PDA

Επιστροφή στο Forum : Tani's Silver Log



Tani Mc'Roth
22-11-08, 00:48
Λοιπον,ειπα να καταγραψω κι εγω τις προπονησεις μου ως Iron Girl πλεον!!
Σημερα ηταν μια αριστη μερα!!!
Αρρασε: 3χ2χ3 35κιλα
1 40κιλα
1 42,5κιλα(τα εκανα επιτελους μετα απο 3βδομαδες)
Επωλε+Ζετε: ανεβασμα απο 35κιλα εως 60-ΡΕΚΟΟΟΡΡΡΡ (μονο επωλε τα εκανα το ζετε δεν βγηκε αλλα θα βγει στο αμεσο μελλον)
Ποδια Πισω(Βαθυ καθισμα πισω):ανεβασμα απο 35 εως 70-ΡΕΚΟΟΟΡΡΡΡ!!
Πρες Μπροστα +Πισω: 3+3/3σετ 25κιλα
Τραβηγματα Επωλε: 3-4-3 55κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!!
Οτιδηποτε δεν καταλαβαινετε,οσο αναφορα τις ασκησεις πειτε το μου για να προσθεσω αναλογα videos!!

Αυτο το link εχει τα video του αγωνα!!
http://s374.photobucket.com/albums/oo188/LXHC/
Ακουω σχολια(μην πειτε τιποτα για τα κιλακια μου,θα τα χασω.. :P )

Muscleboss
22-11-08, 00:57
wow! μπράβο! φοβερά βίντεο. :clapping: :clapping:
περιμένουμε να σπάσεις τα ρεκόρ μέσα από αυτό το Log.

εγώ δεν κατάλαβα τι ακριβώς είναι το πρες μπροστά και πίσω :???:

ΜΒ

slaine
22-11-08, 01:01
καλή αρχή! περιμένουμε και άλλα βιντεάκια!
συγχαρητήρια και πάλι για τον αγώνα!!!
:thumbsup:

Tani Mc'Roth
22-11-08, 01:04
Press μονο που δεν ειναι μια κινηση πισω(η μπαρα πισω απο το κεφαλι) ή μπροστα αλλα εναλλαξ.
Μια κινηση μπροστα κι μια πισω! Ειναι πιο δυσκολο!!
Ελπιζω να σε κατατοπισα!! :D
Σας ευχαριστω παρα πολυ!!! :D

ioannis1
22-11-08, 12:10
φοβερη συγχαρητηρια. :awesome:

NASSER
22-11-08, 12:25
Mπραβο και εις ανωτερα :clap: :clap: :clap:

Tani Mc'Roth
22-11-08, 16:22
Thanks!!!!! :D
Σημερα ηταν χαλαρη η προπονηση!Ειναι πιασμενοι οι τραπεζοειδεις μου και λιγο τα ποδια μου!
Ειχαμε επαναληψιες στα ημικαθισματα!
Ημι/σμα Αρρασε: 2-3-2 35κιλα
1 40κιλα
Ημι/σμα Επωλε+Τζερκ: 3+2/3σετ 40κιλα
2+1 45 κιλα
Ποδια Πισω: 3χ6 35κιλα
2-3-2 45κιλα
Τζερκ Πρες Πισω: 3-4-3-4 35κιλα
Τραβηγματα Αρρασε: 3-4-3-4 47,5 κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!!
:squat:

Steve KinG STyLe
22-11-08, 16:41
Συνχαρητηρια Tani και εις ανωτερα!!!
Αληθεις μηπως θα μπορουσες να πεις τια αγγλικες ονομασιες απο τις ασκησεις που κανεις γιατι δυστυχως δεν τα ξερω στα ελληνικα... :oops:

Btw καλη συνεχεια και να μας κρατας ενημερους συνεχεια!!!!! :)

Tani Mc'Roth
22-11-08, 17:00
Αρρασε= snatch
Επωλε+Ζετε=Clean and jerk
Ποδια πισω/Βαθυ καθισμα=Squat
Πρες=Press
Τραβηγματα Αρρασε-Επωλε=Snatch Pulls-Clean pulls
Τα ημικαθισματα γραφονται με ενα προθεμα power μπροστα.
Ημι/σμα Αρρασε:power snatch
:D :hantel:

Steve KinG STyLe
22-11-08, 17:11
Ευχαριστω :green:

Tι διατροφη ακολουθεις αυτον τον καιρο? :)

Tani Mc'Roth
24-11-08, 23:17
Σημερα ηταν μια καλη προπονηση χωρις κατι το ιδιαιτερο!
Η μεση μου κι οι ωμοι μου ηταν καπως 'ασταθεις'.
Αρρασε: ανεβασμα απο 30 εως 42,5κιλα(τα 45 τα χανω απο βλακεια μου,μπορω να τα κανω)
Επωλε +Ζετε:ανεβασμα απο 35 εως 55κιλα
Ποδια πισω: 2χ4 45κιλα
2χ3 50κιλα
2χ2 55κιλα
2χ1 60κιλα
Πρες Μπροστα+Πισω:3+3/3σετ
Τραβηγματα Επωλε: 2-3-2-3 50κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!
Πονανε οι ωμοι και νιωθω το σωμα μου βαρυ!

Η αληθεια ειναι οτι δεν ακολουθω καποια συγκεκριμενη!
Απλα προσεχω,τρωω απο ολα με μετρο!!!
Παιρνω και βιταμινες C! :D

Georges
24-11-08, 23:32
Συγχαρητήρια για την προσπάθειά σου αλλά και για την επιμονή σου :thumbsup:

Tani Mc'Roth
24-11-08, 23:34
Σας ευχαριστω πολυ!!! :D
Ασεεεεε,ευτυχως στους αγωνες δεν εκανα dopping contol! :P :P :rolf:

slaine
24-11-08, 23:37
Παιρνω και βιταμινες C! :D
το έριξες στα αναβολικά ε? :P :P :P

keep up the good work :awesome:

Muscleboss
25-11-08, 01:03
τρωω απο ολα με μετρο!!!
Παιρνω και βιταμινες C! :D

ντοπέ δηλαδή κανονικά! :green:

κράτα μας ενήμερους για την πρόοδό σου, και αν κάνεις κανα ρεκόρ προπόνηση βάλε βίντεο! :thumbup:

ΜΒ

Tani Mc'Roth
26-11-08, 23:32
Καλη μερα σημερα!
Αρρασε: 3χ3 35κιλα
2χ2 40 κιλα
1 42.5κιλα
Επωλε+Ζετε: 3+2/2σετ 35 κιλα
2+1-1+2-2+1 45 κιλα
1+1 50 κιλα
2+2/2σετ 40κιλα
Ποδια Μπροστα:Ανεβασμα απο 35 εως 60κιλα
Τραβηγματα Επωλε: 2-3-2-3 55κιλα
Pull over: 4x15 με 15κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!

slaine
26-11-08, 23:41
:clap: :clap: :clap:

Tani Mc'Roth
26-11-08, 23:49
Thanks!!!
Αν κι μου βγαινει ολη η κουραση αυτην την βδομαδα! :pale:

slaine
26-11-08, 23:55
με τη διατροφή που κάνεις πολύ καλά είναι!!!!
ούτε χρόνια κάνεις, ούτε τρως καλά, ούτε φάρμακα παίρνεις... ΄για κοπέλα (και πολλούς άντρες) μία χαρά!
:spank: που δεν προσέχεις :sneaky:

Tani Mc'Roth
27-11-08, 00:03
Θα διαφωνησω διοτι δεν προκυπτει απο εκει η κουραση slainako!!
Ολη μερα τρεχω γυρναω στο σπιτι βραδυ(σχολη,διαβασμα,προπονηση,διαφορες δραστηριοτητες..)
Οποτε ΝΑ εσυ :spank: :bbbiceps:

Steve KinG STyLe
27-11-08, 00:06
με τη διατροφή που κάνεις πολύ καλά είναι!!!!
:spank: που δεν προσέχεις :sneaky:

Τανι μηπως να αρχιζες το διαβασμα??? :) :)
Ενας σωστος αθλητης χρειαζετε και σωστη διατροφη!!!! :thumbup:
Μπραβο για την προοδο!!!!!! :bbbiceps:

slaine
27-11-08, 00:06
καλά πόσταρε τη διατροφή σου να δούμε τι θα πει ο κόσμος.... :chinese:

και ναι παίζουν ρόλο και τα άλλα που λες αλλά κι εγώ υπήρξα φοιτητής με πολύ άγριες κρεπάλες και δεν έμενα στο πατρικό μου κλπ κλπ... :nana:

Tani Mc'Roth
27-11-08, 19:53
Το ξερω οτι η διατροφη παιζει σημαντικο ρολο απλα ειναι τετοιο το προγραμμα μου που προβαλει αρκετες δυσκολιες στο να ακολουθησω κατι συγκεκριμενο!
Και ξερω πως πρεπει να αρχισω να ακουλουθω μια διατροφη για να χασω και τα κιλα που θελω(οπως και να κανω και αεροβια πρποπονηση)
:^^: :oops: :D

TRIANTAFYLLOU
27-11-08, 20:15
άργησα λίγο να δώ το τόπικ αλλά ομολογώ μας εξέπληξες ευχάριστα είδα και τα βιντεάκια και δικαιολογημένα ο τίτλος αιρον γκερλ, πολύ καλή τεχνική και φαίνετε οτι τα έχεις άνετα τα κιλά που κάνεις τι να πώ έπαθα πλάκα .
όσο για την διατροφή αν καταφέρεις να ακολουθήσεις θα ανέβεις ακόμη περισσότερο ενώ θα κατεβάσεις ποσοστό λίπους , αλλά μην φαντάζεσε οτι έχεις ξεφύγει , απλά σε σας όσο λιγότερο βάρος με την ίδια δύναμη είναι το ζητούμενο.

καλά έκανες και έβαλες τα βιντεάκια γιατί αλλιώς είναι να το φαντάζεσε και αλλιώς να το βλέπεις ειδικά σε κοπέλα πολλά μπράβο. :clap: :clap: :clap:

Tani Mc'Roth
27-11-08, 21:48
Σας Ευχαριστω παρα πολυ!!!
:D :D :D

Muscleboss
28-11-08, 01:13
iron girl rocks :rocking:

έχεις κανάνα αγώνα τώρα κοντά;

MB

slaine
28-11-08, 01:17
είναι και μικρούλα ακόμα, μέχρι πρόσφατα έκανε μόνο τζούντο. αν συνεχίσει και τρώει και καλύτερα θα είναι κορυφή! μπράβο και πάλι Χριστινάκι! :clapping:

Tani Mc'Roth
28-11-08, 05:00
Σας ευχαριστω παρα πολυυυυ :D !!
Βασικα εχει μια ημεριδα στις 16/12 εαν δεν κανω λαθος αλλα μαλλον δεν θα παιξω!
Κατι συζητουσαμε με τον προπονητη μου,εαν συνεχισουμε δυνατα χωρις να βαζουμε κατι ως απολυτο στοχο,να πιασω τα ορια για το πανελληνιο ή των επιλεκτων αναλογα!
Αν συνεχισω ετσι οπως παω,τα εχω πιστευω!!!
Και ναι slainako με καλυτερη διατροφη :^^: :hantel:

billys15
28-11-08, 16:10
Λιγο αργοπορημενα,αλλα καλη επιτυχια κι απο μενα στους στοχους σου :awesome: .

Tani Mc'Roth
29-11-08, 00:15
Σημερα χαλαρη προπονηση!
Ημι/σμα Αρρασε: 3χ4 30κιλα
3χ3 35κιλα
1 40κιλα
Ημι/σμα Επωλε+Ζετε: 3+2/2σετ 35κιλα
2+2/2σετ 40κιλα
1+1 45,50,52.5 κιλα
Ποδια Πισω: 2χ3 50κιλα
2χ2 55κιλα
1 60 κιλα
1 65κιλα
Πρες μπροστα+πισω: 3+3/3σετ 25κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!

Thanks a loooot guys!!! :D

Muscleboss
29-11-08, 00:19
χριστίνα από ότι βλέπω κοιλιακούς ραχιαίους κάνεις σε κάθε προπόνηση... λογικό... :thumbup:

είσαι σε κάποιο σύλλογο; (sorry αν το έχεις πεί κάπου νωρίτερα)

ΜΒ

Steve KinG STyLe
29-11-08, 00:21
Φαντασου...εχεις ανεβει καμια 20αρια κιλα μεσα σε 1-2 βδαομδες ΧΩΡΙΣ διατροφη αυτο φτανει.... :bowdown: :bowdown: :bowdown:

Ετσι,συνχαρητηρια,δυνατα και αρχισε οσο πιο νωρις μπρεις το διαβασα :smash:

Tani Mc'Roth
29-11-08, 00:28
Ναι ειμαι!!!
Διοτι χωρις δελτιο δεν μπορεις να κατεβεις σε αγωνες.
Ναι κανω!4 σετ (σε καθε ασκηση)
Σημερα ομως εκανα μονο 2! :^^: :inandout: :P
Σας ευχαριστω παρα πολυυυυ! :D

Tani Mc'Roth
29-11-08, 16:22
Καλη μερα..
Αρρασε: 2-3-2-3 35κιλα
1 40κιλα
1 42,5 κιλα Fail
2χ1 40κιλα
Επωλε+Ζετε: Ανεβασμα απο 40κιλα εως 55κιλα
2+1/2σετ 45κιλα
Ποδια Πισω: 3χ5 35κιλα
2χ3 45κιλα
2χ2 50κιλα
1 55κιλα
Τζερκ Πρες Πισω:2-3-2-3 35κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!

Tani Mc'Roth
02-12-08, 01:15
Σημερα ξεφρενη μερα!!!Τρελη διαθεση(παντα υπαρχει απλα σημερα ηταν στα υψη :rolf: :P )
Επαναληψεις σημερα!
Αρρασε: 3χ5 25κιλα
3χ3 30κιλα
2χ2 35κιλα
Επωλε+Ζετε: 3+2/3σετ 35κιλα
ανεβασμα απο 40 εως 55κιλα
Ποδια Πισω: 3χ5 35κιλα
3χ3 45κιλα
2χ2 50κιλα
Πρες Μπροστα+Πισω: 3+3/3σετ
Τραβηγματα επωλε δεν εκανα γιατι ειχα μια ενοχληση στην μεση μου!
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!

Muscleboss
02-12-08, 01:43
Τραβηγματα επωλε δεν εκανα γιατι ειχα μια ενοχληση στην μεση μου!


ζώνη φοράς στην προπόνηση και αν ναι σε ποιές κινήσεις;

ΜΒ

Tani Mc'Roth
02-12-08, 01:50
Ναι φοραω.Συνηθως στα βαθια καθισματα κι στο επωλε εαν δεν νιωσω την μεση μου 'σωα' απο την αρχη τις προπονησης!
Βασικα αφοτου ξεκινησα παλμους( αλλα οχι ημικαθισματα) ειχα για 1 βδομαδα περιπου ενοχληση στην μεση!Μαλλον ηταν προσαρμογη στην κινηση!
Κι ορισμενες φορες εκτοτε με επιανε κατι σαν τσιμπημα αλλα συνηθως εαν εκανα καποια αποτομη κινηση!Σημερα επειδη στα τραβηγματα ενιωσα οτι με τραβουσε, δεν εκανα!

Tani Mc'Roth
03-12-08, 18:47
Ησυχη μερα διοτι ειμαι συναγχωμενη απο χθες!Παρολα αυτα πηγα κανονικα προπονηση αλλα εκανα λιγα!
Το αξιοσημειωτο ειναι οτι η τεχνικη μου ηταν αψογη και ημουν ιδιατερα εκρηκτικη!
Αρρασε: 3χ3 30κιλα
2χ2 35κιλα
1 40κιλα
1 42,5κιλα
Επωλε+Ζετε: 2+1/2σετ 45κιλα
1+1/2σετ 50κιλα
1+1 55κιλα
Ποδια Πισω: 3χ5 35κιλα
2χ3 45κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!

peris
03-12-08, 22:15
αντε και καλη συνεχεια αν και αργοπορημενα το λεω αλλα μια παροιμια λεει καλιο αργα παρα ποτε :green: :lol: :lol: :clap: :clap:

Tani Mc'Roth
03-12-08, 22:29
:D :D
Thanks!!!! :green:

Muscleboss
04-12-08, 00:51
να ρωτήσω κάτι... αμμωνία εισπνέεις πριν τις τελικές προσπάθειες :???:

ΜΒ

Rise above
04-12-08, 01:20
σε τι ακριβώς βοηθάει?? :?πάντα το είχα απορία :D

Tani Mc'Roth
04-12-08, 20:28
Οχι δεν εισπνεω!
Βασικα το κανουν περισσοτερο αυτοι που ασχολουνται επαγγελματικα(χωρις να ειναι απολυτο αυτο) και το κανουν κυριως για 'τσιτωμα'(ειναι σαν να δινεις χαστουκι πριν μπεις στον αγωνα)..
:box: :rolf: :D

BRaWNy
04-12-08, 20:50
Nice to read your log!!
Απο ότι καταλαβαίνω είσαι το μόνο άτομο εδω μέσα που κάνει ολυμπιακές άρσεις, ή τουλάχιστον το μόνο που κρατάει λογκ.
Απο ότι καταλαβαίνω είσαι σε κάποιο σύλλογο και το πρόγραμμα σου είναι αυτό που σου δίνει ο προπονητής σου.
Αν επιτρέπεται, τι ηλικία έχεις?
Έχω εντάξει και εγω τελευταία olympic drills στις προπονήσεις μου, γιατι πέρα απο την απόλυτη δύναμη με ενδιαφέρει και η ισχύς/ταχύτητα και συνεπώς να αποδίδω μεγαλύτερο power output (ιπποδύναμη κατα κάποιον τρόπο).
Δουλεύω με αυτά τα drills κυρίως για power όπως είπα παραπάνω, δηλαδή όχι για μέγιστα κλπ και γιατι επίσης είναι καινούρια για μένα και εξασκούμαι περισσότερο και στην τεχνική τους.
Απο την άλλη έχω δύο κόρες (16 και 11 ετών) τις οποίες και προπονώ πάνω σε προπόνηση δύναμης αλλά και σε ολυμπιακές άρσεις και drills.
Αυτές τις βάζω να δοκιμάζουν και μέγιστα.
Mπορει να μην είχα coach για αυτά, αλλά δεν βλέπω να υπάρχει πρόβλημα όσων αφορά την εκμάθηση κλπ και την μετάδωση αυτων που μαθαίνω και στους άλλους.
Έχουμε πάει και σε σύλλογο και παρακολουθούσαμε (χωρις να συμμετέχουμε) προπονήσεις άρσης βαρών.
Τα παραπάνω αποτελούν και λόγοι για να παρακολουθώ με ενδιαφέρον το λογκ σου.

Υ.Γ.Εκει που λες Πρες μπρος + πίσω, φαντάζομαι μιλάς για όρθιες πιέσεις μπάρας και όχι για κάποιο είδος Πρέσας για πόδια, έτσι?
Επίσης, εκει που λες πόδια πίσω, σε ποιά άσκηση ακριβώς αναφέρεσαι?

Keep Going

Tani Mc'Roth
04-12-08, 21:41
THANKS!!! :green:
18 ειμαι!!
Ναι εννοω ορθιες πιεσεις μπαρας και οχι για καποιο ειδος μηχανηματος!
Ποδια πισω/Βαθια καθισματα ειναι το squat!
Βασικα το αθλημα μου ειναι(θα δειξει εαν θα παραμεινει) το judo επι 8 χρονια...
Την αρση βαρων την ξεκινησα για την ενδυναμωση του ωμου μου μετα τον τραυματισμο μου πριν απο 2.5 χρονια.Ειχα ειδικο προγραμμα βαση και τις προπονησεις judo.
Τους τελευταιους μηνες (τους οποιους δεν εχω κανει judo) κανω μονο ενδυναμωση και λιγη αεροβια προπονηση!Και λογω αυτου το προγραμμα μου ειναι σχεδον της αρσης βαρων.Απλα να ξερετε οτι οποιος κανει προγραμμα αρσης βαρων δυναμωνει για οποιοδηποτε αθλημα και αν κανει..
Γυμναζει απο τα νυχια εως την κορυφη κυριολεκτικα! :lift2hand:

BRaWNy
04-12-08, 22:12
Είδα παραπάνω ότι έχεις κοιλιακούς και ραχιαίους σε κάθε προπόνηση, και φαντάζομαι ότι τα προπονείς με υψηλές επαναλήψεις και σε στυλ σαν αερόβιας αν μπορουμε να το πούμε και έτσι.
Θα σου πρότεινα να γυμνάζεις αυτές τις περιοχές όπως και τους άλλους μυες σου και να βάλεις και πολλές ασκήσεις πιό ειδικευμένες για core στο πρόγραμμα, μιας και ασχολείσαι με το judo, θα σε βοηθήσουν πολύ, αλλά και γενικά καλό είναι να "απευθυνόμαστε" σε αυτές τις περιοχές με στόχο να δυναμώσουμε την περιοχή, με βασικότερο λόγο να μειώσουμε τις πιθανότητες τραυματισμών γενικά στο σωμα και όχι μόνο της περιοχής, αλλά και κατα συνέπεια απο αυτό να ανέβουμε σε επιδόσεις γενικά και στις άλλες ασκήσεις και δραστηριότητες, και όχι να γυμνάζουμε την περιοχή των κοιλιακών και της μέσης με στόχο να αποκτήσουμε six-pack απο το κάψιμο που νοιώθουμε και τις πολλές επαναλήψεις κλπ κλπ, διότι αυτό είναι θέμα καθαρά της διατροφής μας και των ποσοστών λίπους που έχουμε.
Εξάλλου πολύ έργο παίρνουν οι κοιλιακοί, μεση και core απο τις ασκήσεις με βάρη, όπως σκουωτ, αρσεις θανάτου και απο τις ολυμπιακές άρσεις, το να τα παρακουράζουμε υπερβολικά, μπορει να μειωσει τις επιδόσεις στα άλλα, αλλά και να αυξήσει πιθανότητες τραυματισμών.
Επίσης, καλό θα ηταν να μαθαινες να δουλεύεις και χωρις ζωνη αρσεων, για να δωσεις την ευκαιρία στη δική σου φυσική ζωνη στην περιοχή να δυναμώσει και να αναπτυχθεί.
Όταν φορας ζωνη, αυτη η περιοχή βγαίνει εκτός παιχνιδιού και συνεπώς μένει και πίσω σε σχέση με τις γειτονικές περιοχές, αφου την δουλειά της την κάνει η ζωνη, οπότε και απο εδω μπορουν να προκύψουν θέματα τραυματισμών.
Η ζωνη μπορει να χρησιμοποιηθεί αργότερα για παραπέρα ενδυνάμωση του core με την πίεση που θα ασκείται απο αυτήν στην περιοχή και συν την πίεση της περιοχής απο μέσα.
Σε αυτό βέβαια δεν είμαι και πολύ κατατοπισμένος για το πως ακριβως δουλεύει.

απλά η άποψή μου, για να την έχεις υπόψιν.

Tani Mc'Roth
04-12-08, 22:25
:awesome:
Συμφωνω στο οτι δεν το κανουμε για να κανουμε 6pack αλλα για την δημιουργια ενος γυμνασμενου και υγειους σωματος!
Την ζωνη δεν την χρησιμοποιω συνεχεια,οπως ειπα μονο οταν δεν νιωθω την μεση μου καλα ή οταν εχω καποια ενοχληση.
Τωρα οσο αναφορα για το judo ειλικρινα δεν ξερω τι θα κανω.Ειναι κι προσωπικοι λογοι και συνθηκες που με εμποδιζουν στο να συνεχισω..
Δεν ξερω!!!

slaine
05-12-08, 20:32
χριστινάκι ό,τι κι αν επιλέξεις να κάνεις σου εύχομαι καλή επιτυχία κατι που ούτως ή άλλως το θεωρώ δεδομένο!

σύντομα 8α τα πούμε στο τατάμι γι'αυτό κοίτα να δυναμώσεις :chinese: .... :P

Tani Mc'Roth
05-12-08, 23:38
Χαλαρη προπονηση σημερα!Λιγες επαναληψεις και λιγα κιλα(ο προπονητης ειναι κατω Αθηνα για το Πανελληνιο)
Ημι/σμα Αρρασε: 2-3-2 35κιλα
2χ1 40κιλα
Ημι/σμα Επωλε + Ζετε: 3+2/2σετ 35κιλα
2+1/2σετ 40κιλα
1+1 45,50,52.5κιλα
Ποδια μπροστα: 3-4-3 35κιλα
3χ2 45κιλα
Πρες μπροστα+πισω:3+3/3σετ 25κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!!

Σε ευχαριστω παρα πολυυυυυυυυυ!!! :D:D
Πωπωπω δηλωσεις στο log μου...Αντε με το καλο βρε!!! :P

TRIANTAFYLLOU
05-12-08, 23:57
μία απο τις καλύτερες προπονητικές μεθόδους που ευεργετεί τα περισσότερα αθλήματα είναι η άρση βαρών γιατί εκτός την δύναμη βοηθάει και στην νευρομυική συναρμογή, δεν αρκεί κάποιος να έχει μόνο δύναμη αλλά να υποστηρίζετε απο το νευρικό σύστημα και να μπορεί να την βγάλει όλη αυτή την δύναμη .

ένα χαρακτηριστικό παράδειγμα αν βάλουμε έναν αρσιβαρίστα να τρέξει 40 μέτρα δεν τον περνάει κανένας απλά χάνει στην διάρκεια .

δεν είναι τυχαίο που κάποτε κάποιοι αθλητές του στίβου ευχαρίστησαν για την επιτυχία τους τον χρήστο ιακώβου γιατί έκαναν προπονήσεις αρσης βαρών με την καθοδήγησή του μέσα σ αυτούς ήταν και η θάνου.
τώρα ξέρω κάποια πονηρά μυαλά θα το πάνε αλλού δηλαδή στη χρήση αας, αλλά ακόμη και αυτό να συνέβη δεν παύει η προπόνηση αυτή να τους ήταν ευεργετική .

ένας που κάνει ολοκληρωμένη προπόνηση αρσης βαρών τότε λογικά στο πρόγραμμα υπάρχει ενδυνάμωση μέσης δηλαδή κοιλιακών ραχιαίων .
απλά η άρση βαρών σαν μοναδική ενασχόληση έχει πάρα πολλά προβλήματα μακροπρόθεσμα με τον σκελετό ειδικά για γυναίκα και όταν είμαστε σε μικρή ηλικία δεν μας αγγίζει τίποτε , αργότερα βγαίνουν όλα για αυτό σωστη προθέρμανση και αποθεραπεία με διατάσεις.

η ζώνη είναι πολύ βασική στην άρση βαρών και στο ββ γενικότερα, αλλά πάντα η ζώνη μόνη της δεν κάνει τίποτε γιατί πρέπει να συνεργάζετε με τούς μύς , κοιλιακούς και ραχιαίους.

δηλαδή όταν εκτελούμε άσκηση με ζώνη πρέπει συγχρόνως να ελέγχουμε τους κοιλιακούς με ραχιαίους ώστε να ασκούν πίεση στη ζώνη , ουτως ώστε να έχουμε στήριξη της μέσης αν απλά την φοράμε χωρίς έλεγχο σχετικά με την πίεση που ασκεί , τότε η υπερβολική σιγουριά μόνο ζημιά θα μας κάνει δηλαδή με λίγα λόγια πρέπει να ξέρεις να την φοράς.

