PDA

Επιστροφή στο Forum : Michael Koklyaev: Άρση βαρών



Tani Mc'Roth
23-11-08, 13:07
Snatch by one hand 110kg:

VzlRC30_yTc&feature=related

300KG FRONT SQUAT

WNInGHz9lCk



390x3 deadlift

DhwsCCtsaDk&NR=1


200x3 push and press

rXXszjlqxhI&NR=1

:shock:
Τα σχολια δικα σας!!

Muscleboss
23-11-08, 14:38
φοβερή δύναμη.... :liftheavy:

έχεις κάποιες διακρίσεις ο τύπος;;;

ΜΒ

Tani Mc'Roth
23-11-08, 14:57
Κανονικα δεν κανει αρση βαρων,αλλα συμμετεχει σε WSM!
Διεπρεψε στο εθνικο πρωταθλημα Ρωσιας στην Αρση Βαρων το 2008 και εφερε σε δυσκολη θεση τον εθνικο προπονητη που δεν μπορουσε να χωνεψει πως καποιος που προπονηται πλεον για strongman παραμενει σε τοσο υψηλο επιπεδο.
28 χρονων 150 Kg 1,93
240 kg clean and jerk
400kg deadlift
300kg front squat


IFSA World Championships
Reyjavik, Iceland
2006-11-25
Ranking Athlete Country
Pts.
1 Zydrunas Savickas Lithuania 80.5
2 Mikhail Koklyaev Russia 78.5
3 Vasyl Virastyuk Ukraine 72 ....

NASSER
23-11-08, 15:27
πολυ δυνατο το παλικαρι. Μπραβο του!
Ελπιζω ν το αξιοποιησει σωστα και να κερδισει απο αυτο.
Μπορει να πετυχει παγκοσμια ρεκορ στην Αρση Βαρων αμα ασχοληθει σοβαρα.

Georges
23-11-08, 18:20
Απλά φοβερός. Ούτε στράπς και με λαβή κανονική :awesome: :clapping:

peris
23-11-08, 19:23
Απλά φοβερός. Ούτε στράπς και με λαβή κανονική :awesome: :clapping:

+1 :rocking: :rocking:

TRIANTAFYLLOU
24-11-08, 00:27
πολύ δυνατό το παλικάρι ,αυτοί οι άνθρωποι έχουν φυσική δύναμη , έχω και εγώ παραδείγματα ελλήνων με φυσική δύναμη , που αν οι άνθρωποι που έχουν πραγματικά το ταλέντο και την δύναμη ασχολούνταν με τα αντίστοιχα αθλήματα τότε θα έκαναν πραγματικά ρεκόρ χωρις αας, αλλά κάποιοι μένουν στην αφάνεια γιατί δεν έτυχε να ασχοληθούν με κάτι ανάλογο των δυνατοτήτων τους.

θυμάμαι πριν χρόνια γυρω στο 86 είχε έρθει ενας στην καβάλα στο γυμναστήριο απο ενα χωριό απομακρισμένο στα βουνά εγώ ήξερα τον αδερφό του και μου λεει αυτός που έχει το γυμναστήριο , ηλία δείξτου να κάνει τρικέφαλο είναι πρώτη μέρα μόνο λίγο τροχαλία να κάνει να μήν πάθει τίποτε, γιατί πήγε να κάνει πάγκο και τον σταμάτησα απο την μπάρα και τον έβαλα στο μηχάνημα γιατί στην μπάρα έβαλε πάνω απο 100 κιλά και είναι αγύμναστός .

αφού τον έδειξα την άσκηση και του έβαλα και τα κιλά μιλούσα με έναν φίλο και όταν γύρισα να κοιτάξω είχε βάλει όλα τα κιλά , 60 κιλά είχε το μηχάνημα στην τροχαλία, έκανε την άσκηση σωστά επαναλήψεις και κοιτούσε απ το παράθυρο με άνεση .
αλλά αν το έβλεπε κανείς δεν είχε σώμα ββερ αλλά το σβέρκο του ήταν σαν βίσωνας και τα χέρια του κάτι καρπους τεράστιους λές και ήταν σε ημιάγρια κατάσταση τον είχαν κάνει πρόταση να πάει αρση βαρών αλλά δεν μπορούσε γιατί είχε ζώα αγελάδες και δεν μπορούσε να τα αφήσει .

φανταστείτε τέτοια άτομα να μαθαίναν και τεχνική τι κιλά θα σήκωναν και χωρίς φάρμακα αυτός μόνο πολύ τυρι έτρωγε τι φάρμακα ούτε ήξερε .
έχουμε πολλά παραδείγματα στην χώρα μας όπως κουταλιανός , αρμάο και πόσοι άλλοι , αλλά δεν φτάνει να το έχεις πρέπει να το καλιεργήσεις.

Tani Mc'Roth
24-11-08, 23:32
Ακριβως!!! :bowdown: :awesome:
Δεν φτανει μονο το να το εχεις,θελει δουλεια,προσπαθεια κι θυσιες για να φανει το μεγαλειο του ταλεντου!!
Ετσι ειναι,με οτιδηποτε και αν ασχοληθεις,ειτε αθλητισμος ειτε μουσικη ειτε χορος κτλπ!
Εγω εχω συναθλητες ως ζωντανα παραδειγματα!