PDA

Επιστροφή στο Forum : Pro Gainer (ON)



GOMI
25-12-07, 03:09
Χρόνια πολλά σε όλους!

Ήθελα την γνώμη σας για το συμπλήρωμα της ΟΝ το Pro Complex. Είναι συνδυασμός 6 πηγών πρωτείνης.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=12795&stc=1&d=1276940484


http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=12796&stc=1&d=1276940489


Σχεδιάζοντας μια διατροφή γράμμωσης την οποία θα ποστάρω κάποια στιγμή για την γνώμη σας, θέλω να αντικαταστήσω τα 2 τόστ γαλοπούλας που παίρνω στο γραφείο το πρωί με μια δόση από το συγκεκριμένο συμπλήρωμα και μια μπανάνα.
Εννοείται ότι με το πρωινό και μετά το γυμναστήριο παίρνω whey.

θα ήθελα να μου πείτε αν το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος και αν προσφέρεται σε περίοδο γράμμωσης..γιατί εκτός των άλλων ..είναι και σχετικά πανάκριβο :clown2:

thanks...

RUHL
27-12-07, 15:19
Λοιπον

Optimum Nutrition introduces a Bigger and Better Pro Complex. This advanced formula contains a multi-protein blend consisting of 1-Whey Protein Isolates, 2-Whey Protein Concentrate, 3-Egg Albumen and 4-Hydrolyzed Whey Peptides.

6 πηγες δεν νομιζω :cyclops: η καζεινη που ειναι? :cyclops: η καμια σογια δεν ξερω αλλη μαρκα εψαξες για περισσοτερες πηγες? παντως ακομα και αυτο να παρεις δεν τρεχει τιποτα καλη αντικατασταση γευματος θα γινει απλος υπαρχουν και καλυτερες πιστευω+++ με τις αλλες 2 πηγες που ειπα
Και για γραμμωση φυσικα και κανει :awesome:



:shifty: :shifty: τελευτεα η ΟΝ εχει καβαλησει το καλαμι απο τα πολλα βραβια στο ββ.κομ και ανεβασε την τιμη της αδικαιολογιτα τωρα αμα εχει καλη τιμη αυτο σε σχεση με αλλες μαρκες δεν ξερω δεν εψαξα ακομα να αγωρασω με πολλες πηγες πρωτεινη(επειδη δεν χανω γευμα :nana: )

GOMI
27-12-07, 16:15
Βασικά στο site που την είδα έλεγε για 6 πηγών πρωτείνη...αλλά μάλλον έχεις δίκιο.

Είδα και την PRO PLEX, απλά προς το παρόν βρίσκω μόνο των 2500kg. και πάει πάνω από 100 ευρώ.

Τι γνώμη έχεις για την συγκεκριμένη?

Duke-Nukem
27-12-07, 16:51
2500gr 100+ euro????????????? OMG ! ! !
για κανέναν λόγο....

GOMI
27-12-07, 18:03
Υπάρχει καμιά άλλη ιδέα/πρόταση? Από ελληνικά καταστήματα πάντα, δεν θέλω να μπλέκω. Έστω και pm κάποιος.
Το γεύμα στο γραφείο αυτό το διάστημα είναι αδύνατον να το αντικαταστήσω με ταπεράκι..

Danath
10-11-08, 16:43
70 ευρο στα 2,27 κιλα

λεει οτι εχει 8 πηγες πρωτεινης και 60 γραμμαρια πρωτεινη ανα serving

το βλεπω πολυ δυνατο και λεω να το δοκιμασω

τι λετε θα εχει αποτελέσματα ;

(εκτος αν οι επιστημονες της muscletech κανουν παλι την εκπληξη και φερουν κανενα συμπληρωμα απο το διαστημα σαν αυτο το halo που ο τροπος για το πως λειτουργει ειναι για πολλα γελια) :rocking:

