PDA

Επιστροφή στο Forum : Για να δούμε πόσοι είμαστε σωστοι....



slaine
06-11-08, 17:09
από περιέργεια να δούμε αν έχουμε και κανά σωστό εδώ....
καλά δεν αναφέρομαι στο θέμα ύπνου καν :rabbit:

Steve KinG STyLe
06-11-08, 17:27
Ε και εγω αρκετα ψηφησα,τα περισσοτερα τα τειρω,ειδκα στην προπονηση...ε τωρα διατροφη ε κλεβουμαι και λιγο.... :green:


Ωραιο θεμα παντως :thumbup: :thumbup:

slaine
06-11-08, 17:34
νταξ' ρε, στον όγκο είμασε να ούμε... χεχεχεχε. κι εγώ αρκετά αφού πέρα από την πλάκα έχω σοβαρευτεί και πλέον κάνω μόνο 1 το πολύ 2 παρασπονδίες την εβδομάδα στη μάσα. προπόνηση πάντα στο 110% :bodybuilder2:

peris
06-11-08, 17:52
οταν λεσ σε προπονηση τι εννοεις ρε?γιατι κατι που κανο εγω πχ σε εμενα μπορει να δουλευει σε εσενα οχι

αν εννοεις σε τεχνικη και σε κλεψιμο πολυ λιγο κλεβω και οταν και οποτε χρειαστει

διατροφη μονο τη προηγουμενη ομαδα ξεφυγα αλλα μια φορα=καμια

slaine
06-11-08, 18:05
καλή τεχνική, να μην κωλοβαράμε με τα γκομενάκια, να ζοριζόμαστε, γενικά να υπάρχει ένταση, άσχετα από την προπονητική που ακολουθεί ο καθένας μας, αλλά και να μην το παρακάνουμε κίολας, πχ 300000 σετ κλπ.

φυσικά παίζουν και οι τραυματισμοί που μας κρατάνε πίσω ωστόσο και πάλι μπορέις να έχεις ένταση. εγώ πχ πλέον βάζω πολύ λίγα κιλά σε μπάρα στο στήθος αλλά κάνω αλτήρες που δε με ενοχλεί ή μπάρα με κρατήματα, αργή αρνητική κλπ και δούλευει κι έτσι.

δεν ξέρω αν με νοας...

peris
06-11-08, 18:11
οκ μαν καταλαβα ε τοτε ναι αλλα νταξει ριχνω και καμια συζητηση με καμια κοπελια μην ειμαστε και αντικοινωνικοι:green: :green: :green: :green: αλλα ποτε σε βαρος της ποροπονησης αυτο που πρεπει να κανω στη προπονηση οπως αυτα που προανεφερς το κανω οποτε ψηφισα ναι

δε θα ψηφισω αρκετα αν και αυτο ισχυει για να εχω στοχο για ακομα παραπανω :rocking: :rocking:

tezaman
06-11-08, 18:19
ΝΑΙ 8)

napstor
07-11-08, 00:20
εννοειται,ναι 8)

asdf
07-11-08, 00:25
Κατα γραμμα 8)

ioannis1
07-11-08, 00:29
οχι 100%.... :oops: :oops:

peris
07-11-08, 00:35
οχι 100%.... :oops: :oops:

α για αυτο εισαι σε αυτη τη κατασταση ε και ελεγα τι φταιει :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wave: :welcome:

Muscleboss
07-11-08, 00:36
^ :rolf: :rolf: ... εγώ θα ψηφίσω αρκετά :green:

ΜΒ

ioannis1
07-11-08, 00:42
χαχαχα... η αληθεια φετος ειναι τρωω και σαβουρα που και που τωρα που κανω ογκο.παραλειπω γευματα γιατι σιχαθηκα το ρυζι και την κοτα και εχω κολησει στα 98 κιλα.περυσι ημουν σχεδον στο 100 % ως προς τα γευματα.γιαυτο λεω αρκετα φετος. :green:

TRIANTAFYLLOU
07-11-08, 00:55
αφού λέτε όλοι θα πώ και εγώ έχουν περάσει πολλά χρόνια που έλεγα οτι τα κάνω σωστά, μόνο προπόνηση που τώρα τελευταία είναι αραιά λόγω υποχρεωσεων η διατροφή μου είναι εδω και 10 χρόνια 3 γεύματα και μεγάλα άντε και κανένα τσιμπολόγημα ενδιάμεσα ότι νάναι έτσι έχω μάθει το σώμα μου και η σαβούρα είναι σε καθημερινή βάση .

βέβαια δεν είμαι και τόσο χαζός γιατί ακόμη κάπως βοηθάει ο μεταβολισμός αν κάνω 4 προπονήσεις την εβδομάδα μπορώ να είμαι σε αξιοπρεπή εμφάνηση , απλά έχω να πώ πώς μετά απο χρόνια αν αποκτήσετε εμπειρία και μάθετε το σωμα σας θα τρώτε ενστικτωδώς θα ξέρετε τι θέλει το σώμα σας.

ένα παράδειγμα που μόνο αυτοί που με βλέπουν το πιστεύουν όταν ξεκίνησα προετοιμασία για το γιούνιβερς και πανευρωπαικό ξεκίνησα πρίν 3 μήνες διατροφή όχι δίαιτα και έβαλα γύρω στα 7 κιλά απλά γέμιζα ήμουν 119 με 120 .
1 μήνα πρίν το γούνινερς ξεκινησα δίαιτα και την χάλασα και κανα δύο φορες έπεσα στα 107 η 108 περίπου και μετά απο 1 μήνα για το πανευρωπαικό έχασα άλλα 2 και ήμουν ακόμη καλύτερος .

αυτά παλιά δεν τα έκανα γιατί δεν ήξερα ακόμη το σώμα και πώς ανταποκρίνετε τώρα έκανα τα απολύτως απαραίτητα γιατί αν δεν γινόμουν με αυτα απλά δεν θα κατέβαινα απλά είχα και το άγχος γιατί δεν ήθελα να γίνω ρεζίλι επειδή είχα και κάποια ιστορία στο άθλημα.

θα σας δώσω ένα παράδειγμα πρέπει να ήταν στην προετοιμασία ΄στο πανελλήνιο του 89 , 15 μέρες πριν τούς αγώνες χάλασα την δίαιτα και έφαγα ένα κέικ ολόκληρο που έκανε η μάνα μου και με΄είχε πιάσει αμόκ και την άλλη μέρα ότι σαβούρα έβλεπα που ενω δεν έτρωγα γλυκά επειδή ήταν απαγορευμένο το μυαλό μου εκεί και τι κάνω παιδιά λέω θα κατέβω και ότι γίνει απλά επειδή ημουν ορεξάτος και πολλά υποσχόμενος νέος κρατούσα σημειώσεις για τα πάντα προπονήσεις διατροφή και έγραψα πχ τόσες μέρες πριν τον αγώνα έφαγα αυτό εκείνο κτλ.
το αποτέλεσμα είχα πετύχει τρελή φόρμα και γράμωση τρελή και στους γλουτούς γραμμές είχα .

την επόμενη φορά αυτή την ατασθαλεία την έκανα επίτηδες για να φύγει το συνδρομο στέρησης αφού βέβαια έβλεπα τις σημειώσεις μου
γι αυτό καλά είναι να τσεκάρετε κάποια πράγματα για να μάθετε το σώμα σας πώς ανταποκρίνετε αλλά καλό είναι τέτοια πειράματα να μην τα κάνετε λίγο πρίν τους αγώνες για να υπάρχει δυνατότητα αντιστροφής αποτελέσματος.

RUHL
07-11-08, 01:29
ολοι ψηφιζουν ναι αρκετα και μετα ο σλαινε χλαπακιαζει πιτσες και σαλτσες μακαροναδες
ο μικρος στεβε με την τυροπιτα στο χερι κατα τα αλλα καλα :joker:

ουτε ενας οχι :green:


εγω απαντω ναι επειδη ειναι η αληθεια 8)

RUHL
07-11-08, 01:30
οχι 100%.... :oops: :oops:

τα τσουρεκια σε μαραναν :P :P :P :P :joker:

tezaman
07-11-08, 03:24
ολοι ψηφιζουν ναι αρκετα και μετα ο σλαινε χλαπακιαζει πιτσες και σαλτσες μακαροναδες
ο μικρος στεβε με την τυροπιτα στο χερι κατα τα αλλα καλα :joker:

ουτε ενας οχι :green:


εγω απαντω ναι επειδη ειναι η αληθεια 8)

έχει πάρει τ'αυτί μου για κάτι κοκακόλες που κατεβάζει :shifty:

slaine
07-11-08, 03:48
ρε αλήτες, μία φορά αυτή τη βδομάδα έκλεψα και το κάνατε θέμα... :smash: παλιοτεντυμπόηδες.... :sneaky:

RUHL
07-11-08, 11:23
ναι μια φορα ηταν αλλα αρχησε πχ η εβδομαδα αρχηζει δευτερα πρωι και τελιωσε αυτη η 1 φορα κυριακη νυχτα :rocking: αυτο ειναι cheat οχι αστεια :rocking:

KATERINI 144
07-11-08, 21:00
το τελευταίο ψήφισα , ΜΠΑ, τη να πω ψεματα? http://imageshack.gr/files/eq5c6wtw70hh8y1ydwf8.gif

slaine
07-11-08, 21:04
εσύ έχεις μουστάκι 8)

tezaman
07-11-08, 22:20
συμφωνώ με τον σλέιν 8)

peris
07-11-08, 22:30
μπα ποιος ψηφισε ρε?

napstor
07-11-08, 22:54
ο φωτης ψηφησε μπα.αυτος μεχρι και την προπονηση θα εχει σταματησει :rolf: :rolf:

slaine
07-11-08, 23:05
στην ηλικία του κι εμείς ποιος ξέρει... :P :P :P

ioannis1
08-11-08, 01:16
οχι 100%.... :oops: :oops:

τα τσουρεκια σε μαραναν :P :P :P :P :joker:
τρωω ακομα και τωρα που γραφω τι να κανω μαρεσουν. :rolf: :rolf:

slaine
08-11-08, 01:28
τσουρεκια απλα :bowdown: :bowdown: :bowdown: :rocking:

KATERINI 144
08-11-08, 02:37
γιατι μου τη λετε?! επιδη ειπα την αληθεια? :cursing: παντος ολοι εσεις ειστε τυπος και υπογραμος σηγουρα ε :chinese:

α παγενετε ρε :green:

tezaman
08-11-08, 02:38
τσουρέκι Πάσχα στην Αμφιλοχία με γάλα από το χωριό βρασμένο με νάτριο ( αλάτι ) και πέτσα 8) και χτυπάμε και 6 αυγά πασχαλινά για το καλό,τα ω3 και την πρωτεΐνη 8)


ο φωτης ψηφησε μπα.αυτος μεχρι και την προπονηση θα εχει σταματησει :rolf: :rolf:

τι λέ ρε μπέμπη? κοίτα τούμπανο ο μουστακαλής στην φωτό 8)

KATERINI 144
08-11-08, 02:38
ξεχασα, ο Γιαννης δεν ξεσκιζει μονο τα τσουρεκια, και τις σοκοφρετες ξεσκιζει!! 8)









:green: :green: :green:

billys15
08-11-08, 15:05
Εγω ψηφισα αρκετα,γιατι εχει απο το προ-προηγουμενο Σαββατο τρωω καθημερινα σαβουρα. 8) Και το αστειο ειναι οτι πηρα κανα κιλο μονο,τα εκατοστα στη μεση δοξα τω Θεω ειναι τα ιδια :rolf:

RUHL
08-11-08, 17:23
ακομα και το λιπος ειναι ενα συνολο απο μ***** δεν μπαινει και τοσο ευκολα εφοσον κανεις καποια διατροφη πανω απο 3 μηνες δεν ειναι φαγαμε 1 εβδομαδα μετα θα βγει πιο μετα ερχετε οχι αμεσως ανεμενε χοντρο-βασιλη :green:

slaine
08-11-08, 21:30
"χοντροβασίλη"αααααααααχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!!!!!!!!!!!! :rolf: :rolf: :rolf:

billys15
08-11-08, 22:38
"χοντροβασίλη"αααααααααχαχαχαχαχαχαχ!!!!!!!!!!!!!!!!! :rolf: :rolf: :rolf:

Θα γινω ουτως ή αλλως,οποτε.... :green:

RUHL
09-11-08, 16:40
Εγω ψηφισα αρκετα,γιατι εχει απο το προ-προηγουμενο Σαββατο τρωω καθημερινα σαβουρα. 8) Και το αστειο ειναι οτι πηρα κανα κιλο μονο,τα εκατοστα στη μεση δοξα τω Θεω ειναι τα ιδια http://www.imageshack.gr/files/esz605pti1h71qfk7nrk.jpg (http://www.imageshack.gr/view.php?file=esz605pti1h71qfk7nrk.jpg)

