PDA

Επιστροφή στο Forum : Η διατροφή μου



red colt
19-11-08, 05:13
ειμαι 1,83 ,90 κιλα, 31 χρονον.
1 γεύμα 11:00 gala (300ml) 1scoop whey, με δημητριακά ολικής alesis, μια φέτα μαύρη ψωμί με meli
2 γεύμα 12.30 "φρούτα" μια μπανάνα ένα πορτοκαλι k λίγα αμύγδαλα Η' καρυδια.
13:00 προπόνηση με βαρη στο σπίτι k πόλους κοιλιακούς για μια ώρα.
3 γευμα 14:00 300ml γαλα με 1scoop whey

4 γευμα 14,30 κοτοπουλο κυριοσ με μακαρονια η' ριζι, και σαλατα βραστη (μπροκολο,κουνοπιδι,πατατα....) με μια φετα μαυρο ψωμι.

5 γευμα 15,30 φρουτα κ ενα ποτηρι φυσικο πορτοκαλι.

6 γευμα 8:00 2-3 καλαμακια ψητα κοτοπουλο η' χοιρινο απο σουβλακερι. 7 γευμα 4,00 μετα την βραδινη εργασια γαλα με μελι [/list]

slaine
19-11-08, 05:27
λοιπόν:

κατ'αρχάς αν μπορείς βάλ'τα σε κατακόρυφη διάταξη γιατί έτσι είναι κουραστικό.

γενικά δεν είναι άσχημο αλλά:
1)μια και θέλεις να χάσεις θα μπορούσες να αφαιρέσεις κάτι
3)βγάλε το γάλα
5)δεν το χρειάζεσαι, μία ώρα μετά από κανονικό γεύμα, πήγαιντο πιο μετά αν θες μαζί με πρωτείνη πχ
6) :porc: (και δε λες πότε το κάνεις)
7) είναι άθλιο! πριν τον ύπνο? :spank: καζείνη/ξηροί καρποί/τυρί cottage/τόνος/μερικά ασπράδια κλπ. άσε που είναι μετά από πολλές ώρες, δε μπορείς να κάνεις γεύμα ενδιάμεσα?

τι κάνεις στην προπόνηση? και κάθε πότε? πόσταρε κι αυτό εκεί που πρέπει να δούμε τι παίζει.

Steve KinG STyLe
19-11-08, 15:20
Λοιπον αρχικα το πρωινο...
Ψωμια και φρουτα/χημοι γαλα βγαλτα αν θες να κανεις σοβαρη δουλεια,το πρωινο φτανει η βρωμη με whey και απαχο γαλα ή νερο,στην βρωμη αν θες βα και λιγο μελι,τα δημητριακα της νεστλε και αυτα ας ειναι ολικης αλαεσως ειναι "τιγκα" στην ζαχαρη κατι που ειδικα για γραμωση ειναι εκτος!!!(εκτος αν εχεις βρει καποια δημητριακα χωρις ζαχαρη και λιπαρα τοτε οκ!)
2 γεύμα 12.30 "φρούτα" μια μπανάνα ένα πορτοκαλι k λίγα αμύγδαλα Η' καρυδια.
δεν θεωρω το 2ο ,γευμα...
ασπραδια με πρασινη σαλατα θα ηταν προτειμοτερο ισως και μια μετρια ποσοτητα υδατανθρακα μιας και ειναι pre work.

μετα την προπονηση βαλε και απλους υδατνθρακες η καποια τροφη με υψηλο γλυκαιμινο δεικτη

το 4 ειναι μια χαρα αλλα κανε και το 5 και το 6 σαν το 4ο αλλα χωρις υδατανθρακα ή ελαχιστο για σουβλακια δεν το συζηταμε αν θες να κανεις κανονικη δουλεια...σε αυτα τα γευματα οπως δηποτε ομη σαλατα με λιγο ελεολαδο (μαρουλι,αγγουρι,σπανακι,μπροκολο κτλ η και ολα μαζι)

Προ υπνου 150-200gr cottage +ω3,ω6 και μιση δοση whey ή ασπραδια.


Τα ακολουθεις και τα προσαρμοζεις τα παραπανω εφοσον θελεις να κανεις σοβαρη δουλεια,αλλιως και αυτη που εχεις ειναι οκ....
Ποσταρε και την προπονηση σου!!!!

Φιλικα Steve :wink:

red colt
19-11-08, 16:09
Λοιπον αρχικα το πρωινο...
Ψωμια και φρουτα/χημοι γαλα βγαλτα αν θες να κανεις σοβαρη δουλεια,το πρωινο φτανει η βρωμη με whey και απαχο γαλα ή νερο,στην βρωμη αν θες βα και λιγο μελι,τα δημητριακα της νεστλε και αυτα ας ειναι ολικης αλαεσως ειναι "τιγκα" στην ζαχαρη κατι που ειδικα για γραμωση ειναι εκτος!!!(εκτος αν εχεις βρει καποια δημητριακα χωρις ζαχαρη και λιπαρα τοτε οκ!)
2 γεύμα 12.30 "φρούτα" μια μπανάνα ένα πορτοκαλι k λίγα αμύγδαλα Η' καρυδια.
δεν θεωρω το 2ο ,γευμα...
ασπραδια με πρασινη σαλατα θα ηταν προτειμοτερο ισως και μια μετρια ποσοτητα υδατανθρακα μιας και ειναι pre work.

μετα την προπονηση βαλε και απλους υδατνθρακες η καποια τροφη με υψηλο γλυκαιμινο δεικτη

το 4 ειναι μια χαρα αλλα κανε και το 5 και το 6 σαν το 4ο αλλα χωρις υδατανθρακα ή ελαχιστο για σουβλακια δεν το συζηταμε αν θες να κανεις κανονικη δουλεια...σε αυτα τα γευματα οπως δηποτε ομη σαλατα με λιγο ελεολαδο (μαρουλι,αγγουρι,σπανακι,μπροκολο κτλ η και ολα μαζι)

Προ υπνου 150-200gr cottage +ω3,ω6 και μιση δοση whey ή ασπραδια.


Τα ακολουθεις και τα προσαρμοζεις τα παραπανω εφοσον θελεις να κανεις σοβαρη δουλεια,αλλιως και αυτη που εχεις ειναι οκ....
Ποσταρε και την προπονηση σου!!!!
το γαλα ειναι 1,5% . εχω διαβασει οτι πολυ καλο μετα την προπονηση να παιρνεισ την πρωτεινη. απο 20.30 εωσ 4.00 δεν μπορω να φαω τιποτα εκτοσ απο ξηρουσ καρπουσ κ αμιτα. εχω συμπιεσει χρονικα τα γευματα γιατι δεν εχω πολυ χρονο :cry: . τονο η' σολομο τρωω 3 φορεσ την βδομαδα. βασικα τρωω λιγο απο ολα . ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ κ παλι
Φιλικα Steve :wink:

Steve KinG STyLe
19-11-08, 16:16
Τα ακολουθεις και τα προσαρμοζεις τα παραπανω εφοσον θελεις να κανεις σοβαρη δουλεια,αλλιως και αυτη που εχεις ειναι οκ....
Ποσταρε και την προπονηση σου!!!!
το γαλα ειναι 1,5% . εχω διαβασει οτι πολυ καλο μετα την προπονηση να παιρνεισ την πρωτεινη. απο 20.30 εωσ 4.00 δεν μπορω να φαω τιποτα εκτοσ απο ξηρουσ καρπουσ κ αμιτα. εχω συμπιεσει χρονικα τα γευματα γιατι δεν εχω πολυ χρονο :cry: . τονο η' σολομο τρωω 3 φορεσ την βδομαδα. βασικα τρωω λιγο απο ολα . ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ κ παλι


Οκ τοτε εσυ ξερεις καλυτερα απο μας τις ωρες σου...προπονηση τι κανει δεν μας ειπες :P

red colt
19-11-08, 16:17
για το 7 γευμα το τρωω γιατι ΠΕΙΝΑΩ σαν ........ + οταν δουλευεισ σερβητοροσ σε ενα μαγαζι με 1000 ατομα να καπνιζουν ασταματιτα το γαλατακι μετα ειναι σαν (φαρμακο) "καθαριζει ολη την καπνα απο μεσα μου".