορία του,κατόπιν το Overall Classic BB και τέλος συμμετείχε στην κατηγορία Mens Physique ,όπου βγήκε και εκει νικητης.


77614


77615


77616

77617



77618

Polyneikos
28-12-13, 20:00
Επόμενη συμμετοχή στο Elite Grand Prix των BB Club,όπου κερδίζει την κατηγορία Classic Bodybuilding +1.78.


77837

77838


77839


Συμμετέχει επίσης στην κατηγορία Mens Physique, όπου κερδίζει την 2η θέση..


77840

TRIANTAFYLLOU
28-12-13, 20:28
πολύ καλός αθλητής και συνεπής ώστε κάθε φορα ακόμη και σε συνεχόμενους αγώνες είναι στην καλύτερη φόρμα του .
εκτός απο το καλό καλούπι που έχει είναι ολοκληρωμένος χωρίς αδύνατα σημεία και χωρίς να είναι υπερβολικός σε μάζα στέκεται και κερδίζει ογκωδέστερους αθλητές αποδεικνύοντας με τον καλύτερο τρόπο ότι το ββ δεν είναι ζυγαρια και μεζούρα αλλα αισθητική και θα έχανε μόνο απο αναλογο αθλητή σε καλούπι αλλα με περισσότερη μάζα
και εμένα πάντα το έλεγα και θα το ξαναπώ ότι μ αρέσει να βλέπω αθλητές που βγάζουν ενέργεια στην σκηνή και αγωνιστικότητα , παρ όλο που βρίσκονται σε ακραία γράμμωση και όχι να λές τώρα θα πέσει κάτω και να δείχνει αρρωστος και χωρίς ενέργεια να πατηθεί στις πόζες , αυτα κάποτε μετρούσαν και στούς κριτές και ήταν σημαντικά στοιχεία αξιολόγησης

με σταθερα βήματα έχει τα προσόντα για ακόμη μεγαλύτερες διακρίσεις στο ββ :thumbup::clap::clap:

Fylpa17
07-02-14, 02:07
ειναι πολυ καλος αθλητης και ασος στην διατροφη!
εχω μιλήσει μεσω facebook οπου βοηθαει πολυ κοσμο και ειναι προς τιμήν του για διατροφή και μ εχει δωσει παρα πολλα tips.
Απορω γιατι δεν ειναι ενεργος σε καποιο blog αφου θελει και δινει γνωσεις...!!!
πολυ κουβεντα εχει γινει για το αν ειναι natural στο fb η οχι .
Οι γνωσεις του πραγματικα σε κανουν να πιστευεις οτι ειναι,μακαρι να ειναι...παντως εχει τρομερο καλουπι και ειναι χαρισματικος!
θα παιξει αγωνα στην αμερικη προσεχως :weights::thumbup:

death4glory
05-06-14, 08:58
Κωνσταντίνος Τσάφος
6 ώρες πριν · Τροποποιήθηκε
Όσοι απο όλους εσάς επιθυμείτε να σχηματιστεί δικογραφία κατά των χονδρέμπορων αναβολικών στεροειδών αλλα και των διακινητών-θυτών αυτών σε νεαρά και μη άτομα-θύματα, πατήστε Like και θα φροντίσω στο εγγύς μέλλον να ενεργήσω καταλλήλως (αν και δεν χρειάζεται η συγκατάθεση σας, ωστόσο έχω την ανάγκη να γνωρίζω οτι έχω φίλους πάνω σε αυτό, περισσότερους απο τους εχθρούς που θα προκύψουν) ωστε να συντονιστεί με την στήριξη πάντα της Ομοσπονδίας, των ΜΜΕ του Υπουργείου Αθλητισμού, του αρχηγείου της ελ.ας, της πολιτικής ηγεσίας καθώς και των υφισταμένων σε αυτήν υπηρεσιών, μια επιχείρηση απο την Γενική Αστυνομική Διεύθυνση, τμήμα δίωξης ναρκωτικών! Η υπόθεση θα καταλήξει στην εισαγγελία Αθηνών είτε με τον έναν είτε με τον άλλο τρόπο, εγω απλά θέλω να συνεισφέρω έμπρακτα στο να επισπευθεί η διαδικασία όσο κατα το δυνατόν πιο άμεσα!

κλαιωω

billy89
05-06-14, 10:15
Μεγαλος διαγωνισμος:
1) καντε like για δικογραφια κατα των χονδρεμπορων αναβολικων
2) comment για δικογραφια κατα των χονδρεμπορων συμπληρωματων διατροφης
3) share για ενσταση κατα του Ντοκου που πηρε το overall μπας και το παρω στα χαρτια
Συμμετασχετε και κερδιστε μια διμηνη θεραπεια με φορμουλα πρωτεινης-κρεατινης!

death4glory
05-06-14, 10:47
ο κυριος σολομως και αγγουρι.. αα και λουιζα

barbell
05-06-14, 13:08
Κριμας...ξεφυγε με αυτα που λεει....

charchar
05-06-14, 13:49
Πάντως βλέποντας και τις φωτογραφίες του αφιερώματος ακόμα περιμένω απάντηση γιατί ενώ έχει κερδίσει τίτλους στην ifbb αλλά και στη wabba , η πρώτη δεν τον ακύρωσε και διέγραψε, όπως και έκανε πρόσφατα με άλλους αθλητές...... Οι νόμοι δεν πρέπει να ισχύουν για όλους ανεξαιρέτως?

spartankid
05-06-14, 13:51
E όχι, αυτό πάει πολύ. Το παίζει και natural δηλαδή;
Καλώς η κακώς το αγωνιστικό bodybuilding, αυτό είναι.
Να του ρίξουν ένα Χ όλες οι ομοσπονδίες στην Ελλάδα ή
να δοκιμάσει για inba, γιατί με αυτά που γράφει για hall of shame αξίζει,
τίποτε άλλο.

lila_1
05-06-14, 13:54
ο κυριος σολομως και αγγουρι.. αα και λουιζα

Tα βιολογικά ΑΒ κυρίως

morgoth
05-06-14, 14:35
και τα γκοτζι μπερυ

Polyneikos
05-06-14, 14:37
Πάντως βλέποντας και τις φωτογραφίες του αφιερώματος ακόμα περιμένω απάντηση γιατί ενώ έχει κερδίσει τίτλους στην ifbb αλλά και στη wabba , η πρώτη δεν τον ακύρωσε και διέγραψε, όπως και έκανε πρόσφατα με άλλους αθλητές...... Οι νόμοι δεν πρέπει να ισχύουν για όλους ανεξαιρέτως?

O τελευταίος του αγωνας και τίτλος στην WABBA ηταν το Μr Hellas του 2013.
Εκτοτε, από το φθινόπωρο του 2013 αγωνίζεται μόνο στην IFBB-EOΣΔ.:thumbup:

Physique
05-06-14, 15:07
Ηρεμήστε τον έχετε φαΐ τον άνθρωπο . Τον έχω δει από κοντά και προσωπικά πιστεύω ότι είναι natural και επειδή έχει τρομερή γνώση και είναι συνεπείς , επίσης εργάζεται στην Ελ.ας και είναι σε ειδικό σώμα απ ότι ξέρω και εκεί δεν επιτρέπουν τέτοια.

Nikolas_mk2
05-06-14, 15:18
^ Όχι φιλε,δεν υπάρχει αντιντοπινγκ κοντρολ στους ειδικούς φρουρους,ούτε σε καποιο άλλο σωμα ή στις ένοπλες δυνάμεις! :green:

(Όποιες αιματολογικές γίνονται αφορούν μόνο την είσοδο στην σχολή,μετα δεν υπάρχει κάτι) -απλά για ενημέρωση ;)

Όσο για τα υπόλοιπα,κάθε αθλητης ειναι σεβαστός διοτι καταβάλει μια μεγάλη προσπάθεια να φτάσει σε αυτα τα επίπεδα και αξίζει σεβασμού - αλλά - σαν πρόσωπο που εκτίθεται και πιθανων να εμπνέει και καποιους αλλους- θα έπρεπε να σκέφτεται δυο και τρεις φορές πριν πει και κάνει κάποια πραγματα....

Σε γενικές γραμμές φετος παρουσιάστηκε αισθητά πεσμένος σε μυικότητα αλλά και με χειρότερη γράμμωση,απο τον Δεκεμβριο και μετά έχει δυστηχώς πτωτική πορεια.

billy89
05-06-14, 15:20
Νέα δήλωση κόλαφος :turtle:

Πριν τρέξετε να κρυφτείτε ορισμένοι (γιατί διέρρευσε και αυτό), μάθετε πως η όλη ενέργεια θα πραγματοποιηθεί σε βάθος χρόνου και πέραν πάσης υποψίας, τουλάχιστον μέχρι τότε, όντας θορυβημένοι, μπορεί και να γλυτώσουμε και κανένα παιδί απο το μαρτύριο ή την καταδίκη! Ευχαριστώ πολυ τον κόσμο για την υποστήριξη και πάψτε επιτέλους ορισμένοι τα απειλητικά μηνύματα γιατί μόνο ένας χαζός θα απειλούσε επώνυμα! Προς το παρόν και για να μην ξεχνιόμαστε..καλο καλοκαίρι σε όλους!

billy89
05-06-14, 15:31
Εγώ από νομικής απόψεως θα πω το εξής απλό: Το εμπόριο αας χωρίς ιατρική συνταγή ήδη είναι ποινικοποιημένο και μάλιστα με κακουργηματικές ποινές για τους κατ' επάγγελμα. Οπότε τι επιχείρηση να συντονιστεί, υποτίθεται ότι ήδη πρέπει να υπάρχει σχέδιο δράσης από την ελ.ας κλπ κλπ. Και πράγματι η ελ.ας κινητοποιείται όταν υπάρχει καταγγελία ή όταν προκύψει θέμα από τυχαία έρευνα.

Αυτό που δεν ποινικοποιείται είναι η ιδία χρήση που δεν υπάρχει και λόγος δηλαδή αφού δεν υπάρχει προστατευόμενο έννομο αγαθό πέρα από την σωματική ακεραιότητα του ίδιου του χρήστη την οποία αυτός εξουσιάζει ελεύθερα (όπως και με το δικαίωμα στην αυτοκτονία).

Το παραπάνω δεν ισχύει αν είσαι αθλητής σε άθλημα το οποίο ασκείται από αναγνωρισμένη ομοσπονδία, όπου εκεί τιμωρείσαι και ποινικά. Θεωρητικά λοιπόν στους αγώνες της ΕΟΣΔ που είναι αναγνωρισμένη ομοσπονδία έπρεπε να υπάρχει ντόπινγκ κοντρόλ (το ανέκδοτο της ημέρας).

Με άλλα λόγια αυτές οι κορώνες περί δίωξης των εμπόρων κλπ με πρωτοβουλία του συγκεκριμένου είναι κενές περιεχομένου και μόνο στόχο έχουν να γίνει λίγο πιο αρεστός στο ευρύ κοινό (που είναι και άσχετο επί του θέματος) και γενικά να προβληθεί το πρόσωπό του (αφού όπως είπε έχει δώσει κάποια σχετική συνέντευξη στον ALPHA).