RUHL
10-11-08, 16:58
τι λετε θα εχει αποτελέσματα ; http://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/shake_125.gifhttp://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/shake_125.gifhttp://i277.photobucket.com/albums/kk50/RUHL_2008/shake_125.gif

slaine
10-11-08, 22:02
απλα πανάκριβη

goutsos
11-11-08, 02:51
+1

KM2909
02-01-09, 18:24
Ποια εινα η αποψη σας για το συγκεκριμενο προιον? Εχει πρωτεινες απο 6 πηγες, τα βασικα αμινοξεα και ποιοτικοτερους υδατανθρακες απο ενα απλο gainer... Το gainer αυτο, το ''κληρονομησα'' απο ενα φιλο στον οποιο δεν αρεσε η γευση...(προσωπικα τη βρισκω πολυ καλη, αλλα γουστα ειναι αυτα). Προσωπικα το χρησιμοποιω αποκλειστικα και μονο μετα την προπονηση. Δεν μπορω να σας πω για τα αποτελεσματα του καθως το χρησιμοποιω για μολις 3 μερες... :D

http://img65.imageshack.us/img65/1303/op292ig8.th.jpg (http://img65.imageshack.us/my.php?image=op292ig8.jpg)


Amount Per Serving
Calories 650
Calories From Fat 70
% Daily Value*
Total Fat 8g 12%
Saturated Fat 4g 20%
Trans Fat 0g
Cholesterol 60mg 20%
Sodium 340mg 14%
Total Carbohydrate 85g 28%
Dietary Fiber 5g 20%
Sugars 6g
Protein 60g
Vitamin A 20%
Vitamin C 35%
Calcium 50%
Iron 25%
Vitamin E 35%
Thiamin 15%
Riboflavin 35%
Niacin 20%
Vitamin B6 20%
Folic Acid 20%
Vitamin B12 20%
Biotin 20%
Pantothenic Acid 20%
Phosphorus 35%
Iodine 45%
Magnesium 30%
Zinc 20%
Selenium 10%
Copper 20%
Manganese 35%
Chromium 30%
Molybdenum 25%
Chloride 4%
* Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet. Your daily values may be higher or lower depending on your calorie needs:
Ingredients:
Maltodextrin, Protein Blend (Whey Protein Isolate, Whey Protein Concentrate, Calcium Caseinate, Egg Albumin, Hydrolyzed Whey Peptides, Glutamine Peptides), Cocoa (Processed With Alkali), Lipid Blend (Medium Chain Triglycerides, High Oleic Sunflower Oil), Partially Hydrogenated Guar Gum, Natural And Artificial Flavors, Lecithin, Vitamin/Mineral Blend (DiMagnesium Phosphate, Calcium Carbonate, Tricalcium Phosphate, Maltodextrin, Ascorbic Acid, Ferric Orthophosphate, Molybdenum AA Chelate, D-Alpha Tocopheryl Acetate, Boron Proteinate, Niacinamide, Zinc Oxide, Manganese Sulfate, D-Calcium Pantothenate, Selenomethionine, Pyridoxine Hydrochloride, Vitamin A Palmitate, Cupric Oxide, Chromium Polynicotinate, Thiamin Hydrochloride, Riboflavin, Beta Carotene, Folic Acid, Biotin, Potassium Iodide, Cyanocobalamin), Salt, Carbogen®, Aminogen®, Sucralose, Acesulfame Potassium, Lactase.

slaine
02-01-09, 18:43
βάλε ρε εδώ τις φωτογραφίες και τα συστατικά καλύτερα. υπάρχει συγκεκριμένη φόρμα τόπικ σε αυτό το υποφόρουμ :D

slaine
02-01-09, 18:48
δεν τις βρήκα τις 7 πηγές πάντως. ούτε αναλυτικά τι υδατάνθρακες έχει.

από γκέινερ δεν ξέρω να σου πω αν είναι καλό γιατί δε χρησιμοποιώ. βάλε τα συστατικά εδώ όπως πχ σε αυτό το τόπικ:
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=4193

πάντως καλά κάνεις και παίρνεις μετά την προπόνηση είναι καλή ώρα για γκέινερ. αλήθεια πόσες μεζούρες βγάζει? 20? :roll:

KM2909
02-01-09, 19:18
post edited... εχει πρωτεινες 6 πηγων, εκ παραδρομης εγραψα 7.... :oops: Οσον αφορα τις μεζουρες που βγαζει, φαντασου οτι το scoopακι (ενα ανα δοση) ειναι σχετικα μεγαλο(163 gr.), ενω το καθαρο βαρος ειναι συνολικα 2310 gr. Μη με βαζεις να κανω τη διαιρεση :D

mantus3
02-01-09, 19:46
την εκανα εγω.... σχεδον 14.... σαν τζαμπα επιλογη καλο ειναι. λεφτα παντως δεν ειναι να δωσεις για κατι τετοιο... ευνοητοι λογοι

RUHL
02-01-09, 20:02
Dietary Fiber 5g 20%
Sugars 6g
Total Fat 8g 12%

Αυτο για μετα την προπονηση δεν μου αρεσε εμενα το λιπος και οι ινες δεν εχουν θεση μετα την προπονηση και βλεπω λιγα sugars για να ανεβασουν ινσουλινη ουτε ολες αυτες οι πηγες πρωτεινης

κατα την γνωμη μου για αντικατασταση γευματος πολυ καλο ειναι

KM2909
02-01-09, 20:22
ruhl μπορει να μην περιεχει ζαχαρα, εχει ομως μαλτοδεξτρινη, η οποια οπως γνωριζουμε ειναι απαραιτητη για τη μεταπροπονητικη διατροφη, αυξανοντας δραστικα τα επιπεδα ινσουλινης. Επισης η μαλτο ειναι ενας λογος για τον οποιο δν χρησιμοποιω το προιον αυτο ως υποκαταστατο γευματος οποιαδηποτε αλλη στιγμη της ημερας παρα μονο μεταπροπονητικα, γιατι μετα την προπονηση ειναι η μονη στιγμη της ημερας (ισως κ μετα το πρωινο ξυπνημα) στην οποια η μαλτο ειναι χρησιμη κ σωστα αξιοποιησιμη απο τον οργανισμο.

tezaman
02-01-09, 21:44
Οι ίνες δεν μπορώ να εντοπίσω από ποιο συστατικό προέρχονται :o

RUHL
02-01-09, 23:43
ρε την ειδα την μαλτοδεξρινη αλλα και μενα οι ινες με προβληματησαν απο που τις βρηκαν και σε ποσοστο 20% του συνολου νομιζα οτι η μαλτοδεξρινη εχει sugars αλλα λαθος εκανα τωρα ειδα το κουτι μου

Amount Per Serving
Energy 808kJ 190 Kcal
Protein 0g
Carbohydrates 47.5g
Of which Sugars 0g
Fat 0g
Dietary Fibre 0g
Sodium 0.1g


το ερωτημα ειναι οι ινες απο που ειναι γιατι νομιζα οτι ηταν απο βρωμη

tezaman
03-01-09, 03:53
είναι μυστική συνταγή της εταιρίας και δεν την βγάζουν στην φόρα.. αναβολικές ίνες :chinese:

blackgym
11-02-09, 13:33
ποια πρωτεινη πρωτινετε αντοιστιχη σε αυτη των 2 κιλων ? που να εχει και γλουταμινη μεσα αρκετη και αμινοξεα..εμενα στα xtreme mou eipan oti symferei..

RUHL
11-02-09, 13:51
^^ γιατι κολησες στην γλουταμινη αφου δεν κανει τιποτα για την αθλιτικη αποδοση μονο για τα εντερα ειναι καλη ισως και ο ανοσοποιητικο συστημα
και αμινοξεα εχουν ολες οι πρωτεινες ακομα και το κρεας που τρως

σταματηστε να διαβαζετε αυτα τα διαφημιστικα πανω στο κουτι :lol: :lol: :lol: :lol:

περιτο να σου πω οτι αυτο το ειδος πρωτεινης μπαινει μονο οταν δεν τρως καποιο γευμα και μετα την προπονηση και στο πρωινο δεν κανει και θα χρειαστεις και αλλη πρωτεινη απλη whey 100% πχ της ΟΝ για μετα την προπονηση η στο πρωινο εφοσον δεν τρως αυγα


παρε εκεινη την λιγμενη την ΟΝ με 100 ευρω 4,5 κιλα και καλα εισαι :rocking:





:doh:

blackgym
11-02-09, 14:10
βρισκω 4,5 κιλα της twinlab 100% whey me 120 euro..και δεν ειναι λιγμενη...

8) :nana:

RUHL
11-02-09, 14:35
:doh: :doh: :doh: :doh: :doh: :doh:

goutsos
11-02-09, 21:10
χαχαχα παρε αυτη να τελειωνεις θα σε βγαλει αρκετο καιρο οι αλλες δεν ακσιζουν τα λεφτα τους ειναι απλα κολπα των εταιρειων για να αυξησουν το κερδος,,, :turtle:

Brύno
28-11-09, 17:33
http://x-tremestores.gr/eshop_files/pictures/1600_01-067-145.gif

http://www.eilid.com.gr/webBuilder/accounts/139/138/216/pictures/01-067-154-055_.gif

Λοιπόν, τί γνώμη έχετε για αυτό το προιόν?Είναι της ON η οποία για εμένα είναι απο τις ποιοτικότερες εταιρίες στον χώρο, και σκέφτομαι να την "χτυπήσω" :bbbiceps:

Ας ακούσουμε και τις γνώμες όσον την έχουν δοκιμάσει λοιπόν ή τέλοσπάντων έχουν κάποια άποψη, καθώς η τιμή της είναι κατα πολύ αυξημένη σε σχέση πχ με την 100% Whey.

foko
28-11-09, 17:42
Την εχω δοκιμασει παλιοτερα κ αν θυμαμαι καλα ειναι 90-10 πρωτεινη τριων ειδων.
φοβερη γευση κ διαλυτοτητα , βανιλια γιατι η σοκολατα δεν μου αρεσει γενικοτερα.
Δυστηχως πολλυ ακριβη

Brύno
28-11-09, 20:39
Δυστυχώς όντως είναι πολύ ακριβή, σχεδόν διπλάσια τιμή απο την 100% whey αν υπολογίσεις οτι το 4κιλο κάνει 120 euro ενώ αυτής εδώ 230 :P

Adinamos
27-04-10, 02:47
Απο τις ποιοτικοτερες πρωτεινες που εχω δοκιμασει... Θα την ξαναπαρω καποια στιγμη.
υ.γ.: ειναι και σε 2 weeks special στα xtreme

versus
19-06-10, 12:31
αυτό που θα 'θελα να μάθω είναι αν το συγκεκριμένο συμπλήρωμα είναι καλό σε σχέση με τα άλλα gainer!!ξέρω πως γενικά το forum είναι "κατά" των πρωτεινών όγκου!αλλά σε σχέση με τις άλλες πρωτείνες όγκου είναι καλό;και αν το έχει χρησιμοποιήσει κανένας! :)

http://www.x-tremestores.gr/eshop_files/pictures/2503_ProCompleGainer_(300X300).jpg
http://www.emagemaker.gr/accounts/139/138/216/pictures/01-067-140_.gif
• Πάνω από 600 θερμίδες ανά δόση

• Αναλογία πρωτεΐνης / υδατανθράκων 60:85

• Μοναδικό μίγμα υψηλού ποιοτικού ορρού γάλακτος, αυγού, και πρωτεΐνες καζεΐνης

• 25 βιταμίνες και βασικά ανόργανα άλατα

Polyneikos
19-06-10, 12:38
Magic button ............................... "ANAZHTΗΣΗ" (http://forum.bodybuilding.gr/search.php).......................................

Polyneikos
19-06-10, 12:52
Kαλα,τι σκουπ είναι αυτο που σου δινει 60 γρ πρ και 85 υδατανθρακα,κουταλα μαγειρίου;Πόσα γρ προιοντος είναι;

versus
19-06-10, 12:57
Πόσα γρ προιοντος είναι;
δεν αναφέρει!

Polyneikos
19-06-10, 13:09
Για ψαχτο γιατι υποψιαζομαι καμια 2οο προιοντος οποτε αυτον ο κουβας που βλέπεις μπροστα σου θα είναι για καμια 10-15 ημερες.Γενικα σε αυτες τις φόρμουλες πληρωνεις πολυ ακριβα το μαρμαρο (υδατανθρακα).
Κατα τα αλλα δεν είμαι τελειως κατα αυτων για συκγεκριμενους ανθρωπους και όχι αλόγιστα,λεφτα να υπάρχουν να χαλαμε.;)

deluxe
19-06-10, 14:43
Η συγκεκριμενη πρεπει να εινια καλη. Εχει λιγη ζαχαρη. Βεβαια 650 θερμιδες ειναι αρκετες. Η μιση δοση ειναι μια χαρα για να αντικαταστησεις ενα γευμα, οποτε δε μπορεις να φας.

versus
19-06-10, 15:26
Για ψαχτο γιατι υποψιαζομαι καμια 2οο προιοντος οποτε αυτον ο κουβας που βλέπεις μπροστα σου θα είναι για καμια 10-15 ημερες.Γενικα σε αυτες τις φόρμουλες πληρωνεις πολυ ακριβα το μαρμαρο (υδατανθρακα).
Κατα τα αλλα δεν είμαι τελειως κατα αυτων για συκγεκριμενους ανθρωπους και όχι αλόγιστα,λεφτα να υπάρχουν να χαλαμε.;)

ακριβώς αυτό!:thumbup:

versus
19-06-10, 15:28
Η συγκεκριμενη πρεπει να εινια καλη. Εχει λιγη ζαχαρη. Βεβαια 650 θερμιδες ειναι αρκετες. Η μιση δοση ειναι μια χαρα για να αντικαταστησεις ενα γευμα, οποτε δε μπορεις να φας.

και εγώ γι' αυτό ρωτάω!επειδή έχει λίγη ζάχαρη!αλλά άμα είναι να πληρώσω 75euro για να μου τελειώσει σε 10 μέρες άστο καλύτερα!μου αρέσει και η Real Mass Gaspari! :)

deluxe
19-06-10, 15:46
Μα δε θα παιρνεις ολοκληρο το σκουπ. Θα παιρνεις το μισο. Οποτε θα κρατησει διπλασιες ημερες. Σαν υποκαταστατο ενος γευματος.

versus
19-06-10, 15:54
Μα δε θα παιρνεις ολοκληρο το σκουπ. Θα παιρνεις το μισο. Οποτε θα κρατησει διπλασιες ημερες. Σαν υποκαταστατο ενος γευματος.

οκ φίλε ευχαριστώ :) μάλλον αυτό θα κάνω!

deluxe
19-06-10, 16:05
Εκτος και αν το παιρνεις για να βαλεις ογκο και οχι σαν υποκαταστατο γευματος. Εσυ κρινεις και αποφασιζεις.

versus
19-06-10, 16:12
για όγκο ξέρω ότι οι πρισσότεροι μέσα στο forum είναι κατά των "πρωτεινών όγκου"..εγώ τον χειμώνα θα αρχίσω την παραπάνω που ανέφερα(Real Mass Gaspari)..πιστεύω θα μου κάνει δουλειά!!και άμα δεν μου κάνει απλά την κόβω!αυτά τα πράγματα είναι για να τα δοκιμάζεις!άμα δεν τα δοκιμάσεις να κρίνεις από μόνος σου δεν θα μάθεις!χρήσιμες οι συμβουλές,αλλά διαφορετικά λειτουργούν τα πράγματα σε κάθε οργανισμό! :)

deluxe
19-06-10, 16:22
Εγω αλλο θελω να πω. Αμα παιρνεις το μισο σκουπ, δλδ 325 θερμιδες για να αντικαταστησεις καποιο γευμα, δε θα παρεις ογκο. Αφου τοσο ετρωγες και παλαιοτερα.

Αν παιρνεις ολοκληρο το σκουπ, 650 θερμιδες, θα παρεις ογκο, αλλα και λιπος μαζι. Δε νομιζω ο οργανισμος να μπορει να απορροφησει τετοιες ποσοτητες υδατανθρακα και πρωτεινης με τη μια. Εκτος αν εισαι ο ronnie.

versus
19-06-10, 16:27
Εγω αλλο θελω να πω. Αμα παιρνεις το μισο σκουπ, δλδ 325 θερμιδες για να αντικαταστησεις καποιο γευμα, δε θα παρεις ογκο. Αφου τοσο ετρωγες και παλαιοτερα.

Αν παιρνεις ολοκληρο το σκουπ, 650 θερμιδες, θα παρεις ογκο, αλλα και λιπος μαζι. Δε νομιζω ο οργανισμος να μπορει να απορροφησει τετοιες ποσοτητες υδατανθρακα και πρωτεινης με τη μια. Εκτος αν εισαι ο ronnie.
ναι αυτό με προβληματίζει γιατί εγώ για όγκο θα την έπαιρνα επειδή έχει λίγη ζάχαρα,καλή ποσότητα πρωτείνης-υδατανθράκων!αλλά το θέμα είναι ότι αυτά βρίσκονται όλα μαζί μόνο σε 1 scoop:shock:οπότε μου φαίνεται δεν θα την πάρω!και το θέμα είναι πως θα σου τελειώσει και σε 13-15 μέρες!το 1 scoop πρέπει να είναι σαν κουτάλα!

Gaspari
07-11-10, 02:02
Καλησπέρα,

όπως και ο τίτλος λέει, θα ήθελα μερικές πληροφορίες και απόψεις απο άτομα που την έχουν χρησιμοποιήσει την συγκεκριμένη πρωτεϊνη μιας και σκέφτομαι να την πάρω για να έχω και ποιο γρήγορα αποτελέσματα σωματικώς και μυικώς τώρα στην περίοδο όγκου και "χτήσιμο" μυικής μάζας.

http://xtr.gr/216/eshop/DetailView.aspx?prod_id=2503&category=563

giannis64
07-11-10, 03:39
κανε αναζητηση πριν ανοιξεις ενα καινουργιο θεμα.

Gaspari
07-11-10, 11:13
κανε αναζητηση πριν ανοιξεις ενα καινουργιο θεμα.

Γιάννη, η αλήθεια είναι πως έκανα αναζήτηση πρίν το ονοίξω..

Μάλλον δεν ξέρω να το χρησιμοποιώ καλά..

becks86
08-11-10, 20:32
πολυ καλη γευση εξαιρετικη διαλυτοτητα αλλα δε θα την ξανα επαιρνα κακο money/value..

Saldi
04-10-11, 13:39
http://www.supplements365.com/images/ON-pro_complex_gainer.jpg
http://www.optimumnutrition.com/products/images/pro-complex-gainer-facts.jpg
Την δοκίμασε κανείς??Η αποψή σας?

sofos
04-10-11, 13:40
παρε την απλη προ κομπλεξ και βαλε μαλτοδεξτρινη το ιδιο πραγμα ειναι....

beefmeup
04-10-11, 13:42
Την δοκίμασε κανείς??Η αποψή σας?

η αποψη μας ειναι να ριχνετε μια ματια πριν ανοιξετε νεο θεμα:thumbup:

Stat59
18-04-12, 02:44
Φοβερή γεύση (σοκολάτα δοκίμασα) και διαλυτότητα, αρνητικό η ακριβή της τιμή - το scoop που έχει μέσα είναι τεράστιο την χρησιμοποιώ 2 φορές την μέρα (1 δόση δεκατιανό και 1 προπονητικό) , την έχω εδώ και μία 8 μέρες και μένουν ακόμα το πολύ 4-5 δόσεις, αρχίζω να σκέφτομαι το ενδεχόμενο να αγόραζα την επόμενη φορά καθαρή πρωτεινη και ξεχωριστά υδατάνθρακα, διοτι αν για παράδειγμα χρειάζεται να βάλω μισή δόση στο δεκατιανό διοτι είχα αυξήσει τον υδατάνθρακα στο πρωινό θα χάσω και
πρωτεινη... ωστόσο αν έβρισκα ενα συμπλήρωμα - πρωτεινης που να εμπεριέχει και υδατάνθρακα σε καλή τιμή που να κρατάει για κανα 20ημερο θα το αγόραζα αλλά αν με την pro complex gainer 2kg πέρασα 10 μέρες με το ζόρι τότε φαντάζομαι θα χρειαστώ κανα σακί για να την παλέψω...

vasilisot
13-01-13, 13:01
ρε παιδες γνωριζει κανενας ποθ μπορω να βρω την μεγαλη συσκευασια???? αν γνωριζει καποιοσ ασ στειλει ενα πμ με το καταστημα....

White Falcon
29-01-13, 17:35
Έφτασε τελικά η στιγμή που πήρα το συγκεκριμένο προϊόν, το δοκίμασα, και μπορώ να πω πως έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

Ξεκίνησα κάπου στα 80 κιλά. Στην αρχή, επειδή ήμουν επιφυλακτικός με τα συμπληρώματα, έπαιρνα μόνο μισή δόση, και αυτήν μόνο τις ημέρες που πήγαινα στο γυμναστήριο, μάλιστα το έπαιρνα μεταπροπονητικά, κάτι που πολύ αποφεύγουν όπως γίνεται με τα gainer. Ήδη απο την πρώτη εβδομάδα, και χωρίς να το παίρνω καθημερινά, ξεκίνησαν οι αλλαγές. Σε πρώτη φάση, πήρα περισσότερο σε ώμους και χέρια, πράγμα που με χαροποίησε πολύ, καθώς είναι οι ''δύσκολες'' μυικές ομάδες για μένα.
Το συμπλήρωμα ήταν τόσο καλό που με βοήθησε χωρίς να κάνω και σωστή διατροφή. Λόγο εργασίας, μου ήταν δύσκολο να περάσω τα τέσσερα γεύματα, καθώς είχα μόνο ένα διάλειμμα την ημέρα.

Σαν γεύση δεν μπορώ να πω ότι ξετραλάθηκα, κάποιες φορές ξίνιζε, όμως, προσθέτοντας μια μπανάνα στο multi, το προϊόν πετάει, είναι πραγματικά νόστιμο. Υποθέτω, θα είναι εξίσου νόστιμο με φράουλες, οπότε αν και εσάς δεν σας ικανοποιεί απόλυτα η γεύση του, ρίχτε μέσα ένα φρούτο και θα απογειωθεί, εγγυημένο αυτό.

Τις πρώτες μέρες, ήταν κάπως δύσκολο να το χωνέψω και έφερνε συχνά το... ''βαρύ πυροβολικό'' ( :unsure: ), πράγμα όμως που ξεπεράστηκε μετά απο δύο εβδομάδες. Κατόπιν ξεκίνησα να το παίρνω κανονικά, ένα ολοκληρο σκουπ, ακόμα και τις ημέρες ξεκούρασης και με το που τελείωσε η σακούλα, ήμουν πραγματικά σε πολύ καλύτερο επίπεδο. Τώρα βρίσκομαι στο μέσο της δέυτερης και έχω ακόμα περισσότερα gains στα χερια και στους ώμους, ενώ η πλάτη μου είναι πιο έντονη.

Γενικά αυτό το συμπλήρωμα μου έκατσε κουτί, διότι όσο γυμναζόμουνα χωρίς συμπληρώματα, έπαιρνα πολύ περισσότερο στο στήθος, ενώ τώρα το στήθος έχει καλμάρει, και παίρνω στις ομάδες εκείνες που υστερούσα. Πλέον έχω φτάσει τα 87 κιλά σε 2 μήνες (συνολικά πήρα 7 κιλά) σίγουρα έχω και κάποιο λίπος, όμως, σε αυτό το σημείο να πω, ότι ενώ τρώω γενικά, ρύζι, κοτόπουλο σαλάτες, θα φάω και την σοκολάτα μου, θα πιω και την μπυρίτσα μου, οπότε δεν πιστεύω οτι ευθύνεται το προϊόν για αυτό. Μην φοβηθείται δηλαδή οτι θα σας δώσει και πολύ λίπος, όσο ακολουθείται την διατροφή σας, αυτό θα σας ανεβάζει κυρίως σε μύς.

Γενικά το συνολικό αποτέλεσμα μου αρέσει πολύ καθώς δείχνω πιο ''βαρύς'' σε όγκο. Η γράμμωση δεν με απασχολεί καθόλου, προτιμώ ένα γεμάτο σώμα, παρά ένα γραμμωμένο (γούστα είναι αυτά), παρ' αυτά το pro complex gainer, δεν θα σας χαλάσει αν είσαστε σε περίοδο cutting.

Σχετικά με τα λεφτά, η δική μου τσέπη το αντέχει, και προτιμώ να πληρώνω κάτι παραπάνω και να παίρνω ένα καλό και ασφαλές προϊόν παρά να έχω το άγχος. Η Optimum ειναι απο τις πιο αξιόπιστες εταιρείες απ'ότι είδα και κρίνοντας απο τα αποτελέσματα, μάλλον θα μείνω καιρό σε αυτήν.

Αυτά, αν θέλετε να ρωτήσετε κάτι εξτρά, ευχαρίστως να απαντήσω.

Γιάννης.

beefmeup
29-01-13, 17:37
υπηρχε θεμα μαν..:thumbup:

White Falcon
29-01-13, 17:38
Ζητώ συγγνώμη, νόμισα η κάθε κριτική μπαίνει ξεχωριστά.

beefmeup
29-01-13, 17:40
οχι μαν,ειναι καλυτερα ειναι ειναι ολα συγκεντρωτικα σε ενα θεμα για να μπορει να ανατρεξει καποιος που ενδιαφερεται για το συμπληρωμα..

Mikekan
29-01-13, 17:43
Φίλε σε δύο μήνες, το πιθανότερο είναι ότι από τα 7 κιλά τα 6 το λιγότερο είναι λίπος.

White Falcon
29-01-13, 17:49
Φίλε σε δύο μήνες, το πιθανότερο είναι ότι από τα 7 κιλά τα 6 το λιγότερο είναι λίπος.

Αυτό πως το υπολόγισες ακριβώς; Υποθέτεις;

Το παραδέχτηκα και στην δημοσίευση μου πως ένα ποσοστό θα είναι λίπος, τώρα 6 είναι, 46 ειναι, η μέτρηση θα το δείξει, όχι κάποιο... μέντιουμ.
Πέραν αυτού, είπα πως* Το αποτέλεσμα είναι ικανοποιητικό, κι ας είναι ένα ποσοστό λίπος, η γράμμωση δεν μου αρέσει.

Mikekan
29-01-13, 17:53
Αυτό πως το υπολόγισες ακριβώς; Υποθέτεις;

Το παραδέχτηκα και στην δημοσίευση μου πως ένα ποσοστό θα είναι λίπος, τώρα 6 είναι, 46 ειναι, η μέτρηση θα το δείξει, όχι κάποιο... μέντιουμ.
Πέραν αυτού, είπα πως* Το αποτέλεσμα είναι ικανοποιητικό, κι ας είναι ένα ποσοστό λίπος, η γράμμωση δεν μου αρέσει.

Δεν το υποθέτω, δεν γίνεται να βάλεις πάνω από 1 άντε 2 μυικά κιλά σε δύο μήνες που να χτυπιέσαι κάτω εκτός αν παίρνεις στεροειδή! :P

White Falcon
29-01-13, 17:55
Δεν θα κάτσω να σε μεταπείσω, μπορεί να έχεις και δίκιο. Πάρ'αυτά επιμένω, πως ασφαλή συμπέρασμα μπορεί να βγει μόνο με μέτρηση και όχι εξ'αποστάσεως.

totis
02-03-14, 14:27
81288
81289

totis
02-03-14, 14:54
81298
81299