PDA

Επιστροφή στο Forum : Help,ειμαι αδύνατος!



Saitek
16-09-06, 20:40
Καλησπερίζω τα μέλη του φορουμ,λοιπον ειμαι 16 χρονών ,η ζυγαριά εδω και πολυ καιρό εχει κολίσει στα 50 κιλα :| οπως καταλάβατε ειμαι αδύνατος,το υψος μου ειναι γυρο στο 1.75 και παω γυμναστήριο εδω και 2 μήνες.Δεν λέω ,βλέπω μια διαφορά αλλα δεν ειμαι ευχαριστημένος οσο θα πρεπε,εξακολουθώ να δείχνω αδύνατος,σκέφτομαι να πάρω MASS-TECH της Muscletech ,εσείς τι λέτε ??

Gasturb
16-09-06, 20:47
Καλωςήρθες Saitek στο forum. Δεν είμαi υπέρ αυτών των προιόντων αλλα της καθαρής whey πρωτείνης, γιατί δεν θα σε γεμίζει με περιττούς υδατάνθρακες κ ζάχαρη όπως κάνουν τα weight gaiers. Με άλλα λόγια μπορεί να σε 'γεμίσουν' αυτα τα gainers αλλά οχι με σωστό τρόπο. Απο την άλλη προσπάθησε να αυξήσεις τον μεταβολισμό σου με περισσότερα γεύματα την ημέρα (κ το snack sandwich με ενα φρούτο ενδιαμεσα στα κυρίως meals το θεωρούμε γευμα).

Saitek
16-09-06, 20:58
Gasturb ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου,whey proteine εχει πχ και το nitro-tech αν καταλαβα καλα ? Και γιατι δεν προτιμάς τα weight gainers? Στην περίπτωση μου τι ειναι καλύτερα να πάρω ?? Και επιτέλους ,γιατι ολοι στο gym μου λενε καλύτερα να παρω μετα τα 18 :(
Thanks και παλι.

Gasturb
16-09-06, 21:07
Κοιτα λόγο ηλικίας δεν σου λέω να παρειs fat burners ή κρεατίνη αλλά μια καλη πρωτείνη με λογική χρήση είναι μία χαρά. Τα weight gainers σε γεμίζουν λίπος λόγω υψηλού ποσοστού υδατανθράκων κ σακχάρων. Πρωτείνη που προτείνω ειναι η Elite της Dymatize -τσέκαρε αν θέλεις το θέμα 'proteines' του GeorgeTf να πάρεις χρήσιμες πληροφορίεs αλλά κ άλλα topics στο forum.

Saitek
16-09-06, 21:32
Μαλλον θα καταλίξω στην isolate η muscltech,σε ποσο καιρό θα δω διαφορά ? επισης καθε πότε θα πρεπει να πέρνω τις δόσεις και ποσες φορες ? οταν βγαίνω απο το γυμναστήριο θα πρέπει αμέσως να πίνω το ροφημα για καλύτερο αποτέλεσμα,η μετα απο 20-25 λεπτα ?

Gasturb
16-09-06, 21:35
Καλύτερα απέφυγε την Muscletech για διάφορους λόγους. Σχετικα με την δοσολογία τσέκαρε την ενότητα 'Δημοσιεύστε τα δικά σας άρθρα'

EvanGR
16-09-06, 22:05
Αν δεν παίρνεις βάρος/όγκο τότε μάλλον οι θερμίδες που προσλαμβάνεις καθημερινά δεν είναι αρκετές. Δεν ξέρω αν η πρωτείνη σε σκόνη θα σου λύσει το πρόβλημα γιατί δεν μας έχεις περιγράψει την διατροφή σου. Σαν πρώτη κίνηση θα σου πρότεινα να επανεξετάσεις τη διατροφή σου. Είναι τεράστιο το θέμα αυτό και θα χρειαστεί μελέτη. Σίγουρα όμως θα σε ωφελήσει μακροπρόθεσμα.

Πάντως αν δεν καταναλώνεις αρκετές θερμίδες για να στηρίξεις την άσκηση και το δικό σου μεταβολισμό, η πρωτείνη που θα λαμβάνεις θα καίγεται για ενέργεια.

Gasturb
16-09-06, 22:14
Φιλε EvanGr αναφέρθηκα για πρωτείνη γιατι μου έλεγε για weight gainers αλλα του τόνισα 'Απο την άλλη προσπάθησε να αυξήσεις τον μεταβολισμό σου με περισσότερα γεύματα την ημέρα (κ το snack sandwich με ενα φρούτο ενδιαμεσα στα κυρίως meals το θεωρούμε γευμα).' Αν εφαρμόσει κ τα 2 θα δει αποτελέσματα αλλα οχι άμεσα - τίποτα στην γυμναστικη δεν διορθώνετε αμέσως.

Nick3
16-09-06, 23:10
Φίλε είσαι πολύ αδύνατος.Όμως τι περιμένεις κι εσύ σε 2 μήνες?Να γίνεις ο Κόλεμαν?Γιατί καταφεύγετε όλοι σε συμπληρώματα?Η αποψή μου είναι να ανοίξεις το στόμα σου και να τρως.Βάλε και σαβούρα μέσα.Με μέτρο.Κάνε γύρω στα 6 γεύματα και άσε τα συμπληρώματα.Επίσης,απέφυγε τις υπερβολές στο γυμναστήριο,θα σε αφήσουν πίσω.

Muscleboss
16-09-06, 23:15
Καλησπερίζω τα μέλη του φορουμ,λοιπον ειμαι 16 χρονών ,η ζυγαριά εδω και πολυ καιρό εχει κολίσει στα 50 κιλα :| οπως καταλάβατε ειμαι αδύνατος,το υψος μου ειναι γυρο στο 1.80 και παω γυμναστήριο εδω και 2 μήνες.Δεν λέω ,βλέπω μια διαφορά αλλα δεν ειμαι ευχαριστημένος οσο θα πρεπε,εξακολουθώ να δείχνω αδύνατος,σκέφτομαι να πάρω MASS-TECH της Muscletech ,εσείς τι λέτε ??


http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=135


Muscleboss

Saitek
16-09-06, 23:41
Παιδιά οντως,τα γευματα που λαμβάνω δεν ειναι επαρκείς ,το πρόβλημα ειναι οτι δεν μπορώ ολη την μέρα να είμαι με το φαι στο χέρι η στα βασικά γεύματα να τρώω τον άμπακα.. ,τα πρωινά δεν τρώω τίποτα επειδεί δεν προλαβένω για το σχολείο,το μεσημέρι τρωω ενα κανονικο πολλες φορές οχι επαρκείς γεύμα ,απογευμα-βραδι οτι βρώ και οταν πεινάσω ..για αυτο καταφευγω σε συμπληρώματα..

muaythaispirit
16-09-06, 23:54
ta sumpliromata sumplironoun tin diatrofi opos to leei k i lexi den tin antikathistoun.to proino pou den pairneis einai isos to simantikotero sou geuma mazi me ayto meta tin proponisi sou kai den prepei na to paraleipeis!an den prolavaineis me tipota na fas to proi pare loipon mia proteini kai pine tin molis xupniseis mazi me kana frouto

Gasturb
17-09-06, 00:03
τα πρωινά δεν τρώω τίποτα.. απογευμα-βραδι οτι βρώ και οταν πεινάσω ..

Μέγα λάθος το πρωί μετά απο 8 ώρες ο οργανισμός σου έχει 'αδειάσει' και αναγκάζεται να τρέφετε απο τους υπάρχον μυικούς σου ιστους. Άμμα θέλεις να βάλεις μάζα σωστή τουλάχιστον το πρωί μια κούπα γάλα με bran, ενα ποτήρι χυμό κ 1 scoop whey. Ενδειάμεσα να καταφεύγεις σε sandwich κοτόπουλο/τόνο κτλ κ φρούτο. Λογικό έιναι να μην πεινάς κ να είσαι αδύνατος γιατι ο μεταβολισμός σου ειναι πολύ χαμηλός αφού δεν τρέφετε καθόλου σωστα κ εντατικά. Άμμα θέλεις να 'χτίσεις' σώμα χρειάζοντε θυσιές κ οχι συμπληρώματα μόνο.

Saitek
17-09-06, 11:51
Παιδιά μπορούμε να φτιάξουμε ενα πρόγραμα διατροφής για μένα ?? :oops: Δεν θέλω να ρωτήσω στο γυμναστήριο γιατι δεν ξέρουν οτι θα πάρω πρωτείνη .. :roll:
Ενδεικτικά να πω,πως καταναλώνω 1500-2000 θερμίδες την μερα πιστεύω..

