PDA

Επιστροφή στο Forum : Peris's log



peris
03-11-08, 20:17
λοιπον μιας και ελαξα προγραμμα ειπα να ποσταρω τις προπονησεις που κανω

λοιπον σημερα ειχα ομους ενταξει δεν πηγε πολυ ασχημα προσπαθησα να το φυλαξω λιγο γιατι ολο το σαββατο ποναγε αλλα σε γενικες γραμμες ικανοποιημενος εκανα 3σετ λειτουργικα απο 10,8,6 επαναληψεις

λοιπον εχουμε και λεμε

shoulder press ανοιχτη λαβη περιπου ιδια κινηση με εμπροσθολαιμιες στο σμιθ μεχρι να αξιωθει ο μαγκας να φερει το σμιθ
3σετ ζεσταμα
επαναληψεις 10 με 25κιλα 8με 30κιλα 6με 40 κιλα

πιεσεις ομων με αλτηρες
επαναληψεις 10 με 36κιλα συνολο(18+18 κιλα αλτηρες το ιδιο και τα αλλα) 8 με 40κιλα 6 με 48κιλα

ορθια κοπηλατικη στη τροχαλια
επαναληψεις 10 30κιλα 8 32,5κιλα 6 με 35κιλα

εκτασεις με αλτηρες
επαναληψεις 10 με 12 κιλα 8με 14 κιλα 6 με 14 κιλα

ενταξει ισως να το προστατεψα παραπανω απο οτι επρεπε αλλα το φοβηθηκα για να εχετε πληρη εικονα η πρωτη ασκηση μπορουσα 50-55 κιλα η ορθια κοπηλατικη ισως 10 κιλα παραπανω και οι εκτασεις περιπου 2-4 κιλα παραπανω η προπονηνση βγηκε στα 40 λεπτα περιπου και μαζι με κοιλιακους περιπου 1 ωρα συνολο

αυριο ποδια

RUHL
03-11-08, 20:26
Kαλες προπονησεις
αν και τρομαξα σε καποια φαση οταν διαβασα αυτο επειδη διαβασα μονο εξω απο τις παρενθεσεις

επαναληψεις 10 με 36κιλα συνολο(18+18 κιλα αλτηρες το ιδιο και τα αλλα) 8 με 40κιλα 6 με 48κιλα

ειπα fuck γιατι ζηταει συμβουλες τοτε? με τετοια κιλα :lol:

μετα διαβασα την παρενθεση και πηρα τα πανω μου παλι

:lol: :lol: :lol:


οπως και να εχει καλες προπονησεις :weights:

peris
03-11-08, 20:29
:rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: ξεκολα ρε αμα ειχα 96κιλα ομους συνολο θα ημουν για αγωνες χααχχαχαχα το ruhl

μπορω παραπανω κιλα ετσι την επομενη προπονηση ομων θα ειναι το max των κιλων που μπορω απλα σημερα εκανα 1 μερα αυτο το προγραμμα κατι ο ομος κατι να βρω τα κιλα καλα αλλα σε ολες μπορουσα παραπανω

ααα και για να μην ειμαι αχαριστος ενα ευχαριστω στο στεφανο(stevenn king style) και το ruhl με αυτα που μου ειπαν καταλαβα οτι επρεπε να μειωσω ογκο προπονησης και να φτιαξω το προγραμμα καλυτερα απο πριν

αμα συνεχιζα εκαινη τη μαπα που εκανα αντιο ο ομος θα τον επαιρνα για δωρο στο σπιτι

RUHL
03-11-08, 20:36
ισως αναπτυξω κατι για τον δελτοειδη επειδη με ενοχλει και μενα και λιγο πολυ κατι εχω ψαξει μερικες τις εχω αποκλησει ασκησεις

πες που σε ποναει ακριβως αν δεν μπορεις βαλε καμια φωτο με προ και κανε ζωγραφικη

peris
03-11-08, 21:33
εκει που εχουμε το κοκκαλακι ρε στον ομο καταλαβες πιστευω που λεω αλλα τωρα και μετα απο ομους δε με ενοχλει να σου πω την αληθεια πολυ ελαχιστα

