PDA

Επιστροφή στο Forum : training



sakispower
08-12-08, 22:39
re paidia 5 fores ti ebdomada bari einai kala

Steve KinG STyLe
08-12-08, 22:40
:???: :???: :???: :???:

peris
08-12-08, 22:46
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

γραψε ολο το προγραμμα που κανεις

BRaWNy
08-12-08, 23:05
Μπορει και ναι μπορει και όχι.
Δεν μπορει να δωθει συγκεκριμένη απάντηση και πιό αναλυτική, σε ερωτηση σαν κι αυτήν.

Αν σε ρωτουσα εγω, "η γκόμενα του φίλου μου του Σταυρου, είναι όμορφη?", με τον ίδιο τρόπο θα με απαντούσες, αν με πιάνεις.

Έπειτα, δεν είμαι σίγουρος αν είναι ερωτηση ή δήλωση αυτό που έγραψες, επειδή δεν έχει ερωτηματικό στο τέλος.

sakispower
08-12-08, 23:11
δευτερα:στηθος-κοιλιακα
τριτη:ποδια
τεταρτη:ρεπο
πεμπτη:δικεφαλα-τρικεφαλα
παρασκευη:ωμους-κοιλιακα
σαββατο:πλατη

sakispower
08-12-08, 23:14
brawny σε πληροφορω οτι ξερω να προπονουμαι καλα..............

BRaWNy
08-12-08, 23:22
Και πάλι δεν φτάνει, θέλει παραπάνω ανάλυση, να μας πεις τι ασκήσεις χρησιμοποιείς, τα σετ, επαναλήψεις, κιλά, πόσο χρόνο ασχολείσε, τα stats σου, γιατι κάνεις αυτό το πρόγραμμα, τι στόχους έχεις και άλλα.

Απο κει και πέρα, αν γνωρίζεις κάποια πράγματα στον χωρο, και αν έχεις διαβάσει και κάποια σχετικά τόπικς στο φόρουμ με παρόμοια θέματα ή διάφορες προτάσεις κλπ, θα μπορουσες και σε ένα μεγάλο βαθμό και απο μόνος σου να ξέρεις αν είναι καλά ή όχι, φυσικά βλέποντας και το πως πορεύεσε και ανταποκρίνεται το σώμα σου σε αυτό που κάνεις.
Αν δεν έχεις ξεκινήσει ακόμη, ή δεν έχεις ξεκινησει με αυτό το πρόγραμμα και θες μάθεις αν σου κάνει κλπ, και σου το έχει προτείνει κάποιος, απάντηση ίσως θα μπορουσε να σου δωσει και ο ίδιος αρχικά.
Μαζί με τα παραπάνω, πες μας επίσης πως κατέληξες να ακολουθήσεις αυτό το πρόγραμμα κλπ. και θα ακούσεις και απο μας και μια "δευτερη γνώμη".

Επίσης, για να καταλάβεις και καλύτερα κάποια πράγματα, το φόρουμ και γενικά τα φόρουμς δεν είναι για να μπεις και με το πρωτο πόστ να ρωτας αν είναι καλό αυτό κλπ, με μια απλή ερώτηση, αλλά είναι και για ρίξεις και μια παραπάνω ματιά στα σχετικά τόπικς, αλλά και να μας πεις και μερικά πράγματα για τον εαυτό σου, στόχους κλπ, για να ξέρουμε και για τι θα συζητήσουμε κλπ.

Άντε και να σου λέγαμε απλά "Ναι καλό είναι", τι θα γινόταν?

BRaWNy
08-12-08, 23:26
brawny σε πληροφορω οτι ξερω να προπονουμαι καλα..............Τότε γιατι ρωτάς ρε φίλε?
Εφόσων ξέρεις, άρα καλό είναι αυτό που κάνεις, εμείς τι να σου πούμε?
Καλύτερα να μας πεις εσυ για αυτό που κάνεις, να μαθαίνουμε κιόλας.

Ουδέν παραπέρα σχόλιο απο μένα.

sakispower
08-12-08, 23:31
ειμαι 24 χρονων και κανω βαρη 5 χρόνια..καλυμβηση πυγμαχια παλια....ειμαι 1.80 83κιλά δουλεμένος αλλα <<στάσιμος>> πιστεύω...Αυτό που θέλω να ακουσω γνωμες..πχ αεροβικη κανει καλο...και διαφορα τετοια

Steve KinG STyLe
08-12-08, 23:38
Μονο το σπλιτ φιλε δεν θα κανει την διαφορα.Αεροβια οχι δεν κανει καλο στο να μη μηνεις στασημος δες εδω
http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?p=42556#42556

Οσο για την προπονηση σε λιγες μερες ισως θα διμοσιευτει ενα αρθρο μου εγραψα για την προπονηση ισως σε βοηθησει.Αλλα δυστηχως τωρα δεν εχω χρονο να το αναλυσω.

Παντως ριξε μια γενικη ματια το φορυμ :wink:

sakispower
08-12-08, 23:41
σε ευχαριστω πολυ ρε γιλαρακι steven king!!!!!!!!1θα περιμενω το προγταμμα

TRIANTAFYLLOU
09-12-08, 01:06
δευτερα:στηθος-κοιλιακα
τριτη:ποδια
τεταρτη:ρεπο
πεμπτη:δικεφαλα-τρικεφαλα
παρασκευη:ωμους-κοιλιακα
σαββατο:πλατη

βέβαια σ αυτό δεν φαινονται σετ και επαναλήψεις αλλά σαν συνδιασμός με μια γρήγορη ματιά έχεις δικέφαλα- τρικέφαλα πέμπτη και παρασκευή ώμους και σάβατο πλάτη αν έχεις κάνει προηγουμένη μέρα τρικέφαλο δύσκολα κάνεις πιέσεις ώμων γιατί ενεργοποιούνται οι τρικέφαλοι στούς ώμους , όπως αν κάνεις καλή προπόνηση δικεφάλων πιθανώς να μην μπορείς να τραβήξεις πλάτη μετά μια μέρα κενό .
δηλαδή ποιός ο λόγος για τέτοιο συνδιασμό καλό είναι να αιτιολογούμε αυτό που κάνουμε .

και ποτέ δεν λέμε ξέρω να προπονούμε καλά γιατί μαθαίνεις συνέχεια και τελειοποιείς και το κυριότερο δεν έχει σημασία αν πετυχαίνουμε κάτι αλλά βάζουμε και το κόστος , δηλαδή λέμε έχω φτιαχτεί κέρδισα τίτλους αλλά ο απολογισμός πχ είναι δυαλυμένα γόνατα προβλήματα στη μέση στούς ώμους και με ένα τσουβάλι φάρμακα , τότε μόνο επιτυχία δεν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί κάτι τέτοιο.

και ρήξε ακόμη μια ματιά σ αυτό που λέει παραπάνω ο BRaWNy να μην τα ξαναλέω γιατί ίσως δεν κατάλαβες τι ενοεί εκείνο που μετράει δεν είναι να σου δώσουν απλά ενα πρόγραμμα και να το κάνεις αλλά και ο τρόπος σκέψης που θα αποκτήσεις για το πώς να οργανώσεις ένα πρόγραμμα και μόνο αν πιστέψεις σ αυτό θα πετύχεις με αμφιβολίες και χωρίς σιγουριά δεν γίνετε τίποτε .