PDA

Επιστροφή στο Forum : καλησπερα



koncha
12-11-08, 22:35
Με λενε Κωνσταντινο ειμαι απο Μυτιληνη ( Λεσβος ) βρηκα το φορουμ σας εντελως τυχαια , αλλα ειναι πολυ ενδιαφερον ( ακομα βεβαια στο ψαξιμο και στο διαβασμα ειμαι )
ειμαι 28 1,90μ και 104 κιλα σκοπος μου ειναι να πεσω στα 90-92κ ( ξεκινησα απο 128κ )
με παρακολουθει διαιτολογος ( βγαζει διατροφη )και πηγαινω γυμναστηριο 4-5 φορες την εβδομαδα αλλα το προβλημα μου ειναι πως μαζι με το λιπος χανω και πολυ μιικο ιστο , πιστευετε πως μια πρωτεινη θα βοηθουσε καθολου στο να αποφυγω αυτη την κατασταση η οχι ???

και μια απορια που εχω αν καποιος το βραδι ( 30' με μια ωρα πριν τον υπνο ) πιει μια δοση whey πρωτεινης με ενα ποτηρι γαλα βοηθαει στην αποκατασταση των μυων ( αφου απο οτι εχω διαβασει οι μυς ανοικοδομουνται και το βραδι ) η μετατρεπεται σε λιπος ??


ευχαριστω εκ των προτερω

goutsos
12-11-08, 22:40
:wave:

Steve KinG STyLe
12-11-08, 22:51
Χμ απο οτι φαινεται επεσες σε κανα διατροαφολογο απο τα καμαρια...δεν θα σε σωσει μονο η whey αλλα γενικα η διατροφη ποσταρε το πλανο διατροφης σου στο μερος με την διατροφη και την προπονηση που κανεις...αρχισε και το διαβασμα οποιο δηποτε τοπικ η βιβλιο βρες ξεκοκαλισε το και θα σε βοηθησουμε και εμεις...

Καλως ηρθες φυσικα :wave:

tezaman
12-11-08, 22:53
καλός τον

γράψε στον τομέα " Διατροφή " την διατροφή που ακολουθείς και κάνε και οποιαδήποτε ερώτηση θέλεις εκει :wink:

koncha
12-11-08, 23:08
Χμ απο οτι φαινεται επεσες σε κανα διατροαφολογο απο τα καμαρια...δεν θα σε σωσει μονο η whey αλλα γενικα η διατροφη ποσταρε το πλανο διατροφης σου στο μερος με την διατροφη και την προπονηση που κανεις...αρχισε και το διαβασμα οποιο δηποτε τοπικ η βιβλιο βρες ξεκοκαλισε το και θα σε βοηθησουμε και εμεις...

Καλως ηρθες φυσικα :wave:

βασικα δεν εχω παραπονο απο την διαιτολογο γιατι οτι μπορει κανει με το κωλοπρογραμμα που εχω . την μια ξυπναω 5 το πρωι και την επομενη 12 το μεσημερι . την μια κοιμαμαι 10 το βραδι την αλλη 6 το πρωι ( και ολα αυτα λογο δουλειας ) και μου βγαζει προγραμμα στα τυφλα

αν μπορει καποιος ας μου απαντηση στην ερωτηση

KATERINI 144
12-11-08, 23:25
:welcome:

slaine
12-11-08, 23:27
καλώς το μυτιληνιό!!! :welcome:

ωραίο το νησί και η μυτιλήνη, έμεινα κάμποσα χρόνια εκεί και πέρασα πολύ καλά σε γενικές γραμμές!
τώρα στο νησί είσαι ή έχεις πάει αλλού?
σε ποιο γυμναστήριο πας?

τεσπα στην ερώτησή σου:
τα πάντα έχουν θερμίδες. ακόμα και το νερό(αν και ελάχιστες). όταν παίρνεις περισσότερες από όσες καις τότε γίνονται λίπος ή/και μυς ανάλογα.
αν λοιπόν πάρεις πρωτείνη παραπάνω απ'όση χρειάζεσαι θα γίνει λίπος ή/και θα την αποβάλεις στην τουαλέτα. γενικά όμως επειδή όταν κοιμάσαι δε δίνεις θρεπτικά για πολλές ώρες στον οργανισμό σου καλό είναι να πίνεις πρωτείνη πριν κοιμηθείς έτσι ώστε οι μύς σου να έχουν τα θρεπτικά που χρειάζονται έστω για λίγες ώρες.

το γάλα τώρα που θέλεις να χάσεις λίπος μάλλον δεν είναι η καλύτερη λύση για βράδυ αν και δε νομίζω αυτό να κάνει τη διαφορά. ειδικά αν είναι 0-2% αν θέλεις πρωτείνη μόνο για τον ύπνο καλύτερα καζεΐνη που απορροφάται πιο αργά και δίνει θρετπικά για περισσότερη ώρα.

καλώς ήρθες και καλό διάβασμα! :^^:

TRIANTAFYLLOU
12-11-08, 23:28
καλώς ήρθες και εύχομαι να σου φανεί χρήσιμο το φόρουμ.
πόσταρε γι αυτά που θέλεις στα ανάλογα τόπικ η διάβασε αυτά που σε ενδιαφέρουν . :thumbsup:

NASSER
12-11-08, 23:55
Καλωσορισες στο φορουμ του :bodybuildinggr: και στην παρεα του :wave:
Διαβασε καλα οτι εχει σχεση με διατροφη και πιστευω θα παρεις τις απαντησεις που ζητας. Αν καπου κολας μπορεις να ρωτησεις στην αναλογη ενοτητα.

Muscleboss
13-11-08, 00:51
welcome bro

MB

Fotis_Patra
13-11-08, 01:06
καλως ηρθες στο :bodybuildinggr:

yannis88
13-11-08, 02:28
Γεια σου φιλαρακι και καλή αρχή.Μπορείς να ξεκινήσεις απο την ενότητα διατροφή,να δεις τα σημαντικά και να σκεφτείς εσύ τι απο αυτά κάνεις στο προγραμμά σου και ποια όχι.IMO αυτό με τον ύπνο είναι ότι χειρότερο για τον οργανισμό σου και θα έπρεπε να κάνεις κάτι γι αυτό.
Και παλι καλως ήρθες.

ovelix
13-11-08, 10:27
:wave:

Tani Mc'Roth
13-11-08, 21:46
Καλως ηρθες!!!!!
Καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου!!!
:D

ioannis1
13-11-08, 23:42
καλως ηρθες και απο μενα. :wave:

billys15
13-11-08, 23:47
Welcome Κωστα! Ελπιζω να πετυχεις τον στοχο σου οσο πιο γρηγορα γινεται!

Polyneikos
14-11-08, 00:36
καλώς ήρθες και καλα διαβάσματα!!