PDA

Επιστροφή στο Forum : Παθητικα συστηματα γυμναστικης



monotis
27-08-14, 15:24
Kαλησπερα ,θελω την αποψη σας σχετικα με τα συστηματα παθητικης γυμναστικης , τα οποια συνδεεσε με καποια ηλεκτροδια και προσομοιωνουν τη φυσικη ασκηση.
Κανουν οντως δουλεια,τα προτεινετε,ποια η γνωμη σας?

Εχω δει κατα καιρους διαφορα τετοια συστηματα στη τηλεοραση που τα διαφημιζουν(κατι ζωνες κτλ),που ομως προσωπικα και κατα ενα αγνωστο λογο , (ισως ενστικτωδως), δεν με πειθει τιποτα απο οτι διαφημιζετε στη tv,τα θεωρω ψεμματα και οτι κοροιδευουν τον κοσμο, μαυραγοριτες και τσαρλατανοι (κατι καπιλαριν,κατι τσαγια για αδυνατισμα,κτλ).Με βαση κατι τετοια αποριπτω ισως και τα καλα δεν ξερω.

Φυσικα δεν ειμαι γκουρου σε θεματα εκγυμνασης αλλα το πρωτο επιχειρημα που λεω στον εαυτο μου ειναι ,αν οντως κανουν δουλεια τοτε γιατι υπαρχουν ακομη τα γυμναστηρια,το οποιο μπορει να υπαρχει κατι που να το διαψευδει.

Γενικα ειμαι πολυ δυσπιστος ,και καχυποπτος,ομως προσφατα ηρθα αντιμετωπος με ενα πραγματικο γεγονος που ειδα με τα ματια μου και το οποιο μου εκανε αισθηση να ρωτησω εδω.

Ειχα να δω καποιο διαστημα τη μητερα μου οπου θυμαμε ηθελε να χασει βαρος.Και την βλεπω ξαφνικα σημερα αισθητα πιο αδυνατη και επαθα πλακα.
Οταν τη ρωτησα μου ειπε οτι εχασε 4 κιλα,πηγαινοντας σε καποιο κεντρο,οπου με συστημα παθητικης γυμναστικης,βαζοντας τη σε μηχανιμα με ηλεκροδια οπου ηταν σαν εκανε δεν ξερω και εγω ποσες επαναληψεις με φυσικο τροπο,και εχασε τοπικα.

Στη κυριολεξια εμεινα μ@λακ@ς,και λεω αν οντως κανει δουλεια αυτο με τα ηλεκροδια,μηπως θα ηταν καλη ιδεα να παρω αυτες τις ζωνες που διαφημιζουνε για τους κοιλιακους ,να καθομε να βλεπω tv τα βραδια και συγχρονως να κανω κοιλιακους.(θεμα βαρους δεν εχω ,ειμαι κανονικος αλλα λιγο γραμμομενους κοιλιακους θα ηθελα).Λογω του οτι λογο δουλειας γυρναω χωμα,και δεν εχω κουραγιο για γυμναστηριο.