PDA

Επιστροφή στο Forum : Μια βοήθεια για το πρόγραμμα μου!



christina st
01-10-14, 08:29
Γεια σε ολες!επιτελους επεσα τυχαια σε ενς blog για fitness αποκλιστικα για γυναικες!λοιπον θα ηθελα βοηθεια ,ειμαι αρχιαρια και δεν ασχολειθηκα ποτε ιδιαιτερα με αθλητισμο!δεν εχω χρονο για γυμναστηριο(φετος ειμαι Β λυκειου δυσκολα τα πραγματα!)γραφτηκα zumba εδω στα επιμορφωτικα για χομπυ και καλα ακομη να αρχισουμε ομως!
Θα ηθελα να μ προτεινετε καποιο προγραμμα για αρχαριες-αγυμναστες στο σπιτι( εχω διαδρομο γυμναστικης,3 κιλα βαρακια και λαστοιχο γυμναστικης μεσεας αντίστασης και στρωμα γυμναστικης!) Απο εξοπλησμο ειμαι οκ μ λειπει το προγραμμαα και τ κινιτρο!
Ευχαριστω για τον χρονο σας!:D:D

NASSER
01-10-14, 12:59
Καλώς ήρθες Χριστίνα στο φόρουμ :welcome:
Το θέμα είναι να καταλαβαίνεις και τι κάνεις. Μπορείς να διαβάσεις στην ενότητα με τα άρθρα και να καταλάβεις πως για να αλλάξεις την εικόνα του σώματος σου χρειάζεται λίγος χρόνος προπόνησης και αερόβιας, σε συνδυασμό με σωστή διατροφή.
Ξεκίνα με το να κάνεις 20 λεπτά διάδρομο και σταδιακά να το ανεβάσεις το χρόνο. Με τους αλτήρες και το λάστιχο μπορείς να κάνεις πολλές ασκήσεις αλλά αν δεν σε έχει καθοδηγήσει κάποιος από κοντά στο να μάθεις να εκτελείς σωστά τις ασκήσεις, δεν έχει νόημα να σου πούμε εμείς από εδώ. Μια λύση είναι να δεις ασκήσεις με βιντεάκια στο youtube. Θα σε βοηθήσει όμως αυτό ή θα σε μπερδέψει παραπάνω?

christina st
01-10-14, 16:52
http://m.youtube.com/watch?v=vkq0-jvz1Dc
Pos s fenete afto gia arxariA k gia lastixo?dn t xo dokimasii!!
Wow pantos den perimena kan apantisi k idietra toso griigoraa ..s fxaristo polli nasser!!

Χρήστος Τριανταφύλλου
01-10-14, 20:11
Χριστινα εχεις ακριβως την ηλικια της κορης μου ,κ αυτη ασχολειται χρονια με τον χορο κ με εχει βαλει να της υποσχεθω οτι μολις τελειωσει το Λυκειο να την κανω ''φετες'':P.
Οπως σωστα σου ειπε κ ο Νasser με αυτα που διαθετεις μπορεις να κανεις μια αρχη αρκει να τα κανεις σωστα οσο γινεται.
Ενα βασικο κινητρο ειναι να αισθανεσαι ωραια με αυτο που κανεις ωστε να μην βαρεθεις στην αρχη.

christina st
01-10-14, 20:36
Χαχαχ κ γω ασχοληθηκα πολλα χρονια μ τ χορο κ κολυμπιι στο παρελθον..καιι τρ σκεφτομουν ξανα για χορο αλα ειπα να δοκιμασω κ τ ζουμπα!! Τεσπα.εχεις δικαιο αλα αυτη η αρχη μ φοβιζει κ μ αγχωνει τα πρωτα βηματα.αμα δεν εχεις σωστη καθοδιγηση δυσκολα τα πραματα! Τεσπα σ ευχαριστωω πολυ Χρήστο! Και καλες επιτυχιες στην κορουλλα σου να την χερεσε:)

Χρήστος Τριανταφύλλου
01-10-14, 21:39
:thumbup:Thanks;) και σε σενα καλη δυναμη ,με το λαστιχο προσπαθησε να βρεις ποιες ασκησεις σε ''πιανουν'' κ σου αρεσουν κ με τα αλτηρακια κανε τις βασικες. Ο διαδρομος θα φροντισει για το καρδιοαναπνευστικο σου κ θα βοηθησει για το καψιμο λιπους ,κ μην ξεχνας παντα προθερμαση στην αρχη.

NASSER
01-10-14, 22:26
http://m.youtube.com/watch?v=vkq0-jvz1Dc
Pos s fenete afto gia arxariA k gia lastixo?dn t xo dokimasii!!
Wow pantos den perimena kan apantisi k idietra toso griigoraa ..s fxaristo polli nasser!!

Ότι κάνει με το λάστιχο μπορείς να το κάνεις και με τα βαράκια. Ψάξε και ένα βιντεάκι να δίνει έμφαση στα πόδια και θα είσαι έτοιμη ;)

christina st
02-10-14, 06:39
[emoji106]Thanks;) και σε σενα καλη δυναμη ,με το λαστιχο προσπαθησε να βρεις ποιες ασκησεις σε ''πιανουν'' κ σου αρεσουν κ με τα αλτηρακια κανε τις βασικες. Ο διαδρομος θα φροντισει για το καρδιοαναπνευστικο σου κ θα βοηθησει για το καψιμο λιπους ,κ μην ξεχνας παντα προθερμαση στην αρχη.
Ευχαριστωω πολυ!! Να σαι καλα! [emoji3]