Revan
17-09-06, 12:26
Παιδιά μπορούμε να φτιάξουμε ενα πρόγραμα διατροφής για μένα ?? :oops: Δεν θέλω να ρωτήσω στο γυμναστήριο γιατι δεν ξέρουν οτι θα πάρω πρωτείνη .. :roll:
Ενδεικτικά να πω,πως καταναλώνω 1500-2000 θερμίδες την μερα πιστεύω..

Ego pisteuo oti tha prepei na enimeroseis ton proponiti sou oti tha pareis proteini
isa isa tha an einai kai kalos stin douleia tou tha se boithisei.

Eixa kai ego to idio problima me esena file , tha sou po peripou me pos prepei na tros
Apo oti katalaba pas sxoleio, auto simenei pos prepei fas proino opos eipan kai ta alla paidia , dn exei simasia ti ora pas sxoleio prepei na ksipniseis noritera an xreiastei na fas proino.

To deutero geuma sou tha einai sto sxoleio logika, edo exeis dio epiloges , an de se noiazei ti tha poun oi alloi etoimazeis mia baketa apo to spiti (me galapoule ktl) tin tiligeis kai ti pas sxoleio. Stin deuteri tros kati apo to sxoleio.

Fae to mesimeriano kanonika olokliro to geuma
Meta bebea analoga me tis diastiriotites pou exeis kathorizeis kai ta alla geumata na thimase oti prepei na tros toulaxiston ana 3(ego etroga na 2) ores esto kai as min einai olokliro geuma

kai telos bradino prepei episis na fas .
Tora paidia pou einai pio ebeira kai kseroun perissotera sxetika me to thema boroun na sou poun akribos ti prepei na tros .

Koitakse pos exei min kaneis kan ton kopo na pareis diatrofi an dn eisai apofasismenos
oti tha tin tiriseis pasi thisia.
prepei na eisai apofasismenos oti otan arxizeis ena geuma dn feugeis an dn to telioseis
kai kaneis oti pernaei apo to xeri sou na min xaneis geumata .

Koitakse isos iperbalo borei auto gia sena na min einai toso simadiko oso itan gia mena
otan ithela na paro baros
"To mono ebodio pou se ebodizei na petixeis ton stoxo sou einai o euatos sou"
Den thimame pios tope auto :geek:

Muscleboss
17-09-06, 12:56
^ πολύ καλές οι συμβουλές του confused.

Στο γεύμα του σχολείου πήγαινε με την πρώτη επιλογή. Αν μπείς στο τρυπάκι να ντρέπεσαι τους συμμαθητές σου και τους γύρω σου για το φαγητό σου, τότε πίστεψέ με δεν έχεις μέλλον στο άθλημα. Κάνε αυτό που πρέπει να κάνεις και πάρτο προσωπικά. Ακόμα και αν ακούσεις κοροιδευτικά σχόλια είναι γιατί ζηλεύουν την πρόοδο σου. Σε λίγους μήνες θα σε βλέπουν και θα σε ρωτάνε τι να φάνε και αυτοι... 8)

Muscleboss

sprinter60
17-09-06, 13:16
Παιδιά μπορούμε να φτιάξουμε ενα πρόγραμα διατροφής για μένα ?? :oops: Δεν θέλω να ρωτήσω στο γυμναστήριο γιατι δεν ξέρουν οτι θα πάρω πρωτείνη .. :roll:
Ενδεικτικά να πω,πως καταναλώνω 1500-2000 θερμίδες την μερα πιστεύω..

Ξεκίνα με το άρθρο του Muscleboss για την διατροφή όγκου.

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=135

Ρίξε και μιά ματιά στο topic

http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=416

Πρόσεξε τα εξής:

1. Οπωσδήποτε φαγητό κάθε τρείς ώρες το πολύ. Τουλάχιστον έξι γεύματα και πολύ νερό. Φρούτα το πρωί και λαχανικά με το κιλό.

2. Οπωσδήποτε πρωινό. Ξεκίνα με

γάλα χαμηλών λιπαρών + νιφάδες βρώμη + φρούτα + 20 gr ορό γάλακτος

3. Οπωσδήποτε κρέας ή ψάρι + λαχανικά για μεσημεριανό και βραδινό. Μην ανησυχεις για το είδος και την ποσότητα. Ότι έχει φτιάξει η μαμά.

