PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπαρμπαγιάννης Δημήτρης



Polyneikos
06-03-12, 00:13
Μια φωτογραφία που ανακάλυψα ενος γνωστου μας αθλητη και συμπαθητικής φυσιογνωμίας των αγωνων,μιλαω για τον Δημητρη Μπαρμπαγιάννη από την Λαρισα.

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=41669&stc=1

Αγωνίστηκε για πρωτη φορα το 1977 στην χαμηλη κλαση ανδρων στην WABBA και μεχρι πρόσφατα στην Super Masters.
Aκομα και τώρα δείχνει να απολαμβανει την σκηνη!
Η φωτογραφία από το Μr Ελλάς της WABBA το 1983.

TRIANTAFYLLOU
06-03-12, 04:12
ο Δημήτρης ο μπαρμπαγιάννης ακόμη και μετα απο 35 χρόνια , όποιος τον δεί ίδιος είναι , πραγματικά άνθρωπος που αγαπάει αυτό που κάνει και καλό παιδί , εγω πρώτη φορά τον γνώρησα το 86 και ομολογώ είναι άνθρωπος που δεν έχει πονηριά και κακία μέσα του και πάντα με την πλάκα και ευδιάθετος:clap::clap:

Χρήστος Τριανταφύλλου
06-03-12, 17:28
ο Δημήτρης ο μπαρμπαγιάννης ακόμη και μετα απο 35 χρόνια , όποιος τον δεί ίδιος είναι , πραγματικά άνθρωπος που αγαπάει αυτό που κάνει και καλό παιδί , εγω πρώτη φορά τον γνώρησα το 86 και ομολογώ είναι άνθρωπος που δεν έχει πονηριά και κακία μέσα του και πάντα με την πλάκα και ευδιάθετος:clap::clap:

Χωρις να τον ξερω προσωπικα ,αλλα μονο βλεποντας τον στους αγωνες ,τον ειχα σκιαγραφησει ακριβως οπως λες εσυ Ηλια.
Καλος ανθρωπος . Ασε που ειναι ιδιος με εναν θειο μου που ειναι κ αυτος καλος:P:P

Nikolas_mk2
13-07-14, 20:50
Την Παρασκευη ειχα την τυχη να γνωρισω απο κοντά στην Λαρισα εναν παλιό αθλητη της Σωματοδόμησης και του Στίβου,τον Δημήτρη Μπαρμπαγιάννη....

Εξαιρετικός ανθρωπος και με τεραστια αγάπη για το αθλημα που υπηρετει εδω και 40 περιπου χρόνια! Η δε προπονηση μαζί του στο υπεροχο σιδεραδικο που διατηρει,πραγματική αποκαλυψη. ;)

Εχω τραβηξει και καποιες φωτό απο τον χώρο του - γεματος με αφισες θρύλων παλιότερων εποχών- και όργανα κατα βάση του ΄80!



http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=85771&stc=1

goldenera
13-07-14, 21:14
Συγχαρητήρια Νικόλα που αναδεικνύεις και αναφέρεσαι σε ανθρώπους που έχουν τιμήσει και τιμούν το άθλημα και αποτελούν πρότυπα για τους νεότερους αθλητές:thumbup: Αναμένουμε με πολύ ενδιαφέρον και τις υπόλοιπες φωτό!

TRIANTAFYLLOU
14-07-14, 03:02
Ο Δημήτρης είναι παλιός και καλός φίλος με αγνή ψυχή και αγαπάει πραγματικά το άθλημα , όσοι τον γνωρίζουν προσωπικά μόνο καλά λόγια έχουν να πούν για τον Δημήτρη Μπαρμπαγιάννη!!:thumbup::thumbup::clap:

Nikolas_mk2
14-07-14, 16:22
Σ'ευχαριστώ Γιάννη!

Πραγματικά έτσι ειναι, ο κ.Δημήτρης ειναι ντόμπρος και κιμπάρης ανθρωπος με ατελειωτη διαθεση για προσφορά στο αθλημα και στους νεότερους....Δεν ειναι τυχαιο οτι βρίσκεται περιπου 12 ωρες καθημερινά στο γυμναστήριο του διπλα στους αθλούμενος!

Τις φωτό απο το σιδεραδικο λεω να τις ανεβάσω στο τοπικ ''πάρτε έμπνευση''! :green:

Polyneikos
26-08-14, 20:49
Νίκο όπως τα λες είναι, ο Δημήτρης Μπαρμπαγιάννης ειναι από τους παλιους αθλητες και πολυ συμπαθής.
Συχνά κατεβαίνει από την Λάρισα και παρακολουθεί αγώνες και λατρεύει αυτό που κάνει.

Μια φωτογραφία του απο την πρώτη του συμμετοχή σε αγώνες, το 1977

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=86867&stc=1

Polyneikos
11-02-17, 19:40
ο Δημήτρης Μπαρμπαγιάννης, είχε διοργανωσει στην Λάρισα μια επίδειξη σε ντισκοτέκ στην Λάρισα, το 1981-1982..

Διακρίνονται και Λαρισαίοι αθλητές όπως ο Θανάσης Κατσάνος, Βαγγέλης Μόκας. Άλλες εποχές..

113534

113533

113535

Nikolas_mk2
29-11-18, 10:08
Δυστυχώς ο φίλος μας ο Δημήτρης χθες το βράδυ έφυγε από κοντά μας, σε ηλικία 65 ετών, μέσα στο γυμναστήριο του που τόσο αγαπούσε και περνούσε εδώ και χρόνια σχεδόν όλη του τη μέρα, πιστός στο άθλημα που υπηρετούσε για μισό αιώνα σχεδόν, καλό του ταξίδι. :(

Χρήστος Τριανταφύλλου
29-11-18, 12:17
:(:(:( Καλο ταξιδι ,ηταν πραγματικα ενας ανθρωπος οπως περιγραφεται παρα πανω. Λιγο τον ειχα γνωρισει κ ειχαμε μιλησει μαζι κ το καταλαβα. Rip:(

Polyneikos
29-11-18, 13:36
Όπως έχει προαναφερθεί, ο Δημήτρης Μπαρμπαγιάννης με καταγωγή από την Λάρισα αγωνίστηκε για πρώτη φορά το 1977 στην χαμηλή κλάση ανδρών στην WABBA και μέχρι πρόσφατα στην Super Masters.
Ασχολούνταν και με άλλα αθλήματα , ήταν ποδηλάτης, δρομέας αποστάσεων.
Μια ευγενική φυσιογνωμία που ήταν πάντα χαμογελαστός . Αντίο κύριε Δημήτρη, θα σε θυμόμαστε!
R.I.P.+


126757

126758

126752


126753

126754


126755

126756


126759

Δημητρης 1924
29-11-18, 14:58
Καλο ταξίδι καλο παράδεισο. RIP

TRIANTAFYLLOU
29-11-18, 17:39
ότι και να πω για τον Δημήτρη Μπαρμπαγιάννη θα είναι λίγο , όσοι τον γνώρισαν μόνο καλα λόγια έχουν να πούν γι αυτο τον καλοκάγαθο άνθρωπο που πιστεύω μέσα του κακία δεν είχε για κανέναν και τον γνωρίζω απο το 1986 και ξέρω τι είχε περάσει και τι κακοτοπιές στη ζωή του , μέχρι που είχε καεί ολοσχερώς το γυμναστήριό του , που ήταν όλη του η ζωή και απο κεί ξεκίνησε το ΒΒ στη Λάρισα
Τα τελευταία λόγια μαζί του ήταν να βρεθούμε σε ενα επόμενο αγώνα , δυστυχώς Δημήτρη αλλού θα γίνει η συνάντησή μας !!
Ας είναι ελαφρυ το χώμα που θα τον σκεπάσει και δεν θα τον ξεχάσουμε γιατι ήταν πραγματικά καλός άνθρωπος και συμπαθής σε όλους

NASSER
03-12-18, 21:44
Τον Δημήτρη τον θυμάμαι πάντα με το χαμόγελο και την αγάπη που έκφραζε για το άθλημα και τους συναθλητές. Τον γνώριζα από τους αγώνες καθώς στους περισσότερους παρευρισκόταν για να απολαύση αυτό που αγαπούσε! Ακόμα έχω την κάρτα του γυμναστηρίου του που μου έδωσε λέγοντας μου, όποτε περάσω από τη Λάρισα να πάω να τα πούμε και να γυμναστούμε. Δυστυχώς έφυγε νωρίς και θα μας λείπει το χιούμορ του και η πλάκα που κάναμε.
Να είναι ελαφρύ το χώμα που τον σκεπάζει! RIP