PDA

Επιστροφή στο Forum : πιστευεται οτι οι νεαροι αθλητες σημερα ειναι σε καλυτερη μοιρα απ οτι παλαιοτερα?



Αλέξανδροςς
30-12-13, 05:39
δεν ξερω αν το διατυπωσα σωστα

αναρωτιεμαι αν ενας νεαρος (δλδ μικροτερος απο 19 χρονων) αθλουμενος σωματικης διαπλασης σημερα βρισκεται σε πλεονεκτικη θεση σε σχεση
με 10-20 χρονια πριν

αναρωτιεμαι αν ο πλουραλισμος στην ενημερωση σχετικα με τις προπονητικες μεθοδους,ο πολ/σμος των μεθοδων,η ευκολη προσβαση σε σημπληρωματα πασης φυσεως καθως και πολεμικες τεχνες και οι γυμναστικες τυπου αερομπικ που συμπεριλαμβανονται στην συνδρομη πλεον,
εχουν σαν αποτελεσμα πιο υγιη ομορφα και δυνατα κορμια για τον μεσο νεαρο αθλουμενο
αλλα και για οσους βρισκονται σχετικα κοντα σε αυτην την ηλικα και ξεκινησαν να γυμναζονται εχοντας τις προαναφαιρθεισες ανεσεις

Bodyfit1994
24-01-14, 16:14
Σε σχέσει με αυτό που λες εγώ πιστευω γενικά ΟΧΙ..αλλα τα πραγματα έχουν βετιωθεί σίγουρα..απλά κάτι πολυ απλώ..ασχετο κιόλας..η κρεατινη πριν 15-20 χρονια ελεγα να πινεις 3-5 λιτρα νερο..το ίδιο και τώρα..που τα συμπληρώματα έχουν εξελιχθεί..αυτό σκέφτομε πρωτα και μετά όλα τα άλλα..εγώ έχω αρχίσει το bodyfit και στην πορεία θα δούμε..έχω δίπλα μου ανθρώπους που με υποστηρίζουν..αυτό το κάνω 2-3 χρόνια σπιτι μου και 1μιση χρονο γυμναστήριο..;)

Bodyfit1994
24-01-14, 16:38
Σε σχέσει με αυτό που λες εγώ πιστευω γενικά ΟΧΙ..αλλα τα πραγματα έχουν βετιωθεί σίγουρα..απλά κάτι πολυ απλώ..ασχετο κιόλας..η κρεατινη πριν 15-20 χρονια ελεγα να πινεις 3-5 λιτρα νερο..το ίδιο και τώρα..που τα συμπληρώματα έχουν εξελιχθεί..αυτό σκέφτομε πρωτα και μετά όλα τα άλλα..εγώ έχω αρχίσει το bodyfit και στην πορεία θα δούμε..έχω δίπλα μου ανθρώπους που με υποστηρίζουν..αυτό το κάνω 2-3 χρόνια σπιτι μου και 1μιση χρονο γυμναστήριο..;)

Τώρα στο φορουμ είμαι καινουργιος και δεν γράψω και πολλά γιατί βαριέμε αναλογα πως θα είμαι ψυχολογικά..είμαι 20 χρονον παρα 4 μήνες.. 1.89..εε θα δώ στην πορεία να κάνω κάτι καλύτερο γύρο στα 25-26 να δω τι μπορώ να κάνω φισικά..το ειδολόμου είναι ο Lou ferrigno..κάπως έτσι θέλω να γινω ή να τον πλησιάσω..το μόνο καλό για να συμπληρώσω από πάνω κάτι είναι οτι πια η επιστήμη έχει εξελιχθει και γνωρίζουνε κάποια πράγματα παραπάνω..

TRIANTAFYLLOU
24-01-14, 17:36
αν το δεί κανείς αντικειμενικά στον ίδιο παρανομαστή βρισκονται ,απο την μια πλέον έχουν μεσω της τεχνολογίας και μεταφοράς απόψεων και ιδεών περισσότερες γνώσεις σε σχέση με παλια , αλλα πάλι το ίδιο είναι απλα ανέβηκε το επίπεδο σε όλα τα αθλήματα , αλλα μιας και αναφερόμαστε στο δικό μας είναι πιο χαρακτηριστικό το φαινόμενο

δηλαδη κάποια πράγματα έγιναν καλύτερα και κάποια που έπρεπε να μείνουν όπως είναι και να βελτιωθούν τα κακώς κείμενα μόνο , χάλασαν κι αυτα
περισσότερες ευκαιρίες για κάποιον που θέλει να γίνει επαγγελματίας στο χώρο , αλλα και μεγαλύτερος ανταγωνισμός , γι αυτο λέω "τι χες Γιάννη ότι χα πάντα "

και καταλήγουμε ότι οι αθλητες βρίσκονται σε καλύτερη μοίρα απο θέμα γνώσεων , εξοπλισμού , εξοπλισμού γυμναστηρίων και παροχών που παρέχουν , αλλα όλα αυτα θα έπρεπε να συνδέονται με σωστη παιδεία και τρόπο σκέψης και τα άτομα που είναι επαγγελματίες στο χωρο σαν προπονητές να δίνουν σωστα πρότυπα και όχι απλα να κάνουν μπακαλική να πουλάνε την πραμμάτεια τους , χρησιμοποιώντας ως θύματα τούς αθλητές και να περνούν λάθος πρότυπα , ότι όλοι για να πάνε στην παραλία πρέπει να είναι κορμιά για αγωνιστική σκηνή , με ότι αυτό συνεπάγεται

