PDA

Επιστροφή στο Forum : Ultra Mass 4500 (Universal)



Matthe
28-03-14, 19:07
82117

82118

καλησπερα σε ολους...πιστευετε οτι ειναι ενα καλο συπληρωμα για αυξηση βαρους??μαζι με διατροφη παντα...το εχει δοκιμασει κανεις;

Polyneikos
29-03-14, 23:03
Μονο και που προτείνουν να πιείς μισό κουβά σκόνη (433 γρ) , με αναγουλιάζει:P
Στα σοβαρά τωρα, ενα μιγμα πρωτεϊνων απο αλμπουμίνη, σογια,concetrate , σου δινει 90 γρ πρωτεϊνης ανα δόση.Αρα ξεκινάμε ότι το σπας δια του 3.Ειναι πολλή η πρωτεϊνη, οχι τίποτα ιδιαιτερο ως πηγες,με μαλτοδεξτρίνη...
Δεν θα πόνταρα τα λεφτα μου πάνω σε αυτο το προιον, υπάρχουν αρκετά καλύτερα στην κατηγορία.

Matthe
30-03-14, 01:15
η αλμπουμινη ειναι απο το αυγο αν δε κανω λαθος;τι εννοεις το σπαω δια του 3;

jam
30-03-14, 03:52
Μονο και που προτείνουν να πιείς μισό κουβά σκόνη (433 γρ) , με αναγουλιάζει:P

433gr :shock: πραγματικα μονο και μονο αυτο , σοκ απεθυειας , τι θα γινει με αυτες τις μαςς θα βρεθει κανεις πια να πει μια και καλη δεν αξιζουν !
πρωτεινη + ζαχαρη , πηγαινε αγορασε μια γουει πινε 3 σκουπ και τρωε μαζι 2-3 σοκολατες , λοιπον πραγματικα γιατι θες να την αγορασεις ? μιλαω γενικα βασικα γιατι θες μαςς ? απλα ρωταω για να καταληξουμε σιγα σιγα στην πιο λογικη λυση !

Billys51
30-03-14, 12:33
Σου λεει δια 3 γτ θα παει 90/3=30γρ πρωτεινης.Ειναι αδυνατον να παρεις σε ενα γευμα 90γρ πρωτεινης και να τα αφομοιωσει ο οργανισμος σου..Τζαμπα τουαλετα θα σε στειλει...

sTeLaKoS
30-03-14, 12:39
η αλμπουμινη ειναι απο το αυγο αν δε κανω λαθος;τι εννοεις το σπαω δια του 3;


H προτεινόμενη δόση της εταιρίας είναι "3 cups", aka 433gr σκόνης προϊόντος, aka 90gr πρωτεΐνης.
Αν λάβουμε υπ όψιν μας πως 30γρ πρωτεΐνης είναι μια καλή δόση, βλέπουμε πως 1 cup είναι αρκετό(o θεός ξέρει τι μεγέθους είναι το σκπουπ της για να το λέει "cup"). Έτσι έχεις 30γρ πρωτεΐνη, 130γρ υδατάνθρακα, 5,5γρ λιπαρά και συνολικά 560 θερμίδες.

Matthe
30-03-14, 12:57
σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας!οπως ειπε και ο jam μπορω να παω να παρω μια whey...μπορειτε να μου πειτε για ενα καλο συμπληρωμα της whey οπου μπορω να καθορισω εγω την ποσότητα του υδατανθρακα απο την δεξτροζη που θα προσθεσω;

sobral
30-03-14, 13:54
τραγική επιλογή αυτή η φόρμουλα, φθηνές κακές επιλογές σε όλα της. Πάρε μία ορού γάλακτος =whey (δεν είναι μάρκα αλλά είδος πρωτείνης) κ πρόσθεσε εσύ υδατάνθρακα από το φαγητό σου ή από βρώμη ή από waxy maize/barley starch. Δεν είμαι υπέρ της δεξτρόζης προσωπικά.

Matthe
30-03-14, 14:02
τραγική επιλογή αυτή η φόρμουλα, φθηνές κακές επιλογές σε όλα της. Πάρε μία ορού γάλακτος =whey (δεν είναι μάρκα αλλά είδος πρωτείνης) κ πρόσθεσε εσύ υδατάνθρακα από το φαγητό σου ή από βρώμη ή από waxy maize/barley starch. Δεν είμαι υπέρ της δεξτρόζης προσωπικά.

εχεις να μου προτεινεις καποια;

sobral
30-03-14, 14:09
εχεις να μου προτεινεις καποια;

πάμπολλες επιλογές αναλόγως από το που θα αγοράσεις. Από που λες? (Αν δεν είναι χορηγός του φόρουμ μην μου πεις εδώ, στείλε μου πμ)

sobral
30-03-14, 14:21
κατάλαβα που είσαι..σβήσε το δεύτερο γιατί δεν είναι χορηγός του φόρουμ κ θα σου στείλω μερικές επιλογές.

Matthe
30-03-14, 14:34
;) δεν ξερω αν σου ηρθε το πμ..ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου περιμενω

jam
30-03-14, 14:49
τραγική επιλογή αυτή η φόρμουλα, φθηνές κακές επιλογές σε όλα της. Πάρε μία ορού γάλακτος =whey (δεν είναι μάρκα αλλά είδος πρωτείνης) κ πρόσθεσε εσύ υδατάνθρακα από το φαγητό σου ή από βρώμη ή από waxy maize/barley starch. Δεν είμαι υπέρ της δεξτρόζης προσωπικά.

Σομπραλ το γουοξι και σταρτζ ενα πραμα δεν ειναι ιδια με μαλτο-δεξτρο ? Βασικα στην ιδια κατηγορια τα εχω εγω στο μυαλο μου , μιας και τα αναφαιρες βασικα και σε πετυχα :P

Matthe οσο για υδατ μπορεις να παρεις βρωμη και να την αλεσεις στο μιξερ να την βαλεις σε ενα ταπερακι και ν βαζεις οση θες καθε φορα στο σεικ σου !

Matthe
30-03-14, 14:55
Σομπραλ το γουοξι και σταρτζ ενα πραμα δεν ειναι ιδια με μαλτο-δεξτρο ? Βασικα στην ιδια κατηγορια τα εχω εγω στο μυαλο μου , μιας και τα αναφαιρες βασικα και σε πετυχα :P

Matthe οσο για υδατ μπορεις να παρεις βρωμη και να την αλεσεις στο μιξερ να την βαλεις σε ενα ταπερακι και ν βαζεις οση θες καθε φορα στο σεικ σου !

βρωμη εννοεις με το κουτι που εχει απ'εξω τον παππου ε?? :P

jam
30-03-14, 15:09
χαχα ε δεν ξερω τι μαρκα εχετε τι παιζει , στην κυπρο και τωρα αγγλια παιρνω της κουακερ εγω οατς :turtle:

sobral
30-03-14, 15:39
http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?7081-Waxymaize-%CE%AE-Vitargo-%CE%AE-%CE%9C%CE%B1%CE%BB%CF%84%CE%BF%CE%B4%CE%B5%CE%BE%CF%84%CF%81%CE%AF%CE%BD%CE%B7-%CE%94%CE%B5%CE%BE%CF%84%CF%81%CF%8C%CE%B6%CE%B7/page15

άλλο μοριακό βάρος κ διαφορετικά GI. Πάντως εγώ δεν δίνω λεφτά σε υδατάνθρακες...Απλά αγοράζω βρώμη, την αλέθω, την κάνω σκόνη κ όλα οκ. Την προσθέτω αναλόγως τις ανάγκες μου στα γεύματα μου. Εκτός το post-workout.;)

jam
30-03-14, 15:48
ωραι ευχαρηστω :thumbup: καθαρα απο απορεια βασικα ρωτησα , τι να σου πω δεν πολυασχολουμε πλεον με αυτα δεξτρο-μαλτο-γουοξι κτλ και εγω με βρωμη τα βγαζω περα , βασικα μονο στο πρωινο που κανω το κεικ με πρωτεινη στο φουρνο μικροκυμματων ουτε να αλεθω ουτε τιποτα προς το παρων :turtle:

sobral
31-03-14, 23:48
;) δεν ξερω αν σου ηρθε το πμ..ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου περιμενω

Το πρώτο σου πμ μάλλον δεν ήρθε,τώρα βρήκα ένα μνμ σου. Μην βγούμε άλλο οφφ. Καλές επιλογές whey από xtr, sci-mx ultra whey, allmax isoflex, phd pharma whey/pharma pure κτλ.;)