PDA

Επιστροφή στο Forum : Ωστε θελεις να γηνεις bodybuilder?



RUHL
07-12-08, 13:10
http://www.mtv.com/videos/misc/294912/mamas-boy.jhtml#id=1598267

BRaWNy
07-12-08, 14:19
Είδα και τα 6 clips.
Bγάζουν μηνύματα και διδάσκουν αλήθειες και αναλήθειες, και πιστευω ότι αν χρησιμοποιήσει κανείς σωστά τα μηνύματα, θα μπορει να εστιάζεται καλύτερα σε ότι κάνει και στοχεύει.
Θα με ενδιέφερε να μάθαινα και σε τι συμπεράσματα θα κατέληγαν και άλλα μέλη μεσα στο φόρουμ.

RUHL
07-12-08, 14:25
εγω καταλαβα ποσο δυσκολο ειναι αυτο που κανουμε γιατι μερικες φορες το ξεχναω .Στελνει ενα πολυ καλο μηνυμα για το τι ειναι ββινγκ και τι τραβαμε εμεις και τι πρεπει να διαθετει καποιος που θελει να το κανει

Τωρα αν θα επρεπε να κατεβει σε τετοια κατασταση σε αγωνα :clown2: :clown2: αλλα ειναι το MTv οτι θελουν κανουν αυτο ειναι ενα show που σε φτιαχνουν οτι θελεις να γηνεις

Brawny πες λιγο για την αναληθεια? μπορει να μην προσεξα κατι :cyclops: :cyclops: ποιο λες?

yannis88
07-12-08, 14:44
Θα ήθελα να το δω το παλικάρι μετά απο κανα χρόνο.Πρέπει να πορώθηκε.

BRaWNy
07-12-08, 15:07
Μου είναι δύσκολο να το περιγράψω και να το εξηγήσω με λόγια και γραπτώς αυτη τη στιγμή, για αυτό και ζήτησα να ακούσω και άλλων τις γνωμες και συμπεράσματα, μήπως και με βοηθήσουν στο να εκφράσω και εγω κάποια στιγμή αυτό που θέλω να πω, ειτε συμφωνώντας ή διαφωνώντας, είτε συμπληρώνοντας κλπ, αν με πιάνεις.

Καλό είναι να ανεβάζεις κάποιου την αυτοπεποίθηση, αλλά όχι χρησιμοποιώντας στο τέλος και ψευδαισθήσεις κατα κάποιον τρόπο.
Δηλαδή το όλο σκηνικό και η προσπάθεια που έγινε, μπορει να έχουν στην τελική και τα αρνητικά τους.
Εμένα προσωπικά δεν μου άρεσε η ιδέα έτσι όπως έγινε, και στα πλαίσια μιας τηλεοπτικής εκμπομπής/σειράς, και μπορει όσο και να θέλουν να διαφημίσουν το μποντυμπίλντιγκ, στην τελική να το μειώνουν ή και να αποτρέπουν κάποιον απο αυτό.
Τι προσπαθήσανε να αποδείξουν?
Αναρωτιέμαι.
Κάποια πράγματα είναι γνωστό ότι δεν γίνονται απο τη μια στιγμή στην άλλη κλπ, ότι όμως γίνονται κάποια στιγμή στο τέλος, γίνονται.
Αλλά όχι έτσι.
Ότι προσπάθησαν να αποδείξουν ή δεν ξερω εγω τι, απέτυχαν.
Δεν ξερω προς το παρόν τι επιπτώσεις μπορουν να έχουν στο μέλλον κάποια πράγματα, στον ίδιο τον πρωταγωνιστή και πως θα το δει στη συνέχεια.

Δεν ξερω κατα πόσο μπορω να γίνω κατανοητός, μεσα στο μυαλό μου την καταλαβαίνω την όλη ιδέα και τα συμπεράσματα που εχω βγάλει (που ειναι και ηδη αρκετά γνώριμα για μενα απο πριν), αλλά δυσκολεύομαι με τις λέξεις και τον γραπτό λόγο αυτη τη στιγμή.

Muscleboss
07-12-08, 15:12
το χα υπόψην μου αυτό το επισόδειο. δεν ήταν κακό...

τώρα για τι συγκεκριμένο τύπο μπορεί να φάνηκε τρομερό και να πέρασε ότι είναι το τρομερό δύσκολο και ρουτινάρικο να κάνεις bbing, αλλά είναι σαν να πετάς έναν που δεν ξέρει κολύμπι στα άπατα... από το τίποτα σε προπόνηση και 2 αεροβικές/ μέρα + 5 στεγνά γεύματα+ αποτρίχωση πως να μη του φανεί ακατόρθωτο... :help:

νομίζω τελικά ότι ο κόπος του ανταμίφθηκε και το ευχαριστήθηκε, αλλά δε με πείθει ότι θα συνεχίσει ο συγκεκριμένος. :unsure: του έλειπε η αγάπη για αυτό, και η αγάπη είναι το βασικότερο και δε μπροούν να στο εμφυτεύσουν εύκολα.

ΜΒ

BRaWNy
07-12-08, 15:22
εγω καταλαβα ποσο δυσκολο ειναι αυτο που κανουμε γιατι μερικες φορες το ξεχναω .Στελνει ενα πολυ καλο μηνυμα για το τι ειναι ββινγκ και τι τραβαμε εμεις και τι πρεπει να διαθετει καποιος που θελει να το κανει Παράλληλα όμως στέλνει και το αρνητικό μήνυμα, του ότι δεν έχει αποτέλεσμα η όλη προσπάθεια στην τελική, αν δεν στραφείς και "αλλού" ή ότι όλοι δεν είναι ικανοί για κάτι αξιόλογο πάνω στον χώρο ή ότι δεν έχουν να κερδίσουν κάτι κλπ, διότι το θέτουν το θέμα και μόνο απο πλευράς εμφάνισης, ή περισσότερο απο αυτη την πλευρά αν θέλετε.
Δεν κάνει πάντα η εμφάνιση ή η προσπάθεια για μια εμφάνιση δυναμική κλπ, τον άλλον να είναι και ανάλογα δυναμικός και στην ψυχή κλπ.
Με λίγα λόγια, θα μπορουσαμε να πούμε ότι ο νεαρός παραμένει στην τελική πάλι ένας sissy όπως λέγανε στα κλιπς.
Αν χρησιμοποιήσει τα μηνύματα σωστά, με τον καιρό θα αλλάξει προς το καλύτερο και θα καταλάβει ως να εστιάζεται και πως να προσπαθεί κλπ κλπ, (δεν βρισκω λόγια αυτη τη στιγμή).
Μη κοιτάς εμας που γνωρίζουμε καλύτερα με τι έχουμε να κάνουμε, πάρτο απο την πλευρά το πως θα το δει ένας άσχετος στο θέμα, που πιθανότατα να θελει να ασχοληθεί, ή και τι τροφή μπορει να δωσει το όλο σκηνικό σε κάποιον που είναι εναντίον, για να την χρησιμοποιήσει για δυσφήμηση.
Δηλαδή, τωρα ο πρωταγωνιστής ή κάποιος άλλος αν ξαφνικά γουστάρει να πετάξει αεροπλάνο, τι θα κάνουν?
Θα τον πάρουν για 8 εβδομάδες, θα του δείξξουν πως είναι κλπ, και μετα θα τον βάλουν σε ένα αεροπλάνο να το πετάξει, όταν μάλιστα δεν έχει μάθει ακόμα καλά καλά να οδηγεί ποδήλατο?

Για αυτό δεν θα συμφωνήσω μαζί σου στο ότι στέλνει ένα καλό μήνυμα για το ποσο δυσκολο είναι αυτό που κάνουμε, και τι ακριβώς είναι αυτό που κάνουμε κπ, και ότι κατ' εμέ στέλνει "λάθος" μηνύματα ή αν θες "γελοιοποεί" τα μηνύματα πουμπορουν να βγούν.
Σε μας που ξέρουμε περι τινος πρόκειται, δεν μπορει να στείλει μηνύματα, απλά μόνο να μας υπενθυμίσει.

RUHL
07-12-08, 15:54
μα αν λεγαμε την πραγματικη αληθεια σε ολους οσους πανε να γραφτουν σε γυμναστηριο για τα πραγματικα αποτελεσματα που θα επερναν σε ποσο χρονο χωρις φαρμακα και τι πρεπει να κανεις ποσοι νομιζατε θα καθονταν?
ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ θα το ειχαν κλησει αν λεγαμε στον χοντρουλη πανω οτι θελει κανενα χρονο δουλεια για να κανω ενα σωμα που να βλεπετε στην παραλια ποιος νομιζετε οτι θα καθοταν

Καλυτερα να κρυψουμε αυτη την αληθεια η οποια δεν κρυφτηκε στο βιντεακι αλλα την κρυβουν καλα οι ιδιοκτητες γυμναστηριων που τους πουλανε υποσχεσεις ρε εδω ακουσα απο γυμναστη οτι με το ζορι τους βαζουν να λενε στον κοσμο πολλες επαναληψεις γραμμωση λιγες ογκο για να ερχετε κοσμος μεσα να μην φευγει αν τους πεις οτι οσες ρεπς και να κανεις δεν γραμωνεις με την καμια ποιος θα παει και παει λεγοντας

Εμενα το μονο που με πειραζει ειναι οτι αφηνουν τετοια ατομα να σημετεχουν σε αγωνες δηλαδη τον καθε τυχοντα με οτι σωμα και να εχει

Δυσφημηση δεν εγηνε σε καμια περιπτωση αλλα η τραγικη αληθεια εχασε 10 κιλα το τυπος εχασε εκατοστα αλλα στο επιθυμητο αποτελεσμα με κοιλιακους κολπα και αυτα δεν πηγε παρα τους 2 μηνες by the book με προ μαζι
Αλλα πηρε αλλα οφελη οπως αυτοπεπηθηση το οποιο αναφερουν στον τελος

Ακομα ενας λογως να ημαστε υπερηφανοι εμεις που τα κανουμε επειδη δεν ειναι για ολους αυτα

Muscleboss
07-12-08, 16:19
ruhl θα πώ την άποψή μου και θα διάφωνήσω σε κάποια σημεία φίλε, αλλά είναι απλά η άποψή μου.


μα αν λεγαμε την πραγματικη αληθεια σε ολους οσους πανε να γραφτουν σε γυμναστηριο για τα πραγματικα αποτελεσματα που θα επερναν σε ποσο χρονο χωρις φαρμακα και τι πρεπει να κανεις ποσοι νομιζατε θα καθονταν?

ποιος είπε ότι θέλουν να βγούν φέτες και να γεμίσουν μύς. δε νομίζω ότι λες ψέματα σε κάποιον αν του πείς ότι σε 1-2 μήνες το σώμα του θα βελτιωθεί.


ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ θα το ειχαν κλησει αν λεγαμε στον χοντρουλη πανω οτι θελει κανενα χρονο δουλεια για να κανω ενα σωμα που να βλεπετε στην παραλια ποιος νομιζετε οτι θα καθοταν

ναι δε θα βγεί φέτες, αλλά σαφώς καλύτερος! δε ξεκινάει κανείς για να βγεί σε ένα χρόνο φυτίλια, αλλά για να βελτιώσει το σώμα του. το bodybuilding έχει ευρύτερη έννοια, μην το βλέπουμε στενόμυαλα θεωρώντας bodybuilding μόνο τους φουσκωτούς με φλέβες.


Καλυτερα να κρυψουμε αυτη την αληθεια η οποια δεν κρυφτηκε στο βιντεακι αλλα την κρυβουν καλα οι ιδιοκτητες γυμναστηριων που τους πουλανε υποσχεσεις ρε εδω ακουσα απο γυμναστη οτι με το ζορι τους βαζουν να λενε στον κοσμο πολλες επαναληψεις γραμμωση λιγες ογκο για να ερχετε κοσμος μεσα να μην φευγει αν τους πεις οτι οσες ρεπς και να κανεις δεν γραμωνεις με την καμια ποιος θα παει και παει λεγοντας

νομίζω δεν έχουμε να κρύψουμε καμια αλήθεια και δε φοβόμαστε καμία αλήθεια. η αλήθεια είναι ότι όσο δουλέυεις το σώμα σου τόσο καλύτερο γινεται.


