PDA

Επιστροφή στο Forum : Σεμινάριο από George Farrah & Kai Greene



Mikekan
20-05-14, 13:38
Μια ενδιαφέρουσα συζήτηση με πρωταγωνιστές τους George Farrah και Kai Greene έλαβε χώρα στη Ν. Ζηλανδία.


http://www.youtube.com/watch?v=r1IPkMXJj3g

Αναφέρονται κάποια πολύ ενδιαφέρονται πράγματα, προτείνω να τη δείτε όλοι.

Και για να σας τσιγκλήσω λίγο σε κάποια στιγμή ο Farrah λέει ότι πρέπει να γίνεται cycle από τα πάντα, ακόμα και από τη πρωτείνη, αν δεν θέλουμε να δημιουργήσουμε πρόβλημα στα νεφρά μας. ;) Max κατανάλωση 2gr αν κιλό σωματικού βάρους.

billy89
20-05-14, 13:49
Περσινό είναι αυτό... Νομίζω κάπου το είχαμε συζητήσει. Λέει πολλά ενδιαφέροντα πράγματα μέσα στα άλλα καταρρίπτει και την κατανάλωση απλών υδατανθράκων στο μεταπροπονητικό ρόφημα.

Mikekan
20-05-14, 13:51
Billy είχαμε συζητήσει άλλη μία συνέντευξη των δύο, όχι όμως αυτή!

billy89
20-05-14, 13:56
Ααα λάθος μου τότε!:thumbup: Θα το δω να το σχολιάσουμε!

goldenera
20-05-14, 16:47
To σεμινάριο που είχαμε αναφερθεί παλιότερα (30-12-12) ήταν από το μέλος sAVAZz στο θέμα: ΒΒing ΤΑΙΝΙΕΣ, και είναι αυτό:


http://www.youtube.com/watch?v=WNgxBfWvIzE

sAVAZz
20-05-14, 20:08
και στα 2 πανω κατω τα ιδια λεει.....βασικα 8εματα που αναλυει ειναι ο υδαταν8ρακας και οτι ολα τα δομικα στοιχεια ( υδατ-πρωτ-λιπη) πρεπει να καταναλωνονται κυκλικα στις ποσοτητες τους...ειδικα η πρωτεινες για να αποφευχ8ουν τα νεφρικα προβληματα....

liveris
20-05-14, 22:15
δεν το ειδα αλλα αυτα που λεει απο αλλες περιπτωσεις που εχω διαβασει δεν απευθυνονται σε ολους εμας τους κοινους θνητους...
δλδ για την πρωτεινη που λετε δεν χρειαζεται εμεις να κανουμε κυκλους αλλα αυτοι που παιρνουν μακροχρονια υπερβολικες ποσοτητες ..

totis
20-05-14, 23:06
Πολυ καλη συνεντευξη και ειναι ειλικρινεις στις περισσοτερες απαντησεις τους,,,,Εχουνε δικιο παντος σε οποιοδηποτε συμπληρωμα περνουμε πρεπει να γινετε κυκλος για να μπορει να καθαριζει και ο οργανισμος.....Και οσο και αθωα να προσπαθουμε να λεμε οτι ειναι η πρωτεινη συμφωνω απολυτα οτι και σε αυτη πρεπει να γινετε κυκλος.....Μονο να σκεφτει καποιος τι χημικη επεξεργασια εχει φαει το γαλα και ποσα προσθετα εχει μεσα μια πρωτεινη για να φτασει στην τελικη μορφη της.....Ολα με μετρο.... ειδη το περιβαλον και αυτα που τρωμε γενικα επιβαρυνουν τον οργανισμο μας οποτε αν τον φορτωνουμε και με τα συμπληρωματα ειναι σιγουρο πως τον επιβαρυνουμε αρκετα,για αυτο θελει προσοχη για να μπορουμε να ειμαστε υγιεις οσο μπορουμε περισσοτερο στο μελλον γιατι ολα αυτα δεν βγαινουν απο την μια μερα στην αλλη.....Και στο τελος αντι να μας κανει καλο ολη αυτη η αγαπη μας για την γυμναστικη και τα βαροι γενικα και να ειμαστε πιο υγιεις θα γινει το αντιθετο.......Παντος νοιωθω πολυ καλυτερα τωρα που εχω φτιαξει πολυ την διατροφη μου και δεν χρειαζετε να στηριζομαι σε συμπληρωματα μονο ενα σκουπ πρωτεινη την ημερα και για να ειμαι ειλικρινεις θα ηθελα να μπορεσω καποια στιγμη να μην εξαρταμαι και απο αυτο,αλλα λογο κοληματος του μυαλου συνεχιζω.....Και να πω και το πιο βασικο το σωμα μου ειναι σε πολυ καλυτερα επιπεδα απο τοτε που ειχα τρελαθει στην πρωτεινη,ολο το (μυστικο) ειναι στην σωστη διατροφη......Οσο για τα νιτρικα και preworkout δεν τα αγγιζω πια...καφεδακι και ειμαι μια χαρα και οταν δεν τραβαει το σωμα δεν εχω κανενα προβλημα γιατι απλα ακουω το σωμα μου και δουλευω με τις δυναμεις που εχω εκεινη την ημερα.....Τα πραγματα ειναι απλα παιδια.......Η γυμναστικη και τα βαροι ειναι απολαυση και πρεπει να ειναι τροπος ζωης και οχι να μας απασχολουνε χαζα πραγματα και να χανουμε τον χρονο και τα λεφτα μας σε βλακιες.....

Giorgos04
20-05-14, 23:10
Μπράβο totis.πολυ σωστός!

COBRA_STYLE
20-05-14, 23:29
δεν το ειδα αλλα αυτα που λεει απο αλλες περιπτωσεις που εχω διαβασει δεν απευθυνονται σε ολους εμας τους κοινους θνητους...
δλδ για την πρωτεινη που λετε δεν χρειαζεται εμεις να κανουμε κυκλους αλλα αυτοι που παιρνουν μακροχρονια υπερβολικες ποσοτητες ..
Δεν χρειαζεται απαραιτητα να παιρνει καποιος "τεραστιες" ποσοτητες πρωτεινης για να το παει κυκλικα.Ακομα και εδω μεσα αρκετοι ειναι αυτοι που για τα δεδομενα τους παιρνουν πολυ μεγαλυτερη ποσοτητα παρασυρομενοι απο διαφορα προιστορικα στερεοτυπα ή ο,τιδηποτε αλλο.

Αυτο με την κυκλικη ληψη πρωτεινης αποκτα ολο κ περισσοτερη δημοσιοτητα με τον καιρο παντως.Δεν ειναι τα νεφρικα προβληματα,σιγα τα αυγα.Απλα το σωμα μπορει και χρησιμοποιει πιο αποτελεσματικα την πρωτεινη οταν ακολουθεις κατι τετοιο με ο,τι συνεπαγεται αυτο....δεν εχω κρατησει και λινκ δυστυχως,αλλα σιγουρα οποιος ψαξει θα τα βρει στο νετ ευκολα.

SkillBill
21-05-14, 02:34
Πολυ καλη συνεντευξη και ειναι ειλικρινεις στις περισσοτερες απαντησεις τους,,,,Εχουνε δικιο παντος σε οποιοδηποτε συμπληρωμα περνουμε πρεπει να γινετε κυκλος για να μπορει να καθαριζει και ο οργανισμος.....Και οσο και αθωα να προσπαθουμε να λεμε οτι ειναι η πρωτεινη συμφωνω απολυτα οτι και σε αυτη πρεπει να γινετε κυκλος.....Μονο να σκεφτει καποιος τι χημικη επεξεργασια εχει φαει το γαλα και ποσα προσθετα εχει μεσα μια πρωτεινη για να φτασει στην τελικη μορφη της.....Ολα με μετρο.... ειδη το περιβαλον και αυτα που τρωμε γενικα επιβαρυνουν τον οργανισμο μας οποτε αν τον φορτωνουμε και με τα συμπληρωματα ειναι σιγουρο πως τον επιβαρυνουμε αρκετα,για αυτο θελει προσοχη για να μπορουμε να ειμαστε υγιεις οσο μπορουμε περισσοτερο στο μελλον γιατι ολα αυτα δεν βγαινουν απο την μια μερα στην αλλη.....Και στο τελος αντι να μας κανει καλο ολη αυτη η αγαπη μας για την γυμναστικη και τα βαροι γενικα και να ειμαστε πιο υγιεις θα γινει το αντιθετο.......Παντος νοιωθω πολυ καλυτερα τωρα που εχω φτιαξει πολυ την διατροφη μου και δεν χρειαζετε να στηριζομαι σε συμπληρωματα μονο ενα σκουπ πρωτεινη την ημερα και για να ειμαι ειλικρινεις θα ηθελα να μπορεσω καποια στιγμη να μην εξαρταμαι και απο αυτο,αλλα λογο κοληματος του μυαλου συνεχιζω.....Και να πω και το πιο βασικο το σωμα μου ειναι σε πολυ καλυτερα επιπεδα απο τοτε που ειχα τρελαθει στην πρωτεινη,ολο το (μυστικο) ειναι στην σωστη διατροφη......Οσο για τα νιτρικα και preworkout δεν τα αγγιζω πια...καφεδακι και ειμαι μια χαρα και οταν δεν τραβαει το σωμα δεν εχω κανενα προβλημα γιατι απλα ακουω το σωμα μου και δουλευω με τις δυναμεις που εχω εκεινη την ημερα.....Τα πραγματα ειναι απλα παιδια.......Η γυμναστικη και τα βαροι ειναι απολαυση και πρεπει να ειναι τροπος ζωης και οχι να μας απασχολουνε χαζα πραγματα και να χανουμε τον χρονο και τα λεφτα μας σε βλακιες.....
+1

beefmeup
21-05-14, 17:29
μεταξυ αλλων ο ανθρωπος λεει κ κατι που δεν αναφερει κανεις..
check your blood work κ αν ειναι ενταξει συνεχιζεις...

το σωμα δεν ειναι κατι που απο δευτερα σε τριτη θα διαλυθει ετσι απλα χωρις κανενα σημαδι..παντα προειδοποιει ειτε με εξετασεις οχι τοσο φανερα,ειτε με πιο φανερα συμπτωματα αναλογα το προβλημα..
καλο θα ειναι να μην παμε την κουβεντα στην πρωτεινη κ τα συμπληρωματα οπως παντα αλλα απο την στιγμη που καποιος ειναι υγιης δεν ειναι αναγκη ουτε για κυκλους η τετραγωνα..

ο ανθρωπος αυτος για οσους δεν το ξερουν ειχε βρεθει πριν χρονια σε ενα περιστατικο πυροβολισμων μεταξυ συμμοριων εξω απο ενα σουπερ μαρκετ αν δεν απατωμαι...απο τοτε επειδη τον ειχαν βρει κατι αδεσποτες εχει σοβαρα προβληματα μιας κ οπως αναφερει κ στο βιντεο εχει ενα νεφρο μισο συκωτι κλπ..κ ενα μεγαλο μερος των πραγματων που λεει αφορουν το τι εκανε αυτος,αλλα κ το οτι προτεινει για ανθρωπους που κατεβαινουν σε αγωνες μιας κ αναφερει σαν παραδειγμα κ αθλητες συγκεκριμενα με προβληματα που ηδη ειχαν..σε επιπεδο ολυμπια η πρωτεινη ειναι το τελευταιο που απασχολει εναν αγωνιζομενο απο πλευρας υγειας..

σαφως κ δεν ειναι αναγκη για υπερβολικη χρηση πρωτεινης απο την μια,αλλα απο την αλλη δεν υπαρχει κ καμια επιστημονικη ενδειξη σε μελετες που εχουν γινει με μεγαλες ποσοτητες οτι καταστρεφεις νεφρα κλπ..σιγουρα μπορει να ζοριζεις το σωμα σου να μεταβολισει καποια πραγματα σε υπερβολικη χρηση αλλα περισοτερους θανατους ξερω απο χοληστερινη/καρδια λογω κακης διατροφης (λιπαρων) παρα απο πρωτεινη..

μια σωστη χρηση χωρις υπερβολες σε ολα τα συμπληρωματα δεν εγκυμονει κινδυνους..τωρα θα μου πει καποιος


τουλαχιστον εγω δεν χτυπαω 100 συμπληρωματα για να "χτισω" σωμα...σε 10 χρονια τα λεμε στις αιμοκαθαρσεις που θα κανεις.

κ η απαντηση ειναι πως το ιδιο μου ελεγαν 13 χρονια πισω..περασαν τα 10 κ αλλα 3 μαζι..κ το ιδιο μου λενε για τα επομενα 10 τωρα πλεον καπως πιο σαστισμενοι γιατι επεσαν εξω στις προβλεψεις τους..
οι εξετασεις μου σημερα ειναι καλυτερες απο τις δικες τους..;)

totis
21-05-14, 18:52
Eγω παντος πιστευω οτι οι περισσοτεροι απο εμας δεν φοβομαστε απο τα συμπληρωματα να μην παθουν κατι τα νευρα κτλ αλλα οι περισσοτεροι φοβομαστε απο τα συμπληρωματα στο μελλον το σωμα μας μην βγαλει κανενα καρκινο (μακρυα απο εμας)....Γιατι γνωριζουμε πολυ καλα τι χημικη επεξεργασια και τι προσθετα υπαρχουν σε καθε συμπληρωμα.....Συν οτι η ατμοσφαιρα και η διατροφη δεν ειναι οτι καλυτερο ειδη επιβαρυνουν τον οργανισμο μας,οποτε πιστευω ρισκαρουμε ετσι ακομα περισσοτερο.....Τα πραγματα απο την αλλη ειναι ελευθερα ο καθενας περνει τον δρομο που αισθανεται καλυτερα,εγω πλεον εχω κανει την επιλογη μου......Συν οτι τα αποτελεσματα ειναι ιδια και καλυτερα μπορω να πω λογο σωστης διατροφης που ακολουθω και ειναι και η τσεπη μου σε πολυ καλυτερη κατασταση.....;)

liveris
21-05-14, 19:00
totis η κουβεντα ηταν για την συνολικη προσληψη πρωτεινης κ οχι για τα συμπληρωματα πρωτεινης..

totis
21-05-14, 19:14
totis η κουβεντα ηταν για την συνολικη προσληψη πρωτεινης κ οχι για τα συμπληρωματα πρωτεινης..

Στην συνολικη ποσοτητα πρωτεινης ειναι μεσα και το συμπληρωμα πρωτεινης που περνουμε καθημερινα,οποτε υπαρχει και αυτη η ανησυχια και για αυτο επεκταθηκαμε....Δεν ειναι κακο ευκαιρια ητανε....;)

Andreas C.
23-05-14, 12:02
κ η απαντηση ειναι πως το ιδιο μου ελεγαν 13 χρονια πισω..περασαν τα 10 κ αλλα 3 μαζι..κ το ιδιο μου λενε για τα επομενα 10 τωρα πλεον καπως πιο σαστισμενοι γιατι επεσαν εξω στις προβλεψεις τους..
οι εξετασεις μου σημερα ειναι καλυτερες απο τις δικες τους..;)

Ισχύ το ίδιο και για εμενα :thumbup:

Beef σε 10 χρονια κανόνισε να πηγαίνουμε μαζί :P:P:P

Billys51
23-05-14, 12:44
ενδιαφερον το βιντεο! αν καποιος θελησει να κανει κυκλους πρωτεινης καθε ποτε θα ηταν καλο να τους κανει?