Physique
05-06-14, 15:34
Νικόλα στο σύνολο τον ένστολων δεν ξέρω αν γίνεται έλεγχος . Αλλά αυτό το λέω επίδει έχω φίλο ο οποίος αγωνίζεται σε κάποιο άθλημα με την εθνική ενόπλων δυνάμεων και εκεί τους περνάν από κόσκινο . Λογικά ο Tσαφος είναι δηλωμένος αθλητής για να μπορεί να έχει τις άδειες και ότι χρειάζεται για την προετοιμασία του . Και λογικά τον περνάν από εξετάσεις γιατί εκεί δεν παίζουν , αν πιάσουν κάποιον θα γίνει μεγάλος ντόρος.

lila_1
05-06-14, 16:14
billy89 πρόσεχε τα λόγια σου ε...
δεν αστειεύεται!

https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/t1.0-9/10325359_317631865052372_5523755429379227525_n.jpg

kazos_GR
05-06-14, 16:37
ααα δλδ δεν περνει? ε φανταστειτε να επερνε κιολας:P:P

Δημητρης 1924
05-06-14, 16:50
Νικόλα στο σύνολο τον ένστολων δεν ξέρω αν γίνεται έλεγχος . Αλλά αυτό το λέω επίδει έχω φίλο ο οποίος αγωνίζεται σε κάποιο άθλημα με την εθνική ενόπλων δυνάμεων και εκεί τους περνάν από κόσκινο . Λογικά ο Tσαφος είναι δηλωμένος αθλητής για να μπορεί να έχει τις άδειες και ότι χρειάζεται για την προετοιμασία του . Και λογικά τον περνάν από εξετάσεις γιατί εκεί δεν παίζουν , αν πιάσουν κάποιον θα γίνει μεγάλος ντόρος.
Δεν ειναι το ίδιο πράγμα ο φίλος σου ανήκει στη Εθνική Eνόπλων,το bb αν και αναγνωρισμένο αθλημα απο την Γ.Γ.Α δεν εχει επίσημα Εθνική ομάδα οπότε δεν υπάρχει σαν αθλημα ούτε και στην Ενόπλων,αν τωρα ο Κος Τσαφος ειναι μέλος της Εθνικής Ενόπλων ίσως ειναι σαν αθλητής του στίβου γιατι πρην ασχοληθεί με το bb έκανε στίβο αλλα και πάλι απο την στιγμή που δεν ειναι πλέον ενεργός αθλητής του στίβου για ποιο λόγω να περάσει απο έλεγχο.
Πρην απο μερικά χρονια εγινε μια επιχείριση στης ΗΠΑ για την πάταξη των αναβολικών μέσα στα gym πήγεναν άτομα απο την δίωξη σαν πελάτες και προσπαθούσαν να βρουν άκρες για ΑΑΣ και οταν ήρθε η στιγμή κάνανε συλυψεις το μεγάλο γέλιο όμως ειναι ότι όλοι όση πήραν μέρος στην επιχείριση ηταν όλοι τουμπανα σούβλα Καργα,και τελικα τη εγινε,οχι μονο δεν σταμάτησαν αλλα βγαίνουν όλο και καλητερα,ειναι παρα πολλα τα λεφτά απο τα ΑΑΣ οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να Σταματίσουν ποτε.

billy89
05-06-14, 16:59
billy89 πρόσεχε τα λόγια σου ε...
δεν αστειεύεται!


Χαχα σκληρό αγόρι!:bbbiceps:

Πέρα από την πλάκα πιστεύω ότι είναι κρίμα ένας αθλητής που είναι ολοφάνερο ότι έχει γονίδια για μεγάλα πράγματα να αυτογελοιοποιείται με τέτοιες κινήσεις ή να κρύβεται πίσω από το δάχτυλό του προσπαθώντας να μας βγάλει όλους τρελούς!

