PDA

Επιστροφή στο Forum : Instant Mass Heavyweight (Reflex Nutrition)



beefmeup
17-06-14, 20:15
84927


Container Size: 5.4kgServing Size: 300g
Servings Per Container: 18

Amount Per Serving:

Total Calories: 1160
Protein: 60g
Total Carbohydrates: 219g
-Sugars: 3.3g
Fat: 4.8g
-Saturates: 1.8g
- Polyunsaturates: 1.7g
-Monounsaturates: 1.1g
Dietary Fibre: Trace
Salt: 0.69g
Vitamin A: 400µg
Tocotrienols (DeltaGold®): 7.5mg
Vitamin B6: 1.6mg
Vitamin C: 100mg
Thiamin: 1.6mg
Riboflavin: 1.6mg
Niacin: 9mg
Vitamin D3: 7.5µg
Folic Acid: 100µg
Vitamin B12: 1.2µg
Biotin: 80µg
Pantothenic Acid: 3mg
Magnesium: 150mg
Iron: 2.3mg
Copper: 0.8mg
Zinc: 7.5mg
Selenium: 9µg
Chromium: 50µg
Creatine Monohydrate: 3000mg
Glutamine: 1000mg
L-Choline: 100mg
Piperine Extract (Bioperine®): 5mg
LactoSpore® Bacillus Coagulan: 500,000,000 Spores


CarboBiotics™ (Maltodextrin, Oat Flour, Trehalose), High BV Protein Blend (Whey Protein Concentrate, Native Whey Protein Isolate, Milk Protein Concentrate, Egg White Protein Isolate, Hydrolysed Whey Protein (degree of hydrolysis 30%), Hydrolysed Whey Protein [degree of hydrolysis 4%]), Peptide-Bonded Glutamine (Derived from Wheat Protein), Creapure® Creatine Monohydrate, Fat-Reduced Cocoa Powder (Chocolate varieties only), Flavourings, Colour (Betanin [Strawberries & Cream variety only]), L-Glutamine, Magnesium Citrate, Potassium Chloride (Choc-Peanut Butter variety only), L-Choline Bitartrate, Sweetener (Acesulfame K), L-Ascorbic Acid, Bacillus Coagulans (LactoSpore®), Emulsifier (Soya Lecithin), Sweetener (Sucralose), Zinc Monomethionine, Tocotrienols ([DeltaGold®] 35% total Tocotrienols of which 84-92% Delta-Tocotrienols, 8-16% Gamma-Tocotrienols), Iron Bisglycinate, Nicotinamide, Copper Aspartate, Selenomethionine (SeleniumSeLECT®), Piperine Extract (Bioperine®), Retinyl Acetate, D-Calcium Pantothenate, Cholecalciferol, Riboflavin, Thiamin Hydrochloride, Pyridoxine Hydrochloride, Colour (Beta Carotene [Vanilla Ice Cream variety only]), Chromium Picolinate, Pteroylmonoglutamic Acid, D-Biotin, Methylcobalamin, Anti-Caking Agent (Calcium Silicate).

γενικα δεν ειμαι πολυ φαν των σκευασματων για ογκο αλλα εχω δοκιμασει αρκετα στο παρελθον...αυτο ειναι μια καινουρια εκδοχη της φορμουλας ογκου της εταιριας με πολυ λιγα ζακχαρα κ βρωμη σαν κυρια πηγη υ/α..
μια ματια στα συστατικα αρκει να να πεισει...σωστες πηγες πρωτεινης,concentrate,isolate,αυγου,κ ακομα κ υδρολυμενη η οποια αναγραφει το ποσοστο υδρολυσης..νομιζω ειναι η πρωτη σκονη πρωτεινης που βλεπω με αναγραφομενο ποσοστο υδρολυσης..
σε μια φουλ δοση δινει κοντα 1200 θερμιδες κ 60γρ πρωτεινης ,πραγμα που σημαινει οτι καποιος μπορει ευκολα να παρει μεσα στην μερα κ μιση δοση (2 σκουπ) κ 30γρ πρωτεινης..
στην φουλ δοση εχει επεισης 3γρ κρεατινη,κ 1γρ γλουταμινη (κλαιν) ,κ προβιοτικα μεσα...συν κατι ψιλοπραματα απο βιταμινες.

απο σαβουρα δεν εχει στα συστατικα...ουτε πολλα πολλα αχρηστα προσθετα ουτε παμφθηνα mct's που βαζουν μεσα ολοι κ γενικα η εταιρια ειναι κλασσικα εγγυηση...ο,τι γραφει στο κουτι,ειναι κ μεσα.

η γευση σοκολατα που δοκιμασα καποια στιγμη ηταν πολυ καλη..διαλυτοτητα 10/10,ουτε κοκκο αφηνει ουτε τπτ..
κατεβαινει ευχαριστα χωρις να λιγωνει κ ακομα κ για τα δικα μου γουστα ειναι ιδιαιτερα ευπεπτη χωρις δυσαρεστες παρενεργειες.

νομιζω ειναι η καλυτερη επιλογη εκει εξω σε φορμουλα ογκου..

Spyros96.
17-06-14, 20:27
λεω να την παρω και εγω.....εχει ερθει στην ελλαδα? αν ναι μπορεις σε παρακαλω να μ στειλεις το link σε πμ?

beefmeup
09-08-14, 11:00
αν κ παλιο σχετικα το ποστ,αυτη ηρθε κ στο eshop του φορουμ για οποιον ενδιαφερεται.

deadlift
30-09-14, 01:16
Δυνατο κομματι! Ειναι και της reflex,οποτε πρεπει να το τεσταρουμε.
Αν και με το growth matrix ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

karpoutzidis
30-09-14, 22:29
Ποσες κανονικες δωσεις βγαζει ξερουμε?

Polyneikos
30-09-14, 23:28
Ποσες κανονικες δωσεις βγαζει ξερουμε?


Η Reflex λεει 300 γρ προιοντος ανα δόση (60 γρ πρωτεινης και 1160 θερμίδες).Σε αυτη την εκδοχή σου βγαζει 18 δοσεις η σακούλα με τα 5.4 kg.
Εγω θα έλεγα ότι με 150 γρ προιοντος καποιος είναι μια χαρά, οπότε διπλασιάζονται οι δόσεις.

karpoutzidis
01-10-14, 00:08
Αυτό ήθελα να μάθω αλλα μήνα και!καλο φαίνεται και σαν δώσεις


Sent from my iPhone using Tapatalk

vaggan
01-10-14, 00:11
^ετσι ακριβως 150 γραμμαρια για ενα γρηγορο γερο πρωινο πιστευω ειναι οτι πρεπει:thumbup::thumbup:τα 300 την μερα τα θεωρω μαλλον υπερβολικα ακομα και αν τα σπασεις σε δυο δωσεις των 150

deadlift
05-10-14, 02:32
Παιδιά σκεφτόμουν να βάλω 150γρ. μετά την προπόνηση και άλλα 150γρ. να τα στριμώξω ανάμεσα
στα γεύματα.Τι λέτε? Μήπως είναι υπερβολικό?

vaggan
05-10-14, 09:50
εξαρταται και απο το ποσο θα τρως μεσα στη μερα αλλα για εμενα θα ηταν προτιμοτερο ειτε για πρωινο ειτε για μια δωση δυο ωρες πριν απο την προπονηση