PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηλικιωμένοι και ΒΒ



Pappous45
09-10-14, 23:15
Ο τυπας ειναι 68 χρονων!!!!

Bernie Cooper

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=87962&stc=1

beefmeup
09-10-14, 23:16
η επιστημη κανει θαυματα:P

Pappous45
09-10-14, 23:18
η επιστημη κανει θαυματα:P

Moνο??? Χαρας το κουραγιο του να κανει διατροφη και να παλευει με τα σιδερα στην ηλικια του!!!!

beefmeup
09-10-14, 23:20
μονο,μονο..αμα σ λεω..
τα υπολοιπα οκ μπορει να τα κανει αλλα ουδεμια σχεση μπορει να εχουν στην ηλικια του με το αποτελεσμα που βλεπουμε.

Pappous45
09-10-14, 23:24
μονο,μονο..αμα σ λεω..
τα υπολοιπα οκ μπορει να τα κανει αλλα ουδεμια σχεση μπορει να εχουν στην ηλικια του με το αποτελεσμα που βλεπουμε.

Δεν νομιζω να παιρνει τιποτε περισσοτερο απο μικροτερους του που ασχολουνται επαγγελματικα (και καποιους ερασιτεχνες ισως)

vaggan
09-10-14, 23:27
με σολωμο αγγουρι και ψωμι εσσαιων πετυχαινεις αυτο το αποτελεσμα8-)α και λουιζα

beefmeup
09-10-14, 23:28
ε,ναι αυτο κ μονο ειναι αρκετο γιατι οι περισοτεροι εππαγελματιες περνουν τον κωλο τους:turtle:

Pappous45
09-10-14, 23:32
ε,ναι αυτο κ μονο ειναι αρκετο γιατι οι περισοτεροι εππαγελματιες περνουν τον κωλο τους:turtle:

Ε ειπε λοιπον και ο μαρμπας να παρει τον δικο του μια και οι σακουλες του στεγνωσαν τις εκανε refill!!!

beefmeup
09-10-14, 23:37
Ε ειπε λοιπον και ο μαρμπας να παρει τον δικο του μια και οι σακουλες του στεγνωσαν τις εκανε refill!!!

ναι ,κ καλα εκανε αλλα δεν υπαρχει κατι το αξιεπαινο σε αυτο..αν δεν επερνε τπτ ουτε καν το 1/3 σωμα δεν θα ειχε,οσο κ να σκιζοταν σε διατροφες κ προπονες.
οποτε οκ,δεν υπαρχει κ τπτ το εντυπωσιακο περαν του ποσο αποτελεσματικα μπορουν να γινουν τα φαρμακα..

Pappous45
09-10-14, 23:38
Και αυτος εινσι 65αρης! Θα παλαβωσουμε?

http://www.bodybuilding.gr/forum/attachment.php?attachmentid=87963&stc=1

goldenera
09-10-14, 23:42
ναι ,κ καλα εκανε αλλα δεν υπαρχει κατι το αξιεπαινο σε αυτο..αν δεν επερνε τπτ ουτε καν το 1/3 σωμα δεν θα ειχε,οσο κ να σκιζοταν σε διατροφες κ προπονες.
οποτε οκ,δεν υπαρχει κ τπτ το εντυπωσιακο περαν του ποσο αποτελεσματικα μπορουν να γινουν τα φαρμακα..

Εντάξει Διονύση, αυτή η λογική τότε ισχύει για όλους του επαγγελματίες αθλητές, σωστά?

beefmeup
09-10-14, 23:48
ε,ναι προφανως..

Pappous45
09-10-14, 23:49
Εντάξει Διονύση, αυτή η λογική τότε ισχύει για όλους του επαγγελματίες αθλητές, σωστά?

That's my point bro! Αυτο ακριβως λεω, και δεν νομιζω κανενας απο εμας να πιστευει οτι οι ανθρωποι αυτοι ξυπνησαν πριν 1-2 χρονια και ειπαν θα πιω whatever και θαγινω ΒΒ! Προφανως ασχολουνται απο πολυ παλια!

Χρήστος Τριανταφύλλου
09-10-14, 23:58
Δεν νομιζω να παιρνει τιποτε περισσοτερο απο μικροτερους του που ασχολουνται επαγγελματικα (και καποιους ερασιτεχνες ισως)

Και τα ιδια να παιρνει με μικροτερους του ,στα 68 του η επιβαρυνση ειναι πολλαπλασια. Τον κοβω για robocop ομως.:P

Pappous45
10-10-14, 00:04
Και τα ιδια να παιρνει με μικροτερους του ,στα 68 του η επιβαρυνση ειναι πολλαπλασια. Τον κοβω για robocop ομως.:P

Εγω τον κοβω για εναν πεισματαρη ανθρωπο που δεν λεει να εγκαταλειψη αυτο που αγαπαει , φαρμακα ναι, αλλα ξερουμε ολοι πολυ καλα οτι τα φαρμακα δεν κανουν τιποτε αν δεν τρως και δεν προπονησε μεχρι εμετου, αν ηταν ετσι οι μεγαλοι πρωταθλητες θα μ@λ@κιζονταν στο γυμναστηριο και θα αραζαν στον καναπε ολη μερα! Για μεναειναι αξιεπαινοι!

vaggan
10-10-14, 00:08
οπως και να χει το μπαρμπαδι εχει σωστο καλουπι καλη μυικη γεωγραφια ενταξει το φαρμακο φαρμακο αλλα για να δειχνει ωραια το σωμα θελει και μια καλη υποδομη

TRIANTAFYLLOU
10-10-14, 00:09
τον κύριο στις στις πιο πάνω φωτο τον ξέρω πολύ καλα και μάλιστα σε 2 αγώνες σε ενα πανευρωπαικό και ένα γιούνιβερς παίξαμε και μαζί αλλα όχι στην ίδια κατηγορία γιατι αυτος έπαιζε άνω των 50 και ήταν κοντα στα 60 η 60 αν θυμάμε καλα Μπέρνυ Κούπερ λέγετε
και στην χρυσούπολη όταν ήρθε έψαχνε να με βρεί και επειδη εγω δεν ξέρω αγγλικά , μόνο με ξένες μπορω να συνενοηθώ :P ειχα ενα παιδι διερμηνέα και ο μπάρμπας με λέει έχετε εδω στην Ελλάδα ωραία πράματα φαρμακευτικά μια που ήρθα κάνε με κανένα κουμάντο να αγοράσω διάφορα καλούδια και τον είπα αυτα ήταν κάποτε τωρα δεν παίρνεις όπως παλια απο φαρμακεία θέλει χρόνο να μαζευτουν

και όπως έχω ξαναπεί έχει ανθρώπους που το γουσταρουν τοσο πολύ αυτο που κάνουν που δεν κάνουν τίποτε άλλο στη ζωή τους και ασχολούνται με το πώς θα μεγαλώσουν η να διατηρήσουν τα μπράτσα τους , με την ίδια λογική έχει ανθρώπους μεγάλους σε ηλικία που κάνουν καθημερινα χιλιόμετρα τρέξιμο , η ποδήλατο η κολύμπι , αλλα σ αυτη την ηλικία αν έχεις λύσει τα θέματα επιβίωσης και δεν έχεις τι αλλο να ασχοληθείς , δεν είναι τίποτε με την βοήθεια της επιστήμης να κάνεις θαύματα , οπότε εμένα δεν με κάνει καμία εντύπωση

αυτόν τον είχα πεί εσυ μπαρμπα κούπερ μια θεραπεία με φάρμακα πρέπει να έχεις κάνει στη ζωή σου μια φορά δηλαδη μπήκες και ακομη δεν βγήκες ,:P:P χαρα στο κουράγιο σου μια και καλή όταν αποδημήσεις στον κύριο θα τα κόψεις , το θετικό είναι ότι κάνεις και ωραίο πτώμα :rolf::P
δερν λέμε ότι θα πάθει κατι απο αυτα γιατι απ ότι δείχνει σηκώνει το σασί του και είναι κοντος και απο κοντα είναι μια σταλιά δεν δείχνει τεράστιος και αυτο τον βοηθάει να κρατιέτε καλα και να κερδίζει

TRIANTAFYLLOU
10-10-14, 00:15
εδω στη φωτο απο την χρυσούπολη όπου είχα πάρει μέρος και εγω και είναι η μέρα που ανέφερα πιο πάνω

http://www.nabba-international.com/nabba_europe2_06.html

Pappous45
10-10-14, 00:19
τον κύριο στις στις πιο πάνω φωτο τον ξέρω πολύ καλα και μάλιστα σε 2 αγώνες σε ενα πανευρωπαικό και ένα γιούνιβερς παίξαμε και μαζί αλλα όχι στην ίδια κατηγορία γιατι αυτος έπαιζε άνω των 50 και ήταν κοντα στα 60 η 60 αν θυμάμε καλα Μπέρνυ Κούπερ λέγετε
και στην χρυσούπολη όταν ήρθε έψαχνε να με βρεί και επειδη εγω δεν ξέρω αγγλικά , μόνο με ξένες μπορω να συνενοηθώ :P ειχα ενα παιδι διερμηνέα και ο μπάρμας με λέει έχετε εδω στην Ελλάδα ωραία πράματα φαρμακευτικά μια που ήρθα κάνε με κανένα κουμάντο να αγοράσω διάφορα καλούδια και τον είπα αυτα ήταν κάποτε τωρα δεν παίρνεις όπως παλια απο φαρμακεία θέλει χρόνο να μαζευτουν

και όπως έχω ξαναπεί έχει ανθρώπους που το γουσταρουν τοσο πολύ αυτο που κάνουν που δεν κάνουν τίποτε άλλο στη ζωή τους και ασχολούνται με το πώς θα μεγαλώσουν η να διατηρήσουν τα μπράτσα τους , με την ίδια λογική έχει ανθρώπους μεγάλους σε ηλικία που κάνουν καθημερινα χιλιόμετρα τρέξιμο , η ποδήλατο η κολύμπι , αλλα σ αυτη την ηλικία αν έχεις λύσει τα θέματα επιβίωσης και δεν έχεις τι αλλο να ασχοληθείς , δεν είναι τίποτε με την βοήθεια της επιστήμης να κάνεις θαύματα , οπότε εμένα δεν με κάνει καμία εντύπωση

αυτόν τον είχα πεί εσυ μπαρμπα κούπερ μια θεραπεία με φάρμακα πρέπει να έχεις κάνει στη ζωή σου μια φορά δηλαδη μπήκες και ακομη δεν βγήκες ,:P:P χαρα στο κουράγιο σου μια και καλή όταν αποδημήσεις στον κύριο θα τα κόψεις , το θετικό είναι ότι κάνεις και ωραίο πτώμα :rolf::P
δερν λέμε ότι θα πάθει κατι απο αυτα γιατι απ ότι δείχνει σηκώνει το σασί του και είναι κοντος και απο κοντα είναι μια σταλιά δεν δείχνει τεράστιος και αυτο τον βοηθάει να κρατιέτε καλα και να κερδίζει

Απο το να ψωφισεις απο πιεση, ζαχαρο και να σε πηγαινουν με το πι στην τουαλετα κανε το και αυτο δεν γ@μιεται....αλλα προφανως για να πινει οπως λες Ηλια χρονια και πολυ πραμα κατι κανει καλα και εφτασε στα 70 και μπορει να συνεχιζει!

lila_1
10-10-14, 00:19
μμμ gdilf :green:

Pappous45
10-10-14, 00:20
Ηλια τον δευτερο που ποσταρισα τον ξερεις? Ειναι πολυ καλος!

COBRA_STYLE
10-10-14, 00:23
To αστειο της υποθεσης ειναι οτι στην πραγματικοτητα καταβαλλουν πολυ λιγοτερη προσπαθεια απο οσο νομιζει η πλειοψηφια του κοσμου...και απλα ο κοσμος αναλωνεται στο να αναμασα ξεπερασμενες και γραφικες καραμελες...

Pappous45
10-10-14, 00:25
To αστειο της υποθεσης ειναι οτι στην πραγματικοτητα καταβαλλουν πολυ λιγοτερη προσπαθεια απο οσο νομιζει η πλειοψηφια του κοσμου...και απλα ο κοσμος αναλωνεται στο να αναμασα ξεπερασμενες και γραφικες καραμελες...

Καποιοι ναι , καποιοι οχι πιστευω και εκει ξεχωριζουν οι πρωταθλητες!

Levrone
10-10-14, 00:28
ειναι αυτο που εγραψε πιο πανω ο Διονυσης , δεν εχει κατι να θαυμασεις..

Δηλαδη ωραια , ενας τυπος με καλη διατροφη και προπονηση που απλα στα 68 δεν εκοψε τα φαρμακα (τοσο μυαλο..). Ενω αν τον εβλεπες να προσπαθει χωρις αυτα με τη σκεψη στην υγεια του και στα καλα γηρατεια θα ελεγες "ευγε παππου"..

Σα τυον πρωτα θα βγει η ψυχη και μετα το χουι. Ορισμος.

