PDA

Επιστροφή στο Forum : Oatgain (Kinetica)



jam
19-02-14, 23:06
Καλησπερα παιδια ,
Λογο του πανεπιστημιου και γενικα με την ζωη στο εξωτερικο λογο σπουδων εχω αρκετες δουλειες , διαβασμα κτλ βρηκα λιγη ωρα και ειπα να την αφειερωσω με ενα review απο το εξης συμπληρωμα Kinetica Oatgain . Αναφαιρομαι στην γευση chocolate & caramel nut καταρχας , λοιπον θα ποσταρω παρακατω τα συστατικα κτλ , αλλα η εξης φορμουλα ειναι βασισμενη σε βρωμη και πρωτεινη , ωστοσο αυτο που μου τραβηξε το ενδιαφερον ειναι το coconut oil και η ταυρινη . Ενω δεν περιεχει κρεατινη ετσι ωστε να αφηνει ανοικτη την επιλογη στον καθενα για την χρηση η οχι !

http://jackedgorilla.com/wp-content/uploads/2013/05/kinetica-product.jpg



http://images.kineticasports.com/images/products/1322233845-20883300.gif


-Λοιπον απο συστατικα και αναλογιες ειμαι πολυ εντυποσιασμενος απο το προιον mass gainer βασικα λογο την χρησης βρωμης και γενικα για τις μικρες λεπτομεριες ταυρινη και Μct oil , οπως επεισης περιεχει γλουταμινη και βιταμινες Β.. + C και του δινω ενα 9/10

-Απο την πλευρα γευσης , δεν ξερω κατα ποσο το λαμβανεται υποψη σας αλλα πρωσοπικα εχω αρκετο προβλημα με την γευση και πραγματικα θελω να μου αρεσει αυτο που πινω , μεχρι τωρα δεν με εντυπωσιασε σχεδον κανενα εκτος απο αλλο ενα προιον της στακκερ και αυτο το συγκεκριμενο , σαν γευση chocolate & caramel nut ειναι πραγματικα οπως μπορειται και οσο καλητερα μπορειται να την φανταστιται , η γευση ειναι ακριβος οπως περιγραφετι σοκολατα και μια αισθηση απο γευση καραμελλα και αυτη την ωραια μυρωδια απο βρωμη , δεν μπορω να το περιγραψω καλυτερα ( παντα μιλαμε με νερο ετσι , με γαλα δεν την δοκιμασα ακομη αλλα θα ειναι ακομη καλυτερη λογικα) :P απο γευση της δινω ενα 9.9/10

-Διαλυτικοτητα , κανονικη , ουτε να αφηνει κοματτακια αλα ουτε να διαλυεται με ενα κουνημα , λογικη διαλυτικοτητα τελοσπαντων 8-9/10

-Tιμη , την πηρα 32 αγγλικες λιρες τα 2.4 κιλα σε προσφορα που θα με αρκεσουν για λιγο λιγοτερο απο ενα μηνα , σε γενικες γραμμες ειναι προσητη τιμη και απο το οτι με αφηνει ευχαρηστημενο σε πολλους τομεις θα δωσω ενα 9/10

-Απο συντηριτικα κτλ ασπαρταμη , ace-K , και τους αλλους υποπτους περιεχει μονο sucralose που ειναι το πιο κοινο και γενικο πιο αθωο κατα την αποψη μου , ουτε ασπαρταμη ουτε ποτασιουμ τιποτα αλλο , για την δικη μου πρωσοπικη χρηση ειμαι ευχαρηστιμενος και γενικα δεν ειναι γεματο με ολα οπως αλλες εταιριες και μπραβο στην εταιρια αυτη , δινω 10/10

Σε γενικες γραμμες ειναι το μονο προιον μεχρι τωρα που με αφησε με αυτη την ευχαρηστηση και γενικα με μια πολυ καλη σχεδον τελια αποψη :thumbup:
Την εταιρια πρωσοπικα τωρα την μαθαινω απο αυτο το προιον δεν ξερω για προηγουμενα η αλλα προιοντα γενικα τιποτα το ιδιαιτερο και το ρισκαρα , αλλα διαβασα τωρα και προσπαθω να βρω και αλλες πληροφοριες να μαθω περι της εταιριας , δεν ξερω κατα ποσο το προιον ειναι διαθεσιμο σε Ελλαδα ειτε Κυπρο αλλα εαν μπορειται και εχετε ευκαιρια να το παρεται , παρτετω!! :thumbup: ακολουθουν φοτο απο το προιον και nutrition facts :turtle::thumbup:

οπως επεισης και ενα βιντεακι που μου αρεσε πολυ και μιλουν ανθρωποι της εταιριας , ενδιαφερον

http://www.youtube.com/watch?v=y7k_DvsDV3E

Mikekan
20-02-14, 16:31
Όντως φαίνεται αρκετή ποιοτική! Αλλά δεν είναι λίγο ακριβή για 16 μόνο δόσεις?

jam
20-02-14, 21:45
φιλε Μιχαλη , υπαρχει και σε 5κιλη (5,4 νομιζω δεν ειαι σιγουρος καντω ενα search να δεις αν θες) αυτη αξιζει καλυτερα , παρολαυτα προτεινει 3 σκουπ 620 θερμιδες , εγω χρησιμοποιω 2 σε αναλογια με την διατροφη μου και με αρκει για περισσοτερο , παρολαυτα μπορω να πω οτι δεν ειναι και ακριβη αλλα σιγουρα δεν ειναι και φτηνη , αξιζει ομως πραγματικα σαν προιον , για μενα που δεν ηξερα καν την εταιρια αυτη:thumbup:

sobral
21-02-14, 01:10
η Kinetica μπορεί να είναι άγνωστη σε πολλούς αλλά θεωρείται πολύ αξιόπιστη εταιρία κ ελεγμένη από πολύ αξιόπιστο φορέα όσον αφορά απαγορευμένες ουσίες. Η φόρμουλα που ανέβασες έχει καλές πηγές, καλή επιλογή μου θυμίζει λίγο reflex.

jam
21-02-14, 02:21
εχει η ρεφλεξ παρομοιο προιον Σοπραλ ? :? επειδη γενικα στην αγγλια η ρεφλεξ ειναι μια απο της 2-3 γνωστες-κοινες μαρκες και δεν ειδα κατι παρομοιο. Οσο για ρεφλεξ πηρα μια γουει πριν αρκετο καιρο και πραγματικα δεν μπορω να την πιω , μου ερχεται αναγουλα , οσο για αξιοπιστια κτλ ξερω πολλα καλα σχολια αλλα απο γευση πραγματικα δεν μπορω , πρωσοπικα παντα, να την πιω , οπως και να χει για να μην βγαινουμε εκτος θεματος , ναι ειμαι πολυ ευχαρηστιμενος με την εξης φορμουλα :) υπαρχει καθολου προιοντα κινεκτικα σε Ελλαδα ητε Κυπρο εαν γνωριζεται απλα απο απωρεια :unsure:

sobral
21-02-14, 02:29
εχει η ρεφλεξ παρομοιο προιον Σοπραλ ? :? επειδη γενικα στην αγγλια η ρεφλεξ ειναι μια απο της 2-3 γνωστες-κοινες μαρκες και δεν ειδα κατι παρομοιο. Οσο για ρεφλεξ πηρα μια γουει πριν αρκετο καιρο και πραγματικα δεν μπορω να την πιω , μου ερχεται αναγουλα , οσο για αξιοπιστια κτλ ξερω πολλα καλα σχολια αλλα απο γευση πραγματικα δεν μπορω , πρωσοπικα παντα, να την πιω , οπως και να χει για να μην βγαινουμε εκτος θεματος , ναι ειμαι πολυ ευχαρηστιμενος με την εξης φορμουλα :) υπαρχει καθολου προιοντα κινεκτικα σε Ελλαδα ητε Κυπρο εαν γνωριζεται απλα απο απωρεια :unsure:

instant mass είναι κάτι παρόμοιο με αυτή. Kinetica δεν έχει πάρει το μάτι μου εδώ Ελλάδα.

jam
21-02-14, 02:52
απο μια γρηγορη ματια μοιαζουν με κατι διαφορες σε αναλογιες , sugars που εχει περισσοτερα απο διπλασια και ενταξυ καζεινη κτλ που ειναι πρωσοποικες επιλογες , οπως και να χει ναι παρομοια , βρηκα καιαλλες παρομοιες η αληθεια , της ON , Sci-mx και phd αλλα το ρισκαρα με αυτη για διαφορους λογους :unsure::P στη τελικη ειμαι πολυ ευχαρηστιμενος ομως :turtle::green: