PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοήθεια για επιλογή πρωτεΐνης



Demetra
31-12-13, 18:52
Καλησπέρα,


θα ήθελα βοήθεια σχετικά με την επιλογή πρωτεΐνης.

ενδιαφέρομαι για αγορά whey, όμως έχω θέμα θυρεοειδίτιδας καθώς και έναρξης θεραπείας 3μηνης με ήπια αντισυλληπτικά.
Υπάρχει καμία στην παρέα μας που να αντιμετωπίζει το ίδιο ζήτημα και να παίρνει συμπλήρωμα whey;

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια

kristin
02-01-14, 14:40
Καλησπέρα, δεν έχω το πρόβλημα σου, έχω κύστες στις ωοθήκες και γι αυτό παίρνω αντισυλλιπτικά. Από πρωτεΐνη έπαιρνα την gold standard της on. Δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Τώρα θα αλλάξω πρωτεΐνη, αλλά ο γυναικολόγος μου όταν του είπα πως ξεκίνησα συμπλήρωμα, είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Αλλά εγώ δεν έχω το δικό σου πρόβλημα να ξαναπώ, οπότε απλά αναφέρω την εμπειρία μου.

Demetra
02-01-14, 14:57
Καλησπέρα, δεν έχω το πρόβλημα σου, έχω κύστες στις ωοθήκες και γι αυτό παίρνω αντισυλλιπτικά. Από πρωτεΐνη έπαιρνα την gold standard της on. Δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Τώρα θα αλλάξω πρωτεΐνη, αλλά ο γυναικολόγος μου όταν του είπα πως ξεκίνησα συμπλήρωμα, είπε πως δεν υπάρχει πρόβλημα. Αλλά εγώ δεν έχω το δικό σου πρόβλημα να ξαναπώ, οπότε απλά αναφέρω την εμπειρία μου.

έκανες πολύ καλό που ανέφερες την εμπειρία σου. Με ορμονολογικό ζήτημα συσχετίζονται και τα δύο προβλήματά μου, και θα απευθυνθώ απλά σε καθαρή πρωτεΐνη της whey (syntrax whey shake)