4. Οπωσδήποτε δύο snack μέσα στην ημέρα. Προτάσεις:

α. Μαύρο ψωμί + γαλοπούλα όσο χωράει + τυρί + λαχανικά

β. Ξηρο καρποί + Κάποιο σκληρό τυρί (Σημαντικό: βάλτα σε σακούλα και κρύψου όταν τα τρώς, δεν θες να σε φωνάζουν στο σχολείο ο "μυτζήθρας")

Προτίμησε το (α) όταν βρίσκεσαι κοντά στην ώρα προπόνησης (π.χ. δύο ώρες πριν) και το (β) σε άλλη στιγμη.

5. Οπωσδήποτε ορό γάλακτος + δεξτρόζη (ή για άλλους κάποιον υδατάνθρακα με χαμηλό γ.δ.) 40 λεπτά πριν και αμέσως μετά την προπόνηση. Αυτές είναι οι λεγόμενες πρωτείνες όγκου. Καλύτερα να πάρεις μία καθαρή πρωτείνη και δεξτρόζη και να κανονίζεις την αναλογία μόνο σου. Ποσότητες:

Πριν: 25 gr δεξτρόζη + 25 gr ορός γάλακτος
Αμέσως μετά: 50 γρ δεξτρόζη + 25 gr ορός γάλακτος
Μία ώρα μετά: Κρέας ή ψάρι + Λαχανικά + ότι ζυμαρικό, πατάτα, ψωμί έχει η μαμά.

6. Οπωσδήποτε ξεκίνα από σήμερα και μην περιμένεις να καταρτίσεις το ιδανικό πρόγραμμα διατροφής.

7. Οπωσδήποτε την πρωτείνη και την δεξτρόζη μην την κρύβεις κάτω από το κρεβάτι, μέσα στη ντουλάπα ή δεν ξέρω και εγώ που αλλού. Δεν είναι "αναβολικά". Μιλάμε βασικά για γάλα και ζάχαρη. Όποιος από το περιβάλλον σου έχει αμφιβολίες ας κοιτάξει μία κρέμα εμπορίου για βρέφη. Θα δεί στα συστατικά ότι περιέχει δεξτρόζη / μαλτοδεξτρίνη και ορό γάλακτος. Είναι και τα βρέφη ντοπαρισμένα και δεν το έχω πάρει χαμπάρι; Φράσεις όπως "είσαι πολύ μικρός για πρωτείνη" επιστρέφονται πακεταρισμένες στον κατοχό τους.

Ελπίζω να βοήθησα

Saitek
17-09-06, 13:33
Φίλε sprinter60 εισαι παλικάρι!! Σε ευχαριστώ πολύ ,οπως και ολα τα παιδιά που με βοήθησαν,θα προσπαθήσω να τηρήσω το πρόγραμμα κατα γράμμα. :army2:
Κατι τελευταίο ,δεξτρόζη που μπορώ να βρώ ? Ποιά μάρκα να προτιμίσω ? Δεν με ενδιαφέρουν τα λεφτα (πρως το παρών :P )

Gasturb
17-09-06, 14:59
Δεξτρόζη η γλυκόζη απο τα φαρμακεία - δεν είναι εταιρείας, όλες οι απλές είναι μια χαρά κάνουν την δουλεία τους κ ειναι κ φτηνές.

Saitek
17-09-06, 18:12
Μια απορία,θα πρέπει να πάρω και μια ζυγαριά ακριβείας για να μετράω τις δόσεις πρωτείνης/δεξτρόζης κλπ ? :geek: :geek:

sprinter60
17-09-06, 18:25
Μέτρα μία φορά το scoop πόσο ζυγίζει για whey (συνήθως είναι ήδη ζυγισμένο) και δεξτρόζη ξεχωριστά και μετά είσαι έτοιμος. Άρα θα χρειαστείς αρχικά μία ζυγαριά ακριβείας.

Gasturb
17-09-06, 19:12
Με ενα κουταλακι μικρό (= 5 γρ) κ το scoop που έχει μέσα στο κουτί κ είσαι μια χαρά, δεν χρειάζεσαι επιπλέον έξοδα για ζυγαριές.

Saitek
17-09-06, 19:26
Γιατί παντού λετε γαλα με 1% ?? εγω συνήθος πείνω calci-plus γιατι εχει 5gr πρωτείνη στα 100ml :^^:

sprinter60
17-09-06, 19:53
Με ενα κουταλακι μικρό (= 5 γρ) κ το scoop που έχει μέσα στο κουτί κ είσαι μια χαρά, δεν χρειάζεσαι επιπλέον έξοδα για ζυγαριές.

Μόλις ζύγισα ένα κουταλάκι του γλυκού δεξτρόζη. Μάντεψε: 9 -10 gr!

Εξάλλου όλα τα κουταλάκια του γλυκού είναι τα ίδια ή κάθε φορά θα βάζει την ίδια ποσότητα; Δεν λέω ότι έγινε και τίποτα αν χρησιμοποιήσει την διπλάσια ποσότητα αλλά αν είναι έτσι να τα βάζουμε με το μάτι...

sprinter60
17-09-06, 19:54
Γιατί παντού λετε γαλα με 1% ?? εγω συνήθος πείνω calci-plus γιατι εχει 5gr πρωτείνη στα 100ml :^^:

Το 1% αναφέρεται στα λιπαρά και όχι στην πρωτείνη.

Saitek
17-09-06, 20:10
Ναι ,και εγώ στο λίπος αναφερόμουν.

sprinter60
17-09-06, 20:35
Ναι ,και εγώ στο λίπος αναφερόμουν.

:oops: τώρα κατάλαβα τι εννοείς! Το calci-plus με 2% είναι ok.

BIG THANOS
17-09-06, 20:56
ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΤΟ ΜΥΣΤΙΚΟ:

Η ΣΤΑΔΙΑΚΗ ΑΥΞΗΣΗ ΒΑΡΟΥΣ

ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΤΟΥΜΠΑΝΟ...ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΤΡΟΓΕ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ(ΟΧΙ ΟΜΟΣ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ) ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΝΑ ΜΕ ΕΝΑΜΙΣΙ ΧΡΟΝΟ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΕΠΙΘΥΜΗΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ...ΑΝ ΘΕΣ ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΠΡΩΤΕΙΝΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ.ΟΧΙ ΟΜΟΩΣ ΚΡΕΑΤΙΝΗ.ΕΙΣΑΙ ΜΙΚΡΟΣ ΑΚΟΜΑ!

Saitek
17-09-06, 20:59
Ειμαι μαζί σου BIG THANOS ,απο την αρχή ήξερα οτι δεν θα δω αποτελέσματα σε 2 μήνες μονο,ακόμα και απο το gym μου ειπαν οτι σε 1.5 χρονο θα δω διαφορά μεγάλη ,ευχαριστώ πάντως :wink:

BIG THANOS
17-09-06, 21:25
ΣΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΓΩ ΗΜΟΥΝΑ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΣΟΥ....ΑΛΛΑ ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ Ο ΓΥΜΝΑΣΤΗΣ ΜΟΥ..ΕΤΡΩΓΑ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΣΑ(ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΟΜΩΣ..ΑΝ ΤΡΩΣ ΠΟΛΥ ΤΗ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ),ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΜΟΥ ΜΕ ΒΑΡΗ(ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΟΧΙ ΥΠΕΡΒΟΛΕΣ) ΚΑΙ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΦΤΑΣΑ ΣΑΥΤΟ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ...ΣΤΟ ΞΑΝΑΛΕΩ ΝΑ ΤΟ ΕΜΠΕΔΩΣΕΙΣ:

ΣΤΑΔΙΑΚΗ ΑΥΞΗΣΗ ΒΑΡΟΥΣ ΚΑΙ ΟΓΚΟΥ

billys15
17-09-06, 22:20
εσυ φιλε saitek πιστευω,αφου εισαι αδυνατος,θα δεις και γρηγορα αποτελεσματα,αν κανεις καλη διατροφη και καλη γυμναστικη.δε θα εχεις να αντιμετωπισεις το περιττο λιπος,οπως εγω.σχετικα με τη διατροφη,επειδη σε εμας τους ανηλικους το σχολειο στεκεται εμποδιο στην-ανα 3 ωρες-διατροφη,θα μπορουσες να παρεις σοκολατες με πρωτεινη και να τρως στα διαλειμματα

BIG THANOS
17-09-06, 23:05
sostos o billys

Nick3
18-09-06, 00:30
εσυ φιλε saitek πιστευω,αφου εισαι αδυνατος,θα δεις και γρηγορα αποτελεσματα,αν κανεις καλη διατροφη και καλη γυμναστικη.δε θα εχεις να αντιμετωπισεις το περιττο λιπος,οπως εγω.σχετικα με τη διατροφη,επειδη σε εμας τους ανηλικους το σχολειο στεκεται εμποδιο στην-ανα 3 ωρες-διατροφη,θα μπορουσες να παρεις σοκολατες με πρωτεινη και να τρως στα διαλειμματα
Όχι σοκολάτες πρωτείνης.Σαβούρα είναι.Τοστ με τόνο ή αυγά προτείνω εγώ.

BIG THANOS
19-09-06, 19:27
Γιατι ρε φίλε ειναι σαβούρα??Επεξεργασμένη τροφή ειναι...Σιγουρα και τα τοστ που ειπες ειναι υγειινα αλλα και αυτες οι σοκλοκάτες κάνουν καλή δουλειά..Μονο που είναι λίγο ακριβές

Nick3
19-09-06, 20:39
Κοίτα,νομίζω ότι ο υδατάνθρακας που έχουν δεν είναι καλής ποιότητας.Όμως πέρα απ αυτό.Υποθέτουμε ότι θα κάνει 6 γεύματα.Πρωινό-συμπλήρωμα,μεταπροπονητικό-συμπλήρωμα-γεύμα-συμπλήρωμα....έτσι θα πάει η δουλειά?Εντάξει για μια στο τόσο δεν τρέχει κάτι,αλλά αλλιώς είναι το κανονικό φαγητό.Πιστεύω ότι σε πιάνει καλύτερα.
Αυτό πιστεύω εγώ.(φυσικά αναφέρομαι σε μπάρες πρωτείνης-γεύμα και όχι στο μεταπροπονητικό ρόφημα)

billys15
19-09-06, 21:09
Εγω αναφερθηκα μονο στις σχολικες ωρες.Π.χ. τρωει μια φορα στις 8,μετα στις 11,στις 13.30 και μετα σπιτι κανονικη τροφη.Ειναι αλλιως να παιρνεις στο σχολειο σοκολατες που σχετιζονται με bb και αλλιως τοστ και αυγα.Εξαλλου,υπαρχουν και κοπελιτσες.... 8) Καταλαβαινετε τι θελω να πω..... :wink:

BIG THANOS
19-09-06, 21:28
Γιαυτο και γω είπα: ''Ωραιος ο Μπιλης''

Revan
19-09-06, 21:29
Εγω αναφερθηκα μονο στις σχολικες ωρες.Π.χ. τρωει μια φορα στις 8,μετα στις 11,στις 13.30 και μετα σπιτι κανονικη τροφη.Ειναι αλλιως να παιρνεις στο σχολειο σοκολατες που σχετιζονται με bb και αλλιως τοστ και αυγα.Εξαλλου,υπαρχουν και κοπελιτσες.... 8) Καταλαβαινετε τι θελω να πω..... :wink:

Υπαρχει και η πιθανοτητα αν σε δουν με αυτες τις σοκολατες να αρχισουν ολοι
τις ******** τους , χερεις τι ενοω ερωτησεις του στυλ τι ειναι αυτα που περνεις,
θα παθεις τιποτα , αααααααα γιαυτο εισαι πιο μυωδεις απο μενα ετσι εξηγητε
οχι στο οτι τρως 6 φορες την ημερα και δεν πας στο γημναστηριο για υπνακο.

Και εγω τα περασα αυτα τα σχολια , γραψτους ολους εκει που ξερεις και κανε οτι ειναι να
κανεις και μην μασας.


-------------
Moderated by Gasturb

BIG THANOS
19-09-06, 21:39
σωστο και αυτο!!

Nick3
19-09-06, 21:45
Ειναι αλλιως να παιρνεις στο σχολειο σοκολατες που σχετιζονται με bb και αλλιως τοστ και αυγα.Εξαλλου,υπαρχουν και κοπελιτσες.... 8) Καταλαβαινετε τι θελω να πω..... :wink:
Σόρυ δεν σε έπιασα,μου το κάνεις νιανιά?

billys15
19-09-06, 21:55
Καποιοι που το παιζουν νταηδες,ψευτομαγκες,θα κοροιδευουν καποιον αν τον δουν ετσι,με τοστ δλδ.Θεωρουν τους εαυτους τους μεγαλους και πιο ωριμους απο αυτους με τα φαγητα απο το σπιτι,ενω στην ουσια αυτοι εχουν μυαλο 5χρονου.Τονιζω το "καποιοι" και οχι ολοι.
Καταλαβαινεις τι θελω να πω.Επισης υπαρχουν και καποια κοριτσακια με παρομοιο στυλ και το παιζουν "δυσκολες".Δεν πιστευω να προτιμησουν καποιο ατομο που τον δουλευουν οι μεγαλυτεροι.Αυτα συνδεονται.Η κοινωνια μας εχει αλλαξει και καποιες αλλαγες,οπως οι παραπανω,ειναι ασχημες.Εννοειται οτι δεν εχω κανενα προσωπικο προβλημα με τα ατομα που αναφερεις.Απλα σου εξηγω το πως γινεται,κατα τη γνωμη μου

billys15
19-09-06, 21:58
Υπαρχει και η πιθανοτητα αν σε δουν με αυτες τις σοκολατες να αρχισουν ολοι
τις μαλακιες τους , χερεις τι ενοω ερωτησεις του στυλ τι ειναι αυτα που περνεις,
θα παθεις τιποτα , αααααααα γιαυτο εισαι πιο μυωδεις απο μενα ετσι εξηγητε
οχι στο οτι τρως 6 φορες την ημερα και δεν πας στο γημναστηριο για υπνακο.

Και εγω τα περασα αυτα τα σχολια , γραψτους ολους εκει που ξερεις και κανε οτι ειναι να
κανεις και μην μασας.

Πολυ σωστο αυτο φιλε confused.Το συμπερασμα ομως ειναι ενα:μην δινεις σημασια σε αυτα τα ατομα και κανε αυτο που ξερεις να κανεις καλα,bb και ενισχυση του σωματος με τροφη (συμπεριλαμβανονται και συμπληρωματα)

Muscleboss
19-09-06, 22:29
Υπαρχει και η πιθανοτητα αν σε δουν με αυτες τις σοκολατες να αρχισουν ολοι
τις μαλακιες τους , χερεις τι ενοω ερωτησεις του στυλ τι ειναι αυτα που περνεις,
θα παθεις τιποτα , αααααααα γιαυτο εισαι πιο μυωδεις απο μενα ετσι εξηγητε
οχι στο οτι τρως 6 φορες την ημερα και δεν πας στο γημναστηριο για υπνακο.

Και εγω τα περασα αυτα τα σχολια , γραψτους ολους εκει που ξερεις και κανε οτι ειναι να
κανεις και μην μασας.

Πολυ σωστο αυτο φιλε confused.Το συμπερασμα ομως ειναι ενα:μην δινεις σημασια σε αυτα τα ατομα και κανε αυτο που ξερεις να κανεις καλα,bb και ενισχυση του σωματος με τροφη (συμπεριλαμβανονται και συμπληρωματα)

Ωραίοι Confused & billys15, είναι ακριβώς ο τρόπος που πρέπει να σκέφτεστε!

Muscleboss

Nick3
19-09-06, 22:31
Άσε ειδικά αυτό με το φαγητό όταν είσαι σε σχολείο ή σχολή είναι δράμμα,αν είσαι ντροπαλούλης.Εγώ στην αρχή είχα κολλήματα στη σχολή."Πάλι τρως?" μου έλεγαν.Βέβαια φέρνω και ένα τοστ-βουνό μαζί μου.Όταν όμως άρχισα να αναπτύσσομαι λέω να πάνε να......
και του δίνω και καταλαβαίνει!Γι αυτό μην κωλώνετε.

billys15
20-09-06, 07:58
Nick3 τωρα ερχεσαι στα λογια μου :wink:

Saitek
20-09-06, 17:10
Ενδιαφέρων αυτές οι σοκολάτες,αλλα 3 φορές σε ολο το πρωί + το πρωινο στο σπιτι? πολυ μου φένεται (Αποσο ξέρω αυτες οι σοκολατες αντιστοιχουν με ενα γεύμα ?)