death4glory
05-06-14, 17:03
https://www.youtube.com/watch?v=KvYh-7dNlgI

1:34 γελανε και οι πετρες ρε τσαφο

Physique
05-06-14, 17:11
Ναι το ξέρω ότι δεν υπάρχει εθνική bb. Εγώ άλλο λέω , ότι επίδει είναι αθλητής το έχει αναφέρει σίγουρα γιατί δεν μπορεί να παίρνει τόσες άδειες. Το ξέρουν που αγωνίζεται σε bb και κατά πάσα πιθανότητα τον περνάν από έλεγχο ειδικά όταν τώρα που αγωνίζεται στο εξωτερικό. Και έχει ακουστεί ότι θα αγωνιστεί και στην Ολυμπιάδα που θα συμπεριλαβανει το bb ως άθλημα , και εκεί 100% θα έχει ελέγχω. Δεν είμαι συνήγορος του Tσαφου αλλά από αυτά που γράφω πιστεύω πως είναι natural . Και στο κάτω κάτω δεν είναι υπερβολικό το σώμα .

death4glory
05-06-14, 17:15
ο τσαφος εχει τον ιατρο της ινβα φιλο γι αυτο μη μπερδευεστε.. εγω προσεξα οτι στν αρχη που ανακοινωθικε οτι ο τσαφος θα παει στην ολυμπιαδα εγραφε στο φβ οτι εκει πανε μονο οι καθαροι και οτι θα τον βρουνε καθαρο και τετοια.. αλλα με το που ανακοινωθικε οτι γιατρος για την ολυμπιαδα θα ειναι ο τουλιατος ο τσαφος σταματησε να μιλαει και ο τουλιατος αναφεροταν προσωπικα στον τσαφο στο φβ οτι θα τον πιασει ντοπε και τετοια.. ωστοσω.. λες να μην ειναι υπερβολικο 85-90 κιλα με τοσο χαμηλο ποσοστο λιπους και τετοια μυικοτητα? σοβαρεψου

RAMBO
05-06-14, 17:20
Υπαρχουν τα καταλληλα φαρμακα για τις καταλληλες περιστασεις που με την αναλογη χρηση ειναι ολα μελι γαλα.

Physique
05-06-14, 17:25
Εντάξει μην νομίζεις ότι βάζω και το χέρι μου στην φωτιά , απλά τον πιστεύω . Αυτό θα φανεί όταν έρθει η ώρα της Ολυμπιάδας , αν είναι όλα καλά τότε θα δικαιωθεί για τα λεγόμενα του αν όμως πιάστη η δεν λαβή συμμετοχή τότε θα καταστραφεί . 80 κιλά νομίζω ότι είχε πει .

death4glory
05-06-14, 17:31
οπως ειπε και ο rambo... αν ξερεις ποτε ειναι η ολυμπιαδα, αν ξερεις ποια μερα κανονιζεις τα φαρμακα ωστε να μη σε πιασουν ντοπε.. υπαρχουν και <<μασκες>> στο κατω κατω για να μη φαινοντε οι ουσιες.. ας μην αναφερω οτι εχουν διαρκεια ημιζωης, δηλαδη σε 12-24 ωρες τα φαρμακα εχουν εξαφανιστει απο τον οργανισμο.. Επισης, ας μη ξεχναμε οτι το ντοπινγκ ειναι παντα βηματα μπροστα απο το αντιντοπινγκ...

Physique
05-06-14, 17:44
Συμφωνώ με αυτά που λες . Ίσως όμως να έχουμε αυστηρά κριτήρια και ελέγχω που όλο και κάτι θα βρει. Επειδή όμως έχουμε ξεφύγει εκτός θέματος καλύτερα να σταματήσει εδώ .

ArgoSixna
05-06-14, 17:45
Καμια αδεια δεν εδωσε η ΕΛ.ΑΣ στον κωστα , ακομη και στην αμερικη που ειχε ζητησει αδεια για να παει του την κοψανε την αιτηση και ευτυχως ειχε κρατησει μερες απο την κανονικη του αδεια και μπορεσε να παει :welcome:

Billder
05-06-14, 18:00
Απορώ γιατί όταν κάποιος λέει ότι δεν παίρνει αναβολικά ντέ και καλά θέλετε να του φορτώσετε ότι παίρνει. Πάντα θα υπάρχουν οι εξαιρέσεις και τα πραγματικά ταλέντα. Στο σπίτι του δεν είστε, οπότε το να αρχίζει ο χλευασμός για μία τέτοια δήλωση είναι ρατσιστικό. Βέβαια όταν έχουμε όλοι συνδέσει το φουσκωμένο αγωνιστικό σώμα με τα αναβολικά είναι λίγο δύσκολο να ξεφύγει το μυαλό μας από αυτό το δεδομένο.

Πέρα από αυτό: Γενικά θα έπρεπε αν επικροτείται η κίνηση αυτή από έναν BBer ακόμα και αν μείνει στα λόγια, ακόμα και αν παίρνει ο ίδιος αναβολικά.
Αν έχετε παρακολουθήσει δηλώσεις του συγκεκριμένου αθλητη δεν είναι αντίθετος με τα ass στο bbing αλλά λέει οτι αυτός δεν παίρνει γιατί δεν αξίζει στα επίπεδα που αγωνίζεται. Αν ήταν να στοχεύσει σε μεγάλους διεθνείς αγώνες θα "κατανοούσε" την χρήση.

Physique
05-06-14, 18:01
Σίγουρος ? Διότι σ ένα βίντεο έλεγε ότι ευχαριστεί κάποια στελέχη της Ελ.ας που τον βοηθήσαν στις άδειες .

TRIANTAFYLLOU
05-06-14, 18:09
η αλήθεια είναι και είναι ηλίου φαεινότερο , ότι εδω και καιρό όλοι έχουν πέσει πάνω του και σχολιάζουν χλευάζουν κτλ , λογικό είναι να αντιδράσει και πάνω στην αντίδραση να πεί και καμια κοτσάνα , αλλα εγω πιστεύω με χωρίς αας η με κανα ψιλοπράγμα που μπορει να καθαρίσει ο οργανισμός και να περάσει κάποιος κανονικό αντιντόπινκ , μπορει ο Τσάφος να πετύχει άνετα αυτη την φόρμα , άλλωστε τα ξέρω πολυ καλα γιατι κάποτε κατεβαίναμε χωρίς τιποτε σε αγώνες με αξιώσεις , χωρίς βέβαια να είμαστε κατι το υπερβολικό

το παράδοξο είναι ότι όλοι κράζουν τον τσάφο που είναι κατα των αας , ενω όλοι οι άλλοι που τα χουν συνέχεια πρώτο θέμα ημερήσιας διάταξης κάνουν καλά και το έχω πεί πολλες φορές ενω ξέρουμε υπάρχουν και θα υπάρχουν στον αθλητισμό , όταν βγαίνουν όλοι οι αθλητες που τούς δίνετε το βήμα ολυμπιακών αθλημάτων και μιλάνε απαξιωτικα γι αυτα και τα κατακρίνουν , δεν βγαίνουν οι υπόλοιποι να κράζουν και να πούν τι λές ρε αφού πέρνουμε όλοι

αυτο θα είναι μεμπτο αν λεγόταν μεταξύ τους και εκεί πάραπέμπει σε κοροιδία , σε δημόσιες δηλώσεις μπροστα σε κάμερες τι να πεί ο άνθρωπος , αυτα δεν γίνονται και ο άσχετος που δεν ξέρει απ αυτα και θέλει το παιδί του να ασχοληθεί με το ββ , πώς να το ερμηνεύσει?
γι αυτο λέω όταν μιλάμε ανοιχτα γι αυτα και με λεπτομέρειες , είναι σαν να δείχνουμε τσόντα σε ανήλικους

απλα αν ανοίξουν οι ασκοί του αιόλου και αρχίσουν αντιντόπινκ αιφνηδιαστικά , εκείνοι που θα έχουν θέμα θα είναι της ιφββ σαν αναγνωρισμένη ομοσπονδία απο την ΓΓΑ , γιατι πιστεύω δεν θα θέλει στούς κόλπους της η ΓΓΑ ένα μαύρο πρόβατο , που ενω οι παροικούντες εις την Ιερουσαλήμ γνωρίζουν και κατανοούν ο άσχετος κόσμος παρερμηνεύει και παρεξηγεί

kazos_GR
05-06-14, 18:12
πατε καλα ????? αν δεν περνει τπτ και οπως ειπε πισω και ενας αλλος φιλος οτι του ειπε καποια τιπς τοτε το φορουμ ειναι αχρηστο γιατι δεν βλεπω πουθενα να εχει φτασει καποιος σε τετιο επιπεδο στο φορουμ νατουραλ χαλαρωστε λιγο............ με το σολομό και το αγγουρι εγινε ετσι!

Physique
05-06-14, 18:23
Σε τέτοιο επίπεδο δεν ξέρω αλλά για δες το παλικάρι του φόρουμ που πήρε μέρος στον αγώνα του Βόλου τη επίπεδο έχει φτάσει και δεν νομίζω να μην είναι natural .

beefmeup
05-06-14, 18:37
ο καθενας κρινεται απο αυτα που λεει η πρατει..
εδω περα τωρα δεν ειναι η καταλλη στιγμη εκτιμω να δικασουμε κ να αποφανθουμε αν οντως περνει η δεν περνει..παλι ο καθενας απο εμας εχει τα δικα του κριτηρια κ την δικη του αποψη κ εμπηρια να τα στηριξει πανω σε αυτο το θεμα..
οι αποψεις γραφτηκαν διαβαστικαν κ ο καθενας παλι διατηρει την δικη του...οποτε κανω μια παρακληση να μην επεκταθουμε περισοτερο γιατι η κουβεντα ξεφευγει..

TRIANTAFYLLOU
05-06-14, 18:40
ρε μη τρελαίνεστε όλες οι μέλισσες δε κάνουν μέλι και όσο για το πού μπορει να φτάσει κάποιος νατουραλ , μην περιμένετε να δείτε η να σας πεί κάποιος τίποτε , απλα ξεκινήστε να γυμναζόσαστε με σωστες βασεις και γνώσεις και το πού μπορει να φτάσει κάποιος θα φανεί σε μερικά χρόνια , πού το πρόβλημα

δηλαδη αν εγω θέλω να φτάσω κάπου νάτουραλ και έχω αυτη την ιδεολογία , τι με νοιάζει τι θα με πεί ο καθένας αν μπορω η δεν μπορω και ποιός μπορει να πεί με ακρίβεια όταν ο ίδιος δεν το έχει εφαρμόσει και αν ακόμη με το πεί ότι έφτασα εδω νατουραλ μετα δεν θα τον πιστεύω

οπότε δεν θα τον κάνουμε και τον ορό της αλήθειας , εφόσον είμαστε τόσο καχύποπτοι και όχι άδικα αλλα υπερβολικά που αν δούμε κάποιον να περπατάει πάνω στο νερό , δεν θα πούμε θαύμα , αλλα ρε τον άχρηστο δεν ξέρει μπάνιο γι αυτο το κάνει

death4glory
05-06-14, 18:42
εγω σπαστικα πολυ με τον τσαφο οταν ακυρωσαν τον πρωτο τσ ιφββ, εγραφε στο φβ οτι δικαιωθικε και οτι τον πρωτο τον ακυρωσαν για doping control.. αυτον και αλλους 2-3 αθλητες... και να τον σεβαστουμε επειδη κανει 3 δουλειες και κατεβηκε σε 7αγωνες σε 12 μηνες μπλα μπλα

TRIANTAFYLLOU
05-06-14, 18:55
ας το κόψουμε το θ'έμα γιατι αν επεκταθούμε στο φεις και τι γράφει ο καθένας , εκεί μέσα όλοι φιλόσοφοι γίνονται και ανάθεμα αν αυτα που γράφει ο καθένας τα εφαρμόζει η τα πιστεύει κιόλας και δεν αναφέρομαι στην περίπτωση τσάφου αλλα γενικότερα , αφού με το φεις και την δημοσιοποίηση στο διαδύκτιο όλοι νιώθουν λες και είναι σελέμπριτις

το τι μακακία μπορεί να γράψει ο καθένας εκεί μεσα δεν περιγράφετε , ε δε θα χολοσκάσουμε κιόλας αν δεν συμφωνούμε με αυτα που γράφει ο οποιοσδήποτε
λύσαμε τωρα όλα τα θέματά μας και μας έμεινε να λύσουμε τα του Τσάφου
Στο Βόλο για το παιδί που αναφέρθηκε όντως ισχύει επειδη τον γνωρίζω προσωπικα , απλα είναι μόνο η αρχή γιατι δεν ξέρουμε που μπορει να φτάσει πχ σε 5 χρόνια

Billder
05-06-14, 19:06
Πάντως τώρα που ψάχνω στο facebook του Τσάφου δεν βλέπω να γράφει κάτι τέτοιο. Μάλλον Μιλάμε στον αέρα τόση ώρα εκτός αν δεν μπορώ εγώ να το βρω.

stone garden
05-06-14, 19:56
οσοι πιστευετε οτι δεν ειναι φαρμακο ο τυπος , σας αξιζει καθε μερα για ολο το χρονο μονο σολωμος και αγγουρι ετσι για τιμωρια :turtle:

Nikolas_mk2
05-06-14, 20:00
Το ξεχειλωσαμε το θεμα πλεον παιδιά και ειναι κρίμα,αν καποιος έχει να σχολιάσει κάτι για την τελευταία αγωνιστική του εμφάνιση και την εν γένει παρουσία του αθλητή στον χώρο του αγωνιστικού bb (και μόνο) έχει καλώς,διαφορετικά θ'αναγκαστούμε να το κλειδώσουμε :welcome:

Ίων Δραγούμης
05-06-14, 20:08
Ο Τσάφος είναι ΚΟΡΥΦΉ!! :green: :green:
Αυτό έχω να σχολιάσω. Ο τύπος έχει ένα πανέμορφο και σκληρό σώμα με όμορφες αναλογίες.

death4glory
05-06-14, 20:09
παντως για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους ο τσαφος απο σωμα και απο γονιδια δεν παιζεται κακα τα ψεματα.. απιστευτο καλουπι, απιστευτη σκληραδα, πολυ καλος πολυ ωραιο dna

Ίων Δραγούμης
05-06-14, 20:18
παντως για να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους ο τσαφος απο σωμα και απο γονιδια δεν παιζεται κακα τα ψεματα.. απιστευτο καλουπι, απιστευτη σκληραδα, πολυ καλος πολυ ωραιο dna

Δεν του έχω κάνει γενετική ανάλυση για να δω αν είναι πολύ "ωραίο" το DNA του,αλλά η ουσία είναι αυτή που λες για το οπτικό αποτέλεσμα. Με τον έναν ή τον άλλο τρόπο (δε μας πέφτει λόγος) είναι ένας πανάξιος αθλητής που αγαπάει αυτό που κάνει,και έχει ένα πανέμορφο (μα πανέμορφο!!) σώμα. Αυτή είναι η ουσία. Όλα τ'άλλα είναι να'χαμε να λέγαμε.. :green:

Polyneikos
05-06-14, 20:58
Παιδια εντάξει,κλείνει το θεμα, είπαμε πολλα.
Αν συμμετειχε στο forum ο Τσαφος και ειχε δυνατότητα απάντησης θα το αφηνα, αλλα τώρα να μεταφέρουμε ατάκες απο αλλα κοινωνικα δικτυα για να τα σχολιάζουμε εδω, δεν ταιριάζει στο ύφος της ενότητας (Αγωνιστικό BB).:thumbup: