PDA

Επιστροφή στο Forum : Πονος στο γαστροκνημιο αρκετούς μήνες.



kiwi1983
26-07-14, 16:58
καλησπέρα παιδιά πριν σχεδόν 3 μήνες ένιωσα εναν πόνο στην αριστερή μου γάμπα μάλλον απο υπερένταση του δικεφάλου στο μηχάνημα που έκανα κιθιστός εκτάσεις ποδιόν (δεν ξέρω πως το λένε το μηχάνημα) απο οτι θυμαμε τραβούσε ο ορθός μηριαίος οταν έκανα το μηχάνημα , μετα απο κάποιο διαστημα άνω του ενός μήνα σταματησα για κανενα 1,5 μήνα το γυμναστηριο και μετά απο λίγες μέρες αρχισαν να με πονάνε και τα δύο πόδια ειδικά σε περιπτώσεις οταν ανεβαίνω σκάλες αλλα περισσότερο οταν σκύβω πχ να χαιδέψω το σκύλο μου
αισθανομαι πόνους και στα 2 πόδια στην έξω κεφαλή γαστροκνήμιο μυός (την ώρα που είμαι σκυμένος όλα αυτά)ενώ την ώρα που σηκώνομαι πονάει όλο το οπίσθιο μέρος της γάμπας

Απο εξετάσεις πήγα σε εναν φίλο παθολόγο και μου έγραψε γενικές και ούρων 3 σελίδες και ήταν όλες ήταν φυσιολογικές και το cpk μια χαρά απλώς είχα λίγο υψηλότερο ουρικό οξύ λόγο μάλλον επιδεί δεν έπινα πολύ νερό το τελευταίο καιρό όμως δεν νομίζω οτι υπάρχει σχέση μεταξύ τους γιατί δεν εχω κάποιο πρήξιμο ούτε πονάνε τα καλάμια μου επίσεις ήταν λίγο πάνω απο το όριο, τι πιστεύετε εσείς και τι να κάνω στο γυμναστήριο να μπώ σιγά σιγά πόδια ή οχι;