PDA

Επιστροφή στο Forum : Γιαούρτι ή γάλα για πρωινό??



mathiteuomenos
16-11-08, 18:54
αυτο ακριβως που λεει ο τιτλος.. γιαουρτι με βρωμη ή γαλα με βρωμη για πρωινο??? ακουω αποψεις.

NASSER
16-11-08, 18:56
δυο γιαουρτια τοταλ με χαμηλα λιπαρα. οκ? εχουν περισσοτερη πρωτεινη.
Αν και κανονικα θα επρεπε να ειχες πιο πλουσιο πρωινο...

mathiteuomenos
16-11-08, 19:26
τρωω και μπανανα και κανα τοστακι με γαλοπουλα και κασερι.. απλα ρωταω για το γιαουρτι σε συγκριση με το γαλα.

Steve KinG STyLe
16-11-08, 20:07
αν μπορεις να ανακατεψεις σε γιαουρτι αρκετη ποσοτητα βρωμης και να το φας τοτε καλυτερα εχει περισσοτερη πρωτεινη και λιγοτερη λακτοζη,αλλα πολλες φυτικες ινες για πρωινο ρε παιδι μου... :clown2:

mathiteuomenos
16-11-08, 20:09
θα αναρωτιεσαι γιατι δεν τρωω αυγα ε?? χαχα :rolf: απλα βαριεμαι να τα βρασω για να πω την αληθεια :pale: αλλα μου κανει κ η μανα μου καποιες φορες . ασε που λυπαμαι κ να πεταω τον κροκο!!

Steve KinG STyLe
16-11-08, 20:19
θα αναρωτιεσαι γιατι δεν τρωω αυγα ε?? χαχα :rolf: απλα βαριεμαι να τα βρασω για να πω την αληθεια :pale: αλλα μου κανει κ η μανα μου καποιες φορες . ασε που λυπαμαι κ να πεταω τον κροκο!!

Ναι πηγα να ρωτησω :P Ε μπορεις απλα να φας 2 ολοκληρα αυγα αλλα ναι ειναι λιγο βαρετο οπως και να οτ κανεις παντως καλο θα ηταν εστω 2 αυγουλακια... :thumbup:

Τα μαυρα ψωμια θα ελεγα να τα βγαλεις καλυτερα απο το πρωινο βαλε μεγαλυτερη ποσοτητα βρωμης/δημητριακων μελι,αποξηραμενα φρουτα,ρυζογκοφρετες και ουτε καθεξεις...

RUHL
16-11-08, 20:26
lol με τα αυγα η whey τι γηνετε ρε παιδια? :lol: :lol:

RUHL
16-11-08, 20:27
θα αναρωτιεσαι γιατι δεν τρωω αυγα ε?? χαχα :rolf: απλα βαριεμαι να τα βρασω για να πω την αληθεια :pale: αλλα μου κανει κ η μανα μου καποιες φορες . ασε που λυπαμαι κ να πεταω τον κροκο!!
Τωρα το προσεξα ε καλα 3 λεπτα ειναι μεγαλο χρονικο διαστημα :lol: :lol:

mathiteuomenos
16-11-08, 20:30
ε οχι και 3!! :lol: μερχι να βρασει το νερο θελει 3 λεπτα και αλλα 10 για τα αυγα!! ενα τεταρτο!!! αυγα τρωω μετα την προπονηση.. 2 με 3 αυγα. τοστακι με γαλοπουλα για το πρωι πιστευω ειναι εξισου καλο

mathiteuomenos
16-11-08, 20:36
και κατι αλλο. πειραζει αν τρωω πολυ γιαουρτι??? ας πουμε το ρυζι μου το τρωω πολλες φορες με γιαουρτι! ειναι οκ αυτο?

slaine
16-11-08, 20:47
μην ακούω βλακείες!!! ο σωστός μποντιμπίλντερ δε βαριεταί ποτέ!!! :spank: :P

βράσε 30 αυγά μία φορά σε κατσαρόλα να έχεις για μέρες. δε χαλάνε στο ψυγείο