PDA

Επιστροφή στο Forum : Απωλεια κιλων



billynet
30-11-08, 22:56
Καλησπερα σας .

Ειμαι καινουργιος στο φορουμ σας και ειλικρινα εκτιμω παρα πολυ τα οσα
γραφετε. Ειναι χρησιμα ολα και εχω αρχισει να ξυπνω στο θεμα γυμναστηριου
και διατροφης. Γυμναζομαι απο μικρος , πολεμικες τεχνες , στιβος και εσχατως , τα τελευταια εξι χρονια κανω συστηματικα βαρη και με αρκετη συχνοτητα 4 φορες την εβδομαδα , ομως τα χαλαω πολυ στη διατροφη κι αυτο ειναι αποτελεσμα απο τις πολλες διαιτες και αυξομειωσεις του βαρους τα τελευταια 25 χρονια. Εχω φθασει τα 145 κιλα και εχω πεσει φθασει μεχρι τα 69. Η γυμναστικη ειναι αρρωστεια για μενα αλλα υπαρχει το παραπονο οτι δεν
βλεπω βελτιωση στην οψη κι ας γυμναζομαι παρα πολυ σκληρα και με ενταση.
Εχω διαβασει αρκετα εδω μεσα στο φορουμ σας και θα ηθελα να κανω μια αρχη στη διατροφη μου.
Ειμαι 35 ετων και εχω υψος 178 . Η βοηθεια σας θα μου ηταν πολυτιμη
Υ.γ. Το σωμα μου κραταει πολυ ευκολα νερα
Ευχαριστω

thegravijia
30-11-08, 23:00
εχεις φθασει 145 κιλα ...? :affraid:
με τι ποσοστο λιπους..?
ποσα εισαι τωρα?

RUHL
30-11-08, 23:01
εγω παντως καμια ερωτηση δεν ειναι στο ποστ μονο κατι thanks ενταξη δεν τρεχει τιποτα οσο μπορει ο καθενας συνησφειρει εδω
keep reading :thumbup: :thumbup: :chinese:
http://www.bodybuilding.com/fun/layne36.htm

slaine
30-11-08, 23:05
καλώς ήρθες μαν!

πόσα κιλά είσαι τώρα?

billynet
30-11-08, 23:06
εγω παντως καμια ερωτηση δεν ειναι στο ποστ μονο κατι thanks ενταξη δεν τρεχει τιποτα οσο μπορει ο καθενας συνησφειρει εδω
keep reading :thumbup: :thumbup: :chinese:
http://www.bodybuilding.com/fun/layne36.htm

Φιλε λαθος καταλαβες ετσι ειναι ο τροπος που μιλαω. Δεν ειπα δεν τρεχει κατι. Βοηθεια και γνωμες ζηταω

Ταλανιζομαι με διαιτες χρονια και ζητησα μια γνωμη
τωρα ζυγιζω 105 κιλα και το λιπος κραταει πολυ στην κοιλια μου

thegravijia
30-11-08, 23:11
69 κιλα πως εφθασες...?

billynet
30-11-08, 23:16
69 κιλα πως εφθασες...?

Με προγραμμα βαρων που περιειχε σουπερ σετ και και διαιτα που ειχα παρει απο το γυμναστηριο και συναμα λιποδιαλυτες . Εκανα τρομερη προσπαθεια , αλλα στην πορεια αυξηθηκε παλι το βαρος μου .

thegravijia
30-11-08, 23:24
τα σουπερ σετ δεν νομιζω να βοηθησαν κ πολυ στο να χασεις κιλα ουτε οι λιποδιαλιτες...μαλλον η διαιτα εκανε δουλεια ..λεμε τωρα !
φανταζομαι πιο πολυ μυικο ιστο εχασες παρα λιπος..νομιζω δηλαδη γιατι 69 κιλα ειναι πολυ λιγα...
μαλλον γαμας την διατροφη συχνα και σαβουριαζεις γι αυτο δεν μπορεις να χασεις..

φιλε μου για γραψε λιγο αν θες τη διαιτια που ακολουθουσες οταν εχασες τοσα κιλα κ εφθασες 69 κ τι διαιτα ακολουθεις τωρα ..

Muscleboss
30-11-08, 23:27
billynet,

καλώς ήρθες,
ρίξε μια ματιά εδώ στην παρακάτω αρχές για τη διατροφή γράμμωσης http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=1596

και σιγά σιγά εδω μέσα θα αποκήσεις τη γνώση για να φτιάξεις το σώμα σου όπως εσύ θες. :wink:

ΜΒ

RUHL
30-11-08, 23:30
Οταν δεν χανεις ολο το λιπος και χανεις παρα πολλους μυεις τοτε γινοντε αυτα τα ανεβασματα γιατι στην ουσια φευγουν μυεις νερο και λιγο λιπος αν τα κανεις λαθος οποτε οταν επιστεψεις στα ιδια περνεις μυεις ερχετε και το λιπος

τεσπα διαβασε το ^^ η γνωση για να φτιαξεις το σωμα σου εδω μεσα ειναι αρκει να τα διαβασεις να τα μαθεις και να τα εφαρμοσεις και να δεις που ποτε δεν θα ξανανεβει το βαρος εφοσον κανεις σωστη δουλεια

billys15
30-11-08, 23:30
Καλωσηρθες!

billynet
30-11-08, 23:38
τα σουπερ σετ δεν νομιζω να βοηθησαν κ πολυ στο να χασεις κιλα ουτε οι λιποδιαλιτες...μαλλον η διαιτα εκανε δουλεια ..λεμε τωρα !
φανταζομαι πιο πολυ μυικο ιστο εχασες παρα λιπος..νομιζω δηλαδη γιατι 69 κιλα ειναι πολυ λιγα...
μαλλον γαμας την διατροφη συχνα και σαβουριαζεις γι αυτο δεν μπορεις να χασεις..

φιλε μου για γραψε λιγο αν θες τη διαιτια που ακολουθουσες οταν εχασες τοσα κιλα κ εφθασες 69 κ τι διαιτα ακολουθεις τωρα ..

ok θα σου την ανεβασω αυριο , γιατι γραφω απο νετ καφε

Οσον αφορα τωρα τρωω το πρωι δημητριακα η κουακερ με γαλα 1,5 %
Δεκατιανο συνηθως ξυνομηλα και γιαουρτι 2 % μια μεριδα
Το μεσημερι κοτοπουλο με ρυζι η μακαρονια μαυρα τα φυτρο
Απογευμα τρωω ξυνομηλα η γιαουρτι και πρωτεινη 85% + αμινοξεα
Μετα την προπονηση πρωτεινη και αμινοξεα. Για βραδυ τρωω κοτοπουλο η τονο με πολυ σαλατα .
Σαββατα συνηθως χαλαω αυτο το προγραμμα και τρωω ο,τιδηποτε μου αρεσει. Υπαρχουν ομως περιοδοι που διαλυω ολη αυτη την αλυσιδα και τρωω ο,τι να ναι και σε μεγαλη ποσοτητα ιδιως το χειμωνα

RUHL
30-11-08, 23:42
εχεις πολλα να μαθεις ακομα :thumbup: :thumbup: :thumbup:

thegravijia
30-11-08, 23:47
αστο ... αυτο ηθελα να μαθω... κοιταξε την διατροφη γραμμωσης που εδωσε o boss..

αλλα γιατι την χαλας το χειμωνα την διατροφη..?

slaine
01-12-08, 00:16
όταν φτάσεις σε ένα καλό επίπεδο θα μπορείς να φας και σαβούρα. όχι ότι τώρα δε μπορείς αλλά ελεγχόμενα και μεμονωμένα.

αυτό που πρέπει να κάνεις έιναι να μπεις σε ένα καλό πρόγραμμα χωρίς να είναι αυστηρό πολύ και να το τηρήσεις. να κρατάς τις ορμόνες σου σταθερές. και σιγά σιγά θα προσθέτεις και τις λεπτομέρειες.

τα κιλά οσυ πάντως δεν είναι υπερβολικά αν σκεφτεί κανείς ότι γυμνάζεσαι και τόσα χρόνια οπότε όλο και κάποια μυική μάζα θα διαθέτεις :wink:

είσαι ακόμα νέος και όλα γίνοται απλά θέλει υπομονή!

ξεκίνα με το να πετάξεις όλο το χαρτοβασίλειο από τα ντελίβερυ και τη σαβούρα από το σπίτι. αγόρασε υγιεινές τροφές οπότε και να σου τη βαρέσει θα φας κάτι έξτρα θα είναι όσο το δυνατόν λιγότερο "επιβλαβές"

billynet
02-12-08, 00:21
Μαζα εχω και αρκετη και για τα κιλα μου φοραω 34 νουμερο παντελονι λιγο στριμωχτα βεβαια. Απλα εχω κοιλια που ειναι ενοχλητικη και δε δικαιολογειται
Επειδη κανω απο πιτσιρικας συνεχεια διαιτες καπου με εχει κουρασει και αισθανομαι στερημενος. Ακολυθω πιστα το προγραμμα με τα βαρη , αλλα δε φθανει μονο αυτο. Θελει και διατροφη η οποια να ειναι σταθερη για αυτο ζητησα και μια γνωμη παραπανω , μια συμβουλη γιατι ειδα οτι σε αυτο το φορουμ υπαρχουν ανθρωποι που εχουν μερακι.
Επιπλεον θα ηθελα να ρωτησω οτι προσπαθω να βγαλω ποσες θερμιδες χρειαζομαι με βαση ηλικια υψος και κιλα και δε τα καταφερνω .