Bodyfit1994
24-01-14, 17:49
αν το δεί κανείς αντικειμενικά στον ίδιο παρανομαστή βρισκονται ,απο την μια πλέον έχουν μεσω της τεχνολογίας και μεταφοράς απόψεων και ιδεών περισσότερες γνώσεις σε σχέση με παλια , αλλα πάλι το ίδιο είναι απλα ανέβηκε το επίπεδο σε όλα τα αθλήματα , αλλα μιας και αναφερόμαστε στο δικό μας είναι πιο χαρακτηριστικό το φαινόμενο

δηλαδη κάποια πράγματα έγιναν καλύτερα και κάποια που έπρεπε να μείνουν όπως είναι και να βελτιωθούν τα κακώς κείμενα μόνο , χάλασαν κι αυτα
περισσότερες ευκαιρίες για κάποιον που θέλει να γίνει επαγγελματίας στο χώρο , αλλα και μεγαλύτερος ανταγωνισμός , γι αυτο λέω "τι χες Γιάννη ότι χα πάντα "

και καταλήγουμε ότι οι αθλητες βρίσκονται σε καλύτερη μοίρα απο θέμα γνώσεων , εξοπλισμού , εξοπλισμού γυμναστηρίων και παροχών που παρέχουν , αλλα όλα αυτα θα έπρεπε να συνδέονται με σωστη παιδεία και τρόπο σκέψης και τα άτομα που είναι επαγγελματίες στο χωρο σαν προπονητές να δίνουν σωστα πρότυπα και όχι απλα να κάνουν μπακαλική να πουλάνε την πραμμάτεια τους , χρησιμοποιώντας ως θύματα τούς αθλητές και να περνούν λάθος πρότυπα , ότι όλοι για να πάνε στην παραλία πρέπει να είναι κορμιά για αγωνιστική σκηνή , με ότι αυτό συνεπάγεται

Μπορω να σου πω(ΑΝΑΦΕΡΩ,ΣΧΟΛΙΑΣΩ) κάτι αν μου επιτρέπεις..ότι δεν υπάρχει λόγος να κάνει καποιος κακό στον εαυτό του αν είναι να κατέβεις μόνο στην παραλία..γιατί το έχω ακούσει από πολλούς όχι απο εδώ μέσα..ότι πέρνουν ή θα πάρουν μονο για παραλία..αυτό εμένα με στεναχωρεί και λέω είναι κρίμα..Αν θες συμφωνείς..

TRIANTAFYLLOU
24-01-14, 17:56
καθόλου κακο δεν είναι και υπάρχει λογική εφόσον ο καθένας εκεί εκτίθετε και είναι κάτι πλέον σαν πασαρέλα , αφού οι άντρες οι γυμνασμένοι κοιτάζουν πιο πολύ τούς άλλους άντρες πόσο γυμνασμένοι είναι παρα τις γυναίκες και δεν είναι δύσκολο να γίνετε αυτοσκοπός σε πολλους το σώμα για παραλία δεν είναι θέμα αρώστιας του σώματος η ότι θα πάθει κάτι όταν έχει κάποια όρια , αλλα είναι θέμα αρώστιας του μυαλού που μερικές φορές όταν κάποιος δεν είναι σε φόρμα λέει η το έχουμε πεί κατα καιρούς πολλοι απο μας , φετος θα πηγαίνω σε ερημιές γιατι δεν βλέπομε

αυτο είναι ενα θέμα που δημιουργεί κόμπλεξ , αυτα ενοώ

Bodyfit1994
24-01-14, 18:01
καθόλου κακο δεν είναι και υπάρχει λογική εφόσον ο καθένας εκεί εκτίθετε και είναι κάτι πλέον σαν πασαρέλα , αφού οι άντρες οι γυμνασμένοι κοιτάζουν πιο πολύ τούς άλλους άντρες πόσο γυμνασμένοι είναι παρα τις γυναίκες και δεν είναι δύσκολο να γίνετε αυτοσκοπός σε πολλους το σώμα για παραλία δεν είναι θέμα αρώστιας του σώματος η ότι θα πάθει κάτι όταν έχει κάποια όρια , αλλα είναι θέμα αρώστιας του μυαλού που μερικές φορές όταν κάποιος δεν είναι σε φόρμα λέει η το έχουμε πεί κατα καιρούς πολλοι απο μας , φετος θα πηγαίνω σε ερημιές γιατι δεν βλέπομε

αυτο είναι ενα θέμα που δημιουργεί κόμπλεξ , αυτα ενοώ

Συμφωνό μαζι σου απολύτος..1!

Αλέξανδροςς
24-01-14, 23:26
ακουω εκει να κανουνε κατι power sets,drop sets,giant sets, κατι κετο κατι carb load
ολα στα αγγλικα
και ψαρωνω

RAMBO
24-01-14, 23:32
Οτι ειπε ο γερολυκος Ηλιας :thumbup:

TRIANTAFYLLOU
24-01-14, 23:51
ρε σειρούλα Ράμπο αφου μιλάμε την ίδια γλώσσα τι να λέμε :P:P

beefmeup
24-01-14, 23:53
:rolf::rolf::rolf: