PDA

Επιστροφή στο Forum : Νίκος Σιγάλας



Polyneikos
08-11-08, 21:15
Θα ηθελα να ανεβάσω μερικες φωτογραφιες από το προσωπικο άλμπουμ του πρωταθλητη μας Νίκου Σιγάλα,τον ευχαριστώ πολυ που μου τις έχει παραχωρήσει.
Ένα πράγμα εχω να πώ:Αν τον πείσω να κατέβουμε να ψαξουμε στο υπογειο του,παιδια υπάρχει ένας ανεκτιμητος θησαυρος από την ιστορία του ελληνικου bodybuilding,γεγονοτα χαραγμενα για πολλους στο μυαλό τους που όμως θα ηταν πολυ ενδιαφερον να το μοιραστουμε όλοι οι λατρεις του bb και οι αναγνωστες του φόρουμ,δεν ξερω αλλά εμένα μου αρεσει σαν ιδεα.

ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΩΤΟ ΑΠΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ 1998

30078


30081


30079

30083

30077


ΣΙΩΤΗΣ- ΣΙΓΑΛΑΣ - ΦΥΤΡΟΣ

30080


COMPARISONS (Διακρίνεται και ο Μπάμπης Σαρακίνης !!)

30082


30075


30076




Μερικες από τις διακρίσεις του Νικου ήταν :

1989 3ος Mr Hellas IFBB
1990 2ος Mr Hellas IFBB
1990 3ος Διεθνές Grand Prix Σόφια Βουλγαρίας
1991 3ος Κύπελλο Ελλάδας WABBA
1992 2ος Mr Hellas WABBA
1995 1ος Mr Hellas WABBA – Σ.Ε.Φ.
1996 1ος Mr Hellas Novotel
1996 1ος Κεντρική Ελλάδα – Λαμία
1998 1ος Mr Hellas Novotel
1998 4ος Πανευρωπαϊκο Πρωτάθλημα Wabba Ρώμη – Ιταλία.


Αυτές για αρχή ,επεται και συνεχεια,απολαυστε !!

argyrakis
08-11-08, 21:50
Μπράβο πολύ καλές περιμένουμε και άλλες

TRIANTAFYLLOU
08-11-08, 22:00
πολλά μπράβο φανταστικές φοτο και πολύ καλή φόρμα ο νίκος ασε και πιό παλιές να δείτε πάντα ήταν σωστα φορμαρισμένος και σταθερός αθλητής. :clap: :clap: :clap:

NASSER
08-11-08, 23:31
Ηταν οντως σε πολυ καλη φορμα :clap:
Ευχαριστουμε polyneikos! αν εχεις και αλλες φωτο χαρα μας να τις δουμε :awesome:

Muscleboss
08-11-08, 23:46
κι άλλες!!! :clap: :clap:

ΜΒ

peris
08-11-08, 23:59
κι άλλες!!! :clap: :clap:

ΜΒ

+1 :rocking: :rocking: :awesome:

adon
15-11-08, 16:42
παρα πολυ καλος :clap:

Polyneikos
21-11-08, 13:55
Καλημέρα σε όλους τους φίλους του φόρουμ.Θα συνεχίσω το αφιερωμα του Νίκου Σιγάλα με μερικες φωτογραφίες οι οποίες κατα την γνώμη μου αποτελούν ρετρό και θα ανατριχιασουν αρκετούς ξυπνώντας ωραιες στιγμές και αναμνησεις του αθλήματος.Ευχαριστώ τον Νίκο που μας παραχωρεί τις φωτογραφίες του από το προσωπικό αρχείο του,αποκλειστικα για τους φίλους του :bodybuildinggr: !! Απολαύστε τις !!!

Grand Prix Σόφιας - Βουλγαρία,μαζί με τον Ηλία Τριανταφύλλου.

30093


Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, 1995, 1η θέση

30084

30090

Με τον Lee Labrada !!

30085


1992,Mr Hellas

30086

Πανελληνιο 1998


30087


Πανευρωπαϊκο Ρώμη, 4η θέση

30088

30089



Με τον Βασίλη Γρίβα σε νεαρή ηλικία.

30091


Κριτικη επιτροπή με Κρυστάλλη Σωκράτη και Καπετανακη Γιώργο(Πρόεδρο ΠΕΣΔ)

30092

Polyneikos
21-11-08, 14:04
Και συνεχίζω το φωτογραφικο αφιερωμα με μια φωτογραφια του Νικου με τον Καχι Καχιασβίλι.

30095




Φωτογραφία με τον Μike Christian,μετα από προπόνηση .

30094

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα IFBB - ΕΟΣΔ 1990, 2η θέση και απονομή από τον Bertil Fox !


