PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεγιστη αυξηση μαζας σε 1 χρονο



apos
22-09-06, 15:47
Έχω μια απορία εδώ και καιρό! πόσα κιλά μπορεί να βάλει κάποιος μέσα σε να χρόνο καθαρή μάζα βέβαια έτσι.. έχω ακούσει πάρα πολλά το πιο σύνηθες είναι 2 κιλά το χρόνο καθαρά. Από δική σας εμπειρία πόσο είναι νομίζετε το μέγιστο ? Εγω δεν μπορω να κρινω μιας και δεν εχω κλεισει 6μηνο ακομα.. Βεβαια παιζει ρολο και το υψος και οι αναλογιες ετσι δεν ειναι?

billys15
22-09-06, 15:50
εγω νομιζω οτι δεν ειναι συγκεκριμενο το νουμερο.δλδ αλλος μπορει να βαλει 2 κιλα οπως λες,αλλος μπορει 5.ετσι το σκεφτομαι.τωρα αν κανω λαθος διορθωστε με.σχετικα με τις αναλογιες,μαλλον παιζουν κι αυτες ρολο

theodore_tsi
22-09-06, 22:48
από αυτά που έχω διαβάσει ο οργανισμός μπορεί να βάλει μέχρι μία συγκεκριμένη τιμή μυϊκού ιστού/χρόνο......αυτή η τιμή είναι περίπου 4 κιλά....

Τώρα αν κάνω λάθος κ έχω διαβάσει ****** ενημερώστε με :roll:

Muscleboss
29-09-06, 10:32
Με φυσικό τρόπο το σώμα μπορεί να βάλει το μέγιστο 3-4 μυικά κιλά το χρόνο και αυτό εφόσων απέχει ακόμα πολύ από τα γεννετικά του όρια, δηλαδή στα πρώτα χρόνια της γυμναστικής. Μεγαλύτερος αριθμός μυικών κιλών το χρόνο ίσως μπορεί να παρατηρηθεί και τα τον ΠΡΩΤΟ χρόνο της προπόνησης εφόσων τα γεννετικά σου το επιτρέπουν.

Muscleboss

apos
29-09-06, 20:26
Τα 4 κιλα δεν ειναι και λιγα! με φυσικο τροπο θελεις να πεις χωρις κρεατινι και ισχυρα συμπληρ η με αυτα?

Muscleboss
29-09-06, 22:44
Όταν λέω φυσικό τρόπο, εννοώ χωρίς φάρμακα, αλλά μέ συμπληρώματα διατροφής. Πάντως θα τοποθετούσα (εμπειρικά) το όριο πιο κοντά στα 3 κιλά παρά στα 4.

Muscleboss

sprinter60
29-09-06, 22:57
Τα 4 κιλα δεν ειναι και λιγα! με φυσικο τροπο θελεις να πεις χωρις κρεατινι και ισχυρα συμπληρ η με αυτα?

Με την φράση "φυσικός τρόπος" εννοεί χωρίς την χρήση των λεγόμενων "αναβολικών παραγόντων" δηλαδή ανδρογόνων στεροειδών,β2 αγωνιστών και χωρίς την χρήση αυξητικής ορμόνης.

Είναι απολύτως "φυσικός τρόπος" να χρησιμοποιείς κρεατίνη, πρωτείνη, δεξτρόζη και άλλα συμπληρώματα διατροφής.

jiujitSu
29-09-06, 23:15
Με την φράση "φυσικός τρόπος" εννοεί χωρίς την χρήση των λεγόμενων "αναβολικών παραγόντων" δηλαδή ανδρογόνων στεροειδών,β2 αγωνιστών και χωρίς την χρήση αυξητικής ορμόνης.


+χρήση αδρενολυτικών φαρμάκων ;)

newbie
13-10-06, 10:28
παιδιά με ρίξατε παρασκευιάτικα....δηλαδή εγώ που θέλω να πάρω 10-14 κιλά θα κάνω καμιά 5ετία....;;;;

Revan
13-10-06, 11:31
Αν κάνεις όγκο θα πάρεις και λοίπος μαζί το πόσο εξαρτάτε απο εσένα, πιθανότατα το περισσότερο να πάει ομοιόμορφα σε όλο το σώμα και θα είσαι εντάξει.

anastasisk
13-10-06, 20:01
Τα 4 κιλα δεν ειναι και λιγα! με φυσικο τροπο θελεις να πεις χωρις κρεατινι και ισχυρα συμπληρ η με αυτα?

Με την φράση "φυσικός τρόπος" εννοεί χωρίς την χρήση των λεγόμενων "αναβολικών παραγόντων" δηλαδή ανδρογόνων στεροειδών,β2 αγωνιστών και χωρίς την χρήση αυξητικής ορμόνης.

Είναι απολύτως "φυσικός τρόπος" να χρησιμοποιείς κρεατίνη, πρωτείνη, δεξτρόζη και άλλα συμπληρώματα διατροφής.

Sprinter,αν παρω HMB λες να παρω περισσοτερα κιλα σε ενα χρονο :lol:

theodore_tsi
14-10-06, 04:02
ρε συ newbie.....14 κιλά παραπάνω σε μυικό όγκο είναι κάπως πολλά....εκτός κ αν έχεις στόχο να κατέβεις σε τίποτα αγώνες....ή ο μυικός σου όγκος είναι ανύπαρκτος.....δλδ τώρα πόσα κιλά μυικό ιστό πιστεύεις ότι έχεις;;;εκτός κ αν έχεις κάνει μετρήσεις και ξέρεις ακρίβως....

newbie
16-10-06, 09:52
ρε συ newbie.....14 κιλά παραπάνω σε μυικό όγκο είναι κάπως πολλά....εκτός κ αν έχεις στόχο να κατέβεις σε τίποτα αγώνες....ή ο μυικός σου όγκος είναι ανύπαρκτος.....δλδ τώρα πόσα κιλά μυικό ιστό πιστεύεις ότι έχεις;;;εκτός κ αν έχεις κάνει μετρήσεις και ξέρεις ακρίβως....

tsi είμαι 85 κιλά με 14% λίπος ακριβείς κιλά θα σου πω αύριο δεν έχω τα χαρτιά μαζί μου....θέλω να πάω 95-100 κιλά is it bad;;; i am newbie...