PDA

Επιστροφή στο Forum : ενέργεια!!!!!!



Rise above
15-11-08, 04:18
έχω παρατήρηση κάποιες φορες ότι παο για προπόνηση και δεν καταφέρνω να
βγάλω το πρόγραμμα μου , χωρίς όμως να έχω παράλειψη κάποιο γεύμα στη διάρκεια τις ημέραςη ένα έχω κάποια ιδιαίτερη κουραστική δραστηριότητα πέρα από τα συνηθισμένα έχω σκεφτεί αρκετές φορες τι μπορεί να φταίει υπερκόπωση,υπερβολική προπόνηση,έλλειψη ύπνου ίσος :???: :???: :???: :???: :???:


έχω ποστάρει και τι διατροφή μου σε περίπτωση που μπορεί να υπάρχει εκεί πρόβλημα(έλλειψη uδαταθρακa ίσος?) , επίσης να πω ότι προπονούμαι 6 μέρες την εβδομάδα για 2 ώρες 8-10
2-3 μυϊκές ομάδες σε κάθε προπόνηση

(στήθος-δικέφαλοι-κοιλιακοί)
(πλάτη-τρικέφαλοι-raxiaoi)
(πόδια-ομού-delts)

επίσης έχω παρατήρηση ότι πολλές φορες η πρώτη μυϊκή ομάδα ας πούμε ''μου παίρνει όλη την ενέργεια' με αποτέλεσμα στη δεύτερη να μην αποδίδω τόσο καλά. :banghead: :banghead: :evilno:

τι γνώμη έχετε εσείς σαν πιο έμπειρη :chinese: :chinese: :chinese: :???:
thanks προκαταβολικά

slaine
15-11-08, 04:28
πρώτον άνοιξες 2 ίδια τόπικ, σβήσε το ένα.

απο κει και πέρα αφού θέλεις μέγιστη μυική ανάπτυξη θέλεις ζόρι αλλά ε΄συ κάνεις 2 προπονήσεις σε μία βδομάδα την κάθε ομάδα, πως να αναρρώσει? πόσταρε και το πρόγραμμα προπόνησης να δούμε τι παίζει.

επίσης ίσως να μη χωνεύεις καλά και να μην αποδίδεισ και γι'αυτό.

λογικά φταίει το πρόγραμμα που κάνεις στην προπόνηση. μα 2 ώρες???????? :affraid: :shock: απλά :thumbdown:
πόσταρε τι κάνεις στα βάρη.

σίγουρα ο ύπνος επιρεάζει και την απόδοσή σου στην προπόνηση και την ανάρρωση. και επι τη ευκαιρία καληνύχτα :sleeping:

Fotis_Patra
15-11-08, 05:59
Φιλε μου προπονησε υπερβολικα. 2 ωρες ειναι παρα πολυ. η προπονιση σου θα ειναι μεσα σε 45 λεπτα και μονο σε ειδικες περιπτωσεις μπορει να φτασει τη 1ωρα και 15 λεπτα, και οπως λεει και ο David Palumbo κανε οτι ειναι να κανεις μεσα σε 45 λεπτα. ακομα 6 μερες την εβδομαδα ειναι και αυτο πολυ. κανε 5 και αν συνεχιστει μειωσε σε 4, εδω υπαρχουν ατομα που κανουν 4 και με χρηση roids.

SOLID
15-11-08, 11:50
Αυτα που σου ειπαν τα παιδια ειναι πολυ σωστα.Ρε συ 2 ωρες ειναι παρα πολλες αντε βια με μεγαλο ζορι 1.1/2 καμια φορα αλλα 2 ωρες ΚΑΙ 6 φορες τη βδομαδα μονο καταβολισμο θα πετυχεις!!!!!!Εδω αας να επερνες και παλι 6 φορες τη βδομαδα απο 2 ωρες ειναι υπερπροπονηση!!!!Αλλαξε λιγο το split σου και κανε τις μεγαλες μυικες ομαδες (στηθος πλατη ποδια )ξεχωριστες μερες σημαντικο κατα τη γνωμη μου,τα ποδια ισως μπορεις να τα βαλεις με καναν ωμο βεβαια.
Ποσταρε αν θες αναλυτικα την προπονηδη σου!!!

Rise above
15-11-08, 17:28
μου είχε περάσει και εμενα από το μυαλό ότι μπορεί να ήταν κάπως υπερφορτωμένο το πρόγραμμα απλά το προσπέρασα γιατί τις περισσότερες φορες το κατάφερνα

θα ποστάρω το πρόγραμμα να ξεκαθαρίσει το τοπίο :thumbsup: :wave: :turtle: