PDA

Επιστροφή στο Forum : Muscle Bomb (Reflex Nutrition)



beefmeup
09-06-14, 14:58
http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=84597&stc=1


http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=85390&stc=1



αποτι ειδα θα βγει κ εκδοση χωρις καφεινη,αν κ το ενα σκουπ περιεχει 125mg ποσο ανεκτο απο τους περισοτερους,αλλα ακομα κ για καποιον που δεν εχει θεμα οπως εγω ας πουμε,στα 2 σκουπ τα 250mg καφεινης ειναι αρκετα καλα σε σχεση με 400+ που δινουν καποια αλλα...
στα συν οτι σαν γλυκαντικο εχει μεσα στεβια,τουλαχιστον για μενα δλδ που το κοιταω αυτα,οπως επισης κ απο τεχνιτα χρωματα..

η εταιρια ειναι αξιπιοπιστη οσο δεν παει..γενικα πιστευω οτι ειναι ενα απο τα καλυτερα εκει εξω αυτη τη στιγμη κ ειδικα για ατομα που δεν ειναι stim junkies,μιας κ τα συστατικα του ειναι top..

billy89
09-06-14, 15:40
Τα έχει όλα και συμφέρει, τα 125 mg καφείνης είναι ένας φραπές και κάτι τώρα να δούμε ποιος θα φιλοτιμηθεί να το φέρει και σε ποια τιμή!:P

cuntface
09-06-14, 17:47
600g ειναι πανω απο 40 θα εχει σιγουρα

niath7
29-06-14, 13:50
http://i.imgbox.com/RbPM9qQf.jpg

Και ο σύνδεσμος στο pdf:

http://www.reflex-nutrition.com/media/productupload/Muscle-Bomb-With-Caffeine-600g-29-04-2014.pdf

sobral
01-07-14, 01:04
Μου έχει έρθει καμιά βδομάδα τώρα από Αγγλία κ το δοκίμασα σήμερα πριν το 6χ6.:green: Παίδες πραγματικά ότι πιο φυσικό έχω πιει σε fruit punch. Είναι πολύ αραιό, δεν γλυκίζει καθόλου, είναι σαν νερό με άρωμα. Ούτε να σε λιγώνει ούτε έντονη γεύση τίποτα. Από γλυκαντικά μόνο στέβια! Σούπερ δηλ. Από εκεί κ πέρα οι δόσεις είναι απλά φοβερές όπως κ οι επιλογές συστατικών. Η φαγούρα απ την β-α ήταν πολύ έντονη! Εμένα αυτό μου αρέσει, μόνο στα αμερικανάκια δεν αρέσει κ οι βλαμμένες οι εταιρίες τους ακούν κ βγάζουν την β-α από αρκετά συμπληρώματα. Τραγικό αν σκεφτεί κανείς πως είναι από τις πιο αποδοτικές, τίμιες κ αξιόπιστες επιλογές συμπληρώματος. Προσωπικά, την θεωρώ από τα καλύτερα συστατικά. Δεν παίρνω συχνά αλλά όποτε παίρνω η διάρκεια στην προπόνηση ανεβαίνει κατά πολύ! Θα το ξεκινήσω τώρα κ με βάρη μιας κ για διάφορους λόγους (ευχάριστους κ μη) είχα μια αρκετά μεγάλη αποχή από τις προπονήσεις με αντιστάσεις. Θα περιμένω να έρθει κ στο e-shop μας κ ελπίζω να είναι κ σε καλή τιμή.:toast:

beefmeup
01-07-14, 16:42
ωραιος,αυτο θελω να το δοκιμασω κ εγω:thumbup:
ωστοσο ηρθε κ στο e-shop :iconlink: (http://www.bodybuilding.gr/eshop/index.php?route=product/product&path=17&product_id=688)

primordial
01-07-14, 23:08
Όλα καλά.
Τα 8γρ. Citruline δεν είναι πολλά για ένα κ μόνο serving? Λέω γω τώρα.....!!!!!

Edit:
Sorry για την πατάτα.... 8gr citruline ειναι στα δυο scoop.....

Sent from my iPad using Tapatalk

beefmeup
02-07-14, 16:22
κ παλι ομως δεν εχει να κανει...6γρ ειναι ενα μια καλη δοση χωρις να υπαρχουν παρενεργειες πουθενα..εχω διαβασει για ακομα μεγαλυτερες δοσεις,οποτε δεν υπαρχει θεμα..
κ του stopani το prejym δινει 6γρ ανα δοση..

Polyneikos
02-07-14, 22:56
Νομίζω οτι η Reflex χρωσταγε στο κοινό της ενα δυνατο Preworkout,εγω από το Nos Fusion (http://www.bodybuilding.gr/forum/showthread.php?9197-NOS-Fusion-(Reflex)&p=196204&viewfull=1#post196204) ειχα μέτριες εντυπώσεις, θα το εχω στα υπόψην μου:weights:

Polyneikos
26-09-14, 08:38
Διονύση αυτό το δοκίμασες τελικά; Καποιος άλλος;:unsure:

beefmeup
26-09-14, 16:11
οχι δεν ετυχε ακομα γιατι ηδη χρησιμοποιω κατι αλλο..
αλλα ειναι σιγουρα το επομενο:)

gymele
26-09-14, 16:41
2 ερωτησεις επειδη με ενδιαφερει να το δοκιμασω.

1. Στα 2 scoop το προτεινετε?
2. Η Μπεταινη σε τι βοωηθαει ?

beefmeup
26-09-14, 19:52
οχι ειναι τοσο μπομπα στα συστατικα του που το ενα σκουπ ειναι υπεραρκετο.

για την betain που ρωτας αυξανει την δυναμη μεταξυ αλλων..ειχα ποσταρει μια παλιοτερη μελετη στην αντιστοιχη ενοτητα που ελεγε οτι τελικα δεν κανει κατι,αλλα μια νεοτερη δινει οτι εχει αποτελεσματα...

:iconlink: (http://www.jissn.com/content/7/1/27)

RAMBO
06-10-14, 21:38
Πηρα ενα δειγμα σημερα..ωραια πρηξιματα και μια αισθηση ευφοριας κ ενεργειας οχι την τρελα που σου βγαζουν μερικα αλλα..νομιζω με λιγο παραπανω δοση θα ειναι κομπλε,το μονο που με χαλασε ηταν η γευση cranberries πολυ εντονη κ ξινη...δυσκολευτηκα αρκετα να την πιω

reignman007
07-10-14, 20:37
Ετσι πρεπει να ειναι η γευση του κρανμπερι.Τον χυμο που πινω κατα καιρους(φυσικος,χωρις συντηρητικα και ζαχαρη κλπ) τον πινω με γκριματσες απο την ξινιλα.

TEFAAtzis
15-10-14, 14:36
2 μερες χρησιμοποιω το εν λογω προιον.Πρωτη μερα στηθους 2 σκουπ γιατι δεν ειχα φαει πολυ καλα και ειδα πολυ καλα πρηξιματα ορεξη για προπονηση και επαιξα και λιγες παραπανω επαναληψεις.Χτες δευτερη μερα πλατης 1 σκουπ μου δωσε παλι λιγη ορεξη για προπονηση και λιγες παραπανω επαναληψεις στις πρωτες ασκησεις.Γευση black cherry - 8/10 δεν σου βγαζει καθολου χημεια ειναι πολυ ηπια αλλα το μονο που με χαλαει ειναι ο αρκετος αφρος που κανει οταν το ανακατευεις!!!

vaggan
15-10-14, 15:36
^μουφα δεν εχω δοκιμασει χειροτερο προεξασκητικο παρολο που εχει δωσεις πολλα υποσχομενες ευτυχως που δοκιμασα δειγμα σε φακελακι δεν μου εδωσε τιποτα ιδιατερο παντως

sobral
15-10-14, 16:26
^μουφα δεν εχω δοκιμασει χειροτερο προεξασκητικο παρολο που εχει δωσεις πολλα υποσχομενες ευτυχως που δοκιμασα δειγμα σε φακελακι δεν μου εδωσε τιποτα ιδιατερο παντως

Με όλο το θάρρος Βαγγελάρα, είναι σα να λες πως δεν δουλεύουν b-alanine, bcaa, lclt, citrulline malate κτλ κ μάλιστα σε καλές ποσότητες. Δεν μπορείς να δεις κάτι από την πρώτη στιγμή. Έχετε μάθει οι περισσότεροι στα stim junkies τύπου παλιό jack3d κτλ κ αυτά νομίζετε πως δεν δουλεύουν. Αν θες να σε τρελαίνει όπως αυτά που είχαν γεράνιο ή αυτά που έχουν 300μίλι καφείνης αυτό δεν είναι για σένα..αλλά να μην δουλεύει όσον αφορά πρήξιμο, αντοχή κ αποκατάσταση δεν γίνεται. Είναι τι ψάχνεις απλά.

vaggan
15-10-14, 18:16
Με όλο το θάρρος Βαγγελάρα, είναι σα να λες πως δεν δουλεύουν b-alanine, bcaa, lclt, citrulline malate κτλ κ μάλιστα σε καλές ποσότητες. Δεν μπορείς να δεις κάτι από την πρώτη στιγμή. Έχετε μάθει οι περισσότεροι στα stim junkies τύπου παλιό jack3d κτλ κ αυτά νομίζετε πως δεν δουλεύουν. Αν θες να σε τρελαίνει όπως αυτά που είχαν γεράνιο ή αυτά που έχουν 300μίλι καφείνης αυτό δεν είναι για σένα..αλλά να μην δουλεύει όσον αφορά πρήξιμο, αντοχή κ αποκατάσταση δεν γίνεται. Είναι τι ψάχνεις απλά.φιλε μου τι να πω ριξε μια ματια στο review για το hyde το οποιο πραγματικα με ανατιναξε και το ενοιωσα τουμπανο:toast:δεν ειναι θεμα καφεινης απλα δεν ενοιωσα αυτα τα μυρμιγκιασματα που νοιωθω με την αλανινη:toast:

TEFAAtzis
15-10-14, 18:17
Με όλο το θάρρος Βαγγελάρα, είναι σα να λες πως δεν δουλεύουν b-alanine, bcaa, lclt, citrulline malate κτλ κ μάλιστα σε καλές ποσότητες. Δεν μπορείς να δεις κάτι από την πρώτη στιγμή. Έχετε μάθει οι περισσότεροι στα stim junkies τύπου παλιό jack3d κτλ κ αυτά νομίζετε πως δεν δουλεύουν. Αν θες να σε τρελαίνει όπως αυτά που είχαν γεράνιο ή αυτά που έχουν 300μίλι καφείνης αυτό δεν είναι για σένα..αλλά να μην δουλεύει όσον αφορά πρήξιμο, αντοχή κ αποκατάσταση δεν γίνεται. Είναι τι ψάχνεις απλά.

:thumbup:

reignman007
27-10-14, 19:58
Σκεφτομαι να παρω το συγκεκριμενο η το MrHyde.
Αυτο εχει 4γρ κιτρουλινη ενω το χαιντ 500μγ.Η διαφορα ειναι στο L Κιτρουλινη?
Ουσιαστικα η διαφορα(στο συγκεκριμενο συστατικο) που ειναι?

Hulk_in_Progress
06-11-14, 00:57
πήρα πρόσφατα από Reflex 2 τσουβάλια OneStop Extreme
και μου έστειλαν δωράκι δείγμα σε φακελάκια το Muscle Bomb και Instant Mass. Συνήθως δε χρησιμοποιώ pre πέρα από καφεδάκι, καμια μπανάνα, αντε και κανα monsterάκι (είμαι αρχάριος ακόμα :P ) προχθές ήμουνα λιγάκι down και είπα να το δοκιμάσω κανονικά όπως λέει 30 με 40 λεπτά πριν.

Λοιπόν.. Άρωμα πολύ ωραίο τσιχλόφουσκας, όντως πολύ αφρό όπως λέει και ο φίλος παραπάνω, διαλύθηκε σχετικά εύκολα μέχρι εδώ όλα καλά. Δοκιμάζω και μου σκάει η πρώτη φρίκη. Υγρά μπαταρίας όσο δε πάει.. δε τα κατάφερα να το πιω όλο.. είχα πάρει τέτοια έκφραση το πρόσωπο μου που φοβήθηκα μη μείνω για πάντα έτσι lol.

Το πρώτο που μου σκάσε ήταν μυρμήγκιασμα στο πρόσωπο και όταν έβηξα σε κάποια φάση ένιωσα βελόνες σε όλο το σώμα. Σαν την ταινία Hellraiser ένα πράμα. Από πρήξιμο σούπερ - από τσίτα δεν είδα μεγάλη διαφορα.. ίσως στις 2 πρώτες ασκήσεις. Παρόλα αυτά το έβγαλα το πρόγραμμα και με το παραπάνω.

Ξαναλέω! αρχάριος και πρώτο pre που δοκίμασα ever. Σε άλλους ίσως δώσει λιγότερα σε άλλους ίσως και περισσότερα. Δεν ήταν άσχημο παντως, απλά δε κατεβαίνει κάτω με τίποτα :( προσωπικά θα παραμείνω με την μπανανουλα και το μονστερακι.

stone garden
06-11-14, 02:07
πιο λιγα λεφτα σου βγαινει ενα καλο pre απτο να δινεις 1,50 και 2 ευρω τη καθε φορα για 1 μονστερ παντως.

Hulk_in_Progress
06-11-14, 08:59
πιο λιγα λεφτα σου βγαινει ενα καλο pre απτο να δινεις 1,50 και 2 ευρω τη καθε φορα για 1 μονστερ παντως.


ναι.. δεν έχεις άδικο, σίγουρα συμφέρει δε το συζητώ.
Με την γεύση αν γινόταν κάτι να σπάσει λίγο η ξινίλα θα το τσίμπαγα χωρίς δεύτερη σκέψη.

Andreas C.
07-11-14, 13:35
Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις καφεΐνη, είναι η πιο φτηνή λύση που υπάρχει:thumbup:

reignman007
07-11-14, 14:28
Νομιζω οτι ο φιλος δεν ξερει τι ακριβως Pre ψαχνει και πειραματιζεται.
Το συγκεκριμενο εχει απο τις χαμηλοτερες ποσοτητες καφεινης και δεν προοριζεται για τετοιου τυπου χρηση.
Αρα και η συγκριση/αντικατασταση με καφεινη η Monster δεν ειναι σωστη.

Hulk_in_Progress
07-11-14, 14:56
Νομιζω οτι ο φιλος δεν ξερει τι ακριβως Pre ψαχνει και πειραματιζεται.

Όχι ακριβώς. Ότι πειραματίζομαι είναι το μονο σίγουρο.. Απλά για το αρχικό στάδιο που βρίσκομαι, νομίζω ότι είναι νωρίς για κάποιο pre_w/ο.
Αργότερα ίσως το ψάξω και περισσότερο.

Andreas C.
07-11-14, 15:44
Απλός εγώ είπα να πάρει καφεΐνη παρά να παίρνει το monster!

shazam
07-11-14, 16:17
Λοιπον καποιες εντυπωσεις μιας και τελειωσα ενα κουτι.Την πρωτη εβδομαδα ξεκινησα συντηρητικα με 1.5 σκουπ.Να συμπληρωσω οτι κανα 1.5μηνα μετα απο καθε προπονηση 4ημερου σπλιτ αφιερωνω και 40λεπτα περιπου μετα για ποδια λογο ενος τραυματισμου στον μηνισκο οποτε ειμαι κανα 2ωρο στο gym.2η εβδομαδα το πηγαινα σταθερα 2σκουπ και στον ενα μηνα και κατι που μου εβγαλε μπορω να πω οτι δεν το συνηθησα καθολου.Οσω με επιανε στην αρχη τοσο με επιανε και στο τελος πλην το εντονο μυρμιγκιασμα της πρωτης εβδομαδας απο την β-αλανινη.Περιμενα στην αρχη κατι πιο δυνατο μιας και δεν υπηρχε καπιο kick οι τσιτες κατα τη διαρκεια της προπονησης και χαλαστηκα λιγο.Ομως στην πορεια καταλαβα κατι πιο σημαντικο.Οτι με με την ιδια ανεση και ενταση που ξεκιναγα την προπονηση με την ιδια ανεση και ενταση και χωρις κρασαρισματα την τελειωνα και επαιζα και ποδια.Πρηξιματα αρκετα καλα 7.5/10 θα ελεγα και 7/10 στο focus.

TEFAAtzis
08-11-14, 19:22
Μετα απο καμια 20αρια μερες που χρησιμοποιω το εν λογο προιον μπορω να πω οτι ειμαι απολυτα ευχαριστημενο.Δυναμη,καλα πρηξιματα,αρκετα καλο focus και με βοηθαει να τελειωσω πιο ανετα τη προπονηση μου.Πραγματικα για μενα ειναι οτι καλυτερο εχω χρησιμοποιησει απο pre και σιγουρα θα το ξαναδοκιμασω και στο μελλον.To τρεχω στα 1,5-2 σκουπ για πολυ καλυτερα αποτελεσματα οχι οτι και με το 1 δεν εμενα ευχαριστημενος!!!

Hulk_in_Progress
09-11-14, 21:36
Shazam TEFAAtzis Με την ξινίλα ρε μάγκες πως την παλέψατε? Συνηθίζεται καθόλου με τον καιρό?

stone garden
11-11-14, 13:05
νομιζα οτι το grapefruit της MT ηταν οτι χειροτερο εχω δοκιμασει ποτε μεχρι που δοκιμασα αυτο το ''πραγμα'' .

capo
11-11-14, 13:51
Shazam TEFAAtzis Με την ξινίλα ρε μάγκες πως την παλέψατε? Συνηθίζεται καθόλου με τον καιρό?

δεν παλευεται..η το πετασ η συμβιβαζεσαι

sobral
11-11-14, 15:07
Μάλλον έχετε μάθει στις πιο χημικές γεύσεις δεν ξέρω πως αλλιώς να το εξηγήσω..Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ η γεύση του ειδικά σε παγωμένο νερό. Απαλή, φυσική γεύση το μόνο fruit punch που μου άρεσε. Σε καμία άλλη εταιρία δεν παίρνω fruit punch γενικά το σιχαίνομαι σαν γεύση. Γούστα είναι αυτά βέβαια, καθαρά υποκειμενικό.

shazam
11-11-14, 15:53
Για το black cherry μιλανε μιας και το fruit punch δειχνει να μην υπαρχει σε στοκ.Οκ στην αρχη ηταν λιγο παραπανω ξινη η γευση του αλλα συνηθιζεται ,και δεν σου ερχεται στην πορεια τοσο εντονη.Και στο φιναλε ενα Pre ειναι το πινεις και τερμα.Δεν καθεσαι και το ρουφας κανα μισαωρο.

stone garden
11-11-14, 16:19
sobral οτι εχω δοκιμασει σε fruit punch ηταν απιστευτο , εγω μιλαω για το blackcherry εμετικο το λιγοτερο. λοιπον ημουνα 10 μερες off απτο ritual(ANS) στο 1 σκοοπ ξεκινησα. τετοιο μυρμιγκιασμα δεν εχω ξανανιωσει σιγουρα με κανενα νιτρικο (παπιες,κεφαλι,αυτια,ποδια μεχρι και στα κοτσια με επιασε) πρηξιματα πολυ καλα , focus μετριο , δυναμη τιποτα , αντοχη σε φυσιολογικα επιπεδα.

sobral
11-11-14, 17:00
sobral οτι εχω δοκιμασει σε fruit punch ηταν απιστευτο , εγω μιλαω για το blackcherry εμετικο το λιγοτερο. λοιπον ημουνα 10 μερες off απτο ritual(ANS) στο 1 σκοοπ ξεκινησα. τετοιο μυρμιγκιασμα δεν εχω ξανανιωσει σιγουρα με κανενα νιτρικο (παπιες,κεφαλι,αυτια,ποδια μεχρι και στα κοτσια με επιασε) πρηξιματα πολυ καλα , focus μετριο , δυναμη τιποτα , αντοχη σε φυσιολογικα επιπεδα.

:turtle::turtle: χαχαχα! Έχει μεγάλη ποσότητα β-α γι αυτό, κ μένα έτσι με έπιανε μυρμίγκιασμα παντού. Είναι pre που στοχεύει στο πρήξιμο και την αντοχή. Τίμια επιλογή.

reignman007
12-11-14, 03:16
Πρωτη μερα σημερα χρησης μετα απο δυο βδομαδες αποχη.Τελευταιο πρε ηταν το C4 που δεν με επιασε οπως περιμενα.

Ξεκινησα στο 1 σκουπ παρολο που ηξερα οτι δεν θα με πιασει λογω κιλων(σχεδον 100).
Γευση οχι καλη αλλα ουτε τραγικη.Διαλυτοτητα με 4-5 χτυπηματα στο σεικερ κομπλε.Μυρμηγκιασματα μετρια δεν με ενοχλησαν καθολου.
Στην προπονηση στηθους εκανα ρεκορ κιλων στον παγκο αλλα δεν θεωρω οτι εχει την παραμικρη σχεση ηταν να γινει σημερα βασει προγραμματος.
Διαρκεια και αντοχη δεν μπορω να πω οτι ειχα στην προπονηση.
Πρηξιματα απιστευτα.
Φοκους κανονικο.
Ανακαμψη αυξημενη αναμεσα στα σετ.
Τσιτες 0.
Τονιζω ξανα ηταν ενα σκουπ αρα λογικα σχεδον ολα τα παραπανω.

Επανερχομαι τις επομενες μερες που θα ανεβασω σταδιακα σε 1.5 και λογικα 2 σκουπ.

stone garden
12-11-14, 12:22
φιλε μου το συγκεκριμενο pre στο 1 σκοοπ εχει ελειψει μονο στη καφεινη γιαυτο και δεν εχει τσιτες. σε ολα τα αλλα εχει υπερποσοτητες . .

TEFAAtzis
12-11-14, 15:03
Shazam TEFAAtzis Με την ξινίλα ρε μάγκες πως την παλέψατε? Συνηθίζεται καθόλου με τον καιρό?

Εμενα προσωπικα ισα ισα μαρεσει η γευση του (black cherry) και την θεωρω πολυ καλη και οχι τοσο <<χημικη>>.Ναι ειναι λιγο ξινη αλλα τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα ειναι λιγο και μαρεσουν και τα ξινα γενικα οποτε κανενα προβλημα!!!

reignman007
12-11-14, 15:18
φιλε μου το συγκεκριμενο pre στο 1 σκοοπ εχει ελειψει μονο στη καφεινη γιαυτο και δεν εχει τσιτες. σε ολα τα αλλα εχει υπερποσοτητες . .

To 1.6 β αλανινη δεν το λες και υπερποσοτητα.Τωρα για κιτρουλινη δεν εχω ξαναδει σε αλλο τοσο πολυ να πω την αληθεια.

reignman007
10-12-14, 11:31
Λοιπον περιπου 15 προπονησεις με το musclebomb και εχω καποια ασφαλη συμπερασματα.

Το προιον ειναι για πολυ συγκεκριμενη χρηση.Δεν πρεπει να περιμενει κανεις τσιτες και ενεργειες και φοκους.Αντιθετα δυναμη αντοχη στη δυναμη ανακαμψη και πρηξιμο ειναι τα χαραρακτηριστικα του.Εχει μια υπογεια επιδραση.
Ολα αυτα πανω απο 1.5 σκουπ για μενα που ειμαι 100 κιλα με καλυτερα αποτελεσματα στα 2.


Περιεργο προιον αυτο εχω να πω

Hulk_in_Progress
12-12-14, 17:36
Τελικά το τσίμπησα και γω αλλα το καταπίνω όπως την κρεατίνη (όλο στο στόμα και ξεπλένω με νερό). Ελπίζω να μην υπάρχει πρόβλημα.. τι λέτε ?

Billys51
12-12-14, 19:50
Κανενα προβλημα δν υπαρχει αλλα γτ δν το διαλυεις στο νερο? Τοσο χαλια γευση εχει?

Hulk_in_Progress
12-12-14, 20:59
Κανενα προβλημα δν υπαρχει αλλα γτ δν το διαλυεις στο νερο? Τοσο χαλια γευση εχει?

Δεν την παλεύω :P Αλλα θα το συνηθίσω που θα πάει.. Καλά αυτά τα 300-400 ml νερό που λέει για ένα scoup δε παίζει με τίποτα. Με 100-150 που είχα δοκιμάσει μια χαρά διαλύθηκε και το κατέβασα ευκολότερα. Αλλα και πάλι δε ξέρω.. για μένα το καλύτερο είναι μπαμ και κάτω :D

Το άλλο το κουλό με το αφρό δε ... xaxaxax Πολύ σαπουνάδα ρε παιδιά, γεμίζει το shaker μέχρι επάνω αφρό και όταν ανοίγεις το καπάκι σκάει σα σαμπάνια :rolf: Πάντως αυτά που υπόσχεται τα κάνει και με το παραπάνω. Καλή επιλογή.

Faceman
09-09-15, 23:58
Πρώτο μου post ...
Μέχρι τώρα διάβαζα κριτικές από τα μέλη πριν αγοράσω ένα συμπλήρωμα.
Είπα λοιπόν ότι είναι πιο ''τίμιο'' να καταθέτω την γνώμη μου για να βοηθήσω,
κατά το δυνατόν, τους ενδιαφερόμενους να βγάλουν τα συμπεράσματα τους.

Το Muscle Bomb ήταν το 1ο pre που δοκίμασα μετά από 1 1/2 χρόνο
ενασχόλησης με βάρη. Γενικά δεν πίνω ούτε καφέ.
Για να μην σας κουράζω, συνοψίζω την εμπειρία μου μετά την κατανάλωση
ενός κουτιού των 600gr

Θετικά:
1) Αύξηση αντοχής. Η προπόνηση έβγαινε πιο εύκολα και είχα δυνάμεις μέχρι το τέλος.
2) Αύξηση δύναμης. + κιλά σε όλες τις ασκήσεις.
3) Υπερδιέγερση. Μέσα σε 20' από την κατανάλωση, δεν έβλεπα την ώρα να ξεκινήσω την προπόνηση.
4) Στο τέλος της προπόνησης δεν ένιωθα κρασάρισμα.
5) Ασφαλή υλικά παρασκευής (σύμφωνα με όσα είμαι σε θέση να γνωρίζω από την συσκευασία του προϊόντος)

Αρνητικά:
1) Η γεύση BLACK CHERRY, δεν κατέβαινε με τίποτα, Σκέτο χημικό. Για να το πιω, έκλεινα την μύτη :)
2) Πολύ αφρός μετά το κούνημα στο σεικερ. Εντύπωση μου έκανε πως όταν ξέπλυνα το σεικερ με τον
αφρό που είχε μείνει μέσα και το έριχνα στο νεροχύτη, ακουγόταν ένα έντονο άφρισμα σαν να ρίχνεις
υδροχλωρικό οξύ στην λεκάνη της τουαλέτας :shock:
3) Μέτριο focus, περίμενα κάτι καλύτερο.

Ουδέτερα:
1) Έντονο μυρμήγκιασμα, τουλάχιστον τις πρώτες φορές, σε όλο το σώμα.
Εμένα προσωπικά δεν με ενοχλούσε και έτσι το θεωρώ ουδέτερο ως προς την επίδραση του συγκεκριμένου πρε.

Συνοψίζοντας:
Αν εξαιρέσουμε την τραυματική γευστική εμπειρία, στο 1-1 1/2 σκουπ που κατανάλωνα, θεωρώ ότι
κάνει αυτό που υπόσχεται.
Αν θα το ξανά αγόραζα; Ίσως αλλά θέλω να δοκιμάσω και άλλα πρε για να έχω πιο ολοκληρωμένη
άποψη.