30096


30097

NASSER
21-11-08, 14:09
polyneikos πραγματικα πολυ ωραιες φωτογραφιες! Ολες μας επενθυμιζουν πως το ελληνικο ββ εχει περασει καλες στιγμες στην Ελλαδα! Ελπιζουμε να ξαναερθουν αυτες οι καλες μερες! :thumbsup:

εεεε.... θελουμε κι αλλες :D :D :D

peris
21-11-08, 14:23
τι να πεις απλα σεβασμος σε ενα τετοιο αθλητη

πολυ καλες φωτο :clap: :clap:

Muscleboss
21-11-08, 14:38
μέρος της ιστορίας του ελληνικού bodybuilding! :bowdown:

ευχαριστούμε πολύ :clap: :clap:

MB

Steve KinG STyLe
21-11-08, 14:43
Τρομερος αθλητης!!!!! :clap:

Polyneikos
21-11-08, 15:03
παιδια απλα θα ηθελα να αναφερω το εξης ότι ο Νίκος είχε τους ενδοιασμους του στο να μου δώσει τόσες πολλές φωτογραφιες με φόβο να μην παρεξηγηθεί σαν ψωνισμένος ότι και καλα βαζει φωτογραφιες του για να τον επευφημίσουμε,αλλά τον διαβεβαιωσα ότι δεν τίθεται θεμα,ίσα ισα χαρά μας να μοιραζόμαστε τέτοιο υλικο,γενικά είναι πολύ προσγειωμένο και σεμνό άτομο,κατι που του δίνει ακόμη περισσότερη αξία και σαν αθλητή αλλά και σαν άνθρωπο. Aπλά RESPECT !!!

TRIANTAFYLLOU
21-11-08, 16:26
ο νίκος δεν χρειάζετε να έχει τέτοιους ενδοιασμούς εγω ξέρω πολλή καλά ποιός είναι και τον αγαπώ και όσοι τον γνωρίζουν και θα τον γνωρίσουν καταλαβαίνουν .

αυτά ανήκουν στην ιστορία του ελληνικού ββ και είναι ωραίο να βλέπεις παλιούς αθλητές και το εντυπωσιακό είναι πως υπήρχαν τότε και πολλοί και καλοί αθλητές για το τότε επίπεδο .

ειλικρηνά με γύρισε πολλύ πίσω αλλά σε όμορφες αναμνήσεις εκεί στην φότο μαζί πρέπει να είναι απο το 88 στην σόφια της βουλγαρίας .
η πλάκα είναι πως τότε με τα ρούχα φαινόμασταν σαν αθλητές του στίβου αλλά στην σκηνη η γράμωση και η ποιότητα μας έκανε και φαινόμασταν πιό ογκώδεις .


όπως και ο λαμπράντα η ο κρίστιαν που θεωρούνταν τεράστιος με τα
σημερινά δεδομένα είναι λίγοι

μπράβο πολυνεικε πολλή καλές φοτο του νίκου όταν βρίσκεις βάζε να πορωνόμαστε και μεις οι παλιοί έχω και εγώ πολλες εκτός απο το πανελλήνιο του 89 που είχα κερδίσει αλλά λόγω του ατυχήματος μετά τούς αγώνες δεν έχω φοτο μόνο μια δύο

μας εξέπληξες ευχάριστα :clap: :clap: :clap:

Muscleboss
21-11-08, 16:44
ζητάμε σα χάρη ΟΣΕΣ περισσότερες φωτογραφίες... :green: και δεν υπάρχει κανένας λόγος να παρεξηγηθεί.
Όσοι έχουν γνωρίσει το Νίκο Σιγάλα από κοντά γνωρίζουν ότι μόνο ψωνισμένο άτομο δεν είναι.

ΜΒ

argyrakis
21-11-08, 17:33
Μπράβο αυτές ήταν εποχές
ίσως η καλύτεροι εποχή μέχρι σήμερα του ελληνικού bodybuilding

Fotis_Patra
27-11-08, 00:55
Φανταστικος :rocking: . Δωσε τροφη στο λαο polyneikos

Polyneikos
09-12-08, 12:25
Να ανεβασω άλλες λιγες φωτο του Νίκου.Υπόσχομαι ότι θα να βρουμε χρονο να ψαξουμε στο αρχειο του γιατι κατι μου λεει πως έχει θησαυρο κρυμμενο από φωτογραφίες οι οποιες είναι old time classic !!

30099

30100









Επειδή όμως ο Νίκος είναι και αψογος οικογενειάρχης,είναι κατι που έχω να το λέω,να μια φωτό με τον γιο του Ισίδωρο,
20 ετών πλέον!

30098


Με την σύζυγό του Γεωργία ,μετα το Mr Οδυσσεια το Νοέμβριο του 2008!

30101

Muscleboss
09-12-08, 14:44
:clap: :clap: :clap:

θυμάμαι τα πρωτα χρόνια που έκανα προπόνηση, στα τέλη της δεκαετίας του 90' μαθητής ακόμα στο αγρίνιο, τους μεγαλύτερους στο γυμναστήριο να λένε για το Σιγάλα, και μουχε κάνει εντύπωση, χωρίς να έχω δεί φώτο του, συμφωνούσαν όλοι ότι αυτό το σώμα θα ήθελαν να είχαν με αυτές τις αναλογίες. :thumbup:

και μιας και ανέφερα αγρίνιο, στις πρώτες φωτογραφίες του αφιερώματος ανάμεσα σε σαρακανη και μηχανό νομίζω, διακρίνεται και ο αγρινιώτης φίλος μου Γιώργος Θεοδώρου, σε έναν από τους πρωτους του αγώνες.

ΜΒ

billys15
09-12-08, 22:03
Πω πω διαχρονικες φωτογραφιες! :awesome:

Ηλια ποσο ησουν στην φωτο?

TRIANTAFYLLOU
09-12-08, 22:41
23 ετών ήμουν το 88 με τα ρούχα σαν αλβανός σε οικοδομή φαινόμουν αλλα είχα γράμωση και στούς γλουτούς γραμμες για εκείνα τα χρόνια σπάνιο και είχα πάρει 5η θέση τότε αλλά είχε πάνω απο 30 αθλητές και εκείνη την χρονιά στην κατηγορία μου ήταν ο μανώλης τζινίδης που βγήκε 2ος με πρώτο τον πολωνό μιροσλαβ ντασκίεβιτς που προκρίθηκε για το ολύμπια.

έτσι για να δείτε πόσο διαφορετικά ήταν τότε με τώρα .εκεί με τον νίκο πρέπει να είμασταν στο ξενοδοχείο τα βλέπω και λέω νομίζαμε οτι είμασταν και ββερ τότε αλλά στην σκηνή καμία σχέση άφηνα πολλά τέρατα πίσω και κυρίως από τα πόδια σάν γράμωση και σχήμα. :rolf:

nicksigalas
15-01-09, 13:46
Καλα χρονια πραγματικα τοτε σας ευχαριστω ρε παιδια για τα καλα σας λογια , Στην φωτο μαζι με την γυναικα μου ειναι ο κωστας και τον ευχαριστω για το αφιερωμα που μου εκανε :love:

Polyneikos
16-01-09, 00:38
Πάντως οφειλω να πω πως αυτες οι πολυ όμορφες φωτογραφίες δεν μνημονευουν απλα εσενα ή άλλους αθλητες που είστε μαζί,παράλληλα μας μεταφερουν σε πολύ ωραιες στιγμες του αθληματος,με πραγματικα "βαρια" ονοματα του χωρου,που καποιοι δεν τους έχουν προλάβει καν ή απλά τους έχουν ακούσει ,εποχές που γεμιζαν οι σκηνες με αθλητες και οι αιθουσες με κόσμο από τα λεγόμενα των πιο παλιων.Πιστευω ότι εσεις οι παλιοι που βρίσκεστε μεσα στα φόρουμ πρεπει να κανετε μια δικη σας στήλη και να αναφερετε στοιχεία και καταστασεις απο τα παλια,υπάρχουν πολλά ατομα που τους ενδιαφερει ,απλά δυσκολευονται να γραψουν ή να απαντησσουν γιατι δεν τις ξερουν αυτες τις ιστορίες.
Βαζω και καποιες άλλες φωτογραφίες που δεν έχουν μπει στο φόρουμ,οι πρώτες 2 είναι από καποιον αγώνα επίδειξης το 1990,είσαι μαζί με Γκίνη,Ασημομυτη και καποιους άλλους.Αν θυμασαι που είναι πες κανα 2 λογια για αυτόν τον αγώνα.

4583


4584






Εδώ είναι από το παγκόσμιο της WABBA στην Αθήνα με τον Κεφαλιανο !


4590

Εδώ από το πανελλήνιο του 98 που είχες κερδίσει την κατηγορία σου με ομολογουμενως τρομερή φόρμα!!

30103


30102

Υπόψην:Περιμενω να μου φερεις κι άλλες,κανόνισε Νικόλα!!Επίσης θελω να προσθεσω ότι με το καινουργιο έτος ο Νίκος έχει ξεκινησει πιο εντατικα τις προπονησεις του,ένας από τους επόμενους μου στοχυος σαν φωτορεπόρτερ θα είναι να ποσταρω του 2009 από τον Νικο!!
:bodybuilder2:

TRIANTAFYLLOU
16-01-09, 02:04
μπράβο polyneikos πολύ όμορφες φοτο μου βγάζουν μια νοσταλγία ειδικά οι παλιές :awesome: :bowdown: :bowdown:

Muscleboss
16-01-09, 20:56
ωραίες φώτος! :clapping:

στην 1η φώτο απο τις τελευταίες που έβαλες κώστα ο ασημομύτης είναι ο 1ος στα δεξιά του νίκου;

ΜΒ

Polyneikos
17-01-09, 02:40
Ναι Πάνο,αυτός είναι αν δεν κανω λαθος και εγω ο Ασημομυτης.Ωραιες εποχές.Κοιτάχτε και τον Γκίνη πόσο θηριώδης φαινεται μπροστά στους άλλους!!

Polyneikos
17-01-09, 02:57
Από τον ίδιο αγώνα επίδειξης το 1990,Γκίνης και Ασημομυτης.

http://img504.imageshack.us/img504/4281/35063353qi0.jpg (http://img504.imageshack.us/my.php?image=35063353qi0.jpg)

nicksigalas
24-01-09, 19:17
Ρε ηλια πως τον ελεγαν τον προεδρο τις IFBB τοτε που ηταν σαν δικτατορας τον θυμασαι

TRIANTAFYLLOU
24-01-09, 20:20
Ρε ηλια πως τον ελεγαν τον προεδρο τις IFBB τοτε που ηταν σαν δικτατορας τον θυμασε

μόνο που είπες δικτάτορας θυμήθηκα ,ήταν ο Γιάννης ο Βασιλόπουλος αλλά είχε και θετικά, απλά ήταν πολύ της πειθαρχίας αλλά δεν νομιζω να εξυπηρετούσε συμφέροντα κανενός.
τότε ήταν και ο γιάννης ο λουδάρος που ερχόταν στις αποστολές μαζί με τον διευθυντή του μασκλε εντ φιτνες και τον τρύφωνα καραχάλιο που είχε την γουάιντερ . :???:

Polyneikos
26-01-09, 13:57
Να και μια φωτογραφία που κανει απονομη ο Νίκος στον Βασίλη Μπουζιάνα,μαζί με τον γιό του,Γιώργο Μπουζιάνα,στο Μρ Οδύσσεια που είχε γίνει στην Κερκυρα το 2006.

