PDA

Επιστροφή στο Forum : WABBA-ΠΕΣΔ Κύπελλο - Mr Οδύσσεια 2008 (2 Νοεμβρίου, President)



Polyneikos
17-10-08, 13:17
Ανακοινώθηκε ο αγώνας της ΠΕΣΔ - WABBA που πραγματοποιείται στις 2 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2008 (Κυριακή)στο President Hotel(Λ. Κηφισίας 43). Ο αγώνας αποτελεί πρόκριση για το παγκόσμιο της Wabba που γίνεται 9 Νοεμβρίου στο Μεξικό.
Οι προκριματικοί ξεκινάνε στις 10:00 π.μ. και οι τελικοί στις 19:00.
Όσοι πιστοί ας προσέλθουν σ΄εναν αγώνα που είναι παραδοσιακά "δυνατός" και με συμμετοχές αθλητών που μετράνε.

Για οποιαδήποτε πληροφορία μπορείτε να απευθυνθείτε στα εξής τηλεφωνα:
Τσουνάκης Νίκος 6937437187
Σιγάλας Νίκος 6938 956403

Ακολουθεί η αφίσσα του αγώνα.

4134

Muscleboss
17-10-08, 13:20
ευχαριστούμε για την ενημέρωση! :clap:

επιστροφή στο president η wabba μετά από καιρό αν θυμάμαι.

ΜΒ

Fotis_Patra
17-10-08, 14:35
Καλη επιτυχια σε ολους τους συμμετεχοντες. ελπιζω να να μπορεσω να ερθω! :thumbup:

slaine
17-10-08, 14:46
ξέρεις κανείς τι είσοδο θα έχει;

NASSER
17-10-08, 15:28
Ευχαριστουμε για την ενημερωση polyneikos,
και απορουσα πως και δεν ειχε γινει ενημερωση τοσο καιρο για τον συγκεκριμενο αγωνα!
Οντως εχει χρονια να γινει αγωνας στο 'PRESIDENT'
Προσωπικα θα βρισκομαι Αθηνα, ισως βρεθω και στον αγωνα.

Muscleboss
17-10-08, 16:34
ξέρεις κανείς τι είσοδο θα έχει;

νομίζω 10 ευρώ για τους προκριματικούς και 15 τελικοί αν δεν αλλάξουν οι τιμές από προηγούμενους αγώνες.

slaine
17-10-08, 18:14
ξέρεις κανείς τι είσοδο θα έχει;

νομίζω 10 ευρώ για τους προκριματικούς και 15 τελικοί αν δεν αλλάξουν οι τιμές από προηγούμενους αγώνες.

ok thnx! μάλλον θα πάω...

isis
18-10-08, 10:44
ok thnx! μάλλον θα πάω...

Slaine αν πας πες το και εμένα νωρίτερα , να ανέβω και εγώ! :D

slaine
18-10-08, 12:57
ok thnx! μάλλον θα πάω...

Slaine αν πας πες το και εμένα νωρίτερα , να ανέβω και εγώ! :D
:thumbup:

Polyneikos
18-10-08, 18:02
Μήπως να τυπώναμε μπλουζάκια ο καθένας με το nickname του , για να γνωριζόμασταν;
Πιο εύκολο είναι έτσι να καταλαβει ο ένας τον αλλο!! :thumbsup:

slaine
18-10-08, 18:15
δεν έχεις κι άδικο... παίζει και να το κάνω. μέχρι τότε πμ και κινητό

Muscleboss
18-10-08, 20:01
Μήπως να τυπώναμε μπλουζάκια ο καθένας με το nickname του , για να γνωριζόμασταν;
Πιο εύκολο είναι έτσι να καταλαβει ο ένας τον αλλο!! :thumbsup:

παίζει να γίνει το καλικαίρι αυτό. φέτος βγάλαμε μπουζάλια με το λογότυπο της σελίδας, του χρόνου ναμαστε καλά, μπορεί να τυπώσουμε το nickname του καθενός μαζί με το σήμα.

ΜΒ

dReik0
18-10-08, 21:36
Εγώ θα παο παίδες , ελπίζω να καταφέρουμε να γνωριστούμε και μερική από εδώ :)

Polyneikos
19-10-08, 09:24
Το κακό είναι ότι μέχρι και την τελευταία μέρα κανεις δεν ξέρει ποιοι θα συμμετάσχουν,ποσοι,γενικά τέτοιου είδους πληροφορίες.
Αυτό είναι γενικό πρόβλημα με τον κάθε αγώνα που διοργανώνεται,υπάρχει μια κακή ενημέρωση,ίσως γιατί ο κάθε αθλητης προετοιμάζεται ξεχωριστά και το κοινοποιεί τελευταία στιγμη.Ότι μαθαίνεται στόμα με στόμα.

RUHL
19-10-08, 11:09
Το κακό είναι ότι μέχρι και την τελευταία μέρα κανεις δεν ξέρει ποιοι θα συμμετάσχουν,ποσοι,γενικά τέτοιου είδους πληροφορίες.
Αυτό είναι γενικό πρόβλημα με τον κάθε αγώνα που διοργανώνεται,υπάρχει μια κακή ενημέρωση,ίσως γιατί ο κάθε αθλητης προετοιμάζεται ξεχωριστά και το κοινοποιεί τελευταία στιγμη.Ότι μαθαίνεται στόμα με στόμα.
E ναι πολυ αμερικα το ειδανε οπως μερικα αστερια κανουν το μπαμ και μπαινουν εκει που δεν το περιμενεις κατι αναλογο εχει εδω :lol: :lol: μονο που ξερουν ποιοι ειναι οι καλοι μεσα στους κυκλους τους και ξερουν ποιοι θα παρουν μερος η απο ποιους θα απηληθουν

Γενικη ερωτηση η καθε ομοσπονδια μηπως εχει καμια λιστα? χλωμο το κοβο αλλα ας ρωτησω
Λιστα ενοωντας οπως αμερικη μερικους μηνες πριν εως τελευταιες μερες γραφονται οι αθλητες και φενετε ποιος θα ειναι

NASSER
19-10-08, 13:07
Το συγουρο ειναι πως οι αθλητες που θα συμμετασχουν στον αγωνα αυτο της ΠΕΣΔ, θα εχουν την ευκαιρια να παιξουν και στον αγωνα CHRISBERG στη Ροδο.

Polyneikos
19-10-08, 15:55
Τέτοια λιστα φοβάμαι πως δεν υπάρχει,απλά τα προεδρεία των ομοσπονδιών έχουν τις πληροφορίες τους στο ποιοι θα κατέβουν λίγο πολύ.Οι αθλητές είναι λίγο πολύ γνωστοι αλλά δεν κατεβαίνουν κάθε χρονιά,ίσως εξαρτάται πως τους έχει πάει η προετοιμασία ή ανάλογα με τις υποχρεώσεις τους αν προλαβαίνουν να "κατέβουν".Δυστυχως ακόμα και οι αγωνιστικοί συντηρούνται από μια δουλειά και όλοι ξέρουμε πόσο ακριβή είναι μια πρετοιμασία , οπότε παίζει και ο παράγοντας "φράγκα" στο αν θα κατέβει ο άλλος η όχι.
Το CHRISBERG GRAND PRIX γίνεται στις 15 Νοέμβρη,με 2 εβδομάδες διαφορά,οπότε όποιος μπορεί να κρατηθεί σε φόρμα σίγουρα μπορεί να "κατέβει" και εκεί.Και ο αγώνας του κ. ΧΡΥΣΟΒΕΡΓΗ αναμένεται ανταγωνιστικός,με καλούς αθλητες και προδιαγραφές ευρωπαϊκου επιπέδου,όποιος μπορεί να πάει είτε σαν αθλητής είτε σαν θεατής θα αξίζιε τον κόπο!!!

TRIANTAFYLLOU
20-10-08, 17:42
αυτό ποτέ δεν κατόρθωσε να γίνει πάντα λέμε να δηλώνουν έγκαιρα συμετοχές να υπάρχει μια εικόνα για τις συμετοχές αλλά δεν ενημερώνει κανένας και έρχονται τελευταία στιγμή γιατί κανένας δεν νιώθει την υποχρέωση μόνο απαιτήσεις.
σου λέει αν εσύ ομοσπονδία μας δυσκολεύεις πάω και αλλόυ και ώς γνωστ'ον οι αγώνες είναι μια παράσταση οι αθλητές δίνουν την παράσταση
χωρίς αυτούς δεν γίνονται αγώνες ,δεκτόν αλλά πρέπει και αυτοί να έχουν και κάποιες υποχρεώσεις που είναι για την ομαλή διεξαγωγή των αγώνων και σωστότερη προβολή και οργάνωση.

οι ξένοι όταν δηλώνουν για αγώνες εδω στην ελλάδα παγκόσμια κτλ στέλνουν ενα μήνα πρίν φάξ δεν νομίζω να είναι κατώτεροι,

στα ολυμπιακά αθλήματα έχουν δελτία πληρώνουν συνδρομές δηλώνουν απο τούς συλλόγους συμετοχές υπάρχει μία οργάνωση και εμείς θέλουμε να έχουμε τα ίδια οφέλη χωρις να εχουμε τίποτε κοινό.

βέβαια δεν μπορούμε να γίνουμε ίδιοι γιατί δεν γίνετε με τις υπάρχουσες συνθήκες μπορούμε όμως να πάρουμε κάποια καλά και να υιοθετήσουμε

έπειτα το οικονομικό υπάρχει σε όλα τα αθλήματα γιατί μια προετοιμασία στοιχίζει για αυτό λέμε κάνεις τα κουμάντα και απλώνεις τα πόδια συμφωνα με το πάπλωμα αν δεν σε συμφέρει δεν το κάνεις όχι να κλαίγεσε μετά.
αν όμως είμασταν ολυμπιακό άθλημα τότε αξίζει να προσπαθείς και με μεγαλύτερο κόστος γιατί έχεις άλλες αβάντες οικονομικές .
εμείς τα ξέρουμε και κάνουμε λες και ζούμε σε άλλο πλανήτη .

RUHL
20-10-08, 17:58
ετσι απο περιεργεια επειδη βλεπω ολοι δηλωνουν οποτε θελουν και αν ερθουν 3 ατομα? να καταιβουν? 1 ωρα πριν αρχησει ο αγωνας? θα τραβαει τα μαλια του ο διοργανωτης χεχεχε

Κατι τετοιο παιζει? η πηγαινουν απο μονοι τους ενδιαφεροντε περνουν τηλεφωνα ρωτανε ποιοι θα πανε οι διοργανοτες?

Γιατι αν γηνοταν το παραπανω πολυ πλακα θα ειχε :green: :green: :green:

TRIANTAFYLLOU
20-10-08, 18:02
όλα αυτά που λές παίζουν όπως επίσης την τελευταία στιγμή και ακόμη να καθηστερεί και ο αγώνας για να έρθει κάποιος να παίξει όλα τα σενάρια παίζουν .

RUHL
20-10-08, 19:39
bodybuilding in greece ....................failed :thumbdown:

Εγω ωρες ωρες απορω πως εχουμε γενικα ββερς και αγωνες εδω ελλαδα
λεφτα δεν παιζουν ,διαφημιση λογω λεφτων παλι δεν γηνετε η νοοτροπια του λαου οτι νανε ακομα και να το δουν δεν ερχοντε ,οι διοργανοτες ολο "μπαινουν μεσα" αφου δεν ερχοντε ατομα
οι ομοσπονδιες πληθηνουν και μαλονουν μεταξυ τους προοθοντας τον εαυτο τους μονο(τρυπα στο νερο)
Οι παλιοι -τωρινοι γνωστοι ββερς ηδη σιγα σιγα τα μαζευουν για αποχορηση γερασαν ποσα χρονια να κατεβενουν και αυτοι φτανη νεους δεν εχουμε εstω να μπουν στην θεση τον παλιων
Εχουμε και φαινομενα οπως κατηγοριες με 1 ατομο
Αδικιες γηνοντε παρα τα πανω χαλια για χ,ψ,ζ λογους
Ε βαλε και την περιπτωση οτι η διοργανοση του αγωνα διεξαγετε και στην τυχη
οποιος περναει απο εξω
η αν φτασει το τελευταιο 10λεπτο καποιος λεει τωρα ερχομε παιδια βαζω χρωμα
και τοτε ακους α ωραια θα γηνει τελικα ο αγωνας βρηκαμε συμετεχοντες λολ
Πολυ θελω να δω που θα ειναι σε 10 χρονια
βλεπω να μαζευομαστε τα γυμναστηρια της γειτωνιας η τα παιδια του φορουμ και θα κανουμε δικους μας αγωνες χεχεχε χααχχα

Αυτα ειναι :thumbsup: bodybuilding in greece

ρε μηπως ειμε απαισιοδοξος :^^:

TRIANTAFYLLOU
20-10-08, 20:50
έχει 20 χρόνια και παραπάνω που ακούω ότι το ββ θα γίνει ολυμπιακό άθλημα αλλά όχι μόνο δεν έγινε αλλά υποβαθμίστηκε κιόλας, αυτά για να γίνουν δεν φταίνε μόνο οι ομοσπονδίες αλλά και εμείς οι ίδιοι οταν κανένας δεν ανήκει πουθενά σε καμία ομοσπονδία άλλοι πάλι στηρίζουν ψευτοομοσπονδίες γιατί θα βγούν πρώτοι και άς είναι στους τυφλούς μονόφθαλμοι και έχουμε φτάσει καμία ομοσπονδία να μην γνωρίζει το δυναμικό της και όταν κάνει αγώνες χαίροντε οι διοργανωτές αν έχει αθλητές και λένε θα γίνει αγώνας έχουμε συμετοχές που αυτό έπρεπε να είναι δεδομένο τότε μην λέμε φταίνε οι άλλοι στο εξωτερικό δεν είναι έτσι αν είσαι στην ifbb η σε άλλη ομοσπονδία δοκίμασε να πάς αλλού τρώς πόρτα κατευθείαν, αλλά και εκεί δείχνουν ανέχεια γιατί έχουν πρόβλημα συμετοχών .

γι αυτό στο χωριό μου λένε οταν κάτι δεν πάει καλά, ποτε δεν φταίει μόνο ο ένας ας αναλογιστεί κανένας και τις ευθύνες και υποχρεώσεις του για να μην λέμε οτι μόνο φταίνε οι ομοσπονδίες .

Polyneikos
20-10-08, 23:09
πάντως Ηλία αν οι αθλητες και οι ομοσπονδίες τηρούσαν την αποκλειστική συμμετοχή τα πράγματα θα ήταν πιο μελανά.
Και μένα δεν μου αρέσει να κατεβαίνει ο καθένας π.χ. εκεί που νομίζει ότι θα πάρει πρωτια,ή επειδή την έχει σίγουρη επειδή είναι φίλος με τον τεινα ή τον δεινα αλλά αντέχει η χώρα μας 5 ομοσπονδίες που έχει ήδη με το δυναμικό αυτών των αθλητών;;
Η΄ πρεπει να γίνει κατι να τραβήξει το άθλημα περισσότερα άτομα ή να λιγοστεψουν οι ομοσπονδίες και να έχει η καθεμια το δικό της δυναμικο και αποκλεισμους.Δεν ξέρω τι από τα δύο "βγαίνει πιο εύκολα",υπάρχει μια νεφελώδης κατασταση που ο καθενας απο ότι έχω καταλαβει προετοιμαζεται και αν νομιζει ότι ειναι καλος μπαίνει στον αγώνα ακομα και την τελευταια μερα.Οι διοργανωτες πάνω στην αδυναμια τους που δεν εχουν κοσμο,προφανως το αποδεχονται.Εσεις που ειστε απο μεσα τα ξερετε καλυτερα αλλά εγώ σαν εξωαγωνιστικος καπως έτσι το εισπράττω.

TRIANTAFYLLOU
21-10-08, 16:42
εγώ έχω να πώ πως μια ζωή ήμουν αγωνιστικός στο ββ δεν με ενδιέφεραν τα διοικητικά και ούτε είχα χρόνο να ασχοληθώ απο τότε όμως που σταμάτησα ήμουν ενεργός και βοηθούσα όπου δινόταν ευκαιρία μέχρι πριν 2 χρόνια που ξανασυμετείχα σε αγώνες έτσι για ξεσκούριασμα .
τώρα εφόσον δεν κατεβαίνω δεν γυρνάω την πλάτη αλλά βοηθάω σε οργανώσεις και έχω κάνει αρκετούς αγώνες με τεράστια επιτυχία .

δεν με ενδιαφέρουν τα προεδριλίκια απλά μ αρέσει οταν υπάρχει κάποιος ανθρωπος και ενδιαφέρετε πραγματικά και κάνει αγώνα για το ββ να είμαι δίπλα και να τον στηρίζω .

παλιότερα και για χρόνια ήμουν στην ifbb και στην wabba είχα συμετέχει αλλά απο τότε που ο αργύρης ο τσοπουρίδης ανέλαβε την ναββα στην ελλάδα είμαι στη ναββα επειδή είναι μια ομοσπονδία με ιστορία γνωρίζω τους περισσότερους προέδρους και στελέχη κρατών κάποιοι μάλιστα είναι απο το 1950-52 και είναι ακόμη ενεργοί και δεν έχω κάποιο λόγο να φύγω.

τότε ο αργύρης είχε παρεξηγηθεί γιατί εφάρμοζε τα συστήματα του εξωτερικού δηλαδή τυπικότητα είχε ποινές στούς αθλητές που δεν ακολουθούσαν τους κανόνες της ομοσπονδίας , είχε κατάταξη αθλητών και βαθμολογία ανάλογα με τις συμετοχες και θέσεις έβγαζε εφημερίδα με νέα απο ελληνικό και ξένο ββ . αλλά όπως καταλαβαίνετε ο ανθρωπος νύχτα έφυγε γιατί δεν είχε βρεί στήριξη και τις ιδέες του τις θεωρούσαν απαράδεκτες καταστράφηκε και οικονομικά και είχες και κάποιους μπαγλαμάδες να λένε σε μένα δεν υπάρχει διαφάνεια στα διοικητικά και δεν ξέρουμε που πάνε τα εσοδα , εγω είπα κατα λέξη να εύχεστε να μην υπάρχει διαφάνεια γιατί αν επιμένετε και τα βάλουμε κάτω τότε όλοι πρέπει να βάλουμε το χέρι στην τσέπη γιατί σε όλες τις διοργανώσεις μπαίνουμε μέσα ασχέτως επιτυχίας οργανωτικής ,ελα μωρέ μου λέει ο τύπος αυτός είναι κατεστραμένος οικονομικά και επειδή είναι πρέπει και εμείς να τον δώσουμε μια να πάει πιό βαθιά δεν το καταλαβαίνω.

ουτε νιώθω οτι είμαι εγκλοβισμένος γιατί και ο στράτος ο χατζηδημητριάδης είναι άτομο καλοπροαίρετο και πραγματικά κάνει αγώνα για να γίνουν κάποιες διοργανώσεις και σε χρόνο και χρήμα όπως ο βασίλης ο ζαχείλας και ο λάμπρου ο βασίλης απο κατερίνη άτομα που έχουν δώσει εξετάσεις .

τώρα αν κάτι δεν γίνει σωστά η υπάρχουν κάπου κενά δεν είναι κατι που δεν επιδέχετε διόρθωση και ούτε υπάρχει δόλος και επειδή τα ξέρω απο πρώτο χέρι γι αυτό και ασχολούμε στο βαθμό πού μπορώ .

ούτε ποτέ έχουμε ασχοληθεί με το τι κάνουν οι άλλες ομοσπονδίες που θέλω να πιστεύω θέλουν το καλό του ββ, με μόνη περίπτωση ήταν στην περίπτωση της ψευτονάββα που ήταν μια παράνομη κίνηση που πήγε να εκμεταλευτεί το όνομα και την ιστορία της ναββα.

τώρα ως αναφορά με τους αθλητές και το γεγονός οτι είναι λίγοι και πολλές ομοσπονδίες τι να κάνουμε υπάρχει και οικονομική κρίση και είναι δισβάσταχτα τα έξοδα για μια προετοιμασία .

άλλά και η ναββα δεν έμεινε έτσι κάναμε την ομοσπονδία wff-international την ομοσπονδία του φίτνεςς και δώσαμε την ευκαιρία σε περισσότερους που τους αρέσει η σωματοδόμηση και θέλουν να δοκιμάσουν την τύχη τους σε αγώνες να το κάνουν, αλλά χωρίς να θέλουν να φτάσουν σε χαρτκορ επίπεδο. εκεί μπορεί κανείς ανάλογα με την σωματική του κατάσταση να μπει στην ανάλογη κατηγορία φίτνες.

τώρα πάνω σ αυτό που λέτε οτι δεν υπάρχουν αθλητές έχω να πώ μπορεί να μην υπάρχουν πολλοι αλλα αυτοί οι λίγοι είναι σε καλό επίπεδο και στέκονται άνετα και έξω και μην ξεχνάμε οτι το παλιό ββ έγινε τώρα φίτνες και έτσι μοιράζονται οι αθλητές

παρ όλα αυτά όμως και με 3 άτομα πάλι ο αγώνας γίνετε γιατί αν είσαι καλός είσαι καλός δεν πα να είναι και 3 η 2 αθλητές σε μια κατηγορία αφού αν είναι καλός θα συμετέχει σε αντίστοιχο αγώνα του εξωτερικού όπου δεν μπορεί κανείς να αμφισβιτήσει τον τίτλο εφόσον είναι μιας καταξιωμένης ομοσπονδίας .

ένα παράδειγμα ήταν ο τάσος ο μινήδης και ο γάκης απο την λάρισα ενας πολύ καλός αθλητής του καραμανλάκη του μανώλη όπου στο πανελλήνιο δεν είχαν ανταγωνισμό σε ποσότητα αθλητών η υπεροχή τους ήταν εμφανής και εντυπωσίασαν το κοινό , στο παγκόσμιο στην κατερίνη ο μινήδης μπήκε στην εξάδα και ο γάκης παρ όλο το επίπεδο του για λίγο έμεινε εκτός δηλαδή επειδή δεν έχει συμετοχές όπως παλιά δεν σημαίνει δεν είναι καλοί αθλητες .

ένα άλλο παράδειγμα μετά το πανελλήνιο της ναββα είχε ένα ανοιχτό πρωταθλημα στη λάρισα υπο την αιγίδα της ifbb και 3 αθλητές της ναββα πήγαν και συμετείχαν, το αποτέλεσμα ήταν να πάρουν τις 3 πρώτες θέσεις αργυράκης πρώτος με διαφορά 2ος τσιρνιωβίτης πασχάλης ,3ος τσούνος γιάννης καί έπειτα ακολούθησαν οι αθλητές της ifbb δηλαδή ο χαράλαμπος ο σαρακίνης στην 4η θέση χωρίς να σημαίνει οτι ο μπάμπης δεν είναι καλός αθλητης αλλά έτσι όπως ηταν ο αργυράκης δύσκολα κάποιος στεκόταν δίπλα του ο πασχάλης επίσης πολύ γραμμωμένος και ο τσούνος σαν εξωγήινος σε τέτοιες περιπτώσεις φαίνετε το επίπεδο του αθλητη .

γι αυτό αντί να γκρινιάζουμε ο καθένας να κάνει μια αυτοκριτική και να αναλογιστεί τις ευθύνες του παράγοντες και αθλητές.

Polyneikos
21-10-08, 20:09
Συμφωνω Ηλία ότι όταν είναι κάποιος ενεργος αθλητης δεν πρέπει να τον ενδιαφέρουν τα παραγοντιστικα ποιος διοικεί κτλ,
αν είσαι καλός , είσαι καλός και παίρνεις πρωτιά στην Ελλάδα,στα παγκόσμια δειχνεις βεβαια ποσο μακρυα μπορείς να πας και εκει βλέπεις αν από καλός θεωρείσαι πολύ καλος λόγω του ανταγωνισμου.
Από Wabba ποιους θεωρείς καλούς από αυτους που έχουν κατεβει στα προηγούμενα;

RUHL
21-10-08, 20:44
πολυνικε καλοι για που? και σε τι και σε ποια ομοσπονδια ?γιατι το καλος ειναι κατι σχετικο
αναλογος με τι τους συγκρηνεις και με ποιους

μετα τον κεφαλιανο νομιζω δεν εχει καποιον αρκετα αξιολογο να πατησει εστω στα παπουτσια του για εξω η wadda

TRIANTAFYLLOU
21-10-08, 21:41
παιδια υπάρχουν αρκετοί αθλητες που είναι καλοι η καλύτερα έχουν δυνατότητα για έξω και ο κεφαλιανός και ο καραμανλάκης κ ο μάγκος ακόμη και καινούριοι εκολαπτόμενοι δεν ξέρω σε ποιές ομοσπονδίες και αν ανήκουν κάπου επίσης ο αργυράκης έτσι όπως ήταν πέρυσι κατ αρχήν μπορεί να βγήκε 3ος στο παγκόσμιο αλλά για τον κόσμο και τους αθλητές πρώτος ήταν .

μην κοιτάτε τούς φτασμένους αυτοί ότι ήταν να κάνουν το κάναν εγώ βλέπω οτι υπαρχουν δυνατότητες σε νεότερους όπως και αυτός ο γάκης απο λάρισα που τον ετοίμασε ο καραμανλάκης .
αλλά είπαμε σημασία έχει να το θέλει κάποιος πολύ στην αμερική υπάρχουν πραγματικά φίλαθλοι και τραβάν τους αθλητές να βελτιωθούν εδώ τωρα μας βλέπουν με μισό μάτι εγω προσωπικά δεν έχω τέτοια αντιμετώπιση εδώ αλλά μιλάω γενικά.

τώρα στα γρήγορα εκείνος που χτυπάει θέση στο εξωτερικό είναι ο κεφαλιανός έτσι όπως είναι αλλά με γράμωση μέχρι το κόκκαλο χωρίς χυδαία γράμωση απλά θα πάει καλά .

Polyneikos
21-10-08, 22:49
Ο Κεφαλιανός θα προσπαθησει μέσω της PDI και το Βattle Of The Giants να προχωρησει και σε άλλους επαγγελματικους αγώνες.
Ο Αργυράκης έχει ξεφύγει και αυτός χρόνια τώρα από τα ελληνικά δεδομένα,το ότι δεν το έχει κοιτάξει για επαγγγελματική κάρτα είναι θεμα επιλογής ζωής όχι λόγω δυνατοτήτων,τα έχουμε ξαναπει.
Ο Καραμανλάκης έχει απέχει αρκετο καιρό από το αγωνιστικό κομμάτι,ακουγεται ότι θα ξανακατέβει από τον Μαϊο 2009.
Βασικα ρωτουσα για τον αγώνα που θα γίνει τώρα , τον πανελλήνιο.
Εντάξει δεν μπορούν να γίνουν όλοι Κεφαλιανοι αλλά υπάρχουν και άλλοι αθλητες καλοι που με κάποια σωστη στοχοποιηση μπορουν να καταφέρουν πράγματα.Πολύ καλος είναι ο Κονδύλης,αρκετα θηριώδης και σε φόρμα όταν κατεβαίνει.Και ο Μπουζιάνας ο Γιώργος είναι καλουπάρα(με τέτοιο πατέρα [Βασίλη]πως να μην είναι!!).Επίσης από αγώνες της Wabba έχω δει τον Γκίκα ότι είναι πολύ καλος και με προδιαγραφες λόγω καλουπιου επίσης.

RUHL
21-10-08, 23:05
καμια φωτο να δουμε?ποιος λες?

KATERINI 144
21-10-08, 23:07
στην αμερική υπάρχουν πραγματικά φίλαθλοι και τραβάν τους αθλητές να βελτιωθούν εδώ τωρα μας βλέπουν με μισό μάτι Εδώ δυστυχώς περνάει η φλωροκατάσταση (μαλλί πικατσού, σκουλαρίκια στα αυτιά και κολλητό παντελόνι για να τονίζονται οι καμπύλες τον οπισθίων )
Πώς να μη κοιτάνε με μισό μάτι ρε Ηλία?!

Πάντως από Ελλάδα παραδέχομαι Αργυράκη και Κεφαλιανό, μπορούν άνετα να σταθούν έξω, αλλά παίζει μεγάλο ρόλο το οικονομικό, και θέληση και καλούπι έχουν οι δικοί μας,
σπόνσορες δεν έχουν.

TRIANTAFYLLOU
21-10-08, 23:18
σωστά και ο αντώνης ο κονδύλης είναι τεράστιος αθλητής και καλός ο μπουζιάνας βεβαίως .

εγώ έχω ενα άλλο κρητήριο αξιολόγησης οταν κάποιος δεν είναι ο πιό τεράστιος και κερδίζει με την συμετρία γράμωση , γιατί το πιό χάλια σκαρί να έχει κάποιος όταν φορτωθεί με τεράστιους μυς κρύβονται τα πάντα και όποιες αδυναμίες και φαίνετε ωραίος και στρογγυλός.

ο στρατής δεν είναι ο πιό τεράστιος αλλά έχει καταπιεί πολλά τέρατα που με τα ρούχα δεν τον υπολόγιζαν

αυτό βέβαια είναι υποκειμενικό έτσι το βλέπω εγώ γιατί και εγώ παλιά ποτέ δεν κέρδισα με τον όγκο όταν πήγα το 88 στο γκραν πρί στη σόφια ο αγώνας γινόταν σε 2 μέρες είχε πολλους αθλητές και την δεύτερη μέρα μόνο η εξάδα πήγαινε θυμάμε ήμουν ο πιό λίγος ήμουν μαζί με τζινίδη που ήταν ακόμη τζούνιορ αλλά έπαιζε άνδρών , μουλίνος ο γνωστός διαιτολόγος , σαμιώτης, μίχας , πεφάνης , ο φίλος ο νίκος ο σιγάλας,και πολλοί άλλοι ακόμη εγώ ήμουν το αουτσάιντερ δεν περίμενα τίποτε και ζύγιζα 89,5 κιλά και θυμάμε στην πρώτη έξω εμφάνιση βγήκα 5ος και αν πίστευα μπορεί και πιό μπροστα καί έμειναν απ έξω πολλοί καλοί αθλητές το μυστικό ήταν η γράμωση έβγαζα κόντρες και στούς γλουτούς για εκείνα τα χρόνια σπάνιο και την θέση καθαρά την πήρα απο τα πόδια και την γραμωση γενικότερα και την επόμενη χρονιά με 3 κιλά πάνω βγήκα τρίτος
όταν κάναμε απολογισμό και μας έλεγε ο πρόεδρος τα αδύνατα΄σημεία σε μένα έλεγε έτσι όπως είσαι βάλε κιλά .

γι αυτό λέω η γράμωση στη σκηνή σε κάνει να φαίνεσε τεράστιος και όποιος δεν το καταλαβαίνει μπορεί να του στοιχήσει γιατί στη δίαιτα μας πιάνει πανικός φοβόμαστε οτι χάνουμε μυς και κάνουμε λάθη γι αυτό χρειάζετε να έχουμε δίπλα μας άτομο εμπιστοσύνης και με γνώσεις.

TRIANTAFYLLOU
21-10-08, 23:41
στην αμερική υπάρχουν πραγματικά φίλαθλοι και τραβάν τους αθλητές να βελτιωθούν εδώ τωρα μας βλέπουν με μισό μάτι Εδώ δυστυχώς περνάει η φλωροκατάσταση (μαλλί πικατσού, σκουλαρίκια στα αυτιά και κολλητό παντελόνι για να τονίζονται οι καμπύλες τον οπισθίων )
Πώς να μη κοιτάνε με μισό μάτι ρε Ηλία?!

Πάντως από Ελλάδα παραδέχομαι Αργυράκη και Κεφαλιανό, μπορούν άνετα να σταθούν έξω, αλλά παίζει μεγάλο ρόλο το οικονομικό, και θέληση και καλούπι έχουν οι δικοί μας,
σπόνσορες δεν έχουν.

παγκοσμιοποίηση έχουμε τα ίδια είναι παντού ενοώ οι φλορωκαταστάσεις κάποτε έβλεπες ββερ ειδικά στην ελλάδα αλλά και έξω και έλεγες άντρας υποστήριζε αυτό που έδειχνε και υπήρχε και καμία εξαίρεση ενας μπομπ πάρις και ήταν δακτυλοδεικτούμενος αλλά και υπήρχε αμφισβήτηση.

τώρα και τα αμερικανάκια για να βγάλουν τα προς της προετοιμασίας τους κάνουν πολλά μέχρι σχοινοκαθαριστήρες γίνονται (όσοι πήγαν στρατό καταλαβαίνουν).
εδω ο αρνολντ τα πρώτα χρόνια που πήγε στο αμέρικα μέχρι φοτο για γκέι περιοδικά έκανε και όταν είχε βγει κυβερνητης τα βγάλαν φόρα παρτίδα.

ασε να μην ανοίξουμε θέμα γιατί ξέρω αρκετά όπως και πολλές γυναίκες ββ ερς υπηρετούν την έβδομη τέχνη τέσπα αυτά δεν έχουν να κάνουν με τα σώματα αλλά με τα μυαλά που κουβαλάει ο καθένας.

η μόνη απορία που δεν το κατάλαβα, πώς γίνετε να υδρώνει κάποιος να σηκώνει κιλά τόνους να κάνει τεράστιους μυς με τεστο στά κόκκινα και να είναι πισογλέντης.

ίσως είναι η ευκολία που γίνεσε γιατί παλιά για να φτάσεις σε τέτοιο επίπεδο έπρεπε να είσαι σαν τον προιστορικό άνθρωπο αγριος με πειθαρχεία και πείσμα

KATERINI 144
21-10-08, 23:46
η μόνη απορία που δεν το κατάλαβα, πώς γίνετε να υδρώνει κάποιος να σηκώνει κιλά τόνους να κάνει τεράστιους μυς με τεστο στά κόκκινα και να είναι πισογλέντης.
:green: :green: :green: σωστός :rocking:

RUHL
21-10-08, 23:53
χααχαχαχχααχαχχαχα^^^ ακομα ενα νυχτιατικα ανεκδοτο αχχαχαχα

Polyneikos
22-10-08, 10:31
καμια φωτο να δουμε?ποιος λες?

ΚΟΝΔΥΛΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

[/URL]
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6634&stc=1&d=1258446755


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6635&stc=1&d=1258446755
(http://imageshack.us)

ΜΠΟΥΖΙΑΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ(Γιος του ΒΑΣΙΛΗ ΜΠΟΥΖΙΑΝΑ)


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6636&stc=1&d=1258446755


ΚΟΝΔΥΛΗΣ - ΜΠΟΥΖΙΑΝΑΣ

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6637&stc=1&d=1258446755
(http://imageshack.us)

ΓΚΙΚΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6638&stc=1&d=1258446755



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6639&stc=1&d=1258446755


[URL="http://imageshack.us"] (http://imageshack.us)

Θεωρώ ότι τα παιδιά αυτά που κατεβαίνουν συνήθως στην Wabba εχουν καλές δυνατότητες και είναι πάντα φορμαρισμένοι.

Polyneikos
26-10-08, 14:00
παιδιά θα ποιος είναι να κατεβαίνει σαν θεατής;για εκδειλωθείτε μπας και τα πουμε κιόλας !!

Muscleboss
26-10-08, 14:02
θα μαι εκεί το πρωί, όπως και αρκετά μέλη που έχω μιλήσει. μάλλον θα υπάρχει και μια έκπτωση στα μέλη του φόρουμ. περιμένετε ανακοίνωση τις επόμενες μέρες.

ΜΒ

dReik0
26-10-08, 14:08
εγώ θα έρθω σίγουρα πάντως

RUHL
26-10-08, 18:33
δεν αναφερομε σε αυτο το τοπικ θα επανελθω μετα δεν προλαβα να το διαβασω ολο

isis
26-10-08, 19:39
θα μαι εκεί το πρωί, όπως και αρκετά μέλη που έχω μιλήσει. μάλλον θα υπάρχει και μια έκπτωση στα μέλη του φόρουμ. περιμένετε ανακοίνωση τις επόμενες μέρες.

ΜΒ

Θα είμαι και εγώ εκεί το πρωί boss , κανά δώρο θα μας κάνεις? Σκεφτόμουν καμιά 50 κιλά πρωτεΐνη!

Polyneikos
26-10-08, 19:44
50κιλη πρωτεϊνη δεν βλεπω να παίρνει ούτε ο νικητης του αγώνα,λες να πάρουμε οι θεατές;; :rocking:

isis
26-10-08, 19:47
50κιλη πρωτεϊνη δεν βλεπω να παίρνει ούτε ο νικητης του αγώνα,λες να πάρουμε οι θεατές;; :rocking:

και εγώ που είχα μία ελπίδα! :cry: :cry: Polyneikos , σε έχω δει και αλλού στο net?

Polyneikos
26-10-08, 19:54
χρησιμοποιώ γενικά σε πολλά sites στο νετ το όνομα,όχι μονο σε bodybuilding forums,μπορεί...

alekoukosmyconian
29-10-08, 00:30
σιγουρα και εγω..αλλα κατευθειαν στους τελικους ..θα ξεκινησω.5 απο Γλυφάδα.να φτασω καμια ωρα νωρίτερα να πιασω θεσάρα και να τσιμπήσω και σοκολατίτσα κλασσικά!

Fotis_Patra
29-10-08, 00:47
ρε σαν τα χιονια. Ακουσες αγωνες εσυ και εμφανιστικες. εσενα ποτε θα σε δουμε σε κανεναν?

alekoukosmyconian
30-10-08, 23:01
ρε σαν τα χιονια. Ακουσες αγωνες εσυ και εμφανιστικες. εσενα ποτε θα σε δουμε σε κανεναν?


SORRY GIA TA GREEKLISH.KOLLISE TO PC


eee mono gia agones..APLA!

makari o THEOS NA BALI TO HERI TU.AN ME PERNI KSEKINAO IANUARIO PROETOIMASIA GIA WABBA MAIOY..apla yparxei ena prblima me to THEMA PROPONITI

slaine
02-11-08, 19:32
να πω και λίγα λόγια για τα προκριματικά που έγιναν.
ωραία ήταν αν και περίμενα περισσότερες συμμετοχές ειδικά στις κοπέλες... :sneaky: :P

φωτογραφίες κάμποσες αλλά θα τις στείλω στον ΜΒ να κάνει τα κουμάντα του μια και βγάλανε και οι άλλοι και θα βγάλουν και στον τελικό.

βρεθήκαμε και κάποιοι από κοντά αν και τα παιδιά από την πάτρα είχαν κάτι αναποδιές και άργησαν λίγο-θα σας τα πουν οι ίδιοι.

εν κατακλείδι ωραίες συμμετοχές κρίμα που δε θα μπορώ να πάω το βράδυ που θα έχει και περισσότερο κόσμο και ατομικό ποζάρισμα. στα προκριματικά είχε μόνο ομαδικά και ατομικά για την κατηγορία φιτνεσ.

Oι κατηγορίες ήταν:
-junior 1 συμμετοχή
-fitness 6 :rocking:
-body fitness 4
-masters 4
-κοπέλες 1 :sneaky: :smash: :rocking:
-αντρών:
-μικρή κατηγορία 1
-μεσαία κατηγορία 5 :rocking:
-μεγάλη 3 :rocking:

RUHL
02-11-08, 19:52
Aυτος στα junior τι ειχε βγει 1ος? αχχαχααχαχχα

μαλον πρεπει να αρχησουμε να κατεβαζουμε ατομα απο το φορουμ 2-3η θεση δεν ειναι ασχημα :idea: :idea: :joker:

25 ατομα ενταξη μαλον λογο εποχης


τεζα ελα να σε κατεβασω αγωνες θα ψησω και τον πικολο να κανετε ανταγωνισμο οι 2 σας :lol: :lol: :lol: εχει χωρο
εχει μερικες κενες θεσεις σε μερικες κατηγοριες με αδεια χερια δεν φευγετε :lol:

Muscleboss
02-11-08, 21:05
Στα γρηγορα κάποιες φωτογραφίες και σύντομες εντυπώσεις από τα προκριματικά που έγιναν το πρωί...

Ονόματα δεν έλεγαν στα προκριματικά ή δε τα συγκράτησα εγώ για τους παρακάτω αθλητές.

Fitness
http://www.imageshack.gr/files/yt8g0dfaq0bjd7ohmm92.jpg

πολύ καλή παρουσία ο 1ος από αριστερά (αθλητής του Μυσαιλίδη αν δεν κάνω λάθος) και πολύ καλή φόρμα από τον πατρινό αθλητη 3ο από δεξιά.

Super body
http://www.imageshack.gr/files/owygv3qyk99gg6b09ffm.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=owygv3qyk99gg6b09ffm.jpg)

2oς από αριστερά ο κερκυραιός Γιώργος Σαιτ, βελτιωμένος πολύ, πολύ ωραίο στήσιμο και ποζάρισμα. Γιώργο καλή επιτυχία στο εξωτερικό :wink:
http://www.imageshack.gr/files/596n3ao8hgpxk75scslb.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=596n3ao8hgpxk75scslb.jpg)

Γυναίκες
http://www.imageshack.gr/files/a24982ctq2d96h0qjw55.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=a24982ctq2d96h0qjw55.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/2yl8hpebjklcbt97pk3u.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=2yl8hpebjklcbt97pk3u.jpg)

Μοναδική παρουσία αλλά αρκετά καλή! :thumbup:

Masters
http://www.imageshack.gr/files/j74v23ysjcu9unyn6red.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=j74v23ysjcu9unyn6red.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/6xjjbj1wijb1x0r9ppp2.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=6xjjbj1wijb1x0r9ppp2.jpg)

1oς από αριστερά πολύ καλός ο αθλητής από ζάκυνθο νομίζω που μου διαφέυγει το όνομα...

Χαμηλή αντρών
http://www.imageshack.gr/files/xencpq9ewzwhesh2vfzy.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=xencpq9ewzwhesh2vfzy.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/kvmzcpesoumjy1ytvh6p.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=kvmzcpesoumjy1ytvh6p.jpg)

Μοναδική συμμετοχή αλλά ωραία παρουσία.


Μεσαία κατηγορία

Η πιο δύσκολη και ωραία κατηγορία του αγώνα.

http://www.imageshack.gr/files/l012tzo8gc3fduf1vitn.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=l012tzo8gc3fduf1vitn.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/t32jxxc0q02tzu2mpf8n.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=t32jxxc0q02tzu2mpf8n.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/d7z0alqfzvxprbobgmw3.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=d7z0alqfzvxprbobgmw3.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/g3xzn75hlbzm9ve1dz9i.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=g3xzn75hlbzm9ve1dz9i.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/zmjbzxpd0z8tzyf78mw1.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=zmjbzxpd0z8tzyf78mw1.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/mu5gohyakx2j1s1ldzxw.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=mu5gohyakx2j1s1ldzxw.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/lsuq64gq2gf0yaqpsn9n.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=lsuq64gq2gf0yaqpsn9n.jpg)

Ωραίες συμμετοχές ο φίλος Μάκης Χολόπουλος από το Αγρινιο, με την καλύτερη φόρμα της κατηγορίας με το μπλέ μαγιό, έχανε λίγο σε στήσιμο, σε μεγάλη κόντρα με τον αθλητή με το ξυρισμενο κεφάλι και με τον Χρυσοβαλάντη με την κοτσίδα που νομίζω δεν ήταν στο 100%, και με τους υπόλοιπους 2 αθλητές εκ των οποίων και ο καλός φίλος φώτης Γκυκλάς από το Αγρίνιο. Κατηγορία που θα κριθεί σε λεπτομέρεριες...

Ψηλή αντρών

http://www.imageshack.gr/files/t8jwhnf357vykps2yth3.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=t8jwhnf357vykps2yth3.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/m9n5g7wgmx5tm03nwu5h.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=m9n5g7wgmx5tm03nwu5h.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/o4hro2otrro2ch3zjd9e.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=o4hro2otrro2ch3zjd9e.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/2k9n1qwv0zb75577iuel.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=2k9n1qwv0zb75577iuel.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/eodiuiv41i3utce69eq5.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=eodiuiv41i3utce69eq5.jpg)

http://www.imageshack.gr/files/fjy3tiksbw2zujvy343r.jpg (http://imageshack.gr/view.php?file=fjy3tiksbw2zujvy343r.jpg)

Ο Γεροβασίλης (με το μαύρο μαγιό) δεν ήταν στο 100%, αλλά ωραίο και το πιο ολοκληρωμένο σύνολο. Και ο αθλητής με το κόκκινο μαγιό είχε ωραία παρουσία και πολύ καλη φόρμα.


Θα υπάρξει συνέχεια με περισσότερες φώτος και σχόλια.

ΜΒ

ioannis1
02-11-08, 23:58
πολυ ωραια πανο.σε ευχαριστουμε για την αμεση ενημερωση.για την εποχη καλη φορμα ειχαν οι περισσοτεροι οπως ειδα.

ioannis1
03-11-08, 00:17
λογικο για τετοια εποχη.

alekoukosmyconian
03-11-08, 10:17
Ευχαριστούμε πολύ Πάνο

στους Μάστερς ο Νικητής λέγεται χειμώνας

μαζί με τον Γεροβασίλη στην ψηλή κατηγορία με το κόκκινο μαγιώ ήταν ο Γκίκας, τον είχε βάλει και σε φωτό τις προάλλες ο Πολυνεικός σε προηγούμενο ποστ


υ.γ. Ο ΚΕΦΑΛΙΑΝΟΣ ΚΑΙ Ο ΣΑΡΑΚΙΝΗΣ έκανα γκεστ...έδωσαν ρεσιτάλ πάλι !απλά!αν μπορέσω θα ανεβάσω το βίντεο και θα δώσω διευθυνση

Polyneikos
03-11-08, 11:10
Κατ΄αρχήν χάρηκα πολύ που γνώρισα και από κοντά κάποια παιδιά στον αγώνα όπως τον Παναγιώτη(Muscleboss) και τον Slaine.Να συνεχίσω λίγο την ενημέρωση που ξεκίνησε ο Παναγίωτης.
Σύνολο συμμετεχόντων αθλητών 24.
Τρείς guest posers, Κεφαλιανός, Σαρακίνης και Κασκάνη, το επίπεδο γενικά πολύ καλό με τα δεδομένα ότι ο Νοέμβριος είναι και πιο δύσκολος μήνας από τον Μαϊο, ο κόσμος το βράδυ είχε γεμίσει την αίθουσα ,πολύ καλέσμενοι,γνωστά ονόματα του χώρου,γενικά μια ωραία βραδιά.

Κατηγορία junior,μια συμμετοχή.Σαφώς υποσχόμενος ο νεαρός αθλητης.


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6640&stc=1&d=1258447071




http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6641&stc=1&d=1258447071



Κατηγορία fitness 5 συμμετοχές.Νικητής ο δεύτερος από αριστερά με το μαυρο μαγιό.Δευτερος το παιδί με το κόκκινο μαγιό.Τρίτος το παιδί δεξιά και τέταρτος ο αθλητης που βρίσκεται αριστερά στην φωτό.





http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6643&stc=1&d=1258447071


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6642&stc=1&d=1258447071


Κατηγορία body fitness,4 συμμετοχές,νικητής ο Γιώργος Σάϊτ,ο δεύτερος από αριστερά.2η θέση το παιδί που είναι πρώτος από αριστερά.
3η θέση το ξανθό παιδί με το κόκκινο μαγιό.
4η ο ψηλός με το μπλέ μαγιό.


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6645&stc=1&d=1258447071


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6644&stc=1&d=1258447071


Γυναικείο fitness μια συμμετοχή, Σταυρουλά Γκασιάνη λέγεται,ομορφυνε την σκηνη!!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6646&stc=1&d=1258447071



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6647&stc=1&d=1258447071




Κατηγορια μαστερς, 4 συμμετοχές,νικητής ο Χειμώνας Αντώνης από την Κω..
Δεύτερος ο Μιχάλης Τσάφος,δεύτερος από δεξιά ο οποιος εχασε 45 κιλά(!!) για τον αγώνα.
Τρίτος ο πρωτος αθλητής από δεξιά.
Απονομή από τον τεράστιο Αντώνη Κονδύλη!!


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6648&stc=1&d=1258447071


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6649&stc=1&d=1258447071



Χαμηλή bb , 1 συμμετοχή


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6652&d=1258447271



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6653&d=1258447275



Η πιο καλή,πολυπληθέστερη αλλά και "δυσκολή" μεσαία κατηγορία.
Πέντε συμμετοχές,ανταγωνιστικές με νικητη τον αθλητη Χορόπουλο.

Μάλιστα επειδή υπήρχαν κάποιες ενστάσεις το πρωϊ για τις βαθμολογίες
ζητήθηκε και επαναβαθμολογήθηκαν οι αθλητές
και το βράδυ,με ατελείωτα comparisons ,ιδρώτα και μονομαχίες !!
Δεύτερος ο δεύτερος αθλητής από αριστερά,τρίτος ο πρώτος αθλητης
από αριστερα,τέταρτος ο αθλητής με την κοτσίδα Ηλιος Χρυσοβαλάντης και
πέμπτη θεση για τον αθλητη δεξιά από το κοκκινο μαγίο.
Απονομή από τον πρωταθλητή Σιώτη Παναγιώτη.




http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6654&d=1258447279



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6658&d=1258447302


Προχωράω με την ψηλή κατηγορία,τρεις συμμετοχές,νικητης ο πολύ καλός Γεροβασίλης Σεβαστός,
γενικός νικητήε επίσης.
Δευτερος ο αθλητής Γκίκας Στέλιος,πολύ καλός επισης,γραμμωμένος και φορμαρισμένος.

[/URL]
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6660&stc=1&d=1258447563

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6659&d=1258447306

Στον γενικό τίτλο 1ος βγήκε ο Γεροβασίλης από την ψηλή.
2ος ο Χορόπουλος της μεσαίας,3ος ο Σαϊτ από την body fitness και 4ος
ο αθλητης της χαμηλής.

(http://img134.imageshack.us/my.php?image=pict0727xu7.jpg)
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6664&stc=1&d=1258447563


Mερικές φωτό από τους guest posers

Κασκάνη Κωνσταντίνα




http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6650&d=1258447256



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6651&d=1258447264

Σαρακίνης Μπάμπης



http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6655&d=1258447283


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6656&d=1258447290


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6657&d=1258447297

Κεφαλιανός Μιχάλης


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6661&stc=1&d=1258447563


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6662&stc=1&d=1258447563


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6663&stc=1&d=1258447563
(http://img241.imageshack.us/my.php?image=pict0730hk3.jpg)

[URL="http://img519.imageshack.us/my.php?image=pict0737ez9.jpg"]

Muscleboss
03-11-08, 12:32
άψογες φωτογραφίες Κώστα.... ευχαριστούμε :bowdown: :clap:

παρατηρώ πως στη μεσαία ο 2ος σε κατάταξη αθλητής βάφτηκε καλύτερα και έδειξε το σώμα του πολύ καλύτερα.

και ο γεροβασίλης αν κρίνω από τις φώτο ήταν βελτιωμένος το βράδυ.

κεφαλιανός πανέτοιμος για τον αγώνα του battle of giants το επόμενο σάββατο.

σαρακίνης όπως τον βλέπω υποψιάζομαι ότι θα προτιμήσει να κατέβει πιο γεμάτος από τους άλλους αγώνες θυσιάζοντας τη λετπομέρια που μας έχει συνηθίσει.. (αν και οι μέρες που έχει μπροστά του είναι αρκετές να αλλάξει)

-----

Σχετικά με την παρουσία μας στο αγώνα, χαίρομαι που γνώρισα από κοντά τον Κώστα (polyneikos) , και τον ευχαρισώ για τις χρησιμες προτάσεις και τη συμβολή του στο φόρουμ. :wink:

Θέλω να ζητήσω και ένα συγνώμη από τον slaine που τον στήσαμε, γιατί αντιμετωπίσαμε πολλές δυσκολίες το πρωί (κάποιοι κοιμήθηκαν :smash: , το ένα αμάξι honda-R μολις είχε βγεί από συνεργείο και δεν έπαιρνε την 5η :banghead: , και με το άλλο μας σταμάτησε η τροχαία για υπερβολική ταχύτητα -148 σε περιοχή με επιτρεπτό 70- και είχαμε ιστορίες που δε θέλω να θυμάμαι :cursing: ... τέλος πάντων τα καταφέραμε) :green:

ΜΒ

Polyneikos
03-11-08, 13:07
δικια μου χαρά Πάνο και μακάρι να είχαμε γνωριστει περισσότεροι!
Ο αθλητης που πήρε την δευτερη θεση στην μεσαια μου άρεσε πάρα πολύ απλά απ΄ότι συζητάγαμε ίσως επαιξε ρόλο ότι δεν είχε πολύ γράμωση στα πόδια του,από την μέση και πάνω για μενα ήταν πολύ καλός.
Επί του πιεστηρίου:Ακούστηκε ότι ο Κεφαλιανός δεν θα παει Νορβηγια να παίξει τελικά το Σάββατο,θα πάει Γερμανία και Αμερική αργότερα.Όποιος ξερει κατι περισσότερο ας ενημερώσει!!

Muscleboss
03-11-08, 15:20
Επί του πιεστηρίου:Ακούστηκε ότι ο Κεφαλιανός δεν θα παει Νορβηγια να παίξει τελικά το Σάββατο,θα πάει Γερμανία και Αμερική αργότερα.

ναι μάλλον θα παίξει γερμανία τελικά μέσα στο μήνα. (κάνει η NAC κάτι διεθνείς αγώνες στη γερμανία, ίσως γνωρίζει περισσότερα κάποιο μέλος της)

ΜΒ

Polyneikos
03-11-08, 15:37
Επί του πιεστηρίου:Ακούστηκε ότι ο Κεφαλιανός δεν θα παει Νορβηγια να παίξει τελικά το Σάββατο,θα πάει Γερμανία και Αμερική αργότερα.

ναι μάλλον θα παίξει γερμανία τελικά μέσα στο μήνα. (κάνει η NAC κάτι διεθνείς αγώνες στη γερμανία, ίσως γνωρίζει περισσότερα κάποιο μέλος της)

ΜΒ

Αναφέρεσαι στο MR Universe που θα γίνει στην Γερμανία,εκει θα συμμετέχει και ο Μάγκος.

billys15
03-11-08, 15:40
Επί του πιεστηρίου:Ακούστηκε ότι ο Κεφαλιανός δεν θα παει Νορβηγια να παίξει τελικά το Σάββατο,θα πάει Γερμανία και Αμερική αργότερα.

ναι μάλλον θα παίξει γερμανία τελικά μέσα στο μήνα. (κάνει η NAC κάτι διεθνείς αγώνες στη γερμανία, ίσως γνωρίζει περισσότερα κάποιο μέλος της)

ΜΒ

Αναφέρεσαι στο MR Universe που θα γίνει στην Γερμανία,εκει θα συμμετέχει και ο Μάγκος.

Ετσι,να αναδεικνυονται ολο και περισσοτερο!!

Thanks για τις φωτογραφιες!

slaine
03-11-08, 16:23
απίθανες φωτογραφίες!!!! μπράβο! :clap:

κριμα που δεν ήμουν και στον τελικό :(
όσο για το στήσιμο Πάνο δεν πειράζει συμβαίνουν αυτά. γενικά η χθεσινή μέρα ήταν πολύ περιέργη μου συνέβησαν διάφορα όταν έφυγα από τον αγώνα... :(

πάντως χάρηκα πολύ που γνώρισα τα παιδιά :awesome: , ελπίζω την επόμενη φορά να είμαστε περισσότεροι. :^^:

ο κεφαλιανός εμφανώς βελτιωμένος (φέτες ο άνθρωπος τι να λέμε) από το σεπτέμβρη που τον είχα δει. :rocking:

peris
03-11-08, 17:15
πανο κα πολυνεικε ευχαριστουμε για τις φοτογραφιες ελπιζω να μπορεσουμε να τα πουμε και απο κοντα με καποιους απο το φορουμ σε καποιον αγωνα

πολυ καλη δουλεια :awesome: :awesome: :awesome:

TRIANTAFYLLOU
03-11-08, 17:17
πολύ καλό ρεπορτάζ παιδιά μπράβο αν και δεν είχε πολλες συμμετοχές είχε καλούς και καλά προετοιμασμένους αθλητές και η γυναικεία συμετοχή πάρα πολύ καλλή .
για τους γκέστ και για την κοπέλα την κωσταντίνα τα λόγια είναι περιτά , επειδή ξέρω η τελευταία εβδομάδα είναι καθοριστική και οι αλλαγές είναι φοβερές ως αναφορά την ποιότητα ακόμη και σε μέρα βλέπεις διαφορά, αλλά για να γίνει αυτό ,πρέπει να πάει καλά η προετοιμασία και μια με δύο εβδομάδες πρίν να είναι χωρίς λίπος και τελευταία να είναι μόνο η λεπτομέρεια με την υδατανθράκωση και τα νερά .