και ένα άλλο λάθος που κάνουν μερικοί νομίζουν οτι γυμνάζοντας τους θα καταφέρουν να κανουν αυτό το 6πακ ,λάθος μεγάλο, όλες οι ασκήσεις συγχρόνος τούς δυναμώνουν και τούς γυμνάζουν και οι αρσιβαρίστες έχουν φανταστική ανάπτυξη στους κοιλιακούς ανάλογα με τα γενετικά προσόντα τους βέβαια .

αυτό όμως που θα τούς κάνει να φαίνονται είναι το χαμηλό ποσοστό λίπους και όχι οι ασκήσεις , δεν υπάρχει περίπτωση αρσιβαρίστας να μην έχει γερή και γυμνασμένη μέση (έχω κάνει προπονήσεις με αρσιβαρίστες με παλιούς ββερ που μεταπήδησαν στην άρση και καμιά φορά μου έλεγαν ηλία πάμε να κάνουμε μυστερική προπόνηση)και δυνατά πόδια αλλιώς θα είναι γιαλαντζή αρσιβαριστας.

αυτα είναι η βάση μέση , πόδια τραπεζοειδής ,πολοί λένε τρικεφαλοι σιγά να μην σηκώσει το βάρος με τρικέφαλους αυτοί λειτουργούν σαν μοχλοί η άξονες απλά πρέπει να είναι σε καλή κατάσταση όπως και οι ώμοι θυμάμε κάναμε όμους πιέσεις τα ίδια κιλά και με τεχνική αυτοί σήκωναν τα διπλάσια , αυτό ενοώ.

Muscleboss
06-12-08, 00:15
χριστινα εγώ θέλω να πώ ένα μπράβο που διατηρείς αυτό το log καθώς το βλέπω σαν μια ζεστή γωνία του φόρουμ και το παρακολυθώ με ενδιαφέρον.

keep it coming!!! :hantel: :clapping:

MB

Tani Mc'Roth
06-12-08, 00:29
Σας ευχαριστω παρα πολυ!!! Ή ειμαστε τουμπανο ή οχι :P
Κ.Ηλια εχετε δικαιο ετσι ειναι! ¨:bowdown: :bowdown:
Στην αρση βαρων γινεται σωστη ενδυναμωση με την εννοια απο μεσα προς στα εξω,δυναμωνει ο μυς 'ολοκληρωτικα'.
Συγκεκριμενα ο προπονητης μου δεν εχει μονο 'καθαρους' αρσιβαριστες.Εχει πολλους 'εξωτερικους' αθλητες που κανουν ειδικο προγραμμα ενδυναμωσης για το αθλημα τους...Στιβικοι,κολυμβητες,tae kwon distes,ποδηλατες,judoka(μονο εμενα :P )

TRIANTAFYLLOU
06-12-08, 21:43
το ξέρω χριστίνα και το καταλαβαίνω γι αυτό και τα έγραψα αυτά είναι σημαντικά τα οφέλη αυτής της προπόνησης , με την προυπόθεση να τηρούνται κανόνες ασφαλείας προπόνησης και καλή αποθεραπεία για αποφυγή τραυματισμών και αν παρακολουθήσετε οι αρσιβαρίστες έχουν και καλή ευλυγισία και φαίνετε κατα την διάρκεια μιας άρσης πώς κλειδώνει το σώμα όταν δέχετε την επιβάρυνσηκαί μετά σηκώνετε το βάρος με τα πόδια ευθυγραμίζοντας με το κέντρο βάρους . :hantel: :squat:

Tani Mc'Roth
10-12-08, 22:28
Σαββατο δεν μπορεσα να παω προπονηση.Δευτερα δεν γινοταν να παμε λογω των επεισοδιων(διοτι ο χωρος προπονησης μας ειναι στον χωρο των Πανεπιστημιων).Και σημερα πηγα αλλα φυγαμε στην μεση διοτι ο φυλακας μας ειπε οτι αγριεψαν τα πραγματα στην Φιλοσοφικη.Τελπα,προλαβα να κανω
Αρρασε: 2χ3 30κιλα
2χ2 35κιλα
1 40κιλα
Επωλε+Ζετε: 3+1/2σετ 40κιλα
2+1/2σετ 45κιλα
1+1 50κιλα
Ποδια πισω: 2χ5 35κιλα
2χ3 45κιλα
1 50κιλα
Κοιλιακοι ραγχιαιοι!
Το μονο κακο ηταν οτι ημουν καπως δυσκινητη!

BRaWNy
10-12-08, 22:44
Eκει που γραφεις στις επαναλήψεις π.χ. 3+1 ή 2+1 κλπ, εννοείς ότι κάνεις τα σετ σε μορφή rest-pause or clusters αν έχεις ακουστα?
Δηλαδή π.χ. στο 3+1, κάνεις τις 3 σερί, μετα αφηνεις για λίγα δευτερόλεπτα, και συμπληρώνεις με ακόμη μία?
Πάντως forced reps (με βοήθεια του σποτερ) αποκλείεται να είναι σε αυτές τις κινήσεις.


Ποδια πισω: 2χ5 35κιλα
2χ3 45κιλα
1 50κιλα
Τα κιλά που κάνεις πόδια πίσω (Σκουωτ) είναι τα μέγιστά σου, δηλαδή ζορίζεσαι με αυτά για τις επαναλήψεις που κάνεις?
Ρωτάω επειδή μου φαίνονται λίγα για τις επιδόσεις που έχεις σε αρασε και επολέ-ζετε και φαντάζομαι ότι μπορεις πολύ περισσότερα, ακόμη κι αν πας χαλαρά και όχι για εντελώς στα όριά σου.
Η δεκαεξάχρονη κόρη μου το ανωτερο που έχει κάνει σε επολε-ζετε, είναι τα 42 κιλά και ζορίστηκε στο ζετέ, την ίδια ωρα που έχει μέγιστη στα βαθιά καθίσματα (Σκουωτ) τα 100 κιλά και παίζει άνετα 5αρες με τα 50 σε εμπρόσθιο Σκουωτ, για αυτό μου φαίνονται λίγα για σενα αυτά που κάνεις, και ίσως έχεις κάποιο ειδικό λόγο.

BRaWNy
10-12-08, 22:53
Σόρρυ, τωρα είδα στις προηγούμενες προπονήσεις σου, ότι παίζεις και με περισσότερα.
Θα έλεγα ότι κάνεις deload στις τελευταιες προπονήσεις, αλλά είδα ότι δουλευεις με σκαμπανεβάσματα, ίσως επειδή έχεις κάποιο ειδικό πλάνο, το οποίο δεν μπορει να το καταλάβει κανείς ευκολα όταν οι προπονήσεις σου είναι γραμμένες στις σελίδες αναμεσα και σε άλλα ποστ και δεν τις βλέπεις μαζεμένες και συγκεντρωμένες σε στυλ σαν σε πίνακα.

Παρόλα αυτά, αν θες πες μας και ποιά είναι η μέγιστη σου στα Σκουωτ, το ανωτερο που έχεις κάνει στα όριά σου, αν έχεις δοκιμάσει.

Tani Mc'Roth
10-12-08, 23:09
Οταν λεω Επωλε+Ζετε: 3+1/2σετ ---> εννοω οτι κανω 3 επωλε κι 1 ζετε 2 σετ.
Ειχα κανονικα προγραμμα με τα ημικαθισματα απλα μετα μπηκα στα βαθεια και μεχρι να τα συνηθισω(επειδη ειχα 1 χρονο να κανω) εκανα και ανεβασματα κι επαναληψεις.
Τωρα βγηκε το προγραμμα μου το οποιο θα ισχυει απο Παρασκευη(εαν μπορεσουμε να κανουμε προπονηση).
Αρρασε: 42,5κιλα(μπορω και 45)
Επωλε +Ζετε:55κιλα Επωλε μονο: 60κιλα(βγαινει κι ζετε πιστευω)
Ποδια Πισω: 70κιλα(τα 72,5 σε καλη μερα)
Ποδια Μπροστα: 62,5κιλα (ισως και 65)
Τζερκ πρες:45κιλα

TRIANTAFYLLOU
11-12-08, 00:39
εμένα πάντως μου φαίνονται σούπερ τα κιλά που κάνεις έχω ιδέα απο κοπέλες που έκαναν συστηματικά σκουώτ και έκαναν 50 κιλά επαναλήψεις όμως 8-10, αλλά αυτα δεν τα αγγιζαν πιστεύω είσαι πολύ καλά και σε καλό δρόμο μόνο προσοχή γόνατα και μέση , είμαι λίγο γραφικός που συνέχεια το λέω αλλά είμαι παθών και ευτυχώς όχι απο προπόνηση αλλά απο ατύχημα με μηχανή και πολλά παραδείγματα ατόμων που βιαζόταν και ποτέ δεν έκαναν σωστό ζέσταμα , διατασεις και αποθεραπεια .

Tani Mc'Roth
11-12-08, 00:51
Σας Ευχαριστω παρα πολυ!!!
Οχι καλα κανετε και τα λετε συνεχεια!!
Προσεχω αρκετα πιστευω!!! :D

Tani Mc'Roth
13-12-08, 00:20
Ικανοποιητικη η προπονηση σημερα!
Αρρασε: 3χ3 30κιλα
2χ2 35κιλα
1 40κιλα
1 42,5 κιλα Fail
2x1 40κιλα
Επωλε+Ζετε: 3+2/2σετ 35κιλα
2+2/2σετ 45κιλα
1+1 50,55κιλα
Ποδια Πισω: ανεβασμα απο 35 εως 65κιλα
Πρες Μπροστα+Πισω: 3+3/2σετ 20κιλα
2+2/2σετ 25κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαοι!

Tani Mc'Roth
13-12-08, 16:28
Καλουτσικη η προπονηση σημερα!!!
Αρρασε: 3-4-3-4 25κιλα
2 30κιλα
3χ2 35κιλα
2χ1 40κιλα
Επωλε + Ζετε: 2+2/2σετ 35κιλα
Δεν εκανα περισσοτερα διοτι εχω εναν πονο στην περιοχη της παλαμης...Εβαλα παγο τωρα και ειναι καλυτερα.
Τραβηγματα Επωλε: 2χ2 57,5 κιλα
Ποδια πισω:ανεβασμα απο 35 εως 62,5κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!

Tani Mc'Roth
16-12-08, 00:05
Λοιπον δυναμικοτατη η προπονα σημερα!!!
Αρρασε: 3χ3 30κιλα
2χ2 35κιλα
2χ1 40κιλα
1 42,5κιλα
45κιλα Fail
Επωλε+Ζετε: 3+2/2σετ 35κιλα
2+2/2σετ 45κιλα
2+1/2σετ 50κιλα
1+1 55,57,5(ρεκορ επωλε ζετε),60 κιλα(μονο ζετε)
Ποδια πισω: 6-8-6 40κιλα
3-4-3 50κιλα
Πρες Μπροστα: 6-8-6 20κιλα
3-4-3 25κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!

http://s374.photobucket.com/albums/oo188/LXHC/
Αναβαθμιστηκε.Υπαρχουν βιντεακια απο την σημερινη προπονηση!(οπως κι μια αστεια μποντιμπιλντεραδικη ποζα :P :P)
Θηριασηηη λεμε!!! :P

slaine
16-12-08, 00:16
:clap: :clap: :clap: :awesome:
μπράβο κούκλα!!! τα 60 την επόμενη φορά :rocking:
καλα η πόζα όλα τα λεφτά!!! :rolf: :rolf: :rolf:

Tani Mc'Roth
16-12-08, 00:25
Ευχαριστω παρα πολυ!!!
Η ποζα απλα θεικα τουμπανιακη!!! :rolf: :rolf:

Muscleboss
16-12-08, 00:30
Φ-Ο-Β-Ε-Ρ-Η!!!!

Tani είδα βίντεο και φώτο όλα τα λεφτά! :clap: :clap:

Περιμένουμε τα 60 σε βίντεο να μας τα αφιερώσεις!!!! :bowdown: :hantel:

ΜΒ

Tani Mc'Roth
16-12-08, 00:33
Ευχαριστω παρα πολυ!!!! Να΄στε καλα!!!
Τι λεει?Το ποζαρισμα μου καλο? :P :rolf: :bbbiceps:

Muscleboss
16-12-08, 00:42
θες λίγο δουλειά ακόμη, αλλά νομίζω ότι το 'χεις :green: :green:

ΜΒ

slaine
16-12-08, 00:44
το ποζαρισμα δεν υπάρχει!!!!
είναι άλλου επιπέδου... απλά...
:liftheavy: :bodybuilder2:

Tani Mc'Roth
16-12-08, 00:55
Χαχαχαχαχα!!!!Να΄στε καλα!! :rolf: :rolf:
Βασικα αυτο που λεει ο slaine ισχυει ειναι το ποζαρισμα του μελλοντος...Σε λιγα χρονια θα το δειτε!!!
Ειμαι ετη(φωτος :P ) μπροστα~~~ :green: :P :rolf:

TRIANTAFYLLOU
16-12-08, 02:00
τι να πω ωραία τα βιντεο και το ποζάρισμα είναι όπως το είπατε το ποζάρισμα του μέλοντος η μάλον η έμπνευση για το μέλον του ποζαρίσματος , κατά τα άλλα όμως χαριτωμένο είναι και μάλιστα φαίνετε αρκετα η μυικότητα , να μας βάζεις και τέτοια όποτε έχεις εμπνευση βέβαια , να παίρνει λίγο χρώμα το φόρουμ. :awesome: :clap: :clap: :clap:

slaine
16-12-08, 02:08
Ηλία έχω κάτι φωτογραφίες της Χριστίνας που αν τις ανεβάσω θα γίνει χαμός! εκεί να δείς χρώμα.... αλλά ό,τι μου πει η δεισποινίς....

TRIANTAFYLLOU
16-12-08, 02:19
βεβαίως και μετράει η γνώμη της δεσποινίδος αλλά δεν αμφιβάλω καθόλου γι αυτό που λές σλάιν , ασε που απο το σπόρ που κάνει σε συνδιασμό με τις σπουδές της , και οι απόψεις της σε διαφορα θέματα και σε συνδιασμό με την ηλικία της φαίνετε και η ποιότητα του ανθρώπου.

αλλά και εσύ είχες καλή αντίληψη που την έφερες στο φόρουμ. :awesome: :clap:

slaine
16-12-08, 02:34
:green:

Tani Mc'Roth
16-12-08, 22:16
Σας ευχαριστω παρα πολυ!!!!Να'στε καλα!!! :D :green:
Slaineako δεν γινεται να μπουν οι photos γιατι ειναι site για αθλητισμο και οχι site εξοδων!!! :rolf: :P

Tani Mc'Roth
17-12-08, 21:43
Απλα τελεια Προπονηση!!!Ενα θα πω...45kg Αρρασε..ΟΡΘΙΟ!!!!
Αρρρασε: 2χ2 35κιλα
2χ1 40κιλα
1 42,5 κιλα
1 45κιλα ΡΕΚΟΟΟΡΡΡΡ(ΟΡΘΙΟ κιολας)
1 47,5κιλα Fail (αλλα κι αυτα τα εχω απλα κολλαω)
Επωλε+Ζετε: 2+2/2σετ 35κιλα
2+2/2σετ 45κιλα
1+1 50,55κιλα
Ποδια Πισω: 6-8-6 40κιλα
3χ2 50κιλα
Πρες μπροστα: 6-6-8-6 25κιλα
Τραβηγματα Αρρασε: 4χ6 42,5κιλα(με πεθαναν..)
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!!
Να και το επικο βιντεο απο τα 45κιλα!!! http://s374.photobucket.com/albums/oo188/LXHC/
:D :D :green:

BRaWNy
17-12-08, 21:55
:thumbsup:

slaine
17-12-08, 22:21
:clap: :clap: :clap:

Tani Mc'Roth
18-12-08, 04:42
Ευχαριστω παρα πολυ!!!:D:D
Εν τω μεταξυ οταν πηγα προπονηση δεν φανταζομουν οτι ειμαι σε καλη μερα για να βγει πολυ καλα η προπονηση!!Ποσο μαλλον να κανω ρεκορ(και μαλιστα να ξεκολλησω απο τα 42.5)...
Τελικα αυτα που ειπα οτι θα γινουν πριν τα Χριστουγεννα εγιναν!
45 αρρασε,60 επωλε και 70 squat!!!Τελος!!! :green: :D

slaine
18-12-08, 04:43
:wink:

TRIANTAFYLLOU
18-12-08, 16:22
αυτό είναι , είναι ωραίο πράγμα να βάζεις στόχους και να τους πραγματοποιείς ,ζωντανό παράδειγμα η χριστίνα που το είπε και το έκανε , πράγμα που αν δεν το πιστέψεις δεν γίνετε και δεν είναι στόχος του στύλ θα πάω για καφε στο τάδε μαγαζί και να το κάνεις, αλλά θέλει κόπο ,προσπάθεια , ιδρώτα. :awesome: :clap: :clap: :clap:

Tani Mc'Roth
18-12-08, 21:27
Σας ευχαριστω παρα πολυ!!! :green: :green:
Κυριε Ηλια τα Χριστουγεννα θα ειμαι κατα τα μερη σας!!!Αν μπορεσω να περασω να κανουμε μια αναμετρηση κιλων?? :rolf: :P :D

TRIANTAFYLLOU
19-12-08, 00:07
Σας ευχαριστω παρα πολυ!!! :green: :green:
Κυριε Ηλια τα Χριστουγεννα θα ειμαι κατα τα μερη σας!!!Αν μπορεσω να περασω να κανουμε μια αναμετρηση κιλων?? :rolf: :P :D

χριστίνα και βέβαια να περάσεις θα χαρώ πολύ και θα κάνουμε και αναμέτρηση κιλών ενοείτε όποτε είναι ενημέρωσε. :awesome: :squat: :hantel:

Muscleboss
19-12-08, 00:19
χριστίνα με την επιτυχία των στόχων σου και την προσήλωσή σου στην προπόνηση αποτελείς παράδειγμα για πολλούς εδώ μέσα. και είς ανώτερα. :clap:


και θα κάνουμε και αναμέτρηση κιλών ενοείτε όποτε είναι ενημέρωσε

:rolf: :rolf: :rolf: θα θελα να το δώ αυτό.... ηλία πρόσεχε γιατί η χριστίνα είναι σε φόρμα !!! :hantel:

χριστίνα για αυτό θέλει να τον ενημερώσεις νωρίτερα για να κάνει προετοιμασία. :green:

ΜΒ

slaine
19-12-08, 00:32
χριστίνα για αυτό θέλει να τον ενημερώσεις νωρίτερα για να κάνει προετοιμασία. :green:

ΜΒ

:rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

πάντως βγάλ'τε καμια φωτό για το φόρουμ :wink:

TRIANTAFYLLOU
19-12-08, 00:46
θα θελα να το δώ αυτό.... ηλία πρόσεχε γιατί η χριστίνα είναι σε φόρμα !!!

χριστίνα για αυτό θέλει να τον ενημερώσεις νωρίτερα για να κάνει προετοιμασία.

ποσα ξέρεις ρε πάνο με κατάλαβες, είπα και γώ να πάρω τα ενυσχητικά μου για να μπορέσω να φανώ αντάξιος της πρόκλησης και τα έβγαλες στη φόρα . :rolf: :smash: κανονίστε να γίνω ρεζίλι να γελάει και ο πικραμένος :1laugh:

Tani Mc'Roth
19-12-08, 05:15
Σας ευχαριστω πολυ!!
Θα σας ενημερωσω εννοειται!!! :green:
Θα ειναι ενας τρομερος αγωνας...Ας νικησει ο καλυτερος!!
Απλα κι ενισχυσεις να παρετε δεν προλαβαινετε λιγες μερες μεινανε!!! :lift2hand: :bbbiceps: :rolf: :P

Steve KinG STyLe
19-12-08, 16:26
Συνχαρητηρια και τα βιντεο πολυ ωραια :clapping:

Tani Mc'Roth
19-12-08, 23:32
Σε ευχαριστω πολυ steve!!!! :D
Πολυ καλη η προπονηση σημερα!
Αρρασε:3χ3 30κιλα
2χ2 35κιλα
1 40κιλα
Επωλε: 2χ3 45κιλα
2χ2 50κιλα
1 55κιλα
Πρες πισω: 6-8-6 20κιλα
2χ3 25κιλα
Ποδια Μπροστα: 2χ3 45κιλα
2χ2 50κιλα
1 55κιά
Κοιλιακοι ραγχιαιοι!!(παιξαμε και λιγο ποδοσφαιρακι στο τελος..χιχιχι)

Tani Mc'Roth
20-12-08, 15:47
Σημερα καλη προπονηση,επαναληψεις!
Αρρασε:2-2-3-2 35κιλα
Επωλε:2-2-3-2 45κιλα
1 50κιλα
Τραβηγματα Επωλε: 3χ3 50κιλα
Ποδια Πισω: 2χ4 40κιλα
2χ3 45κιλα
2χ2 50κιλα
1 55κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!Παιξαμε κι λιγο μπαντμιντον!

Muscleboss
20-12-08, 17:00
Παιξαμε κι λιγο μπαντμιντον!

έτσι για αλλγή ε; όπως λέμε σουπερ σετ: επωλέ με μπαντμιντον :green:

ΜΒ

Tani Mc'Roth
20-12-08, 20:09
ΕΕΕ ναι καπως ετσι!! :P :P
Απλα επειδη υπαρχουν οι ρακετες πολλοι συναθλητες πανε και παιζουν μετα την προπονηση,ορισμενες φορες κι εγω! :^^:

TRIANTAFYLLOU
20-12-08, 21:43
αυτά πιστεύω βοηθάν για μετά την προπόνηση με βάρη και κάποιος αν δεν βαριέτε μόνο καλό θα του κάνει σαν αποθεραπεία.

Tani Mc'Roth
23-12-08, 18:39
Τελευταια προπονηση πριν τα Χριστουγεννα!!
Ειχα μονο μια ωρα στην διαθεση μου αλλα μια χαρα βγηκε!
Αρρασε:3χ3 30κιλα
2χ2 35κιλα
1 40κιλα
Επωλε: ενα μιρκο ανεβασμα απο 35 εως 52,5κιλα
Ποδια πισω: 2χ4 40κιλα
2χ3 45κιλα
2χ2 50κιλα
1 55,60κιλα
Πρες μπροστα+πισω: 4+4/3σετ 20κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!
Φευγω σημερα!!Κια γυρναω στις 27.Εαν εχω ιντερνετ θα μπω να ευχηθω,αλλιως Καλες Γιορτες σε ολους!!!Καλα να περασατε!Καλα Χριστουγεννα!! :D :D :green: :D

TRIANTAFYLLOU
23-12-08, 21:14
καλές γιορτές και σε σενα χριστίνα άσε που θα τα πούμε από κοντα αφού θα ρθείς απο τα μέρη μας . :thumbsup:

TRIANTAFYLLOU
24-12-08, 20:32
σήμερα ήταν πολύ δύσκολη μέρα μόλις τελιώσαμε την προπόνηση με την Tani Mc'Roth και θα έλεγα παραλίγο να με νικήσει στα κιλά με μάτιαξε ο μασκλεμπος και λίγο έλειψε να λυγίσω στα κιλά.

τελικά ισοπαλία έληξε το σκόρ η με άφησε να μην γίνω ρεζίλι και μου ρίξει την ψυχολογία :rocking:

πιστεύω να καταλάβατε ότι κάνω πλάκα είπαμε μας αρέσει η γυμναστική αλλά δεν είμαστε τόσο κολημένοι παραμονιάτικα χωρίς να είμαστε σε καμιά προαγωνιστηκή φάση απλά κάναμε προπόνηση στο κουβεντολόι και πραγματικά της ταιριάζει ο τίτλος iron girl και είχα την χαρά να γνωριστούμε και από κοντα γιατί έρχετε στα μέρη μου αρκετά συχνά , μακάρι και με άλλα παιδιά . :thumbsup:

slaine
24-12-08, 22:04
:army2:

Tani Mc'Roth
26-12-08, 21:13
:rocking: :clap:
Χαρηκα παρα πολυ που συναντηθηκαμε!!! :green: :D :D :D :green:
Ειχαμε μια επικοδομητικη συζητηση,ειδα τους χωρους στους οποιους προσφερει τις γνωσεις του,οπως και φωτογραφιες του παρελθοντος!!!!
Εννοειται πως θα τα ξαναπουμε!!
Την επομενη φορα θα παρω πουλμαν μαζι μου ολο το φορουμ!!!Θα το καψουμε στις Νοτες!!!Χιχιχιχιχι!!! :rolf: :rolf: :P
Αλλα θα κανουμε και διαγωνισμο ποζαρισματος!!!Beware i am coming!!!! :P :rolf: :bodybuilder2:

TRIANTAFYLLOU
27-12-08, 17:49
:rocking: :clap:
Χαρηκα παρα πολυ που συναντηθηκαμε!!! :green: :D :D :D :green:
Ειχαμε μια επικοδομητικη συζητηση,ειδα τους χωρους στους οποιους προσφερει τις γνωσεις του,οπως και φωτογραφιες του παρελθοντος!!!!
Εννοειται πως θα τα ξαναπουμε!!
Την επομενη φορα θα παρω πουλμαν μαζι μου ολο το φορουμ!!!Θα το καψουμε στις Νοτες!!!Χιχιχιχιχι!!! :rolf: :rolf: :P
Αλλα θα κανουμε και διαγωνισμο ποζαρισματος!!!Beware i am coming!!!! :P :rolf: :bodybuilder2:

και βέβαια θα το κάψουμε στις νότες (μπουζούκια) και αν πιούμε και κανένα ποτηράκι παραπάνω μπορεί να ποζάρουμε και στην πίστα .

και μακάρι να ταιριάξει να γνωριστούμε με περισσότερα παιδιά από το φόρουμ ειδικά καλοκαίρι που έχουμε και όμορφες παραλίες και καλά ψάράκια και απο αυτα που ζούν στη στεριά για τα καμάκια του φόρουμ. :toast:

Muscleboss
27-12-08, 18:14
hehe καλή φάση, την επόμενη φορά θα περιμένουμε και φωτος! :green:

ΜΒ

Tani Mc'Roth
29-12-08, 16:30
Την επομενη φορα θα κανουμε κανονικα προπονηση αρα θα εχει κι βιντεακια!!! :hantel: :squat:
:green: :green:
Φευγω για προπονηση τωρα!Θα γραψω το βραδυ το log μου!!!
8)

Tani Mc'Roth
30-12-08, 00:52
Μετα απο μια βδομαδα καθισιου και μπολικου φαγητου(πολυ φαι ομως) πηγα προπονηση!!
Χαλαρα πραγματα(δεν ειχα κι τα παππουτσακια μου :roll: )
Ημι/σμα Αρρασε: 3χ3 35κιλα
Ημι/σμα Επωλε+Τζερκ: 3+2/2σετ 35κιλα
2+1/2 σετ 40κιλα
1+1 45κιλα
Ποδια Πισω: 3χ3 45κιλα
2χ2 50κιλα
1 55κιλα
Πρες πισω: 6-8-6 20κιλα
3-4-3 25κιλα
Παγκος: 3χ5 30κιλα
2χ3 35κιλα
Κοιλιακοι,Ραγχιαιοι!!!

Tani Mc'Roth
31-12-08, 01:04
Και σημερα χαλαρα πραγματα!
Ημι/σμα Αρρασε box: 3-4-3-4 35κιλα
2 40κιλα
Ημι/σμα Επωλε box: 3-4-3-4 40κιλα
2 45κιλα
Ποδια Μπροστα: 4-5-4 40κιλα
3-2-3 45κιλα
1 50κιλα
Πρες Μπροστα: 3χ8 20κιλα
3χ4 25κιλα
Κοιλιακοι-Ραγχιαιοι!Και τρεξιματακι! :bodybuilder1:

Tani Mc'Roth
31-12-08, 15:40
Πολυ καλη προπονηση σημερα με εξαιρεση ενα μικρο προβληματακι στο ζετε.
Αρρασε: 2χ2 35κιλα
2χ1 40κιλα
1 42,5 κιλα
Επωλε+Ζετε: 2+2/2σετ 45κιλα
1+1/2σετ 50κιλα
Ποδια Πισω: ανεβασμα απο 35 εως 70κιλα(πολυ καλα σημερα τα ποδια μου)
Πρες Μπροστα+Πισω: 4+4/3σετ 20κιλα
3+3/3σετ 25κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!
Τωρα με την νεα χρονια προπονηση!!
Ευχομαι Ευτυχισμενο το Νεο Ετος σε ολους!!!Με υγεια,αγαπη και πολλα κιλα και ρεκορια!!! :green:
Καλα να περασετε το βραδυ!!! :D

TRIANTAFYLLOU
31-12-08, 16:19
αυτές τις μέρες θέλει ιδιαίτερη προσοχή στις προπονήσεις λόγω χαλαρότητας ενόψη εορτών για αποφυγή τραυματισμών . λίγο το ξενύχτι κανενα ποτηράκι παραπάνω λιγο σαβουρα παραπάνω ,όσο ναναι επιρεάζουν κάποιον που έχει πρόγραμμα και μετράει επιδόσεις συστηματικά .

ευχομαι καλή χρονιά χριστίνα με υγεία και χαρά και καλές προπονήσεις .
όπως και σε όλα τα παιδια του φόρουμ . :toast:

Tani Mc'Roth
09-01-09, 22:29
Πρωτη προπονηση του 2009.Χαλαρη,ισα ισα για συντηρηση.
Εχω να κανω μια βδομαδα προπονηση λογω υποχρεωσεων και διαβασματος!
Και δυστυχως θα συνεχιστουν οι σποραδικες προπονησεις.Εντατικα ξανα μετα την εξεταστικη....
Ποδια Πισω: 2χ5 35κιλα
2χ3 45κιλα
2χ2 50κιλα
Πρες μπροστα+πισω: 4+4/2σετ 20κιλα
3+3/2σετ 25κιλα
Δικεφαλοι: 4 σετ*10επαναλ. 15κιλα
Παγκος: 3χ5 30κιλα
2χ3 35κιλα
Λιγο τρεξιμο και κοιλιακοι-ραγχιαιοι!

slaine
09-01-09, 22:47
τα πάντα είναι θέμα επιλογών!
άσε τις βόλτες, τα γκομενίσματα, τα τσιγάρα, τα ποτά και τα ξενύχτια και κάνε προπόνηση :moderator: :nana:

TRIANTAFYLLOU
10-01-09, 00:31
καλή αρχή χριστινάκι και καλές προπονήσεις ενοείτε πως μετά το χαλάρωμα των γιορτών χρειάζετε μαλακό ξεκίνημα .

και να ακούς τον δάσκαλο σλάιν :rocking:

Tani Mc'Roth
10-01-09, 00:49
Ακριβως θεμα επιλογων και προγραμματος!!!
Παν μετρον αριστον και κυριως κανουμε πραγματα που μας βοηθανε και θεωρουμε οτι το καλυτερο για εμας!
p.s: δεν πινω δεν καπνιζω και τα ξενυχτια ειναι μονο διαβασματος

mantus3
10-01-09, 01:28
και τα ξενυχτια ειναι μονο διαβασματος

κακος... πολυ κακος... κατι για μέτρο λεγαμε...

Tani Mc'Roth
10-01-09, 11:04
Οπου ειναι αναγκαια,οχι καθημερινα!
Και συνηθως δεν χρειαζονται διοτι την ημερα βγαινουν αυτα που θα επρεπε να βγουν! :^^:
:D

Tani Mc'Roth
15-01-09, 01:42
Προπονησουλα σημερα για εκτονωση!!
Ημι/σμα Αρρασε: 3-2-3 35κιλα
1 40κιλα
Ημι/σμα Επωλε+Ζετε: 3+2/2σετ 35κιλα
2+2/2σετ 45κιλα
1+1 50κιλα
Τραβηγματα Αρρασε: 3χ3 45κιλα
Ποδια Πισω: 3-4-3 35κιλα
2χ2 45κιλα
1 50 και 55κιλα
Πρες Μπροστα: 3χ6 20κιλα
3χ4 25κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!

TRIANTAFYLLOU
15-01-09, 02:10
μπράβο χριστίνα ξανά στούς ρυθμούς .

σήμερα έκανε προπόνηση μια πρωταθλήτρια στίβου η δεληνικόλα η βάσω, που είχε γυρίσει απο προετοιμασία ενός μήνα απο νότιο αφρική σε υψόμετρο 1800 μέτρα, αλλά ζέστη έως 40 βαθμούς , είναι φίλη μου και κάνει προπονήσεις αρσης βαρών ,αλλά είχα δουλειά και δεν είδα πόσο φόρτωσε πάντως την έβαζα 180 κιλά παλιότερα στο σκουώτ αλλά μην φανταστείτε ούτε ημικάθισμα αλλά όταν τα έπαιρνε έλεγα δεν θα τα κρατήσει γιατί είναι στεγνή κάνει έπταθλο .

έκανε παλιότερα και διαφήμηση στην τηλεόραση της τιμ .

από αυτήν κατάλαβα πόσο σημαντική είναι η προπόνηση δύναμης και νευρομυικής συναρμογής και η εφαρμογή της σε διάφορα αθλήματα γι αυτό και το είχα τονίσει σε προηγούμενο πόστ.

και στο δικό σου άθλημα είναι σημαντικό και πιστεύω σ έχει βοηθήσει πολύ,απλά θέλει προσοχή στους κανόνες ασφαλείας.

Tani Mc'Roth
15-01-09, 02:21
Ευχαριστω πολυ κ.Ηλια!
Θα το ελεγα συντηρηση και εκτονωση.
Οι κανονικοι ρυθμοι θα αρχισουν μετα την εξεταστικη!

TRIANTAFYLLOU
15-01-09, 02:28
καταλαβαίνω χριστίνα βάζουμε προτεραιότητες αλλά το θετικό είναι οτι έχεις την φλόγα και σιγοκαίει και με την πρώτη ευκαιρία μετά τις υποχρεώσεις βάζεις μπρός .

και δεν χρειάζετε το κύριε ρε χριστίνα, εγώ υποστηρίζω την άποψη πώς ο σεβασμός πρέπει να είναι αμοιβαίος και απο τους μικρότερους πρός μεγαλύτερους , αλλά και από τους μεγαλύτερους στούς μικρότερους , απλά να είμαστε άνετα σαν φίλοι μια παρέα. :toast:

Muscleboss
15-01-09, 03:16
^ συμφωνώ, τα "κύριε" μας ξενερώνουν χριστίνα, μικρούς-μεγάλους... άφησέ τα για άλλους χώρους. :eleph:

καλή συνέχεια στις προπονήσεις. πάντως ανανεώνοντας το λογκ θα περίμενα στο τέλος του προπονητικού σου έτους να μας κάνεις και μια γραφική παράσταση με την πρόοδό σου στα μαξ αλλά και στις επαναλήψεις της κάθε άσκησης. δε πιστέυω ότι θαχεις ιδιαίτερη δυσκολία να το κάνεις. :thumbup:

ΜΒ

Tani Mc'Roth
15-01-09, 19:11
:green: :D
Ενταξει θα το ΄διορθωσω΄στην πορεια... :^^:
Ετσι ειναι Ηλια!!!!Οταν ο αθλητισμος ειναι τροπος ζωη,οταν δεν το κανεις (συστηματικα ειτε καθολου)συσσωρευεται ενεργεια και επιθυμια μεσα σου για αυτο!Ευτυχως οργανωνω τον χρονο μου για να πηγαινω γιατι με βοηθαει πολυ!
Πολυ καλη ιδεα Muscleboss!
Θα το εχω στα υποψην μου!!

Tani Mc'Roth
16-01-09, 23:48
Πολυ καλη προπονηση σημερα αν και δεν περιμενα!
Αρρασε: 3-4-3 25κιλα
2χ2 35κιλα
2χ1 40κιλα
Επωλε+Ζετε:2+1,1+2 35κιλα
1+1 45,50 κιλα
1+1/2σετ 52,5κιλα
Τραβηγματα Επωλε: 3-4-3 52,5 κιλα
Ποδια πισω: ανεβασμα απο 35 εως 70κιλα
2χ2 55κιλα
Πρες Πισω: 3χ4 20κιλα
3χ3 25κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!!!(κι λιγο σχοινακι)

slaine
17-01-09, 00:13
μπράβο που ενώ δεν τρως καλά :spank: και έχεις και διάβασμα-εξεταστική συνεχίζεις ακάθεκτη! :clap:

Tani Mc'Roth
17-01-09, 00:17
Σε ευχαριστω slaineako!!
Κι εχεις δικαιο τωρα αυτες τις μερες λογω διαβασματος και αγχους δεν τρωω παρα πολυ καλα!!
Αρκετα γλυκα και μονο το μεσημεριανο μου ειναι κανονικο!!Μην με μαλωνετε ομως....Θα φτιαξει με την πορεια!! :^^:

Tani Mc'Roth
22-01-09, 00:13
Αριστη η προπονα σημερα!!!
Αρρασε: 2-3-2-3 35κιλα
2χ1 40κιλα
Επωλε+Ζετε: ενα μικρο ανεβασμα απο 35 μεχρι 55 κιλα
Τραβηγματα Αρρασε:3-4-3 42,5κιλα
Ποδια Πισω: ανεβασμα απο 35 εως 60κιλα
2-3-2 45κιλα
Τζερκ Πισω:3-4-3 40κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι(2σετακια μονο)

slaine
22-01-09, 00:28
μπράβο μικρή! και μέσα στην εξεταστική που προσωπικά ξέρω τι σημαίνει αυτό για σένα... :clap:

άσχετο τα μαθήματα οκ?

Tani Mc'Roth
22-01-09, 00:37
Ναι μεχρι στιγμης πολυ καλα!!
Ξεκινησαμε καλα!!
Δυο εχω δωσει...Αντε αλλα 5!!!
:wcourt:

Tani Mc'Roth
23-01-09, 23:53
Μετρια η προπονηση σημερα!
Αρρασε: ανεβασμα απο 30κιλα 42,5(ακυρη)
2χ2 35κιλα
Επωλε+Ζετε: ανεβασμα απο 35 εως 55(μονο επωλε)
Ποδια πισω: ανεβασμα απο 35 εως 70κιλα
Πρες Μπροστα+Πισω: 4+4/3σετ 20κιλα
3+3/3σετ 25κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!
Η τεχνικη στο αρρασε ηταν πιο κατω απο μετρια.Βασικα συνειδητοποιησα οτι ειχα προβλημα συντονισμου του σωματος μου.
Μονο τα ποδια βγηκαν καλα και υπαρχουν και βιντεο στα 65 και στα 70κιλα.

http://s374.photobucket.com/albums/oo188/LXHC/

Tani Mc'Roth
23-01-09, 23:54
Στο ανεβασμα κολλαω λιγο διοτι η μεση μου δεν ειναι τοσο σταθερη επειδη δεν κανω κανονικα προπονηση!!
Παρα ταυτα βγαινουν!!

TRIANTAFYLLOU
24-01-09, 02:34
πάντως απο ότι βλέπω μια χαρα είσαι χριστίνα μόνο μην ξεθαρευεις και να λαμβανεις υπόψην τυχόν ενοχλήσεις ,πάντως αν με τις υποχρεώσεις και το πρόγραμμα του σχολείου βγάζεις τέτοιες προπονήσεις μόνο μπράβο μπορώ να πώ.

αυτά πρέπει να τα βλέπουν όσοι λένε δεν βρίσκουν χρόνο για προπόνηση
μόνο πειθαρχεία στην προθέρμανση και αποθεραπεία. :awesome:

Muscleboss
24-01-09, 03:02
Στο ανεβασμα κολλαω λιγο διοτι η μεση μου δεν ειναι τοσο σταθερη επειδη δεν κανω κανονικα προπονηση!!
Παρα ταυτα βγαινουν!!

νομίζω ότι τα πόδια σου τα έχουν για πλάκα τα κιλά. όπως λες στη μέση φαινεται ότι κολλάει κάπου το πράγμα... σιγά σιγα... :thumbup:

ΜΒ

slaine
24-01-09, 04:15
πάντως απο ότι βλέπω μια χαρα είσαι χριστίνα μόνο μην ξεθαρευεις και να λαμβανεις υπόψην τυχόν ενοχλήσεις ,πάντως αν με τις υποχρεώσεις και το πρόγραμμα του σχολείου βγάζεις τέτοιες προπονήσεις μόνο μπράβο μπορώ να πώ.

αυτά πρέπει να τα βλέπουν όσοι λένε δεν βρίσκουν χρόνο για προπόνηση
μόνο πειθαρχεία στην προθέρμανση και αποθεραπεία. :awesome:
+1
Μπράβο Χριστίνα! :clap:

Tani Mc'Roth
24-01-09, 10:18
Σας ευχαριστω παρα πολυ!!! :green: :D :green:
Θα τα εχω ολα υποψην μου!!!
Προσεχω παρα πολυ ειδικα αυτην την περιοδο!!!
Thanks again!!! :D

Tani Mc'Roth
29-01-09, 00:27
Επιτελους προπονηση σημερα!!!
Αν και μετα απο καιρο ξεκουραστηκα σημερα δεν ηταν και η καλυτερη προπονηση!!!
Αρρασε:2χ2 35κιλα
2χ1 40κιλα
42,5 fail
Επωλε+Ζετε: ανεβασμα απο 35κιλα μεχρι 55(τα οποια εκανα ορθιο,τι να πω....ο,τι να'ναι)
1+1/2σετ 45κιλα
Τραβηγματα Αρρασε: 2-3-2 45κιλα
Τζερκ Πισω: 2-3-2 40κιλα
Ποδια πισω: ανεβασμα απο 35 εως 60κιλα
3χ2 50κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!
Το Σαββατο θα παιξω σε αγωνες καθαρα για συμμετοχη για τον συλλογο!!Τωρα ο,τι βγει δεν ειμαι και στην καλυτερη φορμα!!!
Εκτονωση και εμπειρια!!! :D

Muscleboss
29-01-09, 00:29
Το Σαββατο θα παιξω σε αγωνες καθαρα για συμμετοχη για τον συλλογο!!Τωρα ο,τι βγει δεν ειμαι και στην καλυτερη φορμα!!!
Εκτονωση και εμπειρια!!! :D

καλή επιτυχία! περιμένουμε μετάλλιο! :thumbup:

ΜΒ

slaine
29-01-09, 00:29
Μπράβο! καλή επιτυχία :rocking:

peris
29-01-09, 00:29
καλη επιτυχια στον αγωνα αν και δεν βλεπω καποιο ιδιαιτερο στοχο εκτος της εμπειριας ευχομαι να πας οσο πιο ψηλα γινεται :D

Tani Mc'Roth
29-01-09, 00:32
Αααχχ σας ευχαριστω παρα πολυ!!Να στε καλα!!!:D
Βασικα θα μπω κανονικα τα κιλα που ειναι να μπω απλα ειναι δυσκολο να κανω ρεκορ λογω σποραδικων προπονησεων!!
Αλλα βιντεακι θα εχει!!Ολα κι ολα!!! :hantel:

Tani Mc'Roth
01-02-09, 16:12
Το πηραμε το χρυσο!!!!
Ηταν βεβαια ακομα δυο κοπελες στην κατηγορια(εκ των οποιων η μια εκανε περισσοτερα κιλα απο μενα) αλλα ηταν διαφοτερικες ηλικιες κι ετσι στην ηλικα μου πηρα το μεταλλιο!!!
Εκανα τα ιδια κιλα με την προηγουμενη φορα.Θα μπορουσαν να ηταν περισσοτερα αλλα η εξεταστικη μας το στερησε!!!Δεν πειραζει την επομενη φορα!!:P
Αρρασε: 40κιλα
Το 45 το εχασα απο βλακεια μου!
Επωλε: 50κιλα-55κιλα-60 (ακυρη διοτι εκανα μονο επωλε)
Συνολο 95!!!(εχει κολλησει η βελονα εκει :P )
Δυστυχως δεν υπαρχουν βιντεο,διοτι ολοι οι συναθλητες μου ειχαν φυγει,επαιζαν νωριτερα(υποτιθεται οτι ηταν να παιξουν τα κοριτσια 18.00 και εγω επαιξα μαζι με το δευτερο γκρουπ στις 21.15,τι να πω,ημουν εκει απο τις 16.00 για την ζυγιση!!!).Υπαρχουν ομως φοτος!!!
http://s374.photobucket.com/albums/oo188/LXHC/

slaine
01-02-09, 16:26
μπράβο Χριστίνα!!!! :clapping:
συγχαρητήρια και εις ανώτερα!!!! :rocking:

Tani Mc'Roth
01-02-09, 16:35
Ευχαριστω παρα πολυ!!!! :green: :D

BRaWNy
01-02-09, 20:51
:awesome: :clapping:

Tani Mc'Roth
01-02-09, 23:17
Thanks!!!!! :green: :D

Tani Mc'Roth
06-02-09, 23:16
Επιτελους προπονηση σημερα!!
Αν και δεν ηταν μια απο τις καλυτερες.
Ποδια Πισω: ανεβασμα απο 35 μεχρι 60κιλα
και 2χ2 45κιλα
Ημι/σμα Αρρασε:3χ2 35κιλα
Ημι/σμα Επωλε: 3+1/2σετ 35κιλα
1+1 40κιλα
2+1 45κιλα(και εδω ειχαμε το προβλημα οπου και σταματησα την προπονηση,δεν βγηκε καλα η τεχνικη στο ζετε και με τραβηξε ο ωμος.εβαλα παγο,θα βαλω και αργοτερα)
Επαιξα μπαντμιντον,τρεξιματακι πριν και μετα την προπονηση!
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!!

TRIANTAFYLLOU
07-02-09, 03:40
μόνο συγχαρητήρια και μπράβο μπορώ να πώ , τι εξεταστική μας λές χριστίνα ξέρω πως όταν έχεις τέτοιες υποχρεώσεις η προπόνηση έρχετε σε δεύτερη μοίρα , εδώ μιλάμε τα πήγες μια χαρά με αυτα που έκανες , το αν θα μπορούσες καλύτερα δεν το συζητάμε αυτό είναι δεδομένο , αλλά όταν υπό αυτες τις συνθήκες κάνεις τέτοιες επιδόσεις ξανά μπράβο εγώ θα σε χαρακτήριζα άτομο με ισχυρή θέληση και πειθαρχία και είναι χαρά και τιμή μας να σε έχουμε στο φόρουμ. :awesome: :clap: :clap: :clap:

TRIANTAFYLLOU
07-02-09, 03:46
τον ώμο που σε τράβηξε πρόσεχέ τον και όταν πάς να ξανακάνεις προπόνηση εκτός το ζέσταμα στούς ώμους , με ένα μικρό αλτηράκι ελαφρύ κάνε πλάγιες εκτάσεις δελτοειδών ΄για μεσαία κεφαλή και σκυφτή για τήν πίσω κεφαλή και έπειτα πιέσεις πρός τα πάνω από 2 με 3 σετάκια με πολλές επαναλήψεις , να ζεσταθεί και να αιματωθεί καλά η περιοχή γιατί θα έχει μια ευαισθησία ,δώσε λίγη παραπάνω βαρύτητα .

Tani Mc'Roth
08-02-09, 01:19
Ευχαριστω παρα πολυ τι να πω!!! :green: :D
Thanks για τις συμβουλες,θα τις ακολουθησω!!!
Ειναι καλυτερα σημερα ο ωμος,ειχα μονο καποιες μικρες ενοχλησεις!!!
Ευχαριστω και παλι!!!! :green:

Tani Mc'Roth
12-02-09, 14:26
Πηγα χθες προπονηση,πολυ χαλαρα...Εκτονωση και για να ξεχαστω.
Επιτελους αυριο δινω το τελυταιο μαθημα και απο Δευτερα κανονικα με τρεξιματακι για φυσικη κατασταση
Ημι/σμα Αρρασε: 3χ2 35κιλα
Ημι/σμα Επωλε+Τζερκ: 3+2/2σετ 35κιλα
2+1/2σετ 40κιλα
2(μονο επωλε) 45κιλα
Ποδια Πισω:2χ4 35κιλα
2χ3 45κιλα
2χ2 50κιλα
Πρες Μπροστα+Πισω: 4χ4 20κιλα
Κοιλιακοι,ραγχιαιοι!!!

BRaWNy
12-02-09, 15:09
Κeep Going Werty !!

Tani Mc'Roth
13-02-09, 01:08
Ευχαριστω πολυ!!!
Αλλα τωρα που γνωριζετε και αλλο Nick μου πρεπει να σας αφανισω απο προσωπου γης... :evil2: :P :P
Χμμ διερρευσε και το αλλο μου διαδικτυακο ονομα... :shifty:
:rolf: :P

BRaWNy
13-02-09, 10:17
:( :oops: :pale: :help: :dooreek:

Tani Mc'Roth
14-02-09, 14:12
Χθες προπονησουλα με πολυ καλη διαθεση και αρκετα καλη τεχνικη!!!
Ημι/σμα Αρρασε:3χ2 35κιλα
1 40κιλα
Ημι/σμα Επωλε+Ζετε: 3+1/2σετ 35κιλα
2+1 40κιλα
2+1/2σετ 45κιλα
1+1 50κιλα
Τζερκ Πρες πισω: 4-3-4 35κιλα
Ποδια πισω: ανεβασμα απο 35 μεχρι 60κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!!
Σημερα δεν πηγα προπονα κοιμηθηκα!!!! :oops:

BRaWNy:No problem!! :green:

Tani Mc'Roth
16-02-09, 22:56
Απο σημερα ξεκιναμε κανονικα προπονηση μιας και τελειωσε η εξεταστικη.
Ημουν κουρασμενη και για αυτο δεν βγηκε η προπονηση που θα ηθελα..
Αρρασε:3χ2 35κιλα
Επωλε+Ζετε: 2+1/2σετ 35κιλα
1+1/2σετ 45κιλα
Πρες Μπροστα+Πισω: 4+4/3σετ 20κιλα
3+3/2σετ 25κιλα
Ποδια μπροστα: 2χ4 35κιλα
2χ3 45κιλα
2χ1 50κιλα
1 52,5 κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!!Επαιξα και λιγο ποδοσφαιρο στο τελος!!!

Muscleboss
16-02-09, 23:38
Επαιξα και λιγο ποδοσφαιρο στο τελος!!!

:unsure:

ΜΒ

Tani Mc'Roth
17-02-09, 18:29
Εξω απο την αιθουσα εχει ταρταν και για τρεξιμο και σκαμμα με αμμο αλλα και ειδικο ταπητα για μπαντμιντον.
Εχει ενα μερος αρκετα ευρυχωρο και παιζουμε μπαλα με συναθλητες μερικες φορες.
Παρολο που ημουν κουρασμενη το ευχαριστηθηκα το 20 λετπο που επαιξα(χαλαρα οχι με ενταση)!
:D

Tani Mc'Roth
18-02-09, 22:58
Δυσκολη μερα!!!Ελπιζω να ειναι βδομαδα προσαρμογης+υποχρεωσεις για αυτο και η τοση κουραση!!!
Ηταν μια μερα μαχης μυαλου vs σωματος.Προσπαθουσα να μην υποκυψω στην κουραση κι τελικα βγηκε μια μετρια προπονηση!!
Αρρασε: 1χ2 35κιλα
1 40κιλα
1 42,5 κιλα Fail
2x2 35kg
1 40kg
1 42.5 fail
Επωλε+Ζετε:2+2 35κιλα
2+1 45κιλα
1+1 50κιλα
1+1 52,5κιλα
Τζερκ Πρες Πισω:3-4-3 35κιλα
Ποδια Πισω: ανεβασμα απο 35 εως 65κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!40λεπτα ποδοσφαιρο στο τελος!

Tani Mc'Roth
21-02-09, 00:44
Προπονησουλα σημερα με ρεκορακι που δεν περιμενα!
Ημι/σμα Αρρασε: 3χ2 35κιλα
1 40κιλα
Ημι/σμα Επωλε+Τζερκ: 3+2/2σετ 35κιλα
2+1/2σετ 45κιλα
1 50,52.5κιλα
Τραβηγματα Επωλε:3χ3 57.5 κιλα
Πρες Μπροστα: 3χ5 20κιλα
3χ4 25κιλα
Ποδια μπροστα: ανεβασμα απο 35 εως 65κιλα(ΡΕΚΟΟΟΟΡ)
Κοιλιακοι Ραγχιαοι!!!Ποδοσφαιρο στο τελος!!!!
Μαλλον στις 7 Μαρτιου θα παιξω σε εναν αγωνα το οποιο ειναι πανελληνιο Βορειου Ελλαδος!!!

Muscleboss
21-02-09, 00:48
Ποδια μπροστα: ανεβασμα απο 35 εως 65κιλα(ΡΕΚΟΟΟΟΡ)


δεν είναι παγκόσμιο, αλλά είναι παν-forumistiko ρεκορ. :idea:

πολλα συγχρηρτήρια :thumbsup:

ΜΒ

Tani Mc'Roth
21-02-09, 00:52
:green: :D
Ευχαριστω πολυυυυ!!!
Συμφωνω με τον χαρακτηρισμο!!!
8)

Tani Mc'Roth
22-02-09, 19:10
Τελικα δεν παιζω στις 7 Μαρτιου(αρσης βαρων)!!!
Σαββατο προ/ση.
Αρρασε:2χ2 35κιλα
1 40κιλα
42.5 fail
1x2 35kg
1 40kila
42.5kg fail
Επωλε+Ζετε:ανεβασμα μεχρι τα 52.5(οπου το ζετε δεν βγηκε στα 50 και στα 52.5)
2+1/2σετ 45κιλα(οπου το ζετε μου ειχε προβλημα)
Ποδια πισω:ανεβασμα απο 35 εως 72.5κιλα(ΡΕΚΟΟΟΟΡΡΡ)
Τρεξιμο στην αρχη 15λεπτα!
Εχω ενα προβλημα στην τεχνικη μου για αυτο κολλαω στα βαρια κιλα κι δεν ανεβαινω περισσοτερο.Ειναι θεμα συνηθειας και προπονησεων οποτε θα το βρω στις επομενες βδομαδες!(ελπιζω τουλαχιστον)

Muscleboss
22-02-09, 19:32
^ πολλα ρεκορ βλέπω τελευταια... :shifty:

keep up the good work :green:

MB

Exci
22-02-09, 21:14
Ααα τι εγινε σταματησαμε την μπαλα? :sleeping:

Tani Mc'Roth
23-02-09, 00:19
Ευχαριστω πολυ!Αλλα αν βρω την τεχνικη μου θα υπαρξουν κι αλλα!!
Χθες βιαζομουν για αυτο δεν ειχε μπαλιτσα!!!Απο βδομαδα τωρα!! :wcourt: :green:

Tani Mc'Roth
25-02-09, 01:42
Προπονηση Δευτερας
Αρρασε:2χ2 35κιλα
1 40κιλα
42.5κιλα
Επωλε:ανεβασμα απο 35 εως 55κιλα(το 55 βγηκε ορθιο )
Τραβηγματα Αρρασε:3χ3 45κιλα
Ποδια Πισω: 2χ4 40κιλα
2χ3 45κιλα
2χ2 50κιλα
1 55,60κιλα
Πρες Πισω:3χ4 20κιλα
3χ3 25κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!
Λοιπον παιδια με ανησυχει το γεγονος οτι λογω υπερφορτωμενου προγραμματος δεν μπορω να κρατησω ενα σταθερο πλανο στο τι θα τρωω(δεν εχω συγκεκριμενη διατροφη,απλα γενικες αρχες) και εχω ψιλοχασει τον αυτοελεγχο μου!!!Καμια συμβουλη για να βοηθηθω σιγα σιγα ή απλα ραψιμο? :geek:

Tani Mc'Roth
25-02-09, 01:43
Σημερα επαιξα 45λεπτα βολει,1 ωρα μπασκετ,ετρεξα 15 λεπτα και μετα 2 ωρες χορο(με μαθημα στο πανεπιστημιο ενδιαμεσα)....
:green: :D

TRIANTAFYLLOU
25-02-09, 02:41
μπράβο κοριτσαρα αυτό θα πει πολυπλευρικότητα. :rocking: :rocking:

_kwstas_
25-02-09, 04:13
ΔΕΚΑΘΛΟ Η Tani Mc'Roth :rocking: :rocking: :rocking: :rocking:

Tani Mc'Roth
25-02-09, 23:56
Χαχαχαχαχαχα!!!:rolf:
Απλως δραστηρια και με ενεργεια!! :oops:
Πρωινη προπονηση σημερα!!
Αρρασε:2x2 35kg
1 40kg
1 42.5kg(επιτελους ξεκολλησαααααααα)
45kg Fail(και κολλησα εδω :P )
Επωλε+Ζετε: ανεβασμα απο 35 εως 57,5kg(αλλα το ζετε βγηκε μεχρι τα 50,μετα μονο επωλε)
Τραβηγματα Επωλε:3χ3 60Kg
Ποδια Πισω:2χ4 35κιλα
2χ3 45κιλα
2χ2 50κιλα
1 55,60,65κιλα
Και 15 λεπτα μπαντμιντον στο τελος!!!
Αναβληθηκε ο αγωνας που ηταν να γινει στις 7 Μαρτιου για τις 27...Οποτε εαν πιασω τα ορια μπορει να παιξω!

Tani Mc'Roth
27-02-09, 23:36
Πρωι 45λεπτα μπαντμιντον(+ 5 ωρες μαθημα και με 3,5 ωρες υπνο γιατι χθες βγηκαμε 8) )
Προπονηση
Αρρασε:2χ2 35κιλα
2χ1 40κιλα
1 42,5κιλα
43,5κιλα(τα εκανα με την τριτη προσπαθεια αφου τα πηρα αγρια :cursing: )
45 fail(κουραγιο να ξεκολλησουμε)
Επωλε+Ζετε:ανεβασμα απο 35 εως 55κιλα(με ζετε εως τα 50)
1+2 45κιλα
Τραβηγματα Αρρασε:3χ3 45κιλα
Ποδια Μπροστα:ανεβασμα απο 35 εως 60κιλα
Τζερκ Πρες Πισω:3-4-3 35κιλα
Τρεξιματακι στην αρχη και μετα 30λεπτα ποδοσφαιρο!!! :green:

slaine
27-02-09, 23:53
καλά πόσα διαφορετικά πράγματα κάνεις? :awesome:

Tani Mc'Roth
28-02-09, 00:19
:oops:
Οσα περισσοτερα μπορω!!! :lol:
Αναλογα την ημερα και την διαθεση!!! :hantel:

Tani Mc'Roth
28-02-09, 14:12
Μετρια προπονηση σημερα!
Αρρασε:3χ2 35κιλα
2χ1 40κιλα
42.5 ακυρη
Επωλε: ανεβασμα απο 35 εως 55(με ζετε στα 35,45)
Τραβηγματα Επωλε:2χ3 55κιλα
Ποδια πισω:ανεβασμα απο 35κιλα εως 65
Πρες μπροστα: 4χ4 25κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!

Tani Mc'Roth
04-03-09, 22:33
Καλουτσικη προπονηση σημερα!
Αρρασε:3χ2 35κιλα
2χ1 40κιλα
1 42.5κιλα
Επωλε+Ζετε:1+1 35κιλα
2+1/2σετ 45κιλα
1+1/2σετ 50κιλα
Επιτελους βγηκε καλα το ζετε σημερα!!
Τραβηγματα Αρρασε:3χ2 47.5κιλα
Πρες Πισω:4χ4 25κιλα(ρεκορ)
Ποδια Μπροστα: ανεβασμα απο 35 εως 60κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!

slaine
05-03-09, 00:05
nice!
τι έννοεις τραβήγματα αρρασε? κάνεις μόνο τη μισή κίνηση? ή απλά έτσι το λέτε?

Tani Mc'Roth
05-03-09, 18:32
Ναι ουσιαστικα ειναι η μιση κινηση!!
Δηλαδη ξεκολλημα κιλων χτυπημα τραβηγμα χεριων-σπασιμων καρπων αλλα δεν καθομαστε ωστε να ερθει το κιλο επανω!!
:green:

slaine
05-03-09, 18:34
ΟΚ!

Tani Mc'Roth
12-03-09, 00:14
Ψιλοχαλια η προπονα σημερα αλλα λογικο αφου εχω να κανω μια βδομαδα λογω 3ημερου αποδρασης σε αλλη πολη!!
Αρρασε:3χ2 35κιλα
Επωλε+Ζετε:1+1 35κιλα
1+1 45κιλα
1+1 50κιλα
1+1/2σετ 45κιλα
Τραβηγματα Αρρασε: 3χ2 45κιλα
Ποδια πισω:ανεβασμα απο 35 εως 65
Πρες μπροστα+πισω:3+3/3σετ 25κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι(μονο δυο σετακια)+Μπαντμιντον 20λεπτα!
Παιζω στις 27/03 αγωνες αρσης βαρων!!!Για να δουμε!!!

Muscleboss
12-03-09, 00:16
εντάξει καλή ήταν... δε μπορεί να κάνεις κάθε προπόνηση ρεκόρ!

με γειά το αβαταρ! καλό :)

MB

Tani Mc'Roth
12-03-09, 00:21
Ετσι ειναι!!!
Απλα στους αγωνες δεν υπαρχει περιπτωση να μην κανω τα κιλα που θελω!!!
Ευχαριστω πολυ!!!Τι σοι iron girl ειμαι αν δεν εχω μια φοτο εν δρασει!!!:p

Tani Mc'Roth
14-03-09, 00:09
Χθες εκανα 25λεπτα τραμπολινο...Τα σπαειιι!!!
Αλλα σημερα ποναει ολο μου το σωμα(+μονο 3,30 ωρες υπνο) =>
Καλουτσικη προπονα σημερα
Αρρασε:2χ2 35κιλα
2χ1 40κιλα
1 42,5κιλα
45 Ακυρη
Επωλε: ανεβασμα απο 35 εως 52,5κιλα(επαθα ενα μικρο στραμπυληγματακι στον καρπο για αυτο δεν εκανα Ζετε)
Τραβηγματα Επωλε:2x2 55Κιλα
Τζερκ Πρες πισω: 3χ4 35κιλα
Ποδια Πισω:ανεβασμα απο 35 εως 65κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι και 35 λεπτα ποδοσφαιρο!!

Steve KinG STyLe
14-03-09, 01:10
Χριστινακι πολλα μπραβο...
Να σου δωσω μια απλη συμβουλη αν θες της ακους of course αλλα εφοσον βλεπεις οτι τα "45" δεν σου βγαινουν ακομα και υπαρχει fail προτιμησε να κανεις μεγιστη επαναληψη με βαρος γνωρισεις οτι το κατεχεις its better than missing lifts.Και το να φτανεις σε failure(με λιγο γενικοτερη εννοια αλλα και ειδικοτερα στο αστοχεια του μυει)ειδικα σε olympic lifts ειναι κατι πολυ απετητικο και "υπερβολικο" για διαφορους λογους,αν με πιανεις γιατι δεν μπορω να το εξηγησω με απλα λογια.
Επισης τι θα ελεγες να διαχοριζες τις προπονησεις σου π.χ σε Snatch Emphasis και Clean and Jerk Emphasis αν και αυτο ειναι δικεια σου επιλογη πως σε βολευει και με τον προπονητη σου απλα ιδεες βαζω.
Καλη δυναμη Tani;)

Tani Mc'Roth
15-03-09, 20:56
Χθες μετρια πραγματα λογω καρπου...Ποναω και σημερα αλλα οχι τοσο οσο χθες.Ελπιζω μεχρι αυριο να ειμαι ενταξει!
Αρρασε:Δεν γινοταν να κανω με καμια δυναμη!
Επωλε:ανεβασμα απο 35 εως 52,5κιλα(ζοριστηκα αλλα βγηκε)
Τραβηγματα Αρρασε: 3χ3 45κιλα
Ποδια Μπροστα:ανεβασμα απο 35 εως 60κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι και 15λεπτα τρεξιμο!!!

Steve thanks a lot για την συμβουλη σου!!!!
Απλα επειδη στις 27 θα παιξω σε αγωνες ουσιαστικα το προγραμμα σε γενικα πλαισια ειναι ανεβασματα (ως επι των πλειστων,υπαρχουν και επαναληψεις) και μετα κατεβασμα 3σετχ2 επαναλ..Το να κανεις μια προπονηση μονο την μια κινηση δεν πιστευω οτι αποδισει πληρως(δεν το εχω δοκιμασει αλλα σε μια προπονηση αρσης βαρων τα βασικα ειναι αρρασε,επωλε ζετε,ποδια και πρες)Θα ηταν προτιμοτερο να κανεις πολλες επαναληψεις για να βελτιωσεις την τεχνικη και να παρει περισσοτερη ωρα η προπονηση απο το να κανεις μονο αρρασε..Αλλα θα ρωτησω και θα σου πω!!!
Thanks again:)!!

BRaWNy
15-03-09, 21:32
Προφανώς Στέφανε, η Χριστίνα ότι κάνει το κάνει κατόπιν οδηγιών και έχει προπονητή, και σε αγωνιστικά πλαίσια και πανω στην αρση βαρών.

Δεν το κάνει απλά για performance, τουλάχιστον αυτόν τον καιρό, και δεν το κάνει στα πλαίσια να βοηθηθεί για μποντυμπίλντιγκ επιδιώξεις, ουτε για κάποιο άλλο άθλημα, π.χ του στιβου κλπ

Άρα με διαφορετικές παράμετρους κλπ, δουλεύουν οι αθλητές ανάλογα την περίοδο (αγωνιστική/μη αγωνιστική κλπ), αναλογα τους στόχους, αναλογα το αθλήμα κλπ

Tani Mc'Roth
16-03-09, 23:15
Καλουτσικη η προπονα σημερα με τον καρπο να ποναει και ως αποτελεσμα το προγραμμα δεν περιειχε αρρασε!!
Τραβηγματα Αρρασε: 3χ3 45κιλα
Επωλε:ανεβασμα απο 35 εως 55κιλα(επιτελους ξεκολλησα)
Ποδια Πισω: ανεβασμα απο 35 εως 70κιλα
Πρες Πισω: 4χ5 25κιλα Ρεκορ
15λεπτα μπαντμιντον στην αρχη και 30λεπτα ποδοσφαιρο στο τελος!!!

peris
17-03-09, 03:52
ετσι συνεχισε δυνατα:D

σε αγωνες εχεις στοχο να κατεβεις αυτο το καιρο?

Tani Mc'Roth
19-03-09, 20:14
Ευχαριστω πολυ αν και ο καρπος μας κρατησε πισω αυτες τις μερες!Ναι θα παιξω στις 27!Νομιζω ειναι προκριματικα του Πρωταθληματος Βορειου Ελλαδος(θα βεβαιωθω και θα σας πω)

Πρωινη προπονα χθες!!Ο καρπος ακομα με ενοχλει!
Τραβηγματα Αρρασε:3χ3 45κιλα
Επωλε+Ζετε:2+1/2 σετ 35κιλα
1+1 45κιλα
Τζερκ Πρες Πισω: 4χ4 35κιλα
Ποδια Πισω: 2χ5 35κιλα
2χ4 45κιλα
2χ3 50κιλα
2χ2 55κιλα
1 60κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαοι!15 λεπτα μπαντμιντον!
Σημερα 2.30 ωρες μπασκετ(1.30 προπονηση και 1 παιχνιδι)

slaine
19-03-09, 23:23
Μπράβο Χριστινάκι! αλλά από περιέργεια για πες μας τι έφαγες αυτες τις 2 μέρες...

Tani Mc'Roth
21-03-09, 12:20
Ερωτηση κρισεως ειναι αυτη...??:tongue:
Τεταρτη πρωι δυο φετες ψωμι με βουτυρο και μελι,μεσημερι πιτσα και τονοσαλατα(βγηκαμε εξω για φαι) και κατα της 7 ενα τοστ!Πεμπτη ενα κουλουρι και ενα χυμο,μεσημερι κοτοπουλο με πουρε και σαλατα και τπ βραδυ ψιλοτσιμπησα πριν βγω(+ κατι ενδιαμεσες σοκολατιτσες μωρεεε :oops:)Αυτα
Χθες και σημερα δεν πηγα και δεν θα παω προπονηση γιατι ειμαι κρυωμενη(σε σημειο που με παιρνουν τηλ και δεν με καταλαβαινουν απο την βραχνιασμενη φωνη) ειναι μια ευκαιρια να ξεκουραστω!!!

slaine
21-03-09, 14:34
περαστικά!
αλλά το φαγητό είναι επιεικώς απαράδεκτο:thumbdown:

TRIANTAFYLLOU
21-03-09, 17:14
αν αυτό το ΄διαιτολόγιο είναι μια ανάπαυλα απο την καθιερωμένη διατροφή δεν πειράζει καθόλου απλά δεν είναι για καθημερινή βάση και αν έχεις και κρύωμα όπως λές και καμια σοκολατίτσα δεν χάλασε ο κόσμος , μεγαλύτερη ζημιά σου κάνει το σύνδρομο της στέρησης αν θές κάτι πολύ και δεν είσαι και σε καλή μερα λόγω κάποιας ίωσης.

μόνο προσοχή στον καρπό και αν μπορείς να τον σταθεροποιείς με κανένα καλό περικάρπιο , γιατί αν αρπάξει μια φορα θέλει τον χρόνο του να αναρώσει πρίν μπει στα γερά ξανα , γιατί ότι άσκηση και να κάνουμε ο καρπός είναι η λαβή και συμετέχει συνέχεια .

Tani Mc'Roth
21-03-09, 20:41
Ευχαριστω για τις συμβουλες!!!:)
Ο,τιδηποτε με ποναει δεν το κανω!!!
Ειμαι ειλικρινης και λεω οτι σε θεματα διατροφης δεν ειμαι πληρως ενημερωμενη και φαινεται αλλωστε!!Δεν ακολουθω κατι συγκεκριμενο απλα common food!!
Δεν βοηθαει και το προγραμμα μου!!!

Tani Mc'Roth
27-03-09, 00:21
Σημερα εκανα 1,30 ωρα προπονηση μπασκετ και 1,30 ωρα χορο!!
Αυριο εχω αγωνα αρση βαρων!!!Σιδεραααα!!!http://www.bodyandmind.gr/forum/images/smilies/viking.gif

BRaWNy
27-03-09, 10:58
Άντε, καλή επιτυχία

Tani Mc'Roth
28-03-09, 00:10
Ευχαριστω πολυ!!!!!:)

Καλα τα πηγαμε σημερα!
Τα ιδια κιλα!94 συνολο!
Αρρασε:42
Επωλε+Ζετε:52
Με μια βδομαδα απουσα απο προπονησεις και με πονεμενο καρπο μια χαρα ηταν!
Δευτερη βγηκα!!!

BRaWNy
28-03-09, 09:15
Μπράβο "Tani"

Steve KinG STyLe
28-03-09, 11:09
Ετσι,χιλια μπραβο Χριστινακι!!!Και ευχομαι συντομα με τα 100κιλα(συνολο).
Keep Lifting :thumbup:

TRIANTAFYLLOU
28-03-09, 18:20
μπραβο χριστίνα τι να πω να τα κατοστήσεις προς το παρόν γιατί αν το πάρεις ζεστα μάλον θα τα ξεπεράσεις και τα 100:clap::clap:

Tani Mc'Roth
28-03-09, 19:49
Σας ευχαριστω ολους παρα πολυ!!!!:green::):green:
Beware αν το παρω πιο ζεστα....:bbbiceps::rolf::P

Παντως εαν ημουν σε κανονικες συνθηκες προπονησεις και χωρις καρπο θα εκανα ενα 45 αρρασε(μαλλον) και ενα 57 επωλε-ζετε!!! :turtle:

Tani Mc'Roth
30-03-09, 23:50
Λοιπον σημερα ειχε προπονηση Judo 1.30 ωρα!!
Θα παρουσιασω το προγραμμα των δραστηριοτητων που κανω!!
Δευτερα: 9.00-18.00 Μαθημα
20.00-21.30 Προπονηση Judo
Τριτη:10.00-16.00 Μαθημα(με μια ωρα διαλλειμμα)
16.00-18.00 Χορο/Hip Hop
18.00-21.00 Μαθημα
Τεταρτη: 11.00-13.00 Ενδυναμωση/Αρση Βαρων
15.00-17.30 Μαθημα
20.00-21.30 Judo
Πεμπτη: 11.00-15.00 Μαθημα
15.30-17.00 Μπασκετ
17.30/18.00-19.00 Judo(κατα πασα πιθανοτητα)
Παρασκευη: 9.00-15.00(με μια ωρα διαλλειμμα) Μαθημα
19.30-21.00 Ενδυναμωση/Αρση Βαρων
Σαββατο: 11.30/12.00-13.30 Αρση Βαρων
Ειναι η δευτερη βδομαδα που διανυω με αυτο το προγραμμα και θελω να δω πως θα λειτουργησει!!!
Καθε σχολιο δεκτον! http://www.bodyandmind.gr/forum/images/smilies/biggrin.gif

KATERINI 144
30-03-09, 23:56
σχολιο=μπραβο χριστινα :clap:

το δικο σου σχολιο εδω: http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4097

Tani Mc'Roth
31-03-09, 00:31
Ευχαριστω παρα πολυ!!!:green: (http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4097):green:
Και εκανα και το σχολιο μου στο http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4097 :)
(http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=4097)

slaine
31-03-09, 00:32
δεν είχα νετ και δεν είδα τι έγινε στν αγώνα Χριστίνα! μπράβο!!! συγχαρητήρια!!! και εις ανώτερα! :D

βλέπω το παραφόρτωσες το πρόγραμμα... καλά κάνεις τώρα που έχεις κέφι και χρόνο να κάνεις πολλά πράγματα. χάρηκα που είδα ότι ξανάρχισες το τζούντο. ελπίζω να κάνεις και την ανάλογη διατροφή για τις δραστηριότητές σου.

καλή συνέχεια!!! :D

Tani Mc'Roth
31-03-09, 00:50
Ευχαριστω παρα πολυυυυ Νικο!!!
Να'σαι καλα!!!
Για το τζουντο με παρεσυραν παλιοι συναθλητες,αλλα μου ελλειψε και ετσι θα το συνεχισω για μενα!!!
Για την διατροφη δεν υποσχομαι και πολλα!!! :^^:

Tani Mc'Roth
01-04-09, 21:02
Χθες βαση προγραμματος ειχε χορο 2 ωρες!
Και σημερα εκανα μονο πρωι προπονηση διοτι τωρα το απογευμα ειχα δουλειες λογω της αναχωρησης μου αυριο για Λαμια(4 μερες) οποτε θα σας δω(ή μαλλον θα διαβασω ποστς σας την Δευτερα)
Τραβηγματα Αρρασε:4χ2 45κιλα
Ορθιο Επωλε:2χ3 35κιλα
2χ2 45κιλα
2χ1 50κιλα
Πρες Μπροστα+Πισω: 3+3/4σετ
Ποδια Πισω:2χ4 35κιλα
2χ3 45κιλα
2χ2 50κιλα
1 55,60κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!20 λεπτα μπαντμιντον(για να μην ξεχνιομαστε http://www.bodyandmind.gr/forum/images/smilies/wink.gif )

slaine
01-04-09, 22:54
τι πας να κάνεις λαμία?????????????

Tani Mc'Roth
09-04-09, 21:59
Αν και γυρισα Κυριακη ειχα πολλες υποχρεωσεις(για αυτο τωρα μπηκα στο forum) κυριως χορου διοτι εχουμε την επιδειξη το Σαββατο και αυτην την βδομαδα δεν εκανα κατι αλλο περα απο χορο και λιγη ξεκουραση(+μαθημα φυσικα )!
Στην Λαμια πηγα στο Πανελληνιο Συνεδριο της AIESEC(παγκοσμιος φοιτητικος οργανισμος)!!!

Tani Mc'Roth
15-04-09, 18:33
Προπονησουλα σημερα!!!Μια χαρα πηγε!!
Ημι/σμα Αρρασε:3χ2 35κιλα
1 40κιλα
Ημι/σμα Επωλε:2χ3 35κιλα
2χ2 45κιλα
1 50κιλα
Ποδια Πισω: 2χ4 35κιλα
2χ3 45κιλα
2χ2 50κιλα
1 55,60κιλα
Πρες Μπρος+Πισω: 3+3/3σετ 25κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι,τρεξιματακι!

Tani Mc'Roth
27-04-09, 23:49
Ξεκιναμε κανονικα!
Αλλαγη στο προγραμμα σημερα πηγα στο Παλαι για αρση βαρων αντι για τζουντο!
Ειχα τρελη ορεξη αλλα ο καρπος περιορισε λιγο τις επαναληψεις και τα κιλα μου.Παρολα αυτα ειμαι ευχαριστημενη απο την προπονηση!
Να πω και ενα νεο που μου ειπε ο προπονητης σημερα.....Στις 9 Μαιου θα παιξω σε αγωνα,πανελληνιο νεανιδων στην Αριδαια!Αν κι δεν ηξερα οτι επιασα τα ορια,για ο,τι νεοτερο θα σας ενημερωσω!

Ημι/σμα Αρρασε:3χ2 35κιλα
2χ1 40κιαλ
Ημι/σμα Επωλε+Ζετε: 3+1 35κιλα
2+1 45κιλα
1 50κιλα
1 52,5κιλα
Τραβηγματα Αρρασε: 3χ3 45κιλα
Πρες Μπροστα: 3χ6 20κιλα
3χ4 25κιλα
Ποδια Πισω: ανεβασμα απο 35 εως 65 κιλα(ηταν καλα τα ποδια μου αλλα δεν ανεβασα κι αλλο)

Αποφασισα να παω στο γιατρο για τον καρπο μου για να δω τι παιζει!!!

TRIANTAFYLLOU
28-04-09, 02:50
Ξεκιναμε κανονικα!
Αλλαγη στο προγραμμα σημερα πηγα στο Παλαι για αρση βαρων αντι για τζουντο!
Ειχα τρελη ορεξη αλλα ο καρπος περιορισε λιγο τις επαναληψεις και τα κιλα μου.Παρολα αυτα ειμαι ευχαριστημενη απο την προπονηση!
Να πω και ενα νεο που μου ειπε ο προπονητης σημερα.....Στις 9 Μαιου θα παιξω σε αγωνα,πανελληνιο νεανιδων στην Αριδαια!Αν κι δεν ηξερα οτι επιασα τα ορια,για ο,τι νεοτερο θα σας ενημερωσω!

Ημι/σμα Αρρασε:3χ2 35κιλα
2χ1 40κιαλ
Ημι/σμα Επωλε+Ζετε: 3+1 35κιλα
2+1 45κιλα
1 50κιλα
1 52,5κιλα
Τραβηγματα Αρρασε: 3χ3 45κιλα
Πρες Μπροστα: 3χ6 20κιλα
3χ4 25κιλα
Ποδια Πισω: ανεβασμα απο 35 εως 65 κιλα(ηταν καλα τα ποδια μου αλλα δεν ανεβασα κι αλλο)

Αποφασισα να παω στο γιατρο για τον καρπο μου για να δω τι παιζει!!!


πολύ καλά τα κιλά σου χριστίνα και με το πρόβλημα σου .

το θέμα είναι ο καρπός που στρεσάρετε αρκετα και είναι ίδη επιβαρημένος και ανάλογα με την διάγνωση πιθανόν να χρειαστεί ξεκούραση και να επικεντρωθείς για κάποιο διάστημα σε δυναμικές ασκήσεις εκτός τραβήγματα με τούς καρπούς και τεχνική με περιστροφές με πολλά κιλα και στο σκουώτ ακόμη να μήν βάζεις πίεση στους καρπούς , σωστό ζύγισμα της μπάρας στους τραπεζοειδής .

και μόλις αναρώσουν μετα προσοχή και σωστό δέσιμο γιατί θα υπάρχει μια ευαισθησία .

Tani Mc'Roth
29-04-09, 23:02
Χθες κανονικα χορο 2 ωρες!!(η χορογραφια που κανουμε τωρα ειναι πολυ ωραια!!)
Σημερα το πρωι ενδυναμωση:
Τραβηγματα Αρρασε(για να μην επιβαρυνω τον καρπο μου): 3χ3 45κιλα
Επωλε:3χ3 35κιλα
2χ2 45κιλα
2χ1 50κιλα
Πρες Πισω: 4χ5 20κιλα
Ποδια δεν εκανα διοτι εχω να μικρο τραβηγμα στον δεξι προσαγωγο μου!
Παγκος: 4χ4 30κιλα
2χ2 35κιλα
Pullover:4χ12 10κιλα
Κοιλιακοι Ραγχιαιοι!
Το απογευμα Judo μια ωρα και ενα τεταρτο!Παλεψαμε αρκετα σημερα και ειμαι κουρασμενη...Αυριο ελπιζω να μην ειμαι πολυ πιασμενη!!!

Ηλια μου εχεις δικαιο!!!Ευχαριστω παρα πολυ!!! :)
Δυστυχως ομως σημερα δεν προλαβα να παω στον γιατρο,ελπιζω να μπορεσω αυριο!

Tani Mc'Roth
06-05-09, 22:02
Δευτερα: Day off απο προπονηση!
Τριτη:Χορος 2 ωρες!!!Τελεια!
Σημερα εκανα μονη προπονηση διοτι ειχα καποιες υποχρεωσεις το πρωι!
Ενδυναμωση αλλα χωρις παλμους!Επειδη δεν εχω προλαβει να παω στον γιατρο ειπαμε με τον προπονητη μου να μην ζορισουμε τον καρπο μου!
Τελικα δεν παιζω στον αγωνα στις 9 Μαιου!
Δυναμικα!
Παγκος: 4χ5 30κιλα
2χ3 35κιλα
1 40κιλα
Pullover:4χ12 15κιλα
Δικεφαλους: 4χ10 αλτηρες 7,5κιλα
Ασκησεις για τον καρπο μου χωρις επιβαρυνση κιλων!!!
Κοιλιακοι Ραγχαιοι!

Tani Mc'Roth
13-05-09, 00:34
Εχω καιρο να γραψω διοτι υπαρχουν πολλες υποχρεωσεις και κυριως εργασιες(σε λιγο θα προστεθει και το διαβασμα)!!!
Χορο παω κανονικα κι στα υπολοιπα οποτε προλαβαινω δυστυχως.
Δεν με πειραζει διοτι ειναι πραγματα που πρεπει να γινουν!!!

gym
03-07-12, 10:27
αυτο ειναι ενα ωραιο και πολυ ενδιαφερον λογκ που ξεφευγει απο τα συνηθισμενα....
μπορει να μην εχει γινει update εδω και καιρο αλλα καλο ειναι να διαβασετε τα posts εδω μεσα...εχουν πολυ ζουμι :thumbup::thumbup: