PDA

Επιστροφή στο Forum : American Football



polo0
06-01-14, 03:26
πως σας φαίνεται το αμερικάνο φουτμποολ?έχει παίσει στην αντίληψη σας καμια ομάδα στν ελλάδα ? ψάχνω ψάχνω αλλα δεν βρίσκω !!

ArgoSixna
06-01-14, 04:25
Ξερω οτι υπαρχουνε αρκετες ομαδες στην ελλαδα , ειχα δει και ντοκιμαντερ στην τηλεοραση οποτε δεν ψαχνεις αρκετα :green:

Metalhead|T|
06-01-14, 04:49
Στον ελληνικό χώρο υπάρχει η Ε.Ο.Ρ (ελληνικη ομοσπονδία ραγκμπυ)..με μια σχετικη αναζητηση στο google θα βρείς πληροφοριες για ετη ιδρυσης,κανονες,ομαδες,δρώμενα κ.ο.κ

Για το american football(το οποιο εχει διαφορά απο το rugby football),δεν γνωρίζω αν εχουμε κατι ανάλογο...:welcome:

Nikolas_mk2
06-01-14, 13:26
Όχι,american football δεν υπαρχει στην Ελλάδα,δυστηχώς :welcome:

polo0
06-01-14, 18:19
ρακμπυ έχει και στην περιοχή μου ομάδα εχει 3-4 στην αθηνα,ρόδο,θεσσαλονίκη και γενικώς έχει πολλές έχει γίνει και πρωτάθλημα αλλα εγώ ρώτησα για αμερικάνικο φουτμποολ..κρίμα ρε γαμώτο και ειναι ωραίο αθλημα αλλα δεν έχει ιδιαίτερη ανάπτυξη στν ελλάδα...κακώς !

cuntface
07-01-14, 15:53
αλλο το αμερικανικο φοοτμπολ αλλο το ραγκμπη εχω φιλο που παιζει στην ομαδα του παναθηναικου ειναι χωρεις στολες και προστατευτηκα και κανουν πολοι καλες προπονησης

polo0
08-01-14, 00:21
αλλο το αμερικανικο φοοτμπολ αλλο το ραγκμπη εχω φιλο που παιζει στην ομαδα του παναθηναικου ειναι χωρεις στολες και προστατευτηκα και κανουν πολοι καλες προπονησης

ναι αυτο ειπα και εγω πιο πανω αλλα εγω ψαχνω για αμερικαν φοοτμπολ ..με το ραγκυ εχει αρκετές διαφορές δεν ειναι μονο αυτα που ειπες,και στον τρόπο που παίζουν γενικώς σε πολλα !