Βασιλη στην φωτογραφια σου που εβαλες ποσα εκατοστα ειναι δεν φενετε καλα την αλλη φορα βαλε μια ποιο καθαρη φωτο :rolf: :rolf:

slaine
09-11-08, 16:46
άστον να λέει βασίλη! στην ηλικία σου ήταν... :lol: :lol: :lol: :lol: :P

RUHL
09-11-08, 17:00
Στην ηλικια του η μεση πανω απο 79 εκατοστα δεν πηγαινε :greenalien: :P (ετσι να τα ακουει ο χοντρος που θελει να μπει σε ατελιοτο ογκο) :1laugh:

billys15
09-11-08, 17:08
Καλα τραγουδα ruhlακο. :drunken:

Ρε σεις ο μεζουρας εχει διπλο αφαλο :affraid:

nikokrit
30-11-08, 16:49
Αρκετα πιστευω,γιατι δεν γινετε να τα κανεις ολα επειδη ειναι 1002 πραγματα και πολλες φορες κατι αναιρει κατι αλλο που εμαθες η το επηρεαζει...

PMalamas
10-02-11, 00:49
το ψαχνω πρωτα μονος μου.. και στο τελος κανω αυτο που πιστευω εγω σωστο και που δουλευει πανω μου.. ερευνωντας πολλες αποψεις

kostantinoss
18-11-11, 00:27
προσπαθω για το καλυτερο.....
ωραιο θεμα!!!

gym
21-11-11, 10:55
διαβαζουμε,μαθαινουμε,φιλτραρουμε τα παντα,υιοθετουμε τις τελικες μας αποψεις κ εφαρμοζουμε...
εαν κατι απο αυτα λειπει,τοτε χανουμ ενα κομματι του ''παζλ'' μας...;)

COBRA_STYLE
21-11-11, 12:18
Αρκετα,οχι ολα...αμα τα τηρεις ΟΛΑ τεινεις προς no lifer,και γω προσωπικα δε το γουσταρω.

Blast
21-11-11, 14:44
Με ευλάβεια.

Gaspari
22-11-11, 01:06
Οχι επειδή είμαι και πολύ μαγκας ναούμε....









Αρκετά:green:

mitsoulas
16-01-12, 15:50
Προπονηση την εφαρμοζω κατα γραμμα δεν μου ξεφευγει τιποτα οσο για διατροφη αποφευγω οσο μπορω τα βλαβερα οπως π.χ. γλυκα , λιπη , πολυ ζαχαρη , πολυ αλατι , αλκοολ , βουτηρα , κρεμες γαλακτος , μαγιονεζες , αναψυκτικα , σοκολατα , καφεδες και αλλα πολλα. Υπνος ενα εφταωρο μου αρκει σαββατοκυριακο περισσοτερο.

primordial
24-01-12, 13:00
Αρκετα,οχι ολα...αμα τα τηρεις ΟΛΑ τεινεις προς no lifer,και γω προσωπικα δε το γουσταρω.

Με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο... χωρίς αυτό να σημαίνει ότι με τον τρόπο μου μειώνω ή υποτιμώ τις προσπάθειες των υπολοίπων που τηρούν με ευλάβεια τον προγραμματισμό που έχουν θέσει. Έχει να κάνει με τι στόχους κ προτεραιότητες θέτει ο καθένας...:welcome:

mikrasiatis
26-01-12, 09:23
:weights::weights:Παιδια ψηφισα Αρκετα,γιατι δουλευω απο τις 3,30 το πρωι μεχρι τις 5 το απογευμα κ κοιταω να τρωο οσο το δυνατον ποιοτηκοτερη τροφη κ φυσικα τησ ετοιμαζω σε ταπερακια μονος μου χεχεεεχεχχεχ φυσικα να ναι καλα κ η πρωτεινη που μεχει σωσει τα πρωινα!!!!απο κ περα 2 ωρες υπνο 6 - 8 κ μετα γυμν, κ υστερα υπνο δουλεια .......
Ετσι προσπαθω ΟΣΟ το δυνατον περισσοτερο να τειρω πραγματα που εδω κ καιρο εχω αρχησει ωστε να υπαρχει μια εξελιξη σε αυτο που κανω κ καποιες φορες θυσιαζοντας καποια πραγματακια τα οποια τα προγραμματιζω αναλογα με δουλεια κ προπονησεις......!!!!:weights: