PDA

Επιστροφή στο Forum : Την γνώμη σας...



nikos_ag90
05-11-08, 16:32
γεια σας παιδια,λοιπον θελω να την γνωμη σας για την διατροφη μου...ειμαι 18 χρονων 1.80, 80 κιλα, γυρω στο 13% λιπος μπορει κ πιο λιγο...γυμναζομαι συστηματικα εδω κ 9 μηνες..καταφερα απο 100 κιλα( ναι ναι τα ειχα τα χαλακια μου) να πεσω στα 80 με πολυ προσπαθεια..εδω κ 3 μηνες χρησιμοποιω μια διατροφη που μου την εχει δωσει διαιολογος..παιδια δ ξερω τι πιστευετε αλλα δουλεψε τρελα πανω μου...ενδεικτικα στο 1ο μηνα που την χρησιμοποιησα ειχα κερδος γυρω στα 350 γραμμ μυικης μαζας κ το λιπος επεσε απο 22 στο 17..

ΠΡΩΙΝΟ
60 γραμ. δημητριακα fitness κ 240 γραμ φρεσκο γαλα 1,5% λιπαρα

κ μετα απο καποια ωρα,σιγοθρα πριν το μεσημεριανο ενα ποτηρι χυμο(amita motion)

MESHMERIANO

εδω παιδια εχω ποικιλια τροφων(κοτοπουλο 300 γραμ,ομελετα,ψαρι,οσπρια,μοσχαρι 270 γραμ,χοιρινο270 γραμ,μπιφτεκια 270 γραμ,μακαρονια με σαλτσα τονο,κ λαδερο φαφητο 1 φορα την βδομαδα οπως φασολακια φρεσκα η αρακα)με σαλατα παντα9(ντοματα,αγγουρι η μαρουλι,λαδι,βαλσαμικο)

ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ
ενα φρουτο(συνηθως μπανανα η μηλο)
ενα γιαουρτι 0%

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

τονο κ μια πατατα βραστη η ψητη

ΒΡΑΔΥΝΟ

εχω κ εδω μια ποικιλια(75 γραμ παξιμαδι με 200 γραμ ντοματα κ 65 μυζηθρα με λιγο λαδακι, η μια τονοσαλατα με λαδι κ βαλσαμικο η ενα τοστ τυρι γαλοπουλα κ ντοματα με ενα φρουτο)

ΠΡΙΝ ΤΟΝ ΥΠΝΟ

ενα ποτηρι φρεσκο γαλα 1,5%



απο συμληρωματα αρχισα κρεατινη τωρα της eas thn phosphagen 4 φορες την ημερα..στοχος μου ειναι η μυικη αναπτυξη με οσον το δυνατον λιγοτερο λιπος...εεπισης αρχισα να χρησιμοποιω την προπονηση με επιπεδα του brawny...τι να διοθωσω? τι βρισκεται λαθος? ολες οι γνωμες ειναι δεκτες...sorry για το μεγαλο ποστ!

peris
05-11-08, 16:45
αφου λες οτι δουλευει σε εσενα και ειδες σημαντικη διαφορα γιατι να αλλαξεις κατι?τελος παντων εγω τι θα αλλαζα

το γευμα μετα το πρωινο δεν ειναι ειναι γευμα ετσι εκει θα εβαζα καποια πηγη πρωτεινης με υδατανθρακα πχ ενα σνατουιτσακι με μαυρο ψωμι γαλοπουλα(οχι αλλαντικο) και καλα λιπαρα πχ αμυγδαλαξ καρυδια

και στο βραδυνο θα εβγαζα το γαλα οπως ειναι πολυ λιγη πρωτεινη εχεις εκει θα εβαζα γιαουρτι με ασπεαδια και καλα λιπαρα απο αμυγδαλα η καρυδια παλι

αυτα απο μενα και καλη συνεχεια :awesome: :awesome:

nikos_ag90
05-11-08, 16:53
γιατι μπορει πολυ απλα να παραλειπω κατι που θα με βοηθησει ακομα πιο πολυ...αυτο που θελω ειναι μεγαλυτερα φουσκωματα αλλα δ θελω λιπος.... :roll:

tezaman
05-11-08, 16:54
ένας καλός κύκλος στεροειδών θα σε βοηθήσει πολύ σε αυτό 8)

nikos_ag90
05-11-08, 16:58
μπα προτειμω τον φυσιολογικο τροπο....το ξερω οτι ειναι δυσκολο αυτο που θελω αλλα πρακτικα το εκανα για 3 μηνες...τςρα δ ξερω οσο περναει ο καιρος αν συνεχισω το ιδιο η γινοταν αυτο επειδη ημουν αρχαριος...

tezaman
05-11-08, 17:48
χαχαχ πλάκα έκανα μεγάλε χαλάρωσε :D

Steve KinG STyLe
05-11-08, 19:19
Σορρυ αλλα δεν ειδα πουθενα η διατροφη για ογκο ειναι η συνεχεια της γραμωσης????????? :clown2:

RUHL
05-11-08, 19:27
ειχα κερδος γυρω στα 350 γραμμ μυικης μαζας κ το λιπος επεσε απο 22 στο 17..
Το ποιο αστειο μου φανηκε αυτο

πως το μετρησες δηλαδη 350 κιολας ρε που εφτασε η επηστιμη αν εχεις χρημα θα εδωσες καμια 1000 ευρω να σου κανουν αυτες τις μετρησεις ε?


