PDA

Επιστροφή στο Forum : Xtend (Scivation)



Σελίδες : [1] 2

Georges
17-11-08, 03:58
Bλέποντας τα συστατικά του μου φαίνεται καλό προϊόν.

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10177&stc=1&d=1270919764

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=10176&stc=1&d=1270919749



Αν το 'χει δοκιμάσει κανείς θα 'θελα τη γνώμη του. Επίσης και για bcaa σκόνη από primaforce.

RUHL
17-11-08, 12:25
και τα 2 εχω :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Πηρα με γευση σταφυλη το Χ-τεντ πολυ καλη διαλυτοτητα πολυ περιεργο για αμινοξεα δεν εμηνε σχεδον τιποτα πανω με ελαχιστο χτυπημα.Και απο γευση λεει στο προτηνω.
Βασικα ειχα κουραστει να περνω αμινοξεα αγευστα η γευση μου εφερνε εμετο πια και ειπα να δοκημασω τα πανω .
Τα συστατικα σε καλη αναλογια και δεν ειμε σιγουρος αλλα η τιμη του μπορει να ειναι κανονικη πηγα να τα μετρησω vs bulk και(ΝΟΜΙΖΩ) οτι δεν ειχε τεραστια διαφορα στα λεφτα μικρη ηταν

Αν δεις παλιες φωτο στα συμπληρωματα μπορει να εχω κατεβασει 3-4 κουτια της primaforce αμινο :green: ενταξη κανονικα αμινοξεα ειναι που μενουν πανω στο νερο σαν αφρος και ιδια γευση εχουν με τα υπολοιπα :green: .

isis
17-11-08, 15:24
Είναι πολύ καλύετρο το Purple Wraath της Controlled Labs.

Συστατικά:


Supplement Facts
Serving Size1Scoop(12g)
Servings Per Container90
Amount Per Serving % Daily Value
Calories 0
Calories From Fat 0
Niacin(Niacinamide) 10mg 50%
Vitamin B6(Niacinamide) 10mg 500%
Potassium(Citrate) 67mg 2%
PurplEAA Complex™ 7000mg †
L-Leucine, L-Valine, L-Isoleucine, L-Lysine, L-Arginine, L-Histidine, L-Threonine, L-Methionine, L-Phenylalanine
PurplEndurance Complex™ 2700mg †
Beta Alanine, Citrulline Malate, Betaine Anhydrous, Ginger (From Root), L-Norvaline
* Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet
† Daily Value not established
Other Ingredients
Citric Acid, Natural And Artificial Grape Flavor, Silicon Dioxide, Acesulfame Potassium, Sucralose, Bilberry Extract

RUHL
17-11-08, 16:16
με ποια λογικη καλυτερο και γιατι να το εμπειστευτεις αφου ποσοτητες για το καθε ενα δεν λεει

isis
17-11-08, 21:58
με ποια λογικη καλυτερο και γιατι να το εμπειστευτεις αφου ποσοτητες για το καθε ενα δεν λεει

κοίτα τη σύνθεση και θα καταλάβεις! 8)

RUHL
17-11-08, 22:48
με ποια λογικη καλυτερο και γιατι να το εμπειστευτεις αφου ποσοτητες για το καθε ενα δεν λεει

Καλυτερα δωσε μου να καταλαβα γιατι μονο ΕΑΑ BCAA ΒΑ CM βλεπω σε δοσεις που δεν γραφει συγκεκριμενα για το καθενα 8) 8)

η μηπως το ΒΑ δουλευει? :idea: :idea:

salpas18
28-08-10, 17:21
τεληκα αξηζουν η υπαρχουν και καλητερα να μου προτηνετε?

Devil
28-08-10, 18:36
μια χαρα ειναι

και απλα bcaa να παρεις μια χαρα θα σου ειναι

deluxe
29-08-10, 15:59
Μονο BCAA εχει το Xtend, καλυτερα purple wraath, ακομα καλυτερα intrabolic.

salpas18
29-08-10, 16:08
κοιταξε εγω ψαχνο αμινοξεα με της πιο μεγαλες δοσεις που υπαρχουν και να εχει και bcaa μεσα δεν εχω παρει ποτε και δεν ξερω τι να ψαξο και πια ειναι τα καλητερα δεν με πειραζουν τα λευτα αρκη να κανουν την καλητερη δουλεια!

deluxe
29-08-10, 16:28
Αυτο ειναι intra συμπληρωμα. Για καθαρα αμινοξεα πας σε Universal ειπαμε.

GEORGEXX1
29-08-10, 17:01
κοιταξε εγω ψαχνο αμινοξεα με της πιο μεγαλες δοσεις που υπαρχουν και να εχει και bcaa μεσα δεν εχω παρει ποτε και δεν ξερω τι να ψαξο και πια ειναι τα καλητερα δεν με πειραζουν τα λευτα αρκη να κανουν την καλητερη δουλεια!

παρε τα amino liquid της hansa.Ολα τα αμινοξεα και bcaa.

kyriakos23
10-12-10, 13:56
για αυτα τι εχετε να πειτε?κατα την γνωμη σας ειναι καλυτερα αυτα η τα αλλα στο αλλο μου ποστ?

Serving Size: 2 Scoops (11.29g)
Servings Per Container: 30

Amount Per Serving:

Vitamin B6 (as Pyroxidine HCl): 10mg 500%
L-Leucine: 3.5 g
L-Glutamine: 2.5 g
L-Isoleucine: 1.75 g
L-Valine: 1.75 g
Citrulline Malate: 1 g

Ingredients:
L-Leucine, L-Glutamine, L-Valine, L-Isoleucine, Citrulline Malate, Natural and Artificial Flavors, Sucralose, Potassium Citrate, Acesulfame Potassium, Pyridoxine HCl, Red #40

noz1989
10-12-10, 14:44
http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?t=2993

kyriakos23
10-12-10, 15:14
αυτο εδω ομως εχει διαφωρετικο κουτι..
για το πρωι τα θελω και για την προπονηση κατα την διαρκεια..
κανουνε?

noz1989
10-12-10, 15:25
εγω τα χρησιμοποιουσα ως εξης..

1 scoup prewo και 2 scoup postwo

Georges
10-12-10, 15:30
Ή και 2-4 scoop intra

beefmeup
10-12-10, 15:36
συνχωνευτηκαν 2 θεματα.
χνιεχ!

Georges
10-12-10, 15:41
χνιεχ.

Ti σημαίνει αυτό;

Georges
10-12-10, 23:32
συνχωνευτηκαν 2 θεματα.
χνιεχ!

Mπάτσος και συ ρε;
Πουάχ

http://forum.bodybuilding.gr/attachment.php?attachmentid=19344&stc=1&d=1292013089

:turtle: :green: :P :thumbup:

Tasos Green
11-12-10, 00:11
συνχωνευτηκαν 2 θεματα.
χνιεχ!

:rolf:

deluxe
30-06-11, 22:55
Σημερα μου ηρθε ενα κουτι με γευση καρπουζι και δοκιμασα ενα σκουπ δοκιμαστικα. Το χτυπησα με κουταλι μεσα σε ενα ποτηρι κα διαλυθηκε αμεσως! Απο γευση ο,τι καλυτερο εχω δοκιμασει σε intra συμπληρωμα. Λογικα παγωμενο θα ειναι ακομα καλυτερο!

COBRA_STYLE
30-06-11, 23:01
Σημερα μου ηρθε ενα κουτι με γευση καρπουζι και δοκιμασα ενα σκουπ δοκιμαστικα. Το χτυπησα με κουταλι μεσα σε ενα ποτηρι κα διαλυθηκε αμεσως! Απο γευση ο,τι καλυτερο εχω δοκιμασει σε intra συμπληρωμα. Λογικα παγωμενο θα ειναι ακομα καλυτερο!

εγω εκανα μαλακια ρε γαμωτο και ξεχασα να επιλεξω γευση απο τη βιασυνη μου και μου ηρθε πρασινο μηλο...απο διαλυτοτητα σκατα....το χτυπαω το χτυπαω και ειναι γεματο ασπρακια,λευκινη λογικα:unsure:...και απο γευση @@@@ γκρρρρ

lef
30-06-11, 23:11
εγω rasberry τσιμπισα κομπλε
τα χωνω για γευση στα ajinomoto που ειναι απαλευτα

COBRA_STYLE
30-06-11, 23:15
μαλλον με ειχανε μουτζωσει λιγο πριν πατησω το οκ για την παραγγελια:banghead::banghead::banghead:

Kaloutsikos
01-07-11, 01:21
εγω εκανα μαλακια ρε γαμωτο και ξεχασα να επιλεξω γευση απο τη βιασυνη μου και μου ηρθε πρασινο μηλο...απο διαλυτοτητα σκατα....το χτυπαω το χτυπαω και ειναι γεματο ασπρακια,λευκινη λογικα:unsure:...και απο γευση @@@@ γκρρρρ

Και είχα σκοπό να τα πάρω με γεύση μήλο, καλά που το είπες, :bowdown:
θα χτυπήσω κανένα καρπουζάκι και γω σαν τον Deluxe.

deluxe
03-07-11, 14:23
Θελει αρκετο χτυπημα για να διαλυθει η λευκινη. Δεν νομιζω να ειναι θεμα γευσης η διαλυτοτητα.

sofos
16-07-11, 15:07
τουτο δω αλλαξε......

SCIVATION XTEND™ is scientifically formulated to maximize training intensity and promote optimal muscle protein synthesis and recovery while you train.*

Research validated 2:1:1 ratio of the branched chain amino acids (BCAAs), L-Leucine, L-Isoleucine, and L-Valine, to stimulate and support muscle protein synthesis and provide metabolic energy while you train.*
Glutamine to promote muscle intracellular BCAA metabolism down the correct energy and protein synthesis pathways via the BCAA aminotransferase enzyme.*
The rate-limiting cofactor Vitamin B6 to ensure optimal BCAA aminotransferase reactions.*
Bonded Citrullin Malate to help facilitate rapid ATP turnover and lactate reabsorption to support higher training volumes at a given exercise intensity.*
The three most vital electrolytes - Potassium, Chloride and Sodium - to optimize cell hydration and muscle contractile function while you train under the most brutal of conditions.*


Q & A

Q: What is Xtend?
A: Xtend is the ultimate, sugar-free, BCAA-containing drink mix to be consumed during exercise (intra-workout). Whether you're a physique athlete, strongman, powerlifter, traditional athlete (e.g., football, basketball, baseball, soccer, etc), endurance competitor, or just looking to significantly change your body composition through resistance training and nutrition, Xtend is ideally formulated to maximize training intensity and support your goals.* Xtend was the first and has become the most well-recognized and used intra-workout catalyst product because it not only works... but it tastes great too! Xtend contains an incredible:

7000 mg of BCAAs in an ideal 2:1:1 ratio of Leucine:Isoleucine:Valine
3500 mg of Leucine
2500 mg of Glutamine
1000 mg of Citrulline Malate
1171 mg of Electrolytes
640 mcg of Vitamin B6
And, ZERO Carbohydrates or Sugar
Xtend was recently reformulated to dramatically improve taste and ingredient solubility - Xtend is now spoon-mixible - and to provide added functionality for workouts or events under the most grueling of conditions. Xtend is available in 6 mouth-watering, refreshing fruit flavors to make every workout an incredible one.

Q: Who should use Xtend?
A: Xtend was designed to be used effectively by anyone, male or female, who want to perform at their best - from serious athletes to anyone that's just serious about performance or changing their physique. Though ideal for strength or bodybuilding training, or for persons on a reduced carbohydrate diet, Xtend can also be used very effectively in a "bulking phase" or by endurance athletes during training and competition. That is, Xtend works whether it's used as formulated and indicated, or whether you choose to combine Xtend with supplemental carbohydrates based upon performance needs and duration.

Q: When's the best time to consume Xtend?
A: Two university studies suggest that Xtend is significantly effective at increasing muscle mass and strength, and reducing body fat when consumed during exercise or immediately prior to and after training.* It's recommended that you begin consuming Xtend immediately prior to, and continue sipping on Xtend throughout your training or competition. Many users also report significantly improved gains when Xtend is consumed immediately upon waking-up in the morning and/or sipping on Xtend throughout the day.

Q: How much Xtend should I consume for it to be most effective?
A: For best mixing results and taste, pour 8 fluid ounces of filtered water into a shaker cup. Add 1 scoop of Xtend. Cover or close the shaker cup. Swirl the shaker to create a vortex effect and draw the Xtend powder into solution. Then, once the Xtend powder has fallen into solution, shake vigorously for about 25 shakes. Enjoy! For endurance athletes that may add Xtend to their hydration pack, it is recommended that Xtend be mixed in a shaker cup or pitcher and then poured into the hydration pack (as opposed to mixing directly within the hydration pack, as doing so may cause the hydration tubing to become blocked). NOTE: If you find that some of the BCAA material settles at the bottom of the shaker cup, you may not have used the correct dilution ratio of 1 scoop of Xtend per 8 fluid ounce of water.

DOSING CHART
MEN WOMEN
Up to 200 lbs Over 200 lbs Up to 125 lbs Over 125 lbs
2-3 Scoops per day 3-4 Scoops per day 1-2 Scoops per day 1-3 Scoops per day

Other results you can expect from using Xtend include:

Increased Exercise Training Volume (More Volume/More Total Work = Greater Adaptation or More Muscle)*
Increased Muscle Protein Synthesis*
Reduced Muscle Protein Breakdown*
Increased Muscular Endurance*
Increased Energy & Endurance Capacity*
Improved Blood Glucose Disposal & Insulin Response*
Increased Power Output*
Increased ATP Synthesis/Resynthesis*
Increased Nitric Oxide (NO)*
Delayed Onset of Muscle Fatigue/Increased Time to Exhaustion*
Improved Neuromuscular Responsiveness & Recovery*
Improved Hydration*
Q: How fast will I see results from using Xtend?
A: Most Xtend users report an immediate, acute response during training. Variables such as training volume, reduced fatigue, and increased muscular endurance and power output are common to first-time Xtend users.* For body composition and strength changes, Xtend studies support significant improvements in as little as 8 weeks.*

Q: Is Xtend safe?
A: Not only do each of the individual ingredients used in Xtend have an incredibly high dosing threshold of safety and many years of validated clinical trials to support safety across a wide range of consumers, but Xtend did not adversely affect any measures of safety in either of the two clinical studies in which it was used chronically and at high doses for up to 10 weeks. Additionally, each batch of Xtend undergoes rigorous quality assurance and analytical testing to validate ingredient purity and potency, and is blended and packaged in an NSF for Sport® certified facility to ensure no banned substances are inadvertently introduced into the manufacturing process while producing Xtend.

Q: How does Xtend work?
A: Xtend is formulated with a precise PentActive blend of key ingredients, synergistically involved in cellular processes to optimize muscle performance and response*:

Stage 1: 7000 mg of BCAAs, in a 2:1:1 ratio of Leucine:Isoleucine:Valine is used to provide metabolic energy while you train, as well as to stimulate muscle protein synthesis.*
Stage 2: 2500 mg of Glutamine is used to increase extracellular concentrations of Glutamine, which helps to promote muscle intracellular BCAA metabolism down the correct energy and protein synthesis pathways via the BCAA aminotransferase enzyme.*
Stage 3: 640 mcg of Vitamin B6 serves as the rate-limiting cofactor involved in optimal BCAA aminotransferase reactions.*
Stage 4: 1000 mg of Citrulline Malate can help support rapid ATP turnover and lactate reabsorption to support higher training volumes at a given exercise intensity.* Citrulline also serves as a secondary signal to stimulate muscle protein synthesis, most likely arising from its ability to promote increased blood flow via increase nitric oxide (NO) and/or improving the energy state of a cell by promoting lactate reabsorption.*
Stage 5: 1171 mg of an extensively studied Electrolyte blend, consisting of Trisodium Citrate Dihydrate, Potassium Chloride, and Sodium Chloride, help to optimize muscle contractile function and promote cell hydration under the most brutal of conditions.*
Q: How does Xtend compare to other products?
A: In both 8-week & 10-week clinical trials, under no or weight-reducing calorie restricted diets, respectively, Xtend has significantly outperformed Whey Protein, Carbohydrates and a 4:1 (Carb-to-Protein) sports beverage on measures of lean body mass, body fat, upper- and lower-body muscular endurance, and upper- and lower-body strength.* Within the physique and anaerobic sports nutrition industry, competitive products are either under-dosed, contain irrelevant ingredients included more for a label effect than a physiological one, or are so ignorantly formulated as to wonder what species' metabolism the company's R&D personnel believes to be their core audience. During exercise beverages for the endurance world, on the other hand, still depend too heavily on simple carbohydrates or, when amino acids are included, generally use low doses of a whey protein concentrate that yield only a fraction of the key amino acids and introduce unnecessary lactose and fat into a high-performance environment.

Q: Are there any other products that will help improve the results I achieve when using Xtend?
A: Xtend was formulated, and then recently reformulated to remove the need for additional ingredients while you train or compete. However, Xtend was explicitly formulated to contain no carbohydrates or sugar so that you could dictate how you may want to manipulate your carbohydrate needs based upon your training cycle or duration. Therefore, when carbohydrates are desired, combine Xtend with up to 0.45 g of carbohydrate per pound of bodyweight, per hour of exercise. When carbohydrates are added, increase the amount of water used per serving so that the finished formula concentration is easily digestible during exercise.

30 Servings Orange Dream
Serving Size:1Scoop(13.8g)
Servings Per Container:30
Calories Per Serving:0
Calories From Fat:0
Amount Per Serving % Daily Value
Total Fat 0g 0%
Cholesterol 0mg 0%
Sodium 240mg 10%
Potassium 210mg 6%
Total Carbohydrates 0g 0%
Sugars 0g 0%
Vitamin B6(as Pyridoxine HCl) 640mcg 32%
ELECTROLYTE BLEND: 1180mg †
Trisodium Citrate Dihydrate, Potassium Chloride, Sodium Chloride
L-Leucine 3500mg †
L-Glutamine 2500mg †
L-Isoleucine 1750mg †
L-Valine 1750mg †
Citrulline Malate (1:1) 1000mg †
Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet. Your values may be higher or lower depending on your calorie needs.
† Daily Value not established.
Other Ingredients:
Citric Acid, Natural Flavors, Acesulfame Potassium (Ace-K), Sucralose, Soy Lecithin (As An Emulsifier), FD&C Yellow #5, FD&C Red Lake #40.
Contains Soy Products (Soy Lecithin, As An Emulsifier)

http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/206646_10150163526513682_159679338681_6968288_1952071_n.jpg

τα χρωματα δε λενε να τα βγαλουν κ δε λενε να βαλουν pyridoxal 5 phosphate.

deluxe
16-07-11, 18:14
Απλα εβαλαν ηλεκτρολυτες μεσα. Μειωσαν και την B6 αρκετα.

Αυτο τι ειναι;
Soy Lecithin (As An Emulsifier)

Στο παλιο δε το εχει!

sofos
16-07-11, 19:40
Απλα εβαλαν ηλεκτρολυτες μεσα. Μειωσαν και την B6 αρκετα.

Αυτο τι ειναι;
Soy Lecithin (As An Emulsifier)

Στο παλιο δε το εχει!

βελτιωνει τη συσταση του,λογικα η για γευση η για να διαλυεται καλυτερα,αλλα μαλλον το 2ο ;)

deluxe
16-07-11, 20:51
Δεν ειναι κακο για την υγεια μας ομως; :unsure:

sofos
16-07-11, 21:40
Δεν ειναι κακο για την υγεια μας ομως; :unsure:

οχι με τπτ,τα χρωματα ομως ναι ειναι...

Tasos Green
16-07-11, 21:51
Απλα εβαλαν ηλεκτρολυτες μεσα. Μειωσαν και την B6 αρκετα.

Αυτο τι ειναι;
Soy Lecithin (As An Emulsifier)

Στο παλιο δε το εχει!

λεκιθίνη σογιας ειναι.. μην τρελαίνεστε...;)

deluxe
17-07-11, 01:23
Η σογια δε προκαλει προβληματα στις γυναικες;

Η σουκραλοζη που εχει δεν ειναι λιγο επικινδυνη;

sofos
17-07-11, 01:26
Η σογια δε προκαλει προβληματα στις γυναικες;

Η σουκραλοζη που εχει δεν ειναι λιγο επικινδυνη;

σουκραλοζη εχουν ολα τα συμπληρωματα το 90% των συμπληρωματων..

Tasos Green
17-07-11, 01:46
Η σογια δε προκαλει προβληματα στις γυναικες;

Η σουκραλοζη που εχει δεν ειναι λιγο επικινδυνη;

Soy Lecithin εχουν ολες οι πρωτεινες σχεδον αμα δεις κατω απο τα συστατικα. δεν ειναι επικίνδυνη.

Kaloutsikos
04-08-11, 16:08
Αυτό για intra με πόσο νερό ρε σεις να το πίνουμε?

Bodytlk
04-08-11, 19:27
Φοβερο εμφανιση το καινουργιο,και οι ηλεκτρολυτες μεσα ειναι οτι πρε'πει! :thumbup:

sofos
04-08-11, 19:36
Αυτό για intra με πόσο νερό ρε σεις να το πίνουμε?

με οσο θες εσυ δεν εχει διαφορα...συνηθως ομως ειναι 500μλ και το παιρνεις πριν κ μετα ;)

Kaloutsikos
05-08-11, 23:18
με οσο θες εσυ δεν εχει διαφορα...συνηθως ομως ειναι 500μλ και το παιρνεις πριν κ μετα ;)

Λέω να κάνω αυτό που λέει πάνω στο κουτί,

για intra:P

Aλλά ένα σκούπ με 500ml πολύ νεροζούμι θα είναι ρε...

sofos
05-08-11, 23:23
Λέω να κάνω αυτό που λέει πάνω στο κουτί,

για intra:P

Aλλά ένα σκούπ με 500ml πολύ νεροζούμι θα είναι ρε...

και pre post μπορεις να τα πινεις δεν υπαρχει θεμα χεχε,αλλωστε στης dymatize τα elite recoup που ναι ιδια λεει πριν κ μετα,αλλα οπως θες :)

Kaloutsikos
23-08-11, 14:50
Από πίσω λέει ότι η δόση είναι 1 σκούπ, 30 servings

εγώ γιατί έβγαλα ότι το κουτί έχει 38 σκούπ?:unsure:

tommygunz
23-08-11, 15:40
Από πίσω λέει ότι η δόση είναι 1 σκούπ, 30 servings

εγώ γιατί έβγαλα ότι το κουτί έχει 38 σκούπ?:unsure:

Μπορει να μην το στουπωνες πολυ το σκουπ...

Kaloutsikos
23-08-11, 15:54
Μπορει να μην το στουπωνες πολυ το σκουπ...

Καταρχήν όλα τα σκούπ που μετρούσα ήταν ίδια,

τι να στουπώνω ρε συ,:green:
δηλαδή όταν εσύ παίρνεις ένα σκούπ από κάποιο συμπλήρωμα το πατάς για να χωρέσει κι άλλο?

beefmeup
23-08-11, 15:56
τι να στουπώνω ρε συ,:green:
δηλαδή όταν εσύ παίρνεις ένα σκούπ από κάποιο συμπλήρωμα το πατάς για να χωρέσει κι άλλο?

ασε γιατι ετσι την ειχα πατησει κ γω..το ειχα ποσταρει κιολας στο θεμα με τα αμινο της LG,κ οντως ισχυει οτι στα περισοτερα θελει στουμπωμα η σκονη για να σου βγαλει τα γρ.που λεει η συσκευασια..
αν δλδ απλα πιασεις οτι πιανει το σκουπ κατα ενα μεγαλο ποσοστο μαλλον θα πεσεις εξω στις ποσοτητες.

Dreiko
23-08-11, 16:02
Μπορει να μην το στουπωνες πολυ το σκουπ...

αμαν ρε συ tommy με το στουπωμα.....:P:P:P

tommygunz
23-08-11, 16:11
αμαν ρε συ tommy με το στουπωμα.....:P:P:P

Χεχεχε!!:green::green:
Αληθειες λεω Dreiko...;)

Ο καλυτερος τροπος παντως για να εισαι σιγουρος ειναι με ζυγαρια και εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Kaloutsikos
23-08-11, 21:29
ασε γιατι ετσι την ειχα πατησει κ γω..το ειχα ποσταρει κιολας στο θεμα με τα αμινο της LG,κ οντως ισχυει οτι στα περισοτερα θελει στουμπωμα η σκονη για να σου βγαλει τα γρ.που λεει η συσκευασια..
αν δλδ απλα πιασεις οτι πιανει το σκουπ κατα ενα μεγαλο ποσοστο μαλλον θα πεσεις εξω στις ποσοτητες.

Αντε ρε συ, δεν το περίμενα να είναι έτσι.


Χεχεχε!!:green::green:
Αληθειες λεω Dreiko...;)

Ο καλυτερος τροπος παντως για να εισαι σιγουρος ειναι με ζυγαρια και εχεις το κεφαλι σου ησυχο.

Θα συμφωνήσω τελικά:thumbup:

Devil
24-08-11, 05:12
Από πίσω λέει ότι η δόση είναι 1 σκούπ, 30 servings

εγώ γιατί έβγαλα ότι το κουτί έχει 38 σκούπ?:unsure:

εμενα παλι αυτο ηταν ακριβως τα σκουπ οπως ελεγε.... δλδ αντε να μ εμεινε κατι λιγο... αλλα παντα βαζω κατι παραπανω:green:

Kaloutsikos
24-08-11, 09:50
εμενα παλι αυτο ηταν ακριβως τα σκουπ οπως ελεγε.... δλδ αντε να μ εμεινε κατι λιγο... αλλα παντα βαζω κατι παραπανω:green:

Πως ξεχωρίζει ο άνθρωπος όταν είναι χουβαρντάς όμως ε. :green:

jackaction
23-09-11, 12:54
το σκεφτομουν για ποστ αλλα βλεπω ολοι το πηρατε για ιντρα:unsure:
δεν θα το συνηστουσατε για ποστ λογο ελειψεων η ειναι προτιμοτερη η χρηση του σαν ιντρα?

average_joe
23-09-11, 17:59
^
βασικα ειναι λιγο περιεργο καθως ετσι οπως το βλεπω δεν εχει βελτιστη στιγμη χρησης.
1) εχει κιτρουλινη που ειναι για pre και intra
2) γλουταμινη που αν υπαρχει σωτος χρονος ληψης ειναι post
3) bcaa πουειναι για pre, post, intra.

τεινω πιο πολυ intra αλλα κανουν για ολες τις ωρες στην ουσια.
με πιο αυστηρους όρους, την εκαστοτε φορα που θα τα χρησιμοποιεις δεν θα εκμεταλλευεσαι πληρως αυτο που αγορασες.

primordial
23-09-11, 23:12
εμενα παλι αυτο ηταν ακριβως τα σκουπ οπως ελεγε.... δλδ αντε να μ εμεινε κατι λιγο... αλλα παντα βαζω κατι παραπανω:green:...:green::green:

+1...

Το χρησιμοποιούσα για intra, με προσθήκη vitargo + ηλεκτρολύτες.... Γέυση Refreshing Lemonade, αρκετά δροσιστική, απλά με τα 3 scoop που έβαζε με λίγωνε λιγάκι. Διορθωνόταν στα καπάκια όμως με λίγο περισσότερο αραίωμα...
Θεωρώ ότι κ η προσθήκη vitargo το έκαναν ένα πολύ τονωτικό ρόφημα για intra.

Αυτά.....:welcome::welcome:

Kaloutsikos
25-09-11, 13:50
το σκεφτομουν για ποστ αλλα βλεπω ολοι το πηρατε για ιντρα:unsure:
δεν θα το συνηστουσατε για ποστ λογο ελειψεων η ειναι προτιμοτερη η χρηση του σαν ιντρα?

Eγώ τελικά το έπεινα pre
και τώρα το έβαλα για post.

Tasos Green
25-09-11, 14:17
λοιπον guys ποια γευση ειναι καλη?? θα παραγγείλω την 90αρα συσκευασια οποτε να παρω καμια καλη γευση ... πρασηνο μηλο η καρπουζι η λεμονη...

xrisbud
25-09-11, 14:59
Eγώ τελικά το έπεινα pre
και τώρα το έβαλα για post.
pre intra & post, κάνει για όλα, είναι δυνατό ;)

assos
25-09-11, 20:37
λοιπον guys ποια γευση ειναι καλη?? θα παραγγείλω την 90αρα συσκευασια οποτε να παρω καμια καλη γευση ... πρασηνο μηλο η καρπουζι η λεμονη...

Η καλύτερη γεύση είναι το καρπούζι στην προηγούμενη έκδοση του.
Η τελευταία γενιά με ηλεκτρολύτες έχει πολύ χειρότερη γεύση.
Όλοι οι χρήστες είναι απογοητευμένοι.
Εγώ στάκαρα 3 κουτιά.

karpoutzidis
25-09-11, 20:44
λοιπον guys ποια γευση ειναι καλη?? θα παραγγείλω την 90αρα συσκευασια οποτε να παρω καμια καλη γευση ... πρασηνο μηλο η καρπουζι η λεμονη...

εγώ καρπούζι θα δοκιμάσω ή λεμονί. πορτοκαλι με τπτ

Tasos Green
25-09-11, 20:44
ναι εχω ακουσει καλα λογια για το καρπουζι.... η καινούργια σειρα ειναι πιο χαλια δηλαδη?

οχι τιτοτα αλο αλα μην το πίνω και με πίνει... λιγο χαλια αμα ειναι δεν πειράζει, πολυ χαλια να μην ειναι γιατι θα παρω μια και έξω την μεγαλη συσκευασία...

karpoutzidis
25-09-11, 20:45
ναι εχω ακουσει καλα λογια για το καρπουζι.... η καινούργια σειρα ειναι πιο χαλια δηλαδη?

οχι τιτοτα αλο αλα μην το πίνω και με πίνει... λιγο χαλια αμα ειναι δεν πειράζει, πολυ χαλια να μην ειναι γιατι θα παρω μια και έξω την μεγαλη συσκευασία...

φίλος εγω εξω την μεγάλη την βρήκα ιδία τιμη με εδω.απο που θα την παρεις?

Tasos Green
25-09-11, 20:52
φίλος εγω εξω την μεγάλη την βρήκα ιδία τιμη με εδω.απο που θα την παρεις?

λιονταράκι... να ειναι τσιμπημένο ....εδω που ειμαι τωρα δεν υπαρχει ιχνος καταστήματος οπότε παραγγελία..

Roid Rage
25-09-11, 21:09
Το καρπουζι το καινουριο εγω το βρηκα απιστευτο. Ακομα και η aftetaste ειναι σα να εχεις καταπιει καρπουζι. Απλα δεν εχω δοκιμασει το παλιο.

Tasos Green
25-09-11, 21:17
με καλυψες τοτε... :thumbup: το καρπουζι θα παρω.. (θα το συνδυάσω με λιγη φετα :green:)

COBRA_STYLE
25-09-11, 22:30
με καλυψες τοτε... :thumbup: το καρπουζι θα παρω.. (θα το συνδυάσω με λιγη φετα :green:)

καλυτερα ναι καρπουζι..εγω εχω το πρασινο μηλο και με πινει:green:

karpoutzidis
26-09-11, 00:52
λιονταράκι... να ειναι τσιμπημένο ....εδω που ειμαι τωρα δεν υπαρχει ιχνος καταστήματος οπότε παραγγελία..

αν θες απο ελληνικό site για να το πάρεις πιο γρηγορα πες με

deluxe
26-09-11, 01:34
Απο καινουρια γευση εχω το λεμονι. Πινεται πολυ ανετα!!

Kaloutsikos
26-09-11, 16:53
Απο καινουρια γευση εχω το λεμονι. Πινεται πολυ ανετα!!

Και γω αυτό έχω,
την πρώτη μέρα δεν πολύ τρελάθηκα με την γεύση,
αλλά τώρα μου αρέσει πολύ.

xrisbud
26-09-11, 16:56
refreshing grape, the best taste αναγνωρισμένη σε όλα τα αμερικάνικά φόρουμς

assos
26-09-11, 19:20
10αδες reviews από το εξωτερικό λένε το ίδιο πράγμα.
Η καινούρια έκδοση του Xtend με τους ηλεκτρολύτες έχει πολύ χειρότερη γεύση.
Οι περισσότεροι λένε ότι δεν θα το ξανά αγοράσουν αν δεν αλλάξει η εταιρεία την γεύση.

deluxe
26-09-11, 19:40
Ισως δεν ειναι τοσο γλυκια, δε σημαινει οτι ειναι απαισια ομως!!

karpoutzidis
26-09-11, 22:28
Οι περισσότεροι λένε ότι δεν θα το ξανά αγοράσουν αν δεν αλλάξει η εταιρεία την γεύση.

λίγο κούφο αυτό!εδώ εχει αλλα και αλλα με σκατα γεύση και φευγουν αβερτα.

amateur666
26-09-11, 22:32
λίγο κούφο αυτό!εδώ εχει αλλα και αλλα με σκατα γεύση και φευγουν αβερτα.

+ οτι δεν τ αγοραζεις κυριως γ τη γευση αλλα κ γ αυτα π εχει μεσα!!..κ τ νεο μ τουσ ηλεκτρο..ειναι λιγο καλυτερο.....

assos
27-09-11, 01:21
Sep 20, 2011 6:50 am: I am a long time Xtend customer and was going through 1.5-2 of the large containers every month of various flavors. The new V2 Version of Xtend is terrible. I have tried both watermelon and green apple now, watermlon is especially bad. It does not mix as well and it has a almost creamy texture to it compared to the watery mix of before. The flavors do not taste the same and are no longer enjoyable to drink. I will not be purchasing this product anymore until they go back to their old formula.

Sep 18, 2011 8:02 pm: I ordered my usual Scivation Xtend, not realizing a new (SUPPOSEDLY IMPROVED!) version had now replaced the original version. So, I figured it must be great product since I was more than 100% satisfied and happy with with the original version. Well..... I WAS WRONG! This new version of Xtend tastes HORRIBLE! The Refreshing Grape flavor was my favorite, which i kept in my cupboard. It has bee replaced with Grape Escape.... It tastes absolutely foul. I am a true fan of Scivation supplements, but what the hell were they thinking this time!??? Please go back to the original formula, ASAP!

Sep 17, 2011 1:47 pm: The new watermelon Xtend taste terrible. I absolutely love the old watermelon formula. It's a shame that they couldn't improve the formula without changing the flavor. So i gave it away for free to a buddy and even he said it's nasty lol. Please change the flavoring!!! Until they fix this, i'm going with USP Labs bcaa product.

Sep 17, 2011 11:48 am: i don't know if its me but this new formula taste like garbage the old xtend tasted amazing so I am very disappointed with this "new formula" that taste like garb, old product tasted great new product not so much.

Sep 16, 2011 11:19 am: I've been on the watermelon Xtend for a couple years, so I thought nothing of it when ordering "Watermelon madness". My mistake. It tastes HORRIBLE. I should have read the label and saw that they increased the amount of sodium from 0 to 230 mg/scoop. I prefer not have my intra workout supplement supply 30-40% of my RDA of sodium, that is absurd. I am only going to do 1 scoop per day from here out. Unfortunately, I bought the 90 servings size, so it is going to take me a while to exhaust this. The BCAAs are still there, so I expect results, but I am going to have to find a sodium free BCAA drink to sip on all day. I do not need the extra. I am quite disappointed.

Sep 14, 2011 10:59 am: Old formula way beter than this one.

Sep 14, 2011 7:57 am: The new flavor sux bring the old flavor back You lost a customer on the new stuff.

Sep 14, 2011 12:55 am: This new formula SUX bring old one back.

Sep 12, 2011 2:25 pm: Compared to the old formula, this tastes pretty terrible. The old formula was so delicious, I looked forward to drinking it, but now I have to talk myself into mixing it up for my workouts. Still works well though. Please bring back the old formula!

Sep 11, 2011 5:14 am: The new taste and texture is HORRIBLE! I used to look forward to adding this to my water because it made it yummy and easier to drink, now it tastes like soap and has a thick consistency.....it's so awful I ended up not finished the 90 servings that I ordered, and ordered some amino chews to try instead. Please change it back!

Τα reviews είναι μόνο απο τις τελευταίες 15 ημέρες. Υπάρχουν 10άδες με το ίδιο περιεχόμενο. Δεν μπορεί όλοι ξαφνικά να τρελάθηκαν.
Το βασικό πλεονέκτημα του Xtend σε σχέση με τους ανταγωνιστές του ΗΤΑΝ η υπέροχη γευση του. Όταν ένα συμπλήρωμα το παίρνεις στην διάρκεια της προπόνησης η γεύση είναι πολύ σημάντική.

Sorry για το μεγάλο Post.

karpoutzidis
27-09-11, 01:53
γενικά ειμαι λιγο δύσπιστος με τα reviews γτ παιζουν πολλά άτομα απο αιτεριες που ειτε θάβουν ειτε θεοποιήουν κάποιο προϊών.γτ να το πάρεις κατα την διάρκεια και οχι πριν?ασε που οτι αρέσει σε μένα δεν σημαίνει οτι θα αρέσει και σε σένα.εμενα π.χ δεν μου άρεσε το AMINOCELL που εχει 30 δόσεις και εχει τιμη ιδια με το xtend των 90 δόσεων και πουλάει μια χαρα.

roberto
29-10-11, 14:58
Καταρχάς καλησπερα!προσφατα αγορασα απο το ιντερνετ τα xtend(παλια συσκευασια) με τα 90 servings αλλα το κουτι τους μου φανηκε λιγο περιεργο-διαφορετικο και θελω τη γνωμη σας για τη γνησιοτητα τους και αν προτεινετε να τα συνεχισω...:unsure::unsure::unsure: ???(σορυ για την αναλυση των φωτο αλλα δν ξερω να τις μικραινω)

33440 33441 33443

Vassilis_X
29-10-11, 15:04
και εγω αυτη τη συσκευασια εχω αλλα με γευση πορτοκαλι. τι σου φαινεται παραξενο δηλαδη?

roberto
29-10-11, 15:19
αν κοιταξεις στο google και γενικα φωτο του προιοντος απο αλλου και τα facts και η ετικετα μπροστα ειναι λιγο διαφορετικα γι'αυτο ρωταω...(ασε π παιζουν απ'οσο ξερω αρκετα fake στην αγορα...βουλγαρικα κλπ...)

Anithos
29-10-11, 16:42
αυτο που εχεις στη φωτο ειναι προιόν απο Αυστραλια,κατασκευασμενο στην Αμερική αλλα εκδοση για την Αυστραλια......αυτος απο κει που το πηρες απο οτι καταλαβενω το εχει εισαγει απο την Αυστραλια,πιθανον απο εκει να το πηρε πιο φτηνα....εκτος αν το πηρες απο κει ; αυτα καταλαβαίνω εγω.

chris corfu
15-11-11, 19:04
Σχετικα με τη νεα εκδοση, διαλυτοτητα μια χαρα με ενα κουνημα, γευση καρπουζι επισης καλη οπως το λεει σαν καρπουζι, με 1 σκουπ σε περιπου 300-350μλ νερο δεν ηταν πολυ εντονο αλλα ουτε σκετο νερο, μια χαρα και σε γευση δλδ.. αυτα..

stelios025
17-11-11, 23:17
Γεύση πορτοκάλι είναι εξαιρετική, σα να πίνεις fanta!:green:

Kaloutsikos
20-11-11, 14:32
Γεύση πορτοκάλι είναι εξαιρετική, σα να πίνεις fanta!:green:

και το lemon-lime τα σπάει:thumbup:

oldhiphop
30-01-12, 00:20
γευση πορτοκαλι λεει τιποτα παιδες?

nikossamos
21-02-12, 23:27
http://img806.imageshack.us/img806/1759/image26397450white1.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/806/image26397450white1.jpg/)

Serving Size: 1Scoop(13g)


Calories Per Serving:0
Calories From Fat:0

----Amount Per Serving-----------% Daily Value
Total Fat--0g------------------------0%
Cholesterol--0mg---------------------0%
Sodium---230mg---------------------10%
Potassium---180mg-------------------5%
Total Carbohydrates--0g--------------0%
Sugars-------0g----------------------0%
Vitamin B6(as Pyridoxine HCl) 640mcg--32%
ELECTROLYTE BLEND: 1190mg †
Trisodium Citrate Dihydrate, Potassium Chloride, Sodium Chloride
L-Leucine 3500mg †
L-Glutamine 2500mg †
L-Isoleucine 1750mg †
L-Valine 1750mg †
Citrulline Malate (1:1) 1000mg †
Percent Daily Values are based on a 2,000 calorie diet. Your values may be higher or lower depending on your calorie needs.
† Daily Value not established.
Other Ingredients:
Citric Acid, Sucralose, Artificial Flavors, Soy Lecithin (As An Emulsifier), Acesulfame Potassium (Ace-K), FD&C Blue Lake #1, FD&C Yellow #5.
Contains Soy Products (Soy Lecithin, As An Emulsifier)

γνώμες? Άκουσα οτι είναι απο τα καλύτερα αμινοξέα της αγοράς :clap: .. επίσεις θα ζητούσα να μου πείτε τη είναι οι ηλεκτρολύτες :green:

Mcstefan7
21-02-12, 23:37
Και εγώ πολύ καλα έχω ακούσει και διαβάσει..κάποια στιγμή στο μέλλον θα το πάρω για δοκιμη

primordial
22-02-12, 09:31
.. επίσεις θα ζητούσα να μου πείτε τη είναι οι ηλεκτρολύτες :green:

Η σημασία των ηλεκτρολυτών για την υγεία
(http://www.news-medical.net/health/Electrolyte-Health-Importance-(Greek).aspx)
Ρίξε μια ματιά στο παραπάνω link.. μπορείς να μάθεις κ περισσότερες λεπτομέρειες αν ψάξεις λίγο....;)

john john
20-03-12, 16:03
το ανανεωμένο προιον που μπορω να το βρω?παντου εχουν την προιγουμενη σειρα...

Hercules
20-03-12, 16:07
το ανανεωμένο προιον που μπορω να το βρω?παντου εχουν την προιγουμενη σειρα...

γιατι αμα παρεις την προηγουμενη εκδοση τι διαφορα θα καταλαβεις?για μεσα στην προπονηση μια χαρα ειναι σαν συμπληρωμα,λιγο ενεργεια,λιγο πρηξιμο..αυτα...

john john
20-03-12, 16:57
καποιος να βοηθήσει ??

COBRA_STYLE
20-03-12, 17:09
απο αμερικα μπορεις να το βρεις...

Το πηρα σημερα σε γευση καρπουζι,το βραδυ θα ριξω και ενα ριβιου:green:

COBRA_STYLE
20-03-12, 22:45
Λοιπον η γευση του δε μου αρεσε,αλλα πινεται,ειναι ελαφρια,αλλα εμενα δε μου θυμησε καρπουζι.

αυτο που με εντυπωσιασε ηταν η διαλυτοτητα του:bowdown: 10/10:thumbup: Μπραβο στα παλικαρια:green:

Bcaa με 100% διαλυτοτητα.Μου κανει εντυπωση,γιατι μεχρι πριν κατι μερες επινα το προηγουμενο Xtend του οποιου τα κομματια που δεν διαλυονταν ηταν εκνευριστικα.

Roid Rage
20-03-12, 22:52
Mιλας σοβαρα; Ειναι λες και τρως καρπουζι στο χερι, μεχρι και το aftertaste ειναι το ιδιο του φυσικου, δεν ξερω πως πετυχαν ετσι μια τεχνητη γευση..

GeoDask
20-03-12, 22:53
Λοιπον η γευση του δε μου αρεσε,αλλα πινεται,ειναι ελαφρια,αλλα εμενα δε μου θυμησε καρπουζι.

αυτο που με εντυπωσιασε ηταν η διαλυτοτητα του:bowdown: 10/10:thumbup: Μπραβο στα παλικαρια:green:

Bcaa με 100% διαλυτοτητα.Μου κανει εντυπωση,γιατι μεχρι πριν κατι μερες επινα το προηγουμενο Xtend του οποιου τα κομματια που δεν διαλυονταν ηταν εκνευριστικα.


Πόσα scoop έβαλες και πόσο νερό χρησιμοποίησες ;

COBRA_STYLE
20-03-12, 22:55
Mιλας σοβαρα; Ειναι λες και τρως καρπουζι στο χερι, μεχρι και το aftertaste ειναι το ιδιο του φυσικου, δεν ξερω πως πετυχαν ετσι μια τεχνητη γευση..
ναι και επειδη ειχα δει ενα review που ειχες κανει,περιμενα να νιωσω καρπουζι...περιμενα περιμενα αλλα δεν:green:

Πόσα scoop έβαλες και πόσο νερό χρησιμοποίησες ;

1 σκουπ και κατι ψιλα σε 300ml.

GeoDask
20-03-12, 23:00
1 σκουπ και κατι ψιλα σε 300ml.


Και σου φτάνει ; ή το γεμίζεις συνέχεια ;

Απο διαλυτότητα ισχύει αυτό που είπες σε σχέση με το παλιό πάντως.

COBRA_STYLE
20-03-12, 23:03
κατσε τι εννοεις να μου φτανει?αν καταλαβα σωστα τι ρωτας,δεν το πηρα intra αλλα pre μαζι με υπογλωσσια P5P

GeoDask
20-03-12, 23:05
κατσε τι εννοεις να μου φτανει?αν καταλαβα σωστα τι ρωτας,δεν το πηρα intra αλλα pre μαζι με υπογλωσσια P5P

Α, γράψε λάθος :turtle:

john john
21-03-12, 11:47
παιζει προβλημα να μου το κοψουνε σε κανενα αεροδρομιο???η μπα??

Dimitrios
21-03-12, 11:56
παιζει προβλημα να μου το κοψουνε σε κανενα αεροδρομιο???η μπα??

Αντο παραγγείλεις μέσω ίντερνετ όχι. Τώρα αν το φέρεις από ταξίδι δικόσ ου δεν ξέρω τι παίζει.
Anyway είμαστε οφ τόπικ.;)

TheWorst
21-03-12, 11:58
Απο γευση και διαλυτοτητα ειναι πολυ καλο.Εχω παρει με γευση μηλο :green:

GeoDask
21-03-12, 12:23
Απο γευση και διαλυτοτητα ειναι πολυ καλο.Εχω παρει με γευση μηλο :green:

Και εγώ γεύση μήλο το έχω και είναι πολύ ωραίο το άτιμο !

sTeLaKoS
21-03-12, 12:31
παιζει προβλημα να μου το κοψουνε σε κανενα αεροδρομιο???η μπα??

Δες το τόπικ: Μεταφορα συμπληρωματων σε αεροδρομιο
Α (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?83-Μεταφορα-συμπληρωματων-σε-αεροδρομιο)ν έχεις απορία ρώτα εκεί.

Dimitrios
21-03-12, 13:36
Και εγώ γεύση μήλο το έχω και είναι πολύ ωραίο το άτιμο !

Τότε μάλλον και εγώ αυτή θα τσιμπήσω όταν το πάρω. Το πορτοκάλι το έχει δοκιμάσει κανένας γιατί έχω ακούσει καλά λόγια.

chris corfu
22-03-12, 19:13
Λοιπον η γευση του δε μου αρεσε,αλλα πινεται,ειναι ελαφρια,αλλα εμενα δε μου θυμησε καρπουζι.

αυτο που με εντυπωσιασε ηταν η διαλυτοτητα του:bowdown: 10/10:thumbup: Μπραβο στα παλικαρια:green:

Bcaa με 100% διαλυτοτητα.Μου κανει εντυπωση,γιατι μεχρι πριν κατι μερες επινα το προηγουμενο Xtend του οποιου τα κομματια που δεν διαλυονταν ηταν εκνευριστικα.

ρε συ, δεν σου θυμιζει καρπουζι??? μα ειναι ακριβως σαν καρπουζι οπως ειπε και ο roid rage.. κι εγω ετσι το χρησιμοποιουσα σε ποσοτητα οπως λες κι εσυ και σκεφτομαι ξανα για καλοκαιρινη γευση με παγωμενο νερο..

@Dimitrios Τη νεα γευση στο πορτοκαλι θα τη ξεκινησω οπου να ναι οπου θα πω και γνωμη, οποτε αναμενεται προσεχως.. ;)

COBRA_STYLE
22-03-12, 19:34
εμ οχι...η γευση ηταν πααρα πολυ ελαφρια.

chris corfu
02-04-12, 23:28
λοιπον η νεα γευση πορτοκαλι ειναι ακριβως σαν φαντα μονο που στη διαλητοτητα τους αφηνουν καποια ροζ κομματια αδιαλυτα, δεν διαλυεται τελειως οπως στο καρπουζι που θυμαμαι ειχε τελεια διαλυτοτητα.. γευση πολυ καλη παντως..

monster energy
30-04-12, 11:45
Το χρησημοποιω μια βδομαδα ...αρκετα καλο αλλα το aminocell μου εδινε πιο πολυ....λογικα λιγου κρεατινης....απιστευτη γευση ομως πορτοκαλι και καλη διαλυτοτητα....

Dimitrios
30-06-12, 21:53
Πήρα το πορτοκάλι και το έχω πάρει 2 φορές. Στο 1,5 σκουπ παίζω και παίρνω το μισό κανά 10λεπτο πριν την προπόνηση και το άλλο κατά τη διάρκεια.
Γεύση πορτοκάλι. Η διαλυτότητα είναι κομπλέ δεν μου αφηνει τους κόκους που λένε τα παιδιά πιο πάνω αλλά απο γεύση μέτρια πράγματα.. Ναι με θυμίζει πορτοκαλάδα αλλά έχει μια ξινίλα άλλο πράγμα. Βέβαια δεν έχω παίξει ακόμα με ποσότητες νερού. Θα δοκιμάσω να το κάνω μια φορά πιο νερουλό και μια με λιγότερο μπας και πετύχω καλύτερη γεύση.

deluxe
07-07-12, 00:14
Ακουω καλα λογια για το πορτοκαλι, το οποιο πριν χρονια στα νιτρικα μου ειχε αφησει δυσαρεστες αναμνησεις! Τοσο ωραιο ειναι; Αυτο το καιρο πινω το πρασινο μηλο, απιθανο! Εχω και μια με βατομουρο κλειστη, αλλα ειχα δοκιμασει απο ενα φιλο μια δοση, ηταν εξισου καλη!

Βεβαια, σα το παλιο το καρπουζι δεν υπαρχει! Δε ξερω το καινουριο τι λεει, ακουγεται οτι ειναι ελαφρως χειροτερο.

Dimitrios
08-07-12, 17:56
Ακουω καλα λογια για το πορτοκαλι, το οποιο πριν χρονια στα νιτρικα μου ειχε αφησει δυσαρεστες αναμνησεις! Τοσο ωραιο ειναι; Αυτο το καιρο πινω το πρασινο μηλο, απιθανο! Εχω και μια με βατομουρο κλειστη, αλλα ειχα δοκιμασει απο ενα φιλο μια δοση, ηταν εξισου καλη!

Βεβαια, σα το παλιο το καρπουζι δεν υπαρχει! Δε ξερω το καινουριο τι λεει, ακουγεται οτι ειναι ελαφρως χειροτερο.


Nαι τελικά το πορτοκάλι είναι αρκετά καλό! Θυμίζει κάτι από fanta και πορτοκαλάδα κανονική. Αρκεί να πετύχεις τη σωστή αναλογία νερό-σκόνη. Το μήλο μάλλον θα το πάρω το χειμώνα...:green:

TeoNewLife
09-08-12, 15:31
Nαι τελικά το πορτοκάλι είναι αρκετά καλό! Θυμίζει κάτι από fanta και πορτοκαλάδα κανονική. Αρκεί να πετύχεις τη σωστή αναλογία νερό-σκόνη. Το μήλο μάλλον θα το πάρω το χειμώνα...:green:

Mην ξεχνάτε και το Lemon Lime Sour το οποίο πάλι θυμίζει κάτι απο φαντα και είναι εξίσου γευστικό.
Για εμένα είναι η πρώτη μου επιλογή στο intra workout τομέα.

Georges
09-08-12, 16:29
Το σταφύλι που έχω πάντως αυτές τις μέρες, πίνεται μεν αλλά είναι πολύ τεχνητή γεύση. Μιλάμε πάντα για το καινούργιο έτσι;

billcrx
12-09-12, 14:18
Εγώ πήρα το Xtend NEW με γεύση καρπούζι από κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα που φέρνει και ελλάδα(δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το αναφέρω nutra@@@@....και αν επιτρπεται θα θελα τη γνώμη σας για το εν λόγω eshop) και έχω να πω τα εξής:
1)απο γεύση μοιάζει όντως με καρπούζι
2)απο διαλυτότητα τέλεια (το οποίο με ανησυχεί γιατί εχει bcaa μεσα τα οποία απο προγούμενη εμπειρία που είχα δεν διαλύονταν ευκολα στο νερό,οι περισσότεροι όμως απ οτι διαβασα λένε οτι όντως έχει καλή διαλυτότητα)
3)Αυτό που με ανησυχεί όμως περισσότερο είναι οτι αφήνει στο σεικερ έντονο ροζ χρώμα στο καπάκι και το στόμιο το οποίο δεν βγαίνει εύκολα(μόνο με νερό) παρα μόνο με σφουγγάρι και σχετικό τρίψιμο και ήθελα να ρωτήσω αν όντως συμβαίνει και σε άλλους ή ειναι για πέταμα?

Ευχαριστώ.

GeoDask
12-09-12, 15:37
Εγώ πήρα το Xtend NEW με γεύση καρπούζι από κάποιο ηλεκτρονικό κατάστημα που φέρνει και ελλάδα(δεν ξέρω αν επιτρέπεται να το αναφέρω nutra@@@@....και αν επιτρπεται θα θελα τη γνώμη σας για το εν λόγω eshop) και έχω να πω τα εξής:
1)απο γεύση μοιάζει όντως με καρπούζι
2)απο διαλυτότητα τέλεια (το οποίο με ανησυχεί γιατί εχει bcaa μεσα τα οποία απο προγούμενη εμπειρία που είχα δεν διαλύονταν ευκολα στο νερό,οι περισσότεροι όμως απ οτι διαβασα λένε οτι όντως έχει καλή διαλυτότητα)
3)Αυτό που με ανησυχεί όμως περισσότερο είναι οτι αφήνει στο σεικερ έντονο ροζ χρώμα στο καπάκι και το στόμιο το οποίο δεν βγαίνει εύκολα(μόνο με νερό) παρα μόνο με σφουγγάρι και σχετικό τρίψιμο και ήθελα να ρωτήσω αν όντως συμβαίνει και σε άλλους ή ειναι για πέταμα?

Ευχαριστώ.

Σε γεύση μήλο που το έχω εγώ όντως το κάνει αυτό που λές αν και το βάζω σε μπουκάλι νερού 1.5lt. Μετά το μπουκάλι είναι για πέταμα.

Σώσε το shaker και βάλτο σε μπουκάλια νερού του 1lt ή 1.5lt που υπάρχουν στα super market. Μετα την χρήση πέτα το.

Το κόστος ούτως ή άλλως για 1 6αδα 1.5lt είναι 1.64ευρώ.

billcrx
13-09-12, 23:58
Σε γεύση μήλο που το έχω εγώ όντως το κάνει αυτό που λές αν και το βάζω σε μπουκάλι νερού 1.5lt. Μετά το μπουκάλι είναι για πέταμα.

Σώσε το shaker και βάλτο σε μπουκάλια νερού του 1lt ή 1.5lt που υπάρχουν στα super market. Μετα την χρήση πέτα το.

Το κόστος ούτως ή άλλως για 1 6αδα 1.5lt είναι 1.64ευρώ.

Αυτό θα κάνω....απλά τώρα σκέφτηκα αν βάφεται έτσι το shaker και το μπουκάλι, σκέψου τι γίνεται μέσα μας.....τι χρωστικές πίνουμε.....πωωω.....δεν είναι και οτι καλύτερο :unsure:

GeoDask
22-09-12, 02:05
Αυτό θα κάνω....απλά τώρα σκέφτηκα αν βάφεται έτσι το shaker και το μπουκάλι, σκέψου τι γίνεται μέσα μας.....τι χρωστικές πίνουμε.....πωωω.....δεν είναι και οτι καλύτερο :unsure:

Αυτό με τις χρωστικές με έχει προβληματίσει και εμένα.

T0ny
28-09-12, 15:26
Τελικά το συγκεκριμένο συμπλήρωμα πώς το χρησιμοποιείται???pre-post-intra???

aqua_bill
28-09-12, 16:48
Βάζω 2 σκούπ σε ένα λίτρο νερό αλλα είναι πολυ γλυκό για τα γούστα μου. Πήρα γεύση πορτοκαλί

kounoupis
20-11-12, 15:44
To εχει δοκιμασει κανεις αυτο? η γευση δεν με ενδοιαφερει τοσο οσο τα αποτελεσματα...

Tommygr
09-12-12, 19:39
Γεια χαρα, μια ερωτηση να σας κανω αν μπορειτε να με συμβουλεψετε.
Προσφατα (2 μηνες εχει) που ξανααρχισα γυμναστηριο και παραλληλα ξεκινησα την ληψη καποιων συμπληρωματων (whey, creapure, multivitamins, omega και pre workout).
Παιρνω καθημερινα (εκτος της ημερας που κανω μονο αεροβιες ασκησεις) το Musclepharm assault (μισο εως 3/4 scoop). Θεωρειται ωφελιμο να παρω και το xtend κατα την διαρκεια της προπονησης, η θεωρειται υπερδοσολογια;
Ευχαριστω.:)

beefmeup
09-12-12, 19:41
αν κανεις ενα γευμα κανα 2-3ωρο πριν την προπονηση δεν το πολυ χρειαζεσαι εκει περα..η εστω μια πρωτεινη μια ωρα πριν την προπονηση ειναι αρκετη.
κ μετα εχει να κανει με την διατροφη γενικοτερα που εχεις..αν εισαι σε υποθερμδιικη ισως σου χρειαστει για να καλυψεις αναγκες του σωματος σου σε αμινοξεα,οποτε το δουλευεις κ μεσα..
αλλιως δεν χρειαζεται.

Tommygr
09-12-12, 19:59
Χμμ το θεμα ειναι πως προς το παρον πηγαινω με σχετικα αδειο στομαχι αμεσως μετα τη δουλεια (2 μπανανες, καφες σκετος και αμυγδαλα). οποτε θα πρεπει να ξεκινησω να πακεταρω και κανα 3 αυγα βραστα υποθετω. Η βρωμη δεν τρωγεται σκετη οποτε την προσθετω στο σεικερ με την σκονη πρωτεινη αμεσως μετα την προπονηση. Αρα θα τσιμπησω και αυτο μου φαινεται, εκτος και αν παρω μαζι με το assault και εξτρα bcaa καψουλες χωρις να λαβω το xtend. Οκ θα το ψαξω λιγο καλυτερα γιατι σιγουρα εχεις/ετε απαντησει για αυτα τα θεματα αλλου οποτε μη γινομαι κουραστικος.
Ευχαριστω και παλι ^_^

beefmeup
09-12-12, 20:06
μπα μην παρεις χαπια σε αμινο..παρε αυτο καλυτερα αν ειναι να παρεις..απλα θες 2πλες δοσεις να ξες.

moumia
06-03-13, 17:35
Καλά πήγα στα extreme stores να το πάρω και δεν είχε τη συσκευβασία με τις 90 φορές
αλλά τη μικρή των 30 με την τιμή να μην σε συμεφέρει καθόλου!

Οι παλιό κλέφτες λένε δε ξέρουμε πότε θα το έχουμε και πάρε αυτό προς το παρόν ,,, αρε λαμόγιααα είστε για πολλές ...:box1:

billy89
06-03-13, 18:39
Το λέει στη σελίδα τους ότι δεν υπάρχει... οπότε τζάμπα πήγες!;)

Και εγώ το κοιτάω κάθε τόσο να δω αν το φέρανε αλλά τίποτα... μάλλον είναι σε έλλειψη.

karl
14-03-13, 19:24
Εγω πειρα σε γευση πορτοκαλι 90 δοσεις σε πολυ καλη τομη,οποιος θελει info ας μου στειλει μηνυμα.ειναι σε σταδιο γραμμωσης το βαζω πριν την προπονηση,θα πρεπει να το βαζω και μετα;μετα περνω πρωτεινη whey shake syntrax.

cuntface
15-03-13, 01:08
Εγω πειρα σε γευση πορτοκαλι 90 δοσεις σε πολυ καλη τομη,οποιος θελει info ας μου στειλει μηνυμα.ειναι σε σταδιο γραμμωσης το βαζω πριν την προπονηση,θα πρεπει να το βαζω και μετα;μετα περνω πρωτεινη whey shake syntrax.

το xtend ειναι intrawork μεσα στην προπο πρεπει να το περνης σε μενα ετσι δουλευη πλ καλα

karl
15-03-13, 01:10
το xtend ειναι intrawork μεσα στην προπο πρεπει να το περνης σε μενα ετσι δουλευη πλ καλα

Εγω το περνω 10 λεπτα πριν μπω για προπο,για ποση ωρα κραταει δλδ;

cuntface
15-03-13, 01:17
Εγω το περνω 10 λεπτα πριν μπω για προπο,για ποση ωρα κραταει δλδ;

βαζεις 1 σκοοπ σε ενα παγουρακι και πηνεις σιγα σιγα μεσα στην προπο σου ρε μαν σου κανει πολυ καλη αποκατασταση μεσα στην προπο σου δοκιμασετο

karl
15-03-13, 10:17
Εγω το πέρνω μια και εξω πριν την προπο,ειναι καλητερα να το περνω μαζι και να το πινω σιγα σιγα?

moumia
15-03-13, 10:33
10 λεπτά πριν κάνεις , που το παίρνεις μια χαρά είναι.
Άλλωστε σιγά δε χρειάζεται να πίνεις κατά την διάρκεια μη φουσκώσεις κιόλας !;)

cuntface
15-03-13, 12:26
10 λεπτά πριν κάνεις , που το παίρνεις μια χαρά είναι.
Άλλωστε σιγά δε χρειάζεται να πίνεις κατά την διάρκεια μη φουσκώσεις κιόλας !;)

δεν σε φουσκωνη με τπτ

moumia
15-03-13, 16:42
δεν σε φουσκωνη με τπτ

με το νερό μαζί θέλω να πω...

cuntface
15-03-13, 17:08
με το νερό μαζί θέλω να πω...

δν νομιζω τελος παντων το προιον αυτο ειναι ΙΝΤΡΑ work δν θα κανει τπτ πριν την προπο ειδικα για το καλοκαιρι που μας ερχεται με της ζεστες θα ειναι τουμπανο

and345
15-04-13, 22:37
γευση βατομουρο
πολυ καλη αλλα και πολυ εντονη. 7/10
ενω γραφει το 1 σκουπ σε 300ml νερο, ακομα και στα 500 που το εκανα (σε μπουκαλακι νερο) ακομα μου φαινονταν πολυ δυνατη γευση.. πολυ γλυκια. οταν επινα και ειχε παει στα 2/3 και ξαναεβαλα νερο τοτε ηταν μια χαρα.
διαλυτοτητα 10/10... με 2-3 κουνηματα του μπουκαλιου δεν ειχε μεινει τπτ. και δεν αφησε χρωμα πανω στο μπουκαλι στο τελος οπως ειχαν γραψει αλλα παιδια παλιοτερα

moumia
16-04-13, 12:12
Πάντως αν το πάρεις intra μετά από την προπόνηση χρειάζεται να πάρεις τίποτα κανά συμπλήρωμα ή απλώς όταν πας
σπίτι να φάς φαγητό ;

TEFAAtzis
16-04-13, 14:38
Πάντως αν το πάρεις intra μετά από την προπόνηση χρειάζεται να πάρεις τίποτα κανά συμπλήρωμα ή απλώς όταν πας
σπίτι να φάς φαγητό ;

αν μπορεις να πας να φας γενικα γρηγορα κλαιν μαιν,δεν θες κατι.Αλλα και intra πιστευω να μην επαιρνες και παλι να μπορουσες να πας να φας σπιτι σου σχετικα γρηγορα παλι δεν θα χες θεμα

Giogiannis
21-04-13, 23:00
Παιδιά εγώ πού'μαι σε φάση γράμμωσης, είμαι στο 12% και το παλεύω να πέσω στο 10% κάνει να το βάζω πριν την αερόβια μου για να μην καταβολίζω μυικό ιστό?? κάνω διπλή αερόβια μία το πρωί νυστικός κ μία τ'απόγευμα μετά τα βάρη. Έπαιρνα τα BCAA 6000 του Gaspari αλλά σκέφτομαι μήπως βάλω το Xtend επειδή έχει κ ηλεκτρολύτες.... ποιό απο τα 2 λέτε είναι καλύτερο?

COBRA_STYLE
21-04-13, 23:14
Βαλτο αυτο,καλο ειναι...βεβαια 2 αεροβια τη μερα ειναι υπερβολη...μαλλον ρεγγα θα γινεις,αμα εισαι κ υποθερμιδικα.

Giogiannis
21-04-13, 23:28
Βαλτο αυτο,καλο ειναι...βεβαια 2 αεροβια τη μερα ειναι υπερβολη...μαλλον ρεγγα θα γινεις,αμα εισαι κ υποθερμιδικα.

χαχα ρέγγα :razz: εντάξει είμαι 1.83 με 92 κιλά 3 χρόνια ασχολούμαι σοβαρά με βάρη είμαι 29άρης και σκέψου μέχρι πριν 3,5 χρόνια ήμουν 138 κιλά παχύσαρκος.... τόχω λίωσει το σάιτ για info και χω πάρει πολλά. Απλά πρώτη φορά αρχίσανε να φαίνονται οι κοιλιακοί μ και θέλω να στεγνώσω όσο πάει...

On topic τώρα οπότε θα το προτιμήσω μάλλον με ένα scoop στο πρωινό τρέξιμο και ένα αμέσως μετά τα βάρη για να μπώ στην αερόβια!
Thanks! :toast:

liveris
21-04-13, 23:41
αμα τωρα αρχισανε να φαινονται οι κοιλιακοι εισαι αρκετα πανω απο 12%..:welcome:

Giogiannis
21-04-13, 23:54
αμα τωρα αρχισανε να φαινονται οι κοιλιακοι εισαι αρκετα πανω απο 12%..:welcome:

:unsure: λες? στα X-treme έκανα λιπομέτριση αλλά φίλε μου, σκέψου οτι ήμουν παχύσαρκος... όλη μου τη ζωή.... έχω κάνει καλή γράμμωση σε όλο το σώμα εκτός της κοιλιάς που έχει ψηλοκρεμάσει τώρα κάτι γίνεται.... έχω μερικές φώτο στο προφίλ μου να πάρεις ιδέα... (αυτές με τα λάδια είναι περσυνές τώρα είμαι σε αρκετά καλύτερη κατάσταση) :welcome:

Σόρρυ ήτανε private, δες τώρα.

liveris
22-04-13, 00:00
δεν βλεπω καμια εγω..:unsure:

mits_7
18-06-13, 13:04
45-60 λεπτά πριν την προπόνηση πίνω 4 uni-liver..αν έβαζα το xtend ενδοπροπονητικά πιστεύετε θα ήταν υπερβολή?Τώρα με τις ζέστες πιστεύω θα φανεί χρήσιμο..

Mikekan
18-06-13, 13:07
Όχι βέβαια. Άμα ιδρώνεις πολύ το καλοκαίρι γιατί να είναι υπερβολή. Ηλεκτρολύτης είναι βασικά.

COBRA_STYLE
18-06-13, 13:12
Οχι δεν ειναι ηλεκτρολυτης,απλα εχει και ηλεκτρολυτες μεσα.

ΠανοςΒ
18-06-13, 13:57
Συμπαθητικά αμινοξέα αλλά γενικά εγω intra προτιμώ κατί πιο ανώδυνο για το στομάχι. Μου εφερε ξυνίλες. Για ιντρα βαζω κλασσικά υγρα BCAA. 1-2 γουλιές και τερμα και απο υγρά σκέτο νεράκι.

ArgoSixna
18-06-13, 17:44
Kαλο το xtend αλλά όποιος δοκιμάσει το CHAIN D OUT (ARLI) δεν το αλλάζει :welcome::welcome:

*Πανο μην δοκιμασεις γευση μηλο δεν θα σου αρεσει :turtle:

billy89
29-06-13, 13:48
Καινούρια παραλαβή... Για να δούμε αν θα κάνει τίποτα στην ανάρρωση...

and345
13-07-13, 14:50
γευση μηλο
παρα πολυ καλη γευση. 9/10
ενω γραφει το 1 σκουπ σε 300ml νερο, σε μπουκαλι 750μλ βαζω 1,5 σκουπ και ειναι μια χαρα
διαλυτοτητα 10/10... στην αρχη ειναι λιγο θαμπο αλλα μετα ειναι σαν διαφανο πρασινο

dif
25-07-13, 13:36
Ξέρουμε για πόσο διάστημα μπορούμε να παίρνουμε xtend συνεχόμενα? Ρωτάω λόγω της κιτρουλίνης που περιέχει.

tzouas
04-08-13, 01:22
Να κανω και εγω ενα σχολιο....γευση καρπουζι πολυ καλη,δροσιστικη και διαλυτοτητα τελεια....
Σε συγκριση με το purpke wraath σε ξεδιψαει καλυτερα μπορω να πω ισως λογω των ηλεκτρολιτων ισως αλλα το purple σου δινε λιγη παραπανω δυναμη μαλλον λογω βητα αλανινης....
Και κατι ακομα εγω ριχνω τη σκονη σε μπουκαλι νερου μεγαλο διαφανο και τη χτυπαω. Αφου τελειωσει το xtend αφηνει χρωμα στο μπουκαλι οσο και αν το πλυνεις!!!αντιθετα το purple δεν χρωματιζει καθολου και το μπουκαλι μενει διαφανο...τι να πω μαλλον το xtend χρησιμοποιει και χρωστικες η κατι τετοιο δεν μπορω να ξερω....
Παντως και τα 2 ειναι πολυ καλα....

cuntface
06-08-13, 11:02
Να κανω και εγω ενα σχολιο....γευση καρπουζι πολυ καλη,δροσιστικη και διαλυτοτητα τελεια....
Σε συγκριση με το purpke wraath σε ξεδιψαει καλυτερα μπορω να πω ισως λογω των ηλεκτρολιτων ισως αλλα το purple σου δινε λιγη παραπανω δυναμη μαλλον λογω βητα αλανινης....
Και κατι ακομα εγω ριχνω τη σκονη σε μπουκαλι νερου μεγαλο διαφανο και τη χτυπαω. Αφου τελειωσει το xtend αφηνει χρωμα στο μπουκαλι οσο και αν το πλυνεις!!!αντιθετα το purple δεν χρωματιζει καθολου και το μπουκαλι μενει διαφανο...τι να πω μαλλον το xtend χρησιμοποιει και χρωστικες η κατι τετοιο δεν μπορω να ξερω....
Παντως και τα 2 ειναι πολυ καλα....

ριξε στο Purple wrath λιγο αλατακι μεσα για ηλεκτρολιτες εγω αυτο κανω στο chain out που εχω

tzouas
06-08-13, 11:41
Σωστος!!!!πραγματικα δεν μου περασε καθολου απο το μυαλο!!σευχαριστω φιλε να σαι καλα!!

jam
12-08-13, 02:27
παιδια μονο απο ιντερνετ βρηκα το προιον το οποιο γιαυτο ακουσα πολυ καλα λογια σκευτομαι να το παρω μολις μεινω απο bcaa, παρολαυτα θελω να ρωτισω οσους εχον την συσκευασια να μου πουνε τελικα τα γνωστα Other Ιngredients περιεχει ασπαρταμη , acesulfame και sucralose ?! :unsure:

and345
26-08-13, 00:03
Καπου πρεπει να ειδα new formula.
το σιγουρο ειναι οτι τις 2 πρωτες φορες που ειχα παρει, ηταν θαμπο το μειγμα.
τωρα που πηρα βατομουρο και μηλο (το ενα για φιλο), το μειγμα μετα το κουνημα ειναι διαφανο. και ποτε δεν αφηνει χρωμα στο μπουκαλι

deluxe
27-08-13, 18:56
παιδια μονο απο ιντερνετ βρηκα το προιον το οποιο γιαυτο ακουσα πολυ καλα λογια σκευτομαι να το παρω μολις μεινω απο bcaa, παρολαυτα θελω να ρωτισω οσους εχον την συσκευασια να μου πουνε τελικα τα γνωστα Other Ιngredients περιεχει ασπαρταμη , acesulfame και sucralose ?! :unsure:Ασπαρταμη δεν εχει. Ακεσουλφαμη και σουκραλοζη εχει, οπως και τα περισσοτερα συμπληρωματα. Αλλα καλυτερα σιγα-σιγα να βαζουν στεβια.

jam
29-08-13, 10:03
ευχαριστω για την πληροφορια!
Ωστοσο θα συμφωνισω μαζι σου για την στεβια και γιατι ακομη να αρχισουν να χρεισημοποιουν ειναι ερωτημα ωντος:unsure:
η στο κατω κατω ας το κανουνε και με κανονικη ζαχαρη , ολα τιγκα στην ασπαρταμη και ακεσουλφαμη :shock:

Flintz
12-11-13, 18:41
παιδεια εγω το δοκιμαζω μηνες ολοκληρους τωρα, και μπορο εχω να πω οτι

1) ειναι πολυ προτυμοτερο να προμιθευεσται την μεγαλη συσκευασια, που κραταει 3 μηνες περιπου
2) ειναι απλα φοβερο... εγω το περνω σε καθε προπονηση και με βοηθα παρα πολυ στην γρηγορη επαναφορα,ιδικα το καλοκαιρη

Steloukos
14-11-13, 21:36
Το συγκεκριμενο σκευασμα μπορει να χρησιμοποιηθει για να φτιαξετε και το δικο σας νιτρικο στο σπιτι.Εμενα μου χε μεινει xtend και ειπα να δοκιμασω να παρω σκετη β αλανινη,κιτρουλινη,καφεινη.Κρεατινη και γλουταμινη ειχα ειδη.Τα προσθετω ολα σε ενα ποτηρι με νερο και πινω την καψουλα με την καφεινη μου και ειμαι ετοιμος.Βαζω 2γρ β αλανινη,2γρ κιτρουλινη,1 σκουπ Xtend,2.5γρ μονουδρικη κρεατινη και 3γρ γλουταμινη.Μαζι μ αυτα παιρνω και 200mg καφεινη:thumbup:

ArgoSixna
14-11-13, 22:00
οχι καλυτερα να πιεις τα αλλα και αυτο να το πινεις μεσα στην προπονηση..

Steloukos
14-11-13, 22:38
οχι καλυτερα να πιεις τα αλλα και αυτο να το πινεις μεσα στην προπονηση..

Tα αλλα δεν πινονται σκετα γι αυτο βαζω xtend προ-προπονητικα.Ισως να το κανω οπως λες οταν μπω γραμμωση οπου οι αναγκες ειναι διαφορετικες και η ενεργεια μικρη.Τωρα δεν βλεπω το λογο αφου απο υδατανθρακες ειμαι υπερκαλλημενος.Γενικα περιοδο ογκου δν πολυχρησιμοποιω intra workout συμπληρωματα μιας και δν τα εχω τοσο αναγκη οσο στη γραμμωση,προτιμω να χαλασω λεφτα σε αλλα ποιο αναγκαια συμπληρωματα η απλα να τα κρατησω στην τσεπη μου.Απλως επειδη μου χε περισεψει απο το καλοκαιρι ειπα να το βαλω.

tzouas
14-11-13, 23:05
Το συγκεκριμενο σκευασμα μπορει να χρησιμοποιηθει για να φτιαξετε και το δικο σας νιτρικο στο σπιτι.Εμενα μου χε μεινει xtend και ειπα να δοκιμασω να παρω σκετη β αλανινη,κιτρουλινη,καφεινη.Κρεατινη και γλουταμινη ειχα ειδη.Τα προσθετω ολα σε ενα ποτηρι με νερο και πινω την καψουλα με την καφεινη μου και ειμαι ετοιμος.Βαζω 2γρ β αλανινη,2γρ κιτρουλινη,1 σκουπ Xtend,2.5γρ μονουδρικη κρεατινη και 3γρ γλουταμινη.Μαζι μ αυτα παιρνω και 200mg καφεινη:thumbup:

Μακουσες τελικα και την εβαλες την κρεατινη :p
Πως σου φαινονται ολα μαζι? Τουμπανο ετσι?
τα 200 μγ καφ δεν σε πειραζουν να φανταστω ισα ισα...

ArgoSixna
14-11-13, 23:09
παρε στεβια σε υγρο. Εγω εχω της now foods για την αργινινη και την κιτρουλινη που ειναι ξυνες!

Εχω δει μια φθηνη στεβια στον μασουτη νομιζω με 3-4 ευρω

Steloukos
14-11-13, 23:58
Μακουσες τελικα και την εβαλες την κρεατινη :p
Πως σου φαινονται ολα μαζι? Τουμπανο ετσι?
τα 200 μγ καφ δεν σε πειραζουν να φανταστω ισα ισα...
Ναι σε ακουσα :thumbup:.Κομπλε ειναι ολα μαζι και θα με φτασουν καιρο.Μονο το xtend θα μου τελειωσει νωρις.Και τοτε θα δοκιμασω να βαλω στεβια που λεει ο ArgoSixna.Kαλα και για να ειμαι ποιο σαφης δεν παιρνω ολοκληρη την καψουλα κοβω λιγο λιγο στην ακρη,οποτε υποθετω παιρνω 170-180μγ καφεινη:P.Σε μενα πιανει μια χαρα αυτη η δοση:thumbup:Καλυτερα ειναι καποιος να δοκιμαζει να ανεβαζει σιγα σιγα τα mg παρα να δοκιμασει κατευθειαν τα 200mg,μιλαμε για ατομα οπως εμενα που δεν ειναι καθολου συνιθισμενοι στην καφεινη,οι υπολοιποι ενταξει δεν νμζω να τιθεται θεμα.

παρε στεβια σε υγρο. Εγω εχω της now foods για την αργινινη και την κιτρουλινη που ειναι ξυνες!

Εχω δει μια φθηνη στεβια στον μασουτη νομιζω με 3-4 ευρω

Ειχα παρει παλια σε σκονη.Καπου εκει γυρω στα 3 ευρω ενα μικρο σακουλακι απο μαγαζι με βιολογικα προιοντα.Θα ξαναπαρω μολις τελειωσει το xtend να δοκιμασω:thumbup:.

Mikekan
29-11-13, 14:55
Tο παράγγειλα και εγώ σήμερα, σε γεύση καρπούζι, εξαιρετικό προφίλ συστατικών - ελπίζω να μου κάτσει καλά.

ArgoSixna
29-11-13, 15:09
Πως και δεν πηρες το purple wrath??

cuntface
29-11-13, 15:17
για μενα το καλυτερο ιντρα μαζι με το aminolast kai purple wrath

Mikekan
29-11-13, 16:40
Παντελή ήθελα ηλεκτρολύτες και BCAA δε με ενδιέφεραν τα υπόλοιπα συστατικά του purple wraath! Κανω μεγάλες προπονήσεις και πολυ αερόβια και ήθελα ακριβώς αυτο. Εξάλλου παίρνω και pre παντα.

and345
01-12-13, 00:53
Το καλοκαιρι παιζει να ηταν το καλυτερο συμπληρωμα, μιας που ειναι δροσερο, γευστικο και ξεδιψαει καλυτερα αποτο νερο :green:
Απο γευσεις χωρις να το θελω (αλλα λογο στοκ απο το που θα το παρω καθε φορα) παω να τις δοκιμασω ολες
βατομουρο, πορτοκαλι και μηλο
και με σειρα απο το πιο γλυκο στο πικρο, παει
βατομουρο - μηλο - πορτοκαλι
βασικα το πορτοκαλι δεν ειναι καθολου γλυκο και ηταν ωραιο για αλλαγη

Mikekan
25-12-13, 11:05
Μου ήρθε χτες σε γεύση καρπούζι, νομίζω ειναι οτι πιο ωραίο εχω δοκιμάσει σε συμπλήρωμα. Στα συν του η πολυ καλή διαλυτοτητα!

Christos100
10-02-14, 16:57
Μου ήρθε σήμερα σε γεύση μήλο και ειναι πραγματικα απιστευτο, η διαλυτοτητα αγγιζει την τελειοτητα και η γεύση ειναι δροσιστικη και θυμιζει γρανιτα μηλο.
Μεσα ειχε σκουπ κανονικα απλα το μονο που με προβληματισε και που το βλεπω πρωτη φορα ειναι οτι μεσα στην σκονη ειχε ενα μικρο χαρτινο σακουλακι το οποιο δεν καταλαβαινω σε τι εξυπηρετει.

Mikekan
10-02-14, 16:58
Για την υγρασία είναι φίλε μου, υπάρχει σε όλα σχεδόν τα συμπληρώματα εκτός από τις πρωτεΐνες.

Christos100
10-02-14, 17:09
Για την υγρασία είναι φίλε μου, υπάρχει σε όλα σχεδόν τα συμπληρώματα εκτός από τις πρωτεΐνες.

Πρωτη φορα το βλεπω σε αμινοξεα, Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

djroof
23-04-14, 20:15
Επειδή όπως έγραψα αλλού μου τελειώνει το Mineral Light που είχα πάρει, λέω να δοκιμάσω αυτό μόνο για κατά τη διάρκεια της προπόνησης. Στη 2ώρη που κάνω κάθε μέρα καταναλώνω τουλάχιστον 1,5 λίτρο νερό, πόσα gr είναι καλά να βάζω;

totis
23-04-14, 20:29
Επειδή όπως έγραψα αλλού μου τελειώνει το Mineral Light που είχα πάρει, λέω να δοκιμάσω αυτό μόνο για κατά τη διάρκεια της προπόνησης. Στη 2ώρη που κάνω κάθε μέρα καταναλώνω τουλάχιστον 1,5 λίτρο νερό, πόσα gr είναι καλά να βάζω;

Ειναι απο τα καλα για να παρεις σωστες ποσοτητες σε αμινοξεα αλλα αν θελεις να σου δωσει πιο πολυ ενεργεια υπαρχουνε καλυτερα κατα την αποψη μου....Οπως της musclepharm το amino1 ειναι και σε προσφορα τωρα στα x-treme το μεγαλο κουτι με τις 50 δοσεις κοντα στα 30 ευρω,πολυ καλη προσφορα,αλλιως της on τo amino energy και αυτo αρκετα καλo...

liveris
23-04-14, 20:49
απο που προκυπτει οτι τα αλλα ειναι καλυτερα?

totis
23-04-14, 21:04
απο που προκυπτει οτι τα αλλα ειναι καλυτερα?

Aπο θεμα ενεργειας το διευκρινισα κιολας,τουλαχιστον σε μενα δουλεψαν τα 2 που προτεινα καλυτερα......και ξεχασα και το bsn amιnox αρκετα καλο.....Αν θα τα εβαζα σε σειρα προτιμησεις πρωτα musclepharm amino1 και bsn amino x και στην συνεχεια της on το amino energy και στην τελευταια το xtend....Αν καποιος ομως θελει να παρει αμινοξεα και μονο για τις ποσοτητες αμινοξεων που προσφερουν.... απο τα 4 με διαφορα το xtend καλυτερο.....Ειναι καθαρα τι θελεις να επιλεξεις....

liveris
23-04-14, 21:17
το ενα ειναι blend 5γρ με ενα σωρο συστατικα αρα underdosed κ το αλλο με τις ποσοτητες που εχει παλι underodosed ειναι..αν παρεις διπλη δοση τελειωνουν
πριν το καταλαβεις οποτε δεν συμφερει ουτε οικονομικα...αρα το xtend φαινεται πολυ καλυτερο..

απο την αλλη εσυ ισχυριζεσαι οτι παιρνεις μονο πρωτεινη κρεατινη κ οτι ολα τα αλλα τα θεωρεις αχρηστα τι ισχυει τελικα?:unsure:

totis
23-04-14, 21:24
το ενα ειναι blend 5γρ με ενα σωρο συστατικα αρα underdosed κ το αλλο με τις ποσοτητες που εχει παλι underodosed ειναι..αν παρεις διπλη δοση τελειωνουν
πριν το καταλαβεις οποτε δεν συμφερει ουτε οικονομικα...αρα το xtend φαινεται πολυ καλυτερο..

απο την αλλη εσυ ισχυριζεσαι οτι παιρνεις μονο πρωτεινη κρεατινη κ οτι ολα τα αλλα τα θεωρεις αχρηστα τι ισχυει τελικα?:unsure:

Δυο δοσεις θελεις της on to amino energy, τo aminox της bsn και το amino1 της musclepharm,ειναι τουμπανο μια δοση επαιρνα.......Δεν εχω καποιο προβλημα με το xtend ισα ισα και εγω το αγοραζω αρκετες φορες και το θεωρω απο τα πολυ καλα αν οχι το καλυτερο,αλλα μιλησα καθαρα για ενεργεια επειδη το ηθελε για μεσα στην προπονηση....*και μην ξεχασω απο γευση τo aminox της bsn το καλυτερο,απολαυση.....

djroof
28-05-14, 22:56
Ερώτηση. Το προηγούμενο xtend (καρπούζι) που είχα πάρει είχε μέσα αυτό το φακελάκι για την υγρασία. Σήμερα πήρα το Nektar Mango το άνοιξα πριν απο λίγο και δεν είχε μέσα αυτό το φακελάκι... φυσιολογικο ;;;; Να βάλω αυτό που είχε το καρπούζι; το έχω κρατήσει.

ΥΓ: Η συσκευασία εννοείτε ήταν κλειστή με τη ζελατίνα πάνω στο καπάκι και με τον αλουμινένιο δίσκο μέσα.

cuntface
29-05-14, 01:29
το ειχα παρει παλιοτερα και μου κανε εντυπωση οτι ξειδρωνα μεσα σε ελαχιστα λεπτα αλλα μετα ειδα οτι εχει 230mg sodium μαζι με αλλους ηλεκτρολητες.Αλλα με 230μγ sodium δεν δημιουργη προβλημα στην γραμμωση

djroof
30-05-14, 18:47
Εδώ και 2 μέρες έχω πάρει νέο κουτί σε γεύση NEKTAR MANGO... με κρύο νερό είναι όλα τα λεφτά... :thumbup:

beefmeup
21-06-14, 18:15
καμια φορα το καλοκαιρια χρησιμοποιω διαφορα για intra..
μετα το aminoX (bsn) περνω αυτη την περιοδο αυτο εδω που μου ειχε μεινει ενα κουτι γευση orangeκατι...
δεν μου αρεσει καθολου...ομπωωωω,μαλακια γευση που βγαζει πολυ φαρμακιλα...περιμενα κατι διαφορετικο,αλλα εκει που το aminox το επινα ευχαριστα αυτο εδω με ζοριζει λιγο...κριμα.

sobral
21-06-14, 19:15
καμια φορα το καλοκαιρια χρησιμοποιω διαφορα για intra..
μετα το aminoX (bsn) περνω αυτη την περιοδο αυτο εδω που μου ειχε μεινει ενα κουτι γευση orangeκατι...
δεν μου αρεσει καθολου...ομπωωωω,μαλακια γευση που βγαζει πολυ φαρμακιλα...περιμενα κατι διαφορετικο,αλλα εκει που το aminox το επινα ευχαριστα αυτο εδω με ζοριζει λιγο...κριμα.

εμένα πάλι το aminoX μου φαινόταν υπερβολικά γλυκό, το πήρα μία φορά κ δεν νομίζω να το ξαναπροτιμήσω. Πράσινο μήλο είχα πάρει. Σε φίλους που το δοκίμασαν άρεσε πολύ, εμένα δεν μου έκατσε καλά από πλευράς γεύσης όχι τπτ άλλο.

ArgoSixna
21-06-14, 19:45
Μετα το aminoX το χαος και συ ? :thumbup:

beefmeup
21-06-14, 20:21
γενικα το aminox το ειχα παρει σε διαφορες γευσεις..fruit punch επινα τωρα ενω ειχα δοκιμασει κανα 2 φορες το πραθινο μηλο (τα εχω γραψει κ στο θεμα του) κ blue raz..
το εβαζα σε μισο λιτρο νερο,παντα ετσι τα χρησιμοποιω δλδ αυτα,σε ενα μπουκαλι 500αρι νερο..
θα δοκιμασω κ ενα αλλο οσονουπω εκτος απο το xtend,γιατι δεν με βλεπω να την παλευω με την πορτοκαλοκατι γευση του..
πολυ φαρμακιλα λεμε..

ArgoSixna
21-06-14, 20:41
Φαρμακιλα βγαζει και το Alri chaind out , αλλα για καποιον λογο ευχαριστη φαρμακιλα. Δεν ξερω αν εχει σχεση με την ποιοτητα

beefmeup
21-06-14, 21:04
μπα οχι,δε νομιζω..με τα γλυκαντικα κ την γευση εχει να κανει...

jason21
06-07-14, 14:13
Λοιπον, πηρα γευση mango nektar:

Γευση: 9/10, σαν παγωτο mango
Διαλυτοτητα:10/10 , δεν αφησε τιποτα, ουτε χρωματισε το shaker, ουτε σβολους τιποτα σε 500 ml νερο με 1,5 σκοουπ..

οταν το ανοιξα μυριζε απαισια, ηταν ροζ και λεω εκανα μεγαλη μ@λ@κι@..αλλα οταν το διαλυσα σε νερο ηταν πολυ καλο δροσιστικο.

Dragonbreath
09-11-14, 21:40
θέλω εδώ και πολύ καιρο να αφήσω review για αυτό το προΐόν, μα ολο το αναβάλλω, παρόλο που το σκεύασμα με "αναβολίζει" συνεχώς:P

Λοιπόν το χρησιμοποιώ εδώ και 5 μήνες περίπου, πότε pre, πότε intra, πότε post, ανάλογα με τις εκάστοτε συνθήκες-απαιτήσεις της ημέρας μου.
Βρίσκομαι στα μισά και λιγότερο του τρίτου κουβά, με γευση lime sour, έχοντας προηγηθεί water melon, strawberry kiwi, και αναμένοντας τέταρτο mango nectar.
Λεχθέντων αυτών, είναι προφανες, ότι είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από αυτο το συμπλήρωμα, θα συνεχίζω να το χρησιμοποιώ σιγουρα για τους εξής λόγους:

1.εκπληκτική γεύση και διαλυτότητα. Οι τρεις γεύσεις που δοκίμασα είναι θεΐκές(ξεχνας ότι πίνεις αμινοξέα), ενώ η διαλυτότητα στο κρυο νερό αγγίζει το τέλειο, με ελάχιστο αφρό,που έχει εξαφανιστεί στο 5λεπτο και καθόλου(μα καθόλου όμως)υπολειμματα. όλα αυτα με ελάχιστο χτύπημα στο σέικερ.
2. Ικανοποιητικότατες δόσεις bcaa στο ένα σκουπ με προσθήκη γλουταμίνης,ηλεκτρολυτων και κιτρουλίνης(η τελευταία θα μπορούσε να ήταν παραπάνω, αλλά τέλειος είναι μόνο ο θεός:) )
3.Απουσία proprietary blend.Ολα τα συστατικά είναι γραμμένα λεπτομερώς και η συνολική ποσοτητα του προΐοντος αλλάζει ανάλογα την γεύση.

Το ό,τι η φόρμουλα θα μπορούσε να αναβαθμιστεί προς το καλύτερο, είναι σιγουρο, όπως είναι σίγουρο το ότι υπάρχουν καλύτερες επιλογες πλέον, μιας και το xtend είναι σχετικά παλιό προΐον, αλλά αποτελεί σίγουρα μία από τις καλύτερες επιλογές(αν όχι η καλύτερη) σε συνάρτηση με την τιμή του(μιλάω για τις 90 δόσεις) και τα συστατικά του.
επιπλέον, σαν bcaa supplement καθαρά, για τους αφοσιωμένους πιστούς του είδους είναι top!
...οκ, έχει χρωστικές και γλυκαντικά,όπως η συντριπτική πλειοψηφία παρόμοιων supps, αλλά αν έχεις βαρεθει την φαρμακίλα και τα υπολείμματα
των άγευστων bcaa ,το xtend είναι μια ευχάριστη αλλαγή... για μια σοβαρή σχέση:green:

souezass
10-11-14, 13:27
φιλε Dragonbreath με καλυψες απολυτα σε οτι ειπες και θα το τημισω συντομα :thumbup:

Dragonbreath
10-11-14, 15:47
αν δεν έχεις δοκιμάσει καμμία γεύση, ξεκίνα με water melon..... θα πάθεις την πλάκα σου,αν σου αρέσει το καρπούζι βέβαια

djroof
11-11-14, 19:17
Επίσης ειδικά για καλοκαίρι όπως είδα στη σελίδα της SciVation στο facebook μπορείς να αναμίξεις και γεύσεις!

beefmeup
11-11-14, 19:20
μονο εγω ρε παιδια ειχα πεσει σε μαλακια γευση?
πορτοκαλι,το εχω γραψει καπου κ πιο πισω..με ζοριζε πολυ,για να βγει σωστα αραιωμενο κ να μην ειναι φαρμακερο επρεπε να το διαλυω κοντα σε 800μλ νερο που φυσικα δεν μπορουσα να κανω μεσα στην προπονηση..απλα προσθετα περισοτερο νερο καθε λιγο στο μπουκαλι.

Dragonbreath
11-11-14, 19:39
έχω δοκιμάσει πορτοκάλι απο ένα φιλο, δεν μου είχε φανεί άσχημο, να πω την αλήθεια μου, αλλά "περι ορέξεως ...κολοκυθόπιτα":).
Αν έβαζες 2 σκουπ, ίσως να γινόταν πολύ έντονη η γεύση,ας ήταν στα 800 ml to το νερό. Το ίδιο είχα πάθει με το lemon lime sour όταν έβαλα διπλή δόση σε 750 ml. δυσκολεύτηκα να το πιω αρκετά... ξινοπικρίλα έντονη(lemonlime sour.. for sure..:P)
επιπλέον το orange dream και το lemon lime sour, έχουν τα περισσότερα πρόσθετα απο γλυκαντικά-χρώματα, βάσει της συνολικής ποσότητας;)

beefmeup
11-11-14, 19:47
οχι 1 σκουπ εβαζα..γενικα με ζορισε πολυ..το ειχα αφησει στην ακρη μεχρι να τελειωσω κατι αλλα που ειχα,κ αφου τα τελειωσα κ δεν ειχα αλλη επιλογη αναγκαστικα τα ιπια κ αυτα..πφφφφφ:unsure:

Mikekan
11-11-14, 22:14
Το καρπούζι που ειχα πάρει κυριολεκτικά ήταν ότι πιο φυσικό, παραλληλα ομως και γευστικο, που εχω δοκιμάσει σε συμπλήρωμα!

Stefanos9
20-12-14, 00:31
Το συγκεκριμενο προτεινετε για intra work out ?Και αν ναι σε το ποσοτητα ml νερου ?:clap:

beefmeup
20-12-14, 12:11
πρεπει να ειναι πολυ κουραστικο να διαβασει κανεις 3-4 ποστ απο πανω..

Stefanos9
10-01-15, 00:17
Το αγορασα σε γευση καρπουζι!Υπεροχη γευση κ διαλυτοτητα.Παιδες μια ερωτηση.Το χρησιμοποιω ως intra κ ελεγα ν το στακαρω με επιπλεον σιτρουλινη μαλαϊκη.τι λετε?μηπως ειναι υπερβολη?

beefmeup
10-01-15, 00:22
γινεται μια χαρουλα.
ετσι κ αλλιως δεν δινει σοβαρη ποσοτητα κιτρουλινης αυτο εδω,οποτε το κατι παραπανω θα βοηθησει..
μπορεις να βαζεις 2-3γρ ακομα πριν την προπονηση καλυτερα.

Stefanos9
10-01-15, 00:25
Ευχαριστω γ την απαντηση!Μηπως εχεις να μου προτεινεις καποιο αλλο συμπληρωμα ν στακαρω μαζι μ το xtend γιατι το θελω για intra.

beefmeup
10-01-15, 00:27
οχι ιδιαιτερα.
απο μονο του για ιντρα ειναι αρκετο αυτο.
την κιτρουλινη μπορεις να παρεις οπως σου εγραψα ,αλλα δεν θες κατι αλλο..
εκτος αν μιλας για καποιο prewo ,οποτε εκει παμε αλλου.

Stefanos9
10-01-15, 00:29
Καλως.Κατι τελευταιο.Θ προτιμουσες επιπλεον λευκινη ή σιτρουλινη στο xtend?σκεφτομουν ως εναλλακτικη επιπλεον λευκινη.....

beefmeup
10-01-15, 00:40
αναλογα τι εχει φαει πριν,μεσα στη μερα,τι διατροφη εχεις γενικοτερα κ τι προπονηση κανεις.
αν θες πρηξιματα καλυτερα κιτρουλινη.

amateur666
21-03-15, 16:39
ποια γευση πιστεύεται θα καλύπτει την ξινίλα περισσότερο καλα της σκετης λευκίνης που θα βαζω επιπλέον μεσα?

Dragonbreath
21-03-15, 20:58
Η πιο έντονη γευση μεταξύ πορτοκάλι-λεμονι-μάνγκο-φράουλα-καρπούζι που έχω δοκιμάσει, είναι αυτη του λεμονιού(lemon lime sour).
Ωστόσο είναι λιγάκι πικρή από μόνη της, παρόλα αυτά πιστεύω πως θα την καλύψει την έντονη πικρίλα της λευκίνης. διαφορετικά πάρε καρπούζι που τα σπάει σαν γευση, απλά είναι αρκετά "απαλή", δεν ξέρω αν θα καλύψει την πικρίλα με ένα μόνο σκουπ.(δεν νομίζω να θες να βάλεις δυό σκουπ αφου θα βάζεις extra λευκίνη)

ArgoSixna
21-03-15, 21:28
παρε στεβια

amateur666
22-03-15, 22:52
πήρα green apple explosion τελικά :evil2: ίδωμεν

amateur666
24-03-15, 20:00
green apple explosion 10 στα 10 στη γευση μου θύμισε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ την isolate της syntrax(nectar) που είχα παρει παλιά σε γεύση apple ecstacy

:thumbup::thumbup::thumbup:

zisis.z
23-04-15, 00:53
Aνανεωθηκε η συσκευασια.....

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=92897&stc=1
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=92898&stc=1
92899 92900 92901

Stefanos9
03-05-15, 13:14
Γευση orange dream 3/10 οτι χειροτερο...

beefmeup
03-05-15, 13:37
χαιρομαι:green:

επρεπε να διαβασεις λιγο πιο πισω που τα ειχα γραψει..απαλευτη.
αν θες καλη γευση πορτοκαλι δες τα amino juiced της universal.

zisis.z
03-05-15, 14:14
Oι καλες γευσεις του xtend ειναι το Green Apple:bowdown: το οποιο εχει εξαιρετικη γευση το Fruit Punch:thumbup: πολυ καλο,οπως και τo Blue Raspberry το οποιο αυτο δεν το εχω δοκιμασει αλλα απο φιλους εχω ακουσει πολυ καλα σχολια....Το xtend παντος απο τα πιο καλα και πιο πετυχημενα αμινοξεα,σαν να λεμε, η gold standard των αμινοξεων:)....

COBRA_STYLE
03-05-15, 15:50
Εντελως ατυχές το παραδειγμα με την gold standard.....:thumbup:

Stefanos9
03-05-15, 16:40
Beef κ σκεψου εκανα τη μλκια ν παρω το κουτι των 90 scoop

zisis.z
03-05-15, 17:28
Εντελως ατυχές το παραδειγμα με την gold standard.....:thumbup:

ενταξει :) υπερεβαλα λιγο γιατι η gold standard παιζει παντα μονη της παγκοσμιος.... αλλα για χαβαλε το εγραψα και ηθελα να δωσω μια βαρυτητα στο οτι ειναι απο τα πιο κλασσικα αμινοξεα τοσα χρονια και παντα μεσα στα πρωτα σε πωλησεις στην κατηγορια του.Και μιλαμε για αμινοξεα περισσοτερο καθαρα και οχι οπως το amino x της bsn που σκιζει και αυτο η το αλλο αγαπημενο μου το BCAA της cellucor που καταναλωνω αυτο τον καιρο τα οποια εχουνε και αλλα συστατικα που βασιζονται και οχι στις τοσο μεγαλες ποσοτητες αμινοξεων οπως στηριζεται το xtend....:toast:

COBRA_STYLE
03-05-15, 18:33
Προσωπικα θα προτιμουσα τα Modern Bcaa της USP Labs εναντι του Xtend...εκτος αν ηταν φορτωμενο με περισσοτερη λευκινη κ κιτρουλλινη αυτο εδω.

beefmeup
01-06-15, 19:46
πηρα κ εγω το μεγαλο κουτι γευση πραθινο μηλο..
γενικα η γευση αυτη μου αρεσει οποτε δεν την φοβηθηκα..κ οντως ηταν αρκετα καλη..ισως θα την εβαζα πιο κατω απο την ιδια του aminoX της BSN ,αλλα παρολαυτα ειναι ευχαριστη κ δροσερη..
το θεμα ειναι ,οτι πρεπει να το διαλυσω σε καπου 700μλ νερου για να γινει οπως το θελα εγω να ειναι..αλλιως στα 500μλ ειναι γλυκερο κ ουσιαστικα καπου καπου μασας κ λιγο κοκκο σαν ζαχαρη ας πουμε...βγαινει αρκετα παχυρευστο δλδ στο μισο λιτρο για intra συμπληρωμα.

αν ειχα επιλογη στα ιδια χρηματα ,θα επερνα με κλειστα τα ματια το complete intra για πολλους κ διαφορους λογους..ο μονος λογος που δεν το εκανα ,ηταν η διαφορα στην τιμη κ στις αναλογιες δοσεων/κοστους.

amateur666
04-08-15, 15:51
Καλησπέρα(δεν ξερω αν το ανοιξα στο σωστό topic), εχω τα xtend που τα παίρνω pre και intra ..λοιπον σκέφτομαι να βάλω την κλασική σπιτική ζαχαρη(oχι δεξτρόζη) για intra σε ποσότητα 5-10γρ

η ερώτηση μ ειναι κατα πόσον είναι σωστό σαν σκέψη σε αυτήν την ποσοτητα και αν αντι για ζάχαρη θα μπορούσα να βάλω stevia..γιαιτι έχω μπερδευτεί :unsure: για το αν η stevia προκαλεί insulin spike ή οχι και σε σχέση με την απλή(λευκή) ζάχαρη..

ukbulldog3
05-08-15, 02:53
Οχι δεν ειναι σωστό!Μη βάλεις τίποτα.

death4glory
05-08-15, 10:51
Καλησπέρα(δεν ξερω αν το ανοιξα στο σωστό topic), εχω τα xtend που τα παίρνω pre και intra ..λοιπον σκέφτομαι να βάλω την κλασική σπιτική ζαχαρη(oχι δεξτρόζη) για intra σε ποσότητα 5-10γρ

η ερώτηση μ ειναι κατα πόσον είναι σωστό σαν σκέψη σε αυτήν την ποσοτητα και αν αντι για ζάχαρη θα μπορούσα να βάλω stevia..γιαιτι έχω μπερδευτεί :unsure: για το αν η stevia προκαλεί insulin spike ή οχι και σε σχέση με την απλή(λευκή) ζάχαρη..


Για μέσα στην προπόνηση μην βαζεις τίποτα. Απλά νερακι. Άντε τώρα που είναι καλοκαίρι καμία βιταμίνη C η κανένα αμινοξύ οκ. Αλλά γενικά σε χρειάζεται. Περισσότερο κακό θα σου κανει ο υδατσνθρακας μέσα στην προπόνηση παρά καλο

average_joe
05-08-15, 23:25
την ινσουλινη μου μεσα :banghead::banghead:
:dooreek:

το extend εχει αμινοξεα σωστα?
το insulin spike απο εκει το υπολογιζεις?

amateur666
06-08-15, 01:28
εχεις καποιο point για το insulin spike απο τα bcaa και την citrulline το είχα ξεχασει τελειως

beefmeup
11-08-15, 01:37
επισης κ η στεβια θα στην ανεβασει μια χαρα.
δεν ειναι οι θερμιδες το θεμα, αλλα η γλυκια γευση..

No Fear
11-08-15, 14:45
Εγω εχω το προηγουμενο σε γευση καρπουζι και η γευση του ειναι πολυ καλη!
Τα αμινοξεα,μπορω να πω,πως καταλαβαινω πως με βοηθουν μεσα στην προπονηση,οταν ειμαι κουρασμενος ή οταν νοιωθω δυσφορια απο την πολυ ζεστη.
Προσωπικα θα τα επελεγα απο το να παρω ενα προεξασκητικο με ενα σκασμο διεγερτικα μεσα,μιας και σε τονωνουν αλλα παιρνεις και την πρωτεινη σου ταυτοχρονα.

stelios85
21-10-15, 04:49
εχω αγορασει το προιον σε γευση ανανα.Πραγματι η γευση του ειναι πολυ ασχημη για τα γουστα μου.Σαν να πινεις πολυ γλυκο red bull με γευση εντονης χημικιλας.Δεν τη συνιστω.Απο διαλυτοτητα παντως ειναι αριστο στα 500 ml με απλα χτυπηματα και τουλ αυτη η γευση δεν εχει χρωστικες ,οπως το προηγουμενο intra που δοκιμασα (maximuscle viperboost) που μου εβαφε κιτρινα τα παγουρια :shock::shock:

Lainus
31-03-16, 22:31
Τελικά δε βρήκα το Complete Intra που έψαχνα και κατέληξα σ' αυτό.
Πήρα τη γέυση μανγκο και μετά την πρώτη δοκιμή έχω να πω ότι σε γεύση είναι ό,τι καλύτερο έχω πιει σε οποιαδήποτε κατηγορία συμπληρώματος, θες υγρά αμινοξέα, θες πρωτεΐνες, θες νιτρικά θες άλλα αμινοξέα...

Ξεπέρασε και το αγαπημένο μου -μέχρι τώρα- Essential Amino Energy της ON.

Γεύση - Διαλυτότητα (1 scoop/300ml) 10/10 χαλαρά.
Για συμπεράσματα σαν intra σε λίγο καιρό θα αφήσω γνώμη...

orck
05-04-16, 22:07
Τελικά δε βρήκα το Complete Intra που έψαχνα και κατέληξα σ' αυτό.
Πήρα τη γέυση μανγκο και μετά την πρώτη δοκιμή έχω να πω ότι σε γεύση είναι ό,τι καλύτερο έχω πιει σε οποιαδήποτε κατηγορία συμπληρώματος, θες υγρά αμινοξέα, θες πρωτεΐνες, θες νιτρικά θες άλλα αμινοξέα...

Ξεπέρασε και το αγαπημένο μου -μέχρι τώρα- Essential Amino Energy της ON.

Γεύση - Διαλυτότητα (1 scoop/300ml) 10/10 χαλαρά.
Για συμπεράσματα σαν intra σε λίγο καιρό θα αφήσω γνώμη...

Το Essential Amino Energy σου αρεσε οσον αφορα την γευση του (ποια γευση μιλαμε;) η σαν αποτελεσματικοτητα;
Δοκιμασα σημερα ενα σκουπ και πραγματικα δεν καταλαβα τιποτα, ειμαι επιφυλακτικος μαζι του λογω της καφεινης. Το Xtend τελικα πως σου φανηκε; Γευση; Διαφορα στο γυμναστηριο;

Lainus
05-04-16, 22:25
Και τα 2 αν και η συγκεκριμένη σύγκριση αφορούσε τη γεύση... Βέβαια το EAE της ON το έπινα στα 4 scoop μία περίοδο Που τα XTR το βαρούσαν στα 21-24 ευρώ, τώρα που το βλέπω στα 29 δε με παίρνει, όταν αποφασίσω να το χρησιμοποιήσω πάλι θα το φέρω από βότανο...

Και σαν ιντρα στα 4 σκουπ ήταν πολύ δυνατό, με κρατούσε στις σκληρότερες προπονήσεις κάτι ωραία μεσημέρια Ιουλίου με 35 βαθμούς έξω! :):)

Το Xtend είναι πιό ήρεμη δύναμη, αποτελεσματικό και με εξαιρετικά ευχάριστη γεύση!

orck
03-06-16, 08:58
Νομίζω ότι βλέπω διάφορα με το xtend. Βάζω ένα σκουπ στο νερό που πινω στο γυμναστηριο, 1 λιτρο. Στο γυμναστήριο καμία διαφορά πέρα από την ευχάριστη γεύση καρπουζιού, η οποία είναι πάρα πολύ καλή. Την επόμενη μέρα όμως δείχνει την δουλειά που κάνει. Έχω δοκιμάσει πολλες φορες με on-off στην προσπάθεια μου να καταλάβω διάφορες και παρατηρώ ότι όταν περνώ την επόμενη δεν είμαι πιασμενος. Όταν δεν πάρω τότε έχω ένα πιάσιμο στις μυϊκές ομάδες που έκανα για μια-δυο ημέρες.
Δεν ξέρω εάν είμαι μόνο εγώ το βλέπω αυτό.

Metalhead|T|
04-06-16, 11:10
Από τα καλύτερα τόσο intra όσο και post workout το Xtend... Με κρύο νερό Κ παγάκια στο σεικερ τώρα το καλοκαίρι είναι άλλο πράμα... Χαρακτηριστικη είναι η δράση του όπως το αναφέρεις... Σε κάποιους δουλεύει έτσι.. Όπως Κ να έχει δουλεύει...

Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

GeorgeGrz
16-06-16, 14:03
Υπαρχουν τυχον φθορες στο συκωτι εαν το χρησιμοποιησω?Εχω ακουσει διαφορα επειδη ειμαι 16 ετων.

beefmeup
16-06-16, 14:13
σιγα μην πεσουν κ οι σοβαδες:P

οχι φιλε δεν υπαρχει θεμα, αυτα τα διαφορα που εχεις ακουσει χαζομαρες ειναι απο χαζους.

mihalis19
20-09-16, 10:48
παιδια θα ήθελα να δοκιμάσω τα αμινοξέα και από ότι έχω ψάξει το συγκεκριμένο θεωρείται αρκετά καλό. Παλιότερα έπαιρνα ast bcaa 4500.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για το συγκεκριμένο (xtend) σε περίπτωση που έπαιρνα μόνο μετά την προπόνηση θα μπορούσε να κάνει κάτι?

Σίγουρα θέλω να αποκλείσω το να το παίρνω κατά την διάρκεια της προπόνησης.

beefmeup
20-09-16, 10:50
ναι κ μετα μπορεις να το παιρνεις..

mihalis19
20-09-16, 10:58
το θέμα είναι αν θα έχει νόημα και αποτέλεσμα να παίρνω 1 scoop μόνο μετά

COBRA_STYLE
20-09-16, 11:02
Δεν εχεις θεμα,την ιδια δουλεια που θα κανε αν επαιρνες πρωτεινη.

orck
20-09-16, 12:14
Γιατί όχι κατά την διάρκεια; Γιατί να πάρεις αμινοξέα μετά και όχι πρωτεινη whey;

mihalis19
21-09-16, 13:42
Δεν παίρνω πρωτείνες. Τις έχω σταματήσει λόγω του ότι παίρνω άλλα φάρμακα εκτός γυμναστηρίου και κανονικά δεν θα έρπεπε να παίρνω ούτε αμινοξέα.

Κατά την διάρκεια της προπόνησης προτιμώ να πίνω σκέτο νερό επειδή ότι άλλο πίνω με φουσκώνει και δεν μπορώ να αποδόσω.

COBRA_STYLE
21-09-16, 14:05
Tο ιδιο πραγμα ειναι φιλε.Δεν πινεις κατι διαφορετικο με το να αγορασεις bcaa αντι για πρωτεινη.

Απλα μια whey εχει μεσα κ καποια παραπανω αμινοξεα περα απο τα bcaa.

H μονη διαφορά(?) ειναι οτι οταν παρεις μια πρωτεινη whey ας πουμε,το σωμα σου πρεπει να τη διασπασει σε αμινοξεα πρωτου τα εκμεταλλευτει...ενω με το xtend ξερω γω,τα παιρνει ηδη ετοιμα,εχεις και καλα γλιτωσει το σταδιο αυτο της διασπασης..κλαιν μαιν δλδ.

Δεν ξερω ποιος σου χει πει οτι το ενα θα σου επηρεασει τα φαρμακα που παιρνεις ενω το αλλο οχι,ενω μιλαμε για τα ιδια συστατικα στην ουσια.

mihalis19
21-09-16, 14:26
Ακριβώς αυτό. Γλυτώνω το στάδιο της διάσπασης, για αυτό πιστεύω ότι θα επιβαρύνω λιγότερο το οργανισμό μου. Δεν μου έχει πει κάποιος ότι το ένα επηρεάζει και το άλλο όχι καμία σχέση. Απλά το κάνω εγώ για λιγότερη επιβάρυνση.

Ελπίζω να είναι ο καλύτερος συνδιασμός για εμένα. Θα το δούμε. Θα το πάρω μόνο μετά 1 scoop υπολογίζω

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις. Γενικότερα για το συγκεκριμένο έχω δει και καλά reviews οπότε πιστεύω ότι πολύ καλύτερο από ast4500 που έλεγα να πάρω

amateur666
21-09-16, 14:46
παρτα μ κλειστα ματια μεχρι στιγμης το εχω δοκιμασει σε πρασινο μηλο ,καρπουζι και μανγκο νεκταρ η μια καλυτερη απο την αλλη ειναι σε θεμα γευσης..επομενως στοχος οταν το τελειωσω αυτο π εχω ειναι fruit punch ή strawberry kiwi

beefmeup
21-09-16, 15:46
Ακριβώς αυτό. Γλυτώνω το στάδιο της διάσπασης, για αυτό πιστεύω ότι θα επιβαρύνω λιγότερο το οργανισμό μου.

ρε φιλε αυτο που γραφεις τωρα εχει τοσο νοημα, οσο να εγραφες οτι θα βαλεις το κοτοπουλο στο μπλεντερ να το κανεις χυλο για να γλιτωσεις το σταδιο της πεψης απο το στομαχι.
ελεος δλδ, 2016 εχουμε, διαβαστε κ 2 πραγματα ρε γαμωτο, σαν κατι μανουλες του facebook ορισμενοι..
επιβαρυνση, ακου επιβαρυνση..ντα φακ, δηλαδη..

mihalis19
22-09-16, 14:08
Κοίτα σίγουρα οι γνώσεις μου είναι περιορισμένες. Σίγουρα δεν είμαι master. Όμως όχι και εντελώς άσχετος ή απλά ένα παιδάκι που νομίζει ότι θα πάρει πρωτείνη και χωρίς γυμναστική απλά θα φουσκώσει.

Έχω πολύ καλά στοιχεία για τον εαυτό μου και ξέρω αν με επηρεάζει ή όχι μια πρωτείνη. Έχω κάνει εξετάσεις πριν πάρω κάτι και έχω κάνει μόλις έχω τελειώσει μετά από χρήση 2 μηνών(οι πρωτείνες ήταν 88% - 93% καθαρές). Σίγουρα οι τιμές στο συκώτι μου ήταν ανεβασμένες. Προφανώς γιατί δουλεύει πολύ περισσότερο. Εγώ αυτό την στιγμή δεν θέλω να επιβαρυνθεί - δουλέψει περισσότερο γιατί αναφέρω ότι ήδη παίρνω και άλλα φάρμακα. Επίσης δεν ξέρω αν θα δω κάτι ανεβασμένο με τα αμινοξέα. Η αλήθεια είναι ότι δεν το πιστεύω απλά θα το δοκιμάσω.

Μπορεί το όλο σκεπτικό να είναι λάθος. Απλά αναφέρω τι ισχύει για εμένα.

COBRA_STYLE
22-09-16, 14:28
Το θεμα ειναι τα χεις μπερδεψει στο μυαλο σου λογω ημιμαθειας περι σκευασματων πρωτεινης και σκευασματων αμινοξεων.

Και πανω σε αυτο το κομματι δεν ισχυουν αλλα σε σενα και αλλα στους υπολοιπους.

ΚΑΜΙΑ διαφορά δεν κανει σε θεμα επιβαρυνσης ειτε παρεις whey ειτε σκετα bcaa.Απλα βγαλτο απο το μυαλο σου.

Το γεγονος οτι ειχες ανεβασμενες τιμες μπορει να οφειλεται σε χιλιους δυο λογους.

Ασχετος δεν θεωρειται απαραιτητα μονο καποιος που νομιζει οτι θα παρει πρωτεινη κ θα φουσκωσει,αλλα και αυτος που νομιζει οτι η whey σα whey για παραδειγμα δημιουργει προβλημα.

amateur666
22-09-16, 14:42
Κοίτα σίγουρα οι γνώσεις μου είναι περιορισμένες. Σίγουρα δεν είμαι master. Όμως όχι και εντελώς άσχετος ή απλά ένα παιδάκι που νομίζει ότι θα πάρει πρωτείνη και χωρίς γυμναστική απλά θα φουσκώσει.

Έχω πολύ καλά στοιχεία για τον εαυτό μου και ξέρω αν με επηρεάζει ή όχι μια πρωτείνη. Έχω κάνει εξετάσεις πριν πάρω κάτι και έχω κάνει μόλις έχω τελειώσει μετά από χρήση 2 μηνών(οι πρωτείνες ήταν 88% - 93% καθαρές). Σίγουρα οι τιμές στο συκώτι μου ήταν ανεβασμένες. Προφανώς γιατί δουλεύει πολύ περισσότερο. Εγώ αυτό την στιγμή δεν θέλω να επιβαρυνθεί - δουλέψει περισσότερο γιατί αναφέρω ότι ήδη παίρνω και άλλα φάρμακα. Επίσης δεν ξέρω αν θα δω κάτι ανεβασμένο με τα αμινοξέα. Η αλήθεια είναι ότι δεν το πιστεύω απλά θα το δοκιμάσω.

Μπορεί το όλο σκεπτικό να είναι λάθος. Απλά αναφέρω τι ισχύει για εμένα.

μετα απο ποσο καιρο αφου ειχες κανει γυμναστικη τελευταια φορα εκανες εξετασεις?..συνηθως καλο ειναι να μενεις 3-4 μερουλες χωρις να πας γυμναστηριο πριν κανεις εξετασεις αιματος..

mihalis19
22-09-16, 20:05
Σίγουρα δεν έχω γνώσεις! Παίζει να είμαι και ημιμαθής αλλά προσπαθώ να μάθω! Αν κανω λάθος απλα κανω λάθος! Μην παρεξηγηθώ δεν λέω οτι φταίνε μόνο οι πρωτεΐνες λέω οτι απλα και αυτές σίγουρα όσο ναναι θα επιδράσουν αρνητικά.
Αυτο.

Και για να γυρίσω στο θέμα. Μετά απο πόση ώρα μπορώ να φάω μετά το bcaa υπέχει κατι συγκεκριμένο;

amateur666
23-09-16, 00:45
εχω παρει κρεατινη πολυ καιρο σχετικα δεν εχω κοψει πρωτεινη για πολλα χρονια συνεχομενα(κανω εξετασεις αιματος μια φορα το χρονο) πιστεψε με δεν εχεις θεμα με το συκωτι..

απο εκει κ περα δεν παιζει ρολο αν η ωρα π θα τα πιεις με ποτε θα φας..κ επειδη το εχουμε γα@@σει λιγο το θεμα γιατι ειναι για ρεβιου προιοντος κ οχι αυτα που σχολιαζουμε εδω καλο θα ειναι να αρχισεις να διαβασεις μεσα απο το φορουμ στα αντιστοιχα θεματα τι ειναι αμινοξεα κ τι πρωτεινη..γιατι τα εχεις ΠΟΛΥ μπερδεμενα στο μυαλο σου..και γενικα αυτες οι αποψεις επικρατουν σε αυτους που εχουν αγνοια στο θεμα των συμπληρωματων..

mihalis19
25-09-16, 18:11
Τις μέρες που δεν κάνουμε προπόνηση πρέπει να παίρνουμε;
Επίσης κατι ακόμα. Μετά απο πόση ώρα θα μπορούσα να φάω μετά το xtend?