PDA

Επιστροφή στο Forum : Cheat meals in process



djforcegr
24-11-08, 16:07
παιδια εδω και μια βδομαδα δεν παω καθε μερα γυμναστηριο και χωνω αρκετα χαλια γευματα δεν ξερω τι εχει γινει νιωθω κολλημενος στο ιδιο σημειο συνεχεια να ξαναγυρισω και να ξαναχωσω μισαωρη αεροβια ποσο καιρο θελω να ξαναγυρισω εκει που ημουνα? τι επαθα γαμωτο ¨(

confessoras
24-11-08, 16:17
δεν θελει αγχος!! απλα οταν τρως και σου βγαινουν νερα,με αποτελεσμα να ξενερωνεις και νοιωθεις οτι ετσι οπως ειμαι ας φαω!

πιστευω πως αν απλα ακολουθησεις ενα προγραμμα με αεροβιο και καθαρο φαι θα επανελθεις γρηγορα. για πιο γρηγορα αποτελεσματα θα μπορουσες να παρεις καποιο λιποδιαλυτικο παραλληλα που θα σε βοηθησει να φυγουν τα επιδερμικα υγρα.



εγω οταν αποφασισω να "κλεψω" χρησιμοποιω καποιο προιον που να μπλοκαρει λιπος και υδατανθρακα, υπαρχουν διαφορα στην αγορα.

Steve KinG STyLe
24-11-08, 16:21
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1166/

Μηπως εισαι και λιγο αδιαθετος???
Λοιπον κατσε 1-2 βδομαδες χωρις να πας καθολου γυμναστηριο και γενικα μην κουραζεσαι πολυ ουτε αεροβιες...φαε καλα κοπανα και κανα γαλακτομπουρεκο αν ειναι κοιμοισου πολυ,ξεκουρασου παρε και Βιταμινη C,μεσα σε 1βδομαδα θα εισαι περδικι λογικα εκτος και αν...

Ποσταρε μας την παλια σου διατροφη/προπονηση να δουμε αν φταιει κατι απο εκει εμφανες...


:wave: Τα λεμε

djforcegr
24-11-08, 16:25
βασικα εχω μπλεξει με μια τωρα και ξενυχταω και τρωω μαζι της σαβουρες και πηγαινα το πρωι γυμναστηριο αλλα τωρα σηκωνομαι και νιωθω χωρις ενεργεια

RUHL
24-11-08, 16:36
εγω οταν αποφασισω να "κλεψω" χρησιμοποιω καποιο προιον που να μπλοκαρει λιπος και υδατανθρακα, υπαρχουν διαφορα στην αγορα.
Tα οποια ειναι?



να ξαναχωσω μισαωρη αεροβια
Ποσες θερμιδες πηστευεις οτι θα καψεις με 30 λεπτα αεροβια? με οτι ρυθμο και να κανεις? και ποσο αυτο θα συμβαλει στο να μην γηνεις χοντρος(να παρεις λιπος)

djforcegr
24-11-08, 16:42
ruhl ime se ogko auti tin stigmi opote den thelo na ta xaso ola apla kapoia voithia stin savoura kai lipos pou pira

slaine
24-11-08, 16:54
αλήθεια ακόμα δεν κατάλαβα το πρόβλημα.

τρως πολύ σαβούρα? κόψ'τη! απλό
δεν έχεις κέφι για προπόνηση? φάε και ξεκουράσου καλύτερα. απλό πάλι.

αν λόγω υπερπροπόνησης έπαθες υπερκόπωση πάλι τα από πάνω κάνε.

λίγη οργάνωση μαν και θα στρώσεις. να ξέρεις όμως ότι έιναι λογικό κάπου να "πέφτουμε" και να μην αποδίδουμε όπως παλιά. περνάει αλλά μην αφεθείς τελείως...

καλή συνέχεια

Rise above
24-11-08, 17:10
ασικα εχω μπλεξει με μια τωρα και ξενυχταω και τρωω μαζι της σαβουρες :smash: :smash:

το ξενύχτι πες παλεύετε(όχι πως είναι ότι καλύτερο φυσικά) τώρα για τι σαβούρα μπορείς απλά να trws από το σπίτι σου κανονικά τα γεύματα η στην χειρότερη όταν βγαίνεις να trws ότι καλύτερο μπορείς

RUHL
24-11-08, 17:39
ruhl ime se ogko auti tin stigmi opote den thelo na ta xaso ola apla kapoia voithia stin savoura kai lipos pou pira

οταν λεμε κανουμε ογκο δεν σημαινει τρωμε οτι θελουμε και περνουμε οσο το δυνατον περισσοτερο λιπος μπορουμε δηλαδη αυτο που κανεις εσυ αλλη σημαινει μυικη υπερτροφια -αναπτυξη με το ελαχιστο δυνατον λιπος αν δεν θελεις να κλες με μαυρο δακρυ οταν θα χτυπας 2 ωρες αεροβιες για πολλους μηνες

συμφωνω με τον σλαινε τι παραπονιεσε ΚΟΨΕ ΤΗΝ ΣΑΒΟΥΡΑ τρωγε καθαρα ετσι θα επανλεθεις η αεροβια ειναι ασκοπη τσαμπα την ωρα σου χανεις στον ογκο


το ξενύχτι πες παλεύετε(όχι πως είναι ότι καλύτερο φυσικά) τώρα για τι σαβούρα μπορείς απλά να trws από το σπίτι σου κανονικά τα γεύματα η στην χειρότερη όταν βγαίνεις να trws ότι καλύτερο μπορείς
δικαιολογιες

alekoukosmyconian
25-11-08, 02:18
δεν θελει αγχος!! απλα οταν τρως και σου βγαινουν νερα,με αποτελεσμα να ξενερωνεις και νοιωθεις οτι ετσι οπως ειμαι ας φαω!

πιστευω πως αν απλα ακολουθησεις ενα προγραμμα με αεροβιο και καθαρο φαι θα επανελθεις γρηγορα. για πιο γρηγορα αποτελεσματα θα μπορουσες να παρεις καποιο λιποδιαλυτικο παραλληλα που θα σε βοηθησει να φυγουν τα επιδερμικα υγρα.



εγω οταν αποφασισω να "κλεψω" χρησιμοποιω καποιο προιον που να μπλοκαρει λιπος και υδατανθρακα, υπαρχουν διαφορα στην αγορα.


otan είσαι σε προ αγωνιστικη περίοδο ποσο καιρό το κρατάς χωρίς σαβούρα? και να φανταστω τώρα που είναι χειμώνας τρως σαβουρα έστω ένα γεύμα ανά εβδομάδα?

και οντως υπάρχουν τέτοια προιόντα στην αγορα? συμπληρώματα?

slaine
25-11-08, 02:20
είναι τα λεγόμενα carb/fat blockers

Steve KinG STyLe
25-11-08, 11:40
είναι τα λεγόμενα carb/fat blockers

και οχι μονο :chinese: :chinese: :chinese:

RUHL
25-11-08, 11:45
είναι τα λεγόμενα carb/fat blockers

Θα κανεις καμια αναλυση γιατι εγω τουλαχιστον εκτος απο το σουσαμι δεν εχω βρει τιποτα

alekoukosmyconian
25-11-08, 12:55
nai gia πείτε και από εδώ..σίγουρα πάντως δεν είναι κοινοί λιποδιαλύτες τύπου ε.κ.α ή ακόμη και πιο απλοί θερμομπόλ, χαιδροξικατ κ.τ.λ

slaine
25-11-08, 16:18
δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ποτέ αλλά υποτίθεται ότι μπλοκάρουν/μειώνουν την απορρόφηση των λιπών ή/και υδατανθράκων από τον οργανισμό. τις λεπτομέρειες δεν τις ξέρω καθότι δεν τα πήρα και ποτέ αφού τρώω σωστά :chinese: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

μερικά προιόντα που θεωρούνται καλά :clown2:

BSN Cheaters Relief
Ultimate Nutrition Carb Bloc
Goliath Labs Thermoloid
NOW Chitosan

ρίξτε μία ματιά.

γενικά πάντως οι φυτικές ίνες και τα καλά λίπη καθυστερούν τη χώνεψη και συνεπώς ίσως και να μπλοκάρουν μέχρι ένα σημείο την απορρόφηση. κάπου είχες ποστάρει ρούλη για τις φυτικές ίνες αλλά δε θυμάμαι τι έγραφες.

RUHL
25-11-08, 16:31
εχω βρει κατι για τα λεγομενα cheat meals αλλα ειναι στα αγγλικα και θελω να το διαβασω ομως δεν προλαβαινω η εχουν αλλα σειρα πριν απο αυτο

http://www.bodybuilding.com/fun/berardi14.htm

αν το διαβασει καποιος ας πει λιγα λογια


οι ινες κατεβαζουν το GI