PDA

Επιστροφή στο Forum : Βοηθεια με τα ποδια



cone
05-06-14, 10:53
Καλησπερα παιδια ,γυμναζομαι εντατικα σε γυμναστηριο 2 χρονια (πιο μικρος εκανα muay thai μεχρι τα 21 μου ) .Εχω προβλημα με τον κατω κορμο τα ποδια μου ενο ειναι γυμνασμενα,δεν περνουν ογκο καθολου .Θελω απο καποιον εμπειρο να μου πει τι να κανω
Θελω να πω οτι παιζω μια φορα ποδια μεσα στην βδομαδα ξεχωριστα δλδ μονο ποδια και το προγραμμα που κανω τωρα ειναι πυραμιδα(15-12-10)
Ευχαριστω προκαταβολικα

reignman007
05-06-14, 19:17
Αντιστοιχη ειναι και η δικη μου ιστορια.Εκτος απο σωστη διατροφη και εντονη προπονηση σε μενα δουλεψε κατι αλλο.

Απο το 2008 που απολυθηκα απο στρατο δεν εχω χασει ουτε μια προπονηση ποδιων.Μεσα στις τοσες προπονητικες εβδομαδες, μπορει να αφησα χερια για την αλλη φορα, μπορει να πηδηξα μια προπονηση ωμων, ποδια ομως ποτε...

Steloukos
05-06-14, 19:47
Καλησπερα παιδια ,γυμναζομαι εντατικα σε γυμναστηριο 2 χρονια (πιο μικρος εκανα muay thai μεχρι τα 21 μου ) .Εχω προβλημα με τον κατω κορμο τα ποδια μου ενο ειναι γυμνασμενα,δεν περνουν ογκο καθολου .Θελω απο καποιον εμπειρο να μου πει τι να κανω
Θελω να πω οτι παιζω μια φορα ποδια μεσα στην βδομαδα ξεχωριστα δλδ μονο ποδια και το προγραμμα που κανω τωρα ειναι πυραμιδα(15-12-10)
Ευχαριστω προκαταβολικα

Πες μας το προγραμμα σου.Γενικα πρεπει να εστιαζεις στα καθισματα κυριως οπου θα φορτωνεις κιλα θα κατεβαινεις χαμηλα και θα παιζεις με επαναληψεις κυριως απο 6 εως 10.Μετα για παραδειγμα μπορεις να βαλεις πιεσεις ποδιων και αλλες 2-3 ασκησεις απομονωσης.

cone
06-06-14, 10:33
Το προγραμμα μου αυτη την περιοδο (γτ ανα διμηνο αλλαζω) ειναι 1)σκουατ ελευθερο (15-12-10) 2) πρεσα (15-12-10) 3)προβολες με αλτηρες (15-12-10) 4)εκτάσεις ποδιών στο μηχάνημα 5)κάμψεις ποδιών 6)γαμπες στην πρεσα ανοιχτα-μεση-κλειστα (10αρια συνολο 30) αυτη τν προσθεσα τελευταια και εχει κανει πλ καλη δουλεια ειναι απο τις καλυτερες ασκησεις για γαμπες που χω κανει