και τωρα το μειζων θεμα αυριο ποδια εκει στο γυμναστηριο δεν εχει σμιθ στο προγραμμα εχω σκουοτ 3 σετ 10,8,6 πρεσσα 3σετ 10,8,6 προβολες 4 σετ καμψεις μηριαιων 4 σετ απο 10,8,6,6 επαναληψεις σκουοτ εχω να κανω πολυ καιρο πανω απο 5 μηνες σιγουρα και μετα απο τραυματισμο

τι λετε να το κανω ελευθερο με μπαρα που το ψιλοφοβαμαι η να το αντικαταστησω με προβολες4σετ 10,8,6,6 και να κανω επισης πρεσσα 3 σετ 10,8,6εκτασεις τετρακεφαλων3 σετ 10,8,6,και καμψεις μηριαων4*10,8,6,6?

Steve KinG STyLe
03-11-08, 22:40
Ετσι μπραβο περι και πηγα να στο προτεινω να ανοιξεις λογκ!!!!Καλη αρχη και απο οτι βλεπω εισαι σε καλουτσικο επιπεδο,κανε ελεφθερο σκουοτ αλλα ξερεις λιγα κιλακια καμια 35-45 εκει καμια 15αρια επαναληψεις οχι τιποτα αλλο να θυμηθεις την τεχνικη ε και να μην ζοριστεις παρα παρα πολυ,μην φοβασαι και εγω οταν αρχισα ελευθερο εκανα και τιποτα δεν επαθα :P :P


Αντε καλη συνεχεια !!!!! :liftheavy:

peris
03-11-08, 23:12
ευχαριστω φιλε αυριο περιμενω πως και πως για τα ποδια σκουοτ θα κανω αλλα λεω καλυτερα αμα ειχε σμιθ οσο για τριτη ασκηση προβολες η εκτασεις να βαλω εκτασεις παιζω πολλα κιλα 80 περιπου για αυτο ρωταω

peris
04-11-08, 21:29
λοιπον ποδια σημερα πριν λιγο γυρισα απο προπονηση και αρκετα ικανοποιημενος στο οτι εκανα σκουοτ με σχετικα καλα κιλα κυριως στο τευλευταιο σετ για πρωτη φορα μετα απο κανα 6μηνο και ελευθερο με μπαρα και το γονατο ουτε ενα τσικ δε μου εκανε αρκετα ευχαριστο 1 φορα που επαιξα καλα τα ποδια μετα το τραυματισμο και τα ενοιωσα να δουλευουν τοσο καλα 55 λεπτα περιπου κρατησε η προπονηση λοιπον

σκουοτ 3 σετ λειτουργικα
1 σετ 10 επαναληψεις 48κιλα
2 σετ 8 επαναληψεις 58 κιλα
3 σετ 6 επαν. 68 κιλα πιστευω οτι μπορουσα αρκετα παραπανω εως και 10 κιλα αλλα πρωτη φορα ηταν δοκιμαστικη

πρεσσα 4λειτουργικα

1 σετ 10 επαν. 130 κιλα
2 σετ 8 επαν. 130 κιλα
3 σετ 6 επαν 140 κιλα
4 σερ 6 επαν 140 κιλα

προβολες με αλτηρες 4 λειτουργικα

1 σετ 10 επαν με 9 κιλους αλτηρες(9 στο ενα χερι 9 στο αλλο το ιδιο και τα υπολοιπα)
2 σετ 8 επαν με 10 κιλους αλτηρες
3 σετ 6 επαν με 10 κιλους αλτηρες
4 σετ 6 επαν με 12 κιλους και εδω μπορουσα με παραπανω κιλα αρκετα θα ελεγα

καμψεις μηριαιων δικεφαλων 3 λειτουργικα
1σετ 10 επαν 65 κιλα
2σετ 8 επαναληψεις 70 κιλα
3 σετ 6 επαναληψεις 70 κιλα

μια ερωτηση μπορει να φανει γελοια αλλα εχω απορια στο σκουοτ χρησιμοποιησα μπαρα μικρη οχι αυτες που κανουμε παγκο τη πιο μικρη την ισια που μπορεις να κανεις και για δικεφαλα οχι τη στραβομπαρα την αλλη που ειναι λιγο πιο μεγαλη καταλαβαινεται τη εννοω πιστευω το ιδιο δεν ειναι?????μαλακ*α αυτο που ρωταω :oops: :oops: αλλα για να βεβαιωθω
αυριο ξεκουραση

tezaman
04-11-08, 22:21
ρε Πέρι μπήκες σκουότ χωρίς να κάνεις καμιά έκταση τετρακέφαλων να ζεσταθούν τα γόνατα? :clown2:

peris
04-11-08, 23:10
ρε Πέρι μπήκες σκουότ χωρίς να κάνεις καμιά έκταση τετρακέφαλων να ζεσταθούν τα γόνατα? :clown2:

ναι ρε ξεκολα εννοειται οτι εκανα 2*20 εκατασεις τετρακεφαλων διατασεις 1*15 σκουοτ για ζεσταμα σιγα μην εμπαινα ετσι απλα δεν το ανεφερα εννοειται οτι κανω 3 σετ ζεσταματος πριν μπω σε καθε προπονηση

peris
06-11-08, 22:28
σημερα στηθος-τρικεφαλα γενικα καλη προπονηση παγκο ανεβηκα λιγο καλο αυτο

απλα στραβωσα λιγο με τα τρικεφαλα με τις γαλλικες πιεσεις τελικα με αλτηρες και τα δυο χερια μαζι δε βγαινει η κινηση δεν εχει σταθεροτητα λιγο ασχημα βγηκε εκει αλλα ευτυχως με επιασε σε ενα βαθμο η ασκηση
η διαρκεια της προπονησης ηταν 1 ωρα

στηθος
ζεσταμα 3 σετ

πιεσεις με μπαρα σε επιπεδο παγκο
1*7επαναληψεις 74 κιλα
1*5 επ 76,5 κιλα

πιεσεις σε επικληνη με αλτηρες
1*10επ με 20 κιλους αλτηρες
1*8 επ με 24 κιλους αλτηρες
1*6 επ με 28 κιλους αλτηρες
1*6 επ με 28 κιλους αλτηρες

πιεσεις σε κατακλινη(σε μηχανημα αλλα κιλα βαζεις εσυ οπως πχ στον επιπεδο παγκο)
1*10 60 κιλα
1*8 65 κιλα
1*6 70 κιλα
1*6 72,5 κιλα

ανοιγματα σε επικληνη παγκο με αλτηρες
1*10 με 18 κιλους αλτηρες
1*8 με 18 κιλους αλτηρες
1*6 με 20 κιλους αλτηρες
1*6 με 20 κιλους αλτηρες

τρικεφαλοι
βυθισεις 1*11,1*9,1*10,1*9

γαλλικες εδω την αλλη φορα θα κανω με στραβομπαρα γιατι με αλτηρες δε βγαινει καλα η κινηση
1*10 με 10 κιλους αλτηρες
1*8 με 12 κιλους αλτηρες
1*6 με 12 κιλους αλτηρες

πιεσεις στη τροχαλια

1*10 30 κιλα
1*8 32,5 κιλα
1*6 με 35 κιλα

σε ολα τα σετ υπηρχε failure οι 2 τελευταιες με βοηθεια γιατι δε βγαινανε


αυριο πλατη-δικεφαλα

Steve KinG STyLe
06-11-08, 22:44
Ετσι μπραβο περι καλη συνεχεια...
Αλλα νομιζω οτι τα κιλα στα τρικεφαλα επεσαν λιγο...στην θεση σου θα αλλαζα σπλιτ αλλα εσυ θα το κρινεις αυτο...επισης επικληνεις δεν ξερω κατα ποσο ειναι χρισιμες,προσωπικα ειτε κανω βυθισεις με το κεφαλι προς τα κατω ειτε οχι παλι με πιανει τρελα στηθος...


Αντε καλη συνεχεια :liftheavy:

RUHL
06-11-08, 23:24
συμβουλη σε αυτους που θελουν να δουλεψουν λιγο παραπανω τετρακεφαλα παρα κωλο στο σκουωτ καντε προκωποση πιεσεις 45 μοιρων και μετα καντε σκουωτ μικρε και για σενα το λεω ετσι να ξερεις

Steve KinG STyLe
06-11-08, 23:29
συμβουλη σε αυτους που θελουν να δουλεψουν λιγο παραπανω τετρακεφαλα παρα κωλο στο σκουωτ καντε προκωποση πιεσεις 45 μοιρων και μετα καντε σκουωτ μικρε και για σενα το λεω ετσι να ξερεις

ενδιαφερον!!!! :awesome:
Και κανα κολπο να πιανει πιο πολυ ποδια παρα μεση??? :oops: :green:

peris
06-11-08, 23:32
συμβουλη σε αυτους που θελουν να δουλεψουν λιγο παραπανω τετρακεφαλα παρα κωλο στο σκουωτ καντε προκωποση πιεσεις 45 μοιρων και μετα καντε σκουωτ μικρε και για σενα το λεω ετσι να ξερεις

καλο ruhl thanks για τη συμβουλη :awesome: :awesome:

RUHL
07-11-08, 00:17
συμβουλη σε αυτους που θελουν να δουλεψουν λιγο παραπανω τετρακεφαλα παρα κωλο στο σκουωτ καντε προκωποση πιεσεις 45 μοιρων και μετα καντε σκουωτ μικρε και για σενα το λεω ετσι να ξερεις

ενδιαφερον!!!! :awesome:
Και κανα κολπο να πιανει πιο πολυ ποδια παρα μεση??? :oops: :green:

το πιο ευκολο ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΚΙΛΑ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΚΛΕΒΕΙΣ

slaine
07-11-08, 00:28
τι εννοείς με το "πιεσεις 45 μοιρων"?

RUHL
07-11-08, 01:19
την ασκηση lol στο χωριο σου πως την λενε?

slaine
07-11-08, 01:25
που θες να ξέρω τι εννοείς εσύ με το πιέσεις? μια και μιλάμε για πόδια υποθέτω σκουώτ ή πρέσσα. καλό είναι όταν σε ρωτάνε κάτι να απαντάς και όχι να ρωτάς. αλλιώς ασ'το...

RUHL
07-11-08, 01:32
ετσι λεγετε η πρεσσα στο χωριο μου πιεσεις σε 45 μοιρες ετσι λεει και στο ελληνικο musclemag :joker:


καλό είναι όταν σε ρωτάνε κάτι να απαντάς και όχι να ρωτάς. αλλιώς ασ'το...

απαντησα ειπα την ασκηση τι δεν καταλαβες? το περιεργο ειναι οτι 2 ατομα μικροτερα σε ηλικα το επιασαν ενω εσυ το περνεις αλλιος :geek:

peris
07-11-08, 01:33
ρε μη μου χαλατε το log :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank: :spank:

χααχαχχαχαχα πλακα κανω :green: :green:

slaine
07-11-08, 01:40
πω ρε φίλε σαν παιδάκι κάνεις

Steve KinG STyLe
07-11-08, 15:06
Δεν κλεβω ποτε σε σκουοτ και αρσεις!!!!Καλα με πιανει ποδια απλα πιανει και μεση...γι ααυτο σε ρωτησα αν υπαρχει κολπο για μεγαλυτερη απομονωση στα ποδια :P Μπστινο σκουοτ καλη επιλογη αλλα δεν μπορω να κανω κιλα... :squat:

BRaWNy
05-12-08, 15:32
-Δεν μπορω να καταλάβω γιατι να μην "πιάνουν" και μέση τα Σκουωτ, αυτη δεν χρειάζεται διέγερση?
Αν με το "πιάνετε" η μέση εννοείτε ότι τραυματιζεται ή και κάτι ανάλογο, και όχι αν διεγείρεται, τότε δεν κάνετε σωστά τα Σκουωτ.
-Δεν καταλαβαίνω γιατι να θέλει κανείς να κάνει τα Σκουωτ απομωνοτική άσκηση.
Κατα κάποιον τρόπο κατα την άποψή μου, είναι σαν να θέλουμε να χρησιμοποιήσουμε ένα αεροπλάνο σαν αυτοκίνητο.
-Δεν καταλαβαίνω γιατι κανείς να "ζεσταίνει" τα γόνατά του με άλλη άσκηση, ενω αυτό μπορει να γίνει με τα ίδια τα Σκουωτ και χωρις να υπάρχει προϋπόθεση να υπάρξει πρόβλημα σε αυτά, όπως συμβαίνει με τα leg extensions, και επίσης γιατι να μην γίνει ανάλογο ζέσταμα και σε γλουτούς, ραχιαίους, κοιλιακούς, πλάτη, μηριαίους δικεφάλους, τραπεζίους και βάλε, καθως και στην αρθρωση των ισχύων και των ώμων, μιας και όλα αυτά επίσης συμμετέχουν στα Σκουωτ.
-Δεν καταλαβαίνω, πως μπορει κανείς να μάθει η να "συνηθίσει" την τεχνική στα Σκουωτ, χρησιμοποιώντας πολλές επαναλήψεις (15).
-Δεν καταλαβαίνω και αναρωτιέμαι, τι είδους προπόνηση είναι αυτη που κάνετε όταν υπάρχουν όλα τα παραπάνω.

Τα "δεν καταλαβαίνω" σημαίνουν και συγχρόνως ότι δεν συμφωνώ με αυτά που δεν καταλαβαίνω, και όχι ότι ψάχνω για απαντήσεις σε αυτά.

Μήπως θα πρέπει να ξανασκεφτείτε κάποια πράγματα, απο άλλη οπτική γωνία?

Άποψή μου.

RUHL
05-12-08, 16:00
-Δεν καταλαβαίνω και αναρωτιέμαι, τι είδους προπόνηση είναι αυτη που κάνετε όταν υπάρχουν όλα τα παραπάνω.

weider :green: :P

Steve KinG STyLe
05-12-08, 16:11
Brawny αυτα που λες ειναι ενδιαφεροντα και συφώνω σε καποια και τα παραδειγματα που δινεις ειναι πολυ πετυχημενα αλλα ρε συ δεν μου αρεσει ο τονος σου που τα ησοπεδωνεις ολα και οτι περα απο σενα κανενας δεν ξερει τιποτα...δεν ξερω ισως να φταιει ο γραπτος λογος αλλα αυτο την εντυπωση εχω παρει...


-Δεν ήθελα να απομονώσω τα ποδια χωρις να δουλευω τιποτα αλλο απλα διαπιστωνα οτι η μεγαλυτερη "διεγερση" που γινονταν στην μεση παρα στα ποδια που θα ηταν και το επικεντρο. Τελικά καταλαβα οτι δεν εκανα full squat και νομιζα οτι full ειναι παραληλα στο εδαφος και το "προβλημα" μου ληθηκε.Εξαλου προτειμω για οταν κανω προγραμα bodybuilding προτειμω για την μεση να χρησιμοποιω αρσεις θανατου και υπερεκτασεις κτλ παρα τα σκουοτ τωρα βεβαια που σε προγραμα δυναμης δεν εχω τετοια κοληματα...(χωρις να εννοω ομως οτι στα σκουοτ δεν δουλεω την μεση)

- Ναι εν μέρη εχεις δικιο. Απλά ίσως απο θεμα συνηθειας αλλα το βλεπω καπως αλλιως εγω, δηλαδη πριν μπω αρσεις γιατι να μην κανω ζεσταμα με υπερεκτασεις και μετα να κανω και 2 pre load στις αρσεις θανατου και να μπω στα λειτουργικα?Θα ειμαι καλυτερα ζεσταμενος, και λιγοτεροι κινδινοι απο τραυματισμο υπαρχουν...

Αποψη μου παντα...

BRaWNy
05-12-08, 16:59
Κοίτα φίλε, αν σου φαίνεται ότι ισοπεδώνω κάποια πράγματα, το ίδιο θα μπορουσα να πω και εγω με αυτά που γραφεις και εσύ.
Με το που δεν καταλαβαίνω και δε συμφωνώ με κάτι δηλαδή, σημαίνει ότι τα ισοπεδώνω όλα?
Την άποψή μου λέω απλά (και παράλληλα όταν χρειάζεται και με επιχειρήματα που πηγάζουν απο τις γνωσεις και εμπειρίες μου) και το γράφω και στα πόστς, και πιστεύω ότι έχω και όλο το δικαίωμα να το κάνω αυτό μεσα στο φόρουμ και ακόμη περισσότερο εδω σε αυτό το τόπικ, μιας και ο ίδιος ο φίλος Πέρις μου ζήτησε και κάποιες συμβουλές πάνω σε απορίες που είχε μεσω προσωπικού μηνύματος.
Εγω πιστεύω ότι θα πρέπει ο καθένας να λέει την άποψή του, και απο τη δική μου πλευρά να κάνω και εγω το ίδιο, θέλωντας να βοηθήσω και πιστεύω όταν την λέω δημοσίως, δίνω την δυνατότητα να την διαβάζουν όλοι.
Δεν ζητώ να ασπαστείς την άποψή μου, ουτε και σωνει και καλά να συμφωνείς με αυτή.
Απλά, μπορει κάποιοι να την δουν διαφορετικά και με ενδιαφέρον, και να τους χρησιμεύσει.

Κατα την γνώμη μου, μάλλον δεν καταλαβες πως ακριβως εννοούσα όσα είπα και θα έλεγα ότι μάλλον δεν συμφωνείς με αυτά που είπα, παρόλο που λες ότι συμφωνούμε, απο όσα βλέπω που έγραψες στην απάντησή σου.
Και παρόλο που είπα ότι δεν ψάχνω για απαντήσεις, ότι έγραψες τωρα δεν μου δίνει απάντηση σε όσα έγραψα πριν, παρα μόνο το τι προτιμάς και ποιές είναι οι επιλογές σου και τέτοια, και δεν χρειάζεται να μου δωσουν απάντηση.
Δεν επιμένω, ο καθένας τις επιλογές του.

Τα όσα έγραψα πριν, ηταν περισσότερο για να κάνουν κάποιον να αναρωτηθεί για κάποια πράγματα και να δει αν όντως έχουν νόημα ή είναι χρήσιμα, και δεν είχα τη διάθεση να "ισοπεδώσω" κάποια πράγματα.
Ο τρόπος γραφής μου πάντα ήταν τέτοιος, οι παλαιότεροι στο φόρουμ θα θυμούνται, δεν έχω άλλον τρόπο για να εκφράσω αυτά που θέλω, και πολλές φορές προτιμάω με αυτόν, να βαζω και σε σκέψεις τον άλλον και να μην δίνω απλές απαντήσεις του τύπου ναι ή όχι και τέτοια, αν με πιάνεις.
Υ.Γ.Δε νομίζω ότι ο τόνος τις γραφής μου δείχνει ότι ταχα περα απο μενα κανένας δεν ξέρει τίποτε (ουτε και τα λογια μου πουθενά δείξανε ή είπανε κάτι τέτοιο), απλά δίνω ίσως έμφαση σε αυτά που ξέρω και πιστεύω, μεσα στα πλαίσια να μοιραζόμαστε απόψεις, αλλιως γιατι να γράφουμε κλπ?

Steve KinG STyLe
05-12-08, 17:17
Εγω πιστεύω ότι θα πρέπει ο καθένας να λέει την άποψή του, και απο τη δική μου πλευρά να κάνω και εγω το ίδιο, θέλωντας να βοηθήσω και πιστεύω όταν την λέω δημοσίως, δίνω την δυνατότητα να την διαβάζουν όλοι.
Δεν ζητώ να ασπαστείς την άποψή μου, ουτε και σωνει και καλά να συμφωνείς με αυτή.
Απλά, μπορει κάποιοι να την δουν διαφορετικά και με ενδιαφέρον, και να τους χρησιμεύσει.

Εκ μερους μου φυσικα δεν τιθετε θεμα παραξηγησης.Και κανεις καλα που δινεις απαντησεις και βοηθας δεν λεω το αντιθετο,


Κατα την γνώμη μου, μάλλον δεν καταλαβες πως ακριβως εννοούσα όσα είπα και θα έλεγα ότι μάλλον δεν συμφωνείς με αυτά που είπα, παρόλο που λες ότι συμφωνούμε, απο όσα βλέπω που έγραψες στην απάντησή σου.
Και παρόλο που είπα ότι δεν ψάχνω για απαντήσεις, ότι έγραψες τωρα δεν μου δίνει απάντηση σε όσα έγραψα πριν, παρα μόνο το τι προτιμάς και ποιές είναι οι επιλογές σου και τέτοια, και δεν χρειάζεται να μου δωσουν απάντηση.
Δεν επιμένω, ο καθένας τις επιλογές του.

Ναι οντως δεν καταλαβα τι εννουσες και νομιζα οτι απευθηνοσουνα καθαρα σε μενα και οτι αμιφισβητουσες ολα τα παρπανω ποστ.Δεν καταλαβα οτι αναφεροσουνα στον περι ζητω συγγνωμη αν ειναι ετσι και φανηκα επιθετικος...


:wave:

BRaWNy
05-12-08, 22:12
Κοίτα Steve, δεν αναφερόμουν αποκλειστικά στον Πέρι, αλλά και γενικά για όσους μπορει να τους ενδιαφέρουν αυτά που είπα.
Αυτά που είπα σχετικά με τα Σκουωτ κλπ, τα πιστευω και λέγοντας ότι "δεν καταλαβαίνω" γιατι αυτό και γιατι το άλλο, εννοούσα και ότι δε συμφωνώ με αυτά.
Όλα αυτά όμως διαβάζοντας όλα τα ποστς μεσα στο τοπικ, χωρις να έχω δει αρχικά και ποιοί-ποιός τα έγραψε, μέχρι που μου απάντησες δεν ηξερα ότι κάποια απο αυτά τα εφαρμόζεις ή είπες και εσυ και αναρωτιόμουν γιατι το πήρες κάπως στραβα.
Θέλω να πω με αυτό, ότι δεν εγραψα ότι έγραψα για να έρθω σε διαφωνία ή κόντρα μαζί σου αποκλειστικά και ξεχωριστά, αλλά γιατι διαφωνούσα με τα διαφορα σκεπτικά για τα οποια διάβασα και έγραψα πανω σε αυτά.
Δηλαδή θα έλεγα την γνωμη μου ότι δεν συμφωνώ με κάποια πράγματα, όποιος και να είχε κάνει τη δημοσίευση, και όπως και έκανα και με τρόπο τέτοιο που ήθελα να περάσω κάποιο μήνυμα και να δουν όλοι πως τα βλέπω εγω και γιατι διαφωνώ (που αυτό βγαίνει μεσα απο τις φρασεις μου σαν ερωτήματα, που έτσι όπως τέθηκαν δεν μπορει να υπάρχει απάντηση με κάποια λογική ή νόημα αν θες), φαντάζομαι καταλαβαίνεις τι εννοώ.
Και πάντα προσπαθω αυτά που βλέπω εγω να τα βλέπω και απο μια πλευρά να υπάρχει και μια λογική.
Για τον καθενα αυτη η λογική μπορει να είναι διαφορετική, και ο καθενας θα πρέπει να ασπάζεται κάτι (ακόμη κι αν είναι περίεργο πολλές φορές ή αγνωστο για αυτόν κλπ) αν αυτό ταιριάζει με την δική του λογική, κι αν θελει να το εκφραζει κιόλας σαν άποψη.

π.χ. αν εγω είμαι Παναθηναϊκός και εσυ Ολυμπιακός, και εσυ λες ότι ο Ολυμπιακός έπαιξε καλύτερα σε ενα ματς με τον Παναθηναϊκό απο ότι ο Παναθηναϊκός, και εγω δεν το πιστευω αυτό, θα πω την γνώμη μου και την διαφωνία μου και πιθανότατα και το λόγο για αυτη κλπ, όχι επειδή το λες εσυ ο Steve και ταχα δε σε πάω και τέτοια, αλλά γιατι έτσι θα πίστευα και ετσι θα έλεγα σε κάθε Ολυμπιακάκια που θα το έλεγε, αλλά ακόμη και σε Παναθηναϊκάκια να το έλεγε, αλλά και πιθανότατα κάποιας άλλης ομάδας fan αν το έλεγε, και θα επιχειρηματολογούσα όσο μπορω πάνω σε αυτό.
Το παραπάνω είναι απλά παράδειγμα και δεν σημαίνει "κάτι", αν με πιάνετε.

Υ.Γ.Τα μηνύματα που θέλω να περάσω σε τέτοιες περιπτωσεις, είναι για να βοηθήσω και όχι για να αποθαρρύνω κάποιον

peris
30-12-08, 00:02
ασ κανω ενα ποστ μετα απο καιρο

εχω αλλαξει φιλοσοφια εχω μειωσει αρκετα ογκο προπονησης εχω επικεντρωθει κυριως στα βασικα αυτο το καιρο με εμφανη τα σημαδια σε δυναμη και σωματικα

σημερα
ζεσταμα δε γραφω

σκουοτ(4-7) 95*6 95*4
πρεσσα(6-9) 160*8 160*6
καλημερες (6-10) 55*10 55*8
γαμπες(12-15) 130*15 130*14

μετα τη προπονηση 9 ασπραδια και 400 γρ πατατα και 2 μεταπρπονητικο 125γρ κοτοπουλο 300γρ πατατα και 1 σαλατα με ελαιολαδο 1 κουταλια περιπου

η διατροφη μου τωρα εχει 238 γρ πρωτεινη 390γρ υδατανθρακα και 80γρ λιπους

πρoπονηση τεταρτη τωρα :rocking:

napstor
30-12-08, 00:28
ετσι περι.δωσ΄τα ολα.θα αρχισεις να ανεβαινεις επικινδυνα τωρα :awesome:

Steve KinG STyLe
30-12-08, 01:07
Ετσι μπραβο δυνατα!!!
Ενα κουταλι σουπας = 10 γραμαρια λαδιου δεν ξερω αν το υπολογιζεις οντως ετσι...
Καλη συνεχεια!!!!!! :liftheavy:

peris
30-12-08, 01:28
ευχαριστω παιδες ναι στεφανε τοσο βαζω περιπου 1 κουταλια στα γευματα

αν και νομιζω οτι ειναι 14γρ μια κουταλια αλλα δε θα τα χαλασουμε εκει :P :P

Steve KinG STyLe
17-01-09, 14:16
Αντε τωρα που κανεις καινουργειο προγραμμα ποσταρε καμια προπονηση η εστω τι κανεις ανα βδομαδα να δουμε τι παιζει!!!! :box:

:liftheavy:

peris
17-01-09, 15:09
Αντε τωρα που κανεις καινουργειο προγραμμα ποσταρε καμια προπονηση η εστω τι κανεις ανα βδομαδα να δουμε τι παιζει!!!! :box:

:liftheavy:

απο βδομαδα θα ποσταρω ρε κανονικα το παρατησα το log αυτο το καιρο :oops: :oops: :oops: