PDA

Επιστροφή στο Forum : N.O. Xplode 3.0 (BSN)



sobral
02-07-14, 11:16
http://2.bp.blogspot.com/-JK07mtKPM0g/U7EzYlEjQEI/AAAAAAAASU8/0p389JKdctA/s1600/nox3.jpg

http://1.bp.blogspot.com/-FxRLpune75o/U7Jhkyb5m0I/AAAAAAAASXg/4seSjkcaOCE/s1600/nox3reformulation.jpg

http://3.bp.blogspot.com/-7N5v2Wd1XFI/U7E6XtE8rkI/AAAAAAAASVM/ptfwXfoHwX4/s1600/nox3facts.jpg

http://4.bp.blogspot.com/-zwgGHqySb_4/U7JkgolrPkI/AAAAAAAASXs/oKZ80vUAj8M/s1600/int.jpg

Η ένα έκδοση του πολυσυζητημένου NO Xplode! Το πρώτο πινακάκι είναι η αμερικάνικη έκδοση, το δεύτερο η ευρωπαϊκή. Σοβαρά πότε θα μικρύνουν τα μπλέντ? Στο πρώτο ενδιαφέρον έχουν τα creatine peptides (δεν τα έχω ψάξει τι ρόλο βαράνε), στο δεύτερο η b-a HCI (αυτό το μπλέντ πρέπει να είναι καλό), το τρίτο μάπα (underdosed), καφείνη στο θεό (300mg λογικά όπως το άλλο) κτλ.

stone garden
02-07-14, 11:39
για να δουμε :P:P το μονο που με χαλαγε στο 2 ηταν η τρελες τσιτες και οι ταχυπαλμιες που ειχε. γενικοτερα ηταν τρομερο σε ολα τα αλλα;)

beefmeup
02-07-14, 18:17
ενω υπαρχουν πλεον ενα σωρο σοβαρα συμπληρωματα στον χωρο αυτο,απορω γιατι θα παει καποιος να αγορασει κατι τετοιο..λες κ εχουμε μεινει 6 χρονια πισω ειναι αυτοι εκει στην εταιρια..
προφανως ομως για να τα βγαζουν κ να τα πουλανε,καποιοι ακομα τα αγοραζουν...κ παλι απορω γιατι να πεταξει καποιος τα χρηματα του σε κατι τετοια ξεπερασμενα blend με 300μιλι καφεινης μονο αντι να παρει σκετη καφεινη πολυ φτηνα..
πραγματικα προβληματιζομαι..:unsure:

sobral
02-07-14, 18:30
αυτά τα 18γρ με 100 συστατικά με ξεπερνάνε... Το μόνο με μεγάλο σκουπ αλλά με σαφείς ποσότητες σε βασικά συστατικά, ήταν το assault το πρώτο κ το επόμενο. Αν το δοκιμάσει κάποιος αξιόπιστος:green: ας γράψει ένα review κάποια στιγμή. Αλλά χίλιες φορές το hyper fx από αυτό, να ξέρεις πάνω κάτω τι παίρνεις...

souezass
28-09-14, 12:45
87705 87706

N.O.-XPLODE™ 3.0 - 30 servings
BSN N.O.-XPLODE™ 3.0 – Ο Γνήσιος Προ-Προπονητικός Αναφλεκτήρας. Σχεδιασμένος εκ νέου.

Συστατικά
Αμινοξέα (L-Αργινίνη, Υδροχλωρική L-λυσίνη, L-Γλυκίνη, N-ακετυλ-L-τυροσίνη, Ταυρίνη, L-Φαινυλαλανίνη), Ρυθμιστής Οξύτητας (Κιτρικό Οξύ, Μαλικό Οξύ, Διανθρακικό Νάτριο, Ταρταρικό Οξύ, Διττανθρακικό κάλιο), Μονοϋδρική Κρεατίνη, Carnosyn® - Πατενταρισμένη Βήτα-Αλανίνη, Αρωματική ύλη, Ινοσιτόλη, Βηταΐνη, Διτρυγική χολίνη, Σταθεροποιητές (Φωσφορικό Διασβέστιο, Φωσφορικό Δινάτριο), Οξείδιο του μαγνησίου, Καφεΐνη, Αντισυσσωματικό Μέσο (Διοξείδιο Πυριτίου), Γλυκαντικές ύλες (Σουκραλόζη, Ακετοσουλφάμη-K), Βιταμίνες (L-Ασκορβικό Οξύ, D-παντοθενικό ασβέστιο, Νικοτιναμίδη, Θειαμίνη (ως υδροχλωρική θειαμίνη), Πτεροϋλομονογλουταμικό οξύ, Κυανοκοβαλαμίνη, Χολοκαλσιφερόλη), Χρώμα (Κόκκινο Παντζάρι), Σύμπλεγμα Βιοφλαβονοειδών, Εκχύλισμα Σπόρων Σταφυλιού (Vitis vinifera), Capros® Ινδικό Λαγοκέρασο (Καρπός), Εκχύλισμα μαύρου πιπεριού.
Οδηγίες: Mix 1 level scoop (20 g) with 250 ml of cold water and consume 20-30 minutes before training. Recommended daily consumption: up to 2 servings per day.

Με μια πιο συγκεντρωμένη φόρμουλα (πάνω από 17% μείωση ανά μερίδα) και προηγμένη τεχνολογία συστατικών, το N.O.-XPLODE ® σχεδιάστηκε εκ νέου για να σας βοηθήσει να πιεστείτε τόσο εσείς όσο και τα προηγούμενα προπονητικά σας όρια.
Πιέστε τον εαυτό σας και την προπόνησή σας όσο μπορείτε. Μετά, πιέστε παραπάνω.

Το Νέο N.O.-XPLODE ® της BSN ®.
Πώς Θα ενισχύσει την προπόνησή μου το N.O.-XPLODE 3.0®;

Για να επιτύχετε την πιο αποτελεσματική προπόνηση, απαιτείται τόσο πνευματική όσο και σωματική ενέργεια. Μετά, χρειάζεται συγκέντρωση για να αξιοποιηθεί αυτή η ενέργεια και να οδηγήσει σε ισχυρή σύνδεση μυαλού-μυών. Αυτή η σύνδεση μυαλού-μυών θα σας βοηθήσει να επιτύχετε μεγαλύτερης έντασης προπόνηση και θα βοηθήσει να ωθήσετε το σώμα σας και να ξεπεράσετε τα παλιά σας όρια. Στην BSN ®, γνωρίζουμε ότι ένα προ-προπονητικό συμπλήρωμα θα πρέπει να υποστηρίξει όλα αυτά τα οφέλη. Σχεδιάσαμε το N.O.-XPLODE 3.0 ®, τον πλήρη προ-προπονητικό αναφλεκτήρα, για να συμβάλουμε στην παροχή αυξημένης ενέργειας και αντοχής, στην πνευματική εστίαση και τη μυϊκή αντοχή, αλλά και για να παρέχουμε απαράμιλλη ένταση για να βοηθήσουμε τους αθλητές όλων των επιπέδων να μεγιστοποιήσουν την προπονητική τους απόδοση.
Προηγμένη Τεχνολογία Συστατικών

Εκρηκτική Ενέργεια
Για να μεγιστοποιήσετε την κάθε στιγμή της προπόνηση σας και να επιτύχετε τα καλύτερα αποτελέσματα, θα πρέπει να έχετε ενέργεια. Εξίσου σημαντικό είναι να διοχετεύετε αυτή την ενέργεια, εξασφαλίζοντας σύνδεση μυαλού-μυών.
Το μείγμα μας Thermic Energy™ βοηθά στην παροχή εκρηκτικής ενέργειας, ενισχύοντας την προπονητική σας ένταση από την αρχή ως το τέλος.

Ενισχυμένη Αντοχή
Το σώμα σας αντιδρά στο μέγεθος δουλειάς που κάνετε κατά τη διάρκεια μιας χρονικής περιόδου. Είτε είστε στο γυμναστήριο ή στο γήπεδο, το μείγμα Endura Shot™, το οποίο διαθέτει ένα συγκεντρωμένο μείγμα βήτα-αλανίνης, βοηθά στην ενίσχυση της προπονητικής σας ικανότητας, δίνοντάς σας την ευκαιρία να ασκείστε παραπάνω.

Μέγιστη Απόδοση
Μυική δύναμη, ισχύς και αντοχή υποστηρίζονται από την κρεατίνη στον οργανισμό

Το Νοστιμότερο N.O.-XPLODE ® Που υπήρξε Ποτέ
Οι επαγγελματίες της BSN ® κατανόησαν πώς να κάνουν ένα προϊόν που να είναι και αποτελεσματικό και να έχει υπέροχη γεύση. Έχουμε εφαρμόσει αυτή τη γνώση για το νέο N.O.-XPLODE ®, δημιουργώντας 5 υπέροχες γεύσεις: Φρουτ Παντς, Μπλε Raz, Καρπούζι, Σταφύλι και Πράσινο Μήλο.

μπαμ στην αγορα το συγκεγκριμενο προιον. σε μερικα σιτε που ειδα απλα γινετε πανικος. αν κ απο προσωπικη γνωμη το παλιο με χαλουσε σε παρα πολλα. το ποσταρα απλα μηπως εχει κανεις καποια ιδεα τη ματζουνι ειναι τουτο εδω. :unsure:

sobral
28-09-14, 12:51
μπαμ! μόνο που υπήρχε ήδη θέμα γι αυτό..

souezass
28-09-14, 13:25
εψαξα αλλα δεν το βρικα. παρακαλω καπιος αντμιν ασ το μεταφερει κ σορρυ .

sobral
28-09-14, 15:45
εψαξα αλλα δεν το βρικα. παρακαλω καπιος αντμιν ασ το μεταφερει κ σορρυ .

οκ το έφτιαξα εγώ. Απλά καλύτερα κάνε αναζήτηση στο google το βγάζει αμέσως, εγώ το βρήκα πρώτο πρώτο.

capo
28-09-14, 20:15
μεγαλη απατη το συγκεκριμενο προιον, δεν εχει βασικα συστατικα για preworkout

primordial
28-09-14, 21:38
Όπως.....??????????


Sent from my iPad using Tapatalk

capo
28-09-14, 22:32
Όπως.....??????????


Sent from my iPad using Tapatalk

τυροσινη, bcaa, γλυκερολη,γλουταμινη, κιτρουλινη

capo
28-09-14, 22:41
η ευρωπαικη εκδοση δεν εχει τιποτα απο αυτα, η αμερικανικη ειναι πολυ ανωτερη..

sobral
26-08-15, 21:42
To έφερα σε φίλο που παίζει μπάλα κυρίως λόγω κρεατίνης, β-αλανίνης, καφείνης κ βιταμινών-ηλεκτρολυτών που έχει. Στο μισό σκουπ δεν του άρεσε ιδιαίτερα, στο 1 τον πήγε καλά. Εμένα μου αρέσει το ευρωπαϊκό πιο πολύ πάντως, επειδή ξέρεις τι ποσότητες παίρνεις.

Nive
28-08-15, 09:51
Εγώ γενικά δεν έμεινα ικανοποιημένος, έντονα τσιμπήματα κανά 15-20λεπτο μετά την λήψη του, αλλά κατώτερο των περιστάσεων μέσα στην προπόνηση.
Για να με πιάσει καλά έπρεπε να πάρω 1,5-2 σκουπ από την δεύτερη εβδομάδα κιόλας.
Συγκέντρωση τίποτα το ιδιαίτερο, πρηξίματα μέτρια, δύναμη ικανοποιητική. :welcome:

beefmeup
23-04-16, 22:17
τραγικο συμπληρωμα...
πηρα μια συσκευασια με 10-12 δοσεις για να το δοκιμασω...γευση καρπουζι..καμια σχεση, εκτος αν το καρπουζι ειναι πιο κσινο κ απο τα λεμονια..
διαλυτοτητα τελεια, αλλα τι να το κανεις..σε 150μλ νερο κανει τοσο αφρο που γεμιζει ενα μεγαλο σεηκερ 600αρι μεχρι πανω σχεδον...
κ το χειροτερο ειναι πως ο αφρος δεν "καθεται" με καμια παναγια...μονο με καλαμακι μπορεις να το πιεις, αλλα η ξινιλα που χει το καθιστα αδυνατο κ αυτο...περιμενα καπου 10 λεπτα να πεσει καπως ο αφρος, μεχρι που εφτασε στα 3 δαχτυλα κ εμεινε εκει...

στο διαταυτα, μου εδωσε αντοχη κυριως στην προπονηση κ μου πηγε καλα..κανονικα η μια δοση βαση ετικετας ειναι 2 σκουπ (40γρ δλδ), αλλα εγω το δοκιμασα κ στο 1 σκουπ (150μλ καφεινη) κ στα 30γρ δλδ 1μιση σκουπ...καλα αποτελεσματα ειχε αλλα τι να το κανεις που δεν μπορεις να το πιεις..

Xristos 1
24-04-16, 10:14
Γειά σας παιδιά νέος στο φόρουμ έχω πάρει το xplode εδώ και μια εβδομάδα και μπορώ να πω ότι δουλεύει καλά! Όταν πήγα να το πάρω ζήτησα καρπούζι και μου είπαν ότι είναι μάπα. .. πήρα πράσινο μήλο και τα σπάει είναι πάρα πολύ καλό. .. όσο για τον αφρό μήπως το χτυπας στο σεικερ? Εγώ βάζω ένα σκουπ σε 250 νερό και το ανακατεβω με ένα κουτάλι για πέντε δευτερόλεπτα και είναι κομπλέ!

raziel13epsilon
24-04-16, 20:56
Εγω με κουταλακι το ανακατεβω και αφριζει ο τόπος. Αφου μου την εσπαγε και το παρατησα από τα νευρα μου !!!

sobral
25-04-16, 01:08
τραγικο συμπληρωμα...
πηρα μια συσκευασια με 10-12 δοσεις για να το δοκιμασω...γευση καρπουζι..καμια σχεση, εκτος αν το καρπουζι ειναι πιο κσινο κ απο τα λεμονια..
διαλυτοτητα τελεια, αλλα τι να το κανεις..σε 150μλ νερο κανει τοσο αφρο που γεμιζει ενα μεγαλο σεηκερ 600αρι μεχρι πανω σχεδον...
κ το χειροτερο ειναι πως ο αφρος δεν "καθεται" με καμια παναγια...μονο με καλαμακι μπορεις να το πιεις, αλλα η ξινιλα που χει το καθιστα αδυνατο κ αυτο...περιμενα καπου 10 λεπτα να πεσει καπως ο αφρος, μεχρι που εφτασε στα 3 δαχτυλα κ εμεινε εκει...

στο διαταυτα, μου εδωσε αντοχη κυριως στην προπονηση κ μου πηγε καλα..κανονικα η μια δοση βαση ετικετας ειναι 2 σκουπ (40γρ δλδ), αλλα εγω το δοκιμασα κ στο 1 σκουπ (150μλ καφεινη) κ στα 30γρ δλδ 1μιση σκουπ...καλα αποτελεσματα ειχε αλλα τι να το κανεις που δεν μπορεις να το πιεις..

Ε δεν το λες και τραγικό μωρέ, αν κρίνω από τη δεύτερη σου παράγραφο. Καλά σου πήγε απ ότι καταλαβαίνω, απλά η BSN έχει το χούι να κάνει παπάτζες με τις σκόνες της λες και δεν μπορεί να κάνει μία απλή φόρμουλα, θέλει να βγάλει το περίεργο (σαν τα Amino X που αν τα ανακάτευες γινόταν πυρηνική βόμβα ενάντια στον ISIS) :green:

Xristos 1
25-04-16, 09:26
Καλημέρα
Δεν ξέρω ρε παιδιά τη να πω εμένα δεν αφριζει καθόλου και όταν λέω καθόλου το εννοώ. ... μήπως παίζουν ρόλο οι γεύσεις? ???? Μήπως το προϊόν? ???? Εγώ έχω το αμερικάνικο!
Sobral το πρώτο πινακακι είναι το ευρωπαϊκό γιατί το δευτέρα το έχει το δικό μου και είναι αμερικάνικο!

sobral
25-04-16, 10:01
Καλημέρα
Δεν ξέρω ρε παιδιά τη να πω εμένα δεν αφριζει καθόλου και όταν λέω καθόλου το εννοώ. ... μήπως παίζουν ρόλο οι γεύσεις? ???? Μήπως το προϊόν? ???? Εγώ έχω το αμερικάνικο!
Sobral το πρώτο πινακακι είναι το ευρωπαϊκό γιατί το δευτέρα το έχει το δικό μου και είναι αμερικάνικο!

όχι κάνεις λάθος, το δεύτερο (που δεν έχει μπλέντς) είναι το ευρωπαϊκό.

Xristos 1
25-04-16, 10:29
Made in USA γραφει πάντως και έχει το δεύτερο πινακακι που έχεις ανεβάσει

Xristos 1
25-04-16, 16:26
Έχεις απόλυτο δίκιο. ....

beefmeup
25-04-16, 18:36
Καλημέρα
Δεν ξέρω ρε παιδιά τη να πω εμένα δεν αφριζει καθόλου και όταν λέω καθόλου το εννοώ. ... μήπως παίζουν ρόλο οι γεύσεις? ???? Μήπως το προϊόν? ???? Εγώ έχω το αμερικάνικο!
Sobral το πρώτο πινακακι είναι το ευρωπαϊκό γιατί το δευτέρα το έχει το δικό μου και είναι αμερικάνικο!

φιλε δεν ξερω τι λες εσυ, εγω ξερω οτι την γευση που εγραψα οτι πηρα, απλα δεν μπορεις να την πιεις..με το στομα τουλαχιστον:turtle:

την επομενη φορα θα ανεβασω φωτο, ετσι να γελασουμε λιγο..

vaggan
25-04-16, 18:52
μια φορα το ειχα δοκιμασει στο παρελθον οταν ειχε κανει ντορο αυτη η εταιρια και ηταν η γευση σαν χαλασμενη λεμοναδα:turtle:δεν ξαναπηρα ποτε

Xristos 1
25-04-16, 19:04
Επειδή είπες ότι πήρες λίγο για να το δοκιμάσεις και σε πήγε καλά πάρε πράσινο μήλο ωραία γεύση και καθόλου αφρό! !!!

Χρήστος Τριανταφύλλου
10-05-16, 21:14
Ξεχασμενο ;)σακουλακι δειγματος στο ντουλαπι κ ειπα να το δοκιμασω εχτες πριν την βραδυνη προπονηση.
Ευτυχως προνοησα να παρω μονο την μιση ποσοτητα κ συμπληρωσα με λιγο bcaa σε σκονη κ αυτα.
Δυστηχως παρολαυτα αυτο που φοβομουν δεν το απεφυγα ,με πηρε ο υπνος στις 4 το πρωι ,δλδ εαν το επαιρνα ολο;:P
Ο Τολης που πηρε το αλλο μισο δεν ειχε καποιο προβλημα ,αλλα ετσι κ αλλιως αυτος ειναι νυκτοπουλι :P
Στα υπολοιπα τωρα ,ειχε καλη διαλυτοτητα κ γευση χωρις αφρο οπως εχει λεχθει ,επρεπε να του βαλω μονο περισσοτερο νερο γιατι ηταν αρκετα εντονο.
Η προπονηση πηγε σχετικα καλα ,αλλα χωρις την αισθηση αλλων pre που εχω δοκιμασει με citruline k b alanine μεσα.

NASSER
11-05-16, 11:59
Χρήστο και εγώ όσες φορές το έχω δοκιμάσει με πείραζε... προτιμή Κιτρουλίνη και Β-Αλανίνη.