για διατροφη γραμμωσης δεν μου φενει παντως πολυ υδατανθρακας παξυμαδια χυμοι


τεσπα τι να διορθωσεις ολα κοιτα την προταση μου για ογκο αφου σε βλεπω οτι εχεις σκοπω τωρα που ειναι καπου σε ενα τοπικ του περι για διατροφη απο τα πρωτα αντε περι κανε την βρωμικη δουλεια :lol: :lol:

slaine
05-11-08, 19:41
γεία σου ρε συνονόματε!

λοιπόν στην ηλικία που είσαι λογικό έιναι μαζί με γυμναστική να έχασες κιλά. τι κιλά βέβαια ήταν αυτά? αφιβάλλω αν η λιπομέτρηση ήταν ακριβής χωρίς να θέλω να σε στεναχωρήσω.

με λίγα λόγια χρειάζεσαι περισσότερη πρωτείνη. γενικά θέλει αρκετές αλλαγές η διατροφή σου. διάβασε το υποφόρουμ της διατροφής και μετά ρώτα να σου πούμε ότι δεν κατάλαβες.

εκτός από κρεατίνη χρησιμοποιείς κάτι άλλο?

peris
05-11-08, 19:54
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3195

λοιπον φιλε κοιτα εδω το ποστ του ruhl για σωστη κατανομη των γευματων στον ογκο πολυ χρησιμο και πολυ κατατοπιστικο εμενα με βοηθησε πολυ παντως

ruhl ειδες την εκανα τη βρομικη δουλεια :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :green: :green:

RUHL
05-11-08, 20:49
:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

nikos_ag90
06-11-08, 12:39
παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις! απο συμπληρωματα μονο κρεατινη,παλιοτερα χρησιμοποιουσα για καποιο καιρο κ πρωτεινη καθαρη κ θα την αρχισω παλι απο βδομαδα μαλλον αλλα μονο μετα την προπονηση..παιδια για την μετρηση δ ειμαι 100% σιγουρος οπως κ κανενας αλλα αυτο που μετραει ειναι το πριν κ το μετα...ειδα τεραστια αλλαγη με την διατροφη του διαιτολογου ειναι η αληθεια...μην τρελενεστε δ ειναι κ τοσο ακριβα,οχι κ 1000 ευρω...για ενα μηνα που πηγαινα πρεπει να εδωσα γυρω στα 200...οκ πολλα ειναι κ αυτα το ξερω!
γενικα νομιζω οτι ειμαι στον σωστο δρομο,απλα θελω ενα μικρο μπαμ τωρα στην μυικη μαζα! μην φανταστειτε κ τιποτα υπερβολικο...

RUHL
06-11-08, 15:19
για ενα μηνα που πηγαινα πρεπει να εδωσα γυρω στα 200...

ερε φουστη μου μαλον πρεπει να ανοιξω κανενα μαγαζι να βγαζω χρημα ακομα και με 100 ευρω :banghead: :banghead: :banghead:

1-2 ατομα να εφτιαχνα που σιγα το δυσκολο αν ειχαν θεληση μετα θα ειχα χεστει στο ταλιρο :banghead:

peris
06-11-08, 15:21
για ενα μηνα που πηγαινα πρεπει να εδωσα γυρω στα 200...

ερε φουστη μου μαλον πρεπει να ανοιξω κανενα μαγαζι να βγαζω χρημα ακομα και με 100 ευρω :banghead: :banghead: :banghead: :lol: :lol: :lol: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

δεν εχεις αδικο εχει πολυ ψωμι εκει εξω φαινεται και υπαρχουν λεφτα για πεταμα δοκιμασε το :lol: :lol: :lol:

mantus3
06-11-08, 15:27
για ενα μηνα που πηγαινα πρεπει να εδωσα γυρω στα 200...

:evil2:

καλα ποια που το ειχε το γραφειο του ο τιπακος? παρα πολα.... αλοι χρεωνουν τα μισα για τον προτο μινα που ειναι ζωρικος (δηλ 100ε - κατι σαν ταριφα) και 50 εως 80ε για καθε επομενο για να σου βγαζουν προγραμα