Εμενα το μονο που με πειραζει ειναι οτι αφηνουν τετοια ατομα να σημετεχουν σε αγωνες δηλαδη τον καθε τυχοντα με οτι σωμα και να εχει

κάποτε με πείραζε και μένα. τώρα με πειράζει όταν κατεβαίνουν αυτά τα άτομα κατ εξακολούθηση, γιατί αν κατέβουν την πρώτη φορά μπορεί να έχουν φάει χοντρό λούκι και αγώνα που δεν τον έχουν φάει οι υπόλοιποι αθλητές.


Δυσφημηση δεν εγηνε σε καμια περιπτωση αλλα η τραγικη αληθεια εχασε 10 κιλα το τυπος εχασε εκατοστα αλλα στο επιθυμητο αποτελεσμα με κοιλιακους κολπα και αυτα δεν πηγε παρα τους 2 μηνες by the book με προ μαζι

νομίζω δεν μετάει πάντα το αποτέλεσμα αλλά ο αγώνας. κοιλιακούς δεν έβγαλε αλλά προσπάθησε και άλλαξε το σώμα του. το άσχημο θα είναι να ξανακατεβει σε επόμενο αγώνα έτσι, εγώ για αυτύς τους 2 μήνες του λέω μπράβο.


Ακομα ενας λογως να ημαστε υπερηφανοι εμεις που τα κανουμε επειδη δεν ειναι για ολους αυτα

νομίζω το bodybuilding με την έννοια να χτίσεις ένα όμορφο και υγιές σώμα με γυμναστική και διατροφή είναι για όλους. το αγωνιστικό bbing δέν είναι για όλους.

ΜΒ

RUHL
07-12-08, 16:31
παναγιωτη εγω τα ξερω αυτα τα κοματια τα περι αποτελεσμα κτλ αλλα ο ασχετος που θα το δει θα πει τι? εγω να καθομε να στερουμε και να βλεπω τοσα λιγα αποτελεσματα ?

Γιατι βλετιωση ειναι και 100 γραμ αν χασεις αλλα ποσο θα μετρηση στην εξωτερικη εμφανηση πολυ λιγο νομηζεις οι ασχετοι εχουν ολα τα ιδια πιστευω εγω ειπα πριν κανενα μηνα θα κανω καμια 5-8 χρονια να παρω καμια 8 κιλα μυικη μαζα και πηγαιναν ετσι :rolf: :rolf: :rolf:

Ομως εμεις ξερουμε την "αληθεια" η πλειοψηφια του κοσμου ειναι αυτοι που νομηζουν σε ενα 3μηνο-6μηνο θα κατεβουν αγωνες αν ασχοληθουν πραγματικα και οχι ενοοντας το επιπεδο αυτου απο πανω
Και τα περισσοτερα λεφτα οι επειχηρησεις στην βιομηχανια γυμναστηρια και συμπληρωματα τα βγαζουν οχι απο εμας που πηγαινουμε μια ζωη στο γυμναστηριο αλλα τους τυπους του 2μηνου 3μηνου που βλεπουμε καθε χρονο για αυτο και πουλανε ψεμα



νομίζω δεν μετάει πάντα το αποτέλεσμα αλλά ο αγώνας. κοιλιακούς δεν έβγαλε αλλά προσπάθησε και άλλαξε το σώμα του. το άσχημο θα είναι να ξανακατεβει σε επόμενο αγώνα έτσι, εγώ για αυτύς τους 2 μήνες του λέω μπράβο.
Ετσι μονο οι φιλοσοφοι μηλανε δεν μετραει η νικη μετραη η συμετοχη μπλα μπλα μπλα αλλα το ευρυ κοινο ζηταει το αποτελεσμα-"νικη" και οχι "την συμετοχη"


τι θα πετυχενες αν ελεγες οτι το αποτελεσμα του αγγελου(αυτον που ποσταρες που αλαξε) ηταν κατι ευκολο και ο καθενας πορει να το κανει ποσες στρησεις εφαγε?ποσο υδρωτα ποσους μηνες καθησε
δεν ειναι κατι ευκολο και δεν μπορει ο καθενας για αυτο και δεν βλεπουμε γυρω μας ολους με κορμαρες και ειμαστε και η 3η(εκει νομιζω η 2η) χωρα παγκοσμιος με υπερβαρους :green:



απλος επικρατη η λογικη αν κανω διατροφη κτλ κτλ ολα στο 100% θα γηνω τουμπανο η κοματια η οτιδηποτε σε χρονο ρεκορ τετοια μηνυματα τους περνανε τους ασχετους του χωρου

Muscleboss
07-12-08, 16:41
Ετσι μονο οι φιλοσοφοι μηλανε δεν μετραει η νικη μετραη η συμετοχη μπλα μπλα μπλα αλλα το ευρυ κοινο ζηταει το αποτελεσμα-"νικη" και οχι "την συμετοχη"

σημασία φίλε δεν έχει τι ζητάει το ευρύ κοινό, αλλά τι ζητάς εσύ από τον εαυτό σου. η νίκη δεν είναι αυτοσκοπός.

όποιος έχεις μάθει μόνο να νικά έχει πρόβλημα. για να νικήσεις πρέπει να χάσεις και otan μάθεις να χάνεις θα νικήσεις. ισχύει στη ζώη ισχύει και στο bbing.

ίσως είμαι φίλόσοφος όπως λές, ή too old for you ή έσύ too young for me. δε θα συμμετέχω άλλο σε αυτό, όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

:toast:
MB

SOLID
07-12-08, 18:49
Ετσι μονο οι φιλοσοφοι μηλανε δεν μετραει η νικη μετραη η συμετοχη μπλα μπλα μπλα αλλα το ευρυ κοινο ζηταει το αποτελεσμα-"νικη" και οχι "την συμετοχη"

σημασία φίλε δεν έχει τι ζητάει το ευρύ κοινό, αλλά τι ζητάς εσύ από τον εαυτό σου. η νίκη δεν είναι αυτοσκοπός.

όποιος έχεις μάθει μόνο να νικά έχει πρόβλημα. για να νικήσεις πρέπει να χάσεις και otan μάθεις να χάνεις θα νικήσεις. ισχύει στη ζώη ισχύει και στο bbing.

ίσως είμαι φίλόσοφος όπως λές, ή too old for you ή έσύ too young for me. δε θα συμμετέχω άλλο σε αυτό, όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

:toast:
MB

Σωστα μιλας φιλε Πανο αν δεν μαθεις να χανεις και γενικοτερα αν δεν χασεις τοτε ΠΟΤΕ δεν θα κερδισεις!!!!!!!!!!!!!!!

RUHL
07-12-08, 18:52
αφου δεν βλεπετε τα "" λολ γιατι ως νικη εγω μπορουσα να σου πω καλυτερο αποτελεσμα πχ 6 πακ η με ακομα λιγοτερο λιπος οχι να νικησεις αγωνα ββινγκ :lol: :lol: αυτο ενοω ^ οχι να κερδησεις κυριολετκτικα συμφωνει και ο αλλος απο πανω :lol: :lol: :lol: :rolf:

καταλαβες τι λεμε τουλαχιστον :green: κανενα σχολιο για το βιντεακι?


ξεφυγες πανο αλλο λεμε :drunken: (πως το βλεπει ο απλος θεατης που δεν εχει σχεση με γυμναστηρια και οχι εσυ και εγω )

Muscleboss
07-12-08, 19:22
fair enough...

πάντως nice video, thanks ruhl

MB

BRaWNy
07-12-08, 19:33
μα αν λεγαμε την πραγματικη αληθεια σε ολους οσους πανε να γραφτουν σε γυμναστηριο για τα πραγματικα αποτελεσματα που θα επερναν σε ποσο χρονο χωρις φαρμακα και τι πρεπει να κανεις ποσοι νομιζατε θα καθονταν?
ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ θα το ειχαν κλησει αν λεγαμε στον χοντρουλη πανω οτι θελει κανενα χρονο δουλεια για να κανω ενα σωμα που να βλεπετε στην παραλια ποιος νομιζετε οτι θα καθοτανMόνος σου εν μερει δινεις και απάντηση σε αυτό.
Όπως εσυ ο ίδιος σου ξέρει για αυτό και κάθεσε και συνεχίζεις, και όπως όλοι μας, ετσι θα καθόταν και οι άλλοι, ειδικά αν τους λες και την αλήθεια.
Απο την άλλη, κι αν την κρυβεις όπως λες, και με αυτά τα κλιπς, πιστευεις ότι κάποιος θα καθόταν?
Ίσα ίσα που περισσότερες πιθανότητες υπάρχουν να μην καθόταν όπως λες στο αθλημα, με αυτό που θα έβλεπε κανείς (στα κλιπς) και με το που αν έχει λίγο μυαλό θα καταλάβαινε ότι κάποια πράγματα είναι μούφες και ότι κάτι τρέχει.
Ίσως στην τελική τα κλιπς και όλη η ιστορία να κάνουν καλό στο θέμα, για αυτό και ειπα νωριτερα ότι βγαινουν και αληθειες και αναλήθειες κατα κάποιον τρόπο.
Πρέπει να "στηρίζουμε" αλλιώς τον χωρο και να τον κάνουμε πιό προσιτό, γιατι με κάτι τέτοια περνούν τελευταια όλο και περισσότερες λάθος εντυπώσεις για το μποντυμπίλντιγκ.
Αλλίμονο αν φτανουμε σε σημείο να γεμίζουμε με ψευδαισθήσεις όσους θελουν να ασχοληθούν με αυτό, πράγμα που θα τους κάνει στην πορεία όταν ανακαλύψουν ότι κάτι δεν πάει όπως τα περιμένανε (όπως τους είπανε να τα περιμένουν), να στραφούν και σε λάθος δρόμους.
Το θέμα είναι να μαθουν και να καταλάβουν, με την αλήθεια, πως είναι κάποια πράγματα και ότι υπάρχουν διαφορές απο άτομο σε άτομο, δεν είναι όλοι ίδιοι ειδικά στα γενετικά κλπ, και ότι μπορει να είναι απο αυτούς με τα λιγότερα προσόντα στην τελική, και ότι κάποια πράγματα θα πρέπει να δουλεύουν και να γίνονται με άλλη σειρά και expectations κλπ, για να ξερουν και που βαδίζουν.
Το μποντυμπίλντιγκ στην τελική δεν είναι μόνο εμφάνιση και αγωνες, και δεν είναι για όλους ετσι, είναι και για άλλους λόγους και η επιτυχία δεν είναι μόνο τα παραπάνω, αλλά και το να βγαλεις απο τον εαυτό τα μεγιστά του που μπορει να σε προσφέρει και να χαιρεσε για αυτά και όχι να στεναχωριέσε για κάποια πράγματα που δεν μπορεις να έχεις.
Εξάλλου σε βοηθάει σε άλλους τους τομείς και όχι μόνο στους σωματικούς.
Καλά είναι να απολαμβάνει κανείς και το ταξίδι που κάνει και όχι να αγχώνεται μόνο για τον προορισμό του, φτανει να καταλάβει ότι έχει προορισμό που να μην είναι ψευδαίσθηση.


η πλειοψηφια του κοσμου ειναι αυτοι που νομηζουν σε ενα 3μηνο-6μηνο θα κατεβουν αγωνες αν ασχοληθουν πραγματικαΈτσι δεν καταλαβαίνουν τις πραγματικές προσπάθειες που κάνουμε εμείς που γνωρίζουμε, και δεν τις αναγνωρίζουν διότι τους φαινεται εύκολο.
Έχω ακούσει πολλόυς να λένε "Σιγά μωρε το πράγμα, και εγω αν ηθελα σε μερικούς μήνες θα είχα γίνει, αλλά απλά...δεν θέλω και δεν μου αρεσει να είμαι και πολύ φουσκωτός κλπ"
Υπάρχουν και πολλοί που το παραπάνω το χρησιμοποιούν και για άλλοθι τους, γιατι δεν είναι ικανοί να τολμήσουν να ζοριστούν όπως πρέπει.
Επίσης, σε πολλούς απο εμας που προσπαθούμε πραγματικά, το αποτέλεσμα δεν φαίνεται πάντα (ειδικά αν είναι στην αρχή ή δεν έχει να κατεβει σε αγωνες ή είναι σε περίοδο όγκου και διάφορα), ουτε μπορει πάντα να καταλάβει κανείς το πόσο προσπαθούμε και ποιά είναι τα πραγματικά μας επίπεδα, μεχρι την στιγμή που θα έρθει να μας δει στην πράξη ή και το βιωσει και ο ίδιος, και μου τη δίνει ορισμένες φορές όταν κάποιος επειδή δεν ξερει απο αυτά, σε κρινει ή κρινει τον άλλον, λέγοντας συνήθως, καλά "κάνεις βαρη και τέτοια, γιατι δεν έχεις six-pack, θα πρέπει μάλλον να γυμνάζεσαι λίγο και τετοια", έρχεται όμως πάντα η στιγμή στο τέλος που τα παιρνει πισω τα λόγια του.
Όποιος ασχολειται με βαρη και προπόνηση δυναμης, πρωτα πρωτα αισθάνεται την διαφορά και αλλαγή πάνω του, σε πολλούς τομείς, και μετα με τον καιρό την βλέπει κιόλλας, τωρα σε τι βαθμό εξαρτάται και απο τους παραπέρα στόχους.
Καμμια φορά καλό είναι τον άλλον να τον κάνεις να το νοιώσει αυτό που αισθάνεσαι και γίνεται μεσα σου χωρις ακόμη να φαινεται καλά καλά, για να μην λεει μαλακίες.

Τεσπα, πάλι πολλά είπαμε, με λίγα λόγια όσα είπα έρχονται και στο να πω ότι συμφωνώ και με αυτά που είπε ο Παναγιώτης.

RUHL
07-12-08, 20:11
Αλλίμονο αν φτανουμε σε σημείο να γεμίζουμε με ψευδαισθήσεις όσους θελουν να ασχοληθούν με αυτό, πράγμα που θα τους κάνει στην πορεία όταν ανακαλύψουν ότι κάτι δεν πάει όπως τα περιμένανε (όπως τους είπανε να τα περιμένουν), να στραφούν και σε λάθος δρόμους.
Ο καθενας μπορει να ασχοληθει με το ββινγκ απλος μερικοι τα εισπρατουν ποιο ευκολα αλλοι πιο δυσκολα λογω γενετικων αλλα κυριως οσοι ειναι νεοι στον χωρο απογοητευοντε πολυ ευκολα και ψαχνουν τον ευκολο λαθος δρομο δεν ξερω για σενα αλλα εγω ειδα αρκετα ατομα που επερναν πραμα οχι πως ειχαν φτασει καπου σοβαρα και επιπεδο απλος για αυτο το γρηγορο για να πανε παραλια
Και ειδικα αυτο που λες οτι αν κανει καποιος καποιο διαστημα πρεπει να εχει κοιλιακους κτλ εγω εχω ακουσει μεχρι και 5-10 χρονια νομηζουν πρεπει να εισαι σαν τον μρ Ο ενα πραμα αν κανεις τοσα χρονια βαρη

αρκετα ειπαμε εγω παντως πιστευω δεν ηταν τιποτα κακο στο βιντεο ουτε παραπλανηση(εχω διαβασει κατι προτοσελιδα στο γυμναστηριο μου απο mens health φτιαξε μυεις χωρις να πηγαινεις γυμναστηριο κοιλιακοι σε 3 εβδομαδες σωμα με 10 λεπτα την ημερα και αλλα τετοια πρεπει να βγαλω καμια φωτο :rolf: )

brawny δες και αυτο θα σου αρεσει
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3838
:lol: :lol:

BRaWNy
07-12-08, 20:23
Το βίντεο στο λινκ που μου έβαλες, δεν παίζει πλέον:
"sorry, this video is no longer available", έτσι εγραφε.


οσοι ειναι νεοι στον χωρο απογοητευοντε πολυ ευκολα και ψαχνουν τον ευκολο λαθος δρομοΓια αυτό σου είπα ότι είναι καλύτερα να λέμε την αλήθεια.
Τα ίδια πράγματα λέμε στην τελική.
Πάντως υπάρχουν και πολλοί που στρεφονται σε λάθος "δρόμους", ή αν θες, όταν δεν είναι έτοιμοι για αυτούς τους "δρόμους", ακόμη και οταν ξέρουν την αλήθεια και πως είναι τα πράγματα, ίσως γιατι δεν ξερουν να την εκτιμήσουν.
Τεσπα, το λινκ με τα κλιπς που έβαλες δεν είναι κακό, ηταν πολυ καλή ιδέα και βοηθάει σε συμπεράσματα κλπ. και άνοιξε θεμα με σοβαρή ή αν θες ενδιαφέρουσα συζήτηση.

Ανάλογα πως θα "χρησιμοποιηθεί" το βίντεο απο αυτούς που το βλέπουν και πως θα το δούν και θα το εισπράξουν, θα βγουν είτε λαθος, ειτε σωστά συμπεράσματα, ή και τα δύο.

RUHL
07-12-08, 20:59
http://www.youtube.com/user/steroidssavedmylife

BRaWNy
07-12-08, 22:30
Χε χε, το ξεκίνησα να το βλέπω αλλά το παράτησα γρήγορα.
Δεν ξερω ίσως και να φταιει ότι αυτη την ωρα να μην είμαι σε διάθεση να το δω.

TRIANTAFYLLOU
07-12-08, 23:02
εγώ έχω να πω πάνω σ αυτό πως μόνο με την αλήθεια κερδίζεις τον άλλο το ψέμα δεν έχει διάρκεια σε κάποια φάση θα έρθει η απογοήτευση .

πρέπει το άτομο που θα μυήσει τον νέο στην γυμναστική να έχει γνώσεις και μεταδοτικότητα αλλά και να ξέρει πως θα βοηθήσει ψυχολογικά γιατί όλα απο το μυαλό ξεκινάνε να μπορεί να καταλάβει την ψυχολογία τού νέου είτε είναι φίλος η γυμναστής .

και πρέπει πρίν τον βασικό μακροπρόθεσμο στόχο να βάζει άλλους βραχυπρόθεσμους στόχους για να υπάρχει αμείωτο το ενδιαφέρον και να χαίρετε με τις μικροαλλαγές που αυτές μπορεί να έχουν να κάνουν με την πρόοδο σε δύναμη αντοχή μικρή μείωση του λίπους και αυξηση μυικότητας.

δηλαδή όχι μεγαλεπήβολους στόχους μη ρεαλιστηκούς έχοντας σαν πρότυπα επαγγελματίες , όπως πχ κάποιος αρχάριος ρώτησε μια φορά έναν φτιαγμένο που κατεβαίνει σε αγώνες , φίλε πως θα γίνω έτσι εγώ , η απάντηση αμα δεν πάρεις φάρμακα μην πεδεύεσε παράτα τα δεν κάνεις τίποτε .
αν νομίζει κάποιος με τέτοια απάντηση θα δελεάσει κάποιον είναι γελασμένος σαν να λέμε όποιος πάει να κάνει τζόκινκ πρέπει να κάνει χρόνο κάτω από 10 δεύτερα στα 100 μέτρα.

επίσης δεν είναι μυστικοπάθεια αλλά δεν κάνει να μιλάμε για αας σε άσχετα άτομα μη συνηδητοποιημένα γιατί είναι σαν να δείχνουμε ακατάληλες ταινίες σε ανηλίκους , ο νοών νοείτο.

γι αυτό πάντα την αλήθεια αλλά με σωστό τρόπο και ενημέρωση και βάζουμε στόχους γήινους και πραγματοποιήσημους για να μάθει κάποιος να χαίρετε και τα μικρά οφέλη που θα έχει στο σώμα του και να μάθει να επενδύει για την υγεία του , γιατί είπαμε δεν μας ενδιαφέρει μόνο να φτάσουμε και να απολαύσουμε τον προρισμό αλλά να γουστάρουμε και το ταξίδι την διαδρομή. :D