PDA

Επιστροφή στο Forum : Προγγραμμα 6,8,10,12



NewBuilder
23-11-08, 23:49
Γεια σας :) μετά από πολύ καιρό τελικά το έγραψα το post , ήθελα να ρωτήσω το σύστημα του 6,8,10,12 (επαναλήψης) είναι μισό για όγκο και μισώ γράμμωση? θα ήθελα να δοκιμάσω αυτό το πρόγραμμα ("σιμπεραλαβομενου" ότι κάνω και 2 φορες προπόνηση kung fu ) θέλω άμα γίνετε να με εξηγήσετε σε τι ακριβώς βοηθάει αυτό το πρόγραμμα .
Και τι ακριβώς διατροφή απαιτεί αυτό το πρόγραμμα για να δούμε κάνα αποτέλεσμα.

Ευχάριστω εκ τον προτερων για τον χρόνο που το διαβάσατε και για της απάντησης.

slaine
24-11-08, 00:01
τα'χεις μπερδέψει λίγο. όλα όσα ρωτάς έχουν συζητηθεί στο φόρουμ εκτενώς.

με λίγα λόγια

οι επαναλήψεις από μόνες τους δεν ορίζουν τίποτα.
απλά όταν κάνουμε γράμμωση μειώνουμε τις θεμρίδες και δε μπορούμε να πάιξουμε βαριά κιλά οπότε πάιζουμ πιο πολλές επαναλήψεις. άσε που έχει να κάνει και με το ποιές ίνες δουλεύουν έτσι.

η δουλεία γίνεται στην κουζίνα.

οι επαναλήψεις 6-12 (με την προυπόθεση ότι τρως σωστά και τις εκτελείς σωστά-μέχρι κόπωση πχ) δίνουν έμφαση στη μυική ανάπτυξη. αν ο στόχος είναι η μέγιστη μυική ανάπτυξη τότε θέλει να φτάνεις μέχρι κόπωση και να έχεις υπερθερμιδική διατροφή.

αυτά που ρωτάς για να στα εξηγλησω θέλει να γράψω 2 σελίδες. διάβασε το φόρουμ και θα καταλάβεις.

τώρα αν κάνεις και πολεμικές τέχνες μαζί να ξέρεις ότι δε μπορείς να τα κάνεις και τα 2 τέλεια. κάποιο θα μείνει πίσω (λίγο έως πολύ). αποφάσισε που θέλεις να δώσεις έμφαση και πράξε αναλόγως.

καλό έιναι αν τα συνδοιάζεις να μην κάνεις και τα 2 μάζι την ίδια μέρα και στα βάρη να κάνεις κυρίως από 10 επαναλήψεις και πάνω και να μην παίζεις βαριά κιλά.

NewBuilder
24-11-08, 00:23
Οκ, ευχαριστω :) :army2:

RUHL
24-11-08, 00:24
ήθελα να ρωτήσω το σύστημα του 6,8,10,12 (επαναλήψης) είναι μισό για όγκο και μισώ γράμμωση?
Και εγω ηθελα η ολο το αριστερο μου σωμα κοματια με φλεβες γραμμωμενο και ολο το δεξι ογκοδες με λιπος και νερα λες να πιασει το συστημα αυτο?























:green: :green: :green: πλακα κανω συμφωνω με τον σλαινε τετοια δεν γηνοντε

slaine
24-11-08, 00:24
εννοούσες το πρόγραμμα που ξεκινάς από 6 επαναλήψεις και φτάνεις στις πολλές. νόμιζα ότι απλά αναφερόσουν σε έυροσ επαβναλήψεων.

όπως σου είπα στην κουβέντα που είχαμε μείνε στα σίγουρα δηλαδή το αντίθετο στυλ και με τον καιρό βλέπεις και κάνεις.

slaine
24-11-08, 00:27
ρούλη μην κοροιδεύεις :spank:

και αν θες να ξες εγώ είμαι στο αριστερό πανω με το δεξί κάτω φέτες και το υπόλοιπο με όγκο! :P :P