4591

ΜrΚommatias
14-02-09, 11:10
ολα αυτα τα χρόνια θαύμαζα τον Σιγάλα απο περιοδικά. Εδω και δέκα χρόνια τον θαυμάζω στο γυμναστήριο και σαν άνθρωπο και σαν προπονητή. Ελπίζω να τον έχω ευχαριστήσει με τις διακρίσεις μου σαν αθλητής του. Τον ευχαριστώ για τις οδηγίες που μου έχει δώσει και συνεχίζουμε μαζί για τους αγώνες του 2009.

nicksigalas
15-02-09, 20:56
Νασε καλα ρε Ακη ειναι μια προσπαθεια που στην ουσια κανεις εσυ με καποια βοηθεια δικια μου παντως σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια ,Φυσικα τωρα εχουμε αρκετη δουλεια για τον Μαιο τα κεφαλια μεσα λοιπον :smash: :smash: :smash:

TRIANTAFYLLOU
16-02-09, 00:53
είναι τυχερα τα άτομα που έχουν δίπλα ανθρώπους σαν τον νίκο όχι μόνο για τις γνώσεις που προσφέρει αλλά το κυριότερο είναι άτομο με θετική ενέργεια και καλοσύνη και η καλή ψυχολογία είναι το πάν σε όλα τα αθλήματα. :awesome:

ΜrΚommatias
17-02-09, 10:38
Συμφωνώ μαζί σου Ηλία, τον Σιγάλα τον χαίρεσαι σαν παρέα και περνάμε κάθε μέρα απίστευτα στο γυμναστήριο. Επιμένω όμως οτι χωρίς τον Σιγάλα δεν θα είχα καταφέρει και πολλά. Σε προετοιμάζει για αγώνες σαν να κατεβαίνει ο ίδιος. Τελικά είμαι απο τους τυχερούς του αθλήματος. :bodybuilder2:

ΜrΚommatias
16-04-09, 15:15
Σιγαλακο πλησιαζει σιγα σιγα ο καιρος και οπως καθε χρονια ετσι και φετος εχω λιγο αγωνια για τους αγωνες.:shock:Τι λες και συ που με βλεπεις καθε μερα;

nicksigalas
18-04-09, 17:45
Μαλλον ρε ακη δεν εισαι καλος για fitness και σκεφτoμαι μηπως ηταν καλο να κατεβαινες στα body τι λες και εσυ ! :P:P:P:P:P

ΜrΚommatias
19-04-09, 20:14
για να το λες εσυ κατι θα ξερεις.εγω σαν αθλητης σου πρεπει να σε ακουσω.αφου λοιπον δεν ειμαι καλος για fitness παμε για bodyfitness:turtle:

Polyneikos
03-12-09, 22:52
Ποσταρω μερικες φωτό του Νικου Σιγαλα τις οποιες βρήκα στο αρχείο μου και δεν εχουν μπει,όχι για να ακουσει ο Νικος και άλλα καλα λογια αφου δεν το εχει αναγκη,υπήρξε αθλητης εγνωσμενης αξίας,απλα πιστευω ότι αυτες οι "παλιες" φωτογραφίες έχουν μια ιδιαιτερη συλλεκτικη αξία και κοσμουν το :bodybuildinggr:...

30106
30107

30105

30108


30104

Μαρία
03-12-09, 23:02
Πολύ ωραίες φωτο Polyneikos απο εναν μεγάλο αθλητη!!!!!:clap::clap::clap:
Χαρηκα παρα πολύ που γνώρισα απο κοντα τον Νικο Σιγάλα γιατι εκτος απο πολύ καλος αθλητης και με αρκετες διακρισεις στο ενεργητικό του ειναι ενας εξαίρετος ανθρωπος οπως και ο ανθρωπος του η γυναικα του.:clap::clap:
Η αγαπη του για το αθλημα ειναι εμφανης και παντα τον καθιστα στην πρωτη γραμμη για την προώθηση του επιπέδου του αθλήματος και γενικα εχει προσφέρει και συνεισφέρει πολλα στον χωρο!!!!:clap::clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
04-12-09, 00:38
πολύ ωραίες φωτο αλλα και ο νίκος ήταν σε καταπληκτική φόρμα , αλλα ρε παιδια και παλιά που δεν είχαμε πολλές μάζες ο νίκος πάλι πάντα ήταν απο τους πιο γραμωμένους και σωστα προετοιμασμένους αθλητες και πάντα κατέβαινε σε άριστη φόρμα και μιλάμε για εποχές που γέμιζε η σκηνή αθλητές και ήταν σκληρός ο ανταγωνισμός , παρ όλο που δεν ήταν το επίπεδο στα σημερινά δεδομένα .

αλλα όταν έχει ενας αθλητής δείξει δείγματα γραφής όσα χρόνια και να περάσουν και να μην είναι σ αυτη την φόρμα , πάντα θα χαίρει εκτίμησης και σεβασμού και όχι μόνο όταν είναι σε τέλεια αγωνιστική κατάσταση και ο νίκος είτε είναι αγωνιστικός είτε παράγοντας ομοσπονδίας πάντα έχει τον ίδιο σεβασμό και εκτίμηση :bowdown::bowdown::clap::clap::clap:

the_big_litho
04-12-09, 00:41
Τρομερες φωτογραφιες για εναν τρομερο αθλητη... Ειδικα η τελευταια με τον τεραστιο Greg Kovacs ειναι ιστορικη.....:clap:

Muscleboss
04-12-09, 01:02
Ιστορικές φωτογραφίες. :clap:
Ο Σιγάλας έχει αφήσει το στίγμα του όχι μόνο σαν αθλητής αλλα και λόγω τηες συνέχισης της προσφοράς του στο άθλημα με τη συμβολή του στην ΠΕΣΔ και στους αγώνες. να τον έχει ο Θεός καλά να τον απολαμβάνουμε σε πολλούς αγώνες ακόμα.

ΜΒ

ioannis1
04-12-09, 02:17
γνωρισα προσωπικα τον νικο φετος,κερδισε οχι μονο τον σεβασμο μου σαν πρωταθλητης αλλα σαν ανθρωποσ και οικογενειαρχης.η προσφορα του στο αθλημα ειναι ανεκτιμητη και μου ενεπνευσε περισοοτερο σεβασμο.νικο τετοιους ανθρωπους θελει το αθλημα και οχι παρτακηδες.χαρηκα πολυ που σε γνωρισα.:toast:

James
04-12-09, 12:09
Σε αυτους τους αθλητες όχι απλα λόγια θαυμασμου ,ΣΕΒΑΣΜΟΣ !! :bowdown::bowdown:

Bulky
04-12-09, 20:07
Ωραιες εποχες ,ποιοτικοι αθλητες,ο συγκεκριμενος είναι απο αυτους που βρίσκονται ακομα στο προσκηνιο από άλλο ποστο και αυτο λεει πολλα .:clap:

anjelica
04-12-09, 22:55
Μεγαλος αθλητης και καλος ανθρωπος:clap:Χαρηκα πολυ για την γνωριμια με τον Νικο και την Γεωργια,ειναι εξαιρετικο ζευγαρι.

ΜrΚommatias
05-12-09, 10:39
Αυτος που βλεπετε στις φωτογραφιες εκτος των αλλων ειναι και προπονητης Μ Ο Υ.Ειναι ο ανθρωπος που με βοηθησε να κανω το ονειρο μου πραγματικοτητα και να κατεβαινω με αξιωσεις στους αγωνες του σιδερενιου αθληματος!Τον ευχαριστω πραγματικα μεσα απο τα βαθη της ψυχης μου.Σιγαλακο μου συνεχιζουμε για το 2010 ;););)

Polyneikos
05-12-09, 17:21
O δασκαλος,ο coach,o φίλος μας,ο ανθρωπος με το χαμόγελο συνεχεια στα χείλη του !! Οτι και να πουμε θα είναι λίγο για τον Νικο ...
Μια φωτογραφία άπό το Μρ Οδύσσεια με την γυναίκα του ,Γεωργία,εμενα και τον Πανο !!

7421

NASSER
05-12-09, 18:44
Οτι και να πουμε για τον Νικο Σιγαλα θα ειναι λιγο. Εγω με μια λεξη λεω ΑΝΘΡΩΠΟΣ!
Οσο για το πολο του στο αγωνιστικο bodybuilding θα μπορουσαμε να καθομαστε με τις ωρες και να λεμε ιστοριες και γεγονότα, αλλα κανενας δεν θα μπορουσε να φανταστει αγωνες στο Νοβοτελ χωρις τη παρουσια του Νικου!
Να ναι παντα καλα, να τον χαιρεται η οικογενεια του και εμεις να τον απολαμβανουμε ειτε στη παρεα ειτε στους αγωνες του αθληματος!

NASSER
06-12-09, 14:50
Χρονια πολλα και ευτυχισμενα στον αγαπητο Νικολα Σιγαλα :toast::toast::toast:

Polyneikos
06-12-09, 14:53
Νικολα πολυχρονος,με υγεια παντα και οτι αλλο επιθυμεις!!!Τα φιλια μου !!:toast::toast:

Μαρία
06-12-09, 15:35
Χρόνια πολλα γεματα υγεια και ευτυχία για σενα και την οικογένειά σου!!!!:toast::toast::toast::toast:

TRIANTAFYLLOU
06-12-09, 19:58
χρόνια πολλα και ευτυχισμένα νίκο μου να σε χαίρονται όσοι σ αγαπάν:toast:

ioannis1
06-12-09, 22:10
χρονια πολλα νικο με υγεια.:toast:

Dillet
06-12-09, 22:18
Χρονια πολλα Νικο!!:toast::toast:

alextg
06-12-09, 23:24
Χρονια Πολλα Νικο ! Υγεια και ευτυχια σε εσενα και σε οσους αγαπας !

-beba-
07-12-09, 13:47
Χρόνια πολλά και από μένα :toast:. Αργησα λίγο αλλά δεν νομίζω να πειράζει............

Kaskani Konstantina
07-12-09, 17:42
Niko χρόνια πολλά υγεια σε σενα κ στην οικογενειά σου!!! σε αγαπάμε ολοι κ το ξέρεις!!! είσαι ιδιαίτερος άνθρωπος κ χαίρομε πάρα πολύ που είμαι παιδί της ομοσπονδίας σου!!!:bowdown::bowdown::bowdown:

Kaskani Konstantina
07-12-09, 17:49
O δασκαλος,ο coach,o φίλος μας,ο ανθρωπος με το χαμόγελο συνεχεια στα χείλη του !! Οτι και να πουμε θα είναι λίγο για τον Νικο ...
Μια φωτογραφία άπό το Μρ Οδύσσεια με την γυναίκα του ,Γεωργία,εμενα και τον Πανο !!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=7421&stc=1&d=1260022824

Νίκος κ Γεωργία πολυ όμορφο, γλυκό, χρυσό ζευγάρι!!!!:bowdown:
Οσο για boss k Polyneikos πολυ μόρτες ομορφοι εχετε γίνει τώρα τελευταία!!!!;)

Kntrns_MD
13-12-09, 19:10
Αναμφισβήτητα ο Νίκος Σιγάλας υπήρξε μεγάλος αθλητής (και ελπίζω να τον ξαναδούμε στη σκηνή:)) και φυσικά σημαντικός παράγοντας του αθλήματος στη χώρα μας. Ευχαριστούμε για τις φωτγραφίες και τη συμμετοχή του στο φορουμ μας. :toast:

nicksigalas
30-12-09, 13:44
Παιδια σας ευχαριστω για τις ευχες και για τα καλα σας λογια ,ειλικρινα με συγκινητε ,σας ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να εχετε υγεια και οτι καλυτερο για σας και τις οικογενειε σας και να προσπαθειτε παντα για το καλυτερο στο αθλημα μας. ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε ολους :welcome::welcome::welcome:

Polyneikos
30-12-09, 13:49
Νικο καλημερα,χρόνια πολλα με υγεία και ευτυχία για σενα κ την οικογένεια σου ,σου λεω τις ευχες μου και μεσω του φόρουμ αν και τα είπαμε,καλή χρονια να έχουμε και με δυναμεις για τα σίδερα !!!:toast:

NASSER
30-12-09, 14:01
Νικο ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ!!
Εμεις σε ευχαριστουμε που εισαι τοσο κοντα στους φιλους αυτου του φορουμ και εχουμε την ευκαιρια να μαθαινουμε απο σενα!

Muscleboss
30-12-09, 17:17
Χρόνια πολλά κ από εμένα Νίκο και υγεία σε όλους μας.:toast:

Και μιας και παρατήρησα οτι σε αυτό το τοπικ δεν υπάρχει ούτε μία φωτογραφία του Νίκου με μικρόφωνο (αναπόσπαστο πλεον κομμάτι της συμβολής του στους αγώνες σήμερα) θα βάλω εγώ μια φώτο του, που ήταν και η πρώτη φώτο που έβγαλα μαζί του. :green:

Νομίζω ότι όσοι αθλητές έχουν ακούσει το όνομά τους από τον Νίκο Σιγάλα και έχουν καρδιοχτυπήσει κρεμασμένοι από τα χείλη του, ο Νίκος είναι κατι περισσότερο από ένας πρωταθλτής και απλός εκφωνητής αγώνων, αλλά η φωνή του έχει χαρακτεί μέσα τους και συνοδεύει κάθε αγωνιστική τους ανάμνηση. :bowdown:

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=8241&stc=1&d=1262182576

Polyneikos
30-12-09, 17:55
Γεια σου ρε Πανο αρχοντα ,εσυ ειδικα έχεις ακουσει πρωτια από το μικρόφωνο του Νικόλα !!Η φωτο τα σπάει !!:clap::clap:

TRIANTAFYLLOU
30-12-09, 19:00
ωραία και χαρακτηριστική φωτο αυτη πάνο , αυτα είναι και τα καλά του ββ τα συναισθήματα που νοιώθουμε όταν είμαστε στην σκηνή .

και επίσης χρόνια πολλα και καλη χρονια στον νίκο και στην οικογένειά του και σύντομα να κάνουμε κανένα συμπόσιο πάλι και να τα πούμε :toast::toast:

nicksigalas
08-01-10, 18:43
Αντε Ηλια κανονιστε να τα πουμε οχι μονον σε αγωνες :bowdown:κανονισε Πανο σαββατο κυριακο να κανουμε ντου ολοι μαζι για βορειο ελλαδα σαν εκδρομη ολο το φορουμ :welcome:δεν ξερω απλα σας βαζω ιδεα :turtle:φυσικα με πουλμαν μηλαμε για απιστευτο ΓΕΛΙΟ/:toast::welcome:

NASSER
08-01-10, 18:51
Αντε Ηλια κανονιστε να τα πουμε οχι μονον σε αγωνες :bowdown:κανονισε Πανο σαββατο κυριακο να κανουμε ντου ολοι μαζι για βορειο ελλαδα σαν εκδρομη ολο το φορουμ :welcome:δεν ξερω απλα σας βαζω ιδεα :turtle:φυσικα με πουλμαν μηλαμε για απιστευτο ΓΕΛΙΟ/:toast::welcome:

Φοβερες ιδεες δινεις Νικο! πρωτοπορος στους αγωνες, πρωτοπορος και στην παρεα μας!!!

Αξιζει να πουμε πως τα απογευματα εισαι στο γυμναστηριο Shape επι της Μεσογείων ως personal trainer και εχεις βοηθησει πολυ κοσμο εκτος απο αθλητες!

Polyneikos
08-01-10, 19:26
Ναι Νασσερ,ισχύει αυτό που λες,δυστυχως για εμας ο coach εγκατέλειψε το γυμναστηριο της Μακρης, και λεω δυστυχως γιατί εκτός από προπονητης και καλος φίλος ο Νικος για όσους τον ξερουν είναι τρομερός πλακατζης στην παρέα, για να ασχοληθεί με το personal training που του ταιριαζε περισσότερο μεταφέρωντας την τεραστια εμπειρία του σε αθλητες αγωνιστικούς και μη...
Και αυτη η φωτο αφιερωμενη στον φίλο μου Νίκο !!!

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=8470&stc=1&d=1262967984

the_big_litho
08-01-10, 19:54
Πανο τωρα ειδα τη φωτο σου.... Εκπληκτικη και για ακομη μια φορα η ενταση του bb στο προσωπο σου....
Για τον Νικο Σιγαλα ειχα διαβασει, θαυμασει σε περιοδικα και ιντερνετ αλλα ειχα και την τυχη να τον γνωρισω απο κοντα με ολη την παρεα μας....

Λεω να κανουμε ντου στο γυμναστηριο του Ηλια να μην αφησουμε κανενα κιλο ανεκμεταλευτο....:green:

alextg
09-01-10, 01:59
Πανο τωρα ειδα τη φωτο σου.... Εκπληκτικη και για ακομη μια φορα η ενταση του bb στο προσωπο σου....
Για τον Νικο Σιγαλα ειχα διαβασει, θαυμασει σε περιοδικα και ιντερνετ αλλα ειχα και την τυχη να τον γνωρισω απο κοντα με ολη την παρεα μας....

Λεω να κανουμε ντου στο γυμναστηριο του Ηλια να μην αφησουμε κανενα κιλο ανεκμεταλευτο....:green:

Αυτα ειναι τα ωραια ! Ημερα κανονιστε και φυγαμε !

TRIANTAFYLLOU
09-01-10, 02:16
πω ρε παιδια αν το κανετε αυτο θα με τρελάνετε τελείως κανονιστε να είναι ο νίκος όπωσδήποτε που έριξε την ιδέα και να πούμε και τον σπύρο τον μπουρνάζο και όποιος μπορεί ,γιατι αυτός έρχετε και το έχει κατα νού να έρθει στα κοντα .

τωρα είδα το τόπικ καλή ιδεα αυτα μένουν άλλωστε γιατι είμαστε μια καλή και αγαπημένη παρεα και να ξέρετε θα γίνει πανηγύρι γιατι θα ρθεί πολύς κόσμος και απο γύρω περιοχη δεν μπορείτε να φανταστείτε :toast::toast::toast:

NASSER
09-01-10, 02:29
Και επειδη οτι λεμε το κανουμε θα ξεκινησει προγραμματισμος της εκδρομης!

:toast::bodybuildinggr:

KATERINI 144
09-01-10, 10:34
το πουλμαν κανονίστε να κανει μια σταση κατερινη για να ανεβουμε και εγω με τον γιαννη ε!!
απλα πρωτα να ρωτησουμε τον ηλια μηπως και δε θελει να δει παλιοποιοτητες στη χρυσουπολη, μη του χαλασουμε το ονομα :green:

GEORGEXX1
09-01-10, 12:10
ποσοι καλοι χωρανε σε ενα πουλμαν
ωρε παληκαρια;;;;;.
τετοια γουστα μια στις τοσες.

-beba-
09-01-10, 12:25
Σαν σχολική εκδρομή μοιάζει..........................

GEORGEXX1
09-01-10, 12:33
Σαν σχολική εκδρομή μοιάζει..........................

το ΣΑΝ ρε μπεμπα τη το ηθελες;;;

KATERINI 144
09-01-10, 13:36
ολοι οι καλοι χωρανε :toast::toast:

TRIANTAFYLLOU
09-01-10, 19:38
το πουλμαν κανονίστε να κανει μια σταση κατερινη για να ανεβουμε και εγω με τον γιαννη ε!!
απλα πρωτα να ρωτησουμε τον ηλια μηπως και δε θελει να δει παλιοποιοτητες στη χρυσουπολη, μη του χαλασουμε το ονομα :green:
\
επειδη δεν είμαι ρατσιστης και θελω η ομάδα να είναι πολυσυλλεκτικη ας έχουμε και καμια παλιοποιότητα και σαβούρα στην ομάδα δεν πειραζει ψυχή εχεις και συ φωτακη και εχεις μια θεση στον ήλιο χαχαχαχαχα:P:P:P:P:P

KATERINI 144
09-01-10, 21:19
:smash::smash::smash::smash:

Polyneikos
11-02-10, 13:11
Μερικες φωτογραφίες ακομα από τον Νίκο Σιγαλα που πεσαν στα χερια μου....


9232


9235

9234



9233

-beba-
11-02-10, 15:57
:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

Muscleboss
11-02-10, 18:49
Εκείνο που παρατηρώ είναι ότι ενώ πολλοί αθλητές χαμογελoύν όταν ποζάρουν το χαμόγελο του Νίκου έχει μια φυσικότητα που αν μη τι άλλο δηλώνει και το καθαρό και ανοιχτό του χαρακτήρα... respect. :clap:

ΜΒ

NASSER
11-02-10, 19:31
Ολες τις φωτο του Νικου τις κοιταμε με θαυμασμο καθως γνωριζουμε τον εξαιρετικο χαρακτηρα του και την αγαπη του για το αθλημα. Γιαυτο αλλωστε ειναι και εξαιρετικος προπονητης!!
Κωστα και κατα επεκταση Νικο ευχαριστουμε για τις φωτο και ευχομαστε να δουμε συντομα και αλλες τοσο παλιες οσο και προσφατες!

TRIANTAFYLLOU
11-02-10, 20:19
και ενα ακόμη που είχα προσέξει στον νίκο εκτός του αδαμάντινου χαρακτήρα που αυτο φαίνεται στο χρόνο , είναι πως πάντα κατεβαινε πολυ καλα γραμωμένος και φορμαρισμένος :clap::clap::clap::clap::clap:

nicksigalas
13-02-10, 20:28
Ρε Κωστα που τις βρηκες αυτες τις φωτο εισαι απιστευτος σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια .Τωρα ειμαι στην αγ παρασκευη στο γυμναστηριο shapes και κανω τα personal σε διαφορους επωνυμους αλλα και σε παιδια που ετοιμαζονται για τον μαιο .Οσο για την εκδρομη που λεμε για να παμε στον γιγαντα και εξαιρετικο ανθρωπο στον φιλο μας τον λιακο κανονιστε το:turtle::turtle:

Polyneikos
13-02-10, 20:36
Δεν αποκαλύπτω τις πηγες μου δημοσια,χα,χα,Νικόλα θα σου πω από κοντα !!:thumbup:

nicksigalas
13-02-10, 21:06
Περιμενω τωρα που μηλαμε ειμαι Λαρισα αντε να βρεθουμε απο κοντα να τα πουμε α ρε Κωστακο σε πεθυμησα:welcome:

Muscleboss
15-05-10, 13:32
:thumbup:


10850

Polyneikos
15-05-10, 13:40
Νικος Σιγαλας RESPECT !!!:clap::clap:
Πανο από ποια χρονια είναι;

Muscleboss
16-05-10, 21:34
Κώστα η φωτο αυτή είναι από περιδικό του '93, και χαρακτηρίζεται ως μια παλαιότερη φώτο του Νίκου Σιγάλα... δε διευκρυνίζει χρονία.. Λογικά κοντά στο '90.

ΜΒ

Kaskani Konstantina
06-06-10, 00:03
Ο αγαπημένος μας Νίκος!!


11956


11957

Polyneikos
13-11-10, 18:28
2 Φωτογραφίες που βρηκα στο αρχείο,αφιερωμενες στο παλιο μας coach!
Nικολα τα λεμε από κοντα σε λιγες μερες στον αγωνα :welcome::welcome:

18219



18220

nicksigalas
22-11-10, 15:10
Κωστακο νασε καλα αυτες οι φωτο ειναι απο το κεντρικη ελλας που ειχα παρη την πρωτη θεση στην κατηγορια των - 80 και δευτερος στο γενικο τιτλο με πρωτο των παναγιωτη σιωτη θα τα πουμε στους αγωνες και αμα γινη κατι πριν περιμενω τηλ σε αγαπω πολλυ φιλαρακο:thumbup::welcome:

Polyneikos
22-11-10, 15:16
:welcome::welcome::thumbup:

Muscleboss
22-11-10, 15:23
http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=18220&stc=1&d=1289662057

Μου χαν ξεφύγει αυτές οι φώτος! :clap:

Οι δύο αθλητές δεξιά ποιοι είναι; Κάτι μου θυμιζει ο 2ος απο δεξιά αλλά δεν είμαι βέβαιος.

ΜΒ

Polyneikos
24-11-10, 20:39
Σιγαλας - Σιώτης - Ευθυμης Χατζηπόπης - Τσαλαπατας Κώστας :thumbup:

Polyneikos
11-11-12, 21:55
Κάποιες φωτογραφίες βγαλμένες από το χρονοντούλαπο του ελληνικού bbing που βρήκα , του φίλου Νίκου Σιγάλα..:thumbup:
Είναι από τους πρώτους του αγώνες,στην IFBB, τότε που τον κατέβαζε στους αγώνες ο Δημήτρης Παπαδογεωργάκης


IFBB - ΕΟΣΔ 1ο Πανελλήνιο Πρωταθλημα 1988


56881

ΙFBB - ΕΟΣΔ 2o Πανελληνιο Πρωταθλημα 1989


56882


56883

IFBB - EEΟΣΔ Πανελληνιο Πρωταθλημα 1990

56884

ΑΘΛΗΤΗΣ
01-03-16, 14:47
Παρακάτω θα δείτε το πρώτο τεύχος του περιοδικού Bodybuilding & Fitness των εκδόσεων ΑΘΛΗΤΗΣ.
Ήταν Δεκέμβριος του 1998 και στο εξώφυλλο είναι ο Νίκος Σιγάλας, ιδιαίτερα δημοφιλής στα χρόνια της αγωνιστικής του καριέρας.
Στις σελίδες 40-41 θα δείτε ένα πρόγραμμα γυμναστικής από τον Νίκο, ενώ στις σελίδες 50-51 μία συνέντευξη του. Όλα αυτά στο blog.athlitis.gr (http://blog.athlitis.gr/).

103112 (http://blog.athlitis.gr/bodybuilding-fitness-1/)

Polyneikos
18-03-23, 15:45
Nίκος Σιγάλας - 1998
Φωτογράφηση για το περιοδικό Bodybuilding & Fitness, Eκδόσεις ΑΘΛΗΤΗ!

141513

141514

141515

141516

141517


141518

141519


141520