billys15
20-09-06, 17:57
ο οργανισμος αφομοιωνει γυρω στα 30 με 40 γρ. πρωτεινης ανα 3-3,5 ωρες.Αρα αφου σχολειο ειμαστε μεχρι τις 2 κ τεταρτο,μπορεις να τρως τις συγκεκριμενες σοκολατες αντι για σαντουιτς και κρουασαν απο το κυλικειο.ειναι και πιο υγειινες.δεν ειναι πολυ το να τρως ανα 3 ωρες.μη φοβασαι :) .κ εγω τωρα περιμενω να ανοιξει το καταστημα του site και θα παρω κ εγω σοκολατες για τον συγκεκριμενο λογο.προσωπικα θα παιρνω 2 στο σχολειο και θα τις μοιραζω οπως ειπα,1 ανα τρεις ωρες.πιστευω οτι κ εσυ καλα θα ηταν να εκανες αυτο.δεν χρειαζεται να παιρνεις παραπανω μαζι σου,κατα τη γνωμη μου

Saitek
20-09-06, 18:11
Σωστός ,και εγω αυτο θα κάνω.. ,απο $$ ? ποσο πάει το κιλο ?

billys15
20-09-06, 18:48
οι τιμες δεν ειναι σταθερες.παραδειγμα της EAS οι myoplex plus deluxe εχουν στο εξωτερικο 45 ευρω (χωρις τα μεταφορικα),αλλα εχουν 30 γρ. πρωτεινη η καθε μια (!!).το κουτι εχει 12 κομματια.τωρα υπαρχουν και πιο φθηνες,οπως παλι οι myoplex αλλα οι απλες,που εχουν 20 ευρω.καλυτερα ομως να ψαξεις μονος σου για να δεις τι σου ταιριαζει.θα σου στειλω priv καποιες σελιδες για να δεις τιμες.αν εχεις υπομονη περιμενε για το καταστημα του site,ενω αν θες να αγορασεις αυριο,που λεει ο λογος,ΟΚ,οπως θες

Saitek
21-09-06, 14:30
Μια απορία,δεν θα λιώσουν οι σοκολάτες βρε παιδιά μεσα στην τσάντα :? Η να τις βάζω στο ψυγείο του κιλικίου

billys15
21-09-06, 14:54
αν μπορεις να τις διατηρεις σε δροσερο μερος,καλως.αλλα τωρα ερχονται και κρυα,οποτε μην ανησυχεις :wink:

sotiris28
01-02-11, 17:42
kalispera paidia ...eimai 28 etwn kai genika panta hmoun adinatos 1.75 60k genika ti mia trww kai alli fora den trww alla exw arkketo agxos kai mou kovei entelws tin orexi...tha ithela na mathw an yparxei kapoio voithima pou se sindiaasmo me diatrofi tha parw kila?

NASSER
02-02-11, 13:18
kalispera paidia ...eimai 28 etwn kai genika panta hmoun adinatos 1.75 60k genika ti mia trww kai alli fora den trww alla exw arkketo agxos kai mou kovei entelws tin orexi...tha ithela na mathw an yparxei kapoio voithima pou se sindiaasmo me diatrofi tha parw kila?


Καταρχήν καλωσηρθες στο φορουμ
Διάβασε τους κανόνες του φόρουμ (γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες) μελέτα λίγο τα αρθρα και τις ενότητες που σου προτείνουμε και μετά θέσε τις απορίες σου.
Καλό θα ήταν να μας συστηθείς στην ενότητα νέα μέλη :welcome:

Panagiot1s
03-02-11, 03:57
kalispera paidia ...eimai 28 etwn kai genika panta hmoun adinatos 1.75 60k genika ti mia trww kai alli fora den trww alla exw arkketo agxos kai mou kovei entelws tin orexi...tha ithela na mathw an yparxei kapoio voithima pou se sindiaasmo me diatrofi tha parw kila?

Αν και πιστευω οτι οι πρωτεινες ογκου για εμενα που εχω ερκετη ορεξη για φαι ειναι πεταμενα λεφτα, σε εσενα ταιριαζει γαντι.
Σε ερκετες πρωτεινες ογκου οι δοσεις που προτεινουν οι εταιριες σου δεινουν περιπου 1000 θερμιδες τη μερα. Οποτε με μια μικρη δοση "τροφης" θα εχεις +1000 θερμιδες στη διατροφη σου.
Το σημαντικοτερο παντως ειναι να φτιακσεις την διατροφη σου αν θες να εχεις σωστα αποτελεσματα.
Τωρα για το ανχος εχει βγαλει η NOW ενα συμπληρωμα που υποστιριζει οτι ριχνει την κορτιζολη. cortisol support πρεπει να λεγετε. Κυριο συστατικο relora. Εχει και μερικα καλα review σε ξενα forum. Τσεκαρε το.