COBRA_STYLE
10-10-14, 00:30
@pappous

So be it...αλλωστε το ρητο λεει οι αποψεις ειναι σα τις κω*****δες,ολοι εχουν απο μια.:)

TRIANTAFYLLOU
10-10-14, 00:32
και βεβαια τον ξερω απλα δεν θυμάμαι το όνομα όχι απλα καλός τρίκαλος , δεν είναι σε άγρια κατάσταση σαν τον κούπερ αλλα έχει καλύτερες προδιαγραφες σωματικά

γενικα και δεν μιλάω αερολογίες αλλα απο την εμπειρία μου , στο ββ δεν σημαίνει όποιος παίρνει φαρμακα θα κλωτσήσει και παξιμάδι , αλλα όλο και κάποιο κουσούρι θα βγεί αργότερα

θυμάμαι κάτι που λέγαμε πολύ παλια , ότι σε πολυ υψηλά επίπεδα στο ββ δεν φτάνει αυτός που είναι απλα ταλέντο με αναλογίες κτλ , αλλα αυτός που είναι ταλέντο στο να παίρνει αυτα που πρέπει και να αντεχει το σασί του
αλλα δεν μπορούμε να αμφισβητήσουμε ότι θέλει πείσμα για να φτασεις σ αυτη την ηλικία σ αυτο το επίπεδο , εγω δεν συγκινούμε μ αυτα επειδη ξέρω και ξέρω αν εγω ήθελα για πλάκα και χαβαλέ φτανω 130 κιλα , αλλα όχι απλα δεν θέλω αλλα με προκαλεί αηδία να είμαι σαν ρομποκοπ και να χάσω σε ρεφλεξ και ζωντάνια

και να κάνω ενα παραλληλισμό ενα θα πώ ένας παππούς σ αυτη την ηλικία που απλα γυμνάζετε και δεν κάνει όλα αυτα που κάνει αυτός συν τις καταχρήσεις , θα βγάλει και βόλτα τα εγγονάκια του θα τα πάει στο πάρκο , θα πάει να τα δεί σε διάφορες δραστηριότητες κτλ , ε λοιπόν αυτα για τον κούπερ είναι πιο δύσκολα και δυσβάστακτα , η το ίδιο όσο δυσβάστακτο θα είναι το παράδειγμα του άλλου παππού να κάνει αυτα που κάνει ο κούπερ

Levrone
10-10-14, 00:36
Εχεις δικιο ρε κουμπαρε.
Κι οπως μια γιαγια θα θελει να παιξει με την εγγονη της ,
ε προχτες ανεβασατε κατι γιαγιαδες να κανουν πασαρελα με κατι ρωγες σα στιλο μπικ.

Αλλα ιδεωδη οι μεν , αλλα οι δε.

COBRA_STYLE
10-10-14, 00:37
Δεν ηταν γιαγιαδες ρε ξεκολλατε..:P

Levrone
10-10-14, 00:39
Δεν ηταν γιαγιαδες ρε ξεκολλατε..:P

κι ομως υπαρχουν αντρες που με τετοιες δε θα κυκλοφορουσαν για να μην τους κακοχαρακτηρισουν λεει..τους πεφτουν λεει μεγαλες..:rolf:

Ρε παμε καλα?

Pappous45
10-10-14, 00:41
Το ΒΒ επαγγελματικα (και ερασιτεχνικα πολλες φορες πια) εχει στην φυση του την χρηση φαρμακων, μας αρεσει η οχι, αυτο δεν σημαινει πως οσοι τα παιρνουν κανουν μηδαμινη προσπαθεια να ανεβουν σωματικα. Τοτε δεχομαστε ολοι οτι δεν υπαρχει αγωνιστικο ΒΒ γιατι ειναι ολο ενα τρυκ! Γιατι ποιος μπορει να κανει ενα κορμι σαν του Αρνολντ ας πουμε χωρις φαρμακα? Αυτο ομως δεν συνεπαγεται οτι οποιος παιρνει φαρμακα μπορει να γινει και Αρνολντ γιατι χρειαζεται η γεννετικη, πολυπλοκο το θεμα!

Pappous45
10-10-14, 00:45
και βεβαια τον ξερω απλα δεν θυμάμαι το όνομα όχι απλα καλός τρίκαλος , δεν είναι σε άγρια κατάσταση σαν τον κούπερ αλλα έχει καλύτερες προδιαγραφες σωματικά

γενικα και δεν μιλάω αερολογίες αλλα απο την εμπειρία μου , στο ββ δεν σημαίνει όποιος παίρνει φαρμακα θα κλωτσήσει και παξιμάδι , αλλα όλο και κάποιο κουσούρι θα βγεί αργότερα

θυμάμαι κάτι που λέγαμε πολύ παλια , ότι σε πολυ υψηλά επίπεδα στο ββ δεν φτάνει αυτός που είναι απλα ταλέντο με αναλογίες κτλ , αλλα αυτός που είναι ταλέντο στο να παίρνει αυτα που πρέπει και να αντεχει το σασί του
αλλα δεν μπορούμε να αμφισβητήσουμε ότι θέλει πείσμα για να φτασεις σ αυτη την ηλικία σ αυτο το επίπεδο , εγω δεν συγκινούμε μ αυτα επειδη ξέρω και ξέρω αν εγω ήθελα για πλάκα και χαβαλέ φτανω 130 κιλα , αλλα όχι απλα δεν θέλω αλλα με προκαλεί αηδία να είμαι σαν ρομποκοπ και να χάσω σε ρεφλεξ και ζωντάνια

και να κάνω ενα παραλληλισμό ενα θα πώ ένας παππούς σ αυτη την ηλικία που απλα γυμνάζετε και δεν κάνει όλα αυτα που κάνει αυτός συν τις καταχρήσεις , θα βγάλει και βόλτα τα εγγονάκια του θα τα πάει στο πάρκο , θα πάει να τα δεί σε διάφορες δραστηριότητες κτλ , ε λοιπόν αυτα για τον κούπερ είναι πιο δύσκολα και δυσβάστακτα , η το ίδιο όσο δυσβάστακτο θα είναι το παράδειγμα του άλλου παππού να κάνει αυτα που κάνει ο κούπερ

Αν εννοεις οτι το ΒΒ μπορει να σε αποκοψει απο καθημερινες χαρες και δραστηριοτητες συμφωνω απολυτα,πολλοι ερωτευονται τον καθρεπτη τους και δεν εχουν χρονο η σκεψη για κατι αλλο

TRIANTAFYLLOU
10-10-14, 00:59
Εχεις δικιο ρε κουμπαρε.
Κι οπως μια γιαγια θα θελει να παιξει με την εγγονη της ,
ε προχτες ανεβασατε κατι γιαγιαδες να κανουν πασαρελα με κατι ρωγες σα στιλο μπικ.

Αλλα ιδεωδη οι μεν , αλλα οι δε.

πολυ σωστη παρομοίωση κουμπάρε κατι ανάλογο σε θηλυκή έκδοση έφερες σαν παράδειγμα , αυτες οι μιλφαρες που στα 50 λίγο πάνω λίγο κάτω θα είναι άνετα γιαγιάδες , αν με ρωτήσει τωρα κάποιος που θα δίναν πιο πολύ βαρύτητα στην περιποίηση ενυδάτωση καλλωπισμό του κορμιού τους και τάισμα του παπιού τους η των εγγονών τους? εγω θα έλεγα άμεσα χωρίς δεύτερη σκέψη μα το παπί τους φυσικά

αλλα επειδη η λεβεντια του σώματος δεν μένει για πάντα όλα έρχονται και παρέρχονται να τις δω όταν θα ζαρώνουν και θα κρεμάν όλα τι ψυχολογία θα έχουν , γιατι η κατάσταση που βρίσκονται υποδηλώνει ότι δεν μπορούν να συμβιβαστούν με την φύση


Αν εννοεις οτι το ΒΒ μπορει να σε αποκοψει απο καθημερινες χαρες και δραστηριοτητες συμφωνω απολυτα,πολλοι ερωτευονται τον καθρεπτη τους και δεν εχουν χρονο η σκεψη για κατι αλλο


είναι κατι που έχω πεί πολλες φορες ότι τα κολλήματα καθε μορφής δεν είναι καλό πράμα , ό άνθρωπος πρέπει να είναι πολυπλευρικός , δεν γίνετε η ζωή να περιστρέφετε μόνο γύρω απο το περιτύλιγμα το σώμα , υπάρχουν κι άλλες χαρες , αυτοί αν χάσουν το σώμα πάει καταστράφηκαν , γι αυτο μερικούς όχι απλα δεν τούς θαυμάζω αλλα τούς λυπαμε κιόλας και τούς λέω κακομοίρηδες
άλλο κάποιος να είναι αγωνιστικός και σε παραγωγική ηλικία όπου εκεί επιβάλετε να τα δώσει όλα , αλλα μετα σταματαει απλα γυμνάζετε και απολαμβάνει την ζωή με διαφορετικό τρόπο

goldenera
10-10-14, 01:02
Το ότι κάποιος αθλούμενος ειδικά σε επαγγελματικό επίπεδο χρησιμοποιεί 'βοηθήματα' δε σημαίνει ότι απαξιώνεται η προσπάθεια του. Όλοι ξέρουμε τί συμβαίνει και γνωρίζουμε από πότε, και ο καθένας έχει την προσωπική του γνώμη πάνω στο θέμα είτε το δέχεται είτε όχι. Προσωπικά βγάζω το καπέλο στους 'παππούδες' που αντί να έχουν αράξει στο καναπέ τους χλαπακιάζοντας πατατάκια, ή στα καφενεία καπνίζοντας και παίζοντας πρέφα, η στον ΟΠΑΠ παίζοντας στοίχημα και Kino, αθλούνται, κάνουν την διατροφή τους και προσπαθούν να είναι δραστήριοι.

just chris
10-10-14, 07:13
Και αυτος εινσι 65αρης! Θα παλαβωσουμε?

αν αυτος ειναι 65αρης εγω ειμαι σαμουραι στην ορεινη σερρων

Fataoulas
10-10-14, 10:23
....και δεν νομιζω κανενας απο εμας να πιστευει οτι οι ανθρωποι αυτοι ξυπνησαν πριν 1-2 χρονια και ειπαν θα πιω whatever και θαγινω ΒΒ....



Για αυτους δε ξερω, αλλα ποσους αλλους ξερουμε που, οχι 1-2 χρονια οπως λες, αλλα τον Γεναρη να ειναι τσιχλες και τον Ιουλιο-Αυγουστο να ειναι σε κατασταση επιπεδου αγωνων. (Φυσικα οι αγωνες αυτων ειναι η πασαρελα της παραλιας...)

Οπως προειπα, για τους συγκεκριμενους δε ξερω. Αλλα ποσοι 60ρηδες και 70ρηδες υπαρχουν, που αποφασισαν στα "γεραμματα" να το παιξουν τζοβενα, και σε μερικους μηνες εγιναν αλλοι ανθρωποι?

COBRA_STYLE
10-10-14, 13:54
^Αυτο ακριβως,στα λογια μου ερχεσαι.

Το'χουμε αναγαγει σε ηρωικη προσπαθεια την ολη φαση,θα αρχισουμε να μοιραζουμε και παρασημο ανδρειας στο τελος:bowdown:

Τα πραγματα ειναι απλα,το κλειδι ειναι ποιος παιρνει τα περισσοτερα+καλυτερα σε συνδυασμο με το ποιος βγαζει τις λιγοτερες δυνατες παρενεργειες-προβληματα για να μπορει να συνεχιζει.
Το καλουπι θα κανει τη διαφορα οταν ειναι σε σημειο που στη ουσια παιρνουν ολοι τα ιδια οπου θα ξεχωρισει ο αλλος εκει....ειδαλλως και καλουπι να χεις,αμα εχεις εμφανως πολυ λιγοτερα κρεατα απο τον αλλον δεν...

Κι αυτη ειναι η αληθεια αρεσει δεν αρεσει.Απο κει κ περα ο καθενας μπορει να πιστευει τα δικα του ή ο,τι του λενε.

lila_1
10-10-14, 14:35
Σωστό αυτό που λες ρε κόμπρα, αλλά η προσπάθεια στη προπόνηση κάνει κ αυτή τη διαφορά. Δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια αντοχή στην ένταση, στο πόνο και την κούραση. Ούτε την ίδια πειθαρχία στο να ζοριστούν πέρα απ το όριό τους.
Οι περισσότεροι νομίζουν ότι προσπαθούν αλλά στη πραγματικότητα (συγκριτικά) δεν βάζουν το 100% επειδή δεν έχουν βιώσει πως είναι το 100%
Είναι άδικο να λέμε για όλους "νταξ κλαιν παίρνει φάρμακα και έγινε έτσι" χωρίς να ξέρουμε τι κάνει στη προπόνησή του.
Και αυτό ισχύει πολύ συχνότερα σε αθλητές απ ότι σε ερασιτέχνες των γυμναστηρίων που οι περισσότεροι φοβούνται μη κουραστούν.

Εννοείται οι συγκεκριμένοι δεν ειναι ήρωες, στη πλειοψηφεία τους είναι νάρκισοι με νοοτροπία 16αρη, αλλά just saying.

vaggan
10-10-14, 15:09
^Αυτο ακριβως,στα λογια μου ερχεσαι.

Το'χουμε αναγαγει σε ηρωικη προσπαθεια την ολη φαση,θα αρχισουμε να μοιραζουμε και παρασημο ανδρειας στο τελος:bowdown:

Τα πραγματα ειναι απλα,το κλειδι ειναι ποιος παιρνει τα περισσοτερα+καλυτερα σε συνδυασμο με το ποιος βγαζει τις λιγοτερες δυνατες παρενεργειες-προβληματα για να μπορει να συνεχιζει.
Το καλουπι θα κανει τη διαφορα οταν ειναι σε σημειο που στη ουσια παιρνουν ολοι τα ιδια οπου θα ξεχωρισει ο αλλος εκει....ειδαλλως και καλουπι να χεις,αμα εχεις εμφανως πολυ λιγοτερα κρεατα απο τον αλλον δεν...

Κι αυτη ειναι η αληθεια αρεσει δεν αρεσει.Απο κει κ περα ο καθενας μπορει να πιστευει τα δικα του ή ο,τι του λενε.φιλε δεν ειναι ακριβως ετσι αντε πηραμε αντε γιναμε αν η σκελετικη σου κατασκευη ειναι για κλωτσες οσους μυς και να φορτωσεις δεν θα αποκτησεις καλαισθητο αποτελεσμα ποσα τερατουργηματα που εχουν παρει τα αντερα τους εφτιαξαν μεν μυες αλλα σε αγωνες δεν μπορουσαν να κατεβουν αξιοπρεπως ουτε κατα διανοια επισης δεν μπορεις να βελτιωσεις την μυικη γεωγραφια του σωματος εκει που βρισκονται μυες στο σωμα εκει θα βαλεις μυς και αν εισαι κακοφτιαγμενος χωρις φαρμακα κακοφτιαγμενος θα εισαι και με αυτα μυς εκει που δεν υπαρχουν δεν μπορεις να βαλεις αν για παραδειγμα εισαι αδειος στο ανω στηθος και εχεις σπασει τον κωλο σου στην προπονηση ως νατουραλ και βαλεις μετα φαρμακα παλι θα υστερεις σε σχεση με το χαμηλο στηθος η αν οι γαμπες σου ειναι ανυπαρκτες παλι θα γινουν λιγο καλυτερες απο ανυπαρκτες αν εχεις φαρδια μεση χωρις αναβολες φαρδια μεση θα εχεις και με αναβολες δεν εχουν ολοι τις ιδιες σωματικες δυνατοτητες αυτο μου το εχει πει και ατομο που επαιρνε μερος σε αγωνες σε ελαφρια κατηγορια και επαιρνε περισσοτερα απο τον φιλο του που επαιζε στην βαρια κατηγορια αλλα δεν μπορουσε να τον φτασει γιατι ο αλλος ειχε καλουπι για φορτωμα. δεν νομιζω να εχει λογο να λεει ψεμματα

Χρήστος Τριανταφύλλου
10-10-14, 15:38
θυμάμαι κάτι που λέγαμε πολύ παλια , ότι σε πολυ υψηλά επίπεδα στο ββ δεν φτάνει αυτός που είναι απλα ταλέντο με αναλογίες κτλ , αλλα αυτός που είναι ταλέντο στο να παίρνει αυτα που πρέπει και να αντεχει το σασί του
αλλα δεν μπορούμε να αμφισβητήσουμε ότι θέλει πείσμα για να φτασεις σ αυτη την ηλικία σ αυτο το επίπεδο


^.



Τα πραγματα ειναι απλα,το κλειδι ειναι ποιος παιρνει τα περισσοτερα+καλυτερα σε συνδυασμο με το ποιος βγαζει τις λιγοτερες δυνατες παρενεργειες-προβληματα για να μπορει να συνεχιζει.
Το καλουπι θα κανει τη διαφορα οταν ειναι σε σημειο που στη ουσια παιρνουν ολοι τα ιδια οπου θα ξεχωρισει ο αλλος εκει....ειδαλλως και καλουπι να χεις,αμα εχεις εμφανως πολυ λιγοτερα κρεατα απο τον αλλον δεν...
.

:thumbup::thumbup:

goldenera
10-10-14, 16:50
Δηλ ρε παιδιά για να καταλάβω, τα απαξιώνουμε όλα και δεν θα πούμε ένα μπράβο σε έναν κύριο 3ης ηλικίας που το παλεύει, που μπορεί να γυμνάζεται όλη του τη ζωή και να είναι μέρος της καθημερινότητας του και έχει ένα αξιοπρεπές σώμα ή η διαφορά είναι στο ότι καταλαβαίνουμε ότι έχει χρησιμοποιήσει 'βοηθήματα' οπότε τον ξεγράφουμε αυτομάτως? Και πώς μπορούμε να είμαστε σίγουροι για το τί και πόσο έχει χρησιμοποιήσει, και άν έχει πάρει λίγο τότε αλλάζει η άποψη ή μήπως έχουμε μάθει να κρίνουμε εύκολα και απλά? Μας αρέσσει ένα άθλημα που το 'βοήθημα' είναι μέσα στο παιχνίδι όσο και να μην μας αρέσει, που πλέον από ότι καταλαβαίνω ο μέσος αθλούμενος στο συνοικιακό γυμναστήριο όοοοοολο και κάτι παίρνει, παρακολουθούμε, θαυμάζουμε και εκτιμούμε επαγγελματίες αθλητές που είναι κινητά 'φαρμακεία' και μόλις δούμε κάποιον μεγάλης ηλικίας 'φτιαγμένο' το μόνο που έχουμε να πούμε είναι: εντάξει μωρέ έχει πάρει τα άντερα του γι'αυτό είναι έτσι. Πάρε και εσύ να γίνεις αν θέλεις, αλλά μην κρίνεις έτσι εύκολα ειδικά αν δε σου έχει δώσει το δικαίωμα. Φυσικά η κουβέντα αλλάζει αν κάποιος που είναι φως-φανάρι ότι παίρνει πράμα μπόλικο υποστηρίξει ότι είναι αποτέλεσμα αγγουριού και σολωμού και ενός ειδικού προγράμματος προπόνησης;) Εκεί οκ θα κράξω και εγώ παρέα.

kutsup
10-10-14, 17:33
Δηλ ρε παιδιά για να καταλάβω, τα απαξιώνουμε όλα και δεν θα πούμε ένα μπράβο σε έναν κύριο 3ης ηλικίας που το παλεύει, που μπορεί να γυμνάζεται όλη του τη ζωή και να είναι μέρος της καθημερινότητας του και έχει ένα αξιοπρεπές σώμα ή η διαφορά είναι στο ότι καταλαβαίνουμε ότι έχει χρησιμοποιήσει 'βοηθήματα' οπότε τον ξεγράφουμε

Στο πρώτο σκέλος της ερώτησης εννοείται ότι θα πεις μπραβο εφόσον και η υπόλοιπη στάση ζωής του είναι ανάλογη. Στο δεύτερο για πιο λόγο να ασχοληθείς? Καλώς ή κακώς όταν στα γεράματα φτάνεις στο σημείο να κατεβάζεις τον άμπακα από φάρμακα προσπαθώντας να νικήσεις τη φύση, ενώ είναι γνωστό το πόσο επιβαρύνεις τον οργανισμό σου, πρέπει να έχεις χάσει κάθε μέτρο ισορροπίας. Πόσο άξιο θαυμασμού μπορεί να είναι αυτό? Το ίδιο συμβαίνει και με τους επαγγελματίες. Δεν πιστεύω ότι υπάρχει το στοιχείο του θαυμασμού πέραν από κάποιυς πιτσιρικάδες. Όταν γνωρίζεις τα τι και τα πως απλά τους κοιτάς όπως θα κοιτούσες κάτι αρκούντως αξιοπερίεργο.
Όπως αντιλαμβάνεσαι όλες οι μονομανίες είναι επικίνδυνες για την ψυχική ισορροπία και δυστυχώς για να πιάσεις αυτά τα σωματικα επίπεδα όλο και κάποιο πάσο θα αρπάξει.

goldenera
10-10-14, 18:35
Τον οργανισμό του τον επιβαρρύνει εξίσου και ένας νεότερος αθλητής όταν παίρνει τον άμπακο όπως λες για τον ίδιο σκοπό (νικάω δηλ. τις φυσικές μου ικανότητες και πάω παραπέρα σε κάτι υπερφυσικό), οπότε το ίδιο μου κάνει από αυτή την άποψη. Δηλ ο παππούς που καπνίζει σα φουγάρο ή έχει μια κοιλάρα από το φαί δεν είναι κατακριτέος? Συμφωνώ ότι πρέπει να υπάρχει ισσοροπία ψυχής και σώματος, αλλά δεν μπορώ να κατακρίνω κάποιον που έχει πάθος με ένα συγκεκριμένο χόμπι ή άθλημα ειδικά μεγάλο σε ηλικία όταν τους περισσότερους τους βλέπω στα καφενεία και στα πρακτορεία παιγνίων;)

vaggan
10-10-14, 18:41
καλα τωρα μην απαξιωσουμε και τους παντες και λεμε οτι ειναι μονο φαρμακα αμα το παμε ετσι οποιος παιρνει φαρμακο να μην κανει προπονηση να χτενιζει τα μαλλια του και να αναπτυσσεται:green:σιγουρα δεν θα φτυσει αιμα οπως ενας φυσικος αλλα προπονηση θα κανει ο αρνολντ ο κολουμπο κτλ δηλαδη μονο αλομπερντινες ηταν?δεν νομιζω δεν μπορει ο καθενας να φτιαξει σωμα πραγματικα σιγουρα θα δει βελτιωση που δεν θα εκανε με φυσικο τροπο μπορει να βαλει ενα καρο μυς αλλα και παλι δεν παει να πει οτι θα ειναι κορυφαιος απλα θα ξεπερασει το γεννετικο του δυναμικο με αυτα ολοι μπορουν να παρουν φαρμακα και να κατεβουν σε αγωνες σωματικης διαπλασης το θεμα ειναι ομως πως θα δειχνουν και σε σχεση με τους αλλους που παιρνουν τα αναλογα;)

kazos_GR
10-10-14, 18:47
καλα δεν ειναι το ιδιο τα φαρμακα με το τσιγαρο..απο κει και περα καλα κανει αφου το θελει . ναι μεν δίνει καλο! παραδειγμα που προσπαθει ..αλλα οχι με των τροπο που προσπαθει απο κει και περα μια χαρα τα παει μακαρι να μην του βγει κανα κουσουρη και να μπορει να το κανει για οσο μπορει:weights:
αν δεν εισαι κοντα του φυσικα δεν μπορεις να ξερεις αλλα εμενα μου διχνει καποιον που δεν μπορει να ξεχασει την καλη κατασταση που ειχε νεος με τα φαρμακα και εχει εθιστεί καποιος που θελει να δωσει παραδειγμα δεν χρειαζεται να ειναι σε τελεια φορμα και να σηκωνει στο gym τα παντα ολα μπορει και αλλιως να εμπνεύσεις....

billy89
10-10-14, 19:42
Απλά είναι τα πράγματα:

Ένας άνθρωπος που αθλείται και δεν είναι μαλθακός είναι παράδειγμα προς μίμηση σε κάθε ηλικία.

Ένας που φαρμακώνεται (για μένα προσωπικά) είναι παράδειγμα προς αποφυγή επίσης σε κάθε ηλικία. Οκ θαυμάζουμε τα σώματα των προ αλλά όχι τον τρόπο ζωής τους.

Στη ζωή δεν υπάρχει μόνο το άσπρο και το μαύρο, κάποιος δεν είναι μόνο καλός ή κακός. Επίσης ισχύει για κάθε ηλικία. Πόσο μάλλον όταν το μόνο που βλέπουμε είναι φωτογραφίες και δεν ξέρουμε από μέσα την κατάσταση, δηλαδή αναλυτικά τι παίρνει ο άλλος ή τι προπόνηση και διατροφή κάνει.

kutsup
10-10-14, 19:59
Τον οργανισμό του τον επιβαρρύνει εξίσου και ένας νεότερος αθλητής όταν παίρνει τον άμπακο όπως λες για τον ίδιο σκοπό (νικάω δηλ. τις φυσικές μου ικανότητες και πάω παραπέρα σε κάτι υπερφυσικό), οπότε το ίδιο μου κάνει από αυτή την άποψη. Δηλ ο παππούς που καπνίζει σα φουγάρο ή έχει μια κοιλάρα από το φαί δεν είναι κατακριτέος? Συμφωνώ ότι πρέπει να υπάρχει ισσοροπία ψυχής και σώματος, αλλά δεν μπορώ να κατακρίνω κάποιον που έχει πάθος με ένα συγκεκριμένο χόμπι ή άθλημα ειδικά μεγάλο σε ηλικία όταν τους περισσότερους τους βλέπω στα καφενεία και στα πρακτορεία παιγνίων;)

Ο νεαρός τόσα καταλαβαίνει τόσα κάνει. Όσο είσαι νέος πιστεύεις είσαι άτρωτος. Υποτίθεται μεγαλώνοντας γινόμαστε σοφότεροι αλλά όχι όλοι από ότι φαίνεται αν κρίνω από αυτά τα παραδείγματα των εικονιζόμενων ανθρώπων.
Και γιατί πάντα πρέπει να παίρνουμε τα άκρα (ή χοντρός μαλθακός και καπνιστής ή πίτα στο φάρμακο)? Υπάρχει και η μέση οδός που είναι και η πιο υγιής και σωματικά και πνευματικά.;)

vaggan
10-10-14, 20:11
^στο αβαταρ εσυ εισαι φιλε?

lila_1
10-10-14, 22:51
άρχισαν τα όργανα :turtle::green::green::green:

beefmeup
11-10-14, 15:41
To αστειο της υποθεσης ειναι οτι στην πραγματικοτητα καταβαλλουν πολυ λιγοτερη προσπαθεια απο οσο νομιζει η πλειοψηφια του κοσμου...και απλα ο κοσμος αναλωνεται στο να αναμασα ξεπερασμενες και γραφικες καραμελες...


Σωστό αυτό που λες ρε κόμπρα, αλλά η προσπάθεια στη προπόνηση κάνει κ αυτή τη διαφορά. Δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια αντοχή στην ένταση, στο πόνο και την κούραση. Ούτε την ίδια πειθαρχία στο να ζοριστούν πέρα απ το όριό τους.
Οι περισσότεροι νομίζουν ότι προσπαθούν αλλά στη πραγματικότητα (συγκριτικά) δεν βάζουν το 100% επειδή δεν έχουν βιώσει πως είναι το 100%
Είναι άδικο να λέμε για όλους "νταξ κλαιν παίρνει φάρμακα και έγινε έτσι" χωρίς να ξέρουμε τι κάνει στη προπόνησή του.
Και αυτό ισχύει πολύ συχνότερα σε αθλητές απ ότι σε ερασιτέχνες των γυμναστηρίων που οι περισσότεροι φοβούνται μη κουραστούν.

Εννοείται οι συγκεκριμένοι δεν ειναι ήρωες, στη πλειοψηφεία τους είναι νάρκισοι με νοοτροπία 16αρη, αλλά just saying.

σωστα κ τα 2:thumbup:

goldenera
11-10-14, 15:55
Ο νεαρός τόσα καταλαβαίνει τόσα κάνει. Όσο είσαι νέος πιστεύεις είσαι άτρωτος. Υποτίθεται μεγαλώνοντας γινόμαστε σοφότεροι αλλά όχι όλοι από ότι φαίνεται αν κρίνω από αυτά τα παραδείγματα των εικονιζόμενων ανθρώπων.
Και γιατί πάντα πρέπει να παίρνουμε τα άκρα (ή χοντρός μαλθακός και καπνιστής ή πίτα στο φάρμακο)? Υπάρχει και η μέση οδός που είναι και η πιο υγιής και σωματικά και πνευματικά.;)

Βεβαίως και η μέση οδός που αναφέρεις είναι η ιδανική, δηλ. η άσκηση και η διατροφή να είναι μέρος της προσπάθειας σου για την επίτευξη μιας συνολικά υγιούς ζωής. Όμως προσωπικά δεν θα απαξιώσω εύκολα την προσπάθεια οποιουδήποτε και ας έχει χρησιμοποιήσει 'βοήθειες', μπορεί να μην συμφωνίσω και να μην το επέλεγα ως τρόπο, είναι η επιλογή του και αν το αποτέλεσμα μου αρέσει θα το παραδεχτώ, ξέροντας από την μικρή μου εμπειρία ότι ναι μεν η 'βοήθεια' 'βοήθεια' αλλά και η προσπάθεια στο γυμναστήριο και στο φαγητό προσπάθεια.

TRIANTAFYLLOU
11-10-14, 16:58
εγω το έχω πεί πολλες φορες επειδη το έργο το ξέρω θα πώ ότι απλα θαυμάζω τούς ανθρώπους της τρίτης ηλικίας και τούς επικροτώ να συνεχίσουν να γυμνάζονται , τούς βοηθάω σε ότι χρειαστούν , αλλα δεν θα θαυμάσω περισσότερο πχ τον Μπέρνυ επειδη είναι τούμπανο
μερικοί όχι όλοι απο αυτούς χωρίς πλακα τούς λυπάμε είναι κακομοίρηδες γιατι αν σταματήσουν να κάνουν αυτό είναι σαν να πέθαναν , δεν ξέρουν να κάνουν τίποτε άλλο στη ζωή τους και νομίζουν αν χάσουν το σώμα τους τα χάσαν όλα

γιατι να μην θαυμάσω έναν δικό μου 70 χρονών που κάθε μέρα χειμώνα καλοκαίρι κάνει 40 χιλιόμετρα ποδήλατο , πάει στη θάλασσα κολυμπάει πόση ώρα και παίζει ρακέτες και το έχει εντάξει στο καθημερινό του πρόγραμμα ίσως και πάνω απο 15 χρόνια σταθερά και ήταν πρώην μουσικός στα μπουζούκια έπαιζε αρμόνιο

εμείς βλέπουμε ένα τούμπανο και λέμε άρα αυτος κάνει πιο πολυ προπόνηση να είναι έτσι , ενω δεν ισχύει , ενω έχει παλιούς ββερ που ενω ήταν αγωνιστικοί στα γεραματα συνεχίζουν να γυμνάζονται χωρίς φάρμακα , δεν έχουν την παλια τούς φόρμα αλλα είναι σε άψογη κατάσταση και το χαίρονται και το κυριότερο δεν νιώθουν συνέχεια το κόμπλεξ ότι χάλασε η φόρμα τους και το πως δείχνουν , αυτό θέλει πολύ σθένος να το αντιμετωπίσεις

και αυτα τα λέω γιατι παίρνω παράδειγμα και απο τον εαυτό μου που έπρεπε να τα αποβάλω αυτα τα κόμπλεξ , γιατι αλλιώς θα έπρεπε συνέχεια να κάνω ότι έκανα αγωνιστικός , αλλα παρ όλα αυτα κραταω όσα κιλα θέλω χωρίς κόπο , χωρίς να σημαίνει ότι είμαι όπως παλια που κατεβαινα σε αγωνες , πράγμασ που δεν θα το ήθελα και ούτε με ενδιαφέρει , υγεια να υπάρχει και προπονήσεις να κάνουμε και τιποτε άλλο , η ζωή δεν περιστρέφετε μόνο γύρω απο το σώμα

vagos789
11-10-14, 17:06
Στοχος μου ειναι να φτασω κι εγω σε τετοια ηλικια και να ειμαι καπως ετσι
Θεωρω οτι φυσικα πανω απο ολα ειναι τα γονιδια,και απο εκει και περα αν καποιος γυμναζεται ασταματητα λογικα μπορει να διατηρηθει καλα
Το κλειδι θεωρω ειναι το να μην τα παρατησεις πχ στα 40 γιατι μετα που πεφτει κατακορυφα και η τεστοτερονη σε παιρνει η μπαλα
Και δεν μιλαω για εμφανιση μονο,ειναι καλο και χρησιμο να εισαι πχ 60 και αντι να εισαι χουφταλο να σηκωνεις 100 κιλα dead lift,αν μη τι αλλο δεν θα πας απο πεσιμο :green:

Pappous45
11-10-14, 17:57
Συμφωνω με τον Ηλια οτι δεν υπαρχει λογος για ακροτητες σε μεγαλη ηλικια, εγω θα κρινω απο τον εαυτο μου, στα 25 ηθελα να γινω οσο το δυνατον καλυτερος, στα 30 μου ελεγα οτι ηθελα να βαλω και αλλους μυς, στα 35 αρχισα να ζηταω να μπορω να φτασω στα 40 και να ειμαι σε καλη κατασταση, στα 45 εχω βαλει στοχο να φτασω στα 50 και να μην εχω σταματησει την προπονηση, ζω μια φυσιολογικη ζωη, εχω μια κορη την δουλεια μου και την οικογενεια πανω απολα αλλα μεσα σε ολα αυτα εχω βρει να ξεκλεβω 1 με 1,5 ωρα την ημερα για να κανω αυτο που αγαπαω απο μικρος: το ΒΒ. Ξερετε στην Αμερικη αν καποιος αγαπαει το ΒΒ εδω τρελλαινεται, μπαινεις μεσα σε γυμναστηρια και βλεπεις απο απιστευτα κορμια μεχρι πρωταθλητες, ενα καλοκαιρι που πηγαμε Καλιφορνια και πηγα στο muscle beach ανατριχιασα, ειδα γνωστους πρωταθλητες να γυμναζονται και ο κοσμος να τους επεφημει, χωρις ζηλια χωρις μιση χωρις πονηραδες του τυπου : ελα μωρε και εγω αν επινα θα γινομουν

TRIANTAFYLLOU
11-10-14, 18:02
γιατι νομίζετε όσοι δεν σηκώνουν 100 κιλα στα 60 η στα 70 είναι χούφταλα? έχει μεγάλους σε ηλικία που γυμνάζονται συστηματικα και χαίρονται την ζωή όχι μόνο γυμνάζονται.

και το να είναι κάποιος γερός και εμφανισιακά και εσωτερικά σ αυτη την ηλικία σημαίνει χαιρετε όλες τις χαρες της ζωής και τον χαίρονται παιδια και εγγόνια του , ενω αν συνεχίζει να παίζει με χημείες τότε απλα θα εύχετε να ανήκει σ αυτο το μικρό ποσοστό που δεν θα πάθουν τίποτε
κατ αρχήν κάτι δεν ξέρετε καλα αυτο έχει να κάνει και με τα γενετικα του καθένα και αν αρχίσουν οι κλειδώσεις και τρίζουν και ό άλλος πάει γυρεύοντας τότε απο εκεί που θα του αρέσει να γυμνάζετε θα αρκείτε στο να βλέπει τούς άλλους που γυμνάζονται και πρέπει να καταλάβουμε γυμναστική και υγεία δεν είναι σώνει και καλα να είμαστε όπως είμασταν νέοι και να κάνουμε τις ίδιες επιδόσεις , αυτα μόνο κόμπλεξ και ανασφάλειες δημιουργούν

ένας μεγάλος άνθρωπος έχει τόσα πολα να επιδείξει που το σώμα είναι το τελευταίο πράμα αλλα σημαντικό που αν προσέχει και γυμνάζετε μπορει να είναι σε αξιοζήλευτηκατάσταση που θα θέλαν να είναι και νέοι

επίσης μιας και μιλάμε για αας αλλιως ανταποκρίνετε ενα σώμα με χρόνια επιβάρυνση και σε μεγάλη ηλικία και αλλιώς ενος νεότερου και επειδη κάποιοι δεν πάθαν τίποτε αυτό δεν λέει κάτι

kutsup
11-10-14, 18:27
^στο αβαταρ εσυ εισαι φιλε?

Αν εννοείς εμένα ναι.

vaggan
11-10-14, 19:30
αν στο αβαταρ εισαι καμια 50αρια χρονων δικη μου υποθεση μπορει και να λανθανω υπολογιζω πανω κατω την ηλικια σου γιατι εισαι παλιος στο χωρο και δεν παιρνεις μερος σε αγωνες τοτε δεν σε βλεπω να αποκτησες καμια σοφια συμφωνα παντα με τον τροπο που οριοθετησες εσυ πιο πανω την σοφια αν τωρα στη φωτο εισαι απολυτα καθαρος χωρις την χρηση ουσιων γραψε λαθος

MUSKLGEORGE
11-10-14, 20:44
εσεις οι δυο εχεται ξεφυγει.τουλαχιστον βρειτε τα με pm μεταξυ σας.
στο θεμα μας τωρα.προσωπικα αυτοι οι κυριοι στις φωτο δε με βρισκουν αντιθετο σε οτι κανουν.δικαιωμα τους να κανουν οτι θελουν,σε οποια ηλικια θελουν.αφου δε μας ενοχλουν,προς τι το μισος και ο αλληλοσπαραγμος;εχουν κανει τις επιλογες τους.εχουν κατι να ασχολουνται στην ηλικια τους,να ξεδινουν οπως ολοι οι ανθρωποι,να βρισκουν χαρα σε αυτο που κανουν.το τι μπορει να παθουν ή εχουν ηδη παθει και δεν το ξερουμε,το ξερουν πολυ καλυτερα απο μας.αλλα αφου δεν ενδιαφερει τους ιδιους,αδικα τρωγεστε μεταξυ σας.το αποτελεσμα ειναι αρκετα καλο στα σωματα τους.φανταστειτε να κρινουμε τα σωματα των ελληνων bodybuilders,για παραδειγμα, αναλογα με τα "φαρμακι" που παιρνουν.δε θα υπηρχε λογος να υπαρχει το φορουμ αυτο.μεινετε καλυτερα σε αυτο που βλεπετε.

MUSKLGEORGE
11-10-14, 20:47
εξ' αλλου,θα ηταν βαρετο να μιλαμε μονο για τον τσικαλακη και 2-3 ακομα natural.

vaggan
11-10-14, 21:13
εσεις οι δυο εχεται ξεφυγει.τουλαχιστον βρειτε τα με pm μεταξυ σας.
στο θεμα μας τωρα.προσωπικα αυτοι οι κυριοι στις φωτο δε με βρισκουν αντιθετο σε οτι κανουν.δικαιωμα τους να κανουν οτι θελουν,σε οποια ηλικια θελουν.αφου δε μας ενοχλουν,προς τι το μισος και ο αλληλοσπαραγμος;εχουν κανει τις επιλογες τους.εχουν κατι να ασχολουνται στην ηλικια τους,να ξεδινουν οπως ολοι οι ανθρωποι,να βρισκουν χαρα σε αυτο που κανουν.το τι μπορει να παθουν ή εχουν ηδη παθει και δεν το ξερουμε,το ξερουν πολυ καλυτερα απο μας.αλλα αφου δεν ενδιαφερει τους ιδιους,αδικα τρωγεστε μεταξυ σας.το αποτελεσμα ειναι αρκετα καλο στα σωματα τους.φανταστειτε να κρινουμε τα σωματα των ελληνων bodybuilders,για παραδειγμα, αναλογα με τα "φαρμακι" που παιρνουν.δε θα υπηρχε λογος να υπαρχει το φορουμ αυτο.μεινετε καλυτερα σε αυτο που βλεπετε.φιλε εχεις μπερδευτει τον ρωτησα κατι που ειπε σε ενα ποστ πιο πανω και η ερωτηση ειναι περα για περα σχετικη με το θεμα;)δεν νομιζω να υπαρχει μισος εδω μεσα απαξιωση ναι κατα τα αλλα συμφωνουμε και εγω θεωρω οτι για να φτιαξεις ενα καλο σωμα χρειαζεσαι πολλα περα απο φαρμακα

Physique
11-10-14, 21:36
εγω θεωρω οτι για να φτιαξεις ενα καλο σωμα χρειαζεσαι πολλα περα απο φαρμακα
[emoji106]

goldenera
13-10-14, 17:42
ενα καλοκαιρι που πηγαμε Καλιφορνια και πηγα στο muscle beach ανατριχιασα, ειδα γνωστους πρωταθλητες να γυμναζονται και ο κοσμος να τους επεφημει, χωρις ζηλια χωρις μιση χωρις πονηραδες του τυπου : ελα μωρε και εγω αν επινα θα γινομουν

Αυτή σου την εμπειρία με όλες τις λεπτομέρειες πολύ θα ήθελα να την ακούσω;) Πιστεύω πως όλι οι λάτρεις του αθλήματος (εγώ σίγουρα;)) θα ήθελαν να βρεθούν έστω για μια φορά στην ζωή τους εκεί. Στη Μέκκα του σιδερένιου αθλήματος, εκεί που ξεκίνησα όλα;)