PDA

Επιστροφή στο Forum : Αποψεις 3ων περι συμπληροματων...



embrance
07-12-08, 15:05
Δεν ξερω για εσας παιδια,αλλα εχει αρχισει να μου την δινει απιστευτα η ολη ιστορια.Οι γονεις μου,δοξα το Θεο ησηχασαν με το θεμα των συμπληροματων.Ο περιγυρος ομως,αστα να πανε.Με κοιτανε λες και ειμαι κανας...ναρκομανης!Χθες ο ενας μου λεει,φιλε κοψε τα αλλιως θα δεις το συκωτι σου να πεταει...Του λεω θα το δεσω μην φυγει(τρελα εναντιων τρελας,αλλα εγω εκει νικαω παντα:Ρ).Μου λεει ειμαι μεγαλυτερος και κατι ξερω!(ειναι 32)
Μα του λεω παιρνω whey.Πρωτενη δλδ,αν ηταν απο τηνπρωτεινη να παθαινουμε και θα επρεπε καθε φορα που τρωμε πχ κρεας να παθιανουμε και κατι!Μου λεει,εγω ξερω απο εμπειρια κτλ ακου με και ρχιζει οτι κοτσανα μπορειτε να φανταστητε (Η γλουταμινη σε σκωτωνει,η λεκιθινη θα σου καψει την καρδια κτλ).ε εκει κοντα σηκωθηκα και εφυγα.ε δεν παει αλλο,μου την εχει δωσει ποια.

Εχει κανεις παρομοιες εμπειριες?

RUHL
07-12-08, 15:41
συνηθως τους δηχνω την συλογη μου :rolf: :rolf: και πεφτουν κατω :rolf: :rolf: :rolf:

και δεν με ενδιαφερει η γνωμη τους αλλα αν θελω μπορω να τους εξηγησω 1-2 πραγματα τι ειναι αυτα τα "αναβολικα" αλλα βαριεμε


συνηθως τους λες οι γνωσεις σου πανω στον τομεα ειναι πολυ λιγες ψαξε στο γοογλε και θα βρεις τις απαντησεις γυρω απο τα θανατηφορα αυτα πραγματα

η στηλε τον στο φορουμ να τον κοροιδευσω λιγο εγω :lol: :lol: :lol:

αυτα οταν δεν εχεις ορεξη για chat ^

embrance
07-12-08, 16:08
και καλα να κατσω να εξηγησω σε καποιον τι και πως,αλλα συνηθως δεν εχει νοημα γιατι απο το ενα αυτι μπαινει απο το αλλο βγαινει.Οποτε εχω αρχισει να τους λεω κατι κουφα σε στυλ "Αποφασησα να ζησω μεχρι τα 25 ετσι και μετα ξερω...θα ανατιναχθει η καρδια μου.Τι να κανουμε,πρεπει να γινω σαν τον Frank Zane.Αυτα εχει η ζωη..."(εδω ρωτανε:σαν τον ποιον???λολ)

Εδω ρε παιδια,εκει που παω χορους(αλλοι ασχεοι απο εκει)θεωρουν την κρεατινη φαρμακο με την ενοια των στεροιδων...Ε-λ-ε-ο-ς...

Rise above
07-12-08, 16:29
καλά βιβλίο μπορώ να σου γράψω από τέτοια σκηνικάδεν με πολυενδιαφέρει να σου πω την αλήθεια , απλά το μονο που με ''πειράζει' είναι ότι αυτόματα υποβιβάζουν τον κόπο μου στο γυμναστήριο και στη διατροφή... λένε aaa αυτός παίρνει ντόπες :cursing: :smash: .τώρα να κάθομαι να εξηγώ στο κάθε μαλακα που μιλάει χωρίς να ξέρει τι είναι η προτείνει ( ούτε καν κρεατίνη)δεν το κάνω οποτε γνέφω και λέω ναι ναι.και άμα πας να του πεις ότι τα 1-2 πακέτα τσιγάρα την ημερα και οι 3 μπίρες την ημερα και τα 20 σουβλάκια την εβδομάδα είναι 20 φορες πιο θανατηφόρα από την προτείνει θα σε βγάλoun και μαλακα από πάνω ... οποτε αστο





:inandout:

pikolo
07-12-08, 16:57
ε ναι ρε σεις οταν αυτοι που περνουν σκληρα πραγματα λενε οτι περνουν απλα πρωτεινη και μηλομετα την προπονηση τι να πεις μετα?Σου λεει και ο αλλος η πρωτεινη πρεπει να ναι και γ@μω τα αας..χ.αχαχαααχ :cursing: :green: :affraid: :banghead:

goutsos
07-12-08, 17:06
oντως...βλεπεις τι κανει η λαθος πληροφορηση η αγνοια σε καποια θεματα?ωραιο τοπικ :clapping: :clapping: :clapping: :army2:

asdf
07-12-08, 17:13
Οταν ακουω σχολια για τα συμπληρωματα ανεκαθεν δεν δινω σημασια και τους γραφω κανονικα αλλα οταν τους τρωει να ακουσουν τπτ τους κανω : "Πηγαινε πιες cocaκολιτσα και φαε και καμια Pizza Hut που ξερεις τι εχει μεσα και ασε με εμενα να πεθανω .... Α και μην ξεχασω τσιγαρακι μετα το φαγητο παει κουτι...."

RUHL
07-12-08, 17:16
Βασικα οταν κανουν ερωτησεις τυπου περνεις πρωτεινες? οι κρεατινες?

δεν πρεπει να απαντας κατεθειαν πρωτα τους ρωτας αυτα τι ειναι? να κανεις τον χαζο να δεις τι πιστευουν μεχρι που εχει φτασει η παραπληροφορηση στο μυαλο τους μετα καθεσε και τους εξηγης οτι η whey ειναι πιο safe απο το αλευρι που περναει και απο χημικες διαδικασιες ενω το αλλο μονο καθαριζετε με φιλτραριζμα τιποτα χειμικο

και για την κρεατινη οτι υπαρχει πανω απο 20 χρονια στον χωρο εχουν κανει 600+ ερευνες και σε καμια δεν αποδηξανε ζημια και στο κατω κατω οποιος δεν θελει ας τρωει ρεγκα στα 100 γραμ 0,8 κρεατινη αρα εχουμε το φαινομενο της αναβολικης ρεγκας χαχαχαχααχ

Steve KinG STyLe
07-12-08, 17:22
οποιος δεν θελει ας τρωει ρεγκα στα 100 γραμ 0,8 κρεατινη αρα εχουμε το φαινομενο της αναβολικης ρεγκας χαχαχαχααχ

Ρε τι αποκαληπτεις τα μυστικα μας? :sneaky: :sneaky: Και μετα λες γιατι γινονται καλυτεροι απο εμας... :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

psv
07-12-08, 18:06
Εχει συμβει και με εμενα αυτο.Ειχα πει στους φιλους μου οτι παιρνω πρωτεινη και αρχισανε να γελανε και να λενε οτι ειμαι τρελος.Προσφατα μου λεει ενας ''Την ντοπα την συνεχιζεις ακομα?".Και ενας αλλος ''Μπραβο,συνεχισε να παιρνεις,να τρεχεις σε γιατρους μετα "Οταν παω να παρω αναγκαζομαι να γυρναω με ταξι μην πεσω πανω σε κανεναν γνωστο στο λεωφορειο και τη δει...

goutsos
07-12-08, 20:04
:rifle: :rifle: :rifle:

Kntrns_MD
08-12-08, 18:21
Εχει συμβει και με εμενα αυτο.Ειχα πει στους φιλους μου οτι παιρνω πρωτεινη και αρχισανε να γελανε και να λενε οτι ειμαι τρελος.Προσφατα μου λεει ενας ''Την ντοπα την συνεχιζεις ακομα?".Και ενας αλλος ''Μπραβο,συνεχισε να παιρνεις,να τρεχεις σε γιατρους μετα "Οταν παω να παρω αναγκαζομαι να γυρναω με ταξι μην πεσω πανω σε κανεναν γνωστο στο λεωφορειο και τη δει...

Θα συνηθίσεις και εσύ και οι υπόλοιποι.... ρώτα και μας τι έχουμε τραβήξει :rolf: :rolf:

pikolo
09-12-08, 01:12
ε ενταξει αν εισαι προ και κανεις χρηση οκ να λενε οτι περνεις αμα οντως περνεις το θεμα ειναι να μη περνεις αασ και να σ λενε την πρωτεινη αασ...εκει ειναι χαζο!

polydeykis
13-01-09, 00:39
προχτές είχα πάρει τις πολυβιταμίνες και το ιχθυλελαιο στη δουλειά για να τα πάρω μαζί με το γευμα και μια γκομενα απο τη δουλεια μου λεει "αχ με αυτα θα πεθανεις!! δεν κανει1"" "ποιος το λεει αυτο " της λεω!!

ΟΛΟΙ! μου λεει

α τότε ενταξει της ειπα...ΕΛΕΟΣ δηλαδή μια φορά είχα εκνεριστεί και με εναν βλακα πιτσιρικά απο τη δουλειά που μου έλεγε κάτι παπαριες για την ινσουλινη και οταν τον ρωτησα τι ειναι η ινσουλινη και απο που εκρινεται μου ελεγε παπαριες.

ΕΛΕΟΣ με την παραπληρφορηση

polydeykis
13-01-09, 00:40
προχτές είχα πάρει τις πολυβιταμίνες και το ιχθυλελαιο στη δουλειά για να τα πάρω μαζί με το γευμα και μια γκομενα απο τη δουλεια μου λεει "αχ με αυτα θα πεθανεις!! δεν κανει1"" "ποιος το λεει αυτο " της λεω!!

ΟΛΟΙ! μου λεει

α τότε ενταξει της ειπα...ΕΛΕΟΣ δηλαδή μια φορά είχα εκνεριστεί και με εναν βλακα πιτσιρικά απο τη δουλειά που μου έλεγε κάτι παπαριες για την ινσουλινη και οταν τον ρωτησα τι ειναι η ινσουλινη και απο που εκρινεται μου ελεγε παπαριες.

ΕΛΕΟΣ με την παραπληρφορηση

slaine
13-01-09, 00:47
ξέρεις ποιο είναι το θέμα? ότι αν πάθεις τίποτα πχ αρρωστήσεις θα σου πούνε, στα'λεγα εγώ από αυτά που παίρνεις είναι... :banghead: :banghead: :banghead:

polydeykis
13-01-09, 00:50
slaine aν δε βαλεις φωτογραφιες στο επομενο δυωρο σημαινει οτι εχεις σταματησει το βοδυbuilding!!!!!!!

ισα ισα απο τοτε που αρχισα και συστηματικα πολυβιταμινες δεν εχω αρρωστησει καθολου, και κυκλοφορω συνεχεια με μηχανη χωρις κρανος, λουσμενος, κτλ..παλια αρρωσταινα 2 φορεςς το χρονο

slaine
13-01-09, 00:56
εγώ είμαι τέζα τώρα κάτι μέρες κι έχω να κάνω προπόνηση κάτι χρόνια. άσε από διατροφή μόνο 2 γεύματα και αυτά γλυκά :rabbit: .
να φανταστείς τώρα έπρεπε να ξεκινάς δεύτερο κύκλο κρεατίνςη ακαι ακόμα δεν έχω ξεκινήσει τον πρώτο. σκ@τ@!!!!.

θα ανεβάσω ρε κάτσε να γιανω και να κερδίσω αυτα που έχασα :(

polydeykis
13-01-09, 00:58
χα χα χα χα

ειχαδικιο τελικα!!!

εχω ειμαι φουλ κρεατινωμενος και παω με χιλια!!!μεχρι τελη φλεβαρη και μετα....γραμμωση..:-((

καλα δεν εχω κανει ποτε γραμμωση ομως ε...

slaine
13-01-09, 01:02
παρε το μέιλ μου ρε και ανταρε με στο μσν να μη το μαμαμε το τοπικ

mantus3
13-01-09, 17:41
εγώ είμαι τέζα τώρα κάτι μέρες κι έχω να κάνω προπόνηση κάτι χρόνια. άσε από διατροφή μόνο 2 γεύματα και αυτά γλυκά :rabbit: .
να φανταστείς τώρα έπρεπε να ξεκινάς δεύτερο κύκλο κρεατίνςη ακαι ακόμα δεν έχω ξεκινήσει τον πρώτο. σκ@τ@!!!!.

θα ανεβάσω ρε κάτσε να γιανω και να κερδίσω αυτα που έχασα :(


ειδατε απο αυτα που περνει ειναι...

περαν της πλακας κατι τετοιοι τιπαδες σε πριζουν ειτε απο αγνοια ειτε απο βλακεια.. το καλο ειναι οτι σπανια συνεχιζουν να σε πριζουν οταν σε ξαναδουν... το κακο, οτι ποτε οι πρικτες δεν εχουν στανταρ ωρες οποτε παντα σιναντας καινουριους....

JohnyB
13-01-09, 22:11
Δεν ξερω για εσας παιδια,αλλα εχει αρχισει να μου την δινει απιστευτα η ολη ιστορια.Οι γονεις μου,δοξα το Θεο ησηχασαν με το θεμα των συμπληροματων.Ο περιγυρος ομως,αστα να πανε.Με κοιτανε λες και ειμαι κανας...ναρκομανης!Χθες ο ενας μου λεει,φιλε κοψε τα αλλιως θα δεις το συκωτι σου να πεταει...Του λεω θα το δεσω μην φυγει(τρελα εναντιων τρελας,αλλα εγω εκει νικαω παντα:Ρ).Μου λεει ειμαι μεγαλυτερος και κατι ξερω!(ειναι 32)
Μα του λεω παιρνω whey.Πρωτενη δλδ,αν ηταν απο τηνπρωτεινη να παθαινουμε και θα επρεπε καθε φορα που τρωμε πχ κρεας να παθιανουμε και κατι!Μου λεει,εγω ξερω απο εμπειρια κτλ ακου με και ρχιζει οτι κοτσανα μπορειτε να φανταστητε (Η γλουταμινη σε σκωτωνει,η λεκιθινη θα σου καψει την καρδια κτλ).ε εκει κοντα σηκωθηκα και εφυγα.ε δεν παει αλλο,μου την εχει δωσει ποια.

Εχει κανεις παρομοιες εμπειριες?

Πολλες εγω εχω μονο δυο whey τωρα σπιτι και αυτο γιατι εκανα μιξαρισμα γευσεων και το τι εχω ακουσει απο κοροιδια και ειρωνια δεν λεγεται για να μην πουμε για το ποιο κλασηκο απο ολα (ΕΛΑ ΡΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΕΧΕΙς ΦΟΥΣΚΩΣΕΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΣ ΚΑΙ ΓΩ ΑΜΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΕΤΣΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΑΛΛΑ ΑΜΑ ΤΑ ΚΟΨΕΙς ΝΑ ΔΕΙΣ) ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΑΥΤΟ Και το θεμα δεν ειναι μονο αυτο εμενα με κοροιδευουν που δεν πινω που δεν τρωω γκουντις που ελατωσα τα σουβλακια και οτι απο τα πολλα αυγα θα παθω αναφυλαξια και διαφορα αλλα!!!!

isis
14-01-09, 13:00
Γράψτε τους στα α*****α σας ρε! Την επόμενη φορά που θα σας πουν τίποτα , να τους πείτε , συνεχίστε να τρώτε goodies , σουβλάκια και πίτσες και θα δούμε ποιος θα τα κακαρώσει πρώτος! 8)

psv
16-01-09, 03:41
Γράψτε τους στα α*****α σας ρε! Την επόμενη φορά που θα σας πουν τίποτα , να τους πείτε , συνεχίστε να τρώτε goodies , σουβλάκια και πίτσες και θα δούμε ποιος θα τα κακαρώσει πρώτος! 8)

Τους γραφουμε,αλλα ειναι δυνατον να πουνε ''Αυτα ειναι πιο υγιεινα,τουλαχιστον ξερουμε τι τρωμε,τα τρωει και ολος ο κοσμος''η καμια τετοια ασυναρτησια...

By the way,δεν ξερω αν το μαθατε το καινουριο, οι whey προκαλουν στειροτητα.


















:rifle: :rifle: :shoot: :shoot:

slaine
16-01-09, 03:44
ωραία τέρμα και τα λεφτά στα προφυλακτικά :P

καλά σου είπαν τέτοιο πράγμα???? :cursing: :banghead: :banghead: :banghead:

tezaman
16-01-09, 03:55
χαχαχαχαχα :1laugh:

psv
16-01-09, 15:03
καλά σου είπαν τέτοιο πράγμα???? :cursing: :banghead: :banghead: :banghead:

Το ειπε ενας φιλος στον πατερα μου.Αυτο που με νευριασε ομως ηταν το οτι ο πατερας μου εκατσε και το σκεφτηκε κιολας,ενω του εχω πει χιλιες φορες οτι δεν ειναι επικινδυνα αυτα τα πραγματα.Τι θα γινει επιτελους.Αυτο που με πειραζει επισης ειναι το εξης που το εχουν αναφερει κι αλλοι νομιζω.Οτι αν αρρωστησω καποια στιγμη,τα συμπληρωματα θα φανε το φταιξιμο.

peris
16-01-09, 15:08
πυρετο αμα εχεις φταιει το συμπληρωμα αμα χτυπησεις το ποδι φταιει το συμπληρωμα αμα εχεις καλο στον εγκεφαλο φταιει το συμληρωμα αμα δε σου σηκωνεται φταιει το συμπληρωμα αμα δε μπορεις να κοιμηθεις φταιει το συμπληρωμα

οποτε μακρυα απο αυτα τα κατασκευασματα του διαβολου :lol: :lol: :lol: :evil2: :evil2:

psv
16-01-09, 15:12
πυρετο αμα εχεις φταιει το συμπληρωμα αμα χτυπησεις το ποδι φταιει το συμπληρωμα αμα εχεις καλο στον εγκεφαλο φταιει το συμληρωμα αμα δε σου σηκωνεται φταιει το συμπληρωμα αμα δε μπορεις να κοιμηθεις φταιει το συμπληρωμα



Αντε ρε,για ολα αυτα τα συμπληρωματα φταινε???? :P

peris
16-01-09, 15:13
πυρετο αμα εχεις φταιει το συμπληρωμα αμα χτυπησεις το ποδι φταιει το συμπληρωμα αμα εχεις καλο στον εγκεφαλο φταιει το συμληρωμα αμα δε σου σηκωνεται φταιει το συμπληρωμα αμα δε μπορεις να κοιμηθεις φταιει το συμπληρωμα



Αντε ρε,για ολα αυτα τα συμπληρωματα φταινε???? :P

μη σου πω κι αλλα :lol: :lol: :lol: εμενα μου λεγανε οτι θα παω στο νοσοκομειο γιατι ειναι επικινδυνα :1laugh: :bowdown: :bowdown: :turtle: :eleph:

polydeykis
16-01-09, 15:17
σήμερα ένας θεος γυμναστής μυο είπε να κόψω τα συμπληρώματα και να κάνω χωρίς αυτά γυμναστήριο, θα έχω πιο ωραίο σώμα!

peris
16-01-09, 15:28
σήμερα ένας θεος γυμναστής μυο είπε να κόψω τα συμπληρώματα και να κάνω χωρίς αυτά γυμναστήριο, θα έχω πιο ωραίο σώμα!

καλα και χωρις τα σιμπληρωματα μια χαρα σωμα φτιαχνεις δεν ειναι αυτο αλλα με ποια λογικη θα εχεις πιο ωραιο σωμα δε το καταλαβαινω οπως και να εχει ομως μαζευονται πολυ εκει εξω που λενε οτι να ναι αλλος για τη βαρκα μας ? :lol: :lol: :shifty: :turtle:

COBRA_STYLE
17-01-09, 01:20
egw eperna perisi whey kai tora perno ligo kreatini,2 fores tin evdomada 5-10gr ti fora και μου λενε ντοπαριζεσαι και θα κουβαλας τα νεφρα σου και μαλακιες ελεος,δλδ αμα σε δουν να εχεις καλο σωμα,[/b]ντοπαρισμενοψ αυτος :cursing: ...πφφφφ

slaine
17-01-09, 01:25
ε ναι άμα σε δουν να έχεις ωραίο σώμα το λένε αυτό...

RAMBO
17-01-09, 11:36
που να ακουσετε τι μου λενε στο σχολειο απο οταν τουσ ειπα οτι πηρα πρωτεινη και κρεατινη.με κοιταγαν λεσ και ειχα σκοτωσει κανεναν και οταν κανω καμοια βλακεια αρχιζουν[τι του δινετε ρεεε,η κρεατινη σε εχει πειραξει,για σενα η δευτερα παρουσια θα ερθει πιο γρηγορα κ.τ.λ]
ολοι κανουν τουσ ξερολεσ :clown2: :clown2:

Steve KinG STyLe
17-01-09, 11:48
Αρα ολη την ωρα λενε "η κρεατινη τον πειραξε"... :idea: :green:
Η μια λυση ειναι να τους γραψεις ξερεις που και η δευτερη αν θες να πας να τους εξηγησεις τι ειναι αυτη η αναβολικη κρατινη...γιατι και αυτοι θα παιθανουν νωρις επειδη και το μοσχαρι και το κοτοπουλο ειχουν κρεατινη μεσα ας ειναι πολυ λιγοτερη :idea:
Αλλιως πες τους "μαλακιες και κρεατινες την πεταξα,καλα λεγατε χαζο κρεατινες" :rolf: ωστε να γλυτωσεις μια και εξω...

RAMBO
17-01-09, 11:56
προσπαθω να τουσ εξηγησω και αυτοι λενε τισ δικιεσ τουσ παπαριεσ οποτε
τουσ εγραψα στα @.... μου και συνεχιζω. :rocking: :rocking: :rocking:

psv
17-01-09, 20:33
που να ακουσετε τι μου λενε στο σχολειο απο οταν τουσ ειπα οτι πηρα πρωτεινη και κρεατινη.με κοιταγαν λεσ και ειχα σκοτωσει κανεναν και οταν κανω καμοια βλακεια αρχιζουν[τι του δινετε ρεεε,η κρεατινη σε εχει πειραξει,για σενα η δευτερα παρουσια θα ερθει πιο γρηγορα κ.τ.λ]
ολοι κανουν τουσ ξερολεσ :clown2: :clown2:

Η λυση ειναι απλη τοτε.Δεν λεμε σε ολο τον κοσμο τι κανουμε.Ουτως ή αλλως για ποιο λογο να πουμε σε γνωστους μας που δεν ασχολουνται με bb οτι παιρνουμε συμπληρωματα ενω ειναι 90% σιγουρο οτι θα πουν μ******ς και θα μας τα πρηξουν?Μηπως θα μας δωσουν καμια καλη συμβουλη σχετικα με ποιο συμπληρωμα να επιλεξουμε?

peris
17-01-09, 20:41
που να ακουσετε τι μου λενε στο σχολειο απο οταν τουσ ειπα οτι πηρα πρωτεινη και κρεατινη.με κοιταγαν λεσ και ειχα σκοτωσει κανεναν και οταν κανω καμοια βλακεια αρχιζουν[τι του δινετε ρεεε,η κρεατινη σε εχει πειραξει,για σενα η δευτερα παρουσια θα ερθει πιο γρηγορα κ.τ.λ]
ολοι κανουν τουσ ξερολεσ :clown2: :clown2:

Η λυση ειναι απλη τοτε.Δεν λεμε σε ολο τον κοσμο τι κανουμε.Ουτως ή αλλως για ποιο λογο να πουμε σε γνωστους μας που δεν ασχολουνται με bb οτι παιρνουμε συμπληρωματα ενω ειναι 90% σιγουρο οτι θα πουν μ******ς και θα μας τα πρηξουν?Μηπως θα μας δωσουν καμια καλη συμβουλη σχετικα με ποιο συμπληρωμα να επιλεξουμε?

+1 ετσι ειναι δε το βγαζουμε και ντελαλι περνω αυτο περνω εκεινο στον εναν και στον αλλο

mantus3
17-01-09, 21:03
που να ακουσετε τι μου λενε στο σχολειο απο οταν τουσ ειπα οτι πηρα πρωτεινη και κρεατινη.με κοιταγαν λεσ και ειχα σκοτωσει κανεναν και οταν κανω καμοια βλακεια αρχιζουν[τι του δινετε ρεεε,η κρεατινη σε εχει πειραξει,για σενα η δευτερα παρουσια θα ερθει πιο γρηγορα κ.τ.λ]
ολοι κανουν τουσ ξερολεσ :clown2: :clown2:

Η λυση ειναι απλη τοτε.Δεν λεμε σε ολο τον κοσμο τι κανουμε.Ουτως ή αλλως για ποιο λογο να πουμε σε γνωστους μας που δεν ασχολουνται με bb οτι παιρνουμε συμπληρωματα ενω ειναι 90% σιγουρο οτι θα πουν μ******ς και θα μας τα πρηξουν?Μηπως θα μας δωσουν καμια καλη συμβουλη σχετικα με ποιο συμπληρωμα να επιλεξουμε?

πρωφανος οι φιλοι καποια στιγμη θα ερθουν σπιτι οποτε θα τα δουν ετσι κ αλιως... επισεις δεν υπαρχει λογος να κριβετε κανεις λες κ περνει ναρκοτικα επιδι καποιοι αγνομονες ειναι κομπλεξικοι.

εδω εμενα μου εβγαλαν στην δουλια οτι εχω παιδι επιδι μερικες φορες τιμολογο παιδικες τροφες για μενα... αμα πεσεις σε μα****ς :dooreek:

the_big_litho
17-01-09, 21:08
ακριβως, μην λετε τιποτα, ειδικα στους ασχετους με τον χωρο γιατι δεν θα βρειτε ακρη....

JohnyB
18-01-09, 17:54
Το κακο ειναι οτι οσα δεν φτανει η Αλεπου........
Εγω πιστευω εκει ειναι το θεμα δεν θελουν να ασχοληθουν βαριουντε και για να δικαιολογιθουν στον εαυτο τους τα λενε αυτα!!!
Βλεπω εγω και απο τους γνωστους μου ολοι ηρθαν καποια στιγμη μαζι μου γυμναστηριο αλλα μολις η συζυτηση πηγε στο θεμα διατροφη αλαξαν ολα!!!!!
Οποτε εχουμε ετοιμη τη δικαιολογια στο στομα!!!!!!!!

slaine
18-01-09, 18:21
ατάκα άσχετου που όμως γυμνάζεται χρόνια προς εμένα:

"μαλάκα ο τάδε πήρε κρεατίνη για ένα μήνα και έγινε τούμπανος! τρελή γράμμωση. βέβαια τα σκ@τ@ του έβγαιναν πράσινα αλλά πέταξε κάτι κομμάτια στους κοιλιακούς..."

RAMBO
18-01-09, 18:30
εμενα ενασ προχτεσ στο γυμναστηριο.του ειπα οτι πηρα καθαρη κρεατινη αλλα δεν το καταλαβε κ νομιζε πρωτεινη και μου λεει ειδεσ που το πα σου δινει δυναμη και αντοχη.οταν του ειπα οτι αυτο το κανει η κρεατινη μου λεει τι λεσ ρε κρεασ σου δινει γι αυτο φουσκωνεισ.και οταν αρχιζα να του εξηγω μου λεγε τα δικα του οποτε τον εγραξα κ συνεχισα.μιλαμε η πληρησ αγνοια επι του θεματοσ

slaine
13-02-09, 18:09
επικοί διάλογοι στο γυμναστήριό μου, διαβάστε θα γελάσετε

είναι ένας στο γυμναστήριο 23 χρονών κάνει σερί περίπου από τα 16 εκτός του στρατού φυσικά, ύψος 1.88 περίπου, 110-115 κιλά, πολύ δυνατός (χωρίς λίιπος κλπ αρκετά κλό σώμα) κάνει και χειρωνακτική εργασία, την έχει δει ο θεός και ότι τα ξέρει όλα κλπ...

μου λέει (ήξερε ότι χρησιμοποιώ πρωτείνη κλπ)
-κάνει κακό η πρωτέινη? να πάρω?
-όχι του λέω, φαγάκι είναι.
-το ξέρω ρε αλλά θα μου κάνει κακό?
-όχι λέμε

-θα μου δώσει ενέργεια ε? τέζα κι έτσι θα τα σηκώσω όλα? (σημείωση ήδη έχει τα 120 κιλά πάγκο ένα σετάκι και τρώει χάλια προπόνηση χάλαι κλπ)
-όχι ρε φαγητό είναι
-καλα.... λέω να πάρω κρεατίνη, να γραμμώσω λίγο...
- :doh: εεε δε θα γραμμώσεις με την κρεατίνη, θα σε βοηθήσει να σηκώσεις περισσότερα και μπλα μπλα...

-ρε τα ξέρω όλα αυτά, άλλο σε ρωτάω, θέλω αν γίνω φέτες, προλαβαίνω μέχρι το μάη?
-καλά είσαι, βάλε κι άλλη μάζα πάνω σου, και θα δέιξεις ωραίος, κόψε τα ξύδια/πίτσες κλπ και αύξησε τα γεύματα σου με καθαρές τροφές και θα είσαι μία χαρά

τεσπα παίρνει πρωτείνη και κρεατίνη και αρχίζει:
-πόσο να βάλω? (του λέω)
-ρε μαλάκα θα πάθω τίποτα(με 40 γρ πρωτείνη + 5 γρ κρεατίνη μετά την προπόνηση ένασ 115 κιλά)
-όχι
-ναι αλλά μην πάθω τίποτα
-όχι, αλλά πήγαινε κάνε εξετάσεις άμα είσαι τόσο χέστης
-δηλαδή θα πάθω?
-όχι
-ναι αλλα άμα πάθω?

:banghead:

τεσπα τελειώνει κάπου εκεί ή κουβέντα

επόμενη μέρα:
-ρε συ, πολλή δεν έιναι η πρωτείνη?
-όχι
-μα είναι πολλή
-όχι, εγώ στη θέση σου θα έβαζα κι άλλη, αφού κάτι θα χαθεί στη χώνεψη κλπ
-ναι ρε τα ξέρω όλα αυτά, αλλά θα πάθω κάτι?
:doh: :banghead:
-όχι

τέλος η κουβέντα μετά από λίγο.
μετά από 2 μέρες΄:
-να πάρω λιποδιαλύτη?
-όχι
-μα θέλω να κάψω λίπος κάνω και 15άρες επαναλήψεις, μην πάει τζάμπα, κάνω και αεροβική (σημείωση αεροβική που κάνει =5 λεπτά πριν και εμτά την προπόνηση)
-λιποδιαλύτες 8α σε βοηθήσουν ελάχιστα και κυρίως έμμεσα δίνοντας σου ενέργεια σε μία υποθερμιδική διατροφή
-ρε τα ξέρω αυτά, άλλο σε ρωτάω, θα με βοηθήσουνε? :banghead:
-όχι, αφού κάνεις ένα σωρό λάθη, αυτό σε μαρανε?
-ρε τ αξέρω αυτά, άλλο σε ρωτάω, θα πάθω κάτι? :doh: (θεός, δεν παίζεται!!!)
-όχι αν είσαι υγιής και κάνεις λογική χρήση κλπ ίσως κάποιες παρενέργεις του στυλ εφίδρωση, ταχυπαλμίες κλπ. πάντα υπάρχει ένα ποσοστό ρίσκου, άσε που μπορέι να είσαι αλλεργικός και κάπου και να μην το ξέρεις και μπλα μπλα μπλα.... εφεδρινη! μπλα μπλα μπλα...
-να πάρω εφεδρίνη?
-όχι
-άλλο σε ρωτάω, θα με βοηθήσει?
-ναι αλλά καλύτερα να δώσεις την προσοχή σου σε άλλα πράγματα και πιο μετά το συζητάμε
-ναι ρε τα ξέρω αυτά, α΄λλο σε ρωτάω, θα πάθω κάτι?
-λογικά όχι, αλλά...

σταματάει η κουβέντα, την επόμενη πάει στο γυμναστή (εγώ δίπλα)
-να πάρω λιποδιαλύτες?
-όχι
-θα με βοηθήσουν?
-καλύτερα πάρε πρωτείνη και αμινοξέα και να προσπαθήσεις βάλεις μάζα και να καθαρίσεις την τροφή σου κλπ

-μα κάποιος πήρε εφεδρίνη από ένα χάπι ΝΑ (με το συμπαθειο) και έχασε πόσα κιλά ενώ έτρωγε πίστε ςκαι σουβλάκια
-μην πάρεις
-καλά δε σου λέω ότι θα πάρω, απλά έτσι κουβέντα να γίνεται... θα με πειράξει άμα πάρω? :banghead:

-εγώ πήρα και μέσα σε 4 βδομάδες έχασα 12 κιλά (ή 18 είπε δεν άκουγα καλά) αλλά δεν ξέρω πως θα λειτουργήσει σε σένα, εγώ έκανα πολλές επαναλήψεις, αεροβική, διατροφή κλπ
-να πάρω δηλαδή να γίνω φέτες?

κάπου εκεί δεν άντεξα άλλο κι έφυγα

άλλος προχθές (χοντρός, κάνει κικ μποξ, έχει αντοχή σχετικά για τον όγκο του και έκρηκτικότητα αλλά τίποτα το ιδιαίτερο) με βλέπει να τρώω μέλι και με ρωτάει:
-γιατί τρως μέλι?

-μπλα μπλα ορμόνες μπλα μπλα κορτιζόλη μπλα μπλα... γλυκογόνο μπλα μπλα... απορρόφηση... μπλα δεξτρόζη/μαλτοδεξτρίνη αλλά εγώ μέλι γιατι μπλα μπλα...

-εγώ θέλω να κατέβω σε αγώνες κικ μποξ και λέω να πάρω ένα μήνα πρωτείνη να μου δώσει ενέργεια να σηκώσω περισσότερα κιλά και να τραβάω μετά στην αεροβική καλύτερα και μετά να τα κόψω όλα τα κρεατικά και να τρώω μόνο πατάτες-ρύζια κλπ να καθαρίσω και να γραμμώσω, γιατί τώρα έχω χάσει λίγο από την ταχύτητα κλπ...
-γεια
καλή επιτύχια

embrance
13-02-09, 18:31
Slaine: :bowdown:

Exci
13-02-09, 19:43
-εγώ θέλω να κατέβω σε αγώνες κικ μποξ και λέω να πάρω ένα μήνα πρωτείνη να μου δώσει ενέργεια να σηκώσω περισσότερα κιλά και να τραβάω μετά στην αεροβική καλύτερα και μετά να τα κόψω όλα τα κρεατικά και να τρώω μόνο πατάτες-ρύζια κλπ να καθαρίσω και να γραμμώσω, γιατί τώρα έχω χάσει λίγο από την ταχύτητα κλπ...
-γεια
καλή επιτύχια
:bowdown: :bowdown: :bowdown:
προτεινη για ενεργεια και υδατανθρακες για γραμμωση, θα το εχω υπ'οψιν :box1: :smash:

Polyneikos
13-02-09, 20:34
Εγω έχω πάψει να λεω την γνωμη μου σε γυμναστηρια σε αγνωστους γιατί υπάρχουν 2 περιπτώσεις:
α)Αν ασχολειται χρονια ο άλλος αλλά τα έχει μαθει "στραβα" δεν δεχεται υποδείξεις και σου μιλαει με ένα υφακι "θα μου πεις εσυ εμένα;" ,που μόνο σε στυλ υποδείξεως δεν θα το ανεφερα,οπότε δεν ασχολουμαι ...
β)Ο άλλος είναι άσχετος ,του λες κατι και σκεφτεται "τωρα αυτός το παιζει προχωρημενος;" και βγάζει μια ξινίλα ή σου λεει "ναι,έχεις δίκιο" δειχνωντας να καταλαβαινει το λάθος του και την επόμενη μερα τον βλέπεις να κανει αυτα που έκανε.
Οπότε δεν ασχολουμαι και κοιταω τον εαυτό μου !!! :lift2hand:

the_big_litho
14-02-09, 01:04
Εγω έχω πάψει να λεω την γνωμη μου σε γυμναστηρια σε αγνωστους γιατί υπάρχουν 2 περιπτώσεις:
α)Αν ασχολειται χρονια ο άλλος αλλά τα έχει μαθει "στραβα" δεν δεχεται υποδείξεις και σου μιλαει με ένα υφακι "θα μου πεις εσυ εμένα;" ,που μόνο σε στυλ υποδείξεως δεν θα το ανεφερα,οπότε δεν ασχολουμαι ...
β)Ο άλλος είναι άσχετος ,του λες κατι και σκεφτεται "τωρα αυτός το παιζει προχωρημενος;" και βγάζει μια ξινίλα ή σου λεει "ναι,έχεις δίκιο" δειχνωντας να καταλαβαινει το λάθος του και την επόμενη μερα τον βλέπεις να κανει αυτα που έκανε.
Οπότε δεν ασχολουμαι και κοιταω τον εαυτό μου !!! :lift2hand:

Μια απ τα ιδια και εγω....

slaine
14-02-09, 01:08
εγώ ο λαλάκας ακόμα προσπαθώ να βοθήσω αλλά όσο πάει το κόβω...

Eimai_fetes
14-02-09, 01:58
Συζητηση στο γυμναστηριο εμενα κ αλλων 3 ατομων περι συμπληρωματων κ κυριως πρωτεινων (on-eas κτλ).
Εχουμ εκανει πηγαδακι κ συζηταμε... Ειναι ενας πιτσιρικος, ο οποιος μολις εχει ξεκινησει γυμναστηριο (καμια εβδομαδα), γυρω στα 16...
αφου το διαλαμε, κ παμε ο καθενας στην ασκηση μας, με πλησιαζει κ γινεται ο εξης διαλογος... (ο Χ ειμαι εγω,απο το Χαρης, ο Π ειναι εκεινος, απο το πιτσιρικος....)

Π - Συγνωμη φιλε. Να σε ρωτησω κατι ?

Χ - Πες μου

Π - Ακουσα που λεγατε με τα παιδια για πρωτεινες. Εσυ παιρνεις ?

Χ - Ναι εδω κ 1 χρονο

Π - Θελω να παρω κ εγω, αλλα το συζητησα με τα παιδια απο το σχολειο,
κ μου ειπαν πως οταν θα παιρνω, θα εχω για κανα μισαωρο "ορεξη" - βαυλες

Χ - :banghead: Ναι εεε ?? Δηλ. τι σου ειπαν ?

Π - Οτι εχει μεσα ορμονες, κ οταν την παιρνω, θα εχω για 30 λεπτα
περιπου ορεξη να μαμησω.... ( :doh: )

Χ - Μηπως σε πειραζαν κ στο ελεγαν για πλακα ?? (λεω μηπως) ?

Π - Οχι εγω ειμαι η μουρη της ταξης...εμενα δεν με πειραζει κανενας!!!!!! ( :banghead: )

Χ - Ναι ειχαν δικιο....οι πρωτεινες εχουν προ ορμονες κ οταν τις πινεις περιπου για κανα μισαωρο θα θες να μαμησεις...αλλα μετα το συνηθιζεις.

Π - Κ συ ειχες ?? Τωρα τι κανεις ?? Πως το αποφευγεις ??

Χ - Εγω πινω το πρωι με το πρωινο..παω τουαλετα, κ... ηρεμω...
Μετα παιρνω στο γυμν. πινω μετα την προπονηση κ καθ οδον προς το σπιτι. Οταν παω σπιτι, παω τουαλετα κ ...... ηρεμω... Μερικες φορες μπορει να βρω την κοπελα μου εκει οποτε ηρεμω πανω της... (:bowdown: )

Π - (ΜΕ ΑΝΟΙΧΤΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ)...οο ρε φιλε...κ γω που δεν εχω κοπελα τι θα κανω ?? (:doh: :doh: :doh: )

Χ - Εχεις ομως μπανιο !!!!!!!!!! (:rolf: )

Π - (:idea: :idea: ) Αμα ειναι θα παιρνω πρωτεινες, κ θα κατεβαινω στην Αθηνα, σε κατι μπ....ελα που παω με κατι συμμαθητες μου για να μαμησω.... Χαμος θα γινει (του αρεσε η ιδεα)....

Χ - Οταν τρως ομελετα, η γενικα αυγα, εχεις ορεξεις ??

Π - Οχι...γιατι ???

Χ - Ρε φιλαρακι, πρωτεινες αυγων θα παιρνεις, δεν θα παιρνεις viagra (εκει ξενερωσε απιστευτα κ δεν με ενοχλησε ξανα.....)
:rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

slaine
14-02-09, 02:03
ρε αλήτη του χάλασες τη φάση... πφφφφφ
:rolf: :rolf: :rolf:
:banghead:

tezaman
14-02-09, 03:53
χα0χ0αχ0α0χα0χα00χα0χα :cyclops: :cyclops: :cyclops: :cyclops:

peris
14-02-09, 04:17
εμενα ο αλλος μου λεει σε λιγο θα παρω πρωτεινη και καλοκαιρι θα κατεβω τουμπανο στη παραλια ανθρωπος 1,80 65 κιλα :1laugh: :cyclops:

thegravijia
14-02-09, 04:25
μια αποψη που κυκλοφορι τωρα τελευταια ειναι οτι οι πρωτεινες φτιαχνονται απο περιτοματα ζωων... :banghead: :banghead:

NASSER
14-02-09, 04:30
μια αποψη που κυκλοφορι τωρα τελευταια ειναι οτι οι πρωτεινες φτιαχνονται απο περιτοματα ζωων... :banghead: :banghead:

Τιποτα δεν ειναι απιθανο. Πολλα σεναρια εχουν ακουστει στο παρελθον που δεν ξερουμε ποια ειναι η αληθεια.
Πιστευω πως ενα μεγαλο βαθμο ειναι ελενχομενες οι εταιρίες παραγωγης συμπληρωματων διατροφης και δεν θα επιτεποταν να αποτελουνται απο κατι παραλογο.

thegravijia
14-02-09, 04:33
μια αποψη που κυκλοφορι τωρα τελευταια ειναι οτι οι πρωτεινες φτιαχνονται απο περιτοματα ζωων... :banghead: :banghead:

Τιποτα δεν ειναι απιθανο. Πολλα σεναρια εχουν ακουστει στο παρελθον που δεν ξερουμε ποια ειναι η αληθεια.
Πιστευω πως ενα μεγαλο βαθμο ειναι ελενχομενες οι εταιρίες παραγωγης συμπληρωματων διατροφης και δεν θα επιτεποταν να αποτελουνται απο κατι παραλογο.

ρε συ αποκλειεται να ειναι αληθεια..το πολυ πολυ να εχουν μεσα καμια φευγατη ουσια σε μικρες ποσοτητες.. μονο αυτο αν παιζει...

RAMBO
14-02-09, 10:54
:rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf: :rolf:

Hurricane38
14-02-09, 14:43
Για μενα οι πρωτεινες και γενικα τα συμπληρωματα που σου υποσχονται οτι θα γινεις τεραστιος σα βουνο η σαν αυτους εκει που βλεπεις στα περιοδικα,ειναι μονο για να τα κονομανε κατι τυποι σαν τον Weider και αλλους πλουσιους εβραιους οι οποιοι εχουνε τις μεγαλες εταιριες συμπληρωματων διατροφης και βγαζουν δισεκατομμυρια δολλαρια το χρονο πανω στην αμαθεια των ανθρωπων που αγαπουν την προπονηση με βαρη.
Ο κοσμος του ββ ειναι πολυ βρωμικος οπως και παντου οπου εχει να κανει με χρημα και κερδος.Οι εταιριες προωθουν η καθε μια τα δικα τους πειραματοζωα και γινεται μαχη για το ποιος θα παρει τον τιτλο και θα πουλησει μετα τις περισσοτερες σκονες στουσ αδαεις.
Δεν νομιζω πως κανουν κανενα ιδιαιτερο κακο (δεν ειναι και τοσο μαλακες να βρουν μπελα) αλλα δεν προσεφερουν και τιποτα.
Ποσοι απο σας που χρησιμοποιειτε τετοια σκευασματα ειδατε πραγματικη βελτιωση στο σωμα σας?
Και να σας πω και κατι αλλο?
Καντε προπονηση χωρις συμπληρωματα για 3 μηνες και μετα για αλλουσ 3 με συμπληρωματα.
Νομιζετε οτι θα παρατηρησετε καμμια διαφορα?

tezaman
14-02-09, 15:34
χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχ
χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχ
χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχ
χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχ
χαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχ
:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:

το παλικάρι είναι το κλασικό παράδειγμα του ξερόλα που δεν ξέρει τίποτα

pikolo
14-02-09, 15:35
διαφορα οχι...μονο στη τσεπη θα παρατηρησω μεγαλη διαφορα...γιατι δνε εχω τοσα χρηματα να τρωω πολυ κρεασ κατα τα αλαλ οχι καμια διαφορα..

KATERINI 144
14-02-09, 15:49
συμφωνώ με Hurricane38 αντι να φας 10 άνοστα ασπράδια πινεις μια πρωτεΐνη με γευση σοκολάτα, αυτη ειναι η διαφορά, στη γεύση και στην ευκολία. :chinese:

kyriakos23
14-02-09, 19:12
αγαπητε μου Hurricane38 ειμαι ο τελευτεος που 8α συμβουλεψει(γιατι δεν γνωριζο πολλα) αλλα μπορω να σου απαντησω σε αυτο.
μου φενετε οτι δεν γνωριζεις απολυτος τπτ.
παλι εκανα 6 μηνες βαρη κ δεν ειδα καμια διαφωρα.
τωρα με πρωτεινη μονο ειδα κ χερομε κιολας.
πως γινετε?

Polyneikos
14-02-09, 19:27
Tα συμπληρωματα φερνουν διαφορες αρκει όλα τα υπόλοιπα να τηρούνται,όπως προπόνηση,διατροφή , ξεκούραση..
Πολλοι την πατανε γιατί παιρνουν του κόσμου τα συμπληρωματα αλλά ξεχνανε την "βαση",που είναι η προπονηση και η διατροφη,να μην πω με την αντιστροφη σειρα δηλαδη διατροφη και προπόνηση.Με την προσθηκη συμπληρωματων παίρνεις ένα boost αλλά όχι αυτα που ταζουν τα περιοδικα και οι διαφημισεις αλλά μην τα βγάλουμε και άχρηστα και άσκοπα.

SOLID
14-02-09, 20:25
Tα συμπληρωματα φερνουν διαφορες αρκει όλα τα υπόλοιπα να τηρούνται,όπως προπόνηση,διατροφή , ξεκούραση..
Πολλοι την πατανε γιατί παιρνουν του κόσμου τα συμπληρωματα αλλά ξεχνανε την "βαση",που είναι η προπονηση και η διατροφη,να μην πω με την αντιστροφη σειρα δηλαδη διατροφη και προπόνηση.Με την προσθηκη συμπληρωματων παίρνεις ένα boost αλλά όχι αυτα που ταζουν τα περιοδικα και οι διαφημισεις αλλά μην τα βγάλουμε και άχρηστα και άσκοπα.


Ετσι ακριβως εχουν τα πραγματα.

peris
14-02-09, 21:34
αγαπητε μου Hurricane38 ειμαι ο τελευτεος που 8α συμβουλεψει(γιατι δεν γνωριζο πολλα) αλλα μπορω να σου απαντησω σε αυτο.
μου φενετε οτι δεν γνωριζεις απολυτος τπτ.
παλι εκανα 6 μηνες βαρη κ δεν ειδα καμια διαφωρα.
τωρα με πρωτεινη μονο ειδα κ χερομε κιολας.
πως γινετε? :cyclops: :cyclops: :cyclops:

μαθε του εσυ κυριακο του hurricane :1laugh:

δε σου σκαει πολλα καμια 20 χρονια προπονηση στη πλατη εχει

_kwstas_
14-02-09, 23:06
Για μενα οι πρωτεινες και γενικα τα συμπληρωματα που σου υποσχονται οτι θα γινεις τεραστιος σα βουνο η σαν αυτους εκει που βλεπεις στα περιοδικα,ειναι μονο για να τα κονομανε κατι τυποι σαν τον Weider και αλλους πλουσιους εβραιους οι οποιοι εχουνε τις μεγαλες εταιριες συμπληρωματων διατροφης και βγαζουν δισεκατομμυρια δολλαρια το χρονο πανω στην αμαθεια των ανθρωπων που αγαπουν την προπονηση με βαρη.
Ο κοσμος του ββ ειναι πολυ βρωμικος οπως και παντου οπου εχει να κανει με χρημα και κερδος.Οι εταιριες προωθουν η καθε μια τα δικα τους πειραματοζωα και γινεται μαχη για το ποιος θα παρει τον τιτλο και θα πουλησει μετα τις περισσοτερες σκονες στουσ αδαεις.
Δεν νομιζω πως κανουν κανενα ιδιαιτερο κακο (δεν ειναι και τοσο μαλακες να βρουν μπελα) αλλα δεν προσεφερουν και τιποτα.
Ποσοι απο σας που χρησιμοποιειτε τετοια σκευασματα ειδατε πραγματικη βελτιωση στο σωμα σας?
Και να σας πω και κατι αλλο?
Καντε προπονηση χωρις συμπληρωματα για 3 μηνες και μετα για αλλουσ 3 με συμπληρωματα.
Νομιζετε οτι θα παρατηρησετε καμμια διαφορα?


ΑΠΛΑ Ο ΤΥΠΟΣ ΕΙΠΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΣΕ 19 ΓΡΑΜΜΕΣ!!!! ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΦΙΛΕ.... Πηνουμε σκονες για να πλουτιζουν καποιοι ευρεωαμερικανοι δεν θα ξεχασω την διαφιμιση ΚΑΛΟΣ ΗΡΘΑΤΕ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΕΞΟΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΥ Β.Β... ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΜΥΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΚΟΨΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΠΟΝΙΣΗ!!! ΕΤΣΙΙΙΙΙΙΙ ΠΑΜΕ ΔΥΝΑΤΑΑΑ..... :eleph: :eleph: :eleph: :eleph:

kyriakos23
14-02-09, 23:11
δεν ειπα δεν ξερει να προπονειται αλλα απο την στιγμη που εγω ειμαι 24 χρονω κ εκανα γυμναστικη χωρις συμπληρωματα κ δεν εβλεπα αποτελεσμα κ τωρα που περνω βλεπω κ μαλιστα ωρεα αποτελεσματα τοτε τα συμπληρωματα δεν ειναι αχρηστα.
αν σου κανουνε κακο στην υγεια αυτο ειναι αλλο θεμα αλλα αποτελεσμα σε ΕΜΕΝΑ βλεπω.

ioannis1
14-02-09, 23:16
ενταξει τωρα μ η φτασουμε στα ακρα. τα συμπληρωματα ειναι βασικα ειτε το θελουμε ειτε οχι.απλα υπαρχουν ποιοτικες εταιρειες και οχι.δηλ αν κανουμε μια διατροφη ελιπη δεν χρειαζονται βιταμινες μεταλλα πρωτεινη;

_kwstas_
14-02-09, 23:34
θα συμφονισω εν μεροι σε αυτα π ειπε ο ιοαννις αλλα θα προσθεσω και κατι αλλο
Αν ο hurricane δεν ξερει ποιος ξερει καποιοι που διαβασαν 2 αρθρα π.χ του ruhl και του τριανταφυλου???? (δεν υπονοω κατι για τα αρθρα τον φιλων) απλα καποια ατομα ασχολουντε χρονια κ χρονια με τα σιδερα και εχουν παρει συμπληροματα την εποχη που τα συμπλιρωματα δεν τα εβρισκες και στο περιπτερο της γειτονια σου οποτε η γνωμη τους ειναι πολυ ποιο ολοκληρομενη απο καποιον π εφαγε 2 myoplex κ κατι τρεχει στα γυφτικα... εγω κανω χριση συμπλιροματων τα τελευταια 10 χρονια κ εχω να πω οτι τα συμπλιροματα διατροφης εχουνε χαλασει παρα πολυ με το περασμα τον χρονων και θελει μεγαλη συζητιση αυτο!!

NASSER
14-02-09, 23:42
θα συμφονισω εν μεροι σε αυτα π ειπε ο ιοαννις αλλα θα προσθεσω και κατι αλλο
Αν ο hurricane δεν ξερει ποιος ξερει καποιοι που διαβασαν 2 αρθρα π.χ του ruhl και του τριανταφυλου???? (δεν υπονοω κατι για τα αρθρα τον φιλων) απλα καποια ατομα ασχολουντε χρονια κ χρονια με τα σιδερα και εχουν παρει συμπληροματα την εποχη που τα συμπλιρωματα δεν τα εβρισκες και στο περιπτερο της γειτονια σου οποτε η γνωμη τους ειναι πολυ ποιο ολοκληρομενη απο καποιον π εφαγε 2 myoplex κ κατι τρεχει στα γυφτικα... εγω κανω χριση συμπλιροματων τα τελευταια 10 χρονια κ εχω να πω οτι τα συμπλιροματα διατροφης εχουνε χαλασει παρα πολυ με το περασμα τον χρονων και θελει μεγαλη συζητιση αυτο!!

Κωστα ο Ιωαννης απο πανω ειναι ο μονος που μπορει να εχει σωστη κριτικη για τα συμπληρωματα καθως για πολλα χρονια εκανε πρωταθλητισμο στο bodybuilding χωρις τη χριση πρωτεινων-συμπληρωματων.

Τα συμπληρωματα ειναι απαρετητα και μερος της διατροφης, καθως σου δινουν τη δυνατοτητα να ξεπερασεις τα ορια του κανονικου φαγητου.

Δεν βρισκεις καλα συμπληρωματα γιατι δεν διαλεγεις σωστα. Εγω θα ελεγα πως συμβαινει το αντιθετο.

RUHL
14-02-09, 23:50
ενταξει τωρα μ η φτασουμε στα ακρα. τα συμπληρωματα ειναι βασικα ειτε το θελουμε ειτε οχι.απλα υπαρχουν ποιοτικες εταιρειες και οχι.δηλ αν κανουμε μια διατροφη ελιπη δεν χρειαζονται βιταμινες μεταλλα πρωτεινη;
Xρειαζοντε για να συμπληρωσουν τις εληψεις +1


οχι σαν τον κυριακο που συμπληρωνει με φαγητο :lol: :lol: και βλεπει διαφορες :rabbit:

_kwstas_
14-02-09, 23:51
ενωειτε οτι ξερει ο Ιoannis δεν ειπα το αντιθετο..θα συμφονισω η χρηση συμπλιροματων πρεπει να γινετε με αυστηρα κρητιρια.. κ σωστη ασκηση-διατροφη...τα συμπλιρωματα δεν ειναι μαγικα χαπακια π θα σε κανουν τουμπανο!

_kwstas_
14-02-09, 23:54
Επισεις ο ιοαννις ειναι φενομενο γιατι το να κανει καποιος πρωταθλητισμο στο β.β χωρις συμπλιροματα..ειναι ΚΑΤΟΡΘΟΜΑ...

vagg
15-02-09, 00:58
παιδια εγω επερνα μια πρωτεινη και ειχα τον κουβα στο δωματιο,που και που μου λεγε ο πατερας μου καμια τρελα του στυλ τι ειναι αυτα που περνεισ και τετοια...οταν λοιπον πηρα και μια κρεα μπαινει μια μερα μεσα και μου λεει
"ηταν ενας ο κουβας τωρα γινανε δυο"...χααχαχαχαχαχαχχα
που να δει και τα ανιμαλ πακ...θα τρελαθει,ειναι και ψαρωτικα αυτα θα με στειλει στον οκανα...αχχαχαχααχα

goutsos
15-02-09, 03:22
δεν ειπα δεν ξερει να προπονειται αλλα απο την στιγμη που εγω ειμαι 24 χρονω κ εκανα γυμναστικη χωρις συμπληρωματα κ δεν εβλεπα αποτελεσμα κ τωρα που περνω βλεπω κ μαλιστα ωρεα αποτελεσματα τοτε τα συμπληρωματα δεν ειναι αχρηστα.
αν σου κανουνε κακο στην υγεια αυτο ειναι αλλο θεμα αλλα αποτελεσμα σε ΕΜΕΝΑ βλεπω.



the placebo effect is powerfull...η αυθυποβολη ειναι το καλυτερο αναβολικο :squat:

peris
15-02-09, 03:54
δεν ειπα δεν ξερει να προπονειται αλλα απο την στιγμη που εγω ειμαι 24 χρονω κ εκανα γυμναστικη χωρις συμπληρωματα κ δεν εβλεπα αποτελεσμα κ τωρα που περνω βλεπω κ μαλιστα ωρεα αποτελεσματα τοτε τα συμπληρωματα δεν ειναι αχρηστα.
αν σου κανουνε κακο στην υγεια αυτο ειναι αλλο θεμα αλλα αποτελεσμα σε ΕΜΕΝΑ βλεπω.



the placebo effect is powerfull...η αυθυποβολη ειναι το καλυτερο αναβολικο :squat:

+1 και εγω μαζι σου πεστα γιατι μερικοι νομιζουν τα συμπληρωματα ειναι αναβολικα :clown2:

ioannis1
15-02-09, 13:00
Επισεις ο ιοαννις ειναι φενομενο γιατι το να κανει καποιος πρωταθλητισμο στο β.β χωρις συμπλιροματα..ειναι ΚΑΤΟΡΘΟΜΑ...
παιδια ειτε το πιστευετε ειτε οχι συμπληρωματα παιρνω τα 2 τελευταια χρονια.ολα τα υπολοιπα κατεβαινα μονο με φαγητο σε αγωνες.και ποτε δεν ημουν πανο απο 81 κιλα.τα τελευταια 2 χρονια κατεβαινω στα 86 κιλα και πιστευω πηρα καθαρα μυικα κιλα λογω συμπληρωματων.τα φαρμακα θελουν επαρκεις ποσοτητες πρωτεινης για να δουλεψουν. :awesome: θα μου πεις γιατι δεν επαιρνες; καθαρα οικονομικοι λογοι αληθεια.

ioannis1
15-02-09, 13:01
δωστε βαση στο μεταπροπονητικο γευμα .μη λυπαστε τη πρωτεινη.

thegravijia
15-02-09, 13:18
γιαννη ποσα γραμμαρια πινεις στο μεταπροπονητικο γευμα..?
ισχυει αυτο που λενε καποιοι οτι μπορουμε να δεχτουμε 2πλασια γραμμαρια πρωτεινης τοτε??

δηλ.αν καποιος τρωει στα γευματα του μεχρι 40 γραμμαρια πρωτεινης στο μεταπροπονητικο γευμα μπορει να παρει 80????

mantus3
15-02-09, 17:24
το ποιο χαζο που εχω ακουσει ειναι απο ενα παιδι στο γυμναστιριο οταν εκανα 130kg πιεσεις γαμπες στο μιχανιμα

- δεν μου φενεσαι να σικονεις τοσα κιλα

- ναι ε?

- ναι εισαι πολυ μικρος για τοσα
(ενοουσε μαλον σε μεγεθος)
- καλα θα τα κοψω

- κοψτα πριν παθεις τιποτα

- να κοψε κ κατι αλλο?

- ναι κοψε κ εκεινο το ροζ που πινεις στα αποδιτιρια

- πιο εκεινο μεσα στο μπουκαλι?
(δεν χρισιμοποιω σεικερ αλλα μπουκαλια απο νερο πλαστικα οστε κα8ε φορα να τα πεταω μετα)

- θα πεσεις λιγο στα κιλα αλλα δεις κ διαφορα

-γιατι?

- εκεινα που πινεις σε παχενουν

κ μετα απο λιγο φευγει με ενα υφακι: καλα που ειμαι κ εγω να του δινω συμβουλες γιατι αλιως πιος ξερει τι θα παθει...

_kwstas_
15-02-09, 17:53
ΕΕΕ???? :moderator: :moderator: :moderator: :affraid: :affraid: :eleph: :eleph: :eleph: :eleph: :eleph:

_kwstas_
15-02-09, 18:03
ΙΟΑΝΝΙ μπραβο εισαι το ατομο που τηρει κατα κανονα οτι συμλιρωματα δεν περνουμε για να κανουμε καταχριση περνουμε για να μας βοηθησουνε οταν εχουμε φτασει σε ενα υψηλο επιπεδο και θελουμε να το ξεπερασουμε και να παμε σε ενα υψηλοτερο!!!! Β.Β Χωρις συμπλιρωματα ΚΑΤΟΡΘΟΜΑ!!!!

Α! Καπου αναφερθεικε εδω δεν θυμαμε που οτι πολλες πρωτεινες φτιαχνοντε απο περιτοματα ζωων κατι τετοιο... :shock: :shock: :shock:
ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ρε παιδια εχω ακουσει οτι αν καποιος φαει περιτοματα.. ζωων η ανθροπου θα παιθανει κατα 90%..

slaine
15-02-09, 19:28
μπουκαλια απο νερο πλαστικα οστε κα8ε φορα να τα πεταω μετα :spank:
γιατί? να το πλένεις και αν το ξαναχρησιμοποιείς αφού δε θέλεις να πάρεις ένα σέικερ που κάνει 70 λεπτά :sneaky:

Hurricane38
15-02-09, 21:19
Ειρηνη ειμιν.
Ελεος τη γνωμη μου ειπα ρε παιδια.Εγω μεγαλωσα στην εποχη τηs Davina και των ταμπλετων του αποξηραμενου συκωτιου (οι πιο παλιοι ξερουν).
Οσοι επαιρναν τοτε τετοια οχι μονο διαφορα δεν εβλεπαν αλλα παθαιναν και πλακες του στυλ κοιλιακες διαταραχες ,αερια,δυσπεψια κλπ.
Τωρα φυσικα και εχουν βελτιωθει τα συμπηρωματα διατροφης και ειναι πιο ανεκτα και ισως πιο αποτελεσματικα.
Νομιζω ομοως οτι οποιος τρωει ισοροπημενα δεν νομιζω οτι χρειαζεται κανενος ειδουσ σκευασματα και αν ενας πρωταθλητης καταφερε οτι καταφερε χωρις χρηση συμπληρωματων τοτε αυτο υποστηριζει τη γνωμη μου.
Εγω ειμαι ενας αντθρωπος απλος που παω στο γυμναστηριο οπως οι αλλοι στο καφενειο πια.Μου εχει γινει συνηθεια και θα το κανω οσο ο Θεος μ'εχει καλα.Δεν ειπα ποτε σε κανεναν εξυπναδες ουτε και εκρινα κανεναν αν και εχω μαθητες στο σχολειο στην ηλικια σας.Απλα λεω τη γνωμη μου κι οποιος θελει την ακουει η την πεταει.
Δημοκρατια πανω απ'ολα κι οτι θελει ο λαος

RAMBO
07-03-09, 21:13
χτεσ ακουσα την μεγαλυτερη μαλακια απο ολεσ............οι βιταμινεσ ψηλωνουν..ποσο να αντεξω?

billys15
07-03-09, 21:42
Υποθετω οτι εννοουσαν πως λειτουργουν εμμεσα.Αλλα κι ετσι να ειναι,τοτε και το αυγο ψηλωνει... :clown2:

mantus3
15-03-09, 20:24
αχ μια φιλη της κοπελας μου εκανε την τρομερη δηλοση: μα καλα με την κρεατινη δεν βρομας??? ενας φιλος μου που επερνε βρομουσε κ οταν την εκοψε σταματισε...:banghead:

κ μετα απο λιγο ρωταει την δικια μου: οταν κοιματε σου ιδρονει? απο αυτα ειναι...

το αστειο ειναι οτι οντως μερικες φορες ιδρωνω, ειδικα το καλοκαιρι... παντως η δικια μου ειχε παρει μια φατσα του στιλ: "γιατι μωρη ενδιαφερεσαι?"

KM2909
16-06-09, 21:34
το παρακατω αποσπασμα ειναι απο δημοφιλες αθλητικο site στο οποιο υπαρχει section που ο γνωστος αθλητικογραφος Αντωνης Καρπετοπουλος απαντα σε ερωτηματα αναγνωστων:





Antoni gimnazome (bobybuilding) skeftome na paro simpliromata diatrofis gia ogo poia i gnomi sou?

Οχι για κανενα λογο. Θα καταστρεψεις το σηκώτι σου.

προκειται για ενα δημοσιο προσωπο του οποιου η αποψη εχει βαρυτητα για ενα πληθος ατομων

φανταστειτε λοιπον να το διαβασει καποιος ασχετος με το χωρο. θα μπορουσε να σκεφτει: '' ειναι ενα δημοσιο προσωπο, ασχολειται με τον αθλητισμο( εστω σε θεωρητικο επιπεδο) αρα η αποψη του εχει βαρυτητα αρα συμπληρωματα=bodybuilding--->καταστροφη''

λιγη υπεθυνοτητα απο ορισμενα ατομα δε θα εβλαπτε...

η ημιμαθεια τελικα ειναι χειροτερη απο την αμαθεια...

thegravijia
16-06-09, 21:59
ρε παιδια οποιος ειναι κατα των συμπληρωματων το κανει για ενα και μονο λογο..
γιατι πιστευει-εχει ακουσει οτι βαζουν διαφορες ουσιες μεσα και κανει κακο στο συκωτι...
οι περισσοτεροι επειδη δεν σας εχει τυχει κατι πχ.να παρετε μια αθωα πρωτεινη και να σας ανεβασει τιςτιμες λετε οτι αυτα ειναι μπουρδες..
απλα οταν και αμα σας τυχει θα ειστε πιο επιφυλακτικοι απο δω και περα με τα αθωα - καθαρα συμπληρωματα οπως λετε.

μην τα βαζουμε ολα τα συμληρωματα στο ιδιο σακι ..απλα υπαρχουν καΙ εταιριες που δεν τυρουν καποια πραγματα στην παρασκευη και ετσι μπορει να σε πειραξςι καποιο συμπληρωμα..
κατι ειχε γραψει και ο isis διαβαστε το.

KM2909
16-06-09, 22:15
αλλο αυτο που λες και αλλο το ''μην τυχον, θα καταστρεψεις το συκωτι σου''. δε διαφωνω με την αποψη σου. απλα δεν εχω ακουσει κανεναν ασχετο να λεει π.χ. μην τρως πιτογυρα η μην τρως τα μεταλλαγμενα που σου σερβιρουν οι γνωστες fast-food πολυεθνικες η μην πινεις coca cola...τα συμπληρωματα τους φταινε.που στην τελικη δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης μεταξυ τους.


απλα υπαρχουν καΙ εταιριες που δεν τυρουν καποια πραγματα στην παρασκευη και ετσι μπορει να σε πειραξςι καποιο συμπληρωμα..

οπως το λες. υπαρχουν εξαιρεσεις. οι εξαιρεσεις υπαρχουν παντου αλλα στην προκειμενη περιπτωση δεν ειναι ικανες να χαρακτηρισουν τη συνολικη εικονα των συμπληρωματων...

thegravijia
16-06-09, 22:20
αλλο αυτο που λες και αλλο το ''μην τυχον, θα καταστρεψεις το συκωτι σου''. δε διαφωνω με την αποψη σου. απλα δεν εχω ακουσει κανεναν ασχετο να λεει π.χ. μην τρως πιτογυρα η μην τρως τα μεταλλαγμενα που σου σερβιρουν οι γνωστες fast-food πολυεθνικες η μην πινεις coca cola...τα συμπληρωματα τους φταινε.που στην τελικη δεν τιθεται καν θεμα συγκρισης μεταξυ τους.



οπως το λες. υπαρχουν εξαιρεσεις. οι εξαιρεσεις υπαρχουν παντου αλλα στην προκειμενη περιπτωση δεν ειναι ικανες να χαρακτηρισουν τη συνολικη εικονα των συμπληρωματων...
:toast:

kyriakos23
16-06-09, 22:36
απο τον σεμπτεμβρη τα κοβω ολα εγω.
καλυτερα κορμι με ποσα χρονια και φυσικο που ουτε καν συμπληρωματα μεσα μου.
και ναι γινετε γιατι ξερω κοσμο,θες ομως χρονια

thegravijia
16-06-09, 22:42
^^γιατι τα κοβεις ολα ?
κοιτα μεγαλε δεν ειναι λογικη αυτη..
οκ κοωε τα συμπληρωματα ..αλλα που ξερεις οτι το κοτοπουλακι που τρως δεν ειναι τιγκα στην ορμονη...

πλεον ειναι κοινη πολιτικη της ευρωπαικης ενωσης να παμε προς αυτη την κατευθυνση ΄΄τα μεταλλαγμενα΄΄ οποτε πλεον τα μεταλαγμενα θα ναι παντου..οποτε σκεψου τι βαζεις στο σωμα σου με τις τροφες...

kyriakos23
16-06-09, 22:43
εκτος αν ειναι κοτοπουλα κ αυγα του χωριου απο συγγενεις φιλε.
κ ξερεις οτι ειναι καθαρο πραγμα.αντε να πινεις 1 ποτηρι πρωτεινη μετα την προπονηση 3-4 φωρες την εβδομαδα.

mantus3
16-06-09, 22:50
εκτος αν ειναι κοτοπουλα κ αυγα του χωριου απο συγγενεις φιλε.
κ ξερεις οτι ειναι καθαρο πραγμα.αντε να πινεις 1 ποτηρι πρωτεινη μετα την προπονηση 3-4 φωρες την εβδομαδα.

πολυ σωστος! αμα μπορεις να κανεις στωστη διατροφη συμφωνα με τις αναγηκες σου τι να τα κανεις τα συμπληροματα...

panais
16-06-09, 23:01
^^γιατι τα κοβεις ολα ?
κοιτα μεγαλε δεν ειναι λογικη αυτη..
οκ κοωε τα συμπληρωματα ..αλλα που ξερεις οτι το κοτοπουλακι που τρως δεν ειναι τιγκα στην ορμονη...

πλεον ειναι κοινη πολιτικη της ευρωπαικης ενωσης να παμε προς αυτη την κατευθυνση ΄΄τα μεταλλαγμενα΄΄ οποτε πλεον τα μεταλαγμενα θα ναι παντου..οποτε σκεψου τι βαζεις στο σωμα σου με τις τροφες...

Λοιπον διαβασα το τοπικ και βλεπω οτι οι περισσοτεροι λετε:και που κσερεις,και αμα,και εκεινη η εταιρια εκεινο,και εκεινη το αλλο,ακουσα αυτο.Το θεμα ειναι οτι οι περισσοτεροι τα παιρνεται,οσο και αν το εχετε ψακσει το θεμα,πιστευωντας οτι θα οφελησουν λιγο περισσοτερο.Και μονο η ονομασια ''συμληρωμα'' δινει αλλη σημασια.Η μαγκια ειναι να κανεις σωμα χωρις παπαριες,φυσικο.Ξερω τυπους που οχι whey ουτε καν με κοτοπουλα δεν ασχολουνται και εχουν σωματα καλυτερα απο τα δικα σας.Η χρηση συμληρωματων ειναι κατα ενα βαθμο αποτελεσμα διαφημισης,υποσχεσεων..........και της κοινης αντιληψης οτι ειναι κατι παραπανω απο το αυγο,το κοτοπουλο.Δεν λεω οτι ολοι σκεφτεστε ετσι αλλα σιγουρα ειναι ο λογος που πολλοι τα αρχισατε...........το κατι παραπανω.

kyriakos23
16-06-09, 23:11
Λοιπον διαβασα το τοπικ και βλεπω οτι οι περισσοτεροι λετε:και που κσερεις,και αμα,και εκεινη η εταιρια εκεινο,και εκεινη το αλλο,ακουσα αυτο.Το θεμα ειναι οτι οι περισσοτεροι τα παιρνεται,οσο και αν το εχετε ψακσει το θεμα,πιστευωντας οτι θα οφελησουν λιγο περισσοτερο.Και μονο η ονομασια ''συμληρωμα'' δινει αλλη σημασια.Η μαγκια ειναι να κανεις σωμα χωρις παπαριες,φυσικο.Ξερω τυπους που οχι whey ουτε καν με κοτοπουλα δεν ασχολουνται και εχουν σωματα καλυτερα απο τα δικα σας.Η χρηση συμληρωματων ειναι κατα ενα βαθμο αποτελεσμα διαφημισης,υποσχεσεων..........και της κοινης αντιληψης οτι ειναι κατι παραπανω απο το αυγο,το κοτοπουλο.Δεν λεω οτι ολοι σκεφτεστε ετσι αλλα σιγουρα ειναι ο λογος που πολλοι τα αρχισατε...........το κατι παραπανω.


+100000

thegravijia
16-06-09, 23:21
Λοιπον διαβασα το τοπικ και βλεπω οτι οι περισσοτεροι λετε:και που κσερεις,και αμα,και εκεινη η εταιρια εκεινο,και εκεινη το αλλο,ακουσα αυτο.Το θεμα ειναι οτι οι περισσοτεροι τα παιρνεται,οσο και αν το εχετε ψακσει το θεμα,πιστευωντας οτι θα οφελησουν λιγο περισσοτερο.Και μονο η ονομασια ''συμληρωμα'' δινει αλλη σημασια.Η 1.μαγκια ειναι να κανεις σωμα χωρις παπαριες,φυσικο.2.Ξερω τυπους που οχι whey ουτε καν με κοτοπουλα δεν ασχολουνται και εχουν σωματα καλυτερα απο τα δικα σας.3Η χρηση συμληρωματων ειναι κατα ενα βαθμο αποτελεσμα διαφημισης,υποσχεσεων..........και της κοινης αντιληψης οτι ειναι κατι παραπανω απο το αυγο,το κοτοπουλο.Δεν λεω οτι ολοι σκεφτεστε ετσι αλλα σιγουρα ειναι ο λογος που πολλοι τα αρχισατε...........το κατι παραπανω.

1.καi η whey φυσικο ειναι.
2.δεν ηξερα οτι ολοι εδω μεσα ειμαστε στο ιδιο ακριβως επιπεδο .μαζα κτλ.
3.συμφωνω εν μερη για την διαφημηση.αλλα μετα απο καποιο διαστημα καταλαβαινεις οτι οι διαφημησης συμπληρωματων ειναι για τον ...
τυπου muscletech.
4.
και επισης ο μητσαρας ο φετοτουμπανιασμενος της γειτονιας που λεει οτι πινει γαλα κατσικας και οτι δεν παιρνει ποτε συμπληρωματα κτλ..και ειναι κοματια...
μην τα χαφτεις...!! αυτοι οι τυποι ειναι μεσα στην χημεια...!

kyriakos23
16-06-09, 23:28
εχει κ τυπους χωρις χημικα ωσο κ να μην το παραδεχεστε καπιοι.
φυσικα εχουνε κορμι απιθανο κ οχι τερατος.

panais
16-06-09, 23:28
1.καi η whey φυσικο ειναι.
2.δεν ηξερα οτι ολοι εδω μεσα ειμαστε στο ιδιο ακριβως επιπεδο .μαζα κτλ.
3.συμφωνω εν μερη για την διαφημηση.αλλα μετα απο καποιο διαστημα καταλαβαινεις οτι οι διαφημησης συμπληρωματων ειναι για τον ...
τυπου muscletech.
4.
και επισης ο μητσαρας ο φετοτουμπανιασμενος της γειτονιας που λεει οτι πινει γαλα κατσικας και οτι δεν παιρνει ποτε συμπληρωματα κτλ..και ειναι κοματια...
μην τα χαφτεις...!! αυτοι οι τυποι ειναι μεσα στην χημεια...!

Καλα φυσικο αλλα με επεξεργασια..........και η τεστοστερονη,η GH φυσικα ειναι ,τι να λεει.Οι τυποι που ανεφερα ειναι γνωστοι μου και δεν ασχολουνται καν ρε φιλε πως το λενε.Σχετικα με το .2. συγνωμη αν εθιξα καποιους ή εσενα.Τεσπα ελπιζω να καταλαβες περιπου τι εννοω........με λιγα λογια.

thegravijia
16-06-09, 23:35
μην συγκρινεις τα αναβολικα με τα συμπληρωματα ...
και τα φαγητα επεξεργασμενα ειναι..
τεσπα καταλαβα τι λες..ειναι και τα γονιδια φιλε...πολυ σημαντικος παραγοντας ..για τον φιλο σου αναφερομαι
και εγω ξερω παιδια που χωρις καν γυμναστηριο εχουν καλο σωμα..
δεν εθιψες κανεναν ρε συ ..κουβεντα κανουμε..
τεσπα καλα κανετε και εχετε τις αποψεις σας ..σας ειπα ..εν μερει και εγω στο αρχικο ζητημα συμφωνω ...με τα συπμληρωματα ειμαι κ εγω ολιγον επιφυλακτικος..
δεν μπορεις να εισαι σιγουρος οτι ειναι εντελως καθαρα..
:toast:

the_big_litho
16-06-09, 23:56
εχει κ τυπους χωρις χημικα ωσο κ να μην το παραδεχεστε καπιοι.
φυσικα εχουνε κορμι απιθανο κ οχι τερατος.

Εχεις μπερδεψει τα συμπληρωματα με τα χημικα

the_big_litho
16-06-09, 23:59
Καλα φυσικο αλλα με επεξεργασια..........και η τεστοστερονη,η GH φυσικα ειναι ,τι να λεει.Οι τυποι που ανεφερα ειναι γνωστοι μου και δεν ασχολουνται καν ρε φιλε πως το λενε.Σχετικα με το .2. συγνωμη αν εθιξα καποιους ή εσενα.Τεσπα ελπιζω να καταλαβες περιπου τι εννοω........με λιγα λογια.
Τι ειναι η τεστο και η αυξητικη ?
Μαλλον δεν τα ξερεις καλα...

Και ο χυμος που πινεις δεν εχει επεξαργασια, το αλευρι, τα αλαντικα και αλλα ποσα?

GZ84
17-06-09, 01:50
Εγώ κατάφερα και διάβασα όλα τα προηγούμενα post αυτού του topic και ομολογώ ότι κάπου στη μέση άρχισε να χάνεται η μπάλα σχεδόν από όλους κα όχι από τους φαινομενικά μη γνώστες/ νέους.

Δεν θα κάτσω να σχολιάσω τι και πως γιατί θα χάσω τη μπάλα και ίσως τα κάνω σαλάτα καθώς... τόσοι είστε!

Το θέμα ήταν γύρω από απλα συμπληρώματα και κυρίως πρωτεΐνη. Όταν πετάχτηκε ένας και έγραψε ότι δεν βλέπει αλλαγή στο σώμα του με τη σκόνη τον φάγατε σχεδόν όλοι. Δε νομίζω ότι υπήρχε λόγος για τόσο πολύ!

Εμένα γνώμη μου είναι πως τα συμπληρώματα απλά υποβοηθούν. Ένας μέσος άνθρωπος που πάει γυμναστήριο τα τελευταία 2 χρόνια πχ και πάρει πρωτεΐνη αμφιβάλλω αν δει αποτέλεσμα λόγω της πρωτεΐνης.
Εγώ προσωπικά ξεκίνησα να παίρνω όχι για boost ούτε για τίποτα. Απλά δεν είμαι τόσο του φαγητού σαν άτομο. Τρώω αρκετά πλέον αλλά επειδή τόνο σιχαίνομαι και επειδή αυγά επίσης με πολύ ζόρι τρώω το πολύ 3-4 και όχι κάθε μέρα... τελευταία μάλλον τα έχω κόψει... έτσι στράφηκα στη πρωτεΐνη.

Είμαι υπερ των συμπληρωμάτων - όχι και φανατικός - αλλά από την άλλη μη λέμε και ότι θέλουμε... όλα τα άλλα θα κάνουν τη διαφορά και όχι τα συμπληρώματα. Εγώ για να μιλήσω με ποσοστό λέω πως μελλοντικά θα μπορώ να πω πως η σκόνη με βοήθησε να καλύψω τις αδυναμίες μου στη διατροφή και τίποτα παραπάνω. Ούτε κρέας θα βάλεις έτσι ούτε τίποτα λες και είναι το μαγικό φίλτρο.

Τα παραπάνω τα έγραψα γιατί μου φάνηκε πως μερικοί θεωρήσατε τη σκόνη πρωτεΐνης ως το φίλτρο που κάνει τη διαφορά... διαφωνώ. Υποβοηθά για πετύχεις η καλύτερη δυνατή διατροφή. Είναι σα να λες δεν έφαγα 5 κοτόπουλα την ημέρα, έφαγα 6. Ή με πιο απλά λόγια η πρωτείνη στο τελικό απότέλεσμα βάζει το μικρότερο λιθαράκι συγκριτικά με τα όσα απαιτούνται για ένα καλό σώμα. Οπότε αν κάποιος άνθρωπος απλά αγαπά το γυμναστήριο και δεν ψάχνεται πολύ - δεν χρειάζεται και κανένα συμπλήρωμα.

======

Και επειδή τώρα έτυχε να θυμηθώ σε ποιό topic είμαι νομίζω πως είμαστε off όλοι μας από ένα σημείο και μετά καθώς απλά παραθέτουμε την άποψή μας σχετικά με τα συμπληρώματα και εμείς δεν είμαστε οι "Τρίτοι".

Οπότε in topic και λέω τη δική μου εμπειρία.

Γενικώς είναι αλήθεια πως ο κύκλος μου/ μας δεν είναι υποστηρικτές τω συμπληρωμάτων... θα μιλάω μόνο για πρωτεΐνη καθώς αυτή είναι αρκετή για να αρχίσουν να τραγουδάνε οι τρίτοι.
Εγώ γενικώς δεν είχα ιδιαίτερα ζόρια με τη σκόνη. Βέβαια ούτε body builder είμαι ούτε έχω χρόνια πίσω μου. Συμπλήρωμα παίρνω εδώ και 1+ χρόνο και όχι συνεχόμενα. Στην τελευταία σχέση που είχα η κοπέλα μου ήταν πολύ φρικαρισμένη με την ιδέα. Και βασικά γενικώς είχε πρόβλημα που εγώ ασχολιόμουν με το γυμναστήριο και το έχω ως βασική προταιρεότητα στην καθημερινότητά μου.
Μετά από ένα μήνα σχέσης μου λέει ότι θέλει να μιλήσουμε σοβαρά για ένα θέμα. Εγώ άλλα περίμενα και τελικά ευτυχώς που ακόμα έχω μαλλιά... καθόμαστε για καφέ και μου λέει...

- Κοπέλα = Γιώργο, θα ήθελα να κόψεις μαχαίρι την σκόνη. Μιλούσα με τη μητέρα μου και μου ανέφερε πως ένας παλιός μας γείτονας κοντά στα 40 που έπαιρνε συμπληρώματα έχει καρκίνο στους όρχεις (σημέιωση = ή είχε πεθάνει από αυτό, δεν θυμάμαι). Οπότε θέλω να ξέρεις ότι αν μέχρι το τέλος του μήνα δεν σταματήσεις θα τσακωθούμε πολύ άσχημα.
- Εγώ = Οπότε να φανταστώ πως τέλος του μήνα χωρίζουμε.
- Κοπέλα = Δεν είπα ότι θα σε χωρίσω αλλά σίγουρα να περιμένεις ότι δεν θα μου αρέσει ΚΑΘΟΛΟΥ αν το συνεχίσεις.

Τέλος πάντων... δεν ειπώθηκαν πολλά πολλά στο διάλογο, της εξήγησα τι παίζει με όλα αυτά το ένα το άλλο. Αλλά φαντάντομαι θα καταλάβατε ότι δεν καταλήξαμε κάπου.

Αυτό είναι το ένα παράδειγμα αν και εκείνη γενικώς τραβούσε ζόρια με το θέμα γυμναστηρίου...

Το άλλο είναι ένας φίλος που όταν ξεκίνήσαμε μαζί γυμναστήριο λέγαμε τι παίζει με τις σκόνες, αν αξίζει να πάρουμε αν κάνουν καλό κλπ. Περνάει ο καιρός, εγώ δεν ήμουν ενάντια αλλά καθώς άσχετος με το γυμναστήριο είπα να το ψάξω λίγο πρώτα, να φτιάξω τα βασικά (τροφή, ασκήσεις), να ξυπνήσω λίγο τους ατροφημένους μου μυς και στη πορεία γιατί όχι να πάρω - αφού πρώτα το έχω ψάξει και λίγο. Πέρασε ο καιρός, έμαθα πολλά, βελτιώθηκα σημαντικά και είπα... τώρα χρειάζομαι ένα μικρό "+" σε ότι κάνω. Και έτσι αγόρασα πρωτεΐνη. Το είπα στον γνωστό μου και άρχισε... άντε ρε μεγάλε τώρα θα βάλεις κρέας επιτέλους, πες μου σε 1-2 μήνες αν δεις διαφορά κλπ.
Του εξήγησα μερικά πράγματα... πέρασε το εξάμηνο του είπα ότι η πρωτεΐνη εξυπηρετεί άλλους σκοπούς. Με είδε μετά από καιρό και αφού εγώ είχα λιώσει στην έρευνα, στο φαί και στο να δοκιμάζω πλάνα ασκήσεων... είχε έρθει και μια αλλαγή στο σώμα μου. Με βλέπει και μου λέει... "Φίλε άρχισες να γεμίζεις, καλά πας"... "Τελικά κάνει δουλειά η πρωτεΐνη ε?".

Εκεί τι να πεις? Όταν έχεις λιώσει στο γυμναστήριο, όταν τρώς 10κιλά φαί πχ ενώ παλιά έτρωγες 7... ε θα υπάρξει κάποια διαφορά.
Πληροφοριακά... Το πρώτο εξάμηνο που έπαιρνα το συμπλήρωμα υπήρχαν περίοδοι που είχα χάσει κιλά... είχα καεί λόγω όχι τόσο καλή διατροφής ανά διαστήματα και παράλληλα κάνοντας απαιτητική προπόνηση. Αν ήταν έτσι με τη πρωτεΐνη θα έπρεπε μόνο να ανεβαίνω σύμφωνα με όσα λένε οι άσχετοι γύρω και όχι να πέφτω.

Πάντως η μαγκιά είναι να μη λες και πολλά γύρω. Αν τύχει και κάποιος σε ρωτήσει ΟΚ. Αν τύχει και έρθει η γκόμενα σπίτι ή ένας φίλος και δει το κουτί ΟΚ. Αλλά δεν χρειάζεται να δίνουμε και αναφορά στους γύρω μας. Και εγώ είμαι λίγο από τα άτομα που δεν θέλουν να κρύβονται ακόμα και στα "περίεργα". Αλλά δεν βγάζει πουθενά.

Και τώρα μου ήρθε ένα σκηνικό στο γυμναστήριο. Έκανα τραπεζοειδής και ήταν δίπλα μου 2 φίλοι. Ο ένας ήταν ο ΞΕΡΟΛΑΣ ΞΕΡΟΛΑΣ που ναι μεν έχει κάνει κάποια δουλειά που φάινεται αλλά έχει και τη μπάκα του και τα λίπη του και ο φίλος του ο πρωτάρης που έχει απορίες και είναι περίεργος. Πέρα από το ότι τότε είδα και άκουσα για πρώτη φορά το πιο ηλίθιο υφάκι και τις περισσότερες βλακείες... μακάρι να είχα βιντεάκι να το ανέβαζα...
Εκείνος λοιπόν σε μια φάση και αφού είχε θάψει όλα και όσους παίρνουν συμπληρώματα ξεκίνησε να παίρνει ΕΝΑΝ ΕΝΑΝ όσους ήταν εκεί γύρω και να λέει με έξυπνο στυλ ποιός είναι φυσικός και ποιός όχι. Σημείωση... δεν μιλάμε για 18χρονους που σχολιάζουν και εγώ δεν θα τους κατηγορούσα με τίποτα. Οι 2 τυπάδες ήταν 30+ ετών.
Αρχίζει λοιπόν...

- Εκέινος που κάνει δικέφαλα έχει ωραία χέρια δυνατά αλλά παίζει να παίρνει καμιά πρωτεΐνη, κάνει όμως λίγο λάθος την άσκηση... θέλει έτσι και όχι τόση κλίση...
- Εκείνος είναι ωραίος και φυσικός αθλητικός τυπάς
- Εκείνος που παίζει στήθος είναι αρχάριος πολύ φαίνεται. Δεν ξέρω αν παίρνει κάτι.
- Εκείνος που είναι τούμπανο σίγουρα παίρνει κρεατίνες... τουλάχιστον.

Όλα αυτά και να ακούγεται καλά λες και οι άλλοι είναι σε άλλο χώρο ενώ ακουγόταν στα 5 μέτρα λες και μιλούσε σε εσένα. Εγώ ήμουν 1 μέτρο δίπλα.

Φτάνει και σε εμένα που έκανα τραπεζοειδής, smith με μπάρα και είχα βάλει 80 κιλά... αυτός εδώ είναι καλός, κάνει σωστά την άσκηση και είναι φυσικός... φαίνεται. Αλλά εντάξει κάνει και το λάθος του, σα να γέρνει προς τα έξω τη πλάτη του όταν τα σηκώνει... λίγο όμως... εντάξει δεν πειράζει.

ΕΛΕΟΣ!!! Τα παραπάνω γραφόμενα είναι αληθινά και πολύ κοντά στο 100%. Τα θυμάμαι πολύ καλά.

Αυτά από εμένα. Η λύση είναι μια και εγώ αυτήν ακολουθώ. Δεν δίνω αναφορά σε κανέναν μέσα στο γυμναστήριο και το μόνο που κάνω είναι να ανταλλάσσω μερικές κουβέντες με άτομα που γνωρίζουν πράγματα ή τουλάχιστον που είναι σοβαρά άτομα, να κοιτάω τα ελκυστικά θηλυκά και να ακούω τη μουσική μου όσο ασκούμαι. Ο κόσμος λέει ΠΟΛΛΑ και το θέμα με τη πρωτεΐνη δεν είναι τίποτα παραπάνω από ένα ακόμη θέμα μαζί με άπειρα άλλα που οι τρίτοι γουστάρουν να σχολιάζουν. Κάποτε που κάπνιζα ο περιπτεράς της γειτονιάς μου με είχε βγάλει "μάλλον ναρκωμανή" σε έναν γείτονα που έκανα κολλητή παρέα με τη κόρη του. Σε αυτό βοηθούσε το γεγονός ότι είμαι και μεταλλάς... οπότε... απλά... ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ.

KATERINI 144
17-06-09, 14:07
συμπλήρωμα πρωτεΐνης=πρωτεΐνη
κοτόπουλο= πρωτεΐνη
ασπράδια αυγών= πρωτεΐνη
γαλοπούλα= πρωτεΐνη
γάλα= πρωτεΐνη
ψάρι= πρωτεΐνη

ρυζι= υδατανθρακας

κτλπ
κτλπ
κτπλ
κτλπ........................................................

kyriakos23
17-06-09, 14:29
εχω μια απορια ομως.
υγρη μορφη απο στερεη απορροφατε πιο γρηγορα.
αν μετα την προπονηση τρωγαμε 30γρ πρωτεινη σε φαγητο ομως κ οχι σε συμπληρωμα θα ειχε προβλημα μεγαλο?

GZ84
17-06-09, 15:02
Σίγουρα μετά το γυμναστήριο είναι προτιμότερο να καταναλώσεις πρωτεΐνη γρήγορης απορρόφησης, άρα σκόνη. Άλλωστε ακόμα και αυτοί που θέλουν να αποφύγουν τα συμπληρώματα αν είναι να πάρουν σκόνη την αγοράζουν ακριβώς για μετά το γυμναστήριο που ο οργανισμός τη ρουφάει σαν σφουγγάρι... για αυτό και αν πάρεις συμπλήρωμα μετά τη προπόνηση είναι σωστό μετά από το πολύ 1 ώρα να έχεις και το κανονικό σου γεύμα.

Τώρα το αν χάνεις κάτι αν φας κανονικό φαΐ ή σκόνη εξαρτάται πόσο το ψειρίζεις. Και το κύριο πρόβλημα δεν είναι τόσο το τι πρωτεΐνη θα βάλεις μέσα σου... το μέγα πρόβλημα είναι ότι δεν πρέπει να αργήσεις μετά το γυμναστήριο να πάρεις ότι χρειάζεσαι. Εγώ έχω τύχει για μεγαλούτσικα διαστήματα να μην έχω πρωτεΐνη αλλά είτε ετοίμαζα από το μεσημέρι, και τη βραδινή μου μερίδα, είτε έλεγα στη μητέρα μου λίγο πριν τελειώσω την προπόνηση να μου έχει έτοιμη τη κότα με το ρύζι.

Εν ολίγοις αν δεν θες με τίποτα πια σκόνη... τότε κανόνισε να έχεις άμεσα έτοιμη τη μάσα μετά το γυμναστήριο - κάτι το οποίο δεν είναι καθόλου εύκολο εκτός και αν κάνεις αυτό που έκανα εγώ μια άλλη περίοδο... μετά το γυμναστήριο φαγητό έξω σε ποιοτικό μαγαζί. Αλλά αυτό είναι χρήμα και δεν είναι για συχνά φυσικά. Αυτές οι ανέσεις είναι για λίγους.

Μια μικρή λεπτομέρεια - μετά τη προπόνηση 30γρ. είναι λίγα. Εγώ βάζω 2 σκουπ που δίνουν σχεδόν 45-50 γρ. πρωτεΐνης.

KATERINI 144
17-06-09, 15:19
εχω μια απορια ομως.
υγρη μορφη απο στερεη απορροφατε πιο γρηγορα.
αν μετα την προπονηση τρωγαμε 30γρ πρωτεινη σε φαγητο ομως κ οχι σε συμπληρωμα θα ειχε προβλημα μεγαλο?
αν φας την πρωτεΐνη μετα την προπόνηση, πάλι μετα απο μιση ωρα μπορεις να ξαναφάς κανονικο στερεο γευμα, ενω αν έτρωγες πχ κοτόπουλο δε θα το ειχες αφομοιώσει σε μιση ώρα για να ξαναφας.
πρωτεΐνες υπάρχουν πολλών ειδών, περνούμε τη whey που ειναι το ποιο γρήγορα απορροφησιμο είδος για μετά την προπόνηση.

Levrone
17-06-09, 20:43
περνούμε τη whey που ειναι το ποιο γρήγορα απορροφησιμο είδος για μετά την προπόνηση.

whey ή isolate?

ειμαι off, συγνωμη

isis
17-06-09, 21:44
whey ή isolate?

ειμαι off, συγνωμη

Άσχετο , Φίλε Κώστα , με έγραψες κανονικά , πάει η τοξικολογία! :turtle::turtle::turtle:

KATERINI 144
17-06-09, 22:35
whey ή isolate?

ειμαι off, συγνωμη
ναι ενω τα υπολοιπα ποστ ειναι ον, :green:

δεν ειναι κατι το διαφορετικό whey isolate είναι ολόκληρη η ονομασία του είδους λεβρον.

Levrone
17-06-09, 22:54
εννοω isolate 100%, νομιζω αλλο η 100% whey της ΕΑS και αλλο η iso-100 της Dymatize.

οσο για τα off πεσ τα στον isis , αυτος χαλαει τα τοπικ.:rifle:

the_big_litho
17-06-09, 23:10
Η απομονωμενη (isolated) και η υδρολυμενη (hydrolized) ειναι λιγο πιο γρηγορα απορροφησημες απο τις απλες whey αλλα μικρη η διαφορα στην ουσια και μεγαλη διαφορα στην τιμη στην πραξη

GZ84
17-06-09, 23:17
Όσο πάει και πιο in topic γίνεται αυτό το θέμα!

"Η απομονωμενη (isolated) και η υδρολυμενη (hydrolized) ειναι λιγο πιο γρηγορα απορροφησημες απο τις απλες whey αλλα μικρη η διαφορα στην ουσια και μεγαλη διαφορα στην τιμη στην πραξη"

Ή μήπως το παραπάνω είναι "Απόψεις τρίτων περι συμπληρωμάτων"??? :P

panais
19-06-09, 00:19
Τι ειναι η τεστο και η αυξητικη ?
Μαλλον δεν τα ξερεις καλα...

Και ο χυμος που πινεις δεν εχει επεξαργασια, το αλευρι, τα αλαντικα και αλλα ποσα?

Λιθοπουλε ανεφερα τις δυο αυτες ουσιες ως ουσιες που παραγει ο ιδιος ο οργανισμος οχι ως αναβολικα σκευασματα

Muscleboss
19-06-09, 00:39
panais, μίλα καλύτερα. νομίζω προειδοποιήθηκες. δε θα υπαρξει 2η φορά.

ΜΒ

manos_
28-06-09, 14:52
Αν δεν ειχατε καλυτερο σωμα απο αυτους που τα λενε αυτα πιστεψτε με δεν θα ασχολουνταν καν.Δυστυχως ο κοσμος δεν εχει καμια παιδεια,φθονει και βγαζει μεγαλη κακια,μπορει να κοψει και την παρεα μαζι σας επειδη στο κεφαλι του <<χανει>> και θα πει οτιδηποτε για να απαξιωσει αυτο που τον ενοχλει.Γνωστα ανεκαθεν αυτα.Μην λετε σε κανεναν τιποτα θα σας βγαλουν και πρεζακια επειδη περνετε πρωτεινη δεν την παλευουν μια.

mantus3
28-06-09, 23:48
Μην λετε σε κανεναν τιποτα θα σας βγαλουν και πρεζακια επειδη περνετε πρωτεινη δεν την παλευουν μια.

ολοι μου οι γνωστοι κ φιλοι, καθος κ οι συναδελφοι στην δουλια ξερουν πολυ καλα το τι περνω κ το τι οχι... οποτε μαλον εχει να κανει κ με το τι χαρακτηρα εισαι κ πως το βγαζεις προς τα εξω...

manos_
28-06-09, 23:56
ολοι μου οι γνωστοι κ φιλοι, καθος κ οι συναδελφοι στην δουλια ξερουν πολυ καλα το τι περνω κ το τι οχι... οποτε μαλον εχει να κανει κ με το τι χαρακτηρα εισαι κ πως το βγαζεις προς τα εξω...

Πως θα μπορουσες να βγαλεις προς τα εξω την ληψη συμπληρωματων δηλαδη δεν εχει λογικη αυτο που λες.Δεν μιλαω για φιλους μιλαω για τον τυπα που σε βλεπει να περνεις πρωτεινη στο γυμναστηριο η τον ταδε που θελει να σε θαψει κτλ.Ανομοιες ενοιες.

mantus3
29-06-09, 00:28
παντα στα αποδιτηρια εχω ενα σεικερ για μετα την προπονιση το οποιο κ πινω.. ουδεποτε κανενας δεν μου ειπε κατι

manos_
29-06-09, 00:41
παντα στα αποδιτηρια εχω ενα σεικερ για μετα την προπονιση το οποιο κ πινω.. ουδεποτε κανενας δεν μου ειπε κατι

ε δεν θα θα στο πει στα ισια αλλα ξερεις πως αντιδρουνε οι ασχετοι με το θεμα.Τεσπα ανουσια συζητηση.

Tassos
03-07-09, 16:57
Η ημιμαθεια ειναι χειροτερη απο την αμαθεια.... ισχυει παντου δυστηχως:(

asdf
03-07-09, 19:55
Ρε μην μασατε με τα καρναβαλια που δεν ξερουνε τι τους γινεται... Οταν μασατε τοτε θα τους δινετε το δικαιωμα να σας σχολιαζουνε ενω οταν δεν εχετε ΕΣΕΙΣ πανω απο ολα ενοχες τοτε καποτε θα αλλαξουν και αυτοι νοοτροπια...

narta
10-07-09, 15:26
Προσωπικα 2 φορες μου ειπε ο περιγύρος κατι για τα συμπληρώματα

1η φορα η μανα μου στα 19 - της εξήγησα τί ειναι, πηγαμε και σε ενα γιατρο την διαβεβαίωσε οτι δεν κανω κατι κακο, αν παιρνω με μετρο και έληξε εκει.

2η φορα η πεθερα μου, ακομα μου την λεει γιατι εχω ενα ραφι συμπληρώματα. Οσο μιλαει απλα δεν δινω σημασια, χαμογελάω, της λεω και ενα "ξερω τι κανω" και ληγει εκει η συζητηση.

Συμπερασμα, αν δεν πιασει η συζήτηση, μην ασχολείστε. Αφηστε τους να λενε.