ομολογώ πως και οι δύο κεφαλιανός, σαρακίνης είναι εγκαιρα προετοιμασμένοι ειδικά ο κεφαλιανός μόνο που τον βλέπεις καταλαβαίνεις οτι είναι στην τελική ευθεία, με πολλές δυνατότητες ,αλλά και ο σαρακίνης με την εμπειρία του δεν πιστεύω να θυσιάσει την γράμμωση για χάρη μερικών κιλών . :clap: :clap:

TRIANTAFYLLOU
03-11-08, 21:48
αυτός που έκανε απονομή στην χαμηλή ββ σαν γνωστός μου φαίνετε απο τα παλιά πρέπει να είναι η ο πρώτος η απο τούς πρώτους μρ ελλας ο λάμπης αβελκίου μπορεί να κάνω και λάθος αλλά αυτόν μου θυμίζει .

ioannis1
03-11-08, 23:40
τα χερια του σαρακινη σαν τεραστια τα βλεπω τι εγινε..

Polyneikos
04-11-08, 00:28
αυτός που έκανε απονομή στην χαμηλή ββ σαν γνωστός μου φαίνετε απο τα παλιά πρέπει να είναι η ο πρώτος η απο τούς πρώτους μρ ελλας ο λάμπης αβελκίου μπορεί να κάνω και λάθος αλλά αυτόν μου θυμίζει .

Ηλία είναι όντως ο Αβελκιου ο οποιος ήταν και στην κριτική επιτροπη.

Polyneikos
04-11-08, 00:32
πανο κα πολυνεικε ευχαριστουμε για τις φοτογραφιες ελπιζω να μπορεσουμε να τα πουμε και απο κοντα με καποιους απο το φορουμ σε καποιον αγωνα

πολυ καλη δουλεια :awesome: :awesome: :awesome:

ναι φίλε peris ομολογώ πως είναι πολύ ευχάριστο το να γνωρίζεις και από κοντα παιδια
που έχεις πει τόσα πολλά από ενα φόρουμ,είναι σαν να γνωρίζεσαι καιρό ενω ουσιαστικα
δεν τον έχεις ξαναδει τον άλλο !!Κάτι σαν blind date,χα,χα! :thumbup:

Polyneikos
04-11-08, 00:43
Μιχάλης Κεφαλιανός , Νίκος Σιγάλας , Σπύρος Μπουρναζος , Λάμπης Αβελκίου...
Ζωντανοί θρύλοι του ελληνικου bb ,σε μια φωτογραφία !! RESPECT !

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=6665&stc=1&d=1258447682

TRIANTAFYLLOU
04-11-08, 00:54
το παρελθόν μαζί με το παρόν και το μέλον :clap: :clap: :clap:

peris
04-11-08, 00:55
πολυνεικε μια ακομα φορα συγχαρητηρια πραγματικοι θρυλοι για το ελληνικο bb ΣΕΒΑΣΜΟΣ για αυτους τους ανθρωπους ειναι το ελαχιστο που μπορω να πω

KATERINI 144
04-11-08, 00:58
thanks για το υλικό παιδιά πολλές και καθαρές φωτογραφίες,

(χάρηκα που είδα το Μπουρνάζο στη φωτο να είναι σε αγώνα, αυτο αυτό σημαίνει πως δεν εχει ξεχάσει το άθλημα,
την εποχή που ξεκινησα το ββ ήταν ο Έλληνας Arnold.) :awesome:

slaine
04-11-08, 01:02
έτυχε να μιλήσω με το Σιγάλα αν δεν κάνω λάθος (αυτόν με τη ριγέ μπλούζα-δεν τα πάω καλά με τα ονόματα) και είναι πολύ οκ άτομο, προσιτός, φιλικότατος και με κέφι να βοηθήσει σε κάποια πράγματα που του λέγανε τα παιδιά :awesome: :clap:

Muscleboss
04-11-08, 12:25
φοβερή φώτο η τελαυταία... για να μαθαίνουν και οι νεότεροι κάποιους ανθρώπους που άφησαν εποχή.

ΜΒ

NASSER
04-11-08, 16:10
εγω δυστυχως με μεγαλη ατυχια δεν καταφερα να ειμαι στον αγωνα!
Ο Γεροβασιλης αξιζε ενα γενικο, καθως πραγματικα παντα εδινε καλη παρουσια!

Spyro D
04-11-08, 21:22
Παιδια να δωσω κ εγω με την σειρα μου τα συνχαρητηρια σε ολους κ πιο πολυ στους αθλητες!!κ του χρονου! :hantel:

Polyneikos
13-11-08, 16:45
παιδια καλησπέρα.ανεβάζω το guest posing του Μιχάλη Κεφαλιανου από τον αγώνα , το link είναι το εξής :


http://youtu.be/jduNJDCOudE

Απλά Κεφαλιανός !! Respect !!

Polyneikos
13-11-08, 17:01
και συνεχίζω με το guest posing του Μπάμπη Σαρακίνη !!



http://youtu.be/FUzny5PLKQ4












(http://www.youtube.com/watch?v=VexVisjEg3s)

Muscleboss
15-11-08, 00:06
τα ποζαρίσματα είναι φανταστικά, όποιος δε τα έχει κατεβάσει, να το κάνει...

thanks polyneikos :bowdown:

MB

Polyneikos
12-03-09, 11:06
Να εμπλουτίσω λiγο το τοπικ του αγωνα με καποιες περισσότερες φωτό από το Mr Οδυσσεια του 2008.

Juniors - Women Fitness

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=24&d=1236845139


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=25&d=1236845147


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=26&d=1236845374

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=27&d=1236845388

Polyneikos
12-03-09, 11:12
Body fitness - Masters

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=29&d=1236845529

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=30&d=1236845534


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=30&d=1236845534

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=31&d=1236845538

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=32&d=1236845545

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=33&d=1236845551

Polyneikos
12-03-09, 11:15
Fitness

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=34&d=1236845732

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=35&d=1236845735

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=36&d=1236845739


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=37&d=1236845744


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=38&d=1236845748

Polyneikos
12-03-09, 11:17
Short bb

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=39&d=1236845838

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=40&d=1236845844


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=53&d=1236846232


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=54&d=1236846238

Polyneikos
12-03-09, 11:18
Medium bb

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=42&d=1236845889

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=43&d=1236845895


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=44&d=1236845900

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=45&d=1236845907

Polyneikos
12-03-09, 11:19
Tall bb

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=46&d=1236845961

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=47&d=1236845969


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=48&d=1236845976


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=49&d=1236845982

Polyneikos
12-03-09, 11:20
Γενικό

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=50&d=1236846031

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=51&d=1236846035

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=52&d=1236846040


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=55&d=1236846359

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=56&d=1236846365

Polyneikos
17-03-09, 10:52
Big Κεφαλιανός guest posing !!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=392&d=1237276284


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=393&d=1237276292

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=394&d=1237276299

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=395&d=1237276306


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=396&d=1237276310

Giannis9
03-04-10, 02:49
παιδια στην αφισα ο πανω δεξια (ετσι πως κοιτασ την αφισα)με το κοκκινο μαγιω ποιοσ ειναι?

Polyneikos
05-04-10, 13:44
Είναι ο αθλητης που κερδισε την κατηγορία juniors στon αγωνα της Wabba τον Μαιο του 2008,για αυτο τον λόγο βρισκεται και στην αφίσσα του αγωνα του Νοεμβρίου.Για ονομα αν σε ενδιαφερει πολυ θα πρεπει να ψαξω σε κανενα περιοδικο....

Giannis9
05-04-10, 14:55
οκ,ευχαριστω,,το ονομα δε χρειαζετε,φωτοσ υπαρχουν καπου?

Giannis9
05-04-10, 15:00
ενταξει βρηκα...ευχαριστω

Polyneikos
05-04-10, 15:12
Πρωτάθλημα WABBA-ΠΕΣΔ 25 Μαίου 2008 (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1